WC 2006: TÜRKİYE - ISVICRE 4-2 tuncay(2),38 sukur,51 necati

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ergün Simsek

Post by Ergün Simsek »

Ozan Ersoy wrote: Ergun nasil bu kadar kesin konusabiliyorsun ki?
LK faktoru
Ozan Ersoy wrote: Yani bana da cok komik geldi simdi, 7 sene sonra bir ikinci lig takimindan teklif gelince baliklama atladi Rasit hoca, o yuzden istifa etti demek...
7 sene basinda bulundugun takimi cok kritik bi mactan 2 gun once ortada birakir misin...
"Bu cocuklarin kafasindan transferi atamadik " diyip ertesi gun Bursasporla masaya oturmak da bana komik geliyor.
Ergun Simsek
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ergün Simsek wrote:
7 sene basinda bulundugun takimi cok kritik bi mactan 2 gun once ortada birakir misin...
"Bu cocuklarin kafasindan transferi atamadik " diyip ertesi gun Bursasporla masaya oturmak da bana komik geliyor.
Ergun, adamlari karistiriyorsun sanirim. Rasit hoca Umit milli takimin hocasiydi. Umit milli takimin sonbahara kadar maci yok bildigim kadariyla. Rasit Cetiner Kazakistan macindan sonra istifa etti. Yapmasi gerektigi gibi.

Ona Bursaspor'da basarilar diliyorum. Turk futbolunun ozellikle TD bazinda iyi ve saglam insanlara ihtiyaci var.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sonunda Efsunlu Ersun'un ayaginin altina karpuz kabugu konmu$ galiba.

http://www.ntv.com.tr/news/329857.asp

NTV'de dolanirken gordum. Coktan hak etti idi. Gec bile kaldilar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Fenerbahçe altyapısında iş versinler ersuna.. Bu kadarcık kıyağı haketti çoktan..
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Haber fos cikti galiba. Ersun'u gorevden alan filan olmami$. Bicakci bicagi yine ta$a vurdu galiba. Ispanya'ya kasaturaciyi mi yolladi acaba?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Haber fos cikti galiba. Ersun'u gorevden alan filan olmami$. Bicakci bicagi yine ta$a vurdu galiba. Ispanya'ya kasaturaciyi mi yolladi acaba?
Tavuk mu yumurtadan, yumurta mi tavuktan bilmem orasini. Yani bu soylentiler uzerine mi, senin deyimler hesabi, Ersun ayagima diken batti diye Akdeniz oyunlarina gitmiyorum dedi, yoksa, bu soylentilerin ustune bir de Akdeniz oyunlarina gitmeyi reddetmesi de katmerli bahane olup dedigin gibi abbas yolcu mu yapilacak bilmiyorum ama, Bakan Sahin, "Federasyon ozerk, ben onlara karisamam" dese de, acmis agzini, yummus gozunu Yanal konusunda: "Bakan Şahin'den Yanal'a sitem: Milli formaya hizmet şereftir"
Özgür
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Alma Hakan'ın ahını
Tavsiye etmem
Güle güle Erşun
Dinlen biraz
Nerde hata yaptım acaba de
Meczup
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Lig tv'de Ersun Yanal'ın sözleşmesine son verildiği son dakika haberiyle duyruldu.

Sevgili abbas, Güle güle.

Gittiğine üzüldüm desem yalan olur

:lol: :lol:
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Aksam'da yazdigina gore Yanal soyle demis:
A Milli Takım Teknik Direktörü Ersun Yanal, yaşanan son krizle ilgili olarak, 'Beni göndermek için mazeret arıyorlarsa, bilemem'dedi. Milliler'in teknik patronu, 'Ben Akdeniz Oyunları'na gitmeyeceğimi daha bir hafta öncesinden Serdar Güzelaydın ve daha sonra da Davut Dişli'ye bildirdim. Ayrıca Türkiye'de Genç Takım maçlarını benim kadar izleyen başka hoca yok. Temmuz ayında Avrupa'yı dolaşarak Danimarka maçı ile ilgili istatistikler tutmaya başlayacağım. Şimdi dinlenmezsem ne zaman dinleneceğim. Yorgunum, benim de tatile ihtiyacım var' diye konuştu.
Adamin isi gezip tozup mac seyredip not tutmak. Duyan da tonlarca tas kaldirip yoruldu zannedicek. Milyon dolar civari maas aliyor bu is icin bir de ustune - bu nasil simariklik, TR'de emegi ile calisip, bir kilo kiymayi zor alan insanin yuzune nasil bakarsin be adam... Cok yorulmus - dinlenmek onun da hakkiymis... Millet isinden izin alip tatil icin gidiyor mac seyretmeye - bu hasbanin dedigine bak... Elindekinin kiymetini bilememek boyle olur iste...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cok gec bile kaldilardi. Hakan sisteme uymuyor dedigi gun ulen sen bu sisteme uymadi dedigin adami kac mac hazirlik macinda kac macta da ana macta oynattin. Birdenbire mi vahiyle malum oldu Hakan'in sisteme uymadigi sana. Bunu yeni gordugune gore sende algilama i$i yava$ i$liyor denilebilirdi. Ama Hakan'cilik yapildi denmesin diye yapilmadi.

Ukrayna'dan 3 yendiginde yapilabilirdi. Hangi sistem bu senin sistem diye. Neyse sonunda yaptilar ama duyduguma gore 2006 sonuna kadar maa$ini tikir tikir alacakmi$. Herhalde o da bunu istedi. $imdi istedigi kadar yatsin karpuz gibi. Zaten Daum'un i$i de 2006 sonuna dogru belli olur. O zaman FB'ye gecer.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Top oynayıp üstüne tonla para alıyorlar, sonra yoruldum!!
biz o işi yapmak için para veriyoruz be
Mert Tokman wrote:Aksam'da yazdigina gore Yanal soyle demis:
A Milli Takım Teknik Direktörü Ersun Yanal, yaşanan son krizle ilgili olarak, 'Beni göndermek için mazeret arıyorlarsa, bilemem'dedi. Milliler'in teknik patronu, 'Ben Akdeniz Oyunları'na gitmeyeceğimi daha bir hafta öncesinden Serdar Güzelaydın ve daha sonra da Davut Dişli'ye bildirdim. Ayrıca Türkiye'de Genç Takım maçlarını benim kadar izleyen başka hoca yok. Temmuz ayında Avrupa'yı dolaşarak Danimarka maçı ile ilgili istatistikler tutmaya başlayacağım. Şimdi dinlenmezsem ne zaman dinleneceğim. Yorgunum, benim de tatile ihtiyacım var' diye konuştu.
Adamin isi gezip tozup mac seyredip not tutmak. Duyan da tonlarca tas kaldirip yoruldu zannedicek. Milyon dolar civari maas aliyor bu is icin bir de ustune - bu nasil simariklik, TR'de emegi ile calisip, bir kilo kiymayi zor alan insanin yuzune nasil bakarsin be adam... Cok yorulmus - dinlenmek onun da hakkiymis... Millet isinden izin alip tatil icin gidiyor mac seyretmeye - bu hasbanin dedigine bak... Elindekinin kiymetini bilememek boyle olur iste...
Meczup
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

A Milli Takımımız, 3 Eylül'de İstanbul'da Danimarka, 7 Eylül'de Kiev'de Ukrayna ile yapacağı Dünya Kupası Eleme Grubu maçları için geri sayıma geçerken dün aday kadroyu açıklayan A Milli Takımlar Baş Sorumlu Fatih Terim sürpriz isimlere yer verdi. Alpay ve Fatih Akyel'in yanı sıra Konyalı Özden'i de kadroya davet eden Terim Beşiktaşlı Gökhan Zan ile Ankaragücü'nden Orkun'u ise ilk kez çağırdı.

Kadroyu geniş tuttuk

Sakatlığı devam eden Rüştü'yü aday kadroya almayan tecrübeli çalıştırıcı, arka arkaya önemli iki milli maç öncesinde lig maçlarının da olması, ayrıca sarı kart sınırında bulunan oyunuların fazlalığını göz önünde bulundurarak, kadroyu geniş tuttuklarını kaydetti. Terim'in özellikle savunma oyuncularını göreve çağırması dikkat çekti. A Milli Takım yarın İstanbul'da kampa girecek.

İşte aday kadro

Volkan Demirel, Ümit Özat, Deniz Barış, Selçuk Şahin, Serkan Balcı (F.Bahçe), İbrahim Toraman, Gökhan Zan, Okan Buruk, Koray Avcı, Tümer Metin (Beşiktaş), Ergün Penbe, Hasan Şaş, Hakan Şükür (G.Saray), Hüseyin Çimşir, Gökdeniz Karadeniz, Fatih Tekke (Trabzon), Orkun Uşak (A.Gücü), Özden Öngün (Konya), Hamit Altıntop (Schalke), Fatih Akyel (PAOK), Alpay Özalan (Köln), Tolga Seyhan (S.Donetsk), Emre Belözoğlu (Newcastle), Yıldıray Baştürk (H. Berlin), Halil Altıntop (Kaiserslautern), Serhat Akın (Anderlecht).

A 2 Milliler'de büyükler yok

Uluslararası Future Cup Turnuvası kapsamında 6 Eylül'de Almanya ile karşılaşacak (A)2 Milli Futbol Takımı'nın kadrosu açıklandı: Hürriyet Güçer, Musa Büyük (Ankara), Güven Varol, Ömer Kerim Ali Rıza (Denizli), Serdar Kulbilge (FBahçe), Aykut Erçetin, Hasan Kabze, Yalçın Ayhan (G.Saray), Erdal Güneş (G.Antep), Baki Mercimek, Erhan Güven, Uğur Boral (G.Birliği), Gökhan Ünal, Kemal Okyay (Kayseri), Kazım Şeker (K.Erciyes), Mehmet Budak (Malatya), Hayrettin Yerlikaya (Sivas), Kenan Aslanoğlu, Uğur İnceman (V.Manisa), Eser Yağmur (Bursa), Tuna Kaya (G.Antep B.Ş), Hakan Arıkan (Kocaeli).

Ümitler de açıklandı

15.Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda 2 Eylül'de İstanbul'da Danimarka, 6 Eylül'de Kiev'de Ukrayna ile karşılaşacak Ümit Milli Takımı'nın aday kadrosu da açıklandı: Fevzi Elmas, Uğur Uçar, Sabri Sarıoğlu (G.Saray), Can Arat, Olcan Adın, Semih Şentürk, Mahmut Hanefi (F.Bahçe), Volkan Ünlü (Beşiktaş), Onur Acar, Emre Güngör, Umut Bulut (A.Gücü), Bekir İrtegün, Mehmet Çoğum (Gaziantep), Aytaç Ak, Bilal Kısa (Malatya), Ergün Teber, Mehmet Topuz (Kayseri), Gökhan Kaba, Fahri Tatan (Ç.Rize), Adem Koçak, Tolga Zengin (Trabzon), Selçuk İnan (Ç.Dardanel), Mehmet Çakır (Gençlerbirliği).

TOPLAM 9 OYUNCU TÜRK MİLLİ TAKIMLARINDA...
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Bazi bitisler bitirmeler vardir orada kalmali bir daha geri donmemeli, FT'nin milli takima donusude oyle, GS'nin hocaligini biraktiginda gelmesi gereken yere coktan gelmis ve tukenmis bir adamin hikayesi idi FT'in ki..

Bu ulkede 70 milyon var bir suru yildiz cikmali savina karsi en iyi ornek Cin olmali, bircok spor dalinda Cin lider ama Futbol'da degil, hersey bir gelenek bir irade, ornegin Brezilya ve Arjantin'in 70 senedir futbolcu fabrikasi olmasi gibi, her jenerasyon birbirbirini takip edip ornek alip gelismis bu ulkelerde ya biz ?? GS'yi UEFA sampiyonu iken izleyen jenerasyon olsa olsa 15-16 yasina gelmistir ama o jenerasyonda Playstation oynuyor bugun..

FT'nin bazi seyleri bilmesi hamasi edebiyati yapmamasi lazim, Oguz Cetin, Sifo Mehmet gibi eski yildizlari hocalik ozellikleri ortadayken ekol olsun gencler onlarla ilerlesin gaziyla getirmek ne kadar dogru birde amac bu dunya kupasina katilmaktan cok onuzdeki 10 senenin jenerasyonunu bulmak ise 18 yas alti genc umit milli takimlarin hali ortada, giren oyuncusu sakat oyuncusu alinmayani ile Turkiye'nin en azindan gelecek 5 senesi budur... GS'nin o unlu kadrosu ile Rustu'su Alpay'i Sergen'i ve nicesi 30'u devirmis yolu bitirmistir. Ve bence Turkiye'nin Altin cagida tipki Macaristan, Romanya ve Bulgaristan gibi simdilik kapanmistir..

Futbolda devrim, sadece cok calisma, yesil saha, tesis, ahlakli federasyon ve hakemler kulturlu seyirci ile olmazken ki(bunada en iyi ornek almanya ve ingiltere) biz bu konularda hala cok gerilerdeyiz birde yetenekli oyuncumuzun olmayisi (ben hala Tuncay'in bir yildiz olduguna inanmiyorum) olayi dahada zorlastirmaktadir.

Hakan Sukur olayi gostermistir ki hizipcilik disiplin ve yeniceri mantiginda arpa boyu yol gitmemisiz.

FT'nin gelisi gosterdi ki Suleyman Demirel ve nice parti liderleri niye 60 sene iktidar sahnesinden inmediler..

Sakatliklar gosterdi ki biz bu oyunu hala oynamayi beceremiyoruz

Aday Kadro gosterdi ki eskiye ragbet olsa bit pazarina nur yagardi...

Cetin Altan'in dedigi gibi "Enseyi karartmayalim"
Zafer Yazici

İŞTE BU

Post by Zafer Yazici »

Oltunc Özgür wrote:Bazi bitisler bitirmeler vardir orada kalmali bir daha geri donmemeli, FT'nin milli takima donusude oyle, GS'nin hocaligini biraktiginda gelmesi gereken yere coktan gelmis ve tukenmis bir adamin hikayesi idi FT'in ki..

Bu ulkede 70 milyon var bir suru yildiz cikmali savina karsi en iyi ornek Cin olmali, bircok spor dalinda Cin lider ama Futbol'da degil, hersey bir gelenek bir irade, ornegin Brezilya ve Arjantin'in 70 senedir futbolcu fabrikasi olmasi gibi, her jenerasyon birbirbirini takip edip ornek alip gelismis bu ulkelerde ya biz ?? GS'yi UEFA sampiyonu iken izleyen jenerasyon olsa olsa 15-16 yasina gelmistir ama o jenerasyonda Playstation oynuyor bugun..

FT'nin bazi seyleri bilmesi hamasi edebiyati yapmamasi lazim, Oguz Cetin, Sifo Mehmet gibi eski yildizlari hocalik ozellikleri ortadayken ekol olsun gencler onlarla ilerlesin gaziyla getirmek ne kadar dogru birde amac bu dunya kupasina katilmaktan cok onuzdeki 10 senenin jenerasyonunu bulmak ise 18 yas alti genc umit milli takimlarin hali ortada, giren oyuncusu sakat oyuncusu alinmayani ile Turkiye'nin en azindan gelecek 5 senesi budur... GS'nin o unlu kadrosu ile Rustu'su Alpay'i Sergen'i ve nicesi 30'u devirmis yolu bitirmistir. Ve bence Turkiye'nin Altin cagida tipki Macaristan, Romanya ve Bulgaristan gibi simdilik kapanmistir..

Futbolda devrim, sadece cok calisma, yesil saha, tesis, ahlakli federasyon ve hakemler kulturlu seyirci ile olmazken ki(bunada en iyi ornek almanya ve ingiltere) biz bu konularda hala cok gerilerdeyiz birde yetenekli oyuncumuzun olmayisi (ben hala Tuncay'in bir yildiz olduguna inanmiyorum) olayi dahada zorlastirmaktadir.

Hakan Sukur olayi gostermistir ki hizipcilik disiplin ve yeniceri mantiginda arpa boyu yol gitmemisiz.

FT'nin gelisi gosterdi ki Suleyman Demirel ve nice parti liderleri niye 60 sene iktidar sahnesinden inmediler..

Sakatliklar gosterdi ki biz bu oyunu hala oynamayi beceremiyoruz

Aday Kadro gosterdi ki eskiye ragbet olsa bit pazarina nur yagardi...

Cetin Altan'in dedigi gibi "Enseyi karartmayalim"
ELINE SAĞLIK
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Bu mac DFH'den verilecek mi, bilen var mi?
Post Reply