14. Hafta: Galatasaray -Ist. Bldspor 2-2 (Balta, Karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Fahrioglu wrote:
Ozan Kaya wrote:Ben Lincoln'un pozisyonunu gormedim, set mi girdiler? Yoksa eften puften mudahalede mi sakatlandi? Sakat sakat oynadigina dair soylentiler de var.
Arkadan bilegin adale ile birlestigi yere kayarak krampon ile mudahale var, ayagi bile kirilabilirdi. Adamlar olduresiye giriyorlar. Cok sert bir hareketti.
Alçak eşeğe binerler diye çok güzel bir lafımız vardır.

Daha bu sezon başında bu konu konuşulduğunda ben GS'ın çok dikkatli olması ve önlem alması gerektiğini yazmıştım. Hakemler işlerini yapmıyor, sen de adamını üç hafta üstüste sahada tutamıyorsun.

Lincoln'ün sakatlanmasının ardından iki Belediyeli sahayı sedye ile terketseydi iki hafta sonra maç farklı olurdu.

GS bunu nedense yapmıyor, hala da vakit var, önce mesajı vereceksin sonrada rakibin en önemli yıldızının ayağını eline vereceksin, bütün rakipler nasıl da centilmenleşir görürsünüz.

Ha, ya da yapmazsın bunu, milyonlarca Euro verdiğin adamdan bir verim alamazsın (tabii bunun sebebi disiplin üstadının uygulamaları da olabilir o da başka mesele) oturur hakemden şikayet edersin.

Ali
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Fahrioglu wrote:
Ozan Kaya wrote:Ben Lincoln'un pozisyonunu gormedim, set mi girdiler? Yoksa eften puften mudahalede mi sakatlandi? Sakat sakat oynadigina dair soylentiler de var.
Arkadan bilegin adale ile birlestigi yere kayarak krampon ile mudahale var, ayagi bile kirilabilirdi. Adamlar olduresiye giriyorlar. Cok sert bir hareketti.
IBB'linin hareketi/temasi sag ayaginaydi yalniz. O saha kenarina gelip sol bacagina tedavi yaptirtmisti, netekim resmi sitedeki "Sağlık Raporu"nda da oyle soyleniyor:
Sağlık Raporu: Cassio Lincoln

Cassio Lincoln'un bugün Acıbadem Hastanesi'nde yapılan tetkik ve muayenelerinde sol uyluk arka adalesinde bir zorlanma tespit edilmiştir.
Dolayisiyla hem sol, hem de bilekle ilgisi yok diye dusundum ama, Turkcemden emin olamadim :oops: "uyluk" tanimina da bir daha baktim sozlukten:
Kalçadan dize kadar olan bacak bölümü
Yani, direk temasin oldugu noktadan degil, anladigim kadariyla dengesiz mudahale yuzunden (rakibi sutten cikmis ak kasik filan yapiyor degilim yani, yanlis anlamayin) vucudunun ters pozisyonda kalmasinin zorlamasiyla olusan bir sakatlik oldu.

Hayirlisi bakalim... "Gercek Galatasarayli" olmasi icin cok iyi bir zaman olacakti aslinda ama, dunki LigTV haberlerinde oynamasinin "zor", bugun ise "belirsiz" oldugunu soyluyorlardi...
Özgür
Post Reply