Hakan Sukur ve de Muhtemel Bir Veda

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye giden Şükür, Galatasaray yönetimine de kırgın olduğunu ekleyerek; "Takım arkadaşlarımın benimle ilgili iyi sözlerini yönetim ambargo koyarak konuşmalarını yasaklamış. Galatasaray'a yıllarımı vermiş olmama rağmen bu durum beni çok üzdü." diye konuştu.

KÖŞK'TE GÜL İLE GELECEĞİNİ DEĞERLENDİRDİ
Dün Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edilen Hakan Şükür, görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada; "Bundan sonra yapacaklarımla ilgili Sayın Cumhurbaşkanı ile fikir alışverişinde bulunduk. Kendisinin Dışişleri Bakanlığı yaptığı dönemlerden birçok tecrübesi var. Sayın Cumhurbaşkanı da bana kendi fikirlerini iletti'' demişti.
Bu adami allayip susleyip karsimiza siyasetci olarak cikarirlarsa hic sasirmayin. Boyle ne yaptigini bilmeyen, kafasi karisik, ici kin dolu, yani kisaca boyle budala adamlar cok guzel kukla olurlar. Halk taniyor diye uzerine biraz yaldiz dokup federasyon baskani filan diye yuttururlarsa sasirmayin.

Yapsinlar da biraz eglenelim. Epeydir Yildirim Akbulut tipi adamlari ozlemistik piyasada.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Hakan gitti, takıntısı hala devam ediyor.

Ali Kaya
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Amaaaan GS'dan gittiya, ne yaparsa yapsin. Yolu acik olsun, bizden uzak dursun.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Murat Kara wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye giden Şükür, Galatasaray yönetimine de kırgın olduğunu ekleyerek; "Takım arkadaşlarımın benimle ilgili iyi sözlerini yönetim ambargo koyarak konuşmalarını yasaklamış. Galatasaray'a yıllarımı vermiş olmama rağmen bu durum beni çok üzdü." diye konuştu.

KÖŞK'TE GÜL İLE GELECEĞİNİ DEĞERLENDİRDİ
Dün Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edilen Hakan Şükür, görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada; "Bundan sonra yapacaklarımla ilgili Sayın Cumhurbaşkanı ile fikir alışverişinde bulunduk. Kendisinin Dışişleri Bakanlığı yaptığı dönemlerden birçok tecrübesi var. Sayın Cumhurbaşkanı da bana kendi fikirlerini iletti'' demişti.
Epeydir Yildirim Akbulut tipi adamlari ozlemistik piyasada.
Murat,

inan bi suru de oy alir.10 sene sonrasinin Futbol federasyonu baskanina bakiyorsun belki.

Siyaset Hakan Sukur icin daha cok erken.Biraz allanip pullanmasi lazim.Agzi laf yapiyor.Bu katilacagi partiye avantaj olur.

Memleketinden aday olsa direk secilir.Cok tehlikeli isler bunlar.Cok kivrak bir ahlak yapisina (cok cabuk donebilen) sahip olman lazim.Bana baba tavsiyesidir bu..Konu acilinca "aman oglum" der her lafinin basinda.

Ozal'in kazandigi 1984 secimlerinde Bursa'da yasaklilarin fazlaligindan dolayi yeni kurulan partilere aday gosterecek adam kalmamis.Herkes cuntadan veto yiyormus.

Hayati boyunca devlet memuru olmus hic bir partiye ,fraksiyona yada olusuma taraf olmayan babama universiteden bir arkadasi gelmis."Gel seni milletvekili yapalim Cavit sen temizsin :D " demis.Babam var gucu ile direnmis.

"Bana bak ZEKI ,Sag iktidar geldi beni suraya solcu diye surdu, sol iktidar geldi (1974 civari ECEVIT hukumetinden bahsediyor herhalde) sagci diye terfimi engelledi , hepiniz ayni "bok" soyunsunuz " diyip teklifi kibarca :D reddetmis. (bok kelimesi sulaleden yerlesmis yani) :D

Sonralari soylemisti, o ZEKI , sonradan Milli Savunma Bakani olan (Maden muhendisi - NE ANLARSA MILLI SAVUNMADAN ) Zeki YAVUZTURK.Donemde sagdan sola soldan saga milletvekillerinin transferlerinin bolca yasandigi 80'ler..

Tarikatcisi, seriatcisi, sabetayisti, masonu
Kemiksiz adami sevmem

Benden uzak Allah'a yakin olsun
TRUST GALATASARAY
MGC
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Murat Kara wrote: Bu adami allayip susleyip karsimiza siyasetci olarak cikarirlarsa hic sasirmayin.
Helal olsun Murat, cok iyi tahmin. Hurriyet'e gore Sakarya'ya belediye baskani olmayi planliyormus Hakan.

Eger dogruysa en azindan heykel masrafindan yirtmis olacagiz. Florya'da heykeli olan adama FB ve BJK'liden oy cikmaz :)

Belediye Başkanı oluyor
hurriyet.com.tr 16 Temmuz 2008

Sakarya doğumlu Hakan Şükür Sakarya'ya geri dönüyor. Ancak bu kez futbolcu olarak değil politikacı olarak..

Galatasaray Yönetimi'nin "Futbolu bırak, Florya'ya heykelini dikelim" diye çağrıda bulunduğu Hakan Şükür yol ayrımında.. Bir yandan kendisine yurt içi ve yurt dışından gelen transfer tekliflerini düşünen, diğer yandan Sarı-Kırmızılı yönetimin "Heykelini dikelim, adını futbol okullarına verelim tarihe geç" önerisini sıcak bakmayan Kral'ın siyasete girmeyi kafasına koyduğu öğrenildi.

Geleceği ve vereceği karar hakkında dün önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşen bugün de Başbakan Erdoğan ile bir araya gelmesi beklenen 37 yaşındaki futbolcuya ''Futbolu bırak. Amerika, Kanada ya da Katar'a falan da gitmeyi kesinlikle düşünme. Gel seni önümüzdeki sene yapılacak seçimlerde Adapazarı'ndan belediye başkanı adayı gösterelim'' teklifinin yapıldığı ifade edildi..

Bu tekliften sonra Hakan Şükür'ün ailesinden gelen baskılarla futbolu kesin olarak bırakacağı ve AKP saflarında politikaya atılıp belediye başkanlığı önerisine sıcak baktığı öğrenildi..

Sakarya doğumlu olan ve futbolda da Sakaryaspor da başlayıp parlayan Kral bu konudaki kesin kararını önümüzdeki günlerde açıklayacak..
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Haydaa, yine gazeteye bakmadan yazmisim. Milliyet'e bakinca karsima bu cikti: http://www.milliyet.com.tr/default.aspx ... 008&ver=09

Ben sporla ilgili bir ise sokarlar diyordum ama adamlar buyuk dusunmusler. On yil sonra karsimiza basbakan olarak cikarsa sasirmayin. ABD'de aktorleri filan iktidara getiriyorlar, bizde de Fetullahin futbolcularini basa getirme modelini benimsediler demek ki. Once kiytirik futbolcu Erdogan, sonra gol krali Hakan.

Bakalim daha neler gorecez.

Idi Amin'nin hayatindan bir kesimi filim yapmislardi gecenlerde (Iskocyanin son Krali). Oradaki Nicholas Garrigan tipi geldi aklima hemen. Iktidar askiyla sarhos olup, filmin sonunda neredeyse kicinda tavana asiliyordu.

Edit: Bir Hakan hakkinda yazarken, oteki Hakan ile gecismisiz.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Gecenlerde Yilmaz Özdil ortalama Turk ile ilgili enfes bir olayi aktarmisti. Adam agzina sinek kacti diye kendi agzina hasare ilacini bosaltip nallari dikiyor. Boyle insanlarin cogunlukta oldugu bir toplumda Hakan Sukur basbakan olursa hic sasmam. Ikinci sayfa haberlerine bakin bu toplumun cehaletten yerlerde paspas gibi surundugunu görun. Secmenin bu oldugu ulkede herseye hazir olun. Hakan hangi birikimi ile belediye baskanligi yapacak diyorsaniz, degil ulke yonetmek, Kadirga cay ocaginda 'caylari tazeleyelim beyleeerrrr' derken gorseniz sasirmyacaginiz adamlarin ulke yonettigi bir yerde beni artik hicbir sey sasirtmiyor. Bir de bu secmenler icin 'millet cevabini verdiii millet ders verdiiii' deniyor ya kicimla guluyorum. Ne milletmis be! Kendi agzina ha$ere ilaci sIkIp, otoyollarda cehaleti ile kaza ustune kaza rekorlari kiran, iki kelime turkceyi yan yana getirmekten aciz, ortalama egitimi uc sene (rakkam ile 3) sene olan millet. Bu olgulari dile getirince de seckinci oldun diye etiket yapistirirlar, bitin hacmi kadar olmayan ebatlardaki beyinleri ile. Yok yok bit buyuklugunu gectim, karpuz buyuklugundeki kafalarina mikroskop soksan bitin binde biri kadar gozukmeyen beyinleri ile ve cehaletleri ile. TV muhaberi bu necip(!) milletin herhangi bir ferdine harhangi bir konuda soru sordugunda verilen cevaplari dinlerken ben utaniyorum: 'efendim simdi..eeee....gak, gukkk...guuuuu. ....huuuuu.....daaaaa....guhguhgru gru guh guh'. Alin size millet(!) iradesi(!!!!!!!). O yuzden Sukur degil belediye baskani, referandum ile cumbaba olsa sasirmam bu ulkede.
Last edited by Kenan Atak on Wed Jul 16, 2008 4:47 pm, edited 2 times in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Siyaset Hakan Sukur icin daha cok erken.Biraz allanip pullanmasi lazim.Agzi laf yapiyor.Bu katilacagi partiye avantaj olur.

Memleketinden aday olsa direk secilir.Cok tehlikeli isler bunlar.Cok kivrak bir ahlak yapisina (cok cabuk donebilen) sahip olman lazim.Bana baba tavsiyesidir bu..Konu acilinca "aman oglum" der her lafinin basinda.
Ben de bu "aman oglum" lafini dinleye dinleye buyudum. Zaman zaman tehlikeli olabilir elbette ama hayatin heyecansiz pek tatsiz oldugu da soylenebilir.

Onemli olan senin peder gibi (ve de senin gibi) prensip sahibi olabilmek. Bu elbette ilk asama. Yeri geldiginde o prensipler icin vurusmak gerekirse ne olacak? O asamada verilecek karar, secilecek silaha bagli! Silahini iyi secemeyen, tehlikenin gobeginde kala kalir.

Ben hatirliyorum, 5 kisi toplanip basketbol oynayamazdik. 4 kisi bir araya gelirse, asker dagitirdi yasaya gore. O donemde en guvendeki insanlar siyasi bilince varmis ve kendisini o vahsetten korumayi ogrenmis fakat mucadeleyi birakmamis insanlardi. Mucadeleyi birakanlar enseleniyordu sip diye.

Neyse Hakan'da bunlarin hic biri yok. Erdogan'in donemi mesela bu mucadelelerden gecmis donem. Gerektiginde sokakta yatmis kalkmis adamlar. O nedenle simdi askere bile bas kaldirmaya cesaret edebiliyorlar. Hakan bunlarin arasinda sapsal kalir.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Tayyip Erdogan, Fetullahci degil ama Murat.Naksibendilerden Gumushane dergahina bagli sanirim.Naksibendilerin kokenleri Bektasileri silmeye ant icmis Kadizadelere dayanir diye biliyorum.Eminim forumda tarih bilgisi benden daha iyi kisiler vardir.

Hakan'in milletvekilinden ziyade belediye baskani olmasini isterim.Yesil alan spor sahalari ve kompleksleri yaptirir iktidarin destegi ile tabi..Memleketinde futbolun gelismine cok daha fazla katkida bulunabilir.

Ama ne yazikki seninde bildigin gibi belediye baskanligi ilk basamaktir bu islerde.

Hakan icin kendisine basarilar dilemekten baska hic bir sey gelmiyor aklima.

Ben 2 sene daha oynar 4-5 M EURO atardim kenara.3-5 M EURO'ya da Samanyolu TV'de reklamlar cekerdim.Gerci Samanyolu diye on yargili olmamak lazim, her kanalda rahat rahat para basabilir.

Hala yorumcu olmak istememesini anlamiyorum.Ridvan'dan baska agzi iyi laf yapan yorumcu yok bak begenmesekte dinliyoruz adami.

Hakan Ridvan'i susuz getirir goturur.
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Tayyip Erdogan, Fetullahci degil ama Murat.
Degil ama yakinda olacak gibi. Yumusakgiller ailesine ait o da.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Kerem Tezic wrote:Gecenlerde Yilmaz Özdil ortalama Turk ile ilgili enfes bir olayi aktarmisti. Adam agzina sinek kacti diye kendi agzina hasare ilacini bosaltip nallari dikiyor. Boyle insanlarin cogunlukta oldugu bir toplumda Hakan Sukur basbakan olursa hic sasmam. Ikinci sayfa haberlerine bakin bu toplumun cehaletten yerlerde paspas gibi surundugunu görun. Secmenin bu oldugu ulkede herseye hazir olun. Hakan hangi birikimi ile belediye baskanligi yapacak diyorsaniz, degil ulke yonetmek, Kadirga cay ocaginda 'caylari tazeleyelim beyleeerrrr' derken gorseniz sasirmyacaginiz adamlarin ulke yonettigi bir yerde beni artik hicbir sey sasirtmiyor. Bir de bu secmenler icin 'millet cevabini verdiii millet ders verdiiii' deniyor ya kicimla guluyorum. Ne milletmis be! Kendi agzina ha$ere ilaci sIkIp, otoyollarda cehaleti ile kaza ustune kaza rekorlari kiran, iki kelime turkceyi yan yana getirmekten aciz, ortalama egitimi uc sene (rakkam ile 3) sene olan millet. Bu olgulari dile getirince de seckinci oldun diye etiket yapistirirlar, bitin hacmi kadar olmayan ebatlardaki beyinleri ile. Yok yok bit buyuklugunu gectim, karpuz buyuklugundeki kafalarina mikroskop soksan bitin binde biri kadar gozukmeyen beyinleri ile ve cehaletleri ile. TV muhaberi bu necip(!) milletin herhangi bir ferdine harhangi bir konuda soru sordugunda verilen cevaplari dinlerken ben utaniyorum: 'efendim simdi..eeee....gak, gukkk...guuuuu. ....huuuuu.....daaaaa....guhguhgru gru guh guh'. Alin size millet(!) iradesi(!!!!!!!). O yuzden Sukur degil belediye baskani, referandum ile cumbaba olsa sasirmam bu ulkede.
Türk milleti hakkında ki "necip" düşüncelerinizi ifade ettikten sonra
memleketi idare edecekler nasıl seçilmeli, bir de onu anlatsanız tam süper
olacak!

Ali Kaya
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Kaya wrote: Türk milleti hakkında ki "necip" düşüncelerinizi ifade ettikten sonra
olacak!

Ali Kaya
Nasil yani bilmiyor musun? Yarim ton komur, 1 bucuk kilo fasulye, 3 kilo kirmizi mercimek (mercimek fiyatlari artti bu aralar) secmenden oy olmak icin "mubah" yollar. Sonra daha neler var neler? Isadamlarini sikistirmak, maliyeyi ustlerine salmak, giyinmesini bilmeyene ihale, is vermemek, camilerde "kime oy verilmesi" vurgulanan vaazlar vs. vs..

Bunlari yapmazsan secilme olasiligin yok.

Ha bu arada...

"Türk milleti(yabanci sozcuk) hakkında(yabanci) ki "necip(yabanci)" düşüncelerinizi ifade(yabanci) ettikten sonra
memleketi(yabanci) idare(yabanci) edecekler nasıl(yabanci) seçilmeli, bir de onu anlatsanız tam(yabanci) süper(yabanci)
olacak!"

Turkce'nin hali bu. Benim yukarda yazdiklarimin ucte biri de yabanci.

Ozan Ersoy
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ozan Ersoy wrote: Nasil yani bilmiyor musun? Yarim ton komur, 1 bucuk kilo fasulye, 3 kilo kirmizi mercimek (mercimek fiyatlari artti bu aralar) secmenden oy olmak icin "mubah" yollar. Sonra daha neler var neler? Isadamlarini sikistirmak, maliyeyi ustlerine salmak, giyinmesini bilmeyene ihale, is vermemek, camilerde "kime oy verilmesi" vurgulanan vaazlar vs. vs..

Ha bu arada...

"Türk milleti(yabanci sozcuk) hakkında(yabanci) ki "necip(yabanci)" düşüncelerinizi ifade(yabanci) ettikten sonra
memleketi(yabanci) idare(yabanci) edecekler nasıl(yabanci) seçilmeli, bir de onu anlatsanız tam(yabanci) süper(yabanci)
olacak!"

Ozan Ersoy
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAH
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Ali Kaya wrote: Türk milleti hakkında ki "necip" düşüncelerinizi ifade ettikten sonra
olacak!

Ali Kaya
Bana hiddetlenip yazmissin belli ama kimse ile kapismak gibi bir niyetimin olmadigini belirttikten sonra ustte yazdiklarima iki kelime daha ekleyeyim (her ne kadar bu kadar dar bir yerde uc bes kelime ile meramimi tam olarak anlatabilecegimi dusunmuyorsam da). Öncelikle ben topluma degil ama toplumun bu kadar cahillestirilmesine öfkeliyim ve sinirim de oraya aslinda ama yazdiklarimi beni tanimayan elbette ters algilayabilir. Su kadarini söyleyeyim ABD'den tatil dönusu (gözlemlerimi yazacagim bir kac gune dek) bir kac gunlugune Istanbul'a ugradim. Orda degerlendirmelerine cok guvendigim bir arkadasimi da gördum ki o da tesadufen gelmisti. Birbirinden bagimsiz olarak yaptigimiz yorumlar ust uste örtusuyordu. Ulkede cok ama cok ciddi bir sorun var ki bence feci bir sorun: insalar adeta bilinclerinden arinmis durumdalar. Su anda Turk toplumu rasyonalitesini kaybetmis durumda bana göre. Bunun butun örneklerini gunluk hayatin hemen her alaninda göruyorsun, ama her alaninda, aklina gelebilecek hemen her alanda. Dilin bu kadar kötu kullanilmasi, hatta kendilerini kendi öz dillerinde ifade edememeleri, konusmaktan bile aciz olmalari da tesaduf degil. Insanlar akillarini kullanamaz duruma gelmisler. Bir ulke icin bundan daha korkunc bir sey olamaz. Ulke öyle bir halde ki nerde basina ne gelecegi mechul. Dandik bir yerde ters yöne giren kamyonun altinda da gidebilirsin, yolda yururken kokainden gözleri dönmus adam seni ligme ligme de edebilir, ya da islek bir caddede dikis ipleri ile tutulmus 10 kiloluk lehvayi kafanin ortasina yiyip de nallari dikebilirsin. Suursuzlugun hat safhada oldugu yerlerde insani degerlerin de minimumda gezmesi hic sasirtici degil. Gazetelerde ust uste okudugumuz annesini ligme ligme dogradi, ailesine iskence edip goruntulerini nete koydu ve arkadaslarindan buyuk övgu aldi haberleri de hic sasirtici degil bu baglamda. Afrika'daki kabilelerden farki kalmamis ortalikta gezenlerin. Ustelik bahsettigim yerler ic Anadolu, diri diri insanlarin yakildigi Sivas falan degil, Taksim vs gibi yerler bile bu halde. Hayatimda ilk defa Beyoglunda gezerken korktum ki hayatim orda gecmis, senelerce Sultani'de gecen yatililik yillari var. Yolda insan ifadelerine bakiyorsun ve insanlar bombos bakiyorlar. Ben Turkiye'yi böyle hatirlamiyorum sahsen. Abarttigimi hic sanmiyorum. Pek cok kisi ile konustum. Son derece akli basinda zehir gibi beyni calisan insanlar hayatlarindan bezmis vaziyetteler, kacmak istiyorlar ve bana ayni seyleri söylediler. Cocuklarimizi burda mi yetistirecegiz diyorlar. Böyle bir ortamda en ufak bir cözum en ufak bir cikis göremiyorum ben. Soruna verebilecegim cevap da bu maalesef. Yani yok. Daha evvel de olumsuz oldum ama bu kadar kötu bu kadar berbat bir dönem daha hatirlamiyorum bu toplumla ilgili ve dönerken icimi muthis bir huzun kapladi acikcasi.
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Ozan Ersoy wrote:
olacak!

Ali Kaya
Nasil yani bilmiyor musun? Yarim ton komur, 1 bucuk kilo fasulye, 3 kilo kirmizi mercimek (mercimek fiyatlari artti bu aralar) secmenden oy olmak icin "mubah" yollar. Sonra daha neler var neler? Isadamlarini sikistirmak, maliyeyi ustlerine salmak, giyinmesini bilmeyene ihale, is vermemek, camilerde "kime oy verilmesi" vurgulanan vaazlar vs. vs..

Ha bu arada...

olacak!"

Ozan Ersoy
Yazdıklarınız soruma cevap olmamış. İlla kömürden, mercimekten bahsetmek istediyseniz, "seçimler olsun fakat kömür dağıtmak yasak olsun" falan diyebilirdiniz.

Bu tür "kıyakları" sadece AKP'nin yaptığını düşünüyorsanız siyaseti hiç bilmiyorsunuz ya da takip etmiyorsunuz demektir.

Seçimler yapılmasın demek istiyorsanız size önerim böyle bir isteği yüksek sesle dillendirmemeniz (böyle bir durumda çok ters tepkiler alabilirsiniz). Bunun yerine şimdi yaptığınız gibi seçimlerde yapılan ya da yapıldığı iddia edilen oyunlara vurgu yapmak ve halkın kandırılmaya çok müsait olduğunu iddia etmek daha akıllıca.

Bir de seçimler olsun fakat açık oy gizli sayım yapılsın diyebilirsiniz. Malum, memlekette olmamış şey değil bu.

Dil konusuna hiç girmiyorum, "idare", "ifade", "nasıl"... gibi kelimelere yabancı diyen bir anlayışla bu konuyu tartışmaya hiç niyetim yok.

Ali Kaya
Post Reply