Beko-Basketbol Ligi:

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=151563
2.16 boy ile su ana kadar bir klup tarafindan farkedilmemesi ilginc.Yada fark edildi ancak pek iyi bulunmadi..

En uzun çayçı basketbol istiyor
05 Ağustos 2008 Salı 16:14
O tam 2 metre 16 santim! Türkiye'nin en uzun çaycısının tek hayali ise basketbol oynamak! İşte en uzun çaycının öyküsü;

Bir hastanenin kantininde 10 yıldır çaycı olarak çalışan 2 metre 16 santimetre boyundaki Ömer Gürkan, büyük bir kulüpte basketbol oynamanın hayalini kuruyor.

Sivas Numune Hastanesi'nin kantininde çaycı olarak görev yapan 21 yaşındaki Ömer Gürkan, kentte 11 yıldır amatör olarak basketbol oynadığını, boyunun avantajını kullanarak iyi bir basketbolcu olmayı hedeflediğini söyledi.

Uzun yıllar kentte Yolspor'da basketbol oynadığını anlatan Gürkan, boyunun uzunluğunun büyük kulüpler tarafından fark edilmemesini istediği belirtti.

Kentteki kulüplerin yeterli olmadığı için boyunun avantajını bugüne kadar kullanamadığını ifade eden Gürkan, ''İyi bir basketbolcu olmak, özellikle de Galatasaray'da basketbol oynamak istiyorum. Gönlümde tek yatan şey bu. Alt yapısı olan bir insanım. Kısa bir hazırlık döneminin ardından büyük kulüplerde oynayacağıma inanıyorum. İdealim iyi bir çaycı olmak değil, iyi bir basketbolcu olmak. Sevdiğim işi yapmak istiyorum'' diye konuştu.

Yaptığı işten günlük 10 YTL kazandığını anlatan ve kulüplerin sesine kulak vermesini isteyen Gürkan, Türkiye'de kendisine şans verilmediği takdirde şansını yurt dışında aramak istediğini kaydetti.

Kentin en uzun insanı olduğunu, boyunun çok fazla dikkat çektiğini belirten Gürkan, ''Diğer insanlardan farklı olduğumu hissediyorum. İnsanlara tepeden bakmak çok keyifli geliyor. 21 yıldır Sivas'tayım. Beni tanıdıkları halde şaşkın şakın bakılması garibime gidiyor. Asıl ben onlara şaşırıyorum'' dedi.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Gurovic ve Milojevic, Galatasaray Cafe Crown’da

Galatasaray Cafe Crown, bugün Avrupa’nın en önemli oyuncularından Milan Gurovic ve Dejan Milojevic’ i renklerine kattı. Önümüzdeki sezon için daha önce Marshall Strickland, Antonio Graves ve Andrija Zizic ile anlaşan erkek basketbol takımımız, iki Sırp yıldız ile yabancı transferini noktaladı.

Milan Gurovic
Doğum Tarihi: 17 Haziran 1976
Doğum Yeri: Novi Sad, Yugoslavya
Boyu: 2.07
Pozisyon: Forvet

Geçen sezon Polonya ekibi Prokom Trefl Sopot’da forma giyen Gurovic, Avrupa’nın en kariyerli forvetlerinden biri. Son yılında Euroleague’de 12 maçın 11’ine ilk 5 başladı, 15 sayı – 5 ribaunt – 1 asist ortalaması yakaladı. Yine geçen sezon Olympiacos’a attığı 28 sayı ile kariyerinin zirvesini yaptı.

Ligde ise içeriden yüzde 55’lik şut yüzdesi yakalayan skorer oyuncu, 15 sayı – 3 ribaunt ortalamasıyla parlak bir sezon geçirdi.

Basketbola doğduğu kentte, KK NAP Novi Sad takımıyla başlayan Gurovic, henüz 16 yaşındayken Yunanlar tarafından keşfedildi ve Peristeri altyapısına alındı. 1994’te A takıma yükseldi. Dördüncü sezonunda sayı ortlamasını 17’ye yükseltti ve adını duyurdu. 1998’de Barcelona’daydı. Burada İspanya Ligi şampiyonluğu yaşadı. 2000’de Yunanistan’a döndü ve AEK forması giydi. Aynı sezonu İtalya’nın Pallacanestro Trieste takımında tamamladı.

2001’de ülkemizde düzenlenen ve Sırbistan’ ın Avrupa Şampiyonu olduğu kadronun en önemli oyuncularından biri idi. Bir sonraki yıl Yugoslavya Milli Takımı’yla Dünya Şampiyonası’nda gösterdiği performans, Gurovic’e büyük ün kazandırdı.
Sonraki seneler ülkesinde ve Rusya’da forma giydi, 2006’da Kızılyıldız formasıyla ULEB Kupası’nda 25.6 sayı ortalaması ile en skorer oyuncu oldu. Bununla beraber, Gurovic aynı zamanda, 21 sayı ortalaması ile ULEB Kupası tarihinin en skorer oyuncusu.

Dejan Milojevic
Doğum Tarihi: 15 Nisan 1977
Doğum Yeri: Belgrad, Yugoslavya
Boyu: 2.00
Pozisyon: Forvet

Bir diğer Sırp transferimiz Dejan Milojevic de olağanüstü Euroleague tecrübesiyle göze çarpan, Avrupa’nın en etkili forvetlerinden biri. Son iki sezondur İspanya’da Pamesa Valencia forması giyen Milojevic, geçen yıl 32 maçtan 28’ine ilk beş başladı, 9 sayı – 5 ribaunt – 2 asist ile takımının en üretken dört oyuncusundan biri oldu.

Üstün performansını Partizan’da da devam ettiren yeni transferimiz, çarpıcı bir iş başarıp Euroleague’deki 20 sayı - 11.5 rebound istatistiği ile 2004-05 sezonunun en iyilerindendi.

2005-06 sezonda takımı Partizan ile Euroleague’de 12 maça çıkan Milojevic, 16 sayı – 10 ribaunt’luk ortalama elde ederek başarısını taçlandırdı.

Basketbola Beovuk takımında başlayan Milojevic, gençler liginde tek bir maçta 131 sayı atarak kırılması imkansız bir rekora ulaştı! 1998’de FMP Železnik ile profesyonel basketbola geçti. Hemen ertesi yıl, ligin en değerli oyuncusu (MVP) seçildi. 2001’de ilk şampiyonluğunu Budućnost Podgorica formasıyla tattı. Üç sezon aynı takımda kalırken iki kez üst üste MVP seçilmeyi başardı.

Oyunu her yönüyle oynayabilen Milojevic, Milan Gurovic gibi 2001’de Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı Avrupa Basketbol Şampiyonası’nda Altın Madalya kazanan Sırbistan’ın kadrosundaydı.
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Gurovic denen adam Hasan Sasin 2 ust model daha delisi.
Ulkerde Mirsatin karsina cikartilacak adam.
Vikipediadan:

* In addition to his native country Serbia, he also has Greek citizenship, which he obtained for administrative reasons in order to be able to play without EU restrictions in the Greek league like numerous other Serbian players such as Dragan Tarlać, Predrag Stojaković, Marko Jarić, and Radoslav Nesterović. At the time (late 1990s), Gurović played for Peristeri BC where he started his basketball career. In order to get the citizenship, in the eyes of Greek administration he had to "change" his last name and thus competed under the name Milan Malatras while in Greece.

* While playing for KK Partizan Gurović was not let in Croatia to play a game because of his tattoo of WW2 Chetnik leader Draža Mihailović on his shoulder. Above that tattoo, he has a tattooed eagle.

* As published [1] by Serbian daily Kurir on July 25, 2007, Biljana Srbljanović called him "a tattooed fool" in her exchange with an adviser to President of Serbia at her blog. Asked by a journalist who informed him about the blog entry, Gurović responded: "For her information, that 'tattooed fool' speaks, besides Serbian, three foreign languages. I know who this writer is and feel very sorry for her. Women of her age can do or say foolish stuff sometimes if they don't get their portion of cock in the morning. She must've awoken unfucked that day when she said this."

* Before joining KK Red Star he was a member of their arch rivals KK Partizan. Because of this he became main target for Parizan fans, Grobari, who strongly supported him during Croatian ban. This culminated during final of Serbian league's playoff in 2007, when Grobari chanted insults and provocations from the stands targeting Milan's wife, children and parents.[6] Milan responded and in TV interview said that "Grobari are cattle".[7] In the second game, when Red Star were hosts, incidents occurred on the stands between Red Star fans Delije and police. Gurović tried to calm Red Star supporters and to defend them from police. Delije chanted "You are Zvezda's chetnik Milan" (Serbian : "Ti si Zvezdin Četnik Milane") and Gurović cried. [8] In the third game Grobari used Milan's tears as provocation. They sang from the stands popular Serbian turbo-folk song "Obriši suze mala moja" (English : Don't cry my baby). [9] Partizan won series 3-1 and became Serbian champions.

Eksi sozlukten:

önümüzdeki sezon kızılyıldız'da izleyeceğimiz, gerek tarzı gerek eşsiz oyun stiliyle avrupa basketbolu'nun gerçek/underground yıldızlarından biridir.. omzundaki dövme büyük ihtimalle tito'dur..
kariyerinin en parlak döneminde cüzi miktarlara partizan'da oynamayı seçecek kadar da idealisttir ayrıca..
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Alpay Dedeoglu wrote:Gurovic denen adam Hasan Sasin 2 ust model daha delisi.
Ulkerde Mirsatin karsina cikartilacak adam.

Vikipediadan:
...
* While playing for KK Partizan Gurović was not let in Croatia to play a game because of his tattoo of WW2 Chetnik leader Draža Mihailović on his shoulder. Above that tattoo, he has a tattooed eagle.
Aradim buldum. "Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3" basligimizda, sanirim 18. sayfasindaki su yazidan (post 48888) baslayaraktan, bayagi bir konusmustuk transfer oldugunda Kezman'in 3 parmakli Cetnik selamini... Bu arkadas, hele de bu "deli" haliyle, bu konularda nasil ki?
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Guroviç sorunu

Günlerdir açmadığım elektronik posta kutumu açınca ne göreyim...

Mektuplar yığılmış.

Kimi Fenerbahçeliler “Kezman’a Çetnik diye söylemediğini bırakmamıştın, Galatasaray basketbol takımının yeni transferi Guroviç için neden ses çıkarmıyorsun?” diye soruyorlar.

Birincisi, bunlar arasındaki ağzı bozuk “klavye kabadayıları”nı hiç ciddiye almıyorum! Onu belirteyim.

İkincisi...

Anlamak istemeyene anlatabilmem çok zor ama anlatmayı bir daha deneyeyim: Hiçbir halka ve millete düşman olmadığım gibi, Sırplara da düşman değilim. Tanrı beni ırkçılık kuyusuna düşmekten korusun! Fakat ırkçılara şiddetle karşıyım.

Ben iki yıl önce Kezman’ın maç sonlarında rakiplerine karşı saldırgan biçimde Çetnik işareti yapmakla tanındığını buradayken de aynı şeyi yaparsa nahoş sonuçlara yol açabileceğini söylemiştim. Bütün söylediğim buydu! Nitekim Fenerbahçe yöneticileri genç futbolcuyu uyardı ve bu tatsızlık hiç yaşanmadı!

Ancak Boşnak kardeşlerimizin başına gelenlere zerre kadar ilgi duymayıp acısını hissetmeyen birileri “taraftarlık” kisvesi altında insanları bana karşı kışkırtmak istemiş ve ortalık karışmıştı.

Neyse, o günler geldi geçti.

Dönelim Guroviç’e...

Ben yönetici olsaydım, ne kadar skorer bir oyuncu olursa olsun onu transfer etmezdim. (Birçok Ultraslan üyesinin de benim gibi düşündüğünü biliyorum.)

Çünkü sahadaki halinden çok saha dışındaki haliyle konuşulan biri Guroviç.

II. Dünya Savaşı sırasında on binlerce Boşnak’ın öldürülmesinden sorumlu tutularak Savaş Suçları Mahkemesi tarafından aranırken Partizanlar tarafından yakalanıp kurşuna dizilen Draze Mihajloviç’in dövmesini kolunda taşıyor olmasına gelince...

Elbette onun kişisel tercihi ama bir sporsever olarak benim için tatsız bir gerçek!

Merak edenler için söyleyeyim eğer Galatasaray CafeCrown’lı basketçi Guroviç ülkemizdeki maçlarda Çetnik işareti yapar veya ırkçı gerekçelerle kavgacı tutumlar takınırsa, onu da şiddetle eleştiririm.

HAŞMET
Mehmet Gurdal Cetin

KOTU HABER-RESMI SITEDEN
Bu arada bugun imza toreni var saat 12:30 da (TSI) basliyor

15.08.2008 23:57

Geçmiş Olsun Tufan Ersöz

Galatasaray Cafe Crown oyuncularından Tufan Ersöz, bugünkü idman sırasında sakatlandı. Diz bölgesinde yapılan kontroller ve çekilen MR sonucu, oyuncumuza tendon kopuğu teşhisi konuldu.

Yarın Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde ameliyat olacak Ersöz'ün, salonlardan en az 4 ay uzak kalacağı açıklandı.

Bir an önce eski sağlığıyla parkelerde görmek istediğimiz başarılı oyuncumuza geçmiş olsun diyor, acil şifa diliyoruz.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Bir zamanlar NBA'de Strickland diye biri vardi diye hatirliyorum.Bu yeni oyuncumuzun O'nunla bir akrabaligi var mi acaba.?

Gecen seneki OWENS'i efsanevi Jesse OWENS'in sulalesinden geldigini ogrendigimde cok sasirmistim.

Yeni Transferlerimiz Basına Tanıtıldı
http://www.galatasaray.org/basketbol/er ... r/1724.php

2008 – 2009 sezonunda zirveyi hedefleyen Galatasaray Cafe Crown, Avrupa çapında ses getiren yeni oyuncularımızı bugün basının karşısına çıkardı. Ali Sami Yen Stadı’nın yanındaki Cafe Crown Cafe’de düzenlenen basın toplantısına, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dedehayır ile birlikte yeni transferlerimiz Milan Gurovic, Dejan Milojevic, Marshall Strickland ve Antonio Graves katıldı.

Cafe Crown Cafe’de oyuncularla tanışma imkanı bulan taraftarlarımız, tek tek hepsine tezahüratlarla “Hoşgeldin” dediler.

Toplantıda bir konuşma yapan Ahmet Dedehayır, öncelikle dün TFF Süper Kupa’yı kazanan futbol takımımızı kutlarken artık Avrupa Şampiyonlar Ligi Kupası dışında müzemizde bir eksik kalmadığını hatırlattı.

Basketbolda da çok iddialı bir takım meydana geldiğini söyleyen Dedehayır, “Galatasaray Basketbol Şubesi tarihinde bu kadar kaliteli yabancı oyuncunun bir araya geldiğini bilmiyorum. Umarım Galatasaray, hem Türkiye’de hem Avrupa’da camianın gurur duyacağı sonuçları alacaktır. Oyuncularımıza çok güveniyorum. Her konuda onların arkasındayım. Galatasaray’ı başarıdan başarıya koşturacaklardır” dedi.

Dedehayır, bu önemli transferlerin gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat’a, Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan’a ve başta Hakan Aydınol olmak üzere sponsorumuz Cafe Crown’a teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Marshall Strickland ile Antonio Graves, Galatasaray camiasında bulunmaktan onur duyduklarını ve belirlenen hedefler için tüm gayreti göstereceklerini söylediler.

Milan Gurovic de köklü bir kulübe gelmekten çok mutlu olduğunu ve Galatasaray’ın başarısı için her şeyi yapacaklarını ifade etti.

Dejan Milojevic ise böyle büyük bir takım ve büyük hedeflerle yola çıkmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.

Oyuncularımız daha sonra, yeni sezonda giyecekleri formalarla medya mensuplarına poz verdiler.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

20.08.2008 10:52
Zorunlu Açıklama

Bugün Fanatik Gazetesi'nde çıkan bir haberde İbrahim Kutluay’ın Galatasaray Spor Kulübü’ne transfer olacağı iddiaları yer almaktadır.

Kulübümüzün kendisiyle hiçbir görüşmesi olmamıştır.

Sözkonusu haberin tamamen gerçek dışı olduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız.

Galatasaray Spor Kulübü
-----------------------------------------------------------------------------

Resmi site saniyesinde yalanliyor.Elleri klavyede elemanlar var bizim sitenin basinda.Otomatik bir kisayol yapmislar sadece gazetenin ve oyuncunun adini degistiriyorlar :D

Ibrahim Kutluay'in rahmetli kayinpederi bizim fabrikaya gelmisti bir zamanlar.2006 idi sanirim.Makine almak istiyordu bir is kuracakmiymis neymis.

Damadini ovdu ovdu bitiremedi.Cok has FB li oldugunu soylemisti.
Ibrahim Kutluay'in da ismini bizimle andilar ya pes dogrusu...
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Futbola sarip birbirimize girdik Basket takimimizi unuttuk.

Acayip takim olduk haberiniz var mi?

Henuz tabi hazirlik donemi ama, bu takim bizi basket maclarina cekecek gibi gozukuyor.

Uc uzatma oynanmis, Bremen nasil bir takim onuda bilmiyorum.Ama skor olarak cok bereketli bir mac oldugu kesin.

Hoca bu yedigimiz 94 sayi ile ilgi bir seyler yapacaktir diye dusunuyorum.

RESMI SITEDEN
Galatasaray Cafe Crown: 102 - Bremen Roosters: 94

Almanya kampındaki ilk hazırlık maçını bu akşam yapan Galatasaray Cafe Crown, Bremen Roosters'ı üç uzatma sonunda 102 - 94 mağlup etti. Yeni transferimiz Antonio Graves, attığı 30 sayıyla günün yıldızlarındandı.

Galatasaray Cafe Crown'ın son derece çekişmeli geçen ilk hazırlık maçındaki sayı dağılımı şöyle oldu:

Erdem Türetken 5
Marshall Strickland 10 (8 asist)
Zizic 10
Cüneyt 3
Hüseyin 11
Gurovic 21
Graves 30
Milojevic 12
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Futbola sarip birbirimize girdik Basket takimimizi unuttuk.

Acayip takim olduk haberiniz var mi?
...
D. Brown'i yolladilar degil mi? Herif Istanbulda rap CD yapiyordu. Turkiye cok rahat diye demecler veriyordu kofte.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

RESMI SITEDEN

Alican Güney, Galatasaray Cafe Crown'da

2008 - 2009 sezonu hazırlıklarını sürdüren Galatasaray Cafe Crown, Alican Güney'i transfer etti. Fenerbahçe Ülker altyapısında yetişen 19 yaşındaki oyuncu, geçen sezon A Takım'a kadar yükselmiş ve 26 Nisan 2008'deki Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi maçında ilk Beko Basketbol Ligi tecrübesini yaşamıştı.

Avrupa Şampiyonu olan Yıldız Milli Takım'da ve bu sene Avrupa 4.'sü olan Ümit Milli Takım'da da forma giyen 1.94'lük oyuncu, hem guard hem de kısa forvet olarak görev yapabiliyor.

Bugün Galatasaray Cafe Crown'ın Ankara kampına katılan Alican Güney, Türk Telekom'la yaptığımız hazırlık maçında kısa bir süre forma giyme şansı buldu.

Alican Güney
Doğum Tarihi: 25 Şubat 1989
Boy: 1.94
Pozisyon: Guard / Kısa Forvet
TRUST GALATASARAY
MGC
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Aslında bu forumda fazla yankı bulmadı Gurovic'in transferi. Diğer forumda millet birbirine girdi. Bu transferde dolayı basket maçlarını boykot edecek olanlar var. En başta bir savaş suçlusunun dövmesini taşımasından rahatsız olan epey insan var. Gurovic bu arada Hırvatistan'a kabul edilmiyor! Gurovic nedneiyle Bosna'daki özel turnuvaya da kabul edilmedi takımımız. Diğer topikte Skibbe / Yönetim tartışmasının bir benzeri Gurovic / Dedehayır için de yapılabilir. Çünkü Dedehayır tüm sorumluluğu üstlendi ve şöyle bir beyanat verdi: http://www.haberler.com/galatasarayli-y ... an-haberi/ Bu transfer sonrası Bosna kökenli dernekler tepkilerini dile getirdi, işi rakibi desteklemeye kadar götüreceklerini ifade ettiler...

Polat'ın beyanı ise daha makul geldi bana 8)

Yalnız transfer başarılarının yanısıra Skibbe / Gurovic olayının enine boyuna tartışılması lazım ve bu forum ozelinde Skibbe tartışmasından gayet memnunum.

Birinin özel hayatı, diğerinin de düşünce yapısı; bize ilerde transferler yapılırken performans dışı kriterlerin de değerlendirilmesi gerektiğine de işaret ediyor gibi sanki...
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Milliler Fransayla oynuyor, mac NTV'den canli. Turkiye 64-49 onde goturuyor. Justin linki asagida.

http://www.justin.tv/byturkmatrix
Mehmet Daskiran
Mehmet Gurdal Cetin

HAYDI HERKES GALATASARAY - FENERBAHCE MACINA
KIZLAR SAHNEYE CIKIYOR

Ama kadro tam degil WNBA finalinden gelecek iki oyuncumuz Vickie ve Taj kadroya daha katilmadi.

http://www.galatasaray.org/basketbol/ba ... r/2105.php

Galatasaray Bayan Basketbol Takımı, sezonun ilk resmi maçına Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda çıkıyor. Takımımız, bugün (11 Ekim 2008 Cumartesi günü) saat 14.00’te, Ankara Atatürk Spor Salonu'nda Fenerbahçe ile karşılaşacak.

Kadrosunu Seimone Augustus ve Taj McWilliams gibi dünya çapında oyuncularla güçlendiren takımımız, en son 10 yıl önce kazandığı bu önemli kupayı bir kez daha kaldırmak için Ankara’ya gidiyor. Kızlarımızı tarihi bir günde desteklemek isteyen tüm taraftarlarımızı, 11 Ekim 2008 Cumartesi günü Ankara Atatürk Spor Salonu’na bekliyoruz!

Galatasaray - Fenerbahçe
Salon: Ankara Atatürk Spor Salonu
Tarih: 11 Ekim 2008 Cumartesi / Saat: 14.00

Canlı Yayın
TV: Kanal 24
www.yirmidort.tv
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Cumhurbaskanligi kupasinda Bayan basketbol takimimiz FB'yi son skoru yanlis gormediysem 71-55 gibi bir skorla yenerek kupayi aldi.

Takimin yeni ve eski uyelerinin sevincleri gormeye degerdi.Nazar degmesin cok manyak bir takim oldular.Bu sene gelene tokat gidene tokat bir sezon olacak.Yedek girenler bile skora iyi katkida bulunuyorlar.

Mac sonrasi goruntuleri ( salonda , otobuste , ucakta ve Istanbul'daki mekanda ) seyretmenizi isterdim.

Isil ALBEN tribunlere uclu cektirirken kapalinin siyirmis bir mudaviminden farksizdi. (Bu kizin futbol maclarina da geldigini dusunuyorum, kapalidan hic goren var mi? - genelde FB maclarina saclarini sari kirmiziya boyayip cikiyor :D - ben boyle gelin isterim benim oglanlara.. :D )

Aksam eglenilen mekanda yeni amerikali kizlari (WNBA sampiyonu ve ikincisi :) ) oyun havasi esliginden oynattilar. (Hele bir tanesi sonradan mikrofonu eline alip " I will survive'i soylerken bir soul sarkicisi gibiydi )Hepsinin hareketleri tarzlari bana cok icten ve sevecen geldi.

Daha sezon baslamadan simsiki kenetlenmis bir takim olduklarini gosterdiler.

Adnan POLAT, Taj'in kulagina FB'yi yenmenin ne anlama geldigini anlatiyordu, hatun ha bire " WOOOAAW " felan diyordu.

Idari menejer bayanimizin," Alpaslan Abi sana bir sozumuz vardi, tuttuk " demesi izleyen herkesi duygulandirmistir sanirim.

YURUYEDURUN KIZLAR
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply