Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ersunun katkısı nedir ki? Kaç haftadır dökülen takıma yeni mi geldi Ersun? Bu takımla büyük hadeflere varılamaz, çoğu değişecek diyen kimdi? Bu lafın üstünden kaç gün geçti? Beğenmediği takımdan 6 oyuncu eksikti dün! Yani sahada Ersunun güvenmediği inanmadığı bir takım vardı! Bir maçta feneri yenmekle kral olunsaydı, Yılmaz Vural paylaşılamayan adam olurdu! 5 attı ama 3 tanede yedi. Olabilir tabi, ama nasıl yediğine bakmak lazım. Son iki golde Ersunun saçma faül taktiğinin payı nedir acaba?
Bunlarıda gözönüne alalım.. Bu maç yüzünden hiçbir Galatasaraylının Ersun hakkında farklı düşünmeye başlayacağını sanmam. Sadece Arda ve Zafere olan sevgileri ziyadeleşir..
Cengiz Akgun wrote:Ben hicbir zaman Ersun Yanal'in FB yalakaligi icin takimin yatiracagi ya da baltalayacagi iddialarina ianamadim. Genelde bu tur iddialara gulup geciyorum. Insanlar kendi ba$arilarini bu kadar kolay riske atamazlar cunku. Bugun sonuc onun bir tekzibi olmu$ diyecegim ama bir suru mankafa bu olaya bir kulp takip ba$ka bir tez ile ortaya cikacaklardir.

Ersun Yanal'i karakter konusunda pek sevdigimi ve tuttugumu soyleyemem. Bir suru sacmalikla bu seneki Dunya kupasina gidilemeye$in bir numarali sorumlusudur kendisi. Genclerbirligi ile Turk futboluna olan katkisini gozeledim ama eliyle yaptigini ayagi ile ittip bozdu. Herkes gibi o da bencilliginin kurbani.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ismail Gezer wrote:Oha be! Ersunun oyuncularının yaptığı taktik fauller birden bire dikkat çekmeye mi başladı nedir? 3 kırmızı kart! Hemde fener maçı öncesi! Ne tesadüf! Ama inanmıyorum ben! Ersunun suçu yoktur, bu kesin Hakan Şükürün başının altından kalkmıştır! Malum milli takımdan gitmesinide Hakan ayarlamıştı. Demek Hakanın kini bitmedi hala!
Yorumsuz...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ufuk Sezekkaplan wrote:
Ismail Gezer wrote:Oha be! Ersunun oyuncularının yaptığı taktik fauller birden bire dikkat çekmeye mi başladı nedir? 3 kırmızı kart! Hemde fener maçı öncesi! Ne tesadüf! Ama inanmıyorum ben! Ersunun suçu yoktur, bu kesin Hakan Şükürün başının altından kalkmıştır! Malum milli takımdan gitmesinide Hakan ayarlamıştı. Demek Hakanın kini bitmedi hala!
Yorumsuz...
Kehkehkeh...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Beşiktaş 90'da beraberliği yakaladı gene.. Puanları birer birer topluyorlar.. Gerçi maç daha bitmedi..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aziz'in torbadaki yuzu yine ortaya cikmi$. Amerikada da polisi dovuldu mu orada bulunan herkes bir araba sopa yer. Almanyada polise vurmaya kimse facasi yetmez. O yuzden oraya hic girmeyecegim. Ama kanina susani$ biri varsa dener bunu Almanya da. Fransada olabilir. Adamlarin sabrini azitan muslumanlar epey denediler. Bu konuda oldukca ba$arililar.

O yuzden Turk polisinin yaptigini pek anormal gormuyorum. Ama Amerikada guvenlik kuvvetlerine herhangi bir klup sahibi kafanizi kopartirim derse dilini kicindan cekerler. Bunu bildiklerinden demezler zaten. Ama Turkiyede adin Aziz Yildirim olursa polis senden korkar.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Apr 16, 2006 8:15 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:O yuzden Turk polisinin yaptigini pek anarmal gormuyorum. Ama Amerikada guvenlik kuvvetlerine herhangi bir klup sahibi kafanizi kopartirim derse dilini kicindan cekerler. Bunu bildiklerinden demezler zaten. Ama Turkiyede adin Aziz Yildirim olursa polis senden korkar.
Dunku olaylarin goruntulerindan bir demet. Polise olduresiye vuruyorlar Gokcigdem'in anlattigi gibi. Cengiz abi cok guzel ornekler vermis, tum batida polise bu sekilde davranan eceline susamis demektir. Bu goruntulerden bunu yapan taraftarlar cok rahat tesbit edilebilir ama gorun bakin bunu yapan kisiler haftaya FB-GS macina ellerini kollarini salllayarak girip beygir gibi kisneyeceklerdir gene.
http://rapidshare.de/files/18116292/Ola ... ivoWmv.wmv
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Aziz Yıldırım'ın dayak yiyen,olay çıkaran taraftarla işi olduğunu sanmıyorum..Bir ara koruyucu görevindeydi gerçi ama bıraktı şimdi..

Aziz beyin amacı kulübe verdiği paraları geri almak,bunu da mümkün olduğu kadar zengin taraftarla yapmaya çalışıyor..

Bir yerde haklı tabi,ama ufukta gözüken,tehlikenin işi olmadığı taraftan geldiği yönünde..

Dayı sözü vaktinde dinlenmeli..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Serhat Ulueren'in Telegolde bir Teknik Direktörü 'Şikeci' olmakla suçlayacağını ve bu TD'nin Ersun Yanal olduğunu tahmin ettiğimi söylemiştim. Ve eklemiştim, Fenere 5 atan takımın hocası hakkında nasıl böyle bir program yapacakalr bakalım diye... :)
Ve yapamıyorlar, kehkehkeh :)
Serhat Ulueren, sen adam değilsin! Bir hafta fragmanları oynat milleti huylandır, sonrada, yok yayına geç girdik, gündem yoğun gibi dandik bahanelere dığınıp, o kadar reklamını yaptığın şeyi yayınlama!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"Biz Türküz be, biz pkk değiliz"
"Manisada yanlız kaldık, tribünde coplandık"
Fenerli kardeşlerin iniltileri..

Yine birisi parmaklıklara asılmış ağlıyor.. Adet haline getirdiler..

Stat hopörlerlerinden küfür edildi deyip duruyorlar. Hangi küfür? Lay lay fenerbahçe olamazsın şampiyon! Bizde duyduk, hepsi bu! Mertçe konuşamıyorlar, 5 yedik içimize oturdu, acısını çıakrtacak bir bahane bulduk, dört elle sarıldık diyemediler!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ismail Gezer wrote:Serhat Ulueren'in Telegolde bir Teknik Direktörü 'Şikeci' olmakla suçlayacağını ve bu TD'nin Ersun Yanal olduğunu tahmin ettiğimi söylemiştim. Ve eklemiştim, Fenere 5 atan takımın hocası hakkında nasıl böyle bir program yapacakalr bakalım diye... :)
Ve yapamıyorlar, kehkehkeh :)
Serhat Ulueren, sen adam değilsin! Bir hafta fragmanları oynat milleti huylandır, sonrada, yok yayına geç girdik, gündem yoğun gibi dandik bahanelere dığınıp, o kadar reklamını yaptığın şeyi yayınlama!
Manisa Feneri yenince yayindan kalkmis dosya.

Allah bildigi gibi yapsin bu insanlari.

Sen bir hafta tohmet altinda birak insanlari ondan sonra skor istedigin gibi olunca bunu kaldir, sonra gidipde garibanin tekini karakola al anons yapti diye.

Peki 1 hafta boyunca aniran sozde spor yazarlari veya yorumculari ne yapacan?

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu gunlere geldik demek. FB eski baskani Ali Sen'in verdigi demec:

http://www.ajansspor.com/haber/141317

Böyle bir demec bekliyordum kendisinden, zamanlama cok iyi. Cocuk degiller
ki, neden sahip cikilsin?!
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan Tezcan wrote:Bu gunlere geldik demek. FB eski baskani Ali Sen'in verdigi demec:

Böyle bir demec bekliyordum kendisinden, zamanlama cok iyi.
Desene cadir tiyatrosu basladi iste. Iyi ki ben baskanken Manchester'i 1-0 yenmistim dememis. Bir tek Cavusoglu Omer eksik gozlerim onu ariyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:
Hasan Tezcan wrote:Bu gunlere geldik demek. FB eski baskani Ali Sen'in verdigi demec:

Böyle bir demec bekliyordum kendisinden, zamanlama cok iyi.
Desene cadir tiyatrosu basladi iste. Iyi ki ben baskanken Manchester'i 1-0 yenmistim dememis. Bir tek Cavusoglu Omer eksik gozlerim onu ariyor.
Ne olacakti ya. Bozacinin $ahidi $iraci. Bunlar bu ortamdan kendilerine parsa cikaran insanlar. Yazik yahu. Hic mi akli ba$inda FB yok diye sormaktan ben biktim. Onlarda sinmi$ vaziyetteler cunku fatura onlara kesilecek. GS'yin haline bu adamlar du$se herhalde kan govdeyi goturecek. O yuzden iki yakalari bir araya gelmiyor. Vestel Manisa'da sen git yenil ondan sonra FB $ampiyon Olamazsin diye alay etsinler ondan sonra kalk GS'liya saldirma plani yap. Beyincik ile idare edenlerin hali bu diyorum da inanmiyorsunuz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ulusoy konuşmuş! Heralde ilk defa bu kadar doğru konuşmuş.

Ben görüntüleri çok dikkatli seyrettim. Polis durduk yere o tribüne girmedi.
Dikkatli gözlerden kaçmamıştır, taraftar birbiriyle kavga ediyor. En önde
5-6 kişi, 1-2 kişiyi dövüyor. Polis onları ayırmak için girdi. Diyelim
ki polis bekledi, Allah göstermesin bir kişi ölse sizin medya olarak ne
yazacağınızı da biliyoruz. Gözünün önünde adam öldürdüler ve polisler kılını
kıpırdatmadı diyeceksiniz. Anons yanlıştır ama anons sebebiyle böyle olaylar
mı çıkar? Hangi statta ne anonslar olmadı ki. Tasvip etmiyoruz ama olaylarda
suçu yalnızca bir kesime yıkmak da yanlış. Medya olarak adil olmalısınız,
tarafsız olmalısınız.

Ne zaman söylemiş bilemiyorum, kaynakta gösteremiyorum :) Bir yerden alıntı.. Cümleler son derece makul bence..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ankaraspor: 3 - Vestel Manisaspor: 1 (Maç sonucu)

Dakka 53'te Arda penaltıya yol açmış ve kırmızı kartla oyundan atılmış...

Önümüzdeki hafta Anlarasporla oynayacak olmamız açısından bu hafta kazanmaları iyi olmuş..
Post Reply