Kına zamanı.. 5 maçlık kına lazım..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:
Bu arada sezlong konusunda serhim devam ediyor. OZANIN SEZLONGLA İSİ OLMAZ, ALEMLERE AKAR 8)
Sabahtan beri size laf yetistirmekten ne is ne guc. Ogle vakti de gym'e gidip yuzecektim soyle bir yarim saat. (triatlona hazirlaniyorum!) Kacirdik simdi o firsat. Sizin yuzunuzden cidden. Ha sezlong ha sabahtan beri PC basinda kicimin uzerine oturmusum.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ..
GS'in gelirlerinin %40'i satildi 40 milyon dolar ugruna. GS o zamandan beri 90 milyon dolar temettu odemek zorunda kaldi. Bu sirkete mesela Ribery yuzunden gelen zarar islenemiyor. Cunku bu sirkette gider diye bir sey yok. Sadece gelir var. Belki 10 sene sonra odenmis toplam temettu 500 milyon dolar olacak. Bir de daha o zamanlar dolar uzerinden %20-30 faizlerle alinan borclar dag gibi birikti. Kulup dolar uzerinden borclanmaya Suren zamaninda basladi. Jardel'ler, Bulent Akin'lar, maketler, Manoca deplasmanlarinda otel kapamalar. Bu kulup nasil buyur, nasil takim gelistirilir, eldeki oyuncu nasil tutulur?

..
Soru $u? Bunu boyle Suren ve $urekasi $amdaki kayisi diye yuttururken sen, ben ve buradaki bircok insan yemedi ve boyle bir sacmalik ne gorulmu$ ne i$itilmi$tir dedi. Biz bu dupeduz tefeciliktir derken Canayadin ne dedi? Canaydin Suren'in as ba$kani idi. AIG olaylari sirasinda istifa etmi$ olabilir. Ama o bunu kendi cikari olarak gordu. Kendine bunak denilen Turgay $eren bile ne yapiyorsunuz ya dedigini hatirlarken bu bizim iyi niyetli Canaydin ne yapti? Sira nasilsa bana gelecek diye bu agabey karde$ duzeni bozulmasin kol yen icinden cikmasin filan diye du$undu herhalde ve bu olayi destekledi. Kendi de inkar etmiyor zaten. Bu projeye evet oyu verdim diyor adam. O halde Canaydin'i bu heriflerin arasindan soyutlayamazsin. O da bu i$lerin icindeydi hem de girtlagina kadar. Bir i$ adami oldugu bilinen bir adam kendisi $irketini boyle halka acar mi idi? Ya da AIG'ye gelirlerini boyle satar mi idi? Nerede iyi niyet? $imdi kalkmi$ caz yapiyor. GS'yi bataga itenlerin yaninda ustelik bir omuz da o veriyordu o gunlerde. Kalkip ulan ne yapiyorsunuz dedi mi demedi mi? $imdi niye bunlardan ayri tutuyorsun bu yobazi ve hangi iyi niyetinden bahsediyorsun? O kendi ba$kan olabilmek icin Neron'un Romanin yani$ini seyreder gibi GS yakilmasini seyretti. Kendi cikari ve menfaati icin bu alcakligi gormemezlige geldi mi gelmedi mi? Soru bu! Yalan mi iftira mi bu soyledigim?
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Jun 14, 2007 8:10 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Soru $u? Bunu boyle Suren ve $urakeasi $amdaki kayisi diye yuttururken sen, ben ve buradaki bircok insan yemedi boyle bir sacmalik ne gorulmu$ ne i$itilmi$tir. Bu dupeduz tefeciliktir derken Canayadin ne dedi? Canaydin Suren'in as ba$kani idi. AIG olaylari sirasinda istifa etmi$ olabilir. Ama o bunu kendi cikari olarak gordu. Kendine bunak denilen Turgay $eren bile ne yapiyorsunuz ya dedigini hatirlarken bu bizim iyi niyetli Canaydin ne yapti? Sira nasilsa bana gelecek diye bu agabey karde$ duzeni bozulmasin kol yen icinden cikmasin filan diye herhalde bu olayi destekledi. Kendi de inkar etmiyor. Bu projeye evet oyu verdim diyor zaten. O halde Canaydin'i bu heriflerin arasindan soyutlayamazsin. O da bu i$lerin icindeydi hem de girtlagina kadar. $imdi kalkmi$ caz yapiyor. GS'yi bataga itenlerin yaninda ustelik bir omuz da o veriyordu o gunlerde. Kalkip ulan ne yapiyorsunuz dedi mi demedi mi? $imdi niye bunlardan ayri tutuyorsun bu yobazi? Kendi cikari ve menfaati icin gormemezlige geldi mi gelmedi mi bu olayi? Yalan mi bu soyledigim?
1) GS'da baskan ne derse o oluyor
2) Canaydin'in o zamanlar dusuncesinin ne oldugunu bilmiyoruz. Belki de red oyu verdi ve karsiydi ama dinletemedi kendini. Istifa ettigini sen de soyluyorsun.
3) Bu olayin bas mimarlari, Sardan, Cansun ve Kalpakcioglu'dur.
4) Canaydin hic bir secimde kulubu daha da acacagiz, boyle kaynak yaratacagiz demedi. Sardan ve Cansun'un en son secimdeki planlari buydu. Eger Canaydin bu ise inaniyor olsaydi, o da yapardi kac senedir baskan. "Satin %20-30 daha hisse anasini satayim batti balik yan gider" derdi. Sardan denen sahis aynen dedi.
5) Canaydin AIG'den hisselerin geri alinmasi icin cok ugrasti. Simdi de Sirketlerin birlestirilmesi icin ugrasiyor.
6) Canaydin AIG ve halk acilisinda Suren/Cansun kadar sucluysa, bu Canaydin'i onlarla beraber olayin parcasi yapar, Suren/Cansun buyuk baskandi, vizyon sahibiydi Canaydin kotu savini curutur.

Ozan Ersoy
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Aynisini kendisinin yuzune soyledim. O zaman o kursude konusurken ve bu olumsuzluklari tek tek anlatirkan niye beni dinlemediniz ve evet diye oy kullandiniz ?
Cevabi tatmin edici degildi ve hatasini anlamis bir ifadeyle (ayni kelimelerle degil ama )dediki:
''Uluslararasi saygin bir finans kurulunun bununla ilgili bir raporunu ve gorusunu okumustum, ona inandim.''
Icinde olmadigina inaniyorum, kendi hissiyatim ve fikrim boyle ama kesin bildigim birsey yok ama kendisini GS Baskanligina
hazirlayan bir insan icin buyuk bir hata ve ozensizlik.
Belki de borc sifirlanir, ben klubu borcsuz alirim, birde Farukun anlattigi sinerji tutarsa ucarim, sonra bir yolunu bulur AIG'i yollariz diyemi hesap yapiyordu bilemiyorum
Bir FT'nin 2. gelisinden, birde o evet oyundan dolayi pismanmis izlenimi edinmistim.

Cengiz Akgun wrote:
Ozan Ersoy wrote: ..
GS'in gelirlerinin %40'i satildi 40 milyon dolar ugruna. GS o zamandan beri 90 milyon dolar temettu odemek zorunda kaldi. Bu sirkete mesela Ribery yuzunden gelen zarar islenemiyor. Cunku bu sirkette gider diye bir sey yok. Sadece gelir var. Belki 10 sene sonra odenmis toplam temettu 500 milyon dolar olacak. Bir de daha o zamanlar dolar uzerinden %20-30 faizlerle alinan borclar dag gibi birikti. Kulup dolar uzerinden borclanmaya Suren zamaninda basladi. Jardel'ler, Bulent Akin'lar, maketler, Manoca deplasmanlarinda otel kapamalar. Bu kulup nasil buyur, nasil takim gelistirilir, eldeki oyuncu nasil tutulur?

..
Aynisini kendisinin yuzune soyledim. O zaman o kursude konusurken ve bu olumsuzluklari tek tek niye beni dinlemediniz ve evet diye oy kullandiniz ?
Cevabi tatmin edici degildi ve hatasini anlamis bir ifadeyle (ayni kelimelerle degil ama )dediki:
''Uluslararasi saygin bir finans kurulunun bununla ilgili cok kapsamli bir raporunu ve gorusunu okumustum, ona inandim.''

Soru $u? Bunu boyle Suren ve $urakeasi $amdaki kayisi diye yuttururken sen, ben ve buradaki bircok insan yemedi boyle bir sacmalik ne gorulmu$ ne i$itilmi$tir. Bu dupeduz tefeciliktir derken Canayadin ne dedi? Canaydin Suren'in as ba$kani idi. AIG olaylari sirasinda istifa etmi$ olabilir. Ama o bunu kendi cikari olarak gordu. Kendine bunak denilen Turgay $eren bile ne yapiyorsunuz ya dedigini hatirlarken bu bizim iyi niyetli Canaydin ne yapti? Sira nasilsa bana gelecek diye bu agabey karde$ duzeni bozulmasin kol yen icinden cikmasin filan diye herhalde bu olayi destekledi. Kendi de inkar etmiyor. Bu projeye evet oyu verdim diyor zaten. O halde Canaydin'i bu heriflerin arasindan soyutlayamazsin. O da bu i$lerin icindeydi hem de girtlagina kadar. $imdi kalkmi$ caz yapiyor. GS'yi bataga itenlerin yaninda ustelik bir omuz da o veriyordu o gunlerde. Kalkip ulan ne yapiyorsunuz dedi mi demedi mi? $imdi niye bunlardan ayri tutuyorsun bu yobazi? Kendi cikari ve menfaati icin gormemezlige geldi mi gelmedi mi bu olayi? Yalan mi bu soyledigim?
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote:Aynisini kendisinin yuzune soyledim. O zaman o kursude konusurken ve bu olumsuzluklari tek tek anlatirkan niye beni dinlemediniz ve evet diye oy kullandiniz ?
''Uluslararasi saygin bir finans kurulunun bununla ilgili bir raporunu ve gorusunu okumustum, ona inandim.''
Icinde olmadigina inaniyorum, kendi hissiyatim ve fikrim boyle ama kesin bildigim birsey yok ama kendisini GS Baskanligina
hazirlayan bir insan icin buyuk bir hata ve ozensizlik.
Belki de borc sifirlanir, ben klubu borcsuz alirim, birde Farukun anlattigi sinerji tutarsa ucarim, sonra bir yolunu bulur AIG'i yollariz diyemi hesap yapiyordu bilemiyorum
Bir FT'nin 2. gelisinden, birde o evet oyundan dolayi pismanmis izlenimi edinmistim.
Alpay, baskan olduktan sonra elinde firsat varken GS'i hem de bu sekilde satmaya devam etti mi? Etmedi aksine yapilan yanlislari duzeltmeye calisti.

$u secimlerde Sardan'in demeclerini okurken "bir %20 daha satip kaynak yaratacagiz" laflarini duyunca beynimden vurulmusa donduydum. Oyum olsa vermezdim Sardan'a. Yani daha neyini satacaksiniz kardesim, bu kulubun gelirini sattiktan sonra. Boyle sacmalik mi olur?

Insallah diyorum onumuzdeki secimlerde yeni aday cikar da, bu hatalarin benzeri yapilmaz.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozan Ersoy wrote: ...
2) Canaydin'in o zamanlar dusuncesinin ne oldugunu bilmiyoruz. Belki de red oyu verdi ve karsiydi ama dinletemedi kendini. Istifa ettigini sen de soyluyorsun.

....

6) Canaydin AIG ve halk acilisinda Suren/Cansun kadar sucluysa, bu Canaydin'i onlarla beraber olayin parcasi yapar, Suren/Cansun buyuk baskandi, vizyon sahibiydi Canaydin kotu savini curutur.

Ozan Ersoy
AIG icin evet oyu verdim lafini kendi agzindan duydum. Onun icin bu konu icin istifa eden adam bu olaya evet oyu vermez. Onun istifa etmesi kendi onunu acamasi icindi.

Ikincisi benim Suren ve Cansun icin soylediklerim her zaman ortadir. Duymami$ olanlar icin yineleyeyim. Birisi kendi babasinin malini bile haramzade gibi yiyen kendi rahati icin babasinin malina acimami$ biri. GS icin boyle $eyler yapmasini gayet normal goruyorum. bana gore onun gibi birinin degil $irket filan yonetmeyi kalkip secilmesi $irketin kapicisi bile olmasi sakincali. Oburusu ise GS klubu icin yazilan ceki zimmetine gecirmeye kalkan ve yaklanan bir sahtekar. BA$ka yerde olsa yaka paca iceri atilmasi gerekirdi. Canaydin'in ne gibi bir mihnet borcu vardi ki yapmadi. Bu ikisi ile yolda para bulsam bile beraber saymam. Ne vizyonundan ne karakterinden bahsedildigini de anlami$ degilim. Canaydina sahtekar diyemem ama ona odun diyenlerin yerden goge kadar hakli olduklarini ispatladiklarini soyleyebilirim. Ondaki harislik, katir inadi, ve hirs hicbir yoneticilik kabiliyeti olmadigi halde ve yedigi boklar ortada iken ba$ariliyim ben diye direnmesi asla GS icin iyi bir niyet gosterisi olamaz. O da digerleri gibi GS ba$kanligindan parsa koparmak icin orada. Hani bana saygi; bana degilse bile oturdugum koltuga saygi gosterilmeli filan gibi saygi hurmet dilenecek kadar kuculebilen bir gariban. Gosterdigi yoneticilik hasletlerine bakilirsa birak kapiciligi hademe olarak bile o klubun kapisindan iceriye adimi attirilmamali bana kalsa. Ama kalmiyor ve o yuzden de ve senin de ortaya koydugun "iyi niyet" filan gibi zihniyetle yeniden adam yoklugunda secilecek. Aci olan tarafi da bu.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Jun 14, 2007 8:54 pm, edited 6 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maç falan olmayan bir zaman için, "günlük post" rekoru kırılacak galiba :D
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:.....Ikincisi benim Suren ve Cansun icin soylediklerim her zaman ortadir. Duymami$ olanlar icin yineleyeyim. Birisi kendi babasinin malini bile haramzade gibi yiyen kendi rahati icin babasinin malina acimami$ biri. GS icin boyle $eyler yapmasini gayet normal goruyorum. bana gore onun gibi birinin degil $irket filan yonetmeyi kalkip secilmesi $irketin kapicisi bile olmasi sakincali. Oburusu ise GS klubu icin yazilan ceki zimmetine gecirmeye kalkan ve yaklanan bir sahtekar. BA$ka yerde olsa yaka paca iceri atilmasi gerekirdi. Canaydin'in ne gibi bir mihnet borcu vardi ki yapmadi. Bu ikisi ile yolda para bulsam bile beraber saymam. Ne vizyonu ne karakterinden bahsedildigini de anlami$ degilim. Canaydina sahtekar diyemem ama ona odun diyenlerin yerden goge kadar hakli olduklarini ispatladiklarini soyleyebilirim. Ama ondaki harislik, katir inadi, ve hirs hicbir yoneticilik kabiliyeti olmadigi halde ve yedigi boklar ortada iken ba$ariliyim ben diye direnmesi asla GS icin iyi bir niyet gosterisi olamaz. O da digerleri gibi GS ba$kanligindan parsa koparmak icin orada. Gosterdigi yoneticilik hasletlerine bakilirsa birak kapiciligi hademe olarak bile o klubun kapisindan iceriye adimi attirilmamali bana kalsa. Ama kalmiyor ve o yuzdende senin de ortaya koydugun "iyi niyet" filan gibi zihniyetle yeniden adam yoklugunda secilecek. Aci olan tarafi da bu.
Cengiz,

Tevazu gostermissin. "Bunlar E5 de hela emanet edilmez" demistin.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: Cengiz,

Tevazu gostermissin. "Bunlar E5 de hela emanet edilmez" demistin.
Her zaman da derim de bir de oyle diyelim dedim.

Ozan'a gel yerin hazir benden sonra sensin dedi galiba. Icerden kagitlari da hazirlmi$lardir. Eski tarihle klup uyeligi filan. Baksana bizim oglan vaktinde GS formasi da giymi$ zaten. Iyi de olur ke$ke oyle bir $ey olsa. Ama nerede. Bakalim bunlari koku nasil kazinacak. $u hakiki $irketle$me filan olsa belki. Ama buna da asla izin vermiyeceklerdir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ali, Canaydin'in ilk geldigi gunden beri futboldan anlamadigini yanlis atlara oynadigini soyluyorum. Kendi de itiraf ediyor. "Yaptigim en buyuk hata Lucescu'yu yollamakti ve Ribery olayidir" diyor.
Ozancıgım, bunları söylediğini duymadım ama adamın genel görüşünün "ben başarılıyım e arada hatalar olmuştur" olduğunu biliyorum, duydum. GS'ın son bu beş senesinde başında olan kişi ben başarılıyım diyemez, çarpılır, son derece kötü bir dönemin mimarıdır, hem de öenmli sözlerle iş başına gelip.
Ben bunlari savunmam veya benzer sekilde Suren'in Emre ve Okan'i nasil bedavaya kacirdigina falan da girmem. Buyuk vizyon sahibi Suren'in.
Haklısın, tartışmam, katılırım sadece.
Ama suna girerim. Sadece bunlara bakip elestiren sizler GS'in sahadaki durumuna bakip buyuk tabloyu kaciranlarsiniz. Hemen kadro kurmaya baslamissiniz iki duzgun hareket yapilip heyecanlaninca. Lincoln de gelince "fit" olacaksin yani. Hele Juninho gelseydi belki de en kral Canaydin'ci olacaktin burada.
Buna gülümsedim. Senin tercihin nedir, bir yönetim ne yaparsa yapsın eleştirmek ya da övmek mi? Beğendiğim ya da doğru bulduğuma doğru diyorum, beğenmediğimi de yazıyorum. Bana aksi tavır çok garip geliyor.
Juninho gelse Canaydıncı olmazdım ama Hagi ayarı bir transfer olurdu ve bu yüzden Canaydın'ı son derece takdir ederdim. Ribery'nin kaçırılışı da korkunçtur, onu da yazıyorum. Lincoln gelirse de heyecanlanırım, o da iyi iştir, dediğim gibi GS nadasa yatmaz, Altay değil bu, sana kalsa PAF takımını çıkaracaktık. :D

Kadro kurarım tabii, heyecanlanırım da, bunda ne gariplik var? Sen Süren devrinde UEFA kupası alınırken kadro yapmıyor muydun?
GS korkunc bir sekilde satildi, iki gunluk zafer icin, "benden sonrasi tufan mantigiyla". Bu is bilmezlik degil, kotu niyet. Ve o gunlerde yapilan hatalar yuzunden belki de GS hic bir zaman bir daha Avrupa kupasi alamayacak.
Bu dogru olabilir, ama çok uzun hikaye. Cengiz yazmış, tekrarlamayım, GS satılırken Canaydın ne konumdaymış?
Simdi sen avukatsin, bir muhendis kadar matematik okumadigini biliyorum. Ama bir kac rakami ekleyebilecek kadar hesap yapabildigini de eminim.
:D bir gün masada karşılıklı mühendislik yıllarımı anlatırım içki ile ama çok geride kaldı.

Bunun matematigini nasil yapamiyorsun, bunun neresini anlamakta zorluk cekiyorsun, hangi rakami alt alta getirip toplayamiyorsun?
Bu dediklerinin detaylarını kenara bırakırsak haklısın ama bunun Canaydın'ın icraatlerini nasıl akladığını sorgulamıştım ben. Sürekli Süren ve Cansun klübü kötü idare etmişler ama geçmişe dönüp bakınca bari sportif başarı var dedim. Şimdi hem kötü idare hem sportif başarısızlık ardından da ben başarılıyım demeçlerini duymaya dayanamıyorum yazıyorum, bunu anlamak için cidden mühendislik eğitimi mi lazım?
Ayrica bu Canaydin oyle gozukuyor ki 2-3 sene icinde seni essek gibi anirtacak. Bugun ihale yapiliyor. Ama insallah yanlis anlamazsin "ben anirdim" diyerek kurtulamayacaksin benden. O stadin onune gecip o halde videonu cekip, youtube'a koymani rica edecegim.
:D :D Ozancığım, bana geçenlerde doğmamiş çocuğu öldürdün diyordun ama bakıyorum sen de dereyi görmeden paça sıvamaya epey hazırsın, bari ben Juninho'ya sattım ruhumu, sen neredeyse bir ihale haberinden Canaydıncı olmuşsun. Önce, bir gazetede ihale haberi çıkmasıyla GS'a stad yapılmasının arasında çoook uzun yol var.

GS'ın önceliği Ali Sami Yen'de kalmak olmalıydı diye düşünüyorum, hele hele FB'nin Kızıltoprak'ta, Beşiktaş'ın Inönü'de kaldığı bir İstanbul'da. Seyrantepe, o da eğer gerçekleşirse (and mark my words daha çok uzun bir yol var), GS'ın stad sorunu ASY'de aşılmalı iken AOS, rüzgar panelleri gibi bir sürü garip maceranın ardından ve de ikinci en iyi alternatif olarak ortaya çıkacak.

Ama ortada daha ciddi, önemli bir fark var. Hayatta hep haklı olmak şart değil, herkes arada haksız oluyor, ben zevkle çıkar stad önünde anırır, videosunu da buraya dahi yüklerim :D hatta girer ardından bir de maç izlerim, stad güzelse daha da keyifle anırırım. Canaydın beni stadı yapabilme becerisi konusunda yanıltmış olur ama saydığım diğer hatalarını değiştirmez, stad cok da güzel olsa kalbim de Ali Sami Yen'de kalır 12-13 yaşında maça gitmeye başladım orada, gözümün önüne bazen GS bana gol atamaz diyen Koncilia'ya Sejdiç'in yarım saatte iki tane atışı gelir ya da Küçük Mehmet'in GS'a kısa süren geri dönüşünün ilk maçında sanırım Bolu'ya attığı gol. Şimdi Seyrantepe'ye gidelim, yaparlarsa gideriz elbet, ama gölümüz ASY'de kalarak.

Yani konu sonuçta forumda tartışma kazanmak değil, en azından benim için. Yapılanların nasıl bir süreçle yapıldığını, maliyetlerinin ne olduğunu da yazmak. Süren'i de Canaydın'ı da alden geldiğince sağlıklı değerlendirmek. Süren'i eleştiren herkes UEFA alınıp GS üstüste 4 kez şampiyon olduğunda aldığı keyfi de hatırlaması gerekir, tıpkı Canaydın Juninho'yu getirirse ondan alınacak keyfin de Canaydın'ın hanesine yazılacağı gibi. Hakkaniyet bunu gerektirmez mi?

Ali
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Ozan'la surekli bir araya geldigimizde bu konulari konusuyoruz, dolayisiyla onun nasil dusundugunu ben forumda ortaya cikan manzaradan daha iyi biliyorum. Simdi onun avukatligini yapacagim :)

Canaydin'a, e5'deki hela'yi Ozan da devretmez, merak etmeyin. Ama Suren'e, Cansun'a hic etmez, onu anlatmak istiyor. GS bugun Suren ve Cansun yuzunden batmis durumda, bunu gormeyen ya da inkar edenle tartismaya bile degmez bana gore. Canaydin ise bunlarin arkasindan gelen, beceriksiz, futboldan anlamayan bir adam. Ama Canaydin'a alternatif olarak Cansun, Suren ya da onlarin klonu adamlar sunuldugunda, Canaydin tercih edilecektir akli selim GS'lilar tarafindan.

Ribery, stad, futboldaki basarisizlik, amator subelerin kapanmasi, ve baska rezilliklerden hepimiz sikayetciyiz. Cozum Canaydin'in gitmesinde degil, yerine gelecek adamda. Canaydin'dan kacarken daha da batma ihtimali cok yuksek, cikan alternatiflere bakilirsa. Ben alternatiflerdense hala Canaydin'i tercih ederim, butun rezilliklerine ragmen.

GS'i bu borc batagina saplayan asil Canaydin'dan oncekilerdir. Canaydin'in da
o zamanlar yonetimde olmasi cok birsey ifade etmeyebilir, cunku GS'daki yonetim sistemi son derece dandik. Baskan birsey diyor, o oluyor, herkesin hatiri, arkadasligi vs. gibi seyler soz konusu. Canaydin yonetimde olur, ruhu bile duymaz, ya da anlamaz bile etrafinda ne oldugunu, zaten ici gecmis bir adam. Sanki su anda Canaydin yonetimindeki herkes olup bitenden haberdarmis, ya da soz sahibiymis gibi...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Cirak wrote:
Ribery, stad, futboldaki basarisizlik, amator subelerin kapanmasi, ve baska rezilliklerden hepimiz sikayetciyiz. Cozum Canaydin'in gitmesinde degil, yerine gelecek adamda. Canaydin'dan kacarken daha da batma ihtimali cok yuksek, cikan alternatiflere bakilirsa. Ben alternatiflerdense hala Canaydin'i tercih ederim, butun rezilliklerine ragmen.
Mehmet, diyorum ya, varsayalim Cansun secildi 5 sene once. Bu ekibiyle gitti Florya veya Riva'yi ipotek ettirdi, 50 milyon dolar %30 faizden kredi buldu. Delikanli adam futboldan anliyor sportif basari ya Denilson gibi bir plaj futbolcusunu getirdi (bu topcu Real Betis'deyken pesinden epey kosmustu). Sonra GS yine ayni GS, sportif basari geldi ya da gelmedi belki getirilen futbolculardan bir kaci ciddi sakatllik gecirdi ama borclar odenmemeye basladi. Cansun topu topu bir reklamci, cepte para yok. Borc alinan bankanin sahibi Fenerli, adamlar Florya icin bastirmaya basladilar. Ne olurdu? Belki de bugun GS nasil kapandi, iflas etti, elindeki mallar, gayri menkullar bankalara kaptirildi, futbolcularin hepsi nasil serbest kaldi, takim 3. lige nasil dusuruldu diye konusuyorduk. Bunlarin kafasiyla gidilirse olay coktan bitmisti.

Ya da 2 sene once Sardan-Cansun ikilisi secildiler, GS'in %30'unu daha sattilar 30 milyona. O parayla gidip delikanlilar Juninho'yu aldilar. Ama bu sefer GS'in gelirlerinin sadece %30'u kaldi kulubun elinde. Maaslar odenemiyor, bankalar bastiriyor, hacizler falan. Bu iki reklamcida para yok....

Diyorum ya... Belki de Canaydin sayesinde bir kac sene daha GS'i izleyebildik. Oyle ya da boyle. Belki o da ise yaramayacak, kendi hatalari da eklendi, olan sadece aci sonu geciktirmek oldu.

Ama bana Suren/Cansun/Sardan/Kalpakmalpak demeyin birader.

Ozan Ersoy
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozgur Huseyinoglu wrote:Yabanci madde atmak konusunda bu macta rekor kirildi evet. Ama isabet konusunda sizinkiler daha etkiliydi. Bizimkiler su ile Tumer'i ve Turaci'yi vurmustu herhalde. Sizinkiler Gerets'i direk alnini kanatacak/dikis attiracak bir cisimle vurmus, Mondi'ye ses bombasi atmislardi. Illa karsilastiracaksak:

Code: Select all

$S olaylari baz alinarak: + (butun stad, ve cok yogun madde atma) - (Ciddi TD/oyuncu yaralama) = 2 mac
fark yaratiyormus diyelim bari! :) (Polisle olan catismalar, ve seyircinin mac sonrasi kendi kendine hayvanatlasip koltuk kirip yakmasi, TFF cezalarina ne kadar dahil, ne kadar haric kestiremedigim icin denkleme katmadim. Ayni sekilde, tam ispatlanamayan $S koridor olaylarini da)
Heh, resmi agizdan, benim yukardaki denkleme karsi cikmislar yahu!? :D FB Resmi sitesinden Adnan Polat'a Cagri:
...Hatırlanacağı üzere stadımızda oynanan Galatasaray maçında çıkan bizim de kesinlikle tasvip etmediğimiz ancak Ali Sami Yen'deki olaylar ile karşılaştırıldığında çok küçük kalan olayların ardından...
Hasan'cigim, Ali Hocam, vallahi de sizleri gaza getirmek icin kopyalamis degilim... :lol: Hepsini almaya da gerek yok dedim, benim surekli vurgulayip durdugum, "igne-cuvaldiz" olaylarini "tersten" $ahini gerceklestirmisler cunku. Dinime kufreden musluman olsa... mi diyordu deyimimiz?? :lol:
Özgür
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote:Yabanci madde atmak konusunda bu macta rekor kirildi evet. Ama isabet konusunda sizinkiler daha etkiliydi. Bizimkiler su ile Tumer'i ve Turaci'yi vurmustu herhalde. Sizinkiler Gerets'i direk alnini kanatacak/dikis attiracak bir cisimle vurmus, Mondi'ye ses bombasi atmislardi. Illa karsilastiracaksak:

Code: Select all

$S olaylari baz alinarak: + (butun stad, ve cok yogun madde atma) - (Ciddi TD/oyuncu yaralama) = 2 mac
fark yaratiyormus diyelim bari! :) (Polisle olan catismalar, ve seyircinin mac sonrasi kendi kendine hayvanatlasip koltuk kirip yakmasi, TFF cezalarina ne kadar dahil, ne kadar haric kestiremedigim icin denkleme katmadim. Ayni sekilde, tam ispatlanamayan $S koridor olaylarini da)
Heh, resmi agizdan, benim yukardaki denkleme karsi cikmislar yahu!? :D FB Resmi sitesinden Adnan Polat'a Cagri:
...Hatırlanacağı üzere stadımızda oynanan Galatasaray maçında çıkan bizim de kesinlikle tasvip etmediğimiz ancak Ali Sami Yen'deki olaylar ile karşılaştırıldığında çok küçük kalan olayların ardından...
Hasan'cigim, Ali Hocam, vallahi de sizleri gaza getirmek icin kopyalamis degilim... :lol: Hepsini almaya da gerek yok dedim, benim surekli vurgulayip durdugum, "igne-cuvaldiz" olaylarini "tersten" $ahini gerceklestirmisler cunku. Dinime kufreden musluman olsa... mi diyordu deyimimiz?? :lol:

Denkleminde zaten eksiklikler var.Isabet ettirme konusunda Deivid'i ekleyeceksin.Ondan sonra tribunlerin emniyet guclerine saldirmasini ekleyeceksin.Denklemi tekrar kurup Adnan Polat'in "FB en az 5 mac ceza almali" demesini referans gosterip sonucunu ona gore cikartacaksin igne ve cuvalyilidizi meselesine gelmeden once.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Savas Macun wrote:Denkleminde zaten eksiklikler var.Isabet ettirme konusunda Deivid'i ekleyeceksin.Ondan sonra tribunlerin emniyet guclerine saldirmasini ekleyeceksin.Denklemi tekrar kurup Adnan Polat'in "FB en az 5 mac ceza almali" demesini referans gosterip sonucunu ona gore cikartacaksin igne ve cuvalyilidizi meselesine gelmeden once.
Yapma allahaskina Savas... AP'in macla ilgili soyledigi 40 tane sey vardi, sizinkiler, tutmus sanki, butun ihaleyi 2 FB'liye cikarmaya calisiyor gibi, gaza gelip, hep kendi suclari olan binbir konuda tutup da AP'a ders vermeye kalkmislar. Bunu (Konya, Manisa, Kayseri gibi takimlarin yonetimi degil de, sizinkilerin yapmasini) hakli, mantikli bulan, komik bulmayan bir tane FB taraftari olmayan insan bul bana, tamam diyeyim, hesabimi yeniden gozden gecireyim. "Her konumda, her kosulda FB (AY) haklidir, karsisindakiler haksizdir mantigi/matematigi" allaha sukur ki ne o haliyle, ne de FB'nin yerine GS konulmus haliyle filan muhendis mantigimi bulandirmadi daha.

Sunu da ekleyeyim, 2 nokta var, aciklamada:
- Biri hayret ettigim "kesinlikle tasvip etmediğimiz" kismi. Mactan sonra kafa yaran, nerdeyse kulak patlatan "buyuk seyirciye" tesekkur ediliyordu cunku.
- Ikincisi de, dedikleri gibi, mac sonrasi ortaligi velveleye verme yolu secilmedi, onu da takdir ettim.

Ama, onun disinda, her yeri hypocrisy(riya?) dolu...
Özgür
Post Reply