G.SARAY-Bordeaux 12.9.06 AOS TSI 21.45 - 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Stumpf yakalandı!

Galatasaray'ın yardımcı antrenörü, Bordeaux'nun dün basına kapalı olarak yaptığı idmanı izlemeye kalkınca ortalık karıştı. Fransızlar, Alman hocayı dışarı çıkarttırdı

Gerets'in yardımcılarından Reinhard Stumpf, Fransız ekibinin basına kapalı olarak Olimpiyat Stadı'nda yaptığı son taktik antrenmanını seyretmeye kalkınca ortalık karıştı. Aynı saatlerde kendi takımının Florya'da yaptığı antrenmana katılmayan ve Gerets'in isteğiyle Olimpiyat Stadı'na giderek Bordeaux'nun antrenmanını tribünden izleyen Alman çalıştırıcı, rakip takımın teknik heyeti tarafından farkedildi ve UEFA yetkililerine şikayet edilerek dışarı çıkartıldı.
Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Erturk Turker wrote:Yürekten desteklediğim bir kampanya :
"Dünyaya Rengini Göster"
12 Eylül Salı günü 21:45'de Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanacak FC Girondins de Bordeaux maçına sarı-kırmızı kaşkolun, forman, t-shirtün ve polarınla gel, Şampiyonlar Ligi'ne İstanbul'dan gönderilecek SAPSARI - KIPKIRMIZI bir panayırın görüntüsünde sen de yerini al.
...
Galatasaray Spor Kulübü
http://www.galatasaray.org/sampiyonlarl ... rID=295398
D. Kievmaçından önce kamera FB taraftarlarını gösterdi ve hemen her taraftarın üzerinde takımının lisanslı forması vardı. Bizim tribünler ise daha renkli: Açık kırmızı, pembe, turuncu, beyaz, siyah bir arada ve lisanslı ürün kullananların sayısı daha az.
Yönetimden taraftarı sadece sarı-kırmızı giyinmeye değil lisanslı ürün kullanmaya da davet eden bir duyuru beklerdim.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Teknik Direktör Gerets grip yüzünden halsiz düşen Hakan Şükür'ü kadroya almadı. Sistemini de zorunlu olarak değiştiren Belçikalı hoca forvette Ümit Karan - Necati Ateş ikilisine şans tanıyacak.
Galatasaray teknik direktörü Eric Gerets, Bordeaux maçı öncesinde kadroda zorunlu değişikliğe gitti.
Denizlispor maçı sonrasında ağır bir gribal enfeksiyon geçiren ve yapılan ilk antrenmana katılamayan takım kaptanı Hakan Şükür'ü, son taktik idmanına çıkmasına rağmen bitkin gören Belçikalı çalıştırıcı, golcü oyuncusunu 18 kişilik maç kadrosuna almadı.
Tecrübeli teknik adamın, Hakan'ın yokluğunda, Ümit Karan ve Necati Ateş ikilisini sahaya sürmeye karar verdiği öğrenildi.

Cihan'ın yerine Sabri
Kadrosunu ve oyun sistemini aynı anda değiştirerek, son haftalarda uyguladığı çift ön liberolu sistemden vazgeçip, çift forvete dayanan 4 - 4 - 2 sistemine geri dönen Eric Gerets, orta sahada görev vereceği tek ön libero konusunda ise Japon oyuncusu İnamoto'da karar kıldı.
Savunmanın sağ kanadında da değişikliğe giden sarı - kırmızılı çalıştırıcı, Cihan'ın yerine Sabri'yi ilk 11'de sahaya sürecek.
YUkaridaki haber umarim dogru degildir. Hadi cift forveti bir yere kadar anlarim, U. Karan, Kabze ve Necati tek forvet oynamaya pek alisik degiller. Ama tek on libero Inamoto olursa yandik. Akli basinda bir insanin yapacagi bir tercih degil bu. Orta sahayi ILic ve Inamoto mu tutacak?

Sabri'nin sagbek olarak da olsa oynamasi iyi. Canlilik getirecektir. Ama bence defansif acidan tek on libero tercihi yanlis. Inamoto ikinci on libero olarak oynayabilir belki. M. Toplay veya Ayhan'in oynamasi sart. Solda Arda'ya cok guveniyorum. U. Karan'a da guveniyorum, bol bol sut cekmeli.
İsmail Cem İZGİ

Post by İsmail Cem İZGİ »

Lucescu döneminde Ümit Karan çoğunluk tek forvet oynadı. Ümit Türkiye'de tek forveti en iyi oynayacak adam çünkü Türkiye'de ki tek gerçek striker. Tek forvetin yapması gereken şey ayağına gelen topu kaleye vurmak ve Ümit'ten başka bunu yapan (belki biraz Hasan Kabze var ona yakın yapan) yok gibi.

Hakan'ın tek forvet oynaması çom yanlıştı. İlk olarak şut çakmayi değil de pas vermeyi düşünen adamdan tek forvet asla olmaz. Çünkü en basit mantıkla yanında pas vereceği ikinci bir forvet bulunmaz. İste aslında futbol bu kadar basit bir oyun.

Bu gün galip gelebilmenin anahtarı çok dirençli bir orta saha bence.
Birde Sabri'nin sağ bek oynamasını istiyorum ama buna bu maçta başlamak yanlış olur bence. Zayıf lig maçlarında yavaş yavaş alıştırılması gerekli diye düşünüyorum.

Bu maçı alabilecek ilk onbirde şu şekilde olur diye düşünüyorum:

------------------------Mondi------------------------
Cihan---------Song-----------Tomas--------Ferhat
Sabri--------İnamoto--------M.Topal--------Ayhan
------------------------Arda-------------------------
--------------------Ümit Karan----------------------

Top rakipteyken orta sahamız Arda'da dahil mutlaka ve mutlaka topun arkasına geçmeli. 4-5-1 gibi dizilmeli. Top bizde iken ise Ayhan-Sabri-Arda'nı birinin mutlaka Ümit Karan'ın yanına sokulması ve maç içinde bu oyuncuların maksimum seviyede birbirlerinin yerlerine geçip rakip savunmayı şaşırtmaları gerekir.

Tekrar söylüyorum futbol çok basit bir oyun bence. Bir TD böyle bir maçın taktiğini bu kadar basit bir şekilde oyuncularına aktarıp, o maçta başarıyı yakalayabilir diye düşünüyorum.

Umarım şansta yanımızda olur ve bu maçı kazasız belasız atlatırız..
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Lig TV'de aciklanan orta saha:

Hasan
Ilic
Inamoto
Arda

Bu orta sahayla husrana ugrariz gibi geliyor.
25-2025

nefvakfi.org
İsmail Cem İZGİ

Post by İsmail Cem İZGİ »

Çok kötü hüsrana uğrarız hem de. Feci dağılabiliriz.

Tamam Gerets saçma sapan bir sürü iş yapıyor, her hafta bizi şaşırtıp saç baş yolduruyor ama o kadar da değil yani böyle bir intihara kalkışacağını sanmıyorum.

Şayet eğer kalkışırsa ben buradan sesleniyorum biraraya gelip Gerets ve Cihan'ı kaçırmak için plan yapalım yoksa başka kurtuluş yolumuz yok gibi.
:D

Bir iki hafta ücra bir köşede saklarız, bir güzelde bakar yediririz, yönetim bu arada nasıl olsa başka bir hoca alır, Cihan'ın yerine de Hakan Şükür dahil herkez monte edilebilir o sürede. Bu işten de herkes karlı çıkar Cihan'la Gerets'te bi güzel dinlenmiş olur. Oh ne ala. :D

Ha ne dersiniz bu fikre?.. :D
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Selçuk Samli wrote:Lig TV'de aciklanan orta saha:

Hasan
Ilic
Inamoto
Arda

Bu orta sahayla husrana ugrariz gibi geliyor.
Bu orta saha olacağına ben de inanmıyorum. Denizlispor maci sonrasi Gerets kendisi Inamoto'nun 70dk. iyi oynadigini ve henuz iyi olmadigini soylemisti. Yine de Gerets bu, her sey beklenir...

Cift forvet meselesi ise bana Gerets'in yapabilecegi bir hareket olarak geliyor. Bordeaux'nun maci kendi sahasinda kabullenecegi varsayimiyla gol sansini artirmak icin (Gerets mantigiyla) bunu yapabilecegini dusunuyorum. Ancak formsuz bir Necati ve son mac kadroya bile alinmayan Umit Karan ile gol sansimiz ne kadar olur? Iki yarim forvet bir tam yapar diyerek Gerets bunu secmis olabilir. Yine de tek forvetle baslanmasi gerekirse iki forvet olmasi gerekir diye dusunuyorum. Benim onbirim:

------------------------Mondi------------------------
Cihan---------Song-----------Tomas--------Ferhat
Arda--------Ayhan--------M.Topal--------H.Sas
------------------------Ilic-------------------------
--------------------Ümit Karan----------------------
Tan Erten
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

UEFA.com Champions League sayfasinin tepesine koymuslar Gerets amcamizi! :): Big stage provides perfect platform

Surdan kadrolarin cikmasi lazimdi ama, hala belli degil yazmislar.

Fransiz TV'lerinden birseyler bulabilir miyim diye bir umit bakiniyordum :) Canal+'in canli yayin sayfasinda soyle bir 11 vermisler, onaylamak mumkun mu?

F. Mondragón
C. Haspolatli - R. Song - S. Tomas - F. Öztorun
H. Sas - J. Inamoto - M. Topal - A. Turan
S. Ilic
Ü. Karan

Simdilik hoscakalin... HAYDI CIMBOOOOMMMM!
Özgür
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Group stage - 12 September 2006 20:45 (CET) - Atatürk Olimpiyat - Istanbul

Galatasaray - Bordeaux

Galatasaray
1 Faryd Mondragón
2 Stjepan Tomas
4 Rigobert Song
10 Necati Ateş
11 Hasan Şaş
22 Saša Ilić
23 Junichi Inamoto
25 Ferhat Öztorun
55 Sabrı Sarıoğlu
66 Arda Turan
99 Ümit Karan
substitutes
12 Aykut Erçetin
14 Mehmet Topal
16 Marcelo Adrian Carrusca
18 Ayhan Akman
19 Cihan Haspolatlı
21 Emre Aşık
58 Hasan Kabze
Coach
Erik Gerets
Bordeaux
16 Ulrich Ramé
6 Franck Jurietti
9 Jean-Claude Darcheville
13 David Jemmali
14 Johan Micoud
17 Geraldo Mauricio Wendel
18 Julien Faubert
19 Pierre Ducasse
23 Florian Marange
27 Marc Planus
29 Marouane Chamakh
substitutes
30 Mathieu Valverde
3 Henrique
7 Lilian Laslandes
8 Alejandro César Alonso
10 Juan Pablo Francia
12 Edixon Perea
20 Stéphane Dalmat
Coach
Ricardo Gomes Raymundo
Referee
Roberto Rosetti (ITA)
Assistant referee
Angelo Carretta (ITA) Marco Ivaldi (ITA)
Fourth official
Enrico Rocchi (ITA)
Murat Fahrioglu

UEFA sayfasi dizilisi de soyle gosteriyor:

Mondi
Sabri Song Tomas Ferhat
Hasan Inamoto Ilic Arda
Umit Necati
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Gorgen Olimpiyatta yerini aliyorken, kadrolari ben geceyim bari! :)

Image

Image

Ah be gozunu sevdigimin Gerets'i, boyle onemli macta bu kadar deprem yasatilir mi ilk 11'e?! Hadi Hakan hasta filan ama.... :?

Sabri sag geriden, Arda sol ileriden ortaya destek verme gorevlerini iyi yerine getirirler insallah, ve Umit ile Necati de cok birbilerine girmezler... Gerci aslinda, artik cift forvet olduguna gore, Hasan zaten serseri mayin ona laf gecmez ama, Arda yerini cok bos birakmaz demeli herhalde...
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

NTV'de sağ-bek Cihan dediler..

Trafik sorunu gene can yakıyor. GS çok ciddi kazık yedi gene. BJK ile anlaşsalar iyi ederlerdi. 75 bin kişinin yarısı ancak gelebilmiş.
Ozgur Huseyinoglu wrote:Gorgen Olimpiyatta yerini aliyorken, kadrolari ben geceyim bari! :)

Image
Murat Fahrioglu

Bizim sirt numaralarinda gozume carpan su olay var:

11
22
55
66
99

Bu neye alamet acaba? Maci gorememenin verdigi burukluk ve heyecandan ne yapacigimizi sasiriyoruz haliyle. Belki bu sirt numarali adamlardan biri macin yildizi olur.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

NTV'nin hıyarları Cihan dedi ama Sabri oynuyor..

Song'a helal olsun aldığı paralar.. Ümit ofsaytlarda.. Hakan aranan adam..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Savunmamiz gayet guzel acik vermeden oynuyor --- Bordo'nun kaleyi bulan tek sutunda Hasan'in beceriksizligi vardi. Sabri ve Ferhat hic aksamadan gorevlerini yapiyorlar - ellerinden geldigince hucuma da destek oluyorlar...

Aciklarda Arda ve Hasan'in saunvmaya katkilari da yerinde - sadece bir pozisyonda Hasan topa vurmakta gecikince Bordo'ya sut firsati dogdu...

Orta sahanin ortasinda Ilic ve Inamoto fazla hareketli degiller --- en azindan birinin daha cok kosan Ayhan veya M.Topal ile degismesi lazim... Ileride kaptirdigimiz toplari geri kapacak adam yok orta sahada...

Ileri ucta cok etkisiz... Umit'in mac eksikligi fark ediliyor, Necati'de cok yavas... birinin yerine Hasan Kabze tercih edilmeli... Bence Necati cikmali...
Post Reply