UEFA 1. Tur: GS-Sion 5-1 (Umit(2),Lincoln,Arda,Bouzid)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ali bey bence hala tutarsizsiniz.. :)
Hakan Sukur 37 yasinda oynayabiliyorsa bu ker oyuncu 37 yasinda oynar demek degil bence. Sanli 30 yasinda emekli oldu. Ben Mondragon'un son senesinde (gecen sezon) yasindan dolayi iyice yavasladigini dusunmeye baslamistim. Zoff 40 yasina kadar oynadi ama her kaleci Zoff olmuyor. Hos Hakan Sukur'un de gol yollarinda yasi artik cok batmaya basladi. Ben hala faydali olur diye dusunuyorum ama Umit biraz istikrarli olursa Hakan'in faydasi bence yedek olarak ortaya cikar. Ama konu Hakan degil, sen 2009'da Mondragon'a guvenirim dersen fikir ayriligindayiz demektir o kadar.
her oyuncu oynayamaz dogru...ve buradaki ornek Hakan icin oynayamaz seklinde bir sonuc cikarmaya daha yatkin.. oyuncularin sezonluk formsuzluklari olabilir diyerek ben sizin soylemeniz gerekeni yazayim...Hakan gecen sezon boyunca attigi golden daha fazlasini suana dek ligde atti.. ama ayni sey Mondi icinde gecerli olabilirdi..
- Volkan'a gelince, bir sol bekin yerini surekli birakarak ileri cikmamasinin, pres yerken topu taca ya da kornere atmasinin bayagi temel konular oldugunu dusunuyorum ben, teknik direktorun taktik icabi ortaya cikan hatalar degil.
Ali bey siz konulari karistiriyorsunuz.. bu bahsettiginiz taktik konulardir.. ben temel konudan bahsediyorum..topa vurmak gibi..cunku topu tutmakta bir kaleci icin temel konudur... yarin Volkan Bayern'e transfer olur ve O.Hizfeld onu ortanin solunda oynatmak ister... buna da uyum gostermek soz konusudur...ama bir gelisim degildir..
- Orkun yuzunden mac kazanmayi anlamadim. Simdi bir de boyle bir misyonu mu olacak, bize mac kazandirmak gibi?
:) gayet acikti gerci ama.. yani berbat oynayan bir Galatasaray'i muhtesem kurtarislariyla maglubiyetten kurtardigi bir mac var mi diye sormustum...

o mesajda editlerken sizin farketmediginiz bir kac konu daha var.. belki gozunuzden kacmis olabilir..

gorusler kisminda elbette herkesinkine saygim var ama bu sene 2. kez seyredenler bile acayip bir övgü düzüyorlarki ben tum maclari seyretmeme ragmen acaba ben yanlis maclarimi iziyorum diye dusunuyorum.. ancak, G:SAray'li yazarlar, Alisamiyen.net forumu, uA forumu vesaire acikca bu takima acilen bir kaleci ve bir stoper alinmasi gerektigini tartisiyorlar..
Hepimiz bazi ongorulerde hakli ya da haksiz cikabiliriz, kimse her ongorusunde hakli cikmiyor, maksat hic bir fikre takilmamak. Sen hala Orkun konusunda hakli cikabilirsin ama su ana kadar gozuken oyle olmadigi, en azindan sonuclardan gozuken.
ben coktan hakli ciktimda siz farkedemediniz.. sizden bir onceki mesajimin son cumlesindeki soruyu tekrar cevaplamanizi rica edecegim eger mumkunse..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Su Orkun tartismasina girmeyeyim diyorum ama dayanamiyorum :)

Once sunu belirteyim - Orkun gibi GS alt yapisinda yetismis bir oyuncunun GS A takiminin degismezlerinden biri olmasi bana buyuk zevk verir ve keske olsa diye hep umit ederim... altyapi oyuncularini hep desteklemisimdir - onlara bakis acim biraz daha farklidir ama olmayacak duaya da amin demem...

Genc tecrube kazansin daha iyi olacak dediginiz adam 27 yasina gelmis ve temel kaleci egitimini tamamlamis, GS'a gelmeden evvel 6 degisik 2. ve 1. lig takimlarinda mac tecrubesi edinmis bir kaleci... ve bu adamin hala daha yan toplarda anormal zamanlama ve topa vuramama gibi temel yanlislari yaninda bir de kendine guvensizlikten oturu ileri gelen cikip cikmama tereddutleri - cikilacak topa cikmama, kaleyi terketmemesi gereken zamanlarda ise liberoluk yapma egilimleri var...

Bu yasta ve bu tecrube de bir adam hala boyle hatalar yapiyorsa - nelerin nasil degisecegini umit ediyorsunuz hayret ediyorum... Ercan'in dedigi gibi bu yastan sonra ogrenmeye kalksa ogretecek adam da yok... Nezihi ancak hazir gelmis adami antrene etmeye yarar - yok teknigi zayif adami gelistirmeye degil...

Evet dogru - bugune kadar GS Orkun yuzunden mac kaybetmedi ama bunda karsi takimlarin forvetlerinin de beceriksizlikleri var... GS Bursa macini Orkun yuzunden kaybedebilirdi... Hirvatistan deplasmaninda Orkun yuzunden yenmis bir penalti golu var... Sion macinda gereksiz cikislarin birinde bir talihsiz gol olsa ve mac 4-2 ye gelse bir anda panik baslayabilirdi ve 4-3 de elenirdik...

Orkun'a hic guvenim yok... GS'in hazir kaleciye ihtiyaci var ve Orkun GS'a hazir degil... hazir hale gelebilecegi konusunda ise buyuk suphelerim var...
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

sevgili Mert, UEFA asbaskani Senes Erzik'te bir yorum yapmis..
"G.Saray'ı çok beğeniyorum"

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, pankreas ameliyatı olan Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ı ziyaret etti.

Memorial Hastanesi'ndeki odasında ziyaret ettiği Başkan Canaydın'a geçmiş olsun dileklerini ileten Erzik, Canaydın'ı çok daha iyi gördüğünü ifade ederek, "Sağlığı gayet iyi. İnşallah yakın zamanda taburcu olur. Kendisiyle oturduk, sohbet ettik. Tabiki maçı da konuştuk. Maça gittiğim için gözlemlerimi söyledim. Galatasaray'ı çok beğendiğimi söyledim" dedi.

Galatasaray'ın UEFA Kupası'ndaki durumunu da değerlendiren Şenes Erzik, şunları söyledi:

"Grup maçları enteresan, ileride düzelteceğin inşallah. Yeni düşündüğümüz sistemle 4'lü gruplar olacak. Ama 2009-2010 sezonundan sonra kabul edildiği takdirde başlayacak. Bu grup sistemi biraz şanslara bağlı sistem. Çünkü takımlarla ikişer defa oynamak mümkün değil. Gruplara baktığım zaman Galatasaray'ın şansını yüksek görüyorum. Çok beğendim Galatasaray'ı. Bu sezon ilk kez seyrettim. Genç futbolcuları da ilk kez seyrettim. Mesela Barış çok iyi bir oyuncu. Uğur'un kiralanıp geri gelmesi kendisini geliştirmesine yardımcı olmuş. Bütün olarak takımı çok beğendim. Zaten Linderoth ve Lincoln'ü çok iyi biliyordum. Galatasaray'ın biraz kalede problemi var, o da telafi edilir. Ümit Karan'ı golleriyle formunun zirvesinde gördüm. UEFA Kupası bu sene tekrar kazanılabilir. Umarım benim zamanımda olur."

Erzik, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde grubunda oynadığı ilk iki maçı da kaybetmesiyle ilgili olarak, "Beşiktaş'ın iki maçta da şanssızlığı vardı. Bu iki maçta da gol bulamadı. Gol bulsaydı, maçların sonuçları değişik olabilirdi. Beşiktaş niye gol atamıyor anlamıyorum. Marsilya ve Porto'nun çok sert oynadığına katılıyorum. Sanki iki maç da birbirinin kopyası oldu.

Sakatlıkların nedeni sertlik midir bilemem. onun yorumunu yapamam. Fakat sert oynadıkları bir gerçek" yorumunu yaptı.

Kaynak: DHA 06.10.2007
gormekle bakmak arasindaki fark bu... adam ilk seyrettigi mactan sonraki yorumu ortada..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ercan Arslan wrote:Ali bey bence hala tutarsizsiniz.. :)
Hakan Sukur 37 yasinda oynayabiliyorsa bu ker oyuncu 37 yasinda oynar demek degil bence. Sanli 30 yasinda emekli oldu. Ben Mondragon'un son senesinde (gecen sezon) yasindan dolayi iyice yavasladigini dusunmeye baslamistim. Zoff 40 yasina kadar oynadi ama her kaleci Zoff olmuyor. Hos Hakan Sukur'un de gol yollarinda yasi artik cok batmaya basladi. Ben hala faydali olur diye dusunuyorum ama Umit biraz istikrarli olursa Hakan'in faydasi bence yedek olarak ortaya cikar. Ama konu Hakan degil, sen 2009'da Mondragon'a guvenirim dersen fikir ayriligindayiz demektir o kadar.
her oyuncu oynayamaz dogru...ve buradaki ornek Hakan icin oynayamaz seklinde bir sonuc cikarmaya daha yatkin.. oyuncularin sezonluk formsuzluklari olabilir diyerek ben sizin soylemeniz gerekeni yazayim...Hakan gecen sezon boyunca attigi golden daha fazlasini suana dek ligde atti.. ama ayni sey Mondi icinde gecerli olabilirdi..
- Volkan'a gelince, bir sol bekin yerini surekli birakarak ileri cikmamasinin, pres yerken topu taca ya da kornere atmasinin bayagi temel konular oldugunu dusunuyorum ben, teknik direktorun taktik icabi ortaya cikan hatalar degil.
Ali bey siz konulari karistiriyorsunuz.. bu bahsettiginiz taktik konulardir.. ben temel konudan bahsediyorum..topa vurmak gibi..cunku topu tutmakta bir kaleci icin temel konudur... yarin Volkan Bayern'e transfer olur ve O.Hizfeld onu ortanin solunda oynatmak ister... buna da uyum gostermek soz konusudur...ama bir gelisim degildir..
- Orkun yuzunden mac kazanmayi anlamadim. Simdi bir de boyle bir misyonu mu olacak, bize mac kazandirmak gibi?
:) gayet acikti gerci ama.. yani berbat oynayan bir Galatasaray'i muhtesem kurtarislariyla maglubiyetten kurtardigi bir mac var mi diye sormustum...

o mesajda editlerken sizin farketmediginiz bir kac konu daha var.. belki gozunuzden kacmis olabilir..

gorusler kisminda elbette herkesinkine saygim var ama bu sene 2. kez seyredenler bile acayip bir övgü düzüyorlarki ben tum maclari seyretmeme ragmen acaba ben yanlis maclarimi iziyorum diye dusunuyorum.. ancak, G:SAray'li yazarlar, Alisamiyen.net forumu, uA forumu vesaire acikca bu takima acilen bir kaleci ve bir stoper alinmasi gerektigini tartisiyorlar..
Hepimiz bazi ongorulerde hakli ya da haksiz cikabiliriz, kimse her ongorusunde hakli cikmiyor, maksat hic bir fikre takilmamak. Sen hala Orkun konusunda hakli cikabilirsin ama su ana kadar gozuken oyle olmadigi, en azindan sonuclardan gozuken.
ben coktan hakli ciktimda siz farkedemediniz.. sizden bir onceki mesajimin son cumlesindeki soruyu tekrar cevaplamanizi rica edecegim eger mumkunse..
Sevgili Ercan,

Yazdiklarindan seni ben hep hakliyim illetine kaybettigimiz anlasiliyor, o yuzden cok fazla ustelemek belki de dogru degil ama bir-iki konu illa cevap istemis.

Ben birilerine tutarsiz diyeceksem veriler benim tarafimda olsun isterim. Mondi gibi Alman ikinci liginde sekiz macta 13 gol yemis adama bakip bizde olsa neler neler olabilirdi deyip burada 10 macta 7 gol yiyen kaleci elestiriyorsan isin cok cok zor, tutarlilik konularini hic acma tavsiye ederim. Olabilirdi tabii, filler de ucabilirdi ama ucmuyorlar pek iste. Mondi'nin performansi ortada. Sonra olabilirdiyi falan birak, net sordum, 2009da Mondi sana guven verir miydi bizde son senesine bakarak diye, evet verirdi desene, Hakandi, olabilirdi falan yerine.

Orkun mac kurtarmadi diye sikayet etmisin, Mondi en son hangi maci kurtardi bir yazar misin bana? Ozellikle gecen sene ya da ondan onceki sezon Avrupa'da bize kazandirdigi bir mac yazarsin diye ilgiyle bekliyorum. Cunku tutarlilik Orkun hakkinda bunu soruyorsan yerine onerdigin adam hakkinda benzer ornek verebilmeyi gerektirir.

Volkan hakkinda israrla taktik diyorsun. ben acikca sorayim: Kalli Volkan'a yuzun kendi kalene donuk, sirtindan rakip bastiryor, bu durumda topu taca ya da kornere atma, rakibi calimlamaya calis diye bir taktik mi veriyor sence Ercan (oyleyse birak Orkun'u Kalli'den hemen kurtulalim)? Kalli'yi birak dunyada bana bir hoca bul su taktigi veren amator kumeler de dahil, tamam diyecegim. Yani neredeyse Volkan ve Ugur Ucar fundamentalleri kusursuz, sadece Kalli'nin taktikleri yuznden hata yapan oyuncular olacaklar sirf tartismada hakli cikasin diye. Kalli Volkan'a ileri cikmasini soyler, bu taktiktir. Kalli Volkan'a ne zaman istersen cik, arkayi da bosver, yeriz bir kac tane demez. Ne zaman cikacagini ayarlayamamak Volkan'in temel futbol bilgisi hatasidir.

Onun disinda baska forumlarda kimin ne yazdigi cok iyi hos da, benim icin onemli degil. Zaten GS'in su anda kaleciye ihtiyaci var demekle Mondi olsa Orkun'dan iyi olurdu demekcok farkli seyler. Bence kaleciye ihtiyac var diyenler Mondi de olmazdi diyor olabilir, ona da dikkat et.

Son olarak, Senes Erzik'in sozlerini cok begenmissin. Sanirim orada telafi edilebilir lafini da Senes bey adina yeni kaleci alinir diye yorumladin. Belki o da telafiden Orkun'un performansini ilerletmesini kastediyordur. Hos ne kastettigi cok onemli degil, UEFA'da yonetici olmakla iyi futbol yorumcusu olmak arasinda cok fark var. Hic Blatter'in, Platini'nin kiymetli futbol yorumunu okuyor musun? Hayir bana inanmiyorsan ayni yazida Senes beyin Besiktas analizini oku, ozellikle Besiktas'in neden gol atamadigini anayamiyorum laflarina gel (ben gayet iyi anliyorum BJK'in nede gol atamadigini mesela), Senes beyin futbol analizlerini de o laftan sonra cok ciddiye alamam, benle ayni fikirde de olsa ayri fikirde de olsa.

Ali
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Sevgili Ali,
sen istatistiklere bakarak mi? maclari izleyerek mi yorum yapiyorsun ben o kismi henuz cozemedim.. benim mesajim zaten ayni sayfada,onu da alintilayinca olmus upuzun bir sayfa.. pek cok aciklamada iyi bir demagog kokusu aliyorum... o nedenle benim bildigimin dogru yada yanlisliginin curutulmesinde konunun farkli yerlere cekilme ihimali mevcut..

Mondi'yle Orkun'u kiyaslaman gercekten buyuk talihizlik... bu konuda sana sadece bu kadarini soyluyorum.. verdigin istatistiklerinde homojen bir ortamda olmadigi icin hic bir zaman gercegi yansitmayacagini biliyor olman lazim.. Marek Heinz'in bizdeki istatistigi ile St. Etienne'deki istatistigini eger aciklayabilirsen..belki bu yazdigin Mondi istatistikleri bir anlam ihtiva eder... bana istatistik vereceksen kalemize kac isabetli sut atilmis..kac tanesi gol olmus.. ..oynanilan mac sayisini yenilen gol sayisina bolmekle Orkun'a dair birsey ortaya koymus olmadigini biliyor olman lazim..
Onun disinda baska forumlarda kimin ne yazdigi cok iyi hos da, benim icin onemli degil. Zaten GS'in su anda kaleciye ihtiyaci var demekle Mondi olsa Orkun'dan iyi olurdu demekcok farkli seyler. Bence kaleciye ihtiyac var diyenler Mondi de olmazdi diyor olabilir, ona da dikkat et.
:) ben bu foruma uye oldugumdan beri bize kaleci lazim dedim.. dun soyledigim ise madem almayacaklardi, Mondi bari kalsaydi.. simdi yukaridaki aciklamada beni hangi tarafa ittirmeye calisiyorsunuz? kusura bakma ama Mondi, Orkun'un yaptigi kaleciligi sol eliyle yapar.. ancak elbette artik alinacak olan baska biridir..

Volkan Yaman konusunda surdurdugun tartismada saskinligimi ise gizleyemedigimi acikca belirtmeliyim.. cunku bundan onceki 2 mesajimda da ne demek istedigimi acikca orneklerle vermisim...anlamis olman gerekirdi iye dusunuyorum...

Senes Erzik'in yorumunu ve kendisini nasil degerlendirdigin kismini bilemem sevgili Ali ..belki de futboldan sizin beklediginiz kadar anlamiyor olabilir ama bir kalecinin temel olarak topu tutmak ve cikip almak gibi ozelliklere sahip olmasi gerektigi konusunda bazilarindan daha engin fikirli oldugunu dusunuyorum.. :)

isterseniz Kayseri macini seyredin sonra tekrar konusalim bu konulari..

PS. hala bana neden yerli kaleci de diretmenin bir yarari oldugunu aciklayamadiginiz.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Sevgili Ercan, demagog kokusu almak konusunda hislerimiz karsilikli. Bana istatistik mi mac izlemek mi demissin. Yukarida baktim, Orkun 4 macta 6 gol yedi Avrupa'da diye sen yazmissin, istatistik gibi duruyor, ama izleme yorumu da olabilir deyip bir suru gol ornegi verip Mondi bunlarin hangisini kurtarirdi diyee sordum, tis yok.

Futbol istatistiksiz konusulmaz ama sirf istatistikle de konusulmaz fikrindeyim. Ama arzun Mondi'nin Alman ikinci liginde 8 macta 13 gol yemesini tamamen gormeyelim demekse, sorumu tekrarlayayim: bu sezon Orkun'un yedigi gollerden hangisini kurtarirdi?

Istatistikler hic bir zaman tamamen esit sartlarda olmaz zaten, buradan yola cikarsan hic bir istatistigi konusmamak lazim. Eger paralel evrenler yoksa ayni sartlarda ayni macta iki degisik oyuncu denenip bakilamiyor ki.

Ben illa yerli kaleci falan demiyorum ki. Ben Mondi'yi cok severim kaleci olarak, GSli olarak vs. ve sezon basinda da kalsin diyordum. Ama gecen sezon bence yavaslama belirtileri gostermeye baslamisti (katiliyor musun bilmiyorum) zaten ozellikle cevik bir kaleci degildi ve de bu problem gozukmeye basladi.

Ben kaleci yerli ya da yabanci olsun diye dusunmem, iyi bir kalecimiz olsun diye dusunurum. Ama Mondi'nin bizdeki son halini ve Almanya'da aldigi sonuclari dusununce Orkun'un da aldigi sonuclari gorunce aman Allahim ne felaket olmus Orkun'u almak, keske Mondi kalsaymis diyemiyorum.

Neden yabanci kaleci alinmadigi konusunda spekulasyon olacak ama bir tahminim, Song, Lincoln, Linderoth elimizde ve de ucu de senin saydigin sahanin ortasi mekisinde onemli elemanlar. Carrusca istenilse de elden cikarilamiyordu, eder dort yabanci, basinda habire iki yabanci forvet alinacak dendi, sadece Nonda alindi ama belli ki bir ikinciyi almaya niyet vardi, eder alti. Tomas'in sozlesmesi devam ediyordu, elden cikaramasaydik parasini essek gibi odeyecektik ve de kalacakti, eder yedi. Belki bu yuzdendir, kim bilir?

Ama benim derdim yabanci yerli degil. Bu kadar kotu bir takimi bu kadar duzelten bir yonetime kaleci neden Orkun demek, hele takim bu kadar iyi sonuclar alirken bana biraz vur abaliya muhabbeti gibi geliyor.

Sen benim istedigin GS'in kalecisi olamaz demissin. Hakli olabilirsin, o zaman da seneye daha iyi bir kaleci alinir. Mondi kalsa tekrar yaziyorum seneye yine mecburen kaleci alinacakti. Yani fark ne, bu sene Orkun yerine ondi oynayacakti, yani bir sezonluk Mondragon eksi (o da eksi ise) Orkun. O yuzden mi butun bu sikayet diyorum, ne kaybettik Orkun yuzunden, neyin elestirisi bu.

Volkan CL maclarinda bos toplara bacak salladi hala FB kalesinde, Hakan Arikan Besiktas'i neredeyse her mac katleder oldu hala BJK kalesinde, bizde Orkun en azindan sonuc olarak iyi gidiyor, Lincoln, Linderoth almis yonetimi elestiriyoruz.

Sana esas bu tabloda bir gariplik var gibi gelmiyor mu?

Kayseri macini neden seyredelim, GS kazanir da Orkun'a top gelmez ise, Orkun mu kazandirdi diyeceksin, Orkun bir iki top kurtarirsa bence hata yapacagi ilk maci bekleyeceksin. Hata yaparsa da bak gordun mu olacak. Ben GS'in 8. hafta sonunda nerede olacagina bakacagim o da bugun yenilse dahi ligin dortte biri bitmisken lider. Ben buradan felaket tablosu goremem ama Orkun bize 2-3 mac mac kaybettirirse ben de konusmaya baslarim Aykut oynasin, Ocak'ta kaleci alalim diye, ama bu olmadan Orkun'a sans verilsin isterim.

Ali
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Ali bey,
bence uzun yazmak cozum degil... mesele su ki, G.Saray bu sene hemen hemen tum maclarda rakipten daha cok gol pozisyonuna girdi... atti ..bu sekilde de devam etti ediyor... ama bir gun..tipki bugunku Kayseri maci gibi bu performansi gosteremeyebilir.. iste o zaman da sadece kaleciyle mactan puan cikartilir...bu da olacak.. biz taffarel'le veya Hagi'nin tek frikigi ile cok mac aldik... ya da Umit Karan'in Bursa'daki golu gibi..

Orkun'a sans verilsin demissiniz.. bence de verilmeli, yeterince de verildi hatta..zaten ocak ayina kadar baska sansimiz da yok..Aykut haric tabii..bence onu da gorup onun da bizimde umidi varsa net olarak ortaya konmali.. sirf ilerde konu olmasinda diye.. yoksa ikisi de bu takimin hedeflerinin kalecisi olmadigi herseyin basindan belliydi.. artik bu sureci yasayarak ama ayni zamanda inatla yedigi yemedigi gollerle degil..sahadaki durusuyla, guven verip vermeyisiyle ele alip tartismak lazim...demagog konusuna bir diger ornek ise benim Avrupa'da 4 macta 6 gol istatistigini vermem gosterilmis.. ama konulari yazdikca unutuyorsunuz..ben madem ligde bir gol yedigi istatistigi veriliyor.. avrupa istatistigini niye yazmiyor konusmuyorsunuz derken verdim o ornegi... utelik yazilacaksa kalemizi bulan kac sut gol olmus onu yazin demisim..

ayrica yonetimi yerden yere vuruyor degilim, ancak bunca yatirimin arkasina bu kaleciyi koymak kendi dogrulariyla celisen bir yanlistir bunun icin illa testinin kirilmasi gerekmez... kirildiktan sonra ben eminim burda da heryerde de yol gosteren cok olur.. konu bunun olmamasidir...

neden yabanci kaleci olmamali tezinizi anlatirken de kendinizinde aciklamanizdan tatmin olmadiginizi goruyoru...herneyse bu eski topigi artik gereksiz yere up'lamayalim diyorum..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ercan Arslan wrote:Ali bey,
bence uzun yazmak cozum degil... mesele su ki, G.Saray bu sene hemen hemen tum maclarda rakipten daha cok gol pozisyonuna girdi... atti ..bu sekilde de devam etti ediyor... ama bir gun..tipki bugunku Kayseri maci gibi bu performansi gosteremeyebilir.. iste o zaman da sadece kaleciyle mactan puan cikartilir...bu da olacak.. biz taffarel'le veya Hagi'nin tek frikigi ile cok mac aldik... ya da Umit Karan'in Bursa'daki golu gibi..

Orkun'a sans verilsin demissiniz.. bence de verilmeli, yeterince de verildi hatta..zaten ocak ayina kadar baska sansimiz da yok..Aykut haric tabii..bence onu da gorup onun da bizimde umidi varsa net olarak ortaya konmali.. sirf ilerde konu olmasinda diye.. yoksa ikisi de bu takimin hedeflerinin kalecisi olmadigi herseyin basindan belliydi.. artik bu sureci yasayarak ama ayni zamanda inatla yedigi yemedigi gollerle degil..sahadaki durusuyla, guven verip vermeyisiyle ele alip tartismak lazim...demagog konusuna bir diger ornek ise benim Avrupa'da 4 macta 6 gol istatistigini vermem gosterilmis.. ama konulari yazdikca unutuyorsunuz..ben madem ligde bir gol yedigi istatistigi veriliyor.. avrupa istatistigini niye yazmiyor konusmuyorsunuz derken verdim o ornegi... utelik yazilacaksa kalemizi bulan kac sut gol olmus onu yazin demisim..

ayrica yonetimi yerden yere vuruyor degilim, ancak bunca yatirimin arkasina bu kaleciyi koymak kendi dogrulariyla celisen bir yanlistir bunun icin illa testinin kirilmasi gerekmez... kirildiktan sonra ben eminim burda da heryerde de yol gosteren cok olur.. konu bunun olmamasidir...

neden yabanci kaleci olmamali tezinizi anlatirken de kendinizinde aciklamanizdan tatmin olmadiginizi goruyoru...herneyse bu eski topigi artik gereksiz yere up'lamayalim diyorum..
Sevgili Ercan, once rica edeyim, simdi farkettim, bey kismini bos ver (eger ben de sana bey diyeyim gibi bir arzun yoksa) Ali bana yetiyor.

Haklisin, fikir ayriligimiz var, uzatmamak lazim. Ancak bir nokta yanlis anlasilmis. Benim yabanci kaleci olmamali gibi bir tezim yok, bunu israrla konu benim icin yerli yabanci degil seklinde yazdim. Orkun'un adi Orkunoski, Mondragon'un adi da Ferit Morbalon olsa da benim acimdan sonuc ayni olurdu. Benim yazdiklarim sen oyle bir soru sormussun, tahmin de bulunmak icindi, kendi tezimi aciklamak icin degil.

Aciklamadan tatmin olmadigim dogru, cunku kendi tezimi aciklamayip baskasi eger oyle dusunduyse neden oyle dusunmus olabilir diye tahmin yuruttum. Tekrar edeyim, sorun benim adimdan yerli/yabanci sorunu degil.

Ali
Post Reply