Hazirlik Macı: Türkiye-Makedonya 0-1

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

KARL HEINZ FELDKAMP
24.05.2006 ÇARŞAMBA

Türkiye'nin maç programında zamanlama hatası var

2004 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın ardından 2006 Dünya Kupası'na da katılamayan Türkiye Milli Takımı için hep olumlu şeyler yazmak istiyorum. Antrenörlük günlerimde yaşadığım olayların tecrübelerini olumlu olarak aktarmaya çalışıyorum.

Türkiye'nin 24 Mayıs ile 4 Haziran tarihleri arasında Almanya'ya gideceğini, biri Belçika'da olmak üzere 6 hazırlık maçı yapacağını duyunca şaşırdım. Bu konuya biraz kafa yorunca fark ettim ki, maçların oynanacağı yer olarak Almanya'nın şu günlerde seçilmesi son derece yanlış.

En son Dünya Kupası'nda üçüncü olmayı başarmış, Almanya'ya gelememesine rağmen futbolcu potansiyeli olarak üst sıralarda yer alan Türk Milli Takımı, Suudi Arabistan'ın "antrenman partneri" olmamalıydı. Aynı durum Gana ve Angola ile oynayacağı maçlar için de söylenebilir.

Dünya Kupası bileti almayı başaran Suudi Arabistan, Angola ve Gana, Türkiye ile yapacakları hazırlık maçına antrenman gözüyle bakacaklar. Çünkü onların esas düşüncesi Dünya Kupası ilk tur maçlarında başarılı olmak.

Bu açıdan bakıldığında belki sadece Belçika'da oynanacak maça bir şey diyemeyiz. Çünkü Belçika'da Dünya Kupası öncesi stres yok. Takımları da Türkiye gibi bir ülkeyle hazırlık maçı yapabilecek atmosfere sahip.

Almanya'da herkes şu an 9 Haziran'a kilitlenmiş durumda. Ülkede yaşayan Türkler bile acılarını yüreklerine gömüp, Dünya Futbol Şampiyonası'nı beklemeye başladı. Türkiye'nin gelememesi nedeniyle şu ana kadar zaten yeterince acı hissettiler. Bu saatten sonra Dünya Kupası'nda ya yaşadıkları ülke takımını tutacaklar ya da Brezilya gibi bir ülkeyi destekleyecekler.

Türkiye'nin Almanya maç takvimi futbolcular için de sakıncalı. Avrupa liglerinde oynayan Türk futbolcular kıran kırana maçlardan çıktı. Süper Lig'deki heyecan da son ana kadar sürdü. Türkiye Dünya Kupası'na katılsa her şeye rağmen bu futbolcular motive edilebilirdi. Dünya Kupası'nda mücadele edecek olmak onları motive için yeterli olacaktı.

Dünya Kupası öncesi Almanya'da güvenlik önlemleri en üst seviyede iken Türkiye'nin ülkenin çeşitli statlarında maç yapması Almanları da rahatsız edecek. "Daha iyi bir takvim ayarlanamaz mıydı?" diye Almanlar soracak. Türkiye Milli Takımı için hazırlık maçlarının programlarını belki federasyon sekretaryası hazırladı. Ya da daha üst yetkili birimler. Ancak bu hazırlıklara en son oluru verecek olan Milli Takım Başsorumlusu Fatih Terim'dir. Terim'in bu sakıncalı tarihi iyi analiz etmesi gerekiyordu.

Elimizdeki bilgilerde bir değişiklik olmazsa Türkiye Milli Takımı, Almanya'da her iki günde bir hazırlık maçı yapacak. Ülkeyi baştan sona dolaşacak. Fatih Terim, milli takımını Almanya'daki Türk taraftarının ayağına getiriyor. Yurtdışındaki futbolcular belki milli takım ile hasret giderecek. Ama milli takımı gören her Türk futbolsever, "Keşke şu takım Dünya Kupası için buraya gelmiş olsaydı." diyecek. Acılar bir kez daha tazelenecek.

Türkiye'nin bu Almanya seyahatini 2008'e hazırlık için bir program olarak düşünenler, çok önemli bir zamanlama hatası yaptıklarını bilmeliler.

Türkiye Milli Takımı'nın başarısı için birilerinin doğruları dile getirmesi lazım. Ben zaman zaman "dostlarımı üzeceğimi" bilsem de bu doğruları gazetemde yazacağım.

ZAMAN
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Millilerimiz sahada rakibimiz Belçika

EURO 2008 hazırlıkları çerçevesinde ilk özel maçına bu akşam çıkacak olan ay yıldızlı ekibimiz, Belçika ile karşı karşıya gelecek. Genk kentindeki Fenix Stadı’nda oynanacak maç 21.30’da başlayacak. Karşılaşmayı atv naklen yayınlayacak. Bu gece 420. maçına çıkacak olan takımımız Belçika ile 7. kez karşı karşıya gelecek. İki ülke arasında geride kalan 6 maçta Türkiye ve Belçika ikişer galibiyet alırken, iki maç da berabere sonuçlandı.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

.................Rüştü......................
Hamit...Toraman... Servet..Volkan
Kabze..Nuri.......Hüseyin...Tuncay
............Necati...Halil.................

Vee Gooll

2' Nurinin mükemmel pasında Tuncay topu dışarıya çıkardı Necati düzgün vurdu. Aslan payı Nurinin..

Gözüm Necatinin üstünde :)

Azeri maçında olduğu gibi Kabze yine sağ açıkta..

10' Nuri sağdan ceza sahasına ortaladı. Kaleci kendi savunmacısıyla çarpıştı..

12' Ceza sahası içinde Nuri ve Necati iyi paslaştı ama sonuç çıkmadı..

13' Yağmur başladı..

14' Nuri çok güzel toplar atıyor.. Tugayın genç ve ince versiyonu sanki :)

15' Hamite çok sert girdiler, sarı kart gördü rakip..

21' Belçika 2. sarı kartı gördü..

24' Saha kenarında Rüştünün gözünü alan bir ışık dolayısıyla oyun bir süre durdu..

26' Defanstan oyun kuramıyoruz.. Servet ve Toramanla olmuyor bu iş...

27'HASAN KABZE'NİN NEFİS GOLÜ! Tuncay topu çok hızlı bir şekilde rakip ceza sahası önüne getirip Kabzeye verdi, o da uzaktan güzel vurdu.. Bu Kabze gerçekten ilginç! Karşı karşıya kaçtane kaçırıyor ama uzaktan olmadık goller atıyor.. :)

28' Hemen golü yedik :) Sol çaprazdan sert vurdu rakip, Toraman ayağını uzattı, ayağa çarpan top havalandı ve gol...

Skor: 1-2

30' Hüseyin sarı kart gördü..

Sahayıda beğenmedim şahsen!
Last edited by Ismail Gezer on Wed May 24, 2006 10:04 pm, edited 3 times in total.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kabze gözünü seveyim.

GS'da geleceğin golcüsü...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

34' Tuncay ceza sahasına çok hızlı giriyorken Nuri pas vermekte gecikti.. Sonra Tuncay kaydı, pozisyonda çoktan ofsayt olmuştu zaten.. Nuri acele etse net gol pozisyonu olacaktı..

35' Manyak bir pozisyon yaşandı bizim kalede. İlk şutları direkten döndü, ikincisini Rüştü güzel çıkardı.. Şu dakkalarda iyi yükleniyorlar..

36' Gene Rüştü...

Taç atışlarını doğru düzgün, rakibe kaptırmadan kullanmakta marifet..

Necati birisiyle 'it dalaşına' girdi tabiri caizse.. :)

İbrahim Toraman ikinci golünüde attı! Bravo! Gerçi bu sefer asist yaptı sayılır..

2-2

47' Toramanın ayağına çok sert girdiler..
Last edited by Ismail Gezer on Wed May 24, 2006 10:19 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

İbrahim Toraman bugün sıçtı desek yeridir.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Necati-Nuri-Volkan (Antalyasporlu) çıktı
Uğur-Tekke-Burak(Taze BJK'lı) girdi

Fatih Tekke orta sahada paslaşmamıza katkı sağlamaya başladı..

50' Servertten sol-bek Uğura müthiş pas! Uğur yetişmek için bir tarafını yırttı! Top az daha bizim ceza sahası çizgisi hizasından taça çıkacaktı..

Toraman nefis paslar atıyor yine..Hüseyinde ona katılıyor.. Topu orta saha çizgisinin ötesine geçiremedik 1 dakkadır..

Çok kötüyüz çoook! Pozisyon yok ama adamlar boğuyor!

Hasan serbest takılmaya başladı..

Tuncay sağa Kabze sola geçti galiba..

4 kişiyle hücum pres yapıyorlar..

Kabze çıkıyor, Mehmet Topuz giriyor.. Kabzeden sağ açık yapmak saçma biraz! Adam forvet!

64' Tuncay ofsayt sandı harcadı pozisyonu..

Bu Türkler sahaya yabancı madde atmaktan ne zevk alıyor merak ediyorum!

Halil çıkıyor bizim -henüz sözleşme imzalamamış olan- Volkan giriyor..

Ve GOOOOL! Tuncay attı... 2-3

Duran top.. Sağdan Uğur ortaladı altıpasta boş kalan TUncay vurdu kafayı ve gol.. Hemen Terime koştu :)

Toramandan bu gole karşılık vermesini bekliyorum :)

Rakip biraz hayvani oynuyor!

Rüştüye geri pas verilince Ömer Üründül amca korkuyormuş.. Hepimiz korkuyoruz amca hepimiz..

Aha Volkan topa vurdu!

Volkan bir kere daha topu dürttü.. Oyunda ağırlığını hissetirmeye başladı..

Servet kart gördü! Serbest vuruşu geciktirmekten ötürü..

85' Uğurun korneriyle oluşan karambolde Servet yerden vurdu defansa çarptı..

90' Rüştü boşa çıktı..

92' Rüştü tereddüt etti! Ve yedik! Ofsayt olabilir..

3-3 BİTTİ

Selçuk Yula'nın yorumunu okuma gafletinde bulundum. Atılan 3 golden sadece 3.sünü kimin attığını söyleme zahmetinde bulunmuş, yalakalığın zirvesi işte bu :)
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Bu macin gollerini veren web sitesi yok mu?
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Forumda maca pek ilgi yok.

ATV maci sadece Turkiye'de veriyormus.

Livescore.com'a gore Nihat'in goluyle 1-0 galibiz. Ilk yari sonucu.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Gana maci su anda Nihat'in goluyle 1-0 devam ediyor. ATV'nin internet yayinindan izlemeye niyetlendim, ama uc kurusluk servisi becerememisler, her 3 saniyede bir buffering yapiyor. Zaten goruntunun kalitesi cok kotu. Su isi duzgun yapmak kac paraya maloluyor merak ediyorum.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Marsan wrote:Forumda maca pek ilgi yok.

.
İsmail gezer'in bu akşam işi var heralde. Ben de üşendiğimdem anlatamıyorum.

Nihat'ın uzaktan köşeye plasesi ile çok güzel gol attık.

Takımın bugün en kötüsü Necati gibi. Habire sinirleniyor.Ger.i ganalılar nedeni bilinmez Necati'ye hep dirsek vurmaya kalkıyorlar.

Sol bekte caner var. Toraman bu maçta geçen maçtaki gibi berbat değil.

Gana:

..............kingston
mensah..kuffour...poppei- plantsil
addo. essien..appiah...muntenari
.....asamoah gyan....amoah

onbiriyle sahada..

...............volkan.....
hamit...servet...toraman...caner
mehmet topuz..nuri.. hüseyin...tuncay
..........Necati.....Nihat
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

korner attık top döndü bizim kalede gol oldu. Dortmund'lu amoah attı.

1-1
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Evet işim vardı, maçın 2. yarısına yetişebildim, o esnada da yemek yemem gerekti :)

Hasan Kabze girdikten sonra onu izlemeye çalıştım. Güzel şeyler yapmak istiyor, çok doğru yerlere koşuyor, topu alabilse direk karşı karşıya kalıyor. Gerçi o tür pozisyonları harcamak gibi bir huyu var, Hakan abisi gibi :) Bir şansızlık olmazsa Kabze hem Galatasarayın hemde Milli takımın değişmez forveti olacaktır ilerde..
Mehmet Gorgen wrote:
Mehmet Marsan wrote:Forumda maca pek ilgi yok.

.
İsmail gezer'in bu akşam işi var heralde. Ben de üşendiğimdem anlatamıyorum.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Keçeci: Türkiye’ye zarar veriyorlar

Futbol Federasyonu Başkan Vekili, F.Bahçeli taraftarların Bochum’daki maçta ülkeyi küçük düşürücü davranışlarda bulunduğunu söylerken, "CAS’a gideceğimiz bir dönemde bu hareketler Milli Takım’ın aleyhine" dedi.

A Milli Futbol Takımımız’ın Bochum’da Gana ile oynadığı maçta gurbetçilerimizin yaptığı taşkınlıklar, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci tarafından tepkiyle karşılandı. Keçeci, Dortmund Fenerbahçeliler Derneği tarafından maça getirilen sarı lacivertli taraftarların 90 dakika boyunca ülkeyi küçük düşürücü davranışlarda bulunduğunu belirtirken, "CAS’a (Uluslararası Spor Mahkemesi) gideceğimiz bir dönemde bu hareketler Milli Takım’a zarar verir" dedi.

Gana maçında, taraftarlığa yakışmayacak hareketlerde bulunan sarı lacivertlileri şiddetle kınadığını ifade eden Keçeci, şunları söyledi: "Türk Milli Takımı’nın formasını giyen futbolcular, sezon bitiminden hemen sonra ülkeyi en iyi şekilde temsil etme çabasında. Bu şartlarda ortamı germenin hiçbir anlamı yok. Milli Takım her şeyin üzerinde kutsal bir değer. Bu, unutulmamalı. Bu değerleri korumamız gerekli. Kısaca bizler çok üzüldük. Bu çirkinlikler, ay yıldızlı futbolcularımızın motivasyonunu olumsuz yönde etkiliyor."

Ne olmuş merak ettim :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Türkiye-Estonya maçı Kanal D’de

2008 Avrupa Şampiyonası çerçevesinde kamp yaptığı Almanya’da hazırlıklarını sürdüren A Milli Futbol Takımımız, 3. sınavını bu akşam Estonya önünde verecek.

Hamburg’un Millerntor Stadı’nda saat 20.00’de başlayacak maçı, Kanal D naklen yayınlayacak. Ay yıldızlı takımın teknik direktörü Fatih Terim’in bu karşılaşmada, Belçika ve Gana maçlarında şans tanımadığı ya da az süre verdiği oyuncuları oynatması bekleniyor.
Post Reply