UEFA 1. Tur: GS-Sion 5-1 (Umit(2),Lincoln,Arda,Bouzid)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alem bir mac.

Linderoth cikti Bouzid girdi. Niye derken. Baktik orta sahada oynuyor hakikaten. :)

O sirada bizim orta saha defans iyice tabii yorulduydu, Sion iyi vurdu Orkun yedi. Yapacak bir seyi yoktu. BJK macindaki gibi cok koseye gitti top. Yine de iyi uctu. Ama Orkun 65-85 dakikalar arasi biraz sendeledi.

Bouzid de nefis bir vole vurdu. Hasan sagdan guzel bir orta yapti, arka direkte voleyi yapistirdi. Yere vuran top, bize gore sol koseden girdi. Bouzid kazma degil Mehmet'im Gorgen'im ;). Vole atabilen hangi stoperimiz var bizim.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Su takimi kurandan, oynatandan, oynayandan hepsinden Allah razi olsun. Valla yillar olmustu soyle oynamayali. Demek ki bu is kaliteli futbolcuyla oluyormus.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Tolga Girici wrote:Su takimi kurandan, oynatandan, oynayandan hepsinden Allah razi olsun. Valla yillar olmustu soyle oynamayali. Demek ki bu is kaliteli futbolcuyla oluyormus.
Hucum yonunden bakilirsa aslinda Isvicre'de ki macin genelinde de bugun ki gibi oynadik ama gol vuruslarini iyi yapamadik o gun...

Bugunun farki hucumla beraber defansi da birlestirmek oldu --- 83. dakikaya kadar rakibin bir tehlikesi yok...
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Tolga Girici wrote:Su takimi kurandan, oynatandan, oynayandan hepsinden Allah razi olsun. Valla yillar olmustu soyle oynamayali. Demek ki bu is kaliteli futbolcuyla oluyormus.
Gel de uzulme gecen sezonun son 2-3 haftasinda elimizden kacan Sampiyonlar Ligi firsatina!!!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Bugunun farki hucumla beraber defansi da birlestirmek oldu --- 83. dakikaya kadar rakibin bir tehlikesi yok...
Aman macin en mutlak pozisyonunu onlar buldu 2-0'ken Ugur'un kurtardigi. Bizim attiklarimiz daha zor pozisyonlardi.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hakan Bakircioglu wrote:
Gel de uzulme gecen sezonun son 2-3 haftasinda elimizden kacan Sampiyonlar Ligi firsatina!!!
Tabi para acisindan daha iyi ama, olsun simdi UEFA elemelerinde form tutuyoruz, gruplarda daha iyi olur. CL'de olsaydik simdi 2 mac oynanmisti ve buyuk ihtimalle kotu bir baslangic yapardik.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hakan Bakircioglu wrote:
CL'den gelen parayla UEFA karsilastirilmaz, tabii kacan gelir cok buyuk ama belki bu genc ve yeni takim CL'de cok zor bir gruba dusecekti ve hem lig hem CL cok zorlanacakti. Ilk basta kotu sonuclar takimi sarsabilir, ozguvenini dagitabilirdi. 0 puanla CL'de grubunda, belki sag bek, sol bek, kaleci falan ariyorduk bu siralarda. Simdi UEFA'da disimize gore rakipler var. Toplayabilecegimiz kadar puan toplayip, takima Avrupa deneyimi kazandirip, seneye daha dolu dolu girmek var CL'ye. Bence daha hayirlisi oldu.

Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Ulupinar wrote:Hasan biraz bekletip ortayi yapti. Bouzid bombos pozisyonda cok sert vurdu ve golden sonra dogruca Kalli'ye gitti. 'Hocam ne iyi ettin de beni aldin oyuna' dercesine :)
Cogu kisi (ben de dahil) Linderoth Bouzid degisikligini anlayamadi. Simdi dusununce neler oldugunu anlayabiliyorum. Mac 4-0. Tur buyuk bir olasilikla gelmis, Kalli Bouzid'e ozguven kazandirmak istedi. Sen bu takimda oynarsin, sadece kendine inan demek istedi. Ayrica seyircinin gozune bir seyi sokmanin en kolay tarafi gol atmak. Saniyorum "Simdi orta sahada oynayacaksin, gol aramani, ceza sahasi etrafinda olmani, sut cekmeni, kafaya cikmani istiyorum" diye talimat verdi Kalli.

Bouzid de girer girmez kaleye bir fuze yolladi. Ardindan orta sahada mucadele etti, faul yapti, kapti pas verdi vs. Sonrasinda da golunu atti.

74 yasindaki buyuk ustayla benim aramdaki fark. Ben bunu dusunemem, ama adam bir firca darbesiyle mukemmel bir gol yaratti. Bir de futbolcusunu kazandi. Belki Bouzid bize maclar kazandiracak bu sayede.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Fri Oct 05, 2007 12:10 am, edited 1 time in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Ozan Ersoy wrote:Toplayabilecegimiz kadar puan toplayip, takima Avrupa deneyimi kazandirip, seneye daha dolu dolu girmek var CL'ye. Bence daha hayirlisi oldu.
Ozan, Tolga,

Ikinize de hak veriyorum. Takim biraz daha oturduktan sonra CL vitrinine cikmak belki daha iyi olacak. Hadi bakalim, darisi grup maclarina...

Hakan
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:
Mert Tokman wrote:
Aman macin en mutlak pozisyonunu onlar buldu 2-0'ken Ugur'un kurtardigi. Bizim attiklarimiz daha zor pozisyonlardi.

Ozan Ersoy
Dogru ama ben kaleye sut olarak dusundum...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ne guzel seymis boyle GS seyretmek yahu, ne hasret kalmisiz!

Lincoln'un artik yapabilecek hic bir sey yok dedigim anda verdigi topuk pasi (ki ofsayt degildi), kendi ceza sahamiz onunden Hakan ile baslayip Linderoth'a giden Linderoth'tan Servet'e gidip Servet'in soldan sifira inip orta yaptigi atak, Volkan'in sag bekte pozisyon kapatmasi, defansin saglam oynamasi cidden epeydir duymadigim bir mutluluk verdi bana GS'dan.

Arda 20-45 arasi oyunda dustu, Hakan malesef gol pozisyonlarinda yine cok kotuydu ama Umit kapatti, bir de Orkun ikinci yari bir-iki tane hata yapti.

Ama bu tempo olsun (Ersun yanal'in deyimiyle coskulu futbol :D ) sorun yok ufak tefek hatalarda. Nonda'yi forvet arkasinda, Bouzid'i ortada begendim. Herkes cok iyiydi ancak Linderoth ve de ozellikle ve ozellikle Lincoln cok iyi futbolcular, alanlaratekrar tesekkurler.

Gruplardan birinci cikan diger gruplarin ucunculerinden kura cekiyor. Ikinci cikanlar ise SL'inden gelen ucunculerle. Bu sene SL ucunculerinden dakat takimlar gelebilir, iyi grup kurasi cekelim, birinci cikalim.

Helal olsun bu takimi kurup Kalli'yi de getirenlere. Kombine biletimi yurt disindan gelen bir tanidiga verdim, butun mac icimden ulan salak dedim kendime, ama olsun, TVdan da harikaydi.

Ali
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

evde misafir vardi anca yorumlari okudum baktim...evet sahada bugun 11 oyuncumuzdan 9 tanesi kendisine verilen gorevi fazlasiyla yapti.. hatta cok elestirdigimiz Umit Karan bile sirf gol attigi pozisyonlarda degil, pasorluk ve oyunu acma, hizlandirma konusunda da cok basariliydi.. Servet yine benim elestirdigim bir oyuncudur ancak gerek BJK gerekse bu macta elinden gelenin daha iyisini yapmaya calisti bunda da basarili oldu diyebiliriz...fakat 2 kisi vardi ki bunlardan 1 tanesi H.Sukur bence yanlis tercih...sahada Nonda olmaliydi... sanki Kalli, bak yapamiyorsun iyice gör ve anla der gibi sonuna kadar sahada tuttu.. elbette bir gun gol atacak bu adam ama bugun oynadigi ve kacirdigi gollerin aciklamasi yok.. digeri ise benim genel olarak hic bir zaman begenmedigim Orkun... su mactada sacmalamayi defalarca basardi..sacmalama sayisi rakip takimin atak yaptigi sayiya yakin.. kardesim artik cikip cikmama konularinda bir karar ver.. ceza sahasinin disina sanirim 4 kez cikti, her biri sacmalik..karsidan gelen toplarda reflexi iyi ve iyi yer tutuyor diyorduk.. vurulan belki onlarca suttan 2 tanesini sektirmedi...gol de ise cok koseye gitti bence aciklama degil.. bu adam bu golleri yemiyor diye iyi deniyordu...ama artik bu da gecerli degil.. bugun tek yan top denemesinde de rezil oldu..topu tutamadi... faul filan da yoktu o pozisyonda.. sahada şiir gibi top oynayan bir takim var ve biz bu adam bu takimin kalesine yakismiyor derken bunu soyledik.. illa bir macta cikip 6 gol mu yemesi lazim? rakip Sion'du..B.Munich filan degil.. Orkun'un ligde yedigi gol istatistigini tutanlar, UEFACup 4 macta da 6 gol yedigini unutmasinlar.. kimlerle oynadi bu dort maci G:Saray? kac sutta 6 gol buldu bu takimlar bunun istatistigini de belki yazar birileri..
Last edited by Ercan Arslan on Fri Oct 05, 2007 12:37 am, edited 1 time in total.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

CL ne gitmemiz bence de hayırlı oldu. BJK gibi puan toplamadan iki macı tamamlayıp, UEFA ya bile kalamadan elenebilirdik. Bir o kadar hayırlı olan

1- lig maclarını seyircisiz oynamamız. Bu surec zarfında hem seyirci takımı ozledi, hem takım seyirciyi istiyor. Birtakım hataları lig macında yapan oyuncular homurtu duymuyor/dinlemiyor. Maca gelen seyircide takıma ve futbola odaklanıyor. Kufur etmege ona buna laf atmaga kafası gitmiyor.

2- takım disiplini. Necati nin takımdan kesik yemesi, Sas a atılan duduk, Karan a alınan tavır, ve son olarak Sukur ve Lincoln olayı. Bunlar icerisinde sureci en kotu yoneten Sukur oldu. Hem kendine zarar verdi hem Lincoln gitmek istiyordu diyerek takım arkadasını gereksiz tohmet altına soktu. Lincoln akıllı adammıs sukut altındır takılıp olayı gecistirdi. Ramazanın son haftasına girdik, Sukur iki uc hafta sonra ligin basındaki formuna ulasır.

3- U. Melek nin bir yorumu hosuma gitti. Ilk 30 dk 3-0 yeniktik. Son 150 dk 7-1 ondeyiz. Bu 7-1 lik sureci iyi okumalıyız. Ben icerideki maclarda- U. Karan iki gol atmasına ve iyi oynamasına ragmen- averaj bir Hakan ve Nonda yı tercih ederim. Tahmin ettigimiz gibi Lincoln e kelepce vuruldugunda Arda isi goturuyor. Daha guclu takımlara karsı defansımız pres yediginde topu ileriye siserecektir. Ben Nonda ve Hakan ikilisinin sisirilen toplar kazanıp, takımı sete daha rahat yerlestirecegini tahmin ediyorum.

Son olarak deplasmanda oynayacagımız maclarda farklı bir kurguya ihtiyac var. Hakan Balta onunde Volkan, ileride Arda ve Lincoln ve tek santrafor Nonda dusunulmesi/degerlendirilmesi gereken bir dizilis.

UEFA katsayımız icin onemli bir viraj aldık. Umarım deplasmanda oynayacagımız maclar kolay rakiplere rastlar yada bizim oynadıgımız oyun tarzının rakiplerimize ters gelmesini bekleyecegiz. Kura cekimi Salı gunu.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Post Reply