27. Hafta: Denizli-Galatasaray: 1-2 (Bülent k.k., Heinz)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Hala Ilic, Volkan diyin. Herhangi bir maca sadece 3 orta saha oyuncusuyla baslanmaz. Sorun kimin iyi oynadigi, kimin hata yaptiginda degil. Sadece 3 orta saha oyuncunuz varsa ya top sisirirsiniz ya da macin hakimiyetini kaybedersiniz. FB maci sonrasi ne gerek var, adam gibi cik 4-4-2'ini oyna, hatta illa atak oynayacam diyorsan 3-5-2 oyna, bize de sinir krizleri gecirtme. Hasbelkader one gectikten sonra bile orta sahayi guclendirmedi hemen, bekledi sapsal sapsal. Ya Denizli'nin golu sayilsaydi? Olacak is degil.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Mustafa Dogan wrote: İlk senesinde Gerets kadar başarılı olan hocada pek hatırlamıyorum şahsen..
Yucel F Genc wrote: Yanlis mi dusunuyorum arkadaslar?
Başarılı kumarbaz diyelim buna..Daum vardı önceden,ama onun PVH'u vardı..Kurtarıyordu vaziyeti..

Bizimkinin PVH şansı da yok,tek avantajı aynı maçta dört değişik dizilişle doğruyu bulması..

Ha gayret az kaldı.. :D
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Beşiktaşın mucizevi tökezleyişi olmasaydı Daum nasıl şampiyon olacaktıki? Adam ikinciliğide büyük başarı olarak görüyordu o zamanlar... Şu Denizli oldum olası ters geliyor bize.. En son ne zaman bir sezonda 6 puan aldık bunlardan ben şahsen hatırlamıyorum.. Bu sezonda 4 etti işte..
Hasan Utku wrote:
Mustafa Dogan wrote: İlk senesinde Gerets kadar başarılı olan hocada pek hatırlamıyorum şahsen..
Yucel F Genc wrote: Yanlis mi dusunuyorum arkadaslar?
Başarılı kumarbaz diyelim buna..Daum vardı önceden,ama onun PVH'u vardı..Kurtarıyordu vaziyeti..
Meczup
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Utku wrote:Neyse lider olmuşuz..

Marek'in golünü Ali beye yazdık,Liderliği de Kerem bey hediye edelim.. :D
Hasan beycigim, hani ikinci yari sampiyonu Besiktaslil dostlara gulerken, mac fazlasiyla bir gunluk liderlige sevinen GSlilara donmeyelim.

Siz Marek'in golu bana yazin, ben de geldiginden beri Maras inegi gibi yatmak haricinde ne yaptigini size sorayim.

Neyse, benim artik gelecek icin endisem yok. Bu baskan, bu hoca, bu takim, CL seneye titre, onelemede Tromso cikmazsa dagitiriz.

Hasancigim, sen cok yasa, Canaydin 5. ve 6. senelerini yasayacak. Bir grup hayasiz, utanmaz insan oy satarak, klube baskan seciyor. Marek diye bize sokulan bir yildiz 3 haftada bir 30 dakika oynayip sezonu 3 golle bitirecek diye mi sevinelim?

Lukunku'yu da geri isteruk, sirf Marek ve Ilic'le olmaz bu is, Lukunku gelsin, altin donemimiz baslasin artik. Ilahi Hasan. Mac fazlasiyla lider olmusuz, taraftar sevinc icinde.

Ali
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ozan Ersoy wrote: --------------------------------

Senin takimin son derece zor bir karsilasmada cok yorulmus daha iki gun once. Bir suru sakat vermis. Sonra sen 3 forvet + ilic'le cikiyorsun Kupada yari finale kadar cikmis bir takimla oynayacagin deplasman macina... Kabze ne zaman sol acik oynamis? Necati sag acikta ne zaman bir sey becermis?

Aklini peynir ekmekle mi yedin diye sorarlar?
cok haklisin. gerek yoktu ucune birden. bunca mac kenarda bekleyen kabze, bir mac daha bekleyebilirdi.

ama necatinin bu kadar kotu oynayacagini gerets de tahmin etmemistir herhalde.

olan ilice oluyor. su maca bakarsak kabze-hakan-necati-ilic dortlusuunun en iyisi ilicti, ama yine oyundan alinan o oldu.

ote yandan, 3 forvet + ilic cok luks gibi duruyor, ama bu denizli hakikaten kotu takim. hersey yusufla selahattin ayaklarina bakiyor hucum adina. onlarin da ne kadar mucadeleden uzak olduklari ortada. belki de bunu hesap etti gerets. boyle bir takima karsi, ortaya bir fazla bir eksik bisey farketmez diye dusunmus olabilir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Goller:

DS:1-GS:0 - (RS)

DS:1-GS:1 - (RS)

DS:1-GS:2 - (RS)

EDIT: Resmi sitedeki (RS) mac sayfasi videolarinin linklerini de eklemis oldum - Ozgur
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

O ne bicim gol yahu :lol: :lol: Canaydin'in vaatlerinden komik neredeyse. Defansta yardimlasma diye buna derim. :lol:
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Ayhanın golü vardı, o ne oldu? Özetlerde az biraz gördüm, kalecinin önüne düşen topu kapıp gol atmış gibiydi? Ama kimseden ses çıkmadı, heralde tam olarak öyle değildi..
Meczup
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

ayhanin golunde bence ayhan kalecinin elindeki topa vuruyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gelelim bu haftanin fikrasina. Ciftlige yeni getirilen genc boga serbest kalinca $oyle bir ciftligin harmanlayip burnun soluyarak gelirken ilerdeki bir boga onunu kesip "Gosteri yapma lan gel bakayim buraya senin adin ne" demi$. Genc boga "vallahi adimi bilmiyorum daha cok gencim sahibimiz ad koymadi daha. Peki sizinki ne" deyince tecrubeli boga "bana Deligoz derler. $u ilerde kumelenen inekleri goruyor musun" demi$. Evet demi$ genc boga. "Ha onlara yan gozle bakarsan vurdum mu oturturum ona gore sonra hep $e$i be$ gorursun" deyince genc boga daha da ilerde ba$ka bir inekler arasinda dolanan iri yari bogayi gormu$. "Peki bu kim?" demi$. Deligoz "ona Keskin boynuz derler. Onun ineklerine de iyice bak olur da bula$irsan bir takarsa $irdenini yere doker kari$mam sonra" demi$. Arkasindan da "geriye kalan inekler de senin artik" deyince genc boga "ama bir dakika demi$ $u ilerde golgede yatip gevi$ getiren boga dan hic bahsetmediniz. O kim peki" deyince Deligoz "Ha o mu demi$. Gel bakalim" deyip genc bogayi ahirin arkasina goturmu$. Orada ilerde epey biz uzagi i$aret ederek "orada ne goryorsun" diye sormu$ genc bogaya. Genc boga dikkatli dikkatli bakmi$. "Vallaha pek bir $ey anlamadim ama arazinin sonunda yuksekce tahtadan sivri sivri kazikli bir cit var galiba" demi$. Deligoz "Dogru gordun. O cite cok dikkat et. Bizim Duman hepimizden yamandi. Ama o da senin gibi bir kac hafta once artizlik yapayim diye a citin ustunden atlarken ufak ama talihsiz bir kaza gecirdi. $imdi artik adi Dani$man Duman oldu. Seni de onun yerine aldilar galiba" demi$.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Zafer Yazici

Ligin son haftalarına girilirken

Post by Zafer Yazici »

kötü futbol oynasak bile alınan 3 puan çok önemliydi derbi deplasmanları dışında bence Galatasarayın en zor maçıydı bu.
Takım bu kadar olumsuzluğa rağmen inatla takipte.Sanırım bir aksilik olmazsada fener maçına kadar bu atkip sürecek.
Güzel olan şeyler vardı.
Ferhat
Uğur
Sabri
Mehmet
Bu sene iş başa düşünce gençlerimizin takımı sırtlayabileceklerinş gördük.
Örneğin Ferhat sanırım uzun süre solbek oyuncusu hem de ofansif yönüde güçlü olan bişr solbek sıkıntısı çekmeyeceğiz.
Mehmet maç içinde oynama süresi uzarsa bir kazançta bu.
Ben oyuncuların hepsini tebrşk ediyorum.
Çünkü maddi problemlere rağmen olmayan yönetime rağmen hakemlere rağman sakatlara rağmen bu ligin en heyecen verici takımı bence.
Unutmayınız ki Fenerbahçe derbisi gbi çok önemli bir maçın ardından bu Hasan Şaş, Orhan Ak ve en önemlisi Ümit Karan gibi çok önemli bir forvetinden olarak bu maça çıktı.
TEBRİKLER
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Kalan maçlarımız arasındaki en kritik deplasmanı 3 puanla atlattık. Öncelikle Çarşamba gününe kadar bunun tadını çıkarmak gerek.

Dünkü maç beklediğimden kolay geçti.

45+2'de takım 1-0 yenik duruma düşüyor. İtirazlar var; "Uzatma tabelası kaldırılmadı" diye, "Mehmet Yılmaz topu elle aldı" diye... Futbolcularımız ve teknik heyetimiz, yenilen gollerin rakip tarafından illegal bir şekilde ağlara yollanıp yollandığına kafa yoracaklarına, uzun zamandır alarm veren Galatasaray savunmasının "elde patlamaya hazır bomba" halinin vereceği yıkımı ve bu bombayı 3 puan için "potansiyel bir tehdit" olmaktan çıkarmanın yollarını aramalılar.

Gazete ve forum sayfalarında sıkça yazılıp çizildiği üzere Gerets -alışkanlığı olsa gerek- bu maça da akıl almaz taktiksel ve stratejik hatalarla başladı. Sol kanada Kabze'yi, sağ kanada Necati'yi, aralarına Saşa İliç'i koyup, üçünün önüne Hakan Şükür'ü "santrfor" olarak serpiştirmenin ne derece akıl işi olmadığını Gerets'in farketmesi için koca ilk devrenin ziyan olması mı gerekiyordu? Santrfor olarak yerleştirilen Hakan Şükür ise akıllara seza bir özgüven bunalımı yaşıyor. En gollük pozisyonlarda bile şut çekecek cesareti kendine çok görüp asist yapmakta direterek 3 net pozisyonun doğmadan ölmesine neden oldu. "Gol ayağı" olarak Necati'nin, hatta Ümit'in bile güvenilirliği tartışılırken, Hakan'ın o mevkiye paraşütle inmesinin bedelini Galatasaray az kalsın puanlarla ödeyecekti.

İkinci yarıya, oyuna freni boşalmış gibi koşmaktan başka görünürde pek marifeti olmayan Sabri'yle başlandı İliç'in yerine. Fakat Sabri'nin, rahat pas yapma imkanı bulduğu zaman (ki dün Ayhan bunu bolca sağladı) sağ kanada dinamizm getirdiği de bir gerçek.

Maçın iki kader anı art arda yaşandı.

Denizlili Bülent'in kargaları güldürecek komiklikteki golü ile, İstanbul'a ayak bastığından beri kendisine yönelen büyük beklenti dalgasını elinin tersiyle bir kenara savıp, "istenmeyen futbolcu" durumuna düşmeyi seçmiş Marek Heinz'ın oyuna girişi birbirini takip etti. Çek futbolcu kendisinden beklenmedik güzellikte hızlı koşuları, boşa kaçışları ve isabetli paslarıyla bir anlamda giden maçı çevirdi. Ve dakikalar 72'yi gösterdiğinde harika bir gol attı.

Bundan 6 dk. sonra gelen Denizlispor golü kimine göre ofsayt, kinine göre değil. Akşam izleyip göreceğiz. :)

Sonuç olarak bu maçı öyle veya böyle; aldık!

Ayhan, Ferhat, Sabri, Heinz ve Song gecenin iyilerindendi. Tomas zaman zaman kademe hataları yaptı. Haftalar sonra kendine ilk 11'de yer bulan H.Kabze formayı yadırgamış gibiydi. Hakan Şükür eski fizik gücünün çok uzağında olduğunu bir kez daha gösterdi. Necati'deki form düşüklüğüne çare üretmek ise Gerets'e kalmış...

* * *

Golü neden yedik, nasıl yedik, hangi hatalardan ötürü yedik?
(Denizlispor'un ofsayt gerekçesiyle sayılmayan golünün videosunu bulamadığım için koyamıyorum)

Image
Image
Image
Image
Liseli vardı ya ah o liseli...
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Ali Gursel wrote:
Hasan beycigim, hani ikinci yari sampiyonu Besiktaslil dostlara gulerken, mac fazlasiyla bir gunluk liderlige sevinen GSlilara donmeyelim.

Siz Marek'in golu bana yazin, ben de geldiginden beri Maras inegi gibi yatmak haricinde ne yaptigini size sorayim.

Neyse, benim artik gelecek icin endisem yok. Bu baskan, bu hoca, bu takim, CL seneye titre, onelemede Tromso cikmazsa dagitiriz.

Hasancigim, sen cok yasa, Canaydin 5. ve 6. senelerini yasayacak. Bir grup hayasiz, utanmaz insan oy satarak, klube baskan seciyor. Marek diye bize sokulan bir yildiz 3 haftada bir 30 dakika oynayip sezonu 3 golle bitirecek diye mi sevinelim?

Lukunku'yu da geri isteruk, sirf Marek ve Ilic'le olmaz bu is, Lukunku gelsin, altin donemimiz baslasin artik. Ilahi Hasan. Mac fazlasiyla lider olmusuz, taraftar sevinc icinde.

Ali
Ali beycim

Sizin böyle bir günlük de olsa liderliğimize üzüleceğinizi bilseydim,söylerdim Marek'e atmazdı o golü.. :D

Efendim,hatırlarsanız Marek denen vatandaş hani şu daha iki yılı dolmayan Avrupa Şampiyonasında seyredenleri mest eden takımın oyuncusuydu.Adamın özelliği takım oyunu oynayan ekibin iyi bir dişlisi olmaksa,sağolsun hocamızda her gün ayrı yapbozlarla Marek'i iyi bir dişli haline getiremediyse suçlu niye Marek osun?

Neyseki bu iflah olmaz dandik kadro ligde şampiyonluk iddiasını olsun sürdürüyor..Olur a,bir yanlışlık olur şampiyon da oluverirsek kabahat sayarız böyle giderse..

Gelecekten sizin yok da kimlerin umudu var ki? Ha siz,abartılı,gösterişli oyuncularla süslü,uluslararası arenada beş altı maçcık da olsa oynayıp aut olanların yarattığı ortamın özlemi içindesiniz belki..O sizin tercihiniz..

Kulüp parasızlık içinde kıvranırken,kimin oy satarak başkan seçtiğini de anlayamadım doğrusu..Gerçi başka forumlarda,küfür kıyamet eşiliğinde
özelden bana da aynı suçlama yapıldı..Ne zengin kulüpmüş,anadoludaki taraftarı bile başkan seçimine parasıyla direkt müdahil olabiliyor..Bravo yani.. :!:
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ipworld Urdun'den test edildi ve onaylandi, valla gayet guzel seyrettim maci, hemde wireless internet vardi ki odada tadindan doyum olmadi.

GS cok balik aldi maci, gerci ikinci yari kendi kalesine gol atmasaydi da Denizli bir yerde yerdi golu, cok geriye kapandilar ve de gucleri ikinci yariyi cikartmaya yetmedi, haftada iki mac kaldiramadilar yani.

Yusuf'a hayran kaldim, cok inceci ama genede topu istedigi yere atip en onemlisi direkt kaleye gidecek oyuncu icin nimet bir adam.Ilic'in yaninda cok luks kaliyor.

Heinz her turlu oynar bu ligde, allahtan Gerets onu bu sene dogru duzgun oynatmadi, simdi mecburen oynatacak artik bu kotu oldu.

Neyse FB macina kadar bu boyle gider ondan sonrasi allah kerim olur, hatta ben o macta bile beraberlik bekliyorum bu yuzden dugumu cozecek iki mac var sedece o da TS-FB ve BJK-GS.

Allah verede Kayseri ve BJK hep ayni puanda kalsin ucunculuk icin ve TS dussun potadan.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Utku wrote:
Ali Gursel wrote:

Ali
Ali beycim

Sizin böyle bir günlük de olsa liderliğimize üzüleceğinizi bilseydim,söylerdim Marek'e atmazdı o golü.. :D

Efendim,hatırlarsanız Marek denen vatandaş hani şu daha iki yılı dolmayan Avrupa Şampiyonasında seyredenleri mest eden takımın oyuncusuydu.Adamın özelliği takım oyunu oynayan ekibin iyi bir dişlisi olmaksa,sağolsun hocamızda her gün ayrı yapbozlarla Marek'i iyi bir dişli haline getiremediyse suçlu niye Marek osun?

Neyseki bu iflah olmaz dandik kadro ligde şampiyonluk iddiasını olsun sürdürüyor..Olur a,bir yanlışlık olur şampiyon da oluverirsek kabahat sayarız böyle giderse..

Gelecekten sizin yok da kimlerin umudu var ki? Ha siz,abartılı,gösterişli oyuncularla süslü,uluslararası arenada beş altı maçcık da olsa oynayıp aut olanların yarattığı ortamın özlemi içindesiniz belki..O sizin tercihiniz..

Kulüp parasızlık içinde kıvranırken,kimin oy satarak başkan seçtiğini de anlayamadım doğrusu..Gerçi başka forumlarda,küfür kıyamet eşiliğinde
özelden bana da aynı suçlama yapıldı..Ne zengin kulüpmüş,anadoludaki taraftarı bile başkan seçimine parasıyla direkt müdahil olabiliyor..Bravo yani.. :!:
Wallahi Hasan beycigim, kabahat Marek de degil de Gerets'de ise, gecen sene Hagi'yi teneke ile kovalayip Gerets'i takimin basina getiren kimdi kendi beceriksizligini gizlemek icin?

Sizin elestirileriniz var miydi, her sampiyon olamadiginda TD degistiren klubun adi GS degildir, once seyirciye sirin gozukmek sonra da fatura kesmek icin belki de GS tarihinin en onemli futbolcusunu harcadiniz diye. Ben elestiriyordum da. :)

Bu takimin sampiyon olup olmamasi benim acimdan cok fazla muhim degil. Turkiye'de sampiyonluk Avrupa'da basari icin mana tasir. Yoksa Turkiye'de iki bucuk tane sampiyon adayi vardir, her 10 senede dort kez sampiyon olmamiz lazim zaten, ona mi sevineyim? Hos muhterem geleli beri bizim rakam henuz kaz yumurtasi seklinde bir sifir ama olmasa ne olur.

Ha, Avrupa'da basari kismina gelince, Tromso Fatihi sayin Canaydin o isi kendi baskanligi ve de onun ardindan gelecek birkac sene icin de halletmistir. Bu klube verdigi zararin temizlenmesi, GS'in Avrupa'da iyi birseyler yapmasi icin once kendisinin baskanliginin bitmesi ardindan bir 4-5 sene kafadan lazim. Siz bu arada sampiyonluklari, bu takimi begeniyorsaniz ne ala.

Benim neyin ozlemi icinde oldugum cok acik, biz ne zaman GSli olarak bes alti macta aut olmanin ozlemcisi olduk Hasancigim? Hafizaniz sizi yaniltiyor, bu takim 2000de UEFA kazandi, 2001de CL'de ceyrek final oynadi, sonra bu zat baskan oldu. Ben onlarin ozlemi icindeyim. Siz degil misiniz?

Oy satmaktan kastim yanlis anlasilmis. Hayatta hersey parayla satilmiyor :wink: .

Ali
Post Reply