Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ismail Gezer wrote:Hürriyet, Milliyet ve Akşam gazetelerine göre Lincoln alınmış..
Lincoln cok iyi topculugunun yaninda problemleri olan bir futbolcu. Felipe, Kleberson, Ribery, Ali Bilgin turu sezon ortasinda her nedense bavulunu toplayip giden turden. Bundan once ki klubunde dusme hattinda olan takimini birakip gitmisti. Umarim yasi ilerledikce profesyonligide ilerlemistir.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ben Riquelme'den umitliyim. Son dakikada bir surpriz bekliyorum. Cuma gunu aciklanirsa sasirmam.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sahibinin Sesi diyorki, devlet fenere tanıtım fonundan ödül vermeli, Carlos'u transfer ettiği için :D
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Mehmet Gorgen wrote:
Kerem Tezic wrote:
Mehmet Gorgen wrote:futbolcunun yetiştiği 3 İsveç kulübüne de artı 150 bin euro ödemesi gerektiği bildirildi.

(Türkiye gazetesi)
Unutsunlar o paralari. Kiminle raks ettiklerini saniyorlar :lol:

Hersey bir yana klubun Hasnun Galip ladescisinden, ambara erzak sevkiyati yapan toptanci Helal Gida'ya kadar ucan kuslara bile borcu varken bu kadar transferi hangi para ile yapiyorlar birisi aciklasa iyi olur. Ortalikta bir suru isim geciyor gene bir Zidane eksik.
Bu yazdıklarıma inanın.Çünkü ben ve bir sürü tanıdığım da GS maçlarını bu sponsorluk biletleriyle bedava izleme imkanına sahip olanlardandık :lol:
Alacagin olsun Mehmet, sende bizi cukulata ve biskuvi ile kandirmissin. :lol:

Kerem bakkala manava borc yok, tek hesap bankaya boru gibi borc var.
NO ADNANS, NO CRY !!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Alpay Dedeoglu wrote: Kerem bakkala manava borc yok, tek hesap bankaya boru gibi borc var.
EVet o konuda Canaydin'in hakkini yemeyelim. Cansun zamaninda otellere, bakkala, cakkala borc vardi, Canaydin borc kalemlerinin sayisini azalltti, borc miktarini artirdi :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Tuncay'in transferine Fenerlilerin tepkisi cok ilginc, anlamsiz bir buyukluk kompleksi var:
Selcuk Yula wrote: FENERLİ ÜZGÜN
Fenerbahçeliler kendisini çok seviyor. Ben de seviyorum. Futbolculuğunu tartışacak değiliz. İnsanlığı, efendiliği, adamlığı ayrı bir konu. Çevremden biliyorum; Fenerbahçeliler üzgün ve biraz da kırgın. Çünkü Tuncay'ı Kadıköy'den ayrıldıktan sonra Barcelona'da, Milan'da Manchester United'da görmek istiyorlardı. Fenerbahçe'nin yanına yaklaşamayacak İngiltere'nin ikinci, üçüncü sınıf takımı Middlesbrough'da değil...
FB'nin yanina yaklasamayacak dedikleri takim gecen sene UEFA finali oynadi. Tamam ben de baslangicta gaza geldim Milan'a gidecek diye dusundum ama o da basinin veya menajerin sisirmesiydi herhalde. Ustelik Tuncay'i begenmeyen bir suru FB taraftari da vardi yakin zamana kadar. ILginc bir psikoloji hakkaten.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizde işler böyle. Ya benimsin ya kara toprağın. İmza atmadan gidersen hain oluyorsun, imza atıncada gidemiyorsun.. Sözleşme bittiği an klübum canım ciğerim falan hikaye, ilk fırsatta seni satan adamlar için niye hayatını riske atsın bu futbolcular? Küfür yemen an meselesi, dayak yemen an meselesi,maaşını alacağın kesin değil, ondan sonra gel bize imza at öyle git! Gideceksen bari büyük klübe git! Middlesbrough kesin avrupa kupalarında fenerden daha başarısızdır kesin! TR Züper liginin azgın boğasından daha büyük bir takım olma ihtimali var mı?

Seni bugünlere fenerbahçe getirdi vefasızzzz! Saçmalığın daniskası. Fener bugün bir yere geldiyse, 4 yılda 3 şampiyonluk aldıysa bunda en büyük pay Tuncay'ındır. Tuncay feneri bir yere getirdi. Zamanında BJK yada GS şapşallık etmeseydi, onlarada katkısı büyük olurdu.

Bu zihniyet bütün Türk takımları için geçerli aslında..
Görkem KIRGIZ wrote:
Geçen gün de Aziz Yıldırım konuşuyordu. Tuncay Birmingham'a gidecekmiş, bana Avrupa'ya gitmek istediğini söyledi, bu nasıl Avrupa, Birmingham hangi Avrupa kupasında var ki diyordu. Bir de üstüne asıl Avrupa'da biz oynuyoruz, takımından emin olamadığından da ya CL ya da UEFA'dayız diyordu.

Fenerbahçeliler kendilerini gerçekten bu kadar büyük mü görüyor? Ya da görmek mi istiyor? Seviyorum ben bu kulubü.. :lol:
Fener avrupada en fazla 6 maçlık var. Son elemede önemli bir takımla oynayacağını varsayarsak, 8 maç oynayacak. Yani 4 takım. Bunlarında en fazla 2 tanesi premier ligten olur. Tuncay kaç sağlam takıma karşı kaç maç yapacak? Aziz bunları bi düşünse bu kadar komik olmazdı :D
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote: Bilmem hatırlarmısınız. Geçen sene bu aralar GS üLKER İLE 5 SeneLİK geniş sponsorluk anlaşması yapmıştı. (Epey sayıda(her maç için yaklaşık 2500) biletin Ülker'e verilmesi de bunu içermekteydi) 5 senelik TOPLAM 25 MİLYON EURO'nun 20 milyon eurosunu peşin aldı diye burada yazmıştım. (Bunu kafadan gazete haberi diye de yazmamıştım. Bizzat kaynağından biliyordum.)

Bu parayı nereye harcadınız diye de kaç defa yazı yazdım. Bu paranın 10 milyon eurosu geçen sene futbolculara dağıtıldı. Kalan 10 milyon euro'yu ne yaptıklarını bilmiyorum. Eğer avukat masrafı diye harcamadılarsa ellerinde 10 milyon euro olması lazım.
O zaman soyle bir teori gelistirebilir miyiz? Adnan POlat Ulker'den gelen parayi bilincli olarak harcamadi, en buyuk ihtimal Gerets'e guvenmemesi olabilir. Gerets'i bastan beri istemiyordu ve onu Carrusca ve Inamoto'ya razi etti. Paranin buyuk kismini getirmek istedigi yeni TD'e sakladi.

Cunku, madem ayni para gecen sene de vardi, o zaman dunya kupasi baslamadan once GRavesen veya Maniche'yi getirebilirlerdi. Gerets'in en cok istedigi mevki on liberoydu ama bir turlu almadilar. BU sene sasirtici sekilde atik davranip ilk olarak LInderoth'u getirdiler. BU arada Gerets'in Linderoth'u istemedigine pek inanamiyorum.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:Fener avrupada en fazla 6 maçlık var. Son elemede önemli bir takımla oynayacağını varsayarsak, 8 maç oynayacak. Yani 4 takım. Bunlarında en fazla 2 tanesi premier ligten olur. Tuncay kaç sağlam takıma karşı kaç maç yapacak? Aziz bunları bi düşünse bu kadar komik olmazdı :D
O kadar uzun boylu, dolayli hesap yapmaya gerek yok Ismail Hocam, Halep-Arsin lafi hesabi, Bert biraderimizin "UEFA Team Ranking 2007" sayfasina bakiveriyoruz:

Code: Select all

02/03  03/04   04/05   05/06   06/07 rank07 
31 Middlesbrough Eng 3.5200 3.7125 17.1385 25.7610  5.4860 55.618 
66 Fenerbahçe    Tur 5.5400 2.1450 10.7735  7.3200 11.0125 36.791 
97 Galatasaray   Tur 5.5400 9.1450  1.7735  2.3200  8.0125 26.791 
   England           3.5200 3.7125  5.1385  4.7610  5.4860 22.618 
   Turkey            1.5400 2.1450  1.7735  1.3200  2.0125  8.791 
Bizi de eklemis oldum, Ali Hocam'in vurgulayip durdugu gibi (ve benim de arada soyledigim igne-cuvaldiz olayi eksik kalmasin diye), ama yani, (Katilip da sadece yenilgi almis degillerse) adamlar 5 yilda sadece iki yil katilip, az ve oz, cok saglam isler yapmislar Avrupa'da. Ulke puanindan olusan 14 puanlik fark eklense bile, 4 yil katilan Fener'den 5 puan fazlalari var. Bizim FT'nin 2. senesi'nin Avrupasizligi ve Tromso faciamiz kara lekelerimiz olarak duruyor...
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hocam senin hesabın boyu biraz daha uzun olmuş bence :)

Benim anlatmak istediğim şey: Tuncay'ın ismi eşşek kadar olan yeni takımının avrupa kupalarında fenerden daha başarılı olduğu değildi. Araştırmadımda, daha başarısızda çıkabilirdi farketmez. Burda kalsan gelecek sezon boyu birkaç kere avrupa çapında izlenecek maçlara çıkacaksın (oda elemeyi geçersen!), İngiltereye gitsen, en dandik takımda bile oynasan ayda birkaç kez avrupa'nın çoğu ülkesinde izlendiğini sandığım maçlara çıkacaksın. Arada çok fark var ve birinin Aziz beye bu farkı anlatması lazım..

Bu bizim içinde geçerli. Gidecekse büyük takıma gitsin saplantısı, futbolculara zarar veriyor. Öküz Reha'nın dediği gibi "Zaten fenerden büyük takımda yok aslında". Küçük takıma gidersin, adapte olursun, kendini gösterirsin, 2 yıl sonra çok daha büyük paralara büyük takıma gidersin.

Neyse Tuncaya başarılar.. :)

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ismail Gezer wrote:Fener avrupada en fazla 6 maçlık var. Son elemede önemli bir takımla oynayacağını varsayarsak, 8 maç oynayacak. Yani 4 takım. Bunlarında en fazla 2 tanesi premier ligten olur. Tuncay kaç sağlam takıma karşı kaç maç yapacak? Aziz bunları bi düşünse bu kadar komik olmazdı :D
O kadar uzun boylu, dolayli hesap yapmaya gerek yok Ismail Hocam, Halep-Arsin lafi hesabi, Bert biraderimizin "UEFA Team Ranking 2007" sayfasina bakiveriyoruz:

Code: Select all

02/03  03/04   04/05   05/06   06/07 rank07 
31 Middlesbrough Eng 3.5200 3.7125 17.1385 25.7610  5.4860 55.618 
66 Fenerbahçe    Tur 5.5400 2.1450 10.7735  7.3200 11.0125 36.791 
97 Galatasaray   Tur 5.5400 9.1450  1.7735  2.3200  8.0125 26.791 
   England           3.5200 3.7125  5.1385  4.7610  5.4860 22.618 
   Turkey            1.5400 2.1450  1.7735  1.3200  2.0125  8.791 
Bizi de eklemis oldum, Ali Hocam'in vurgulayip durdugu gibi (ve benim de arada soyledigim igne-cuvaldiz olayi eksik kalmasin diye), ama yani, (Katilip da sadece yenilgi almis degillerse) adamlar 5 yilda sadece iki yil katilip, az ve oz, cok saglam isler yapmislar Avrupa'da. Ulke puanindan olusan 14 puanlik fark eklense bile, 4 yil katilan Fener'den 5 puan fazlalari var. Bizim FT'nin 2. senesi'nin Avrupasizligi ve Tromso faciamiz kara lekelerimiz olarak duruyor...
Last edited by Ismail Gezer on Fri Jun 15, 2007 12:57 am, edited 1 time in total.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:Hocam senin hesabın boyu biraz daha uzun olmuş bence :)
Katilma sayilarini, ulke puanlarini filan da ekleyince, daha uzadi aslinda haklisin evet. :D Ilk yazmaya basladigimda niyetim sadece 31, ve 66 karsilastirmasi idi... :)

"Izlenme" konusu biraz daha karisik. Dediklerinin ana fikrine katiliyor olsam da, bu "boyyuk" takimlar tutup Afrikadan, Latin Amerikadan 13-15 yasinda veletleri filan bile bulup izleyip ayartmaya calistigina gore, (en boyyukler degilse de, yine Premier Ligden takimlar Gokdeniz'e filan da talip olduguna gore)... hepten izlenmiyor da degilizdir diye dusunuyorum. Dunya capinda mi, hayir, ama, ilgili scout/menajer tipler goz atiyordur herhalde...
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cuma surprizi simdilik fos cikti galiba. Ama belli olmaz ne olacagi. Oyun kurucular hep cok pahaliymis diyorlar, gunaydin :) Bu kadar lafi edildigine gore er yada gec iyi birileri gelir diye umuyorum ben.
Sabredin bir Hagi gelecek
İlhan SÖYLER 15 Haziran 2007
Takımın öncelikle iyi bir oyun kurucuya ihtiyacı olduğunu belirten G.Saray Başkan Yardımcısı, halen görüştükleri Lincoln, Riquelme ve DeLa Pena’dan birini renklerine bağlayacaklarını söyledi.

GALATASARAY Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, transferde öncelikle Gheorghe Hagi tipinde bir futbolcu almayı amaçladıklarını açıkladı. Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Polat, Schalke 04’ün Brezilyalı yıldızı Cassio Lincoln başta olmak üzere üç yabancı oyun kurucuyla görüştüklerini belirtti. Hagi tipindeki futbolcuların sayısının azaldığına dikkat çeken Adnan Polat, şunları söyledi:

Oyun kurucuların fiyatı çok pahalı

"Eskiden oyun kurucular daha çoktu. Artık öyle değil. Günümüz futbolunda fizik güç ön plana çıktığı için oyun kurucuların sayısı oldukça azaldı. Bu da topu iyi kullanan futbolcuların fiyatının artmasına neden oldu. Bugün dünyanın neresine giderseniz gidin, iyi bir oyun kurucuyu 5-6 milyon dolardan aşağıya alamazsınız. Mesela biz Schalke 04’ten Lincoln’e talip olduk. Görüşmelerimiz son derece olumlu geçti. Kendisi bize Galatasaray’a gelmek istediğini söyledi. Fakat, bonservis fiyatı çok yüksek. Bizim o parayı verme şansımız yok. Ama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Lincoln’ün dışında görüştüğümüz başka futbolcular da var. Bunlardan birini renklerimize bağlamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Göreceksiniz, Hagi gibi bir oyuncuyu mutlaka alacağız. Taraftarlarımızdan biraz sabır istiyoruz. Bekledikleri yıldız transferini gerçekleştireceğiz."

Attığımız her adım planlı

Adnan Polat, transferde attıkları her adıma dikkat ettiklerini belirterek, "Galatasaray’ın parasını en doğru şekilde harcayacağız. Yapacağımız tek bir hatanın bile bizi uçuruma götüreceğinin farkındayız. Transferde nokta atışı yapmak istiyoruz. Bu yüzden de acele etmiyoruz. Zamanında biz de dahil pekçok kulüp hesapsızca transferler yaptı. Rekor miktarda paralar harcadı. Ama sonunda ne oldu? Başarı beklerken mali kriz geldi. Biz hala o hesapsızca yapılan harcamaların cezasını çekiyoruz. Artık o devirler geçti. Özellikle transferde yaptığımız bütün harcamalar planlı ve hesaplı" ifadesini kullandı.

Mali alandaki başarılı çalışmaları sayesinde Galatasaray’ın dış dünyadaki prestijini artırdıklarını vurgulayan Polat, "Artık kimse Galatasaray’a ’sorunlu kulüp, kredisi bitti’ falan demiyor" diyerek sözlerini tamamladı.

Öte yandan, Adnan Polat’ın isimlerini açıklamadığı diğer oyun kurucu adaylarının Espanyol’da forma giyen İspanyol Ivan De La Pena ve Boca Juniors’un Arjantinli yıldızı Juan Roman Riquelme oldukları öğrenildi. Galatasaray yönetimi, bonservisi için 8 milyon Euro istenen Lincoln’ün fiyatını düşürdüğü taktirde bu oyuncuyu, olmadığı taktirde ise diğer iki isimden birini alacak.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:Cuma surprizi simdilik fos cikti galiba. Ama belli olmaz ne olacagi. Oyun kurucular hep cok pahaliymis diyorlar, gunaydin :) Bu kadar lafi edildigine gore er yada gec iyi birileri gelir diye umuyorum ben.
O Cuma namazi idi der gecerler. Daha neler fos cikacak sen bir bilsen. Allah kimseyi du$urmesin ve yoklukla terbiye etmesin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote:Tuncay'in transferine Fenerlilerin tepkisi cok ilginc, anlamsiz bir buyukluk kompleksi var:
Selcuk Yula wrote: FENERLİ ÜZGÜN
Fenerbahçeliler kendisini çok seviyor. Ben de seviyorum. Futbolculuğunu tartışacak değiliz. İnsanlığı, efendiliği, adamlığı ayrı bir konu. Çevremden biliyorum; Fenerbahçeliler üzgün ve biraz da kırgın. Çünkü Tuncay'ı Kadıköy'den ayrıldıktan sonra Barcelona'da, Milan'da Manchester United'da görmek istiyorlardı. Fenerbahçe'nin yanına yaklaşamayacak İngiltere'nin ikinci, üçüncü sınıf takımı Middlesbrough'da değil...
FB'nin yanina yaklasamayacak dedikleri takim gecen sene UEFA finali oynadi. Tamam ben de baslangicta gaza geldim Milan'a gidecek diye dusundum ama o da basinin veya menajerin sisirmesiydi herhalde. Ustelik Tuncay'i begenmeyen bir suru FB taraftari da vardi yakin zamana kadar. ILginc bir psikoloji hakkaten.
Allah iyiligini versin Tolga.Benim gibi "Fanatik" bile bu adami okumuyor, Isa'ya mi Musa'ya mi yaranayim derken kantarin topuzunu cokca zaman kaciriyor.

Iste ikinci ucuncu sinif takim gelir en iyi adamini alir, hemde sadece takimin degil ulkenin.

Tuncay'in da hatasi oldu seklen.Umit Ozat ne guzel gitti.Kimseye nasip olmaz oyle bir veda.Lafi uzatmayip baskan ben gidiyorum bana musaade deseydi guzel olurdu.Baskan ve yonetimde kendini kandirdi, bu cocuk ve cevresi zaten bugunler icin yillarca hazirlanip motive olmuslar bu yuzden de bunu idrak etmelilerdi.

Bu arada Colin Richards FB ile anlasmis.Youtube'da biraz goruntuleri var, topa domuz gibi vuruyor.Teknigi iyi gozukuyor.Vucudu da iyi kullaniyor.20 yasindaymis.FT de olmasa boyle adamlari bulamayacagiz.Bu tarz bir adamin yaninda Semih iyi is yapar.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:[
Tuncay'in da hatasi oldu seklen.Umit Ozat ne guzel gitti.Kimseye nasip olmaz oyle bir veda.Lafi uzatmayip baskan ben gidiyorum bana musaade deseydi guzel olurdu.Baskan ve yonetimde kendini kandirdi, bu cocuk ve cevresi zaten bugunler icin yillarca hazirlanip motive olmuslar bu yuzden de bunu idrak etmelilerdi.

Bu arada Colin Richards FB ile anlasmis.Youtube'da biraz goruntuleri var, topa domuz gibi vuruyor.Teknigi iyi gozukuyor.Vucudu da iyi kullaniyor.20 yasindaymis.FT de olmasa boyle adamlari bulamayacagiz.Bu tarz bir adamin yaninda Semih iyi is yapar.

Selamlar
Savas
Evet, madem gitmeyi kafasina koymustu, teklif gelir gelmez gidebilirdi. Belki de daha iyi bir teklif beklemistir. Colin Kazim Brezilya macinda 30 dakika seyrettim, biraz durgundu, ama daha 20 yasindaymis. Bir iki seneye kadar Anelka tarzi bir adam olabilir. Zico'nun bol sans vermesi lazim kendisine. GS'a uymaz; bizde zaten bir suru genc var, bir de almanya'dan gurbetciler geldi, artik garanti is yapacak adamlar lazim.
Locked