Diger Takimlarin Resmi Transferleri 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mesut Ulukök

Post by Mesut Ulukök »

Trabzonspor'un çok iyi transferlerin ardından, bir 11 oluşturdum Trabzon için.

------------Gökhan----------

Barış-Colman-Selçuk-Yattara

------------Hüseyin------------

Cale--Egemen--Song--Tayfun

--------------Tolga------------

Yedek kalecileri Onur var, gelirse Sylva var. Sağ açık ve sol açıkta iki tane genç yedek var, 2.ligden aldıkları. Stoper için yine Milli olmuş genç Ceyhun Gülselam var yedekte, Giray var yedekte. Selçuk'un kalitesi zaten belli. Gökhan'da golcü özelliği çok yüksek olan bir futbolcu. Şu kadrodaki tek soru işareti sol bek Cale ve orta sahada oynayacak Colman gözüküyor. Bu adamlar neyin nesidir bilmiyorum(z). Ama Ersun Yanal gibi Türkiye'deki en iyi t.dlerden biri olan adam izlemiştir, biliyordur. Kötü çıkacığını zannetmiyorum ben.

Bana göre Trabzonspor, Galatasaray'ın ardından en iddialı şampiyonluk adayıdır bu kadrosuyla. Yine onlar için uyum süreci oldukça önemli olacaktır. Bunu ne kadar erken atlatacakları da belirleyici bir unsur olacak.

Fenerbahçe 3., 4.olursa da pek şaşmamak lazım. Geçen seneye göre kadroları daha kötü bence. Geçen sene yabancısız Galatasaray'ı bile geride bırakamayan o zamanki Fenerbahçe, şu kadrosuyla şu Galatasaray ve Trabzon'u bence geçemez.

Yine Sivasspor'un geçen sene kadar iyi olmasını beklemiyorum ama onlar da 6.-7. bitireceklerdir bana göre.

Bu sezon Trabzon'dan sonra en büyük sürpriz beklediğim takım da Kayserispor. Kayseri'ye dikkat diyorum ve bitiriyorum.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Türk futbol tarihinin en pahalı transferini yaptığın söyleniyor ama yinede taraftarın mutsuz!

Nerden mi belli? Ne zaman mutsuz olsalar içlerine kapanıyorlarda, ordan belli :D Şu anda olduğu gibi...
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ismail ,

Gelen kardesimiz de pek mutlu sayilmaz.
-------------------------------------------------------------------------

Güiza: İspanya'ya mutlaka döneceğim

İspanya'nın Mallorca takımından Fenerbahçe'ye transfer olan Daniel Güiza, İspanya'dan canı çok sıkkın bir şekilde ayrıldığını; ancak bir gün mutlaka kendi ülkesine döneceğini söyledi.

NTVSPOR ve Ajanslar
Güncelleme: 20:20 TSİ 10 Temmuz 2008 Perşembe

Fenerbahçe'nin renklerine bağladığı İspanyol oyuncu Daniel Guiza, İspanyol basınına çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Daniel Güiza, bir İspanyol radyosuna yaptığı açıklamada, ülke futbolcularının ''Ekmek aramak için İspanya dışına çıkmak zorunda olduklarını'' söyledi.

14 milyon Euro gibi yüklü bir bonservis bedeli ile para kazandırdığı kulübüne ziyarette bulunan ve arkadaşları ile vedalaşan Güiza, La Liga'nın İspanyol futbolculara değil yabancı futbolculara cömert olmasından dert yandı. Güiza, ''Eğer İspanya dışına çıkmazsan zaman gelir yemek yiyemezsin. Ekmek aramak için İspanya dışına çıkmak zorundayız. Çünkü, burada bir şey yapmasa da parayı yabancılara vermeyi tercih ediyorlar'' şeklinde konuştu.

ALLAH ALLAH BIZDE LA LIGA'DA OYNAYAN ELEMANLARIN MAC BASINA EN AZ 70.000-80.000 EURO'YA FELAN OYNADIKLARINI SANIYORDUK. :shock: REAL'E GIDEN MC MANAMAN DAHA O ZAMANLARDA MAC BASINA 70 KUSUR BIN POUNDA (EURO DEGIL) OYNUYORDU.DEMEK ORADA DA GAVUR FAZLA ALIYORMUS...

İspanya'da geçtiğimiz sezon gol kralı olup iyi bir sezon geçirmesine rağmen hiçbir İspanyol kulübünden teklif almadığını savunan Güiza, transferinde sadece kendisini değil ailesini de düşünerek hareket ettiğini kaydetti. ''İspanya'dan canım çok sıkkın gidiyorum ama bir gün döneceğim'' şeklinde konuşan İspanyol futbolcu, ''Şu anda sadece Fenerbahçe ile şampiyon olmayı, Türkiye'nin zevkini çıkarmayı ve ailem ile orada iyi yaşamayı düşünüyorum. Türkiye macerasına başlamak için sabırsızlanıyorum'' değerlendirmesini yaptı.
:shock: BIZDE .

Güiza, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarında Fenerbahçe'nin Atletico Madrid ile karşılaşmasını arzu ettiğini de ifade etti.

INSALLAH :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ismail Gezer wrote:Türk futbol tarihinin en pahalı transferini yaptığın söyleniyor ama yinede taraftarın mutsuz!

Nerden mi belli? Ne zaman mutsuz olsalar içlerine kapanıyorlarda, ordan belli :D Şu anda olduğu gibi...
ya sorma. Cok bozuluyorum iclerini kapandiklarinda... Bir eglencem yok oluyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Şimşek: Cari açığı Fenerbahçe tetikliyor!

Ekonomi gündeminin en önemli maddelerinden cari açığa, Hazine'den sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'ten ilginç bir değerlendirme geldi.

Habertürk Televizyonu'nda cari açığın düşürülmesi için yaptıkları çalışmaları anlatan Şimşek, Fenerbahçe'nin bir ay içinde yaptığı 21,5 milyon Euro bedelli transferlere dikkat çekti. Kendisi de Fenerbahçeli olan Şimşek, esprili bir şekilde "Fener cari açığı tetikliyor.'' dedi. Hazine Bakanı, gelecekte Türkiye'nin futbolcu ihraç eden bir ülke olacağına inandığını kaydetti. Cari açığın nasıl düşürüleceğine ilişkin bir soruya da, "Çok yönlü çalışmaları uygulamaya koyduk.'' cevabını verdi. Fenerbahçe, ünlü İspanyol futbolcu Güiza için kulübüne 14 milyon Euro bonservis, kendisine de yıllık 4 milyon Euro ödenmesi için anlaşmıştı. Ayrıca İspanyol teknik direktör Aragones'le de senelik 4 milyon Euro bedelle sözleşme imzalamıştı.
Muhahahaha :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerin golcüsü gelmiş. Bakalım kendisimi karısımı gündemi meşgul edecek :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Duydugum kadari ile Mehmet Aurello Ispanyaya 3M Avro'ya gitmis. Dogru mu bu rakkam? Ortada bir suru yalan yanlis seyler dolaniyorda.

FB'de opsiyonu bnede diye bu transfere itiraz edecekmis. Ribery meselesi gibi avuclarini yalalar. UEFA gecici lisans cikartmis bile. Aurello 3M Avro eder mi, burasina pek karar veremedim. FB'nin 2M Avro teklifini elinin tersi ile itmis. Bence Avrupa standardina gore vasatin ustune cikamasada guvenilir ve de sakatlik gecirmeyen bir oyuncu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kod Adı Pırasa operasyonuyla Carew'i de getiriyorlarmış :D

Yahu, Kezman yedek takımda yer aldı diye 45 dakka surat asmış. Kaç milyon euro verdikleri adamı koyacak yer bulamıyorlar, basın baykuşları hala forvet transfer ediyor. Pırasa'nın böyle bir beyinsizlik yapacağını sanmam.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ismail Gezer wrote:Fenerin golcüsü gelmiş. Bakalım kendisimi karısımı gündemi meşgul edecek :D
Şimdilik başbaşa gidiyorlar. Fenerlilerin yeni yengesinin tangalı videolarıyla Guiza'nın imza töreni hemen hemen aynı oranda medyada yer işgal ediyor gibi :D
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ismail Gezer wrote:
Ismail Gezer wrote:Fenerin golcüsü gelmiş. Bakalım kendisimi karısımı gündemi meşgul edecek :D
Şimdilik başbaşa gidiyorlar. Fenerlilerin yeni yengesinin tangalı videolarıyla Guiza'nın imza töreni hemen hemen aynı oranda medyada yer işgal ediyor gibi :D
Con etneresan bir kadin o. Uefa'dan lisansli menejer ama ayni zamanda showgirl ve seri futbolcu sevgilisi. Guzel oldugu kadar cokda zeki bir kadin.
Fakat gecenlerde guiza'yi ararken Atlethico Madrid taraftar sitesinde yola comelmis herkezin gozu onunde asfalt yola cisini yapiyor ve resim cekene basari isareti yaparak poz verirken resmini gordum, inanamadim.
Mehmet Gurdal Cetin

Fener'de ikinci sakatlık şoku!
16 Temmuz 2008 Çarşamba 13:34 INTERNETHABER
Sarı lacivertlilerde 6 ay sahalardan uzak kalması beklenen Deivid'in ardından yeni bir sakatlık şoku yaşanıyor.
Sezon hazırlıklarını Avusturya'nın kış sporları merkezi Kitzbühel'de sürdüren Fenerbahçe, idmanda sakatlanan ve 6 ay sahalardan uzak kalması beklenen Deivid'in ardından yeni bir sakatlık şokuyla sarsıldı.

Lig TV'den Yılmaz Dirim'in haberine göre, Fenerbahçe kampında sakatlanan ve doktorlar tarafından menisküs teşhisi konulan Vederson, bugün ya da yarın ameliyat olması bekleniyor.İlk gelen haberlere göre Vederson 2 ay sahalardan uzak kalacak.
-----------------------------------------------------------------------

Adamin alismasi topla tekrar oynamasi, korkmadan topa girmesi 3 ay..
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Kitzbühel'de
Bu Kitzbuhel gercekten super yer. Insan kayarken kafasinin uzerinden baska kayakcilar ucuyor. Yemekler ise daha da super. AY agzinin tadini bilen adam demek ki! Gerci mevsimleri sasirmis biraz ama o kadari kadi kizinda da olur.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sirf Murat Gokcigdem agabeyimi ilgilendiriyor diye buraya yaziyorum.

Murat abi bu haberi ESPN de bulamazsin henuz ;)

Lakers, Bulls ve Kings uclu takasa giriyorlar:
Lakers Kirk Heinrich ve Ron Artest i aliyor

Bulls Lamar Odom i

Kings de Jordan Farmar ve Tyrus Thomas i...
Mehmet Gurdal Cetin

ETO'O UZBEKISTAN'a gidiyor haberleri dun bizim basinda cikmisti.Bugun de tum basin anlasmis gibi, ETO'O Uzbekistan'da "FB 'den teklif geldi dusunuyorum" gibi aciklamasi yazildi.

Oysa Ispanyol basini diyor ki,

http://www.as.com/futbol/articulo/futbo ... ftb_53/Tes

http://www.20minutos.es/noticia/399882/ ... zbekistan/

http://www.marca.com/edicion/marca/futb ... 47221.html

Ha bizimkiler MARCA'yi kutsal kitap gibi gordukleri icin "baska yerlerden de teklif var" basligini FB olarak yorumlamis olabilirler.

Ben FB'nin MAKALELE ile gorustugunu dusunuyorum.CHELSEA'den resmi olarak ayrilacak ilk adam o ve FB'ye uygun.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Cok basarili cok begeniyoruz hayirli olsun :D
BJK bu adam sezonluk 850K garanti para istedigini soylemis ve kabul etmemisti.Simdi ne oldu da kabul ettiler acaba :D
Bari sicak para yerine 6.aya cek verseler mis..

Gökhan Zan 2 yıl daha Beşiktaş'ta
Beşiktaş Kulübü, tecrübeli savunma oyuncusu Gökhan Zan ile yeniden anlaştı. Gökhan, siyah-beyazlılarla 2 yıllık sözleşme imzaladı.

NTVSPOR
Güncelleme: 16:45 TSİ 21 Temmuz 2008 Pazartesi

Beşiktaş, milli futbolcu Gökhan Zan ile tekrar anlaştı.

Taraflar arasında bir süredir devam eden pazarlıklar sonuç verdi ve Gökhan Zan başkan Yıldırım Demirören'le yaptığı son görüşme sonrası 1 yılı opsiyonlu 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Milli futbolcunun her yıl için 850 bin YTL garanti para ve maç başına 25 bin YTL alacağı açıklandı.

Öte yandan Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin de milli futbolcunun takımla birlikte çalışmalara başlayıp, Avusturya'daki ikinci etap kampına katılacağını söyledi.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply