Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Savas Macun

Post by Savas Macun »

FB resmi olarak Fatih Tekke'yi istedigini aciklamis.Umarim bu tranfser gerceklesir.

http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=3728

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tümer: "Şunu çok net ve açık söylüyorum; Türkiyede Beşiktaştan başka takımda oynamam"

Fenerbahçe takımdan sayılmaz zaten :)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Tümer: "Şunu çok net ve açık söylüyorum; Türkiyede Beşiktaştan başka takımda oynamam"

Fenerbahçe takımdan sayılmaz zaten :)
FB resmi sitesi de birgün önce şöyle açıklama yapmış.
"Kulübümüz Tümer Metib ile ne yurtiinde ne de yurtdışında bir görüşme yapmamıştır."

2 yalancı yanyana gelmiş anlaşılan.
Gidip gelmeyEceğim diye yalan söyleyen bir başkan olduktan sonra Tümer ve resmi sitele BU KONUDA ÇOK MASUM SAYILIR.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

BUGÜN:

YILDIRAY’DA GERİ SAYIM
Adnan Polat’ın Almanya seferi oldukça verimli geçti. Yıldıray’la prensipte anlaşan Polat imzayı bir an önce attırmak istiyor. “Ben üzerime düşeni yaparım” diyen Hertha Berlin’i çalıştıran Falco Götz, bir diğer Türk oyuncu Malik’in de alınmasını önerdi.

Galatasaray’ı Yıldıray Baştürk heyecanı sardı. Almanya’da sürpriz bir şekilde Adnan Polat ile bir araya gelen Yıldıray Baştürk’ün “Kimseye verilmiş sözüm yok. Hertha Berlin’le bir yıllık sözleşmem var, menajerim ayrılmamın daha iyi olacağını söylüyor” demesi transferin önündeki tüm engelleri kaldırdı.

PAZARTESİYE DİKKAT!

Yıldıray’ın tek şartı ise transferin sürüncemede bırakılmaması ve olayın bir an önce bitirilmesi oldu. Hertha Berlin’in teknik patronu Folco Götz de “Üzerime düşüni yaparım” sözleriyle Polat’a Yıldıray konusunda yardımcı olacağını bildirdi. Hafta sonuna kadar transfer görüşmeleri hakkında yönetime bilgi verecek olan Polat, pazartesi günü imzaya hazırlanıyor. MALİK FATHİ’Yİ ALIN Polat’ın yöneticilik yaptığı ilk yıllarda G.Saray forması giyen Götz, bu arada genç oyuncusu Malik Fathi’nin de transferini önerdi. 23 yaşındaki Malik defansın her bölgesinde görev yapabiliyor. Türk pasaportu taşıyan Malik’in bonservis bedeli ise 2 milyon euro.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

YENİ ŞAFAK:

BUGÜN VİTRİNE ÇIKIYOR

Galatasaray'ın yeni transferi Gravesen, bugün Danimarka'nın Fransa ile oynayacağı hazırlık maçında forma giyecek. Yıldız oyuncunun, bu karşılaşmayı seyretmesi beklenen Futbol Aş Genel Müdürü Adnan Sezgin ile birlikte iki gün içinde İstanbul'a gelmesi bekleniyor.

Marek Heinz'a teklif yağıyor

Galatasaray'ın gözden çıkardığı Çek futbolcu Marek Heinz'a bir çok kulüp talip oldu. Teknik direktör Erik Gerets'in yeni sezonda kadrosunda istemediği Heinz'a daha Dünya Kupası maçları başlamadan Rusya'nın Dinamo Moskova, Almanya'nın Bochum ve Belçika'nın Anderlecht takımlarının teklifte bulundukları öğrenildi. Sarı-kırımızılı yöneticiler ise Çek futbolcuya gelen tekliflerden dolayı mutlu olduklarını, son kararlarını Dünya Kupası'nın ardından vereceklerini açıkladı. Galatasaray'ın Heinz'ın bonservisi için 1 milyon 250 bin Euro talep edeceği bildirildi.

ZE ROBERTO'da işlem tamam!

Başkan Özhan Canaydın'ın daha önce birkaç kez görüşme yaptığı Brezilyalı orta saha oyuncusu Ze Roberto'nun G.Saray'ın teklifini kabul ettiği bildirildi. Almanya'ya giderek Brezilyalı futbolcunun menajeriyle görüşen başkan yardımcısı Adnan Polat, pürüzleri giderdi. Daha önce "Kararımı Dünya Kupası'ndan sonra vereceğim" diyen Ze Roberto'yu menajeri vasıtasıyla ikna eden Polat'ın müjdeyi Başkan Canaydın'a verdiği öğrenildi. Öte yandan Galatasaray'ın teklif götürdüğü Hollandalı Van Der Meyde Everton'da kalmak istediğini açıkladı.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

ZE yunanistana gidiyor diye duymuştum..
Mehmet Gorgen wrote:YENİ ŞAFAK:

ZE ROBERTO'da işlem tamam!

Başkan Özhan Canaydın'ın daha önce birkaç kez görüşme yaptığı Brezilyalı orta saha oyuncusu Ze Roberto'nun G.Saray'ın teklifini kabul ettiği bildirildi. Almanya'ya giderek Brezilyalı futbolcunun menajeriyle görüşen başkan yardımcısı Adnan Polat, pürüzleri giderdi. Daha önce "Kararımı Dünya Kupası'ndan sonra vereceğim" diyen Ze Roberto'yu menajeri vasıtasıyla ikna eden Polat'ın müjdeyi Başkan Canaydın'a verdiği öğrenildi. Öte yandan Galatasaray'ın teklif götürdüğü Hollandalı Van Der Meyde Everton'da kalmak istediğini açıkladı.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kötü Haber:
Erkan Özbey’in transferi yattı
Sezon bitmeden önce eski sportif direktör Bülent Tulun’la görüşen ve Galatasaray’a gelmek için söz veren Gençlerbirliği’nin savunma oyuncusu Erkan Özbey’in transferi suya düşüyor. Sözleşmesi sona erdiği için bonservis ücreti bulunmayan Erkan’ın, Bülent Tulun’un istifası sonrası Galatasaray’la bağlarının koptuğu ifade edildi. Cim Bom’dan haber bekleyen defans oyuncusunun hala net bir yanıt alamadığı bildirildi. Özbey’in yaşanan bu olumsuzluk nedeniyle kariyerine Gençlerbirliği’nde devam etmeyi planladığı öğrenidi.

Sıfıra sıfır elde var sıfır!
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Kutsal İttifak Medyası'na pek de inanmamak lazım bu konularda...

Galatasaray kulübünde Erkan'ın transferinden bahseden, böyle bir şeyden haberdar olan var mıydı sanki? Yöneticilerden birinin iki dudağının arasından "Erkan" lafının çıktığını duydunuz mu? Medya, oyuncuyu G.Saray'a kendi transfer etti, sonra da yine kendi iptal etti.

Fakat bizim rezil kepaze spor medyasının gemi azıya aldığı esas başka noktalar var.

Örneğin; "Aziz Yıldırım'ı göreve döndürme" kampanyası başarılı olmuşa benziyor... "Ha döndü, ha dönecek" diye haberler yapılırken, ben de Aziz Bey'in Telegol'e yaptığı açıklamaya inanıp "Kararını geri almamış, köyü satacak..." diye yazı yazmıştım. Ardından, şu iki gün içindeki gelişmeler gösteriyor ki Karşıyaka'nın Şark Kurnazı, Tupac Amaru'yu örnek alıp, "milyonlar olarak geri dönme"nin hesabı içinde. Dün Ali Şen'in yanında ağzı kulaklarına varmış bir halde "100. yılda benim başkan olmam gerekiyorsa; düşünürüz, gerekeni yaparız" derken, hem koltuğa omuzlarda geri dönecek olmanın, hem de kaç yıllık muhalifi Ali Şen'i kendi saflarına katmanın mutluluğu hakimdi gözbebeklerine.

Hele birşey daha var ki gör de şaşma!..

Trabzonspor Kulübü Basın Sözcüsü açıklıyor: "Fatih'i yurtiçinde hiçbir kulübe satmayacağız."
Trabzonspor Kulübü Başkanı açıklıyor: "Gelen hocanın insiyatifine bağlı; yine de gönlüm Fatih'in kalmasından yana."
Yetmiyor... Fatih Tekke de suskunluğunu bozuyor: "Ben Trabzonlu Fatih'im. Yurtiçinde Trabzonspor dışında hiçbir takımın formasını giymem."

Bizim Kutsal İttifak Medyası'ysa iki-üç gündür ortalığı birbirine katıyor:

Fatih F.Bahçe'yle prensipte anlaştı...
Milli takım kampında ön protokol imzaladılar...
FB ve TS kulüpleri el sıkıştı, imza Fatih'in milli takımdan dönmesine kaldı...
Fatih'in menajeri "Uygun teklif olursa neden olmasın?" dedi...

Pes... Hakikaten pes!..
Liseli vardı ya ah o liseli...
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Can Baysan wrote:Kutsal İttifak Medyası'na pek de inanmamak lazım bu konularda...

Galatasaray kulübünde Erkan'ın transferinden bahseden, böyle bir şeyden haberdar olan var mıydı sanki? Yöneticilerden birinin iki dudağının arasından "Erkan" lafının çıktığını duydunuz mu? Medya, oyuncuyu G.Saray'a kendi transfer etti, sonra da yine kendi iptal etti.
..
Bulent Tulun televizyonda Erkan transferinin olacagini soyledigini ben duydum. Dahada ileri giderek GS geleneklerine gore verdigi sozu ayrilsa bile gelecek yoneticilerinin tutacagini soyledi.

Eger Erkan transferi gerceklesmezse Sayin Tulun'un yonetimden uzaklastirilmasinin cok dogru bir karar oldugunu anliyacagim. Ribery ve Robert olaylarinda ki katgisi tartisilabilir ama Erkan olayinda basi ceken kesinlikle Bulent Tulun.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Bülent Tulun bu transferin gerçekleşeceğini deklare etmişse, bana da sözlerimi geri almak ve özür dilemek düşer.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ismail Gezer wrote:Kötü Haber:
Erkan Özbey’in transferi yattı
Sezon bitmeden önce eski sportif direktör Bülent Tulun’la görüşen ve Galatasaray’a gelmek için söz veren Gençlerbirliği’nin savunma oyuncusu Erkan Özbey’in transferi suya düşüyor. Sözleşmesi sona erdiği için bonservis ücreti bulunmayan Erkan’ın, Bülent Tulun’un istifası sonrası Galatasaray’la bağlarının koptuğu ifade edildi. Cim Bom’dan haber bekleyen defans oyuncusunun hala net bir yanıt alamadığı bildirildi. Özbey’in yaşanan bu olumsuzluk nedeniyle kariyerine Gençlerbirliği’nde devam etmeyi planladığı öğrenidi.

Sıfıra sıfır elde var sıfır!
Erkan sag bek bildigim kadariyla.Sag bekte oynayabilecek Ugur,Cihan,Sabri,Arda var,pek gerek de yoktu.Illa transfer yapilacaksa oncelikli olarak gerekli yerlere yapilsin.
25-2025

nefvakfi.org
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bülent Tulunun sözlerini bende hatırlıyorum. Sözleştik, bizde söz senettir falan filan diyordu..

Tümer olayından sonra -en azından TR içi transferlerle ilgili olarak- basının o kadarda işkembeden atmıyor olabileceğini düşünmeye başladım şahsen :)
Can Baysan wrote:Bülent Tulun bu transferin gerçekleşeceğini deklare etmişse, bana da sözlerimi geri almak ve özür dilemek düşer.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

bu siteleri ingilizceniz varsa http://world.altavista.com dan ingilizceye çevirebilirsiniz
kısaca gravesenin real madrid teki başkanlık seçimlerini beklediği yazıyor

VE BEN YİNE GEÇ KALINMASINDAN BIKTIM VE BU YÖNETİME DE İNANMIYORUM İNŞALLAH YÜZÜMÜ KARA ÇIKARIRLAR!
Last edited by Okan Akçay on Wed May 31, 2006 10:11 pm, edited 1 time in total.
Image
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Okan Akçay wrote:bu siteleri ingilizceniz varsa http://world .altavista.com dan ingilizceye çevirebilirsiniz
!
Arkadaşım merak eden varsa zahmet edip çevirir.Benimkisi sadece böyle bir yerlerde haber olduğunu vermek. Çok cazip bir haber olsa zaten ingilizceye değil Türkçe'ye çeviri buradan verirdim.

...........................
http://www.tribalfootball.com/may/englnews6310506.html
Van de meyde GS'ın teklifini reddetmiş
Post Reply