Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:Hürriyet'e göre Sinan kovulmuş. Şifo'nun menejer olacağı söyleniyormuş.

Sinan kalsa iyi olurdu. Neyse canım, TV'lerde 3-5 kişilik boş yer var şimdi, birine kapağı atar kesin.
Bu habere cok bozuldum acikcasi, biz burada acaba Bulent Ersoy'a da bir rol verilebilir mi, acaba futbol kamuoyunu eglendirmek adina elden gelen hersey yapilabilir mi derken ekibin onemli bir ismi devre disi birakilmis.

Neyse, sozlesme sezon sonuna kadar. Besiktas yonetimi dirayetli ve uzun vadeli durusunu bir kez daha gosterdi. Henuz goreve getirdigi hic bir hocasinin sozlesmesini tamamlayamadigi YD bu kez isi saglama almis.

Bir diger haber de bugun 5te duzenlenecek basin toplantisinda sayin Yildirim Demiroren'in ben bu klupte oldugum surece Mustafa Denizli klupten iceri giremez sozlerini aciklayacagi yonunde. Benim tahminlerim:

1) Benim bahsettigim bu Mustafa Denizli degil, bizim mobilyaci Mustafa Denizli klubun dolap ve masalarini kotu yapmis, ondan bahsediyordum, yanlis anlasilmis.

2) Hangi lafimizi yerine getirdik de buna guvendiniz, siz daha PAF takimiyla maca cikmamizi bekleyin. Simdi hocanin arkasindayim diyecegim ona da inancaksiniz, saf misiniz kardesim?

3) Bu klupten iceri sokmam derken yuzme klubumuzu kastediyordum, hoca Cesme'de gecen uzun yillarina ragmen hala yuzmeyi beceremiyor, yoksa futbol klubumuze summe hasa, basimizin ustunde yeri var.

4) Ben oyle bir laf etmedim, surekli yayinlanan film bilgisayar programi ile yapilmis sahte bir film, Turkiye'de yaratilmak istenen iki takimli sistemin ve Besiktas'a karsi kurulan hazin komplonun bir baska ornegi. Hocamizin arkasindayiz, FB-GS ile kurulmak istenen iki kutuplu sisteme ve teknik direktorlere karsi mucadelemiz devam edecek, onumuzdeki sene haftalik sozlesme modeliyle dunyada bir ilki geceklestirecegiz, bizi izlemey devam ediniz.

Tabii gercek hep girgirdan daha komik olur, heyecanla basin toplantisini bekliyoruz.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ali Gursel wrote:Beklenen yalanlama.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/2104.php

GSliligini askiya almayi falan dusunen forumdaslara bir kez daha sesleneyim, cok yazdim, yilmadan yaziyorum, Turk spor basininda cikan herhangi bir haberi hic tereddutsuz yalan ve uydurma kabul edin, dogrulugu ispat edilene kadar. Dogrulugu ispat edilince de bunun yanlislikla oldugunu varsayin. Bu da yalanlamanin tam metni. Bir de Hincal yalanlamasi var. Bu beni maalesef uzdu, bu adami kaale almamak lazim artik, bir tane yalanlamaya dahi gerek gormuyoruz deyip birakacaksin, ama o gunler de gelir insallah.
Zorunlu Açıklama: Fatih Terim

Bugün bazı yayın organlarında Galatasaray Spor Kulübü tarafından Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim’e transfer teklifi yapıldığı doğrultusunda iddialar yer almıştır. Bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Futbol takımımızın başında bir teknik direktör bulunurken bu yönde başka bir isimle görüşme ve anlaşma gibi bir yol izlemek Galatasaray etiği ve dünya görüşüyle uyuşmayan bir tutumdur. Sayın Fatih Terim ise Galatasaray’a gerek futbolcu gerekse teknik adam olarak büyük hizmetleri geçmiş Türk futbolunun önemli ve değerli isimlerinden biridir. Bu tip maksatlı haberlerle Galatasaray’la birlikte Fatih Terim adı da yıpratılmaya çalışılmaktadır.

Galatasaray’ın lig ve UEFA yolunda zorlu dönemlere gireceği ve Milli Takımımızın Dünya Kupası Elemelerinde zorlu sınavlar vereceği bu kritik dönemde bu tür haberlerin kamuoyunu yanıltmamasını diliyoruz.

Saygılarımızla,

Galatasaray Spor Kulübü
Ali bu görüşme yapılmıştır. Haberi Tayfun Bayındır, Vatan Gazetesinde imzası ile veriyor. Yer İstanbul'un göbeği, Swiss Otel. Duyumdan falan bahsedilmiyor. Kulüp, bu haber çıktıktan en iyimser zamana göre 10 saat sonra yalanlama geçiyor. Yalanlama da ne yalanlama.

Resmi açıklamayı mıncıklarsak:

a) FT'e transfer teklifi yapılmamıştır = Bence de. Muhtemelen teknik direktörlük üstü bir görev teklifi yapılmıştır. Genel Menejer ol falan denmiştir.

b) Futbol takımımızın başında bir teknik direktör bulunurken bu yönde başka bir isimle görüşme vesaire = Yukarıdaki gibi, Terim'e düz teknik direktörlük teklif edilmedi, zaten o da milli takımda bu tür apoletlere alıştı. Bilmemne Sorumlusu denmiştir.

c) Galatasaray etiği ve dünya görüşüyle uyuşmayan bir tutumdur = Mehmet Cansun ve avanesi herhalde Beylerbeyi temsilcileri olarak şurada 3-4 yıl önce adamın ayağına gittiler. Gerets varken Kalli ile de bizim kayınpeder görüştü.

Kulüp açıklamasını görünce habere daha çok inandım :(

Bu arada GS'liligimi askiya almayi dusunmedim. Terk etmeye karar verdim, aman tekzip edeyim.

Şanlı Göztepe neyime yetmiyor, 3. ligde Balıkesir'le play off maçlarına giderim, Sadullah'ın gollerini oğluma anlatırım, ama asla yumurta topuğun içine girdiği takımı tutmam.

Mehmet İstanbul'a gelirsen de atık hurda piyasasını, çocuk pedagojisini falan konuşuruz. Bir de Limahl konserine gitmistin galiba, onu anlatırsın bana :)
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ismail Gezer wrote:Hürriyet'e göre Sinan kovulmuş. Şifo'nun menejer olacağı söyleniyormuş.

Sinan kalsa iyi olurdu. Neyse canım, TV'lerde 3-5 kişilik boş yer var şimdi, birine kapağı atar kesin.
ImageImage
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote:Benim tahminlerim:

1) Benim bahsettigim bu Mustafa Denizli degil, bizim mobilyaci Mustafa Denizli klubun dolap ve masalarini kotu yapmis, ondan bahsediyordum, yanlis anlasilmis.

2) Hangi lafimizi yerine getirdik de buna guvendiniz, siz daha PAF takimiyla maca cikmamizi bekleyin. Simdi hocanin arkasindayim diyecegim ona da inancaksiniz, saf misiniz kardesim?

3) Bu klupten iceri sokmam derken yuzme klubumuzu kastediyordum, hoca Cesme'de gecen uzun yillarina ragmen hala yuzmeyi beceremiyor, yoksa futbol klubumuze summe hasa, basimizin ustunde yeri var.

4) Ben oyle bir laf etmedim, surekli yayinlanan film bilgisayar programi ile yapilmis sahte bir film, Turkiye'de yaratilmak istenen iki takimli sistemin ve Besiktas'a karsi kurulan hazin komplonun bir baska ornegi. Hocamizin arkasindayiz, FB-GS ile kurulmak istenen iki kutuplu sisteme ve teknik direktorlere karsi mucadelemiz devam edecek, onumuzdeki sene haftalik sozlesme modeliyle dunyada bir ilki geceklestirecegiz, bizi izlemey devam ediniz.

Tabii gercek hep girgirdan daha komik olur, heyecanla basin toplantisini bekliyoruz.

Ali
Ben filmi görmemiştim. Arayınca bulması zor olmadı tabi.

http://www.palhaber.com/spor/futbol/han ... ezdi-.html

GS etiği, FB kimliği, BJK duruşu :D
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufukcugum, yanlis yansitma icin ozur dilerim, terketmeyi konduramamisimdir sanirim.

Gorusmenin oldugundan ben de eminim. Ama gerisi beni asar, ozellikle klup yalanladiktan sonra.Benim icin tek degismez basinin yalanciligidir. GS klubu gecmiste hata yapmistir, prensiplerini cignemistir, bu hatayi tekrar da edebilir ama bizim basin prensiplerinden kesinlikle odun vermez, sasma olmaz, yalan, sansasyon, rating esastir.

TDluk ustu gorev teklif edildiyse, danismanlik teklif edildiyse, merhaba dendiyse vs. bu GS yonetiminin tamamen hakki olan bir tasarruftur. Aciklamada yazildigi gibi Terim GS'a en buyuk dusmaninin dahi inkar edemeyecegi hizmetler vermis, bugun de milli takim TDudur. Bugun bir suru sakatla ugrasan GS'in Arda, Ayhan, Servet, Hakan, Sabri diye bes oyuncusu (yanilmiyorsam) milli takim kampinda, ucu takimdan ayri sakat calisiyor. Ben orada ne konusuldugunu bilemem, ama bu konudan bahsedildiyse hic sasirmam, hatta yerinde bulurum.

Burada bence yalan olan haber Terim'e GS'da TDluk gorevi teklif edildigi. Benim uygunsuz bulacagim budur, midemi bulandiran ve gun sektirmeden basinin her gun yaptigi bir olayi carpitip sansasyon amaciyla vermesidir.

b) sIkkInda yazdigin gibi Terim'e ismi baska bir sekilde ama ozu TDluk olan bir sey teklif edildigini de hic sanmiyorum. GS yonetimi boyle birsey istese dahi (ki hic mi hic zannetmiyorum) Terim Milli Takim TDu, milli takim Dunya Kupasi'na katilma derdindeyken bunu yapacak kadar ahmak olmazlar, TFF iki takima acikca olmaz dedikten sonra.

c) sIkkInda yazdigin olay ise sezon sonunda yollanmasina karar verilen bir hoca yerine bir baskasinin aranmasinda (zaten sozlesmesi bitecekken bir Canaydin yineticilik klasigi olarak bitirilecegi halde uzatilmis bir sozlesme ile calisiyordu adam) bence bir gariplik yok. Hatta Gerets'i yollamaya karar verildiyse baska hicalarla konusmamak yoneticilik hatasidir. Gerets'i yollamak dogrudur, yanlistir baska mesele, ama bu is sezon sonunda yapiliyorsa, hocanin hukuki haklarina saygi gosteriliyorsa sorun ne?

Hos bu dert olsa dahi, daha once yanlis yapilmis olsa bugun de yapilacak demek degil. GSliligindan bu kadar cabuk vazgecme, hele hele bunun kaynagi bizim basinsa. Kendine dustur edin, her yazdiklari yalan de bence.

Ali
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Bu BJK durusu, Ertugrul adam gibi adamdi (neye dayanarak soyleniyor, nasil yani?) bunlar hep hikaye. Inanmayiniz.

Ali, o tupcu Mustafa'dan bahsediyormus. Adam kulube Milangaz yerine Aygaz getirmis. Bir daha ben olsam bende sokmam iceri.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ufuk Sezekkaplan

Ali'cim, bilim dunyasında bir önerme vardır, "tüm kuğular beyazdır" diye. Siyah kuğu diye birşey olur mu? Olmaz. Çünkü kuğu tanımı gereği beyazdır ve siyah olan o kuşa, başka bir isim verirsin.

Birçok insan Galatasaray'ı bir felsefe uğruna seviyor. Kulubün kuruluşundan bu yana gelen gelenekleri terbiyesi, iş ahlakı gibi...

Terim'in bu kadar olandan sonra ayağına gidilmesi, onun çağrılması (çağrıldıysa) ve hele hele Terim'in günün birinde yumurta topukları ile Galatasaray'ın kapısından içeri girmesi, bu kulübün artık siyah bir kuş olduğunu gösterir. Artık biz de ona Galatasarasay diyemeyiz.

Bundan da hiç gocunmam. Belki de iyi olur. Şaka değil, gün geçtikçe bu pislik ortamında (basın, medya, Sinan Engin, yumurta topuk) fikren Kerem'e daha cok yaklasıyorum.

Sözüm meclisten dışarı bu arada :)
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote:Bu BJK durusu, Ertugrul adam gibi adamdi (neye dayanarak soyleniyor, nasil yani?) bunlar hep hikaye. Inanmayiniz.

Ali, o tupcu Mustafa'dan bahsediyormus. Adam kulube Milangaz yerine Aygaz getirmis. Bir daha ben olsam bende sokmam iceri.
:lol: :lol: :lol:

Benim aklima bir tane daha geldi bunun ustune.

Kamuoyundan ve sayin Denizli'den ozur diliyorum, bu lafi etmemin sebebi kendisine yillardir cok iyi topcu denildigini duyup bunu cok iyi tupcu diye yanlis anlamamdir. Arada rekabet olacak sanip kendisini BJK'tan iceri sokmam dedim, daha sonra babam bana sayin Denizli'nin tupcu degil, topcu oldugunu belirtti, bu yanlis anlama icin yuce Besiktas camiasindan ozur diliyorum.

Mustafa Denizli, sampiyon yap bizi!

Sanirim BJK'a en buyuk hizmeti 6 yabanci ile FB'yi BJK'a 3-0 maglup etmesiydi. Korkarim bu sezon sonunda BJK'a yapmis oldugu en buyuk hizmet de bu olarak kalacaktir.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Mehmet İstanbul'a gelirsen de atık hurda piyasasını, çocuk pedagojisini falan konuşuruz. Bir de Limahl konserine gitmistin galiba, onu anlatırsın bana :)
Ufuk bu is Adnan SEZGIN icin alarm zillerinin caliyor olmasi demek.Futbol AS'nin basi SEZGIN degil mi? Adnan Adnan'a bunu yapar mi? :D

TD ustu GM (pilav ustu kuru gibi oldu), bazi taslari yerinden oynatir.Basta SEZGIN kendine is arar.

Bence de bu gorusme oldu.Ama sohbet gibi bir seyler icildi.Sonra lafin arasinda "Hocam gelin size baskan'dan sonra gelebileceginiz idari ve sportif direktor pozisyonu sunsak nersiniz bakin kadro da sahane, yeni bir UEFA kupasi istemezmisiniz ?, siz hala bu klubun imparatorusunuz" diye soruldu.

Hoca gulerek (kasini gozunu agzini oynatarak), "Haldun bilirsin seni severim, biz Galatasarayli dogmusuz, hizmete her zaman haziriz, ancak su kupa elemeleri ve italyanlar beni cok SIKISTIRIYOR, bir bakalim ilerki gunler bakalim neler getirecek" demistir.

Konu caktirmadan basina sizdirilip bir nabiz yoklanir.Hele hele Trabzon maci ve akabinde ilk UEFA maci hezimetle sonuclaninca, ilk ic saha macina Galatasaray'i seyretmeye gelen FT eski ve yeni acik tarafindan ayakta gozler yasli bir sekilde karsilanir.

IMPARATOR FATIH TERIM !!!!!!

Hincal hemen kosesinden ve 90 dakika programinda aliriz sazi eline,

"Bizdendir, takimi tanir, bu kadroyu en iyi sekilde kullanarak Galatasaray'a ve Turkiye'ye yeni bir UEFA kupasi getirir."

Hasmet hemen soze katilir, "Abi Mustafa Denizli de BJK'nin basinda , FT ninde Galatasaray'in basina gecmesi ligimizi ne kadar renkli ve rekabetli bir lig haline getirir degil mi ?"

Cok uzdun beni Aziz Baba, alamadin sunu yanina
FB'ye cag atlatacaktiniz :D

Ufuk "ben ders almam ders veririm" diyen birinden bahsediyoruz, benim korkum adamin sezon sonu gelmesi.

Ben 19 Ekim'de Istanbul'dayim.Konusacak konu cok bizde , bitmeeeez :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Ali'cim, bilim dunyasında bir önerme vardır, "tüm kuğular beyazdır" diye. Siyah kuğu diye birşey olur mu? Olmaz. Çünkü kuğu tanımı gereği beyazdır ve siyah olan o kuşa, başka bir isim verirsin.

Birçok insan Galatasaray'ı bir felsefe uğruna seviyor. Kulubün kuruluşundan bu yana gelen gelenekleri terbiyesi, iş ahlakı gibi...

Terim'in bu kadar olandan sonra ayağına gidilmesi, onun çağrılması (çağrıldıysa) ve hele hele Terim'in günün birinde yumurta topukları ile Galatasaray'ın kapısından içeri girmesi, bu kulübün artık siyah bir kuş olduğunu gösterir. Artık biz de ona Galatasarasay diyemeyiz.

Bundan da hiç gocunmam. Belki de iyi olur. Şaka değil, gün geçtikçe bu pislik ortamında (basın, medya, Sinan Engin, yumurta topuk) fikren Kerem'e daha cok yaklasıyorum.

Sözüm meclisten dışarı bu arada :)
Konuyla cok alakasiz ama, bu Petra (siyah olan):

http://cache.daylife.com/imageserve/00b ... x/610x.jpg :lol:

Butun bunlari soylemeden bence gorusmenin iceriginin ne oldugunu bilmek lazim. Ben biraz sabirli olurdum, birsey kaybetmezsin biraz bekleyerek, Goztepe kaybeder ama o kadar da olacak.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu da kutsal bilgi kaynagimizdan Tupcu Baskan'in basin toplantisinda gazetecilere yazili dagitacagi metin.

- Ehem, cocuklar ben oyle demedim, bunlardan birini demis olabilirim ama sizin o dediginiz talihsiz aciklamayi yapmadim.Film fotomontajdir, yalandir, soz ucar YAZI KALIR

kastedilen şunlardan birisidir:

mustafad enizli, beşiktaş kulübünden içeri giremez.
mustafade nizli, beşiktaş kulübünden içeri giremez.
mustafaden, izli beşiktaş kulübünden içeri giremez.
mustafadeni, zli beşiktaş kulübünden içeri giremez.
mustafadeniz li, beşiktaş kulübünden içeri giremez.
mustafadenizl i, beşiktaş kulübünden içeri giremez.
mustafa denizlib, eşiktaş kulübünden içeri giremez.
mustafa denizlibe, şiktaş kulübünden içeri giremez.
mustafa denizlibeş, iktaş kulübünden içeri giremez.
mustafa denizlibeşi, ktaş kulübünden içeri giremez.
mustafa denizlibeşik, taş kulübünden içeri giremez.
mustafa denizlibeşikt, aş kulübünden içeri giremez.
mustafa denizlibeşikta, ş kulübünden içeri giremez.
mustafa denizlibeşiktaş, kulübünden içeri giremez.

:lol:
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yönetim'in hoca arayışına girmesini anlarımda FT'e teklif götürmesini kesinlikle anlamam! İhtimal vermem. İmkansız ötesi birşey benim için. Adam'ın nasıl ayrıldığı belli. Aradan pek de zaman geçmemiş. Boşda da değil üstelik. Salak mı bu yönetim? Hayır, hatta fazlasıyla akıllı bence.

Biraraya gelmiş olabilirler. Bunda bir gariplik yok. Milli takım hocasıyla konuşacak konu bulmak çok zor olmasa gerek...

Galatasaray Trabzon'a yenilirse, ondan sonra yapılacak TD haberleri daha inandırıcı olur! Henüz erken...
Ufuk Sezekkaplan

Kutsal ses konuşuyor. Bunun devamı videolar da gelir mi acaba?

- PAF takımı ile sahaya çıkacağız volume 1.
- İbrahim'ler bu kulübün kapısından içeri giremez volume 1 & 2.
- 21 Mayıs'ta stada kazma vuruyoruz.
- Piece of Mind (Iron Maiden, bu da benden).

http://videogaleri.hurriyet.com.tr/Vide ... 2&vid=2797
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sinan kendi gitmek istemiş, Denizliye göre.

Sergen'in lisansı kifayet etmemiş :D

Yardımcımız Tayfur...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Oh neyse.. Lucescu falan gelmemis, Denizli'yle anlasildigi kesinlesmis. Mafya Sinan gidip, altili ganyan Sergen gelmis. Futbol yasaminda calismayi, antrenmana cikmayi sevmemis, surekli kaytarmis Sergen takim calistiracak ha? Haaaahaaaahaaa....

Denizli garip adamdir. Takimin iyi calisacagini dusunmuyorum, sisteminin olacagini da dusunmuyorum. Fizik kondisyoner getirecekmis ama bir mac oyle bir mac boyle oynar hic bir sey oturmaz. Kafada hazirlik maci yapar, ne hindir ne hiiin.. TV'de yorumlarindan da gordunuz, bir dedigi bir dedigine tutmayan, tahminler uzerine yorum yapan biri. Gercek hayattaki kumarbazligini futbolda da kullanir. Rakibi sasirtmanin yollarini arar, blofler, olasiliklar onun cephanesidir. Bu garipligi en iyi anlatan Derwall olmustur. Kitabinda Denizli'nin aylardir forma giymemis, antrenmanlarda dokulen Savas'i Besiktas macinda oyuna alip maci kazanisini, yani kumarini saskinlikla anlatir. Bir Alman'in kafasinin almayacagi bir seydir bu cunku. Acik oynamasini sever ama bu Besiktas acik oynarsa daha da beter olabilir. Ilk 3-5 mac takimi gaza getirip, bazi oyunculara oynama, saldirma istegini asilayip cikisa gecebilir ama kariyerinde hep bu yapay cikislarin inisi de ani olmus, surekliligi olmamistir. CL'de sifir cekmenin, milli takimda 8-0'lik hezimetlerin de basinda bulunmustur. FB'yi sampiyon yaptiktan sonra (ki o sampiyonluk icin takimi satan GS'li futbolculara yatip kalkip sukretsin) en ufak basarisi olmamistir, kariyeri bitik bir hocadir. Avrupa Kupasinda daha o sene UEFA sampiyonu olmus GS'i kullanma yerine ligde dokulen FB ve BJK karmasi bir takim cikarma abuklugunu gosterebilmis biri.

GS yonetimi her zaman Terim'le konusabilir, konusacaktir. Milli takimlardan gelen genc oyuncular icin konusmus olabilirler, ulusal takimin doktorunu istiyor GS, onun icin konusmus olabilirler, konusulacak cok konu var. Bu GS yonetiminin zaten politikasi herkesle baglantida kalip, her potansiyeli kullanmak (hala farkina varmadiysaniz).

Ote yandan Terim'in yine GS'in basina gelme olasiligi bana gore Terim'in FB'nin basina gecme olasiligindan daha az. Ama bir yandan da Skibbe'nin basarili olmasini dilemek icin bir baska neden daha, degil mi? :wink:

Ozan Ersoy
Post Reply