Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bence hayirlisi oldu. GS'in bir futbolcuya maasi, bonservisiyle, vergisi, masrafi ile beraber 12-14 milyon Euro verme luksu yok. Lincoln'de de bunun karsiligini verecek bir kapasite yok. Kac defa izledim. Seneye serbest olarak gelirse belki.

Linderoth'un yaninda, forvetin arkasinda Arda'nin oynamasini, sol kanada genclerimizden birini (Cafercan mesela?) yerlestirmemizi tercih ederim 16-17 milyon dolari bir futbolcuya vermektense.

Ozan Ersoy
Denedik olmadı. Denememiz gereken asıl eleman Zenden.
Oynadıgı pozisyonlar Attacking Midfielder/Left Winger/Leftback.

Duran topları iyi kullanıyor; dripling, adam eksiltme, sut ve isabetli pas oranı cok iyi. Devamlılıgı var, profesyonelligi ve genclere kazandıracakları tartısılmaz. Ajax, Barcelona, Chelsea ve Liverpool takımlarında oynamıs ust duzey bir oyuncu. Bonservisi elinde. Ne De La Pene ne de Riquelme. Zenden bize "cuk" transfer olur.

Birde basında yazılıp cizilen Cezayirli sag bek/stoper. Feldkamp ın cok istedigi yorumu yapılan eleman. Bu ikisini alıp transferi kapatalım.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote:
Denedik olmadı. Denememiz gereken asıl eleman Zenden.
Oynadıgı pozisyonlar Attacking Midfielder/Left Winger/Leftback.
Murat, neyi denedik olmadi? Cafercan'i solda oynattik mi olmadi. Ben bir mac hatirliyorum o da Hagi'nin cildirip Gencler macinda son 20 dakikada Hakan'in yerine Cafercan'i sokmasiydi onda da gayet iyi oynadi cocuk. Yoksa Arda'yi forvetin arkasinda denedik de mi olmadi?

Zenden iyi olabilir ama dikkatini cekti mi bilmiyorum. Adam 30 yasinda, Liverpool serbest birakmasina ragmen daha kimseyle anlasmadi, neden? Cunku 2005 de sag dizinin carpraz baglarini kopardi hemen hemen hic oynamadi. 2006'nin basinda bu sefer ayni dizin yan baglarindan birini kopardi, ameliyat oldu uzun sure oynamadi. Zenden is out

Gecen sene 30 macta 0 golu var. Yani ofansif hucum oyuncusu degil. Istikrarli, saglam oynar ama GS'a aman aman katki saglayacak oyuncu degil. Ingiltere liginde senede 49 macta 8 golden fazla atamamis bir oyuncu. Muzmin sakat mi belli degil. Su ana kadar Liverpool'dan birisinin kapmamis olmasi da o yuzden. Kimse riske etmek istemiyor anlasilan. Liverpool'dan cikip da dusuk maasla GS'a gelecek biri degil. Ama bence fazla para verilecek biri de degil.

Ekleyeyim. Turkiye ligi kasap bir lig. Hakemi hakem gibi degil, manyak sert bir top oynaniyor. Ingiltere falan fasa fiso. Ingiltere'deki temponun onda biri yok bizde ama bizdeki sertligin onda biri de onlarda y ok. Zenden'in dizine iki tekme, Zenden 4 ay yok, yatiyor, 3 milyon maas, ne olacak o zaman? Gerek yok abicim. Cafercan'i al oynat, koy Arda'yi forvetin arkasina daha az riskin var.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:Yılın haberi...

Lincoln 1 yıl daha Schalke'de ..

Biraz önce DSF kanalına açıklama yapan Lincoln, Schalke menajeri Andreas müller ile konuştuğunu gelecek sezonda takımda kalacağını açıkladı.Açıklamayı Göttinger Tageblatt gazetesi de flaş haber olarak duyurdu..
Image
Andreas Müller

Başkan Gerard Rehberg ile yakın arkadaş olduğunu söyleyen ha bire Başkan Rehberg'e rakı ısmarlayan bizim başkan. Karşılığında ise BİZE futbolcusu yerine SADECE onların formasını hediye eden uyanık BAŞKAN REHBERG.

Allah'tan Rehberg 1994 yılından beri süregelen başkanlığı bırakacağını açıklamış.

Bir de Canaydın bu herifi GS kulübü onursal üyesi yapmıştı.İçtiğin tüm rakılar haram olsun tilki Rehberg :lol:

Image
Bu haber asparagas'dır. Lütfen kimse ümidini kaybetmesin.

Lincoln bizimdir.. :lol:
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Mehmet hoca... harbiden de gittim iki sise soguk su ictim. Midem bozuldu.
:evil:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Daha cok soguk sular iceceksiniz. Ayranin yok icmeye demi$ler. Demek ki bu Cuma haberi fos imi$. Gelsin obur Cuma. Gelecek Cuma Ford geliyormu$. Lincoln olmadi Ford'u deneyin demi$ler. Sonunda yine Vespa ile idare edeceksiniz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu forum diğer GS forumlarından farklıdır. Lincoln GS'da dediği zaman Lincoln GS'dadır.

Bu foruma bakıp gidip diğer forumlarda kendi haberi diye yazanlara ders olması amacıyla yukarıdaki Lincoln ile lgili Asparagas haberi yazdım. Lincoln ne DSF kanalına konuşmuştur ne de göttinger gazetesi flaş haber diye geçmiştir.

Allah aşkına Göttinger gazetesinden başka alman gazetesi mi kalmamıştı. Sadece gazete ismine bakarak bazılarının göt-tinger olması amacıyla tarafımdan uydurulmuştur.

Beni tanıyanlar zaten bilir eğer burada özellikle yabancı kaynaklı bir haber asarsam bunun linkini de asarım.

Gidin diğer gs forumlarına bakın Lincoln DSF kanalına konuşmuş, Göttinger gazetesinde flaş haber diye vermiş diye yazımı aynen kopyalayanlar kimler..

Göttinger gazetesi sayemde hit rekoru kırmıştır heralde.. :lol:
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu yonetim mutlak kalmali.
http://www.milliyet.com.tr/2007/06/16/son/sonspo09.asp :lol: Ulem bu kacinci be, Felipe ile basladi Ribery'de hiz kazandi, Gerets'le doruga cikti (1.5 myon dolar tazminattan bahsediyorum) ve simdi Thomas. Ha gayret devam. Bes senede bu sacmaliklardan klubun zarari 100 milyon dolara yaklasti. Gercekten daha ne denir.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bundesliga - Lincoln to play in Turkey

Eurosport - Fri, 15 Jun 17:56:00 2007

Bundesliga - Galatasaray are set to sign Schalke playmaker Lincoln, according to Gala chairman Oezhan Canaydin.
FOOTBALL 2006-2007 Bundesliga Schalke Lincoln - 0

The Brazilian, 28, is highly-rated in the Bundesliga after spending six years in Germany with Kaiserslautern and Schalke.

"Lincoln wants to leave Schalke and has signalled his readiness to come to us," Canaydin said. "Soon the transfer will go through.

"We have already agreed [a contract] with him and next week we will settle the details with Schalke."

Lincoln would be the second big name to leave Schalke after Turkey midfielder Hamit Altintop, who joined Bayern Munich on a free transfer.

Galatasaray vice-president Adnan Polat believes that the addition of Lincoln to already-signed Sweden captain Tobias Linderoth will allow the club to launch an assault upon the UEFA Cup.

"[Lincoln] is in Brazil and promised to sign on the telephone. These two players will ensure that the poor last season will be consigned to oblivion."

New Galatasaray coach Karl-Heinz Feldkamp is looking forward to welcoming Lincoln to the Bosphorus. "He is a player I desire. With him Galatasaray will compete domestically and in Europe."

Jonathan Symcox

Yahoo.sports...

(Haber: Fatih Demireli - Ajansspor.com Almanya Temsilcisi)
Galatasaray aradığı 10 Numarayı bulmak üzere.

Sarı Kırmızılı kulübün, Schalke 04'ün ünlü oyun kurucusu Lincoln'u renklerine bağlamak üzere olduğu ifade edildi.

Almanya’nın Dusseldorf kentinde Schalke menajeri Andreas Müller ile pazarlık yapan Galatasaray yöneticileri Adnan Sezgin ve Haldun Üstünel'in, akşam saatlerinde anlaşmaya vardığı öne sürüldü.

Henüz anlaşma haberi doğrulanamazken, transferin gerçekleşmesi durumunda Brezilyalı futbolcunun hafta sonunda İstanbul’a getirileceği öğrenildi.

Galatasaray yönetiminin Lincoln ile daha önceden anlaşmaya vardığı ve Schalke ile bonservis konusunda masaya oturduğu belirtildi.

Lincoln resmen Aslan

Galatasaray uzun zamandır uğraştığı transferde mutlu sona ulaştı. Schalke'nin müthiş Sambacısı Lincoln dün akşam saatlerinde resmen Aslan oldu.
16.06.2007

Pazartesi İstanbul’da
Galatasaray’da Lincoln sevinci... Haftalardır Schalke’nin ünlü yıldızını transfer etmek için uğraşan Sarı-Kırmızılı ekip, dün akşam saatlerinde Almanya’nın Duisburg kentindeki Hotel Land Houshilser’de yapılan toplantıda Schalke’yi ikna etmeyi başardı. Daha önce Brezilyalı yıldızla transferi için her konuda anlaşıp, el sıkışan yönetim Alman ekibiyle de bonservis bedeli olarak 4 milyon Euro’ya anlaştı. Transferi Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin sonlandırırken, ünlü yıldızın pazartesi günü Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

CD hazırlanıyor
Sarı-Kırmızılı taraftarların uzun zamandır beklediği müjdeli haberin İstanbul’a ulaşması en çok başkan Özhan Canaydın’ı sevindirdi. Lincoln’ün alacağı para açıklanmazken, yıldız futbolcunun ticari olarak da Galatasaray’a fayda sağlaması için çalışmalara başlandı. Lincoln’ün forma satışlarında patlama yapmasını bekleyen Galatasaray Yönetimi’nin, ayrıca Schalke-Fenerbahçe karşılaşmasında Breziyalı yıldızın Sarı-Lacivertli futbolculara attığı çalımları ve yaptığı hareketleri içeren bir CD’yi de mağazalarında satışa sunmaya hazırlandığı öğrenildi.

Yalçın DÜMER (Fanatik)

Lincoln kimdir?
Adı: Cassio de Souza Soares
Lakabı: Lincoln
Pozisyon: Orta saha
Ülkesi: Brezilya
Boy: 1.77
Kilo: 71
Takımı: Schalke 04

Kariyeri:
Schalke 04: 83 maçta 20 gol
Kaiserslatern: 53 maçta 12 gol
Atletico Minerio: 50 maçta 4 gol

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Fransız sitesi:

Lincoln GS'A DOĞRU.GÖRÜŞMELERDE epeyi mesafe katedilmiş.Ama nihai sonuç henüz yok.

http://www.mercato365.com/depeches/fili ... aray.shtml
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:BUDA BENİM TRANSFER LİSTEM.

BEN OLSAM ÖZELLİKLE 1. BU LİSTEDEKİ ADAMLARI DÜŞÜNMEDEN , HEM DE HİÇ DÜŞÜNMEDEN ALIRDIM.
:lol:
Image
Yukarıdaki transfer listemdeki auxerre'li Sagna'ya Arsenal 9 milyon euro teklfi etmiş.

http://www.footmercato.net/arsenal-prop ... 12844.html

Listedeki bir diğer oyuncu Orta sahanın sağ kanadında oynayan Lille'li Abdelkader Keita ise dün O.lyon'a imza atmış. Lyon maşallah benim transfer listeme göre transfer yapıyor. :lol: Daha önce de Belhadj'ı aldı.
:lol:

http://www.mercato365.com/depeches/fili ... igne.shtml

Listemdeki Toulouse da oynayan isveçli Elmander'i ise Juventus TREZEQUET yerine almayı düşünüyor.
http://uk.eurosport.yahoo.com/12062007/ ... ander.html

Palacio için de barcelona 22 milyon euro teklif etmişti.

http://www.sport.es/default.asp?idpubli ... cio_PK=803

Pedersen'i ise enbüyük ingiliz kulüplerinin hepsi istiyor.
http://www.football365.com/story/0,1703 ... 93,00.html

Daha önce
Lucas Liverpool'a
Sosa Bayer Münih'e gitmişti.

GS ISE BENIM LISTEDEN SADECE LINCOLN'U ALMIŞ OLACAK. O DA BAŞARI.

Velhasıl yazdığım oyuncuların nerelere transfer olduğunu veya olmak üzere olduğunu hatırlatmak için yazdım.. Yukarıdaki listeyİ buraya 1 nisan'da derleyip yazmıştım. Zaten bu oyunculardan 2 sene boyunca seyrettiğim maçlar vesilesiyle bu forumda bahsetmiştim.

Listedeki diğer oyuncular Mauro Zarate, Basa,Garay,castalen, cardozo, ilsinho, kleber hepsi çok iyi oyuncu bunlar da merak etmeyin büyük kulüplere gidecek.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Lincoln 26 Haziran'da baslayacak Copa America'da oynayacak. Eger transfer edeceksek kupa baslamadan once etmeliyiz. Gerekirse 4 milyonda israr etmeyip 6'ya da razi olmalilar diye dusunuyorum. Cunku ayni mevkide oynayan baska bir oyuncu ile ilgilendiklerini sanmiyorum. Kamp baslayana kadar ayni kalitede daha ucuz adam bulmak zor.

Isler bu noktaya geldikten sonra transfer edilmezse hayal kirikligi olur ayrica. Iyi futbolcuya odenen paradan zarar gelmez , tam tersine Tamas, Petre, Carrusca vs. gibi adamlara odenen paralar yuzunden zarar ettik defalarca. Insallah bir iki gun icinde bu isi bitirirler.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tolga Girici wrote:Lincoln 26 Haziran'da baslayacak Copa America'da oynayacak. Eger transfer edeceksek kupa baslamadan once etmeliyiz. Gerekirse 4 milyonda israr etmeyip 6'ya da razi olmalilar diye dusunuyorum. Cunku ayni mevkide oynayan baska bir oyuncu ile ilgilendiklerini sanmiyorum. Kamp baslayana kadar ayni kalitede daha ucuz adam bulmak zor.

.
copa america için 33 kişilik aday kadroya alındı fakat kadro 23'e inince kadro dışı kaldı. Copa america'da dolayısıyla oynamayacak.Eğer biri sakatlanıp onun yerine tekrar çağırmazlarsa.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Heryerde bitti, bitiyor diyorlar..

Sinir ediyorlar..

Bitsin artık bu çile..

Bu Nick Carle'da kimdir?

Cavcav kapmış...
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

Takımın gecen sezonki en buyuk eksikleri bana göre oyunu organize edebilecek 10 numara bir orta saha ve zor macları alabilecek bir santrafordu. mevcut forvet hattında macın sonucuna direkt etki edecek santraforumuz yok. bu dusuncelerle onumuzdeki transfer doneminde ümidim bu iki hatta kaliteli futbolcuların alınması yonundeydi. 10 numara olarak aklıma gelen ilk isim lincoln oldu, özellikle fenere karsı kadıkoydeki oyunu hala belleğimde. lincoln isminin galatasarayla anılması bile beni heyecanlandırdı. fakat yakın tarihe baktıgımda hiç de iç açıcı sonuclar goremiyorum, bu iş yine cok uzadı! Lincoln e 6 milyon dolar bonservis bence cok değil, daha fazla dusuremiyorsan bastırıp parayı alacaksın bu adamı. götürdüğünden cok getirisi olacagına yürekten inanıyorum. ayrıca cok iyi bir santrafora ihtiyacımız var ancak hiç gundeme gelmiyor malesef.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Schalke 8M Euro istemi$ bizimkiler ise once 3M Euro deyip sonrada 4'e cikmi$lar.

Bu nasil i$? Anlarim Schalke 5 ister sen 3'ten kapak acar sonra 4'e filan cikar el sIkmaya kalkarsin. Ilginc bir paxarlik tarzi bu 8 isteyene 3 teklif etmek. Kapali Car$ida bile boylesini gormek zor. Her halde 5 kapacagiz diyorlar ama Almanlar yazihaneden kovmasalar bari.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Locked