18. Hafta: C.Rize-Galatasaray 2-5 (Nonda(3), Servet, Arda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kim Arda mi uslanmis...nerede. Adam 10 topun 8 ini rakibe yolluyor...sonra
orta degil sanki topu havalandiriyor sadece. Arda bencil oynuyor, son derece
agir ve oyunu yavaslatiyor. Top kaptirmasi cabasi. GS dun 5 golluk oynamadi,
rakip cok kötu oynadi.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:rakip cok kötu oynadi.
Evet, dun Ridvan bayagi uzerinde durdu dun, kornerlerde Servet'i Rizespor'da oynayan 1.05 boyunda bir pigme tutuyordu, bir tane yediler, adam hala tutmaya devam etti, ikiyi de yediler. En sonunda Arda korner golu atti.

Bunun iki izahi olabilir, ya GS devre arasinda birden muthis bir korner takimi olmustur ya da Rize kornerlerde adam kapatmayi bilmiyordur.

Bana maalesef ikincisi daha mantikli geliyor.

Ali
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ali Gursel wrote:
Evet, dun Ridvan bayagi uzerinde durdu dun, kornerlerde Servet'i Rizespor'da oynayan 1.05 boyunda bir pigme tutuyordu, bir tane yediler, adam hala tutmaya devam etti, ikiyi de yediler. En sonunda Arda korner golu atti.

Bunun iki izahi olabilir, ya GS devre arasinda birden muthis bir korner takimi olmustur ya da Rize kornerlerde adam kapatmayi bilmiyordur.

Ali
Rize'nin kornerlerde cok kotu markaj yaptigi dogru, ama biz de ilk defa kornerleri dogru yerlere attik. Yani toplar yine alti pasin on cizgisine veya kalecinin kucagina atilsaydi Servet'i kimin tuttugu pek farketmeyecekti. Zaten dun Arda da bir tane korner atti ve eskisi gibi cok kotu yere vurdu sonra yine vazgecti. Volkan dun korner nasil atilir ders verdi, markaj kotu yapildiysa bu Volkan'in kornerlerinin iyi oldugunu degistirmez. Tabii iyi markajda da bu kadar korner golu bulamayiz.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ali Gursel wrote:

Ali
Aslinda her ikiside.

Servet'i Fahri tutuyordu tum olu toplarda ama soyle de bir durum var:

Servet,Bouzid,Hakan Sukur ve Nonda zaten uzun oyuncular bunlarin yuzde yuz paylasacak adam yoktu Rize'de, sadece onlarda degil bir cok TR liginde adam paylasimini yapacak takim yok ki bu GS icin buyuk avantaj ve daha yeni kesfedildi.

Bunun yani sira kornerleri veya duran toplari Sabri,Arda kullanirdi dun Baris ve Volkan kullandi.Bayagi da etkili kullandilar.

Servet bosuna 50 metre depar atip kizmamis Arda'ya, hoca da geri gelince ona da anlatmis "bak Daum sayesinde biz boyle duran toptan cok gol attik" diye.
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Gecen sene tek korner golumuzu de tesadufen Emre Asik (Besiktas macinda) atmisti. Gercekten de bu macin en onemli dersi, 4 uzun boylu adamdan yararlanilacaginin gorulmesi ve anlasilmasi oldu diyebiliriz.

Simdi tehlike Hasan Sas'in geri donmesi, cunku adim gibi biliyorum ki Hasan'in oldugu yerde kornerler tek pas olarak kullanilir ve heder edilir.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Nonda, Sukur, Bouzid, Servet e ilave, kalecinin onunde duran M. Topal ve hava hakimiyeti olan Balta yı da unutmayın.

GS dort adam ile degil, altı pas icinde rakip kalecinin tam onunde dikilen M. Topal ve bes uzun oyuncu ile rakip kaleye yuklendi. Toplam altı oyuncu, hangisini tutacaksınız? Kendi kalecimiz haric diger dort oyuncundan ikisi defansta kalıyor (Ugur ve Barıs/Volkan), biri ribaund topluyor(Arda) digeri de korneri atıyor(Volkan/Barıs).

Rize nin kalecisi toplara cıkmadı, Rize nin adam paylasımı kotuydu dogru. Yigidi oldurun ama hakkını verin. Bizimkiler sıkı yuklendiler, risk aldılar ve golleri bileklerinin hakkıyla cıkardılar. GS ın her macta kornerlerde altı eleman ile kaleye yuklenecegini tahmin etmiyorum. Buyuk bir ihtimal Topal yada Hakan Balta dan biri ribaud toplamak, rakip atagı kesmek icin 18 yayı dısına 2. adam olarak cıkar. Altı pas icinde rakip kalecinin tam onunde bir oyuncumuz, iki stoper, Sukur, Nonda(toplam bes oyuncu) rakip 18 icinde bayagı bir gurultu patırtı koparır, hasar yapar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Resmi sitedeki bilgilere baktım. Dun Rize kalesini kornerlerde domine den altı oyuncumuzun boyları

H.Sukur---1.91
M.Topal----1.87
Bouzid-----1.90
Nonda-----1.82
H.Balta----1.84
Servet-----1.91

Etkili yapılan orta sonucu bu altılıdan kafa golu cıkarmamız/karambol yaratmamız surpriz degil.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

Sezon başladığında rizeye ilk maç 4 gol atıp vay be diyerekten lige başlamış ve inanılmaz bir heyecan hissetmiştik. Daha sonra futbolumuz geri gitmişti. Tabi sakatlıkların çok büyük etkisi olmuştu.

Dünde 5 gol atarak başladığımız 2th yarı yine herkese büyük heyecan getirdi. Yalnız önemli bir nokta 3 gol duran top kornerden geldi. Bu 3 golü çıkardığımızda ( yani önceki maçlarda duran topları değerlendirememiştik ) mücadelemizle 2-2 berabere kalıp yine çok üzülecektik. Bir sürü teknik taktik üzerine konuşma yapılacaktı. Herkes çok koştuğumuzdan falan bahsedecekti.

Umarım sahip olduğumuz uzun boylu futbolcu yapısını daha efektif kullanarak ve çok önemlisi kendimizi deli gibi yormadan ( yani sakatlık vermeden ) bu tür golleri kaydedebilirsek ki bu arada takım oyununu geliştirirsek çok başarılı olabiliriz. Gençlerimizin daha çok yol katetmesi lazım. Kondisyon bakımından zaten takımımız fena değil ama işte bir arada çok maç yapmak gençlerin özgüvenini daha da artırır.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bir tarafimizi yirttik sene basindan beri GS'nin karsi konulmaz hava hakimiyeti var , bundan yararlanilmali diye. Fakat ne yapildi? Kornerler ve serbest vuruslar israrla ortalarda topu kaldirma gucu ve becerisi az olan Arda, Sabri, hasan Sas ile heba edildi.

Hasan Sas ve Sabri oynasaydi, o golleri atamazdik. Cunku kornerin basina gecerlerdi Hakan abilerinden alinan icazetle. Ridvan biraz laf olsun diye konustu. 1.85-1.95 arasinda 5 oyuncu vardi sahada GSde.. Hakan, Bouzid, Hakan Balta, Servet, Mehmet Topal vede hatta Baris . Bunun yanisira zamanlamasi cok iyi olan Nonda ve gordukki Arda. Birakin Rizeyi, bana Turkiyede baska bir takim gosterin ki mismatch olmayacak. Nitekim Serveti , Hakani, Nondayi tuttular, Arda atti golu. O vurmasaydi hemen arkasinda baska bir GS'li vardi. Baris ve Volkanin topu kaldirmaya ve tehlikeli falso vermeye gucleri yetti. Olay bu kadar basit. Rizenin gucsuzlugu ile alakasi yok.

Dun Turgay Renklikurt bir yorum yapti. Dun GS'de kafasi karisik adam sayisi azdi (Sabri, Hasan Sas, Umit KAran yoktu yani) dedi. Bu yuzden geride kalanlar antrenorun istedigi gorevi standart olarak yapanlardi dedi. Katiliyorum. Sagolsun Sabri ve Umitte oyuna girerek suratle bizi hakli cikardilar.

Hakan Sukur oynadigi muddetce Sabrinin o takimda yeri yok. Futbol aklini tamamen kaybedip hizmetkar seviyesine inmis ve Kalliyi tamamen takmiyor . Hakan biraktiktan sonra da rehabilitasyona alinip, tekrar futbol mantigini kazanmali, olmuyorsa yollanmali.

Bu arada GS'de vitesi dusurdu, oyunu rolantiye aldi. Ayni 11 ayni istahla ve hucum zenginligi devam etse skor farkli olurdu.

Nondayi yavas yavas anlamaya basladilar. Tabii Nondada anlamis GS'yi. Aganin ayakkabisini parlatip bagliligini sunarsan, gol pasi alirsin. Yoksa Fransa gol krali olsanda birsey farketmez.

Gol sayisi 9 oldu, 6 tane sonra birileri ''double-double '' yapacak. :-)
NO ADNANS, NO CRY !!
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ustelik donen toplara ceza sahasi disinda gayet iyi asilmaya amade (Baris Ozbek ve Mehmet Topal) + (Ayhan ve Lincoln) potansiyelleri var.

Nonda mac sonunda "takima intibak sorunu yasamadigini, Hasan Sas'in oynamamasinin eksiklik oldugunu, Hakan, Hasan ve Song sayesinde adeta takimin onu evlat edindigini" soyledi (Lig TV'ye).

Uzun zamandir bizde takim uyumundan anlasilan bu. O yuzden de kesileceklerin operasyonu vakit gecirilmeden yapilmali, kolayindan baslamak gerekiyorsa da Hasan Sas'la baslanmali. Hazir teknik faktorler de bunu gerektiriyorken...
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

bu takımdan gitmesi gereken oyuncular gün gibi ortada. ümit karan, hasan şaş ve okan. bunlara ilave edebileceğim tek isim (malesef) arda!!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote: Gol sayisi 9 oldu, 6 tane sonra birileri ''double-double '' yapacak. :-)
:lol: :lol:

Aklima gelmisken bir-iki nokta:

Yedigimiz ilk golde Bouzid'in yaptigi faul Song'un yoklugunda yasayabilecegimiz fecaatin ilk belirtisi, tabii Emre oynatilmaz ise. Bouzid sezon basinda bir de boyle cok kotu penalti yaptirmisti. Epey zamandir ilk defa rakibine bu kadarkontrolsuz giren defans ortasi oyuncu goruyorum GS'da, suursuz, luzumsuz, kontrolsuz faullerdi ikisi de, biri penaltidan gol oldu, digeri de neredeyse penalti gibiydi. Bouzid genc falan ama GSlik adam olur mu, pek umidim yok.

Ikincisi ise, Arda ve Hakan'in bu mactan sonra elestirilmesini anlamadim, kac asist, gol, kalecinin zar zor cikardigi sut lazim bir hucum oyuncusuna bu mac isini yapti demek icin?

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Çok güzel bir maç oldu. Bouzid hariç hemen hemen herkesi beğendim. Servet kendini çok geliştirmiş gibi görünüyor. Kendisiyle dalga geçen fenerli arkadaşlarımızın bile takdirini kazandı burda :)

Nonda, aranan forvet, bu çok belli! Boy poz, çalım malım hepsi var adamda..

Neyse 2 hafta içinde yeniden lideriz inşallah ama bu Sivasta çok iyi gidiyor be kardeşiim :)
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Sen su kotu takim Rize'ye bak, gitmis BJK'yi yenmis :)
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Biraz da ben ekleyeyim Rize'nin ne muhteşem takım olduğuna dair bilgiler.

İkinci yarı başlayalı üç maç oldu, muhteşem Rize'nin bu üçmaçta aldığı sonuçlar:

Rizespor - GS: 2-5 (bu biz çok iyiyiz diye)

Gençlerbirliği - Rize 4 - 1 E bu da Gençler çok iyi diye, bakmayın Gençler'in ligde sondan ikinci olduğuna.

Rizespor - Trabzonspor 0 - 4 Eeee, Trabzon da malum altın çağında.

Neyse, bir iki rakam daha verelim: bu sene 20 maç sonunda Kasımpaşa'dan çok gol yiyen tek takımımız var züper ligimizde, evet doğru bildiniz, bizim Rize, 20 maçta 40 gol yemiş, Kasımpaşa bile becerememiş bunu.

20 maç sonunda en kötü averajlar: Kasımpaşa - 24, Rize -19, Konya - 11.

Ama evet, bugün Beşiktaş'ı yendiler, demek ki iyi olmalılar.

Bu arada sevgili Görkem, imzanı şimdi gördüm, Central'ın Park'ın ördekleri kışın nereye gider diye düşündüm.

Ali
Last edited by Ali Gursel on Sun Feb 03, 2008 1:05 am, edited 1 time in total.
Post Reply