CL 3Q (ŞL 3. ön eleme): GS - S. BUCUREŞTI (2-2 Nonda(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote:Kaynak: TFF

Mehmet Topal 22 yasindaki sezon 6.aya kadar
10 Kez A- Milli (7 kez oynamis)
14 U-21
1 U-20
1 U-19

Selcuk Sahin 22 yasindaki sezon 6.aya kadar
5 kez A- Milli (4kez oynamis)
19 U-21
3 U-20

Selcuk Sahin su an 27 yasinda 22 yas-27 yas arasi
8 A Milli
5 U-21
3 A-2 Milli

Cok onemli degil ama FB medyasinin bu istatistikleri ve sayilari
istedikleri araliktan alip, istediklerini secme huyunu hic sevmem.

Adam 27 yasinda,beklenecek bir sey kalmadi, net bir terbiye sorunu vardir .
Cok sagol, obur rakamlara bakip bu dogru olamaz demistim kendi kendime, ya da bizim milli takim gazozuna mac yapmis bir donem, sevindirik olsun diye de Selcuk oynatilmis falan diye dusundum.

Alpay, terbiye sorunu falan yok, bunlar kalite olarak birbiriyle alakasiz oyuncular. Selcuk OKdir, top falan kesmez, biraz adam tutar verirsen, hucumu daha etkili ama o da aman aman denilecek kadar degil.

Selcuk ile Topal arasindaki farki terbiyeye indirgemek Topal'a ayip bence.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:Topal bence hicbir zaman Vieira olamayacak ama birgun Makalele olacak...
Buna ne zaman karar verdin Mert, hayir adamin oynadigi her maci seyretsen elinde karar verecek veri olamaz. Cok cok genc, sut atabiliyor ve belli ki henuz isin oyun yonlendirme, hucum tarafi kendisinden talep edilmemis.

Nereden biliyoruz bu gorev israrla kendisine verilip, antremanlarda bunun icin calisilip, kasetle calistirip, hatta yukarida yazdim, biraz daha kafamiz calisip su adami bir sene Everton'a kiralik verip sonra bir baksak.

Daha 15 sene profesyonel futbol oynayabilecek bir adamin hangi yonunun ne olabilecegi konsunda bugunden nasil yargiya varilir?

GS/hocalar bu cocugu oglum sen kes topu, gerisini bosver zihniyetiyle oynatirsa cok yazik olur, hem de cok yazik.

Israr edilmeli, bir sene, iki sene neyse, ben Vieira'nin bir gomlek altina raziyim. Bu cocuk sut atabiliyor hem de cok uzak mesafeden, fizigi cok duzgun nasil bu kadar kolay vazgecilir oyununun bir yonunden? Becerirsen piyango da buyuk ikramiye, olmazsa ne olacak, kesicilig birden ucup gitmyecek ya.

Israrla uzerinde durulmali, beklentinin ne oldugu anlatilmali, kisisel bir kocla antremanlar arasinda Vieira, Gerrard, Lampard, Scholes, Essien, Senna gibi adamlarin hucumlarda pas tercihleri gosterilmeli, ha bunu bir sene yaptin, baktin hala Steaua macindaki gibi pas veriyor, eywallah dersin ama bunlari yapmadan nasil karar verilir?

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote:
Mert Tokman wrote:Topal bence hicbir zaman Vieira olamayacak ama birgun Makalele olacak...
Nereden biliyoruz bu gorev israrla kendisine verilip, antremanlarda bunun icin calisilip, kasetle calistirip, hatta yukarida yazdim, biraz daha kafamiz calisip su adami bir sene Everton'a kiralik verip sonra bir baksak.

Ali
Israrla bunu söylüyorsun Ali abi ama bence kiralamak satmaktan çok daha zor olur :)
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ismail Gezer wrote:
Ali Gursel wrote:

Ali
Israrla bunu söylüyorsun Ali abi ama bence kiralamak satmaktan çok daha zor olur bence :)
Neden? Istemeyiz kiralik mi derler? Bu takimlar da adam kiraliyor, su cocuga bir sene Premiership, eger oynarsa tabii, neler yapar. Belki de yapamayiz ama ben akla geldigini bile dusunmuyorum ama bu cocuk belli ki Manisa'ya gidip ilerleyecek durumu coktan gecmis, Premiership'de en tepe 5-6 takim disinda (yani oynayabilecegi) bir takima yollanmali, uc kelime ingilizce ogrenir, o tempolu oyunun havasini alir, ondan sonra buraya gelip sahanin kalani agir cekimde gibi pas atar. Everton ya da kiralayan klubun de bir gun buyuk transferini yapma zamani geldiginde bir avantaji olur. Bunu dusunmese ulan ben cocugu alayim da bir sene ugrasir aklini celerim diye dusunur, ben dusunurdum.

Hayir, GS bu sene on liberoyu idare edecek kadroya da sahipti, Linderoth, Ayhan, Baris hatta Mehmet Guven (Meira'yi saymiyorum :lol: ), alternatif cok.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote:
Neden? Istemeyiz kiralik mi derler? Bu takimlar da adam kiraliyor, su cocuga bir sene Premiership, eger oynarsa tabii, neler yapar. Belki de yapamayiz ama ben akla geldigini bile dusunmuyorum ama bu cocuk belli ki Manisa'ya gidip ilerleyecek durumu coktan gecmis...
Önde gelen liglerden herhangi birine Türkiyeden kiralık oyuncu gittiğini hatırlamıyorum. Transfer piyasasını yakından takip ettiğim söylenemez belki gitmiştir ama ben duymadım.

Bir sene sonra oynatacakları şüpheli bir genç oyuncuya bizi tatmin edecek, Topal'a katkı sağlayacak kadar şans vereceklerinden şüpheliyim. Yani evet, bence istemezler :)

Bizim çocuğu alın, biraz eğitin seneye geri alırız diyeceğiz onlarda tamam diyecek? :)

Kiralık olayı daha çok nispeten daha iyi takımlardan daha kötü takımlara, yada daha popüler liglerden daha düşük seviyeli liglere oluyor gibi geliyor bana...

İstisnaları vardır belki bilmiyorum, ama bu işler böyle yürüyor sanırım. Ama gönül isterki Topla, premier ligin herhangi bir takımda 1 yıl geçirsin. Ama ben herhangi bir Türk oyuncunun İspanya'ya İngiltereye yada İtalya'ya kiralık olarak gönderilebileceğini sanmam. Gönderilmişse yada gönderilebilirse kombine falan alamam, maalesef :)
Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Wikipedia rakamlarıydı onlar,benim hatam ,ordan alıntılamamam lazımdı ..

Terbiye olayını uzatmak istemiyorum, luzumsuz emsaller geliyor aklıma ,eminim sizinde ilk planda geliyordur .Su zamanda deger kıstasları arasında sonuncu sıradadır bir oyuncunun terbiye sorunu.Kimse de bu degerlere bakıp transferini sekillendirmiyor iste bizim Emre transferimiz sizin Gurovic transferiniz .

Bir kac kez belirttim ama yine tekrar edeyim bir kıyaslama yapmadım ikisini de yetersiz gördügümü söyledim ,yetersizlik degerlendirmesin de Topal Selcuk'tan daha yeterlidir derim( en azından daha cevik daha süratli) , eger kıyaslama zorlaması yapılıyorsa.O bölgede oynayacak oyuncuların her seyi 10 üzerinden 7 yapabilmesi gerekiyor, sadece kesiciliginin iyi olması benim anlayısımda yetmiyor,kestigini iyi kullanamadıktan sonra kesmenin de anlamı bir yere kadar oluyor .
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ali Gursel wrote:
Buna ne zaman karar verdin Mert, hayir adamin oynadigi her maci seyretsen elinde karar verecek veri olamaz. Cok cok genc, sut atabiliyor ve belli ki henuz isin oyun yonlendirme, hucum tarafi kendisinden talep edilmemis.
Ben bunu Topal'i kotumsemek amaci ile soylemedim Ali. Makalele olabilmek de en az Vieira olmak kadar degerli - onemli olan o degerden dogru sekilde faydalanabilmek. Ote yandan elindeki Makalele'yi illa Vieira yapacagim diye ugrasir durursan dogabilecek hayal kirikliklari nedeni ile hazirda bulunan degerini kaybetmen fazlasi ile mumkun.

Topal tabii ki pas alis verisini gelistirsin. Ama ona bir kisinin yapabileceginden cok daha fazla sorumluluk yuklemeye kalkarsak hayal kirikligina ugrariz.
Ozan Ersoy

Re: :)

Post by Ozan Ersoy »

Zafer Yazici wrote:İşin ilginçi herkes Kewell gelecek takım kurtulacak diyor.Ben başka bir kewell mı seyrettim acaba senelerdir.Son sene seyretmedim gerçide:).Adam sanki Hagi :) :).
Neymiş bu Kewell yaw.Sonuçta bu adam 30 yaşında sakatlıktan yeni çıkmış.Takımla doğru dürüst ciddi maçı yok.Ayrıca son 2 yılda Liverpoolda oynadığı maç sayısı 16.Geçen sene 13 ondan önceki sene sadece 3.
Umarım haklıdır yazan arkadaşlar.

Bence Romanya daki maçın iki tane kilit adamı olacaktır.Beğensekte beğenmesekte Lincoln.Ve Arda Turan.Bunlar %60 kapasiteli oynarlarsa takımda oynar.

Neyse Galatasaray zor maçların takımıdır.Buluruz bir çaresini
Sevgili Zafer, Kewell saglam olsun, hem Turkiye ligine hem Steaua gibi takimlara bir boy buyuk gelir. Arda'yi tutamadi Rumen takimi. Arkaya Nonda'yi defalarca kacirdilar. Bekler, stoperler yavas. Bu denkleme bir de Kewell eklenirse (insallah milli takimda ve Denizli maclarinda bir sakatlik olmaz da oynar 10 gune) ayaklar birbirine karisir, saskinliga ugrarlar. Ilk 11 cikmasina bile gerek yok Kewell'in.

Kewell cok akilli bir oyuncu. Iki kanatta da oynayabilen, santrfor oynayabilen, kafa vurabilen bir oyuncu. Hizi zaten bilinen bir sey.
Ben geldiginde cok sevinmistim. Uzun senelerdir ilk kez kontratak kozu oluyor GS'in.

Bugunku macta bir degil iki oyuncunun sagindan atip solundan gecti sol kanatta bir kosusunda. Sakat falan degil gibi gozukuyor. Hayirlisi deyip, bekleyelim. Insallah onun icin de cok hayirli olacak. Ona bitti gozuyle bakanlari da utandiracak.

Ozan Ersoy
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Turk futbolu uzun zamandir yabanci oyuncu duzeyinde dahil sag acik goremiyordu, ben son kayseri macinda 20 saniyeye sigan 2 fuleli kosusundan cok (o ayri bir hayranlik hak ediyor tabii) kafayi kaldirip, gorup, orta yapmasini begendim.

Hagi gibi degil elbette ama bambaska bir alana, yillardir eksiklik duydugumuz bir bolgeye geldi. Aciga...

Iddia ediyorum, Turkiye'de Yattara gibi hocayi ve seyirciyi kandiranlar bize sagacik-solacik kavramini unutturmuslardi, simdi Kewell ile hatirlayacagiz. Bence Hagi'den bu yana en onemli transfer.
Post Reply