Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Carrusca ile ilgili beklentiler konusunda bir-iki soz etmek istiyorum...

Carrusca Arjantin'de umit milli olmus, Estudientes gibi Libertadores'te mucadele eden bir takim da duzenli sekilde oynamis kumasi iyi bir futbolcu. Fabio Pinto ve Ribery karsilastirmalari gayet yerinde. Cunku onlarda hakkinda da GS'a gelmeden evvel bildigimiz ulkelerinin umit milli takimlarinda oynadiklari ve gelecek vaad ettikleriydi. Simdi soru tabii ki Carrusca Ribery gibi yildizi parlayip basarili mi olur yoksa Fabio Pinto gibi yildizi sonup tipis tipis geri mi doner...

Bence Carrusca ikisinin ortasin da bir yerlerde. Ribery gibi ozel oyuncular cok az gelip geciyor futboldan - bir sans bulduk yakaladik ama cabuk kacirdik elden - bir ruyaydi cabuk bitti... Carrusca'nin ikinci Ribery olmasini beklemek gercekci olmaz. Ondan beklememiz gereken cabuk uyum saglayip, rolunu iyi oynamasi. Yani sol kanadi domine eden, topu her aldiginda rakibini gecip golluk pas atan bir adam beklersek hayal kirikligina ugrariz. Elimiz de Hasan Sas varken zaten yine kanat ataklarinin cogu sagdan gelecek - sol kanattan beklentimiz oyun sistemine bir balans getirmesi.

Su anki hali ile sol kanat hic islemiyor. Heinz, Ayhan, Ergun her kim oynuyorsa - cizgiye inmek kesinlikle yok - hemen ice dogru hareketlenme ve ice dogru pas atma yada geriye cikariyorlar ki sol bek orta saha hizasindan uzuuun bir orta yapsin. Boyle olunca sol tarafi kontrol etmek icin karsi takima tek bir savunmaci yetiyor. Adamlarin sol acigi ileri de kontratak icin firsat kolluyor - mudafamizin arkasina sarkmaya calisiyor. Simdi rolunu iyi oynayan gercek bir sol acik ile karsi mudafalari durust hale getirebiliriz. Hem sag hem de sol kanadi cift adamla savunmak zorunda kalirlar... bu durum hem ortadan verkaclarla gelen Ilic-Necati-Hakan uclusune daha cok genis alan verir hem de kontralara karsi defansimizi rahatlatir.

Yani maci domine eden bir yildiz degil rolunu iyi oynayacak bir takim oyuncusuna ihtiyac vardi - eger uyum sorunu olmazsa Carrusca bu ihtiyaci karsilayacak duzeyde bir oyuncu - 90 dakika boyunca 2-3 defa cizgiye inmesi, soldan 4-5 orta yapmasi, birkac defa adamini gecip iceriye yonelip guzel bir-iki sut cekmesi karsi mudafanin oraya onem vermesi icin yeter de artar bile... Eger bir de soylendigi gibi duran toplari iyi kullanabiliyorsa o da bonusu olur... $1.8 milyona da zaten daha iyisi beklenemez... Kiytirik yerli oyuncular bile o fiyata bulunmuyor...

MT
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gorgen wrote:
Vogel alınırsa bence çok iyi olur. Vogel iki sene önce PSV'de harika işler yapmıştı. o formuyla Milan'a transfer olmuş Gattuso gibi adamın arkasında kalmıştı.Vogel olursa alkışlarım.

http://old.ole.clarin.com/jsp/v4/pagina ... Id=1238685
Vogel PSV'deyken bir ara Gerets'le de calismis. Gerets yakindan taniyormus. 2 sene sampiyonluk yasamislar. Haberi dogruladim. Buradan goruldugu uzere Gerets 3 sene PSV'nin basindaymis. Vogel'i PSV'ye getiren hoca olarak biliniyor. Arjantin'lilere para yatirarak daha fazla kumar oynanmasin. Senelerdir Avrupa'da oynayan bilinen, sapasaglam, CL isimize yarayacak adam. Gerets'le de tanisiyor olmasi cok buyuk arti. Bu daha onemli bir transfer.

Ozan Ersoy
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Arjantin ligini bazen seyrediyorum. Brezliya liginin tersine cok atesli, cekismeli ve sert geciyor. Seyrederken sunlardan bir kaci gelip oynasa diye icimden gecmistir. Zamaninda Brezilyalisini, Isveclisini, svicrelisini, Almanini, Cekini, Romenini ... falan denedik. Kimi oldu kimi olmadi. Gelsin su Arjantinlilerde birde onlari gorelim. Ze Roberto, Vogel gelemiyecekse Arjantinliler umarim gelir. Yani bu is $ansa birakilacaksa Maradona'nin hemseriler ile yapilsin.

Cok eskilerde (70li senelerde) Vefa takiminda Arjantin'li Montemeranu isimle yarma ve agir santrafor vardi. Ayni takimda sonradan BJKye gecen Unal ve Niko'da oynardi. Montemeranu agirligindan dolayi 3 buyuklerden ragbet gormeyince uzun sure, Vefa dusene kadar devam etti. Dusunce 2. ligde yabanci oynatilamadigi icin ayrilmak zorunda kalmisti. Cok kaliteli vuruslar yapardi.

Bir son not Carrusca uzerine. Takiminin web sayfasi transferden bahsediyor. Sayfanin daha ust kisimlari Veron'un transferine ayrilmis. Carrusca formayi kaybederim diye hemen bize atlamis olabilir. Umarim basarili olur.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:PAF takımına Hollanda kampını cok gor, ama sonra git Gago ya para say. Sag bek Ugur Akdemir ve sol acık Volkan nın kampa neden goturulmedigini hala anlamıs degilim.

Cafercan Rize den dondukten sonra bes altı macını Florya da izledim. Vucudunu daha cok kullanmaga, daha cok ikili mucadele de kora kor girmege baslamıstı. Morali yerine geldi. Sampiyonluk kutlamasındaki halini ve sevincini gozunuz onune getirin. Sonra ne oldu yeni sezonda kendini bir baska diyara atılmıs buldu. O moral ile cıktıgı Uluslararası turnuvada kendinden bekleneni veremedi.

2005 - 2006 sezon sonu Selcuk Samlı nın basının etini yemistim aman kombine bilet alma diye. Kombineye verecegin parayı PAF takımını izlemek icin harca, begendigin oyuncuya bir I Pod al, dizustu hediye et, ceyrek altın ver.

PAF takımı oyuncularımızın hemen hepsi bize yar olmak icin calısıyor cabalıyor. Gel gor ki transfer politikamız sayesinde elleri havada kalıyor. Bu oyunculara yapılan haksızlıga aklım ermiyor.

Ne Carrusca ne Gago beni zerre kadar ilgilendiriyor, heyecanlandırıyor.

Arda yı koy sag acıga ve israr et, ASY i ayaga kaldırmaz ise ben esegim! Ugur Ucar/Ugur Akdemir bu takımda sırıtmaz. Hata yapacaklar, hatalarından goller de yiyecegiz. Ama adım gibi eminim, hicbiri sırıtmaz. PAF taki Volkan nın ofansı iyi, defans eksikti. O da 2005-2006 ikinci devrede toparladı. Cafercan/Volkan bu sene mutlaka denenmeli idi.

Gectigimiz sene Arjantin ve Brezilya nın finali oynadıgı Dunya Kupası mucadelesinde Brezilya dan Rafinha, Arjantin den Gago ve Messi en goze batan oyunculardı. Rafinha 5 milyon Euro uzeri bir ucret ile Schalke 04 egitti. Messi yi zaten cumle alem takip ediyor. Gago icin Boca kapıyı en azından 5 Milyon Euro dan acar. Ben Boca da yonetici olsam, kendi PAF takımına bu kadar ınanmayan bir klup ile gorusme yapmamasını onerirdim.
Murat Selam,

Haftaya lig basliyor,daha da onemlisi PAF takiminin maclari basliyor.Gidelim de guzel futbol seyredelim biraz.
25-2025

nefvakfi.org
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote:
Ne Carrusca ne Gago beni zerre kadar ilgilendiriyor, heyecanlandırıyor.

Arda yı koy sag acıga ve israr et, ASY i ayaga kaldırmaz ise ben esegim! Ugur Ucar/Ugur Akdemir bu takımda sırıtmaz. Hata yapacaklar, hatalarından goller de yiyecegiz. Ama adım gibi eminim, hicbiri sırıtmaz. PAF taki Volkan nın ofansı iyi, defans eksikti. O da 2005-2006 ikinci devrede toparladı. Cafercan/Volkan bu sene mutlaka denenmeli idi.
Sevgili Murat, bu konuya biraz yorum yapayim.

Birincisi risk yonetimi. Bu sene GS CL'ye katilip orada 5 puan toplayabilirse, yayin gelirleri, reklamlar, sponsorlar, mac hasilatlari toplandiginda en az 10 milyon Euro kadar para kazanacak. Eger grubu 3. bitirip UEFA'ya katilip, orada ceyrek finale kadar cikarsa buna en az 5 milyon daha ekle. Bu para GS'in yillik butcesi kadar bir para (yaklasik 20 milyon dolar). Yani gelirleri bir anda ikiye katliyorsun.

Bak koydugum hedef cok abarti bir hedef degil. CL'de gruplardan cikmaktan ya da UEFA'da final oynamaktan bahsetmiyorum.

CL'ye katilamazsak bir Tromso faciasi daha, butun bu paralarin bir anda yok olmasi demek. Ikincisi GS bir iki sene daha kotu Avrupa macerasi yasarsa, puanlar silineceginden, seri basi olma sansini yiterecek bundan sonra hep Arsenal, Real, Inter gibi takimlarla CL on elemelerinde karsilacak. Bu durum, bu parasizlikta icinden cikilmayacak bir kara delige girmek demek olabilir.

Demek istedigim risk buyuk. GS'in CL'ye katilip ayak basti parasi alip, orada bir kac puan toplayip UEFA'dan yoluna devam etmesi sart. Bunun icin de daha Turkiye birinci liginde dogru durust top oynamamis genclerle takim kuramaz. Kurarsa ve basarisiz olursa buyuk bir kumari kaybetmis olabilir. Ekonomik durum iyi olsaydi ve UEFA siralamasinda birinci, ikinci torbada olsaydik o zaman Arsenal'in gecen sene yaptigi gibi takimi genclestirme operasyonuna hiz verebilirdik. Arsenal gecen sene gruplardan cikamasaydi ne olurdu? Fazla bir sey olmazdi. Tecrube kazanirdi takim bu sene daha iyi yaparlardi. Para da var, yeni stat da var, cok iyi bir hoca da var, seri basi durumu da bir kotu seneyle bas asagi olmaz.

GS oyle bir durumda degil. Senin dedigin gibi PAF agirlik bir takim, risk yonetimi degil, rest cekmek, ya herro ya merro demek olur. Aksine genclestirmede gereginden fazla hizli hareket etmemek, tecrubeyle belli bir cizgiyi kaybetmemek gerekiyor. Bu bir surec, bu bir ameliyat degil.

Bunlari soylerken, ben bir gencin oyununu gelistirmesi icin surekli sans gormesine de inaniyorum. Gecen sene cok elestirdigim Gerets'in 2 ay Ergun'u oynatip Ferhat'i Kadikoy'e aslanlara yem diye atma olayina kesinlikle katilmam.

Bu sene Ergun forma yuzu gormemeli. Orhan sakat, lige Ferhat'la baslanmali. Arda bu sene 20 kadar karsilasmaya ilk 11 de cikmali. Orta sahada sans bulmali. Sabri orta sahanin gobeginde denenmeli ve bu sene daha cok sans gormeli. Kabze iyilesince gecen seneden cok sans almali. Ugur sag bekte Cihan'dan cok sans gormeli. Ama orada dururum. Fazlasini istemem, cunku kaybedilecek cok sey var. Unutmayalim kotu sonuclarla, buyuk hatalarla bu gencecik oyunculari kaybetmek de var ki onlar GS'in en son ve en onemli can simidi.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasarayın iki kıymetli yakasının bir araya gelebilmesi, sportif anlamda başarılı olmasına endekslide; bu başarı için yapılması şart olan 2-3 transfer konusunda yönetim doğru tercihler yaptı mı? Tolga, Okan, Carrusca ve ismi meçhul 4. muhtemel transfer, Galatasarayın muhtaç olduğu minumum başarı konusunda ekstra bir katkı sağlayabilecekler mi?

Geçen sene Tromsöye elenen takımdan kadro ve futbol olarak ne kadar öndeyiz? Hatta önde miyiz?

Bursa maçını yazarkende söyledim. Gerets'in nasıl bir futbol oynatacağı henüz net olarak belli değil bence! Deplasmandaki Fener ve Samiyendeki Tromsö maçlarında icat ettiği çitf önlibero mucizelerini gözardı edersek geri kalan maçların şablonu hemen hemen aynıydı. Ama bu sene orta saha nasıl şekillenecek henüz net olarak belli değil. Sakat olmadıkları sürece İliç ve Hasan'ın ilk 11'de sahaya çıkacakları kesin denebilir. Geriye kalan 2 pozisyon da zaten bütün transfer muhabbetinin ana konusu! Carrusca'nın nasıl bir performans sergileyeceğini kestirmek zorda, inşallah sağlam bir ön libero alırlar.

Sabriyi ve Carrusca'yı gençten saymazsak, Arda, Ferhat ve Uğur istisnasız her maçın 18'inde bulundurulmalıdır. Sahada en azından 3-4 futbolcu bulunmalı. Ama mümkünse bu sayı 5'ide geçmesin :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Carrusca yarin Istanbul'a geliyor. Estudiantes'in resmi sitesinde cikmis haber. Galatasaray hakkinda ufak bir bilgi bile vermisler. Yalniz ASY'e 47 bin kapasiteli demisler, fazla iyimser olmus. :)

http://www.clubestudianteslp.com.ar/fut ... .htm#adios

Altavsita tercumesi asagida
CARRUSCA TRAVELS TODAY To TURKEY
The hour arrived from good bye. A goodbye that nobody could be imagined. Marcelo Adrián Carrusca march today course to Turkey to get up itself to the Galatasaray. In its valises the bitter flavor takes, by that damn penitentiary that was called on to him to marrar San Pablo in front of. "It was the worse moment of my life", dared to recognize the Chelo. Pure beauty - it would say to a recognized technician and hierarchy unfolded in the green turf of a playground. "I know as he is this in soccer when one makes a goal important transforms into ídolo and when fallás, sos a disaster... That happens always, here and everywhere. That way he is comprehensible which people insult me by the street, but also must know that one is human and can be mistaken ", recognizes Carrusca in the middle of a voice tone that demonstrates to a mixture of quarrel and sadness. Marcelo Carrusca added that "I leave a life, a great amount friends and much people who helped me to be able to arrive at the place that can scale with sacrifice and work. I do not remain with a stage in special. I had the opportunity to have great technicians and I take many more positive things than negative ".

A CENTENNIAL CLUB

The Galatasaray, the club where it will follow his race professional Marcelo Carrusca, is a Turkish sport organization that was founded on 1905 by Ali Sami Yen and other students of the Secondary School of Istambul Galatasaray. Yen with capacity for 47,000 spectators plays in the Stage Ali Sami. At the present time this he is one of the most important exponents of the Turkish league. It is the first and only club of that country that has gained an European trophy and the second equipment, after the Ajax de Amsterdam, in gaining the Glass of the UEFA without losing a single party. Without a doubt some its greater success was in 2000, when it gained the Glass of the UEFA before the Arsenal of England and Supercopa of Europe before Real Madrid. It is the only Turkish club that has obtained good results in international matches. In the middle of a rare mixture of a contained joy and one melancolia by the fact to move away of his, the Chelo travels to Turkey to prove luck in Europe and because not thinking about someday returning to Students.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Carrusca piyangosu

İLHAN SÖYLER

İtalyan Udinese ve Catania kulüpleri, sarı kırmızılılara, "Size fark verelim, Carrusca’yı bize satın" teklifini getirdi. Adnan Polat ise ’Ribery kadar yetenekli’ dediği Arjantinli futbolcuyu kesinlikle satmayacaklarını söyledi.

Image

GALATASARAY, durdu durdu, turnayı gözünden vurdu. Sarı kırmızılı yönetimin Arjantin’in Estudiantes takımından transfer ettiği Marcelo Carrusca, daha 1 dakika bile oynamadan prim yaptı.

Arjantinli sol kanat oyuncusunun FIFA lisanslı menajeri işadamı Ali Güven, Galatasaray’ın son yılların en çok ses getirecek transferlerinden birini yaptığını söyledi. Carrusca’nın henüz 22 yaşında olduğuna dikkat çeken Güven, "Carrusca Arjantin futbolunun yeni yıldız adaylarından biri. Galatasaray’ın dışında İtalya’dan Udinese ve Catania, İspanya’dan da Villarreal ve Cadiz takımları da onu istedi. Fakat ben Carrusca’nın Galatasaray’la anlaşmasını sağladım. Diğer takımlara gitseydi, yedek kalma olasılığı vardı. Galatasaray’da direkt oynayacağı için kendini gösterme fırsatı bulacak. Göreceksiniz, 2 yıl içinde dünyanın hayranlıkla izlediği bir futbolcu olacak" diye konuştu.

Carrusca bugün geliyor

G.Saray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat da titiz bir araştırma sonucunda aldıkları Carrusca’nın, takımdan olaylı bir şekilde ayrılan Ribery kadar yetenekli olduğunu ileri sürdü. İtalyan kulüplerinin Arjantinli futbolcuyu satın almak için kendilerine teklif getirdiğini söyleyen Polat, "Carrusca’ya vereceğiniz paranın daha fazlasını size verelim, onu bize satın dediler. Ancak biz Carrusca’yı kesinlikle satmayacağız" dedi.

Marcelo Carrusca, Galatasaray ile sözleşme imzalamak için bugün saat 16.00’daİstanbul’a gelecek. Bu arada Arjantinli futbolcunun bonservis bedelini üstlendikleri öne sürülen Ülker Grubu, bu iddiayı yalanladı.
HÜRRİYET

Her 10 numara arayışını 'Yeni Hagi' olarak nitelendirmek bize baya pahalıya maloldu! Genç yıldız adaylarınıda 'Yeni Riberry' olarak lanse etmeseler iyi olur! En azından yönetim bunu yapmasın!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Turkiye ve diger Avrupa liglerinde transferdeki son durumu asagidaki adresten ogrenebilirsiniz. Cok faydali bir site:

http://www.betinf.com/turkey_transfer.htm
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ismail Gezer wrote:
Her 10 numara arayışını 'Yeni Hagi' olarak nitelendirmek bize baya pahalıya maloldu! Genç yıldız adaylarınıda 'Yeni Riberry' olarak lanse etmeseler iyi olur! En azından yönetim bunu yapmasın!

Etmese olur mu, caka atiyor aklinca...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bizim delikanlı gelmiş. Şu anda Atatürk Havalimanında pasaport işlemleriyle meşgulmüş; taraftarlar da müthiş(!) karşılama için pusuda bekliyormuş.... :)
Kaynak:NTV
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Carrusca'ya muhteşem karşılama
Kulüp sportif direktörü Mustafa Turgun ile İstanbul'a gelen Arjantinli futbolcuyu, Atatürk Havalimanında sarı-kırmızılı taraftarlar karşıladı. Taraftarların boynuna sarı-kırmızılı atkı astığı 23 yaşındaki sol kanat oyuncusu, kendisine gösterilen ilgiden dolayı şaşırırken, tezahüratlarla havalimanını adeta inleten taraftarlar, çıkışta izdihama neden oldu.

Türkiye'de bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Carrusca, Galatasaray gibi tanınmış bir camiada futbol oynayacak olmaktan dolayı da sevinçli olduğunu kaydederek, ''Galatasaray takımına elimden geldiğince büyük katkı sağlamak istiyorum'' dedi. Galatasaray'ı ne kadar tanıdığının sorulması üzerine ise Arjantinli futbolcu, ''Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birisi olduğunu biliyorum. Zaten Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası maçlarında da takip etmiştim. Hakan Şükür'ü biliyorum, özellikle de Mondragon'u çok iyi tanıyorum. Gelmeden önce ondan bilgi almıştım. Burada olmamdaki en büyük etkenlerden birisi de odur'' diye konuştu.

Iste benim cok hazetmedigim Hakan Sukur'un buyuklugu.

Anasini satayim kutuplarda eskimolar, afrikada saz klubesde yasayan yerliler bile adami taniyor.

Veee buna cok memnun oluyorum

Turkiye'nin tanitimina yapmis oldugu katkidan dolayi Hakan Sukur'e gercekten tebriklerimi sunarim.

O kadar ulke gezdim o kadar insanla tanistim, Turkiye'den bildigin takim ve oyuncu var mi sorusuna cevap hep ayni olmustur.
TRUST GALATASARAY
MGC
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Carrusca'nin havaalaninda karsilama goruntuleri:

http://www.superspor.com/video/test.php?frm_id=2084

Image
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Görkem KIRGIZ wrote:Resmi sitede futbolcunun geldiği yazılmış, Adnan Sezgin ile, Mondragon ile fotoğraflar yayınlanmış, ancak futbolcunun gelme sebebi olarak transfer görüşmesi gösteriliyor. Sözleşme imzalandığına, anlaşma sağlandığına dair bir bilgi yok. Fotoğraflar elbet herşeyi açıklıyor ancak transfer görüşmesi için geldi diyorsan adama, Galatasaray atkısıyla poz verdirme bari.
Her konuda mutabik kaldik diyor Adnan Sezgin. Yarin hallederiz diyor. Diger transfer konusunda cok sicak gelismeler varmis. Isim vermiyor, ama her an hersey olabilir diyor.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Görkem KIRGIZ wrote:
Tolga Girici wrote:
Görkem KIRGIZ wrote:Resmi sitede futbolcunun geldiği yazılmış, Adnan Sezgin ile, Mondragon ile fotoğraflar yayınlanmış, ancak futbolcunun gelme sebebi olarak transfer görüşmesi gösteriliyor. Sözleşme imzalandığına, anlaşma sağlandığına dair bir bilgi yok. Fotoğraflar elbet herşeyi açıklıyor ancak transfer görüşmesi için geldi diyorsan adama, Galatasaray atkısıyla poz verdirme bari.
Her konuda mutabik kaldik diyor Adnan Sezgin. Yarin hallederiz diyor. Diger transfer konusunda cok sicak gelismeler varmis. Isim vermiyor, ama her an hersey olabilir diyor.
Adnan Sezgin'in bu tip açıklamalarını ben de okudum ve izledim ancak resmi site'de böyle bir açıklama olmadığı için belirtmek istedim sadece.
Haklisin, genelde resmi site bu konularda temkinli davranirdi, bu sefer gaza gelmisler.
Post Reply