CL 3Q (ŞL 3. ön eleme): GS - S. BUCUREŞTI (2-2 Nonda(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

ilk 11 e sasirdim.
Meira orta saha (Ayhan dururken)
Emre Güngör sag bek, Sabri varken.
Aykut'un gereksiz hatasi ile golü yedik.
Steau cok sert oynadi ve hakem sari kartlarini kullanmadi.
Lincoln'ü en gec devre arasi cikarip Ayhan'i oyunda almasi gerekiyordu, yapmadi.
Yedigimiz ikinci gol öncesi de Aykut topu dogrudan rakibe atti ardindan gol geldi.
Hakemin oyuna bizim alehimize etkisi oldu,
üstte yazdigim gibi sari kartlari zamaninda göstermemesi rakibin sertligini devam ettirmesini sagladi.
Ilk yariyi 2-2 bitirmemize olanacak saglayabilecek Lincoln'e yapilan faulu penalti ile degerlendirmedi. Nonda iki gol atmasina ragmen iki tane daha atabilirdi olmadi.
Eger ikinci macta kalecimiz benzer hatalari yapmasza ve dürüst bir hakem olursa

Isimiz cok zor , fakat imkansiz degil.
Last edited by Serif Halimler on Thu Aug 14, 2008 1:01 am, edited 1 time in total.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Galatasaray.org'a helal olsun, medya bolumune hemen eklenmis macin ozeti. Yani Aykut, serbest vurusta topu rakibin sirtina isabet ettirmek ozel yetenek gerektirir!!! Mac zaten 4. dakikada kirilmis...

Skibbe'nin mac sonrasi aciklamalari:

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, Steaua Bükreş maçında, daha önce resmi maç oynamamanın sıkıntısını yaşadıklarını, ancak rövanşta çok daha formda olacaklarını söyledi.

Michael Skibbe, ilk 15-20 dakikada rakipten 2 gol yedikleri maçın kendileri için iyi geçtiğini söyleyemeyeceğini belirterek, ''Gollerden sonra toparlandık. Özellikle Lincoln ve Arda ile birçok fırsat ele geçirdik ve Nonda bize beraberliği getiren 2 golü sağladı. İkinci yarının ortalarına doğru, bizim şimdiye kadar sadece hazırlık maçları yaptığımız belli olmaya başladı. Sakatlıktan çıkan arkadaşlarımızın, 90 dakika boyunca üst düzey maça hazır olamayacağını gördük. Son 15 dakikada yorgunluğumuz iyice belli oldu. Rövanşta çok daha formda olacağımızdan eminim, çünkü arada Süper Kupa ve lig maçı oynayacağız. Skor bu haliyle Steaua Bükreş için avantaj gibi görünüyor. Turu geçmek için yapmamız gereken çok şey var'' diye konuştu.

Basın mensuplarının, hazırlık maçlarında oynamayan Emre Güngör'e neden şans verdiğini sorması üzerine, Emre'nin kendisine verilen defans görevini yerine getirdiğini vurgulayan Alman teknik adam, şunları söyledi:

''İlk 15 dakikada hatalar yapmış olabilir, ama sonra görevini yaptı. Sağ bacak üst adalesinde sorunu oldu. Emre sakatlığını atlattıktan sonra çok iyi hazırlandı ve çalıştı. O yüzden oynattım. Bükreş'in çok iyi hücumcularına karşı sağlam bir defans kurmak istedik. Meira'nın Almanya'da orta sahada iyi oynadığını biliyorduk. Uğur'un sakatlanmasından sonra bizim gerçek defansçı sağ bekimiz olmadı. Sabri daha çok ileride oynama özelliklerine sahip bir oyuncu. O yüzden Emre Güngör'ü orada kullandık.''

Skibbe, yedikleri ilk golü Aykut'un şansızlığından, ikinci golü de uzun taç atışından yediklerini kaydederek, ''Bu gollerden sonra defansta sorun göremedim. Daha sonra orta saha iyi iş yaptı ki çok pozisyon yaşadık. Bu akşam şanssız olduğumuzu da söylememiz gerek. Rövanşta Ümit ile Nonda'yı kullanmak isterim. Hazırlık maçlarında bunu yaptık zaten'' dedi.

-''DİZİLİŞTE HATA YAPMADIM''-

Dizilişte hata yapmadığını düşündüğünü kaydeden Skibe, ancak yedikleri 2 golde hatalı olduklarını söyledi.

Alman çalıştırıcı,''Ama 2-0'dan 2-2 yapmak güzel bir şey. İyi bir iş çıkardığımızı ve ileride çok daha iyi oynayacağımızı düşünüyorum. Ayrıca bu akşam taraftarımız çok iyi iş başardı. Hücuma yönelik oyuncularımız ve golcülerimizden eksiğimiz var. Ümit Karan yok, Kewell hazır değil. Gelecek maç onların da hazır olacağını düşünüyorum. Daha iyi olacağımızdan eminim'' diyerek sözlerini tamamladı.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mert Tokman wrote:Macin yorumu icin sonu bekledim bugun...

Once Skibbe ile baslayalim... Amerika'yi yeniden kesfetmeye calismasi bugun cok ama cok kotu bir durum cikartti ortaya GS adina... Butun bir hazirlik doneminde yapilan maclarin hicbirinde bugun oynadiklari mevkilerde denenmemis oyuncularla bir taktik olusturmakla intihar etti... Belki FT gibi antipatik yuz mimikleri falan yok ama en az FT kadar buyuk bir egosu oldugu belli - yoksa gecen sene cok cok basarili olmus ve guzel futbol ortaya koymus GS sablonu uzerinde bu kadar oynayip - bana dahi desinler gibi bir telasa kapilmazdi... Insallah bu hatalarindan tez zamanda vazgecer...

...
Simdi Ligtv de stadi terk eden yoneticlerimizi gordum. Stres ve uzuntuyu birakin son derece sinirliydiler. Keza futbolcularda asiri gergin ve asiri sinirli. Cok kotu oldu. Bu ruh halinin bize zarari olacaktir. Yeni TD miz Romanya ya uctu, rakip takimi seyretti. En onemli artisinin iyi bir taktisyen oldugu soyleniyor. Gelin gorun ki 72 saat sonra bir kadro cikardi. Tartismasiz hata yapti. Kendi oyuncularinin yuz ifadelerine ve konusmalarina bakmasi bunun icin yeterli. Dogru kadro ve oyun duzeni ile su maci verseydik uzulmezdim ama resmen keni kendimiz tahrip ettik. mac sonu ropartajinda hata yoktu dedi.

TD mizin egosu varmidir yokmudur bilemem ama inatci bir tipi var. Kalli olsun Aragones olsun geldikleri zaman bir sistemleri var kafalarinda. Bunda ilk gunden israr ediyorlar ve o sistemi calistirmak icin arayisda bulunuyorlar. Ben GS da boyle bir sistem gormedim. Zamana ihtiyacimiz oldugu kesin, bu kadro cok kaliteli Skibbe ye ragmen iyi seyler yapar. Ama bu baslangic ve ozellikle sinirli ve gerin ortam cok kotu oldu. Her oyuncu su maci pis pisne verdigimzi biliyor. Carrusca Meksikaya gitti, Carussca nin TD tiplemesi takimin basina geldi.
Aykut'un GS kalesini bir daha gormemesini umit ediyorum --- suc tabii ki Aykut'da degil - onun GS kalesine yeterli oldugu konusunda israr edenlerde - bu gorusum Orkun icinde gecerli... Ben yerli kaleciye karsi degilim - yetersiz kaleciye karsiyim... Aykut ilk gol de yaptigi hatanin aynisini 2. golun pozisyon baslangicinda da yapti - GS kalecisi boyle hatalari hem de ustuste yapmamali...
Aykut sadece bu macta yaptigi hata yuzunden kizaga alindigini dusunecek. Iste zurnanin zort ettigi yer burasi. Boyle dusundugu ve dusunmege itildigi icin Mondi nin arkasinda alti sene bekledi. Bir iki parilti ve bir iki gelisim emaresi gosterseydi GS kalesine daha cabuk gecerdi. Kaleci oynamali ve oynadikca tecrube ve form kazanir gorusu dogru. Firat i iyi izleyin, belirli ve surekli gelisim gosteriyor ve GS takiminda zaman ve yer bulacak.

GS kalecilerine destek olmuyor, sans vermiyor tezi bana cok ters geliyor. GS en calkantili doneminde kalesini 2. lige dusmus takimin kalecisine emanet etti ve sans verdi. Avrupa maclarina bu iki kaleci ile ciktik. Kaleci hatalari bir yana kalecilerin bir tane on plana ciktiklari yada kurtadiklari mac olmadan Avrupa da sezonu bitirdik. Boyle bir riski Super Lig de dort buyukler icinde alacak klubu gosterin lutfen.

Firat i tekrar tebrik ediyorum ve sansin kendisine verilecegini dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Söylenecek herşey söylenmiş gibi aslında.

Pozitif bakmak isteyenler Skibbe'nin bundan kötüsünü yapmayacağını düşünebilir. Bu tokattan sonra yalpalayıp sürekli fikir değiştirmezse doğruyu bulabilir (hep beraber en azından). 5 stoper artı 1 ön liberoyla çıkıp 13. dakikada 0-2 yaşadıktan sonra 2-2'ye şükretsin, biz de...

Nonda da demek ki gol atabiliyormuş. Bir daha gol atamaz gibi bakılıyordu hazırlık maçları yüzünden. Tribün önünde, gerçek maçta farklı olacaktır diyordum, çok şükür haklı çıktım. Ümit dönecekse ikinci maçta 442 oynayalım (10'suz)

Tur %20 falan değil en kötü %49'dur benim görüşümce. Orta sahası olan bir takımla orada galip gelebilir bu takım.

Öte yandan Mert'in Lincoln'e 60 dakika için geçer not vermesine şaşırdım. Arda'nın tırnağı olamaz benim gözümde. İlla 4-5-1 oynayacaksak Barış-Topal-Ayhan üçlüsü ortada, kanat/forvet olarak da Kewell-Arda veya Aydın-Arda veya Arda-Yaser olabilir. Yeter ki Arda olsun.

Takıma ne kattığını birisi bana anlatsın Lincoln'ün. "İngiltereye gitmeden bir halt değildi Tugay"ın oyun kurmasıyla (21-24-27 yaşlarında) Casio'nun oyun kurmasını karşılaştırıp, evet, Lincoln senede 3 milyon kazansın, verelim diyebiliyor musunuz? Veya "saklanıyor, küçük maçların topçusu Alex"le karşılaştırabilir bir yanı var mı?

Futbol zekası tamam, teknik de tamam ama gerisi fıs! İyileşecek, kendine gelecek, CL'ye sokacak hikayelerinin hiçbir kulağa satılamayacağı gün çok yakın. Oldu ki ikinci maçta yaptı bir büyü, grup maçlarında da devam edeceğine inanılır mı? Ona güvenip 40 kişinin emeği ve milyonların umudu ona bağlanır mı?

Etkisi Rize'ye Konya'ya işledi, gayet kötü oynadığı bir Gençler maçında galibiyet golünü attı, hepsi bu.

Takamın havasını kötü etkilediğine de katılıyorum. Profesyonel değil, savaşçı değil, Galatasaray ruhuyla alakası yok. Sinsi ve lakayıt, sorumsuz...

Köprüleri ben de yaktım Lincoln'le :( Geçen sene sonunda da pek kendisini sevmemekle birlikte, bir koz olarak takımda kalmasını doğal buldum. O kadar yatırım yapılmış zaten diyerekten.

Wolfsburg dünya para birimlerinden herhangi bir teklifle gelsin, ya da sağbeklerinden biriyle takas olsun çok sevinirim.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Hakan Bakircioglu wrote: ''İlk 15 dakikada hatalar yapmış olabilir, ama sonra görevini yaptı. Sağ bacak üst adalesinde sorunu oldu. Emre sakatlığını atlattıktan sonra çok iyi hazırlandı ve çalıştı. O yüzden oynattım. Bükreş'in çok iyi hücumcularına karşı sağlam bir defans kurmak istedik. Meira'nın Almanya'da orta sahada iyi oynadığını biliyorduk. Uğur'un sakatlanmasından sonra bizim gerçek defansçı sağ bekimiz olmadı. Sabri daha çok ileride oynama özelliklerine sahip bir oyuncu. O yüzden Emre Güngör'ü orada kullandık.''

Skibbe, yedikleri ilk golü Aykut'un şansızlığından, ikinci golü de uzun taç atışından yediklerini kaydederek, ''Bu gollerden sonra defansta sorun göremedim. Daha sonra orta saha iyi iş yaptı ki çok pozisyon yaşadık. Bu akşam şanssız olduğumuzu da söylememiz gerek. Rövanşta Ümit ile Nonda'yı kullanmak isterim. Hazırlık maçlarında bunu yaptık zaten'' dedi.

-''DİZİLİŞTE HATA YAPMADIM''-

:shock: :shock: :shock:
Nassı yaa?!
Kaç kere ceza alanında pozisyon verdik, kaç şut çektirdik, bomboş adamlar sızı sızı verdi arkaya, şaka mı yapıyorsun Herr Skibbe?

Bükreş'in çok iyi hücumcularından korkup 6 defansifle sahaya çıkan hoca grupta MANU'ya İnter'e ne yapacak?

Ümit'le Nonda'yı beraber oynatmayı düşünmesi iyi de, bu defanstan, Emre'nin sağbekliğinden, Meira'nın ortadaki iyi(!) işlerinden bu kadar memnun olması korkutucu...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BarisCakan wrote:Tur %20 falan değil en kötü %49'dur benim görüşümce. Orta sahası olan bir takımla orada galip gelebilir bu takım.
.
2-2 altinda her turlu beraberlik ve bir farkli her turlu yenginin adamlara yeterli olacagi bir durum varken yani sana bir farkli galibiyetin bile yetmiyecegi bir durumda bu yuzde 49'u nasil cikardin bilemiyorum. Insallah kumar, at yarisi filan gibi taraklarda bezin yoktur.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Biricik wrote:GS en calkantili doneminde kalesini 2. lige dusmus takimin kalecisine emanet etti ve sans verdi. Avrupa maclarina bu iki kaleci ile ciktik.
Murat Hocam, bu ifadeyi kullaniyorsun 1-2'dir de, bir yan-not dusmeden edemedim. Orkun, 2. lige dusen Erciyes'e devre arasinda gelmisti. Gecenlerde bizim yarisma sisteminin parcasi olan puan tablosu sistemine, belli haftalar arasi siralama yapma ozelligini de eklemistim. Su link'ten bir bakiverirsen, Erciyes, takimlarin sadece 2. yari maclarina bakilarak (18-34. haftalar arasindaki 17 hafta uzerinden) aslinda lig 5.ligi seviyesinde puan kazanmismis, ve 11 gol ile, en az gol yiyen 2. Takimin onunde 3 gol fark ile en ust siradaymis. Bu nitelendirmeyi/sifati oyle kullanman, cok adil gelmiyor bana yani...
GS kalecilerine destek olmuyor, sans vermiyor tezi bana cok ters geliyor.
Bu tez sadece yonetim/TD anlaminda dile getirilmiyor bence (Gerci onlarin da bu "yeni kaleci" laflarini ha bire kilic gibi sallayip durmalari buyuk hataydi ama). Seyirciden yana da cok buyuk dert var. Bugun de, bir kisim ....... (favori kufrunuzu koyun o nokta noktalara), mac 2-0'kendi sanirim, bombos posizyonda top Aykut'a geldiginde isliklamisti. Bu nasil taraftarliktir yahu. Cocugun zaten o hatalardan sonra dizlerinin bagi cozulmek uzere belki de, sen en destek olacagin zamaninda, kendi evinde kalecini islikliyorsun. Nasil mantiktir anlamadim. Neyse ki, tekrari olmadi benim gordugum kadariyla...

Neyse, o guruh De Sanctis'e kavustu artik da, rahatlarlar insallah artik. Yalniz, sonucta o da insandir, tutup da 1-2 mac kurtarmadan o da onemli bir hata yaparsa (sekil 2-a Cech), nasil bir fikir/vicdan muhasebesi icinde olacaklar bilmiyorum. (O turlu dusunenler bu muhasebeye girsin diye basarisizligini istiyorum anlamina cekilmez bu laf umarim).
Gecenlerde bir daha sormustum. Nedir su an Firat'in durumu? CL listesinde genc takim kontenjanindan 4. kaleci olarak yazilmis ama, Orkun'un sakatligi gectiginde, Orkun/Aykut'tan biri de transfer olmazsa, A takim ile calismaya devam edebilecek mi sence, yoksa PAF yollari tastan mi?
Özgür
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:
BarisCakan wrote:Tur %20 falan değil en kötü %49'dur benim görüşümce. Orta sahası olan bir takımla orada galip gelebilir bu takım.
.
2-2 altinda her turlu beraberlik ve bir farkli her turlu yenginin adamlara yeterli olacagi bir durum varken yani sana bir farkli galibiyetin bile yetmiyecegi bir durumda bu yuzde 49'u nasil cikardin bilemiyorum. Insallah kumar, at yarisi filan gibi taraklarda bezin yoktur.
Ben de, sen bu galibiyetin yetmeyecegini nerden cikardin, onu anlamadim hocam. Mac icinde tek farkli one gecmis olmanin "garantisi olmaz, son dakikada bir tane yersek, tur ucar gider" anlaminda mi soyluyorsun??

Ben hala umitliyim. Arda'yi kaybetmediysek sakatliga (veya Kewell ve Aydin ikisi birden geri gelmezse en azindan), takim beraberligi ritmini biraz daha arttirabilirsek galibiyet cikarma sansimiz az degil.
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:
.
Ben de, sen bu galibiyetin yetmeyecegini nerden cikardin, onu anlamadim hocam. Mac icinde tek farkli one gecmis olmanin "garantisi olmaz, son dakikada bir tane yersek, tur ucar gider" anlaminda mi soyluyorsun??

Ben hala umitliyim. Arda'yi kaybetmediysek sakatliga (veya Kewell ve Aydin ikisi birden geri gelmezse en azindan), takim beraberligi ritmini biraz daha arttirabilirsek galibiyet cikarma sansimiz az degil.
Evet. Adamlardan kendi evinde elindeki defansla ilk 15 dakika icinde 2-0 geriye dusersen son dakika golu atmadikca ben bunun pek olmayacagini saniyorum. GS'yin ne zaman attigi golun ustune yatabildigini gordunuz su son 5 senede Avrupada. En az iki gol atmalari lazim maci uzatmalara filan goturmek icin. Bence tur sansi buyuk bir olcude azaldi. Ben yuzde 20 dedim. Bakalim tesvikciler ne diyecek. MGC kulagi deliktir bunlari takip eder.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Türk kaleciyle bu işin olacağına pek inancım kalmadı. Gerçi Volkan adlı bir kazma gayet başarılı, Rüştü yıllarca iyi top oynadı ama belliki bunlar istisna. Orkun, Leverkusen'den yediği 5 gol yüzünden değil, Kasımpaşa maçında maruz kaldığı tezahüratlar yüzünden özgüvenini kaybetti muhtemelen. Aykut'da bu akşam duyduklarından sonra kolay kolay kendine gelemeyecek belki.

Kendi evlatlarımızı daha kolay harcıyoruz. 6 gol yiyen Mondragon'un yaklaşık bir yıl sonra -isminden emin olmadığım- bir takımdan birkaç dakikada gelen her şutu içeri alıp 3 gol birden yiyene kadar ıslıklandığını hatırlamıyorum. Gerçi o ilk senesinde kendini ispatlamıştı. Ama öyle olmasaydı bile herhangi bir kötü tezahürat karşısında perişan olacağını, en azından bunu bir sonraki maça taşıyacağını sanmam.

Kale en önemli mevki. Orda yapılan hatanın telafisi yok. Forvetin gol atmayı beceremezse orta sahan atar, hatta belki defansın atar! O 10 kişi birbirinin görevlerini az çok yerine getirebilir. Ama kalecinin hataları nadiren telafi edilir, -birisi çizgiden çevirir topu ve gol olma-.

İşte bu yüzden 3 aydır kaleci dedik durduk. Bursa maçında biraz tereddüte sebebiyet versede umarım De Sanctis iyi çıkar. Aksi takdirde işimiz yaş!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aykut'un yedigi ilk golu gorunce artik kendisinin defterinin GS'da duruldugunu sanmak o kadar zor olmasa gerek. Kendisi icin gecmis olsun. Kucuk Anadolu takimlardan birine dogru ilerleyecek demektir. Demek ki bu is o kadar kolay degilmis. Zaten her derbiye ayaklari titreyerek cikti idi. Oburu de oyle. Bir de sunu soyleyelim. GS'ya kaleci lazimmis. Ama bunu Temmuz sonu cozersen sana bir SL mal olur. Hadi bakalim basarili yoneticilerimize bir methiye daha transfer ayinda cok basarili calistilar diye. Hak ettiler cunku. Mactan sonra sinirlenmisler? Kime acaba?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote:
Buradan baslayip ozele degil genele yorum yapiyorum. Birakin Firat'i mirat'i. Kendimizi kandirmayalim. GS'in kalesinde bu cocuklarin hic biri oynayamaz. Turk kalecinin iyisi gelince oynasin. Kimmis bu iyi? Rustu bunlarin gibi kac tanesini yedi Fener'in kalesindeyken. Volkan daha iki sene once sicti batirdi Fener'e kac mac kaybettirdi? Ah surada bulsam da gece koru (geceleyin iyi goremezdi) Taffarel'in sampiyonlar liginde yaptigi hatalari birer birer sizlere gecsem, hatirlatsam.

Kim Serdar? Peeh... Kocaeli'nde bu sene yiyecegi golleri teker teker izleyin. Serkan Kirintili kac tane hata yapti gecen sene? GS'in yetistiremedigi ama Manisa'nin yetistirdigi leylek Ufuk? Gecen sene en az 10 tane hatali gol yemistir. Aykut ve Orkun hepsinden cok daha iyi kaleciler. Temel ve yetenek olarak. Ikisi de bir Anadolu takimina gitsin, Turkiye'nin en az gol yiyen kalecileri olacaklardir, ben eminim.

Ama dert o degil. Bizim bitmek bilmeyen acimasizligimiz. Turk'den kaleci olmaz. Bakin ben daha size neler sayacagim.

Turk'den stoper olmaz.
Turk'den bek olmaz.
Turk'ler iyi orta yapamaz.
Turk'ler iyi sut cekemez.
Turk'den golcu olmaz.

Geriye ne kaliyorsa?

Ama her ne hikmetse herhalde Allah'in hikmeti ayni Turk Almanya'da, Fransa'da, Avusturya'da, Ingiltere'de yetisti mi, bunlarin hepsini yapiyor. Cok sukur yapiyor ki, ulusal takim denen seye koyacak iki oyuncu bulabiliyoruz.

Spor yapmayan, sporu anlamayan ulusuz. Hadi kendini gectim, cocugu herhangi bir sporu yapan baba ana boyle acimasiz olamaz, statta daha macin bitimine 60 dakika varken sporcusunu isliklamaz. Almanya'da bu mac yasansaydi, Aykut agir elestirilmezdi. Macin basinda yaptigi buyuk hataya ragmen, ciddi kurtarislari var. Rahat birakin su cocuklari. Destekleyin "daha gencler, yediklerinden cok daha fazlasini kurtariyorlar, basarili olacaklar, Turkiye'nin en iyi kalecileri onlar" dense ve tam anlamiyla arkalarinda durulsa, bu hatalari bile yapmayacaklardi. Ama bir senedir beyinlerini yedik, stresden, baskidan, gerilimden topu bile oyuna sokamayacak hale geldiler.

Yazimi, buyuk futbolcumuz, her haliyle cok buyuk oyuncu olan Arda'nin sozleriyle bitiriyorum. Her gecen gun kendisini daha cok seviyorum. Bugun de siradisi ustun bir oyun cikardi.
Arda Turan wrote:''Yediğimiz iki golün ardından iyi oynadık ve pozisyonlar da bulduk. Daha etkili olabilirdik. Şimdi herkesin daha fazla sorumluluk alması lazım. Ayrıca Aykut'a fazla yüklenilmemesi gerek. Futbolda böyle hatalar var. O bir hata yaptı, ama biz telafi edebilirdik. Her zaman onun yanındayız ve ona çok güveniyoruz. Bu, iki ayaklı bir karşılaşma. İlk maç 2-2 bitti. Şimdi deplasmanda kazanmamız gerekiyor. Galatasaray zaten her zaman kazanmak için sahaya çıkar. Kolay olmayacak. Bunu başarabilecek güçte olduğumuza inanıyoruz.''
Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Asil mac yorumu burada. Baba Polat'dan dinliyoruz

''Galiba peş peşe gelen goller bizi biraz strese soktu, ama daha her şey bitmiş değil. Zor gibi görünüyor. Biz deplasmanda galip gelip Şampiyonlar Ligi'ne kalmak istiyoruz."

Yok canim sana oyle gelmis desem zor gozukuyor kismina ayip olmaz degil mi? En son cumlesi de guzel. Benim de canim neler istiyor ama kendi kendine olmuyor. Plan ve program istiyor. En az bu kadarini ben idrak ettim Adnan beycigim. Elbette boye lttan alacaksin da bu istemyi macla baslamadan once dusunmen geekiyordu. Surada nersenden bakarsan baksan SL 5M avro ile basliyor. Gerisi ise kremasi demezsen boyle oluyor. Kucuk Adnan ile gorusmen lazim. Paralari harcadin bakalim yerine nasil koyacaksn diye once ufak bir hesap istesen mesela. Oyle ya Almanyada yiyip icip palas takimlar onunde dokulurken neredeydin sen? Skibbe bak kadesim biz gecen sene hoca kacip gittigi halde sampiyon olduk bana SL gidemezsen bu masraflara seni de ortak ederim demezsen Skibbe adina munasip atar boyle kendi kafsina gore takilip fantezi denemeleri ile. Darilmaca kirilmaca yok.

Elbette Skibbe'nin de agzi torba degil. O da transfer yapiyorum diye sakati makati topladiniz Halepte bes arsin atlarmis diye. Takim degil sanki Canankkaleden cikmis gazi ordusu. Ben cikip oynayacak degildim ya dese kim ne diyebilirki?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Murat Biricik wrote:GS en calkantili doneminde kalesini 2. lige dusmus takimin kalecisine emanet etti ve sans verdi. Avrupa maclarina bu iki kaleci ile ciktik.
Murat Hocam, bu ifadeyi kullaniyorsun 1-2'dir de, bir yan-not dusmeden edemedim. Orkun, 2. lige dusen Erciyes'e devre arasinda gelmisti. Gecenlerde bizim yarisma sisteminin parcasi olan puan tablosu sistemine, belli haftalar arasi siralama yapma ozelligini de eklemistim. Su link'ten bir bakiverirsen, Erciyes, takimlarin sadece 2. yari maclarina bakilarak (18-34. haftalar arasindaki 17 hafta uzerinden) aslinda lig 5.ligi seviyesinde puan kazanmismis, ve 11 gol ile, en az gol yiyen 2. Takimin onunde 3 gol fark ile en ust siradaymis. Bu nitelendirmeyi/sifati oyle kullanman, cok adil gelmiyor bana yani...
Ozgur, benim yazdigimi pekistirmek icin bu tabloyu ve bilgiyi vermen iyi olmus. Soyledigim, 2. Ligde olsa dahi, iyi oynayan ve performans gosteren kaleciye GS sans veriyor. Orkun soyadi Usak yada GS PAF kokenli oldugu icin degil performans ve gelisim gosterdigi icin bileginin hakki ile GS kalesini devr aldi.

Firat a gelince. Ben uc senedir ustune koyduguna inaniyorum ve gozlemliyorum. Aykut ve Orkun De Sanctis ten yana dem vururlarken, Firat i dikkate almiyorlar. Iyi oynuyor ve Fortis Kupasi grup maclarinda GS kalesinde sans bulabilir.

Sadece kaleci konusunda degil ben diger genc oyunculara da bir sene boyunca sans verilmesi gerektigini dusunuyorum. Direkt ilk 11 de oynamazlar ama teknik heyetin gozune girerler, kiraya verilecekleri zaman denk ve yetenekleri ile uyumlu bir takima giderler. Orkun a ve Aykut a karsi ben adil oldugumuzu ve sans verdigimizi dusunuyorum.

Adil olunmasi ve sorgulanmasi gereken asil konu kaleci pozisyonunda Aykut a ve Orkun a tanidigimiz sansi diger mevkilerdeki oyunculara sagliyabildik mi, taniyabildik mi? Yetenekli bir sporcunun arkasinda alti sene beklemek gorevi almaga yetiyorsa niye Arda ve Ugur Ucar kiraya gittiler ve risk aldilar. Boyle sacma sapan demec mi olur?

Ben Aykut un genelde takindigi tavir ve soyleme karsiyim. Bukres macinda hatali gol yemesi cok kotu oldu, sadece bu hatasi yuzunden ilk 11 i gormeyecegi dusuncesine kapilmasi beni rahatsiz ediyor. TC deki bircok kaleciden daha iyi, daha verimli, daha temeli saglam ve duzgun. bunlar tartisilir.

M. Guven e sans verildi, yapacaklari ve yapamayacaklari hakkinda kafamizda genel bir kani olustu. Bu sans bu sene Aydin a verilecek gibi duruyor. Bence Firat da bu hakki elde edecek. Ayni icerikte Aykut ve Orkun da ciddi sure aldilar ve sans buldular. Neler yapacaklari neler yapamayacaklari hakkinda genel bir fikir elde edindik.

Suat Kaya averaj performans gosteriyordu Konya ya gitti, dondugunde FT in degismezi oldu. Aydin icin gucsuz celimsiz diyorduk, bir sene kiralik verimli bir donem gecirdi, simdi sans buluyor. Bu oyuncularin agizindan ben Hagi arkasinda yada Sas in arkasinda alti sene oturdum formayi alirim iceriginde bir demec duydunuz mu? Kendi sanslarini biraz da kendileri yaratiyorlar.

Aykut u sahis ve insan olarak sevmek baska, GS da kaldigi donemi dusunup enine boyuna tartip degerlendirmek baska. Benim cikardigim temel sonuc bir takimda yedek kaleci alti sene birinci kaleci arkasinda oturup, kendini gelistirmek yada ispatlamak icin insiyatif uretmiyor ve almiyorsa biraz sorun var demektir.

Memur zihniyeti ile ozel sektorde is kovala. Tabii kovalarsin, bir iki gelisim gosterir ve performansinin iyi oldugu belirlenirse niye olmasin. Zirveye dahi oturursun. Yok ben soyle iyiyim boyle iyiyim, Iron Jack yada Ted Turner dan baskasi beni kesmez dersen, adama bi tarafi ile gulerler.

Aykut der ki ben GS da kalacagim, camiayi ve klup ortamini seviyorum, baska yere gitmek istemiyorum, sartlar dahilinde kendimce bir rekabet icine girip kaleyi almaga calisacagim, buna sapka cikaririm. Yok alti sene bekledim kale simdi bana devr edilir, Buffon dan Chec ten baskasina gerek yok, Italyan kaleciye ne gerek var? Git o zaman Seria A, Bundesliga da, Premier ligde orta yada vasat bir takimda en az iki sene oyna bakalim!

Icim ve kafam rahat; Orkun a ve Aykut a karsi ben adil oldugumuzu ve sans verdigimizi dusunuyorum.

Adil olunmasi ve sorgulanmasi gereken asil konu kaleci pozisyonunda Aykut a ve Orkun a tanidigimiz sansi diger mevkilerdeki oyunculara sagliyabildik mi, taniyabildik mi?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Sinirim gecmeden, diger yorumlari forum gazete vs okumadan yazayim.

Öncelikle kapalidaki eski yerimde izledim macı. Santraya yakin en ust...
Kapali ust, sadece cadde tarafindan gireceginden polis kontorlunden geciste sorun yasanir diye erken gittik. Ama organizasyon iyiydi. İkinci sikinti tuvalet olur demistim, eski tuvalet kapali alttaydi cunku. Ama uste de depo yerine tuvalet yapmislar iyi olmus...

Tribunlerde onumuzdeki birkac sirada bosluk vardi. Yazliktan donmeyenlerdi sanirim... Kapali bekledigimden cok kotuydu, skordan diye umalim...

Mac oncesi bir arkadasim 88'deki Izmir'de oynadigimiz Steaua macinda Steaua'nin bir golunun verilmedigini kalecinin attigi topun adamin sirtina carpip girdigini falan soyledi, sarhos oldugndan pek kaale almadik.

Neyse mac basladi. Ben sahada kac stoper oldugunu sayana kadar gol yedik. Allahtan gormemisim golu, gorenler her pozisyonda Aykut'a oyle bir saydirdi ki. Tabi ben de şom agizli sarhos arkadasima...

Meira orta sahada, Emre Gungor de sag bekde sefilleri oynadi. Skibbe forma nosuna bakip koymus Emre'yi oraya heralde! Her ikisi de ya stoperim ya olum dediler! Aptal golun ustune bir de salak gol yiyince takim iyice dagildi. Sonrasinda biraz oyunu ileri yikar gibi olsak da kontorl hep Steaua'daydi. Tum mac boyu bizim kontrol adina yaptigimiz bol yan ve geri pasin hocanin taktigi oldugunu dusunuyorum ve kiniyorum :twisted: Hadi ilk mac 0-0 bitsin'e oynamayi anlarim da koca ikinci yari 2-2'de de hala kontrollu oynamanın mantigi ne? Lig maci degilki bu!

Lincoln o kadar cok kendini yere atti ki guzelim penalti da gitti gumburtuye. Sezon sonunu gorecegini sanmiyorum gercekten talibi varsa...

Nonda, Arda, defans gobegi ve azicik da Sas disinda takim kotuydu. Hoca cok kotuydu. Ustelik gecen yilki kondisyonumuz da yoktu. Feci nemli havaya bagliyorum bunu, zira ikinci yari rakip de geberdi... Balta ise feciydi, calim yeme rekorunu acik ara kirdi!

Bu skor cok zor telafi olur. Skibbe'den de Kallivari mevki hatalari geldigini gorunce ise umudum hic kalmadi.

Polat yari final mi demisti?
Post Reply