FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BJK boyle ceyrek tura elbette cikar. Geciniz. Duymamis olmamin bir sebebi varmis. Demek en fazla puani aldiklari icin FB'ye tarih yazdirtmislar. En fazla korner filan da atmislar mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Bu cok onemliydi.Ust tur artik FB'ye ozguvenini kazandirdi, bir sonraki turda elenir veya gecer,ilerler.Bunlar onemli ama daha onemlisi cok uzun yillar etkisini gorecegi ozguveni kazandi.Avrupa maclarinda o ezik goruntuden siyrilip kendi kimligini kazaniyor.

Deplasmandaki Inter maci haric her macta rakibe futbolu kabul ettirdi, kontrol etti.

Bu sezon kura sansi da vardi, gereken ortam FB icin olusmustu.CL'de olabilecek en iyi gruplardan birine dustu.Inter kucumsendi ama 15 puan aldi bu da unutulmasin.

Buna istinaden FB disardaki CSKA ve PSV maclarini alabilirdi, CSKA macina cok yazik oldu.Neyse onemli olan ikinci tura gecmekti ve gecti.

Sevilla,Porto ve Milan.Bunlarin cikmasini isterim. Barca-RM-MANU-Chelsea'ye nazaran daha cok sansimiz olur.Ozellikle Sevilla'dan herkes cekiniyor ama ben cekinmiyorum.Ligde istikrarsizlar, hocalari da ayrildi.Porto basabas oynayabilecegimiz bir takim hatta daha ustun oldugumuz bir takim.Milan keza oyle.

Her neyse insallah Ceyrek finale cikariz, bu takima cok iyi bir golcu ve alternatif bir sag acik alinirsa bu olur.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Murat Kara

Post by Murat Kara »

FB sonunda Edirne'yi gecti demek. Sinirlar cizileli neredeyse 85 yil olacak. Bu da bir basari elbette...Tebrikler.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

FB, Sevilla ile eslesti.GS ise Leverkusen ile, turu gectigi takdirde Zurich-Hamburg macinin galibi ile eslesecek.

FB ilk maci kendi sahasinda 19-20 Subat'ta oynayacak, deplasmandaki macin tarihi ise 4-5 Mart.

Sevilla elenmesi zor bir takim ama RM,Barcelona, MANU'ya nazaran daha uygun bir kura.Ben zaten kura oncesi Porto,Sevilla'yi istemistim.

Ligde iyi bir performanslari yok ancak CL'de 1 maglubiyet ve 5 galibiyet almislar.Grubundaki takimlar Arsenal,Slavia Prag ve S.Bukres idi.

FB ust turlara cikmak istiyorsa zaten iyi takimlari elemek zorunda.Iclerinden secme sansi yok.Sevilla olmazdi da MANU olabilirdi vs.
Ilk macin Kadikoy'de olmasi avantaj.Gol yememek onemli, tek farkli galibiyet dahi sansini korur ceyrek final icin.

FB ayaga top yapiyor, dandun oynamiyor.Gol pozisyonu bulmakta zorlanmiyor.Slavia iki gol atmis ve Bukres'de bir gol atmis deplasmanda.4-2 ve 2-1 bitmis o maclar.Kolay gol atiyorlar ama gol de yiyorlar.

Bizim en buyuk sikintimiz iler ucda.Kezman'in performansi belli, Semih'de tek basina koca sezonun yukunu yalniz cekemez.Bu yuzden devre arasinda ileri uca adam almalari sart.Appiah'in durumu kotu, karsilikli sozlesmenin fesh edilmesinden bahsediliyor.Devre arasinda da kimi alabilerler belli degil.

4-5 Mart tarihinde Sevilladayiz.Insallah soyle 2-0 ile gideriz.

Selamlar
Savas
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Sevgili Savas:

Yalnizca bu sezonki performansa baksan, Sevilla iyi kura derim. Cunku ligde iyi degiller, gruplarda da iyi puan almalarina ragmen Slavia ve Steaua'yi yenerek falan puan topladilar ki bu grup son iki takim acisindan en zayif gruptu.

Avrupa'da 80'lerde ve 90'larda cok buyuk bir mazileri ve basarilari yok ama iki sene ustuste UEFA kupasi sampiyonluklari var. Yani eleme usulu maclari cok iyi oynuyorlar.

Ayrica, Ispanyol takimlari bize eleme usulu turnuvalarda cok ters geliyor. Benim hatirladigim, GS en iyi zamaninda Mallorca'yi elemisti. Onun disinda 80'den beri bir Turk takiminin Ispanyol takimini eledigini hatirlamiyorum.

Fener'in isi cok kolay degil. Iki iyi transfer bence sart.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Turkiye'de insanlarin takim degerlendirmesi kadrodaki yildiz futbolcuya gore oldugu ve olayin takim oyunu unsuru hic kaale alinmadigi icin buyuk turk basini Sevilla'yi kolay kura ilan etmis. Oysa Sevilla CL'in bence mucadele edilmesi en zor takimi. FB'nin bana gore hic bir sansi yok. Bunu daha ilk macin basinda anlayacak seyredenler. Bakmayin bu sene lige kotu basladiklarina onemli bir oyunculari öldugu icin takim yastaydi. Bundan cok etkilenmisler. CL'de tozu dumana kattilar. Arsenal'in hakkindan gelen ender takim. Deplasmanda da kendi sahalarinda gibi rahat oynuyorlar. Bu isler elde kagit kalem kadro kurmaya benzemez. Dedigim gibi mukemmel takim oyunu oynuyorlar.

Sevilla'ya iki kez gittim. Hayatimda beni bu kadar etkileyen baska bir sehir yoktur herhalde. Bu gune kadar gordugum en guzel sehir diyebilirim mimari olarak. Sadece Sevilla degil tum Endulus cok guzel aslinda. Cordoba trenle 45 dakika kuzeyde mutlak tavsiye ederim. Guneyde bir saat mesafede Cadiz var Cadiz korfezinde. Meshur Paco de Lucia bu yoreden. Flamenko'nun dogdugu sehir. Flamenko isci mahallesi Triana'da dogmus. Triana gorulecek bir yer degil ama sehirde Flamenko hemen her yerde. Sevilla'da Flamenco-fuzyon caz klupleri vardir. Sehrin en hosuma giden caddesi Fnac kitabevinin oldugu Avenida de la Constitucion. Alcazar sarayi, Giralda kulesi, Santa Cruz mahallesi simdi hatirladiklarim. Gercekten sehrin mimarisi kelimlerle anlatilacak gibi degil. Su an is yuzunden Stockholm'u tercih etmesem Ocak'tan itibaren Sevilla'da calisiyor olacaktim. Sirf is cazibesinden kaldim kuzeyde. Bir sehir nasil korunur kultur mirasina nasil sahip cikilir gidin gorun. Ama kurban bayraminda hayvan girtlaklayan ve kendi ulkesinde doganin katledilemsine ses cikartmayip 'sevgili Tosun Hakan Sukur konusunda sana katiliyorum' diye sabah aksam futbol konusan ulkenin duyarsiz ve ruhsuz insanlari bunu nasil gorur iste asil soru bu.
Size sehrin mimarisi icin fikir veren bir resim koyayim. Bu kathedral ustte bahsettigim Avenida de la Constitucion'a cok yakin. Vega tiyatrosunda flamenko izlemistim. Tiyatro gercekten insani buyuleyen bir yer. http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Cath ... eville.jpg
Maria Luisa parkini da mutlak gorun insana yasama sevinci veriyor
http://img70.imageshack.us/img70/1901/p ... isaha6.jpg
Google'da Parque de Maria Luisa yazip resimleri tiklayin ne dedigimi daha iyi anlarsiniz. Bu sehirde meshur tapas denilen sicak meze turu seyler yeniliyor. Meshur Naima jazz cafe sehrin merkezine cok yakin. Aman bagdat caddesi zubuklugu yapip disco falan aramayin bu sehre hakaret olur bu. Hayatinizda goremeyeceginiz fuzyon flamenkoyu burda izleme sansiniz var. Naima jazz cafe'dekiler size fikir de verirler. Acikcasi dogma buyume Istanbul'luyum. Artik Istanbul'da gezdigimde sehir bana beni oraya ait hissetirmiyor. O kultur gitti. Garip insanlar turedi. Ama Sevilla ve Roma bana kendimi direk oraya ait hissetirmisti. Sonucta nereye gidersen git beraberinde goturdugun kendinsin. Benim butun algi dunyama kendi tasarimimdaki dunyaya hitab eden bir sehir Sevilla. FB taraftarina iyi turistik geziler bence bu kuraya bu enfes sehri gorecekler sevinmeli. Acikcasi benim sehre olan sevgimden ve Sevilla'nin su an Avrupa'da ender yildizsiz nasil takim oyunu ile basarili olunur orneginin etkisinde kalmamdan yeni takimim Sevilla ve CL'i alacaklarina inaniyorum.

* Bir iki uyari yapayim: ispanyolca bilmiyorsaniz, en azindan italyanca bilen biri ile gidin. Ingilizce falan bilen insan yok sehirde. Ben italyancamla idare ettim ama gercekten yemek bile isteyemezsiniz ispanyolca yoksa. Mac hangi tarihte oynaniyor bilmiyorum ama Subat'ta sehre bahar geliyor. Bir de bu sehre sakin yazin gitmeyin. Haziran Eylul arasi col sicagi hakim. 40 derece altina inmiyor hava. Subat ise 20 derece civari oluyormus. Aksam 7-10 arasi pek restoran bulamazsiniz. Gece 10'da aciyorlar. Belki kisin daha erken acarlar.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Levent Guntay wrote:Sevgili Savas:

Yalnizca bu sezonki performansa baksan, Sevilla iyi kura derim. Cunku ligde iyi degiller, gruplarda da iyi puan almalarina ragmen Slavia ve Steaua'yi yenerek falan puan topladilar ki bu grup son iki takim acisindan en zayif gruptu.

Avrupa'da 80'lerde ve 90'larda cok buyuk bir mazileri ve basarilari yok ama iki sene ustuste UEFA kupasi sampiyonluklari var. Yani eleme usulu maclari cok iyi oynuyorlar.

Ayrica, Ispanyol takimlari bize eleme usulu turnuvalarda cok ters geliyor. Benim hatirladigim, GS en iyi zamaninda Mallorca'yi elemisti. Onun disinda 80'den beri bir Turk takiminin Ispanyol takimini eledigini hatirlamiyorum.

Fener'in isi cok kolay degil. Iki iyi transfer bence sart.
Sevgili Levent,

Su gercegi kabul edelim bastan.FB ilk tum grup liderlerinden daha zayif bir takim.

Bu turun favorisi Sevilla'dir ve ola ki FB ilerlerse her turun favorisi karsisindaki takim olacaktir.

FB'nin umit veren tek tarafi oynadigi tum CL maclarinda futbolunu karsi takima kabul ettirip oyunu hep kontrol eden taraf oldu, disaridaki Inter macini haric tutuyorum.

Bugun INTER resmi maclardaki tek maglubiyetini FB'ye karsi aldi.O macin ozetlerine baktim da en az 4-5 olmasi gereken bir macti.Bu sene icersinde ona benzer bir cok oyun cikartti ve bunu Sevilla'ya karsi tekrarlarsa tur icin ciddi bir sansi dogar.

Sevilla kotu oynayip turu gecebilir ama FB'nin turu gecmesi icin iyi oynamasi lazim.Bu bir gercek.Ayrica ligin ikinci yarisinda daha fazla sakatliklar ve yorgunluk olabilir, su anda kadro genis gibi dursada aslinda degil.Ozellikle hucumda alternatif yok.Deivid-Semih ve Kezman disinda oynayacak adam yok o bolgede.Kazim'i saymiyorum,cok inandigim bir oyuncu olmasina ragmen en az 2 senesi dahasi var.Bu yuzden ileriye adam almalari lazim.Orta saha ve defans,kale sorunsuz ama Ibrahim Akin gibi bir adam sahane olur.

Ispanyollara karsi Real Betis ve Zaragoza maceralarimiz var ve bunlarda degil turu gecmek fikrine dahi yakin degildik FB olarak.

Dedigim gibi eger CL'de ilerlemekten bahsediliyorsa, yari final hatta final hedefleri var ise bu takimlarla karsi karsiya gelmeyi bekleyeceksin ve her sene Inter-Sevilla sinifinda takimlari yensen veya elesen tecruben artar ve bir gun ustuste bu takimlari eledigin zaman elbet gelir.

FB bu sene CL'de olan hedefini tutturmustur bundan sonra gececegi her tur ekstradir.

Kerem,

Sevilla bilgileri icin tesekkurler.Hanimla beraber ne yapsak diye dusunuyorduk keza Dubai'den Sevilla'ya direkt ucus yok en az 2 aktarma var.Herhalde Casablanca/Sevilla/Barcelona veya Lisbon/Sevilla/Madrid kombinasyonuna gidilebilir.Daha vakit var gerci.

Selamlar
Savas
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Fenerbahce Sevilla Maci oncesi Sevilla'nin etkili abisi ALVES UEFA.comda taraftarlarin sorularini yanitlamis.Alex hakkindaki yorumu da ilginc.Ben iclerinden seciyorum, tamamini okumak icin
http://www.uefa.com/competitions/ucl/ne ... 54582.html

Fenerbahçe tie excites Daniel Alves

I'm a supporter of Fenerbahçe. It will be a great match against Sevilla in the UEFA Champions League. What do you think?
DEMIS BIR FB'LI ARKADASIMIZ

Daniel Alves: It certainly won't be easy. Apart from the fact Fenerbahçe have a very good squad, with the likes of Alex and Roberto Carlos, they are also very tough opponents at home. Turkish fans are as passionate as Brazilian ones. Just by watching matches on TV, you can tell how special the atmosphere is at games in Turkey. It will be an interesting game between two sides trying to establish themselves in European football. AFERIN TERBIYELI DENGELI CEVAP VERMIS

What superstitions do you have?
LOS ANGELES'TEN PABLO SORMUS

Daniel Alves: I am not very superstitious. I would rather pray than have lucky charms. Having said that, I do have some rituals. Before I go out on the pitch, I do three quick jumps. BU BANA CEKIRGE 3 KERE SICRAR GIBI GELDI, BENIM BATIL INANCIMDA FB SAHASINA UC KERE SICRAYARAK CIKAN ADAM UC GOL ATIYOR.SON KEZ FB'YE KADIKOYDE UC GOL ATAN ADAMI BIZ SATIN ALDIK AMA HALA SAKAT.And I always step out with my right foot first.

Who are your favourite players in the Champions League so far?
LONDRALI Petros Thoma SORMUS

Daniel Alves: The usual suspects: Cristiano Ronaldo, Messi, Kaká ... But I'd also like to mention Alex at Fenerbahçe. He's an amazing player and would definitely be back in the Brazil team if he was playing for a bigger side in Europe. BAK BURDA AYIP ETMIS !! :)

AYNI HABERI BIZIM MEDYA NASIL YAZMIS BAKIN
VER GAZI VER GAZI :)
Sevilla'da FENER korkusu
08 Şubat 2008 Cuma 14:07

Sevilla tırstı! Fenerbahçe maçının hiç kolay olmayacağı açıklandı. İşte maç öncesi yorumlar;

http://www.internethaber.com/news_detai ... 1203077606
TRUST GALATASARAY
MGC
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

En uygun yazacak burayı buldum, Gerets dün UEFA'da Marsilya'yla Spartak Moskova'ya 3 attı (3-0), ligde de takımı dipten 5.liğe kadar taşımayı başarmış.

Gerets'i beğenirdim ben bayağı, Marsilya'yla başarılı olduğunu görünce de sevindim açıkçası; haberi buraya da geçeyim dedim.

Ugur
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ugur Sahin wrote:En uygun yazacak burayı buldum, Gerets dün UEFA'da Marsilya'yla Spartak Moskova'ya 3 attı (3-0), ligde de takımı dipten 5.liğe kadar taşımayı başarmış.

Gerets'i beğenirdim ben bayağı, Marsilya'yla başarılı olduğunu görünce de sevindim açıkçası; haberi buraya da geçeyim dedim.

Ugur
Sarapci Gerets kotu TD idi . Sampiyonlugu da belese aldi Denizli sayesinde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Fenerbahçe - Sevilla macina 4 gun kaldi valla itiraf edeyim merak ve heyecanla maci bekliyorum.

FB haddini bilerek kontrollu bir oyunla 1-0 gibi bir skoru yakalarsa, Ispanya'da gol yada goller bulur diyorum.Ispanya'daki macin acik oynanip oynanmamasi Istanbul'daki skora bakacak.Gecenlerde bir istatistikte okumustum.Sevilla'li Luis FABIANO'nun cok aci bir gol ve vurus yuzdesi var.Adamin neredeyse her mac basina kaleyi tutan 4 sut/pozisyon var.

Bir ilginc notta bugun ku MARCA 'dan.Yazilana gore UEFA'yi 2 kere arka arkaya kazananan SEVILLA topu topu 12 Milyon EURO kazanmis.

http://www.marca.com/edicion/marca/futb ... 89621.html

BOYLE KURA OLUR MU?

Gucler cok denk gibi, ama beni gercekten merakta birakan maclar, Lyon-MANU ve Arsenal -AC Milan..Sonuclarini kestiremiyorum.CL tecrubesinden dolayi Milan agir basiyor.Schalke -Porto'da cok denk gibi, bence Porto yine tecrube farki ile gecebilir.Lyon -Manu macinda kalpten gecen Lyon tabi ama C.RONALDO'yu da ilerki turlarda seyretmek isterim.

Bu arada gercek TAKOZ RONALDO cok kotu bir sekilde sakatlanmis ve helikopterle tasinmis, futbol hayati tehlikede imis (Durun yaa daha Fenere gelecek)

Schalke - Porto
Roma - Real Madrid
Olympiacos - Chelsea
Liverpool - Internazionale
Celtic - Barcelona
Lyon - Man. United
Arsenal - Milan
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

TRUST GALATASARAY
MGC
Savas Macun

Post by Savas Macun »

FB yakin tarihinin en onemli maclarindan ilkine cikiyor takim.

Her sonuca acik bir mac.Sevilla'nin kanatlari ve ileri ucu dehset.Orta sahanin ortasi ve defans gobegi zayif yanlari ki FB gobekten cok delebilen bir takim.

Bu macta herkes iyi oynamali ama ozellikle Alex ve Deivid'in cok iyi oynamasi lazim.Aurelio,Selcuk,Edu ve Lugano belli standartlarda oynayan adamlar.Gokhan'in kotu gununde olmasi veya Capel karsisinda zayif kalmasi sonumuz olur.RC tecrubesi ile sol kanadi idare eder.

Kilit oyuncular Alex ve Deivid olacaktir.FB hic korkmadan defansi ileride kurup baski altina almali Sevilla'yi ve top cevirmeli surekli.Bu sene CL maclarinda topun arkasina gecip cok iyi defans yaptilar.

Sevilla su goturmez favori ancak FB'nin kadrosu da cok iyi ve elemesi buyuk surpriz olmaz.

Gol yemesin yeter, 0-0 bile ikinci maca umitleri tasir cunku takim gol atmada zorluk cekmiyor deplasmanlarda.

Heyecan bastirdi.

Selamlar
Savas
Mehmet Gurdal Cetin

Valla beni de heyecan basti Savas.

Eski forumdan Detroit'li :) Sinan LACIN Bursa'da. Fenerbahce-Sevilla macini beraber seyredelim diye bir haftadir sozlesiyoruz bakalim ne olacak.

Sana katiliyorum, 0-0 cok iyi sonuc.Artik FB deplasmanda iyi oynayabiliyor.Alex ve Deivid yorumuna da katiliyorum.

Deivid aslinda baslibasina irdelenmesi gereken bir konu.Tum FB li arkadaslarim (inan sayilari o kadar cok ki :) ) bu adama etmedikleri kufur kalmamistir.Burasi bir Galatasaray forumu olmasina ragmen bizim cocuklarin dediklerini yazsam omur boyu banlanirim.

Ama adam gecen senede bu senede FB'yi ipten alan adam arkadas.NOBRE zamaninda nasil balli bir transferse DEIVID 'te oyle.Gerci 10 sene icinde total transferde bu sayi sizinde bizimle ayni bir ikiyi gecmez.

Ama bu adamda seytan tuyu var.Ben Sevilla maclarinin kader adami DEIVID olacak diye dusunuyorum.

Fener mantikli ve sabirli olmali, Roberto CARLOS buyuk bir avantaj.Hala tum Ispanya ve dunyada seviliyor ve saygi goruyor.Gerci Real iliskisi nedeniyle Ispanya'daki macta tepki gorebilir ancak CARLOS gibi adamlar tribun baskisini hissetmezler.

Iyi bir mac seyretmek istiyorum, umarim Fenerbahce beni mahcup etmez :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Bu arada ilginc bir detaya denk geldim.

http://www.liveonsat.com/foot_uefa_CL.p ... _yyyy=2008

UYDU programinda 20..02.2008 Carsamba aksami

ARSENAL - AC MILAN maci CNNTUR'te diye bir not var.

CNNTURK'un websitesinde de bu yazilmis.

http://www.cnnturk.com/CNNTURKTV/YAYIN_AKISI/

Star yayin haklarini satti mi ?
Atlamisim :?
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply