AC Bellinzona- Galatasaray 3-4 (Kewell, Baros(2), Lincoln)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

2 gs seyircisi biletini aldı büyükcene bayraklarıyla maçı bekliyor.
:lol:

isviçre'den selamlar,

YENECEĞİZ.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Bence:

Code: Select all

De Sanctis
Linderoth  Emre  Servet  Volkan
       Meira  Ayhan
Aydın     Lincoln     Kewell
             Baros
Linderoth iyileşmediyse onun yerine Serkan.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Linderoth iyileştiyse sağ bek yerine her zamanki yerinde oynamalı eğer 2 DM ile oynancaksa.Hasan yoksa da Meira defansın sağına geçebilir.Böylece ikisi de daha alışkın olduğu pozisyonlarda oynarlar.

---------De Sanctis-------------

Hasan(Meira)--Servet--Meira(Emre)--Volkan

------Linderoth--Ayhan---------

-Aydın-------Lincoln-----Kewell

----------Baros------------------
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu video-haber - 11 kisinin sakatlik nedeni ile Istanbul'da birakildigini soyluyor... Ayrica Hasan'in cezasindan da bahsediyor...

Bunlar Orkun-Ugur-Emre G.-Linderoth-H Balta-Sabri-Baris-Topal-Arda-Serkan-Umit... yani normalde cikip oynayabilecek bir takim :)

Skibbe sagbek de Alparslan'a gorev verecekmis - ileride de Baros ve Nonda oynayacakmis...

Dolayisi ile...

------------------------- De Sanctis ----------------------
Alparslan -------- F Meira ------- Servet ------- Volkan
Aydin ------------ Lincoln -------- Ayhan -------- Kewell
------------------- Nonda --------- Baros ----------------

gibi karni oldukca yumusak bir takimla cikacagiz sahaya - Ayhan'a inanilmaz yuk binecek - ilk 20 dakikayi fazla bastirmadan cok kontrollu oynayip - Sion ve Steaua maclari gibi erkenden iki gol yiyip sonra cikarmaya calismadan - yavas yavas tempoyu yukseltip 1-2 gol atip yemeden TR'ye donmeye bakmak lazim... Yoksa 5 aticaz diye cikarsak yine kendimizi ilk 30 dakika da 0-2 geride bulabiliriz...

Onumuzde ki seneler icin UEFA puani toplamaya calsitigimiz unutulmamali --- 5 gole extra puan vermiyorlar - onemli olan 3 puan...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Skibbe: Yarın farklı onbirle çıkacağız

Bellinzona maçının oynanacağı stadda basın toplantısı düzenleyen Skibbe, 'Bu maç geleceğimi etkilemeyecek' dedi, ilk onbir için ipucu verdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Michael Skibbe, yarın akşam Bellinzona karşısında iyi bir sonuçla ayrılarak rövanş maçına rahat çıkmak istediklerini söyledi.

Yarın akşam UEFA Kupası 1. Tur ilk maçında Bellinzona ile oynanacak karşılaşma öncesinde maçın oynanacağı St. Jakob Park Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Skibbe, ilk maçtan iyi bir sonuçla ayrılarak Ali Sami Yen'de oynanacak rövanş maçına rahat çıkmak istediklerini ifade etti. Bellinzona ile ilginç bir karşılaşma oynayacaklarını belirten genç teknik adam, "Son derece ilgi çekici bir maç sergileyeceğimize inanıyorum. Galibiyetle veya iyi bir sonuçla bu maçı sonlandırıp Ali Sami Yen'deki rövanşa rahat çıkmak istiyoruz. Eksiklikler sebebiyle Bellinzona karşısında yine farklı bir kadro göreceksiniz." dedi.

Takımda çok fazla sakat ve cezalı olmasına rağmen hiçbir pozisyonda sorun yaşamadıklarını anlatan Alman teknik adam, "Büyük bir rahatlıkla ve mutlulukla söyleyebiliriz ki hiçbir pozisyonda özel sorunumuz yok. Belki sağ bek de yeni bir arkadaşımızı görebiliriz. Rakibimizin Avrupa'da pek tanınmadığı için maçın kolay geçeceğini düşünenler var. Ancak bizim için çok zorlu bir maç olacak. Takım içinde son derece tecrübeli arkadaşlarımız var. Bu karşılaşmada tecrübelerini sahaya yansıtacaklarına inanıyorum." açıklamasını yaptı.

Skibbe, sakatlıklar sebebiyle ilk maçlarda sahaya tek forvetle çıkmak zorunda kaldıklarını dile getirerek, "Ben Bellinzona maçının taktiği konusunda bir şey anlatmak niyetinde değilim. Tek forvetle oynadığımız maçlarda bir kısmında ya sakat ya da oynamaya hazır olmayan forvet oyuncularımız vardı. Bu yüzden tek forvetle oynamak zorunda kaldık." diye konuştu.

Bellinzona karşısında alınacak iyi veya kötü sonucun kendisini etkilemeyeceğine inandığını belirten Skibbe, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Benim bir yıllık kontratım var. Şartlar isteğimiz gibi gelişirse kontratımızı bir yıl daha uzatma konusunda sezon başında anlaşmaya varmıştık. Benim niyetim önce kontratımı tamamlamak. Sonra da uzun yıllar Galatasaray'da görev yapmak. Bu karşılaşmanın benim geleceğimi etkileyeceğini düşünmüyorum."

Takımda çok fazla sakat oyuncu bulunmasını aşırı yorgunluğa bağlayan genç teknik adam, "Bizim bu geniş kadromuzdaki bazı oyuncular geçen yıl çok uzun bir sezon geçirdi. Yaz tatili yapmaya fırsatı olmayan futbolcularımız vardı. Tatil yapan oyuncularla karşılaştırdığımızda bu oyuncuların daha fazla sakatlandığını görüyoruz. Şanssızlığımız bu oyunculardan bizim kadromuzda çok fazla bulunması." ifadesini kullandı.

Skibbe, Bellinzona'yı bir kez izlediğini ve maç kasetlerini izlediğini anlatarak, sözlerini şöyle tamamladı: "Bundan 10 gün önce Zürih'le oynadığı maçı ben izledim. Maçlarının kasetlerini oyuncularıma izlettim. Ben ve takımım Bellinzona'yı iyi tanıyor olarak sahaya çıkacağız."

CHA
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu sagbek de oynamasi olasili olan Alparslan kimin nesi kimin fesidir? Kendisini gormus taniyan biri var mi?

FB'de cok seneler once Cemil Turan gibi Istanbulspor'dan gelen sol ayakli bir Alparslan vardi. O da defans oyuncusu (solbek) oynardi. Celimsiz gozukmesine ve uzun boyuna ragmen (leylek gibi bir adamdi) guzel penalti atardi. Duran toplari ona emanet ederlerdi. Demek bizim de defansta (bu sefer sagbek) oynayacak bir Alparslan'inmiz oldu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:Bu sagbek de oynamasi olasili olan Alparslan kimin nesi kimin fesidir? Kendisini gormus taniyan biri var mi?

FB'de cok seneler once Cemil Turan gibi Istanbulspor'dan gelen sol ayakli bir Alparslan vardi. O da defans oyuncusu (solbek) oynardi. Celimsiz gozukmesine ve uzun boyuna ragmen (leylek gibi bir adamdi) guzel penalti atardi. Duran toplari ona emanet ederlerdi. Demek bizim de defansta (bu sefer sagbek) oynayacak bir Alparslan'inmiz oldu.
Bu adam malesef sağ bek değil. werder bremen II ve ümit milli takımında sol bek oynadı.Geçen ümit milli maçında sonradan girdi orta saha oynadı.

Belki hayatında ilk kez sağ bek oynayacak.

Yandık gibi.
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Benim hatirladigim kadariyla Alpaslan, Fenerde defansinin gobeginde oynuyordu (eskiden libero deniyordu) . Bizdeki Almanya dan son anda alindi ve kisa boylu sol bek. Koca sezon sag bek almadan geciren yonetim simdi soldan devsirme sag bekle oynamak zorunda. Sonra Skippe asagi, Skippe yukari.

Cemal
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Benim bildigim kadroda sag bek oynayabilecek Serkan Kurtulus var. Alparslan tercihi biraz garip.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cemal Savas wrote:
Benim hatirladigim kadariyla Alpaslan, Fenerde defansinin gobeginde oynuyordu (eskiden libero deniyordu) . Bizdeki Almanya dan son anda alindi ve kisa boylu sol bek. Koca sezon sag bek almadan geciren yonetim simdi soldan devsirme sag bekle oynamak zorunda. Sonra Skippe asagi, Skippe yukari.

Cemal
Sol ayakli oldugunu iyi bilirim de. Penaltiyi atarken soluyla cok sert vururdu. Kacirdigini pek hatirlamam. Milli takimda da oynardi. O yuzden solbek dedim.

Bizim Alparslan ciklet cikmam mi yoksa sapkadan mi yarin belli olur.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Marsan wrote:Benim bildigim kadroda sag bek oynayabilecek Serkan Kurtulus var. Alparslan tercihi biraz garip.
Valla Alpaslan olayini bir tek Mert'ten duyuyorum, o yuzden simdiden yorum yapmak zor. Yarin aksama kadar cok su akar koprunun altindan. Ligtv Serkan oynayacak demis.

Code: Select all

St. Jakob-Park Stadı'nda yarın (TSİ) 21.00'de Bellinzona ile karşı karşıya gelecek olan Galatasaray'da teknik direktör Michael Skibbe'nin, De Sanctis, Serkan, Meira, Servet, Volkan, Aydın, Ayhan, Lincoln, Kewell, Nonda ve Baros 11'ini sahaya sürmesi bekleniyor. 
Duzeltme: Simdi baktim Mert'in kaynagi video da Ligtv'denmis. Yani al sana bizim basin/yayin. Bir yerde Serkan bir yerde Alpaslan derler, 40 akilli burada tartisir dururuz biz de.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bu sagbek de oynamasi olasili olan Alparslan kimin nesi kimin fesidir? Kendisini gormus taniyan biri var mi?

Bu adam malesef sağ bek değil. werder bremen II ve ümit milli takımında sol bek oynadı.Geçen ümit milli maçında sonradan girdi orta saha oynadı.

Belki hayatında ilk kez sağ bek oynayacak.

Yandık gibi.
Kendisini pek fazla seyretme imkanim olmadi - hazirlik maclarinda ve bir iki umit milli macinda gordum Alparslan'i...

Fakat baktigim Werder Bremen forumlarinda kendisini Alman solbek Lahm'a benzetenler vardi.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: Kendisini pek fazla seyretme imkanim olmadi - hazirlik maclarinda ve bir iki umit milli macinda gordum Alparslan'i...

Fakat baktigim Werder Bremen forumlarinda kendisini Alman solbek Lahm'a benzetenler vardi.
Solbekten sagbek. Belki sag ayagida cok kotu degildir kimbilir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote: Kendisini pek fazla seyretme imkanim olmadi - hazirlik maclarinda ve bir iki umit milli macinda gordum Alparslan'i...

Solbekten sagbek. Belki sag ayagida cok kotu degildir kimbilir.
Lucescu zamanında 3-0 yenildiğimiz Real maçında da benzer bir sorunumuz vardı. Hakan Ünsal ve Ergün oynayamıyordu. Bir önceki maçın yıldızı F.Akyel sol bek oynamıştı, Ümit de sol bek... 3-0'dan sonra yerleri değişmişti sanırım. Lucescu'nun yaptığı hataydı.

Skibbe'nin böyle bir hata yapma imkanı yok pek. Tabi Volkanı sağa Asparslan'ı sola koyarsa bilemem :D
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan Ersoy wrote:Duzeltme: Simdi baktim Mert'in kaynagi video da Ligtv'denmis. Yani al sana bizim basin/yayin. Bir yerde Serkan bir yerde Alpaslan derler, 40 akilli burada tartisir dururuz biz de.

Ozan Ersoy
Bende kendi kurdugum kadroyu dun askam (gece yarisi) LigTv haberlerinden kaynaklarak yapmistim :?
Post Reply