Turkiye Ligi Maclari 2005-2006

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bületin azmine hırsına mücadeleci karakterine saygı duyarım, eskisi kadar olmasada severimde! Ama bunun tek sebebi Galatasaraylı olması! Bülent fenerli olsaydı, kesinlikle nefret ederdim, çoğumuz ederdik! Ben etmezdim diyenede inanmam! Sürekli hakemlerle uğraşan, rakiplerine küfreden, çok sert müdehalelerle karşısındaki futbolculara ölümüne giren gelmiş geçmiş en çirkef futbolcu olurdu gözümüzde!

Benim Bülentle ilgili yaptığım alıntı komikti! Bülent 70 yaşında değil bunamış olamaz, "hiç kırmızı kart görmedim" demesine ben sadece gülerim.. Ve sadece güldüm zaten!
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ismail Gezer wrote:Keşke fair play kişiliğiyle ilgili kısmı bold yapsaydın, daha komik olurdu..
Ozgur Huseyinoglu wrote: Bu "11 Altın Adam Yarışması" haberlerinde, sanirim Bulent sempatin cercevesinde "gozunden kacmis" bir haberi de ben eklemis olayim lafi gecmisken:
Komiklik yapma derdinde olan ben degilim. Bulent'in kisiligine saygi duyulmasi gerektigini, takimda kalmasi istegini imzana tasidigin Song soyluyor da, bu kadar sevdigin, istedigin adamin sozune deger verirsin diye vurguladim o kisimlari...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bulent hicbirzaman rakibine sakatlayacak sekilde veya en azindan olumune girmedi. 87'den beri 3 kirmizi kart gayet az bir rakam. Bulent cok konusurdu, sadece rakiple, hakemle degil, kendi takim arkadaslariyla da cok konusurdu macta. Sen Bulent'i sevmiyorsan Hagi'den nefret etmen lazim o zaman. Sen burada birilerine durduk yerde 'kiro' diyorsan Bulent'e laf etme hakkin yok.
Ismail Gezer wrote:Bületin azmine hırsına mücadeleci karakterine saygı duyarım, eskisi kadar olmasada severimde! Ama bunun tek sebebi Galatasaraylı olması! Bülent fenerli olsaydı, kesinlikle nefret ederdim, çoğumuz ederdik! Ben etmezdim diyenede inanmam! Sürekli hakemlerle uğraşan, rakiplerine küfreden, çok sert müdehalelerle karşısındaki futbolculara ölümüne giren gelmiş geçmiş en çirkef futbolcu olurdu gözümüzde!

Benim Bülentle ilgili yaptığım alıntı komikti! Bülent 70 yaşında değil bunamış olamaz, "hiç kırmızı kart görmedim" demesine ben sadece gülerim.. Ve sadece güldüm zaten!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ne konuşması be küfrediyordu adam! Kaç defa duyduk "Bülent abi bize maç boyu küfretti durdu" laflarını! Aradan zaman geçince hatırlamak zor oluyor tabi! Rakibe dalma konusunda Hagi daha beterdi evet! Bak bu konuda doğru laf etmişsin! Dirseğini kaldırıp rakibe nasıl daldığını unutmuş değilim! Omilpiyattaki 2-2'lik maçta ceza sahasına giren F. Akyele alttan nasıl bacak kaldırdığını düşün bakalım hatırlayabilecek misin? Neye hakkım olduğu konusunda yorum yapma hakkını sen nerden alıyorsun?
Başkasının futbolcusu çirkeflik yapınca tukaka, kendi topçun yapınca görmezden gel!
Tolga Girici wrote:Bulent hicbirzaman rakibine sakatlayacak sekilde veya en azindan olumune girmedi. 87'den beri 3 kirmizi kart gayet az bir rakam. Bulent cok konusurdu, sadece rakiple, hakemle degil, kendi takim arkadaslariyla da cok konusurdu macta. Sen Bulent'i sevmiyorsan Hagi'den nefret etmen lazim o zaman. Sen burada birilerine durduk yerde 'kiro' diyorsan Bulent'e laf etme hakkin yok.
Ismail Gezer wrote:Bületin azmine hırsına mücadeleci karakterine saygı duyarım, eskisi kadar olmasada severimde! Ama bunun tek sebebi Galatasaraylı olması! Bülent fenerli olsaydı, kesinlikle nefret ederdim, çoğumuz ederdik! Ben etmezdim diyenede inanmam! Sürekli hakemlerle uğraşan, rakiplerine küfreden, çok sert müdehalelerle karşısındaki futbolculara ölümüne giren gelmiş geçmiş en çirkef futbolcu olurdu gözümüzde!

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Evet dalmistir bir kere, ben o maci seyretmedim. Ama bir tane hareket bir futbolcuyu degerlendirmek icin yeterli degil bence. Kufur konusunda haklisin, kesinlikle boyle seyleri dogru bulmuyorum. Bulent antrenmandaki cift kalede bile sozlu kavga edebilen bir futbolcuydu. Ama bence senin Bulent'i sevmemenin altinda yatan neden baska bir sey. Milli takim konusunda veya Hakan'la yasanan seyler olabilir.
Ismail Gezer wrote:Ne konuşması be küfrediyordu adam! Kaç defa duyduk "Bülent abi bize maç boyu küfretti durdu" laflarını! Aradan zaman geçince hatırlamak zor oluyor tabi! Rakibe dalma konusunda Hagi daha beterdi evet! Bak bu konuda doğru laf etmişsin! Dirseğini kaldırıp rakibe nasıl daldığını unutmuş değilim! Omilpiyattaki 2-2'lik maçta ceza sahasına giren F. Akyele alttan nasıl bacak kaldırdığını düşün bakalım hatırlayabilecek misin? Neye hakkım olduğu konusunda yorum yapma hakkını sen nerden alıyorsun?
Başkasının futbolcusu çirkeflik yapınca tukaka, kendi topçun yapınca görmezden gel!
Tolga Girici wrote:Bulent hicbirzaman rakibine sakatlayacak sekilde veya en azindan olumune girmedi. 87'den beri 3 kirmizi kart gayet az bir rakam. Bulent cok konusurdu, sadece rakiple, hakemle degil, kendi takim arkadaslariyla da cok konusurdu macta. Sen Bulent'i sevmiyorsan Hagi'den nefret etmen lazim o zaman. Sen burada birilerine durduk yerde 'kiro' diyorsan Bulent'e laf etme hakkin yok.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kötü tahmin! Bülent elinde kupa kolu sargılı vaziyetteyken, iki metre önümdeydi! Milli Takım konusunda Bülentin yanlış birşey yaptığını düşünmüyorum. Hakanla aralarında geçenlerde beni ilgilendirmiyor.
Samet Aybaba BJK'nın kaptanıydı! Şimdi bu adamı seven BJK'lı zor bulursun!
BJK'ya gol atan İlhanın, GS'ye gol attıran Ardanın ve takımı GS'ye gol atınca Bülentin tavırlarına bir bakmak lazım!
Tolga Girici wrote:Ama bence senin Bulent'i sevmemenin altinda yatan neden baska bir sey. Milli takim konusunda veya Hakan'la yasanan seyler olabilir.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Kötü tahmin! Bülent elinde kupa kolu sargılı vaziyetteyken, iki metre önümdeydi! Milli Takım konusunda Bülentin yanlış birşey yaptığını düşünmüyorum. Hakanla aralarında geçenlerde beni ilgilendirmiyor.
BJK'ya gol atan İlhanın, GS'ye gol attıran Ardanın ve takımı GS'ye gol atınca Bülentin tavırlarına bir bakmak lazım!
Tolga Girici wrote:Ama bence senin Bulent'i sevmemenin altinda yatan neden baska bir sey. Milli takim konusunda veya Hakan'la yasanan seyler olabilir.
Yanlis tahmin etmisim, ama sen de haksizlik etmissin. Orada yaptigi bir kol hareketiyle silmissin adami. Orada cocukluk yapti biraz, ama kendisine haksizlik yapildigini dusunerek hirslanmis. Arda'yi ben de cok takdir ettim. Ama Arda ve Ilhan Mansiz haksiz yere gonderilmemisti, bir kirginliklari yoktu. Ama Bulent bir sekilde kendisine haksizlik yapildigini dusunuyor. Olaylarin icyuzunu bilmiyoruz. Futbol oynamayi cok isterken futboldan zorla koparildigini dusunuyor sanirim. Ben olsam yine de o abartili kol hareketlerini yapmazdim.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

FB'in K.Erciyes cok ama cok zor gececek, 1-0 olsun nasil olursa olsun.

Marco,Nobre ve Alex(muhtemelen) yok.Bunlarin katkisi belli, ancak simdi alex yoklugunda Anelka daha verimli olabilir.
Rustu
Deniz Onder Luciano Umit
Yozgatli Appiah Selcuk Tuncay
Anelka
Semih

Ideal cikacak kadro bu zaten baska da kimse kalmadi Serkan ile Zafer biryol disinda.Sakat veya cezali olmasin.

Bu mac Denizli macindan cok daha zor bana gore.FB yenmesi durumunda sampiyonlugunu ilan edebilir bu hafta, BJK kazandigi ozguvenle bir nebze olsun en azindan ilk yari diri oynarsa sonucu kopartmasini umuyorum ama cok da fazla umudum yok en iyi skor beraberlik cikar ordan veya GS'in galibiyeti.Ona gore guardini almasi lazim bizimkilerin.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Alex dun oyundan cikarken cok aci cekiyor gibi gozukmuyordu, bana buyuk ihtimal oynar gibi geliyor.

Fenerbahce'de Anelka oynayacaksa mutlaka Semih de oynamali ilk 11'de, cunku Semih uzerine 2 tane savunma oyuncusu cektigi anda soldan dalacak Anelka epey tehlike yaratir. Ama tek forvet oynarsa yine bir sey yapamaz.

Bu acidan Semih'i Hakan Sukur'e cok benzetiyorum. Hava toplarinda iyi, onunla FB daha cok pozisyona giriyor. Vuruslari da Hakan'dan daha iyi.

Kayseri'nin puan almasi icin ileride basmasi lazim devamli olarak. Aurelio'nun olmamasi buyuk avantaj.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Lucescudan daha haksız yere gönderilen olmadı! Ki lucescuyuda sevmediğim halde söylüyorum bunu! Ama Alisamiyende Terimin Galatasarayını 1-0 yendiği zaman doğru düzgün sevinmedi bile adam! Kendisini seven GS taraftarına ayıp olmasın diyemi böyle yaptı? Yoksa Gernçler maçında tribünde Bülenti seven GS'li yokmuydu?
Bülente karşı takınılan tavır yönetimin sayısız yanlışlarından biri olabilir, bu konuda Bülent haksızdır diyebilmek için en azından ortada güvenilir bir yönetim olması gerekir ama yok! Ne olduğunu bilmesemde Bülente ayıp etmiş olabileceklerine hiç tereddüt etmeden inanırım!
Yanlış yapmışlardır, ayıp etmişlerdir buna hiç şaşmam! Ama iş Bülente kalsa hala şu takımın 18'inde olacaktı! Oynayabiliyor olsa içim yanmaz, Costa Curta 40 yaşında ŞL yarı finalinde oynadı! Bülent bırakması gereken zamanda bırakmadı. Geçen sene Bülentle ilgili hatırladığım tek şey, 1-0'lık BJK maçının sonlarında az daha skoru 1-1'e getiren golü atmak üzere oluşuydu! Zamanında Terimin teklifini kabul etse şu an Galatasarayda yardımcı antrenörlük yapıyor olabilirdi! Top oynayamıyorsun ama Galatasaraya büyük hizmetlerin geçmiş sembol olmuşsun, gel antrenör ol deniyor ama kabul etmiyorsun, inatlaşıyorsun vesaire.. Yani Bülent Galatasaraydan ayrıldıysa suçu önce kendinde arasın! Yöneticilere duyduğu kini her GS maçında 'nasıl geçirdim' dercesine hareket çekerek gösterecek ve içindeki GS aşkını ifşa edecekse, benimde ona antipati duymak en doğal hakkımdır!
Tolga Girici wrote:
Ismail Gezer wrote:Kötü tahmin! Bülent elinde kupa kolu sargılı vaziyetteyken, iki metre önümdeydi! Milli Takım konusunda Bülentin yanlış birşey yaptığını düşünmüyorum. Hakanla aralarında geçenlerde beni ilgilendirmiyor.
Yanlis tahmin etmisim, ama sen de haksizlik etmissin. Orada yaptigi bir kol hareketiyle silmissin adami. Orada cocukluk yapti biraz, ama kendisine haksizlik yapildigini dusunerek hirslanmis. Arda'yi ben de cok takdir ettim. Ama Arda ve Ilhan Mansiz haksiz yere gonderilmemisti, bir kirginliklari yoktu. Ama Bulent bir sekilde kendisine haksizlik yapildigini dusunuyor. Olaylarin icyuzunu bilmiyoruz. Futbol oynamayi cok isterken futboldan zorla koparildigini dusunuyor sanirim. Ben olsam yine de o abartili kol hareketlerini yapmazdim.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bence de Bulent kalsaydi dogru durust oynayamazdi. Ustelik oynadigi zaman yapacagi bir hata degerini dusururdu. Amna o kendine cok inandigi icin bunu kabul etmedi. Kendine Maldini'yi ornek aliyor, belki o birakana kadar birakmak istemiyordu, ama Maldini daha iyi bir futbolcu.
Ismail Gezer wrote:Lucescudan daha haksız yere gönderilen olmadı! Ki lucescuyuda sevmediğim halde söylüyorum bunu! Ama Alisamiyende Terimin Galatasarayını 1-0 yendiği zaman doğru düzgün sevinmedi bile adam! Kendisini seven GS taraftarına ayıp olmasın diyemi böyle yaptı? Yoksa Gernçler maçında tribünde Bülenti seven GS'li yokmuydu?
Bülente karşı takınılan tavır yönetimin sayısız yanlışlarından biri olabilir, bu konuda Bülent haksızdır diyebilmek için en azından ortada güvenilir bir yönetim olması gerekir ama yok! Ne olduğunu bilmesemde Bülente ayıp etmiş olabileceklerine hiç tereddüt etmeden inanırım!
Yanlış yapmışlardır, ayıp etmişlerdir buna hiç şaşmam! Ama iş Bülente kalsa hala şu takımın 18'inde olacaktı! Oynayabiliyor olsa içim yanmaz, Costa Curta 40 yaşında ŞL yarı finalinde oynadı! Bülent bırakması gereken zamanda bırakmadı. Geçen sene Bülentle ilgili hatırladığım tek şey, 1-0'lık BJK maçının sonlarında az daha skoru 1-1'e getiren golü atmak üzere oluşuydu! Zamanında Terimin teklifini kabul etse şu an Galatasarayda yardımcı antrenörlük yapıyor olabilirdi! Top oynayamıyorsun ama Galatasaraya büyük hizmetlerin geçmiş sembol olmuşsun, gel antrenör ol deniyor ama kabul etmiyorsun, inatlaşıyorsun vesaire.. Yani Bülent Galatasaraydan ayrıldıysa suçu önce kendinde arasın! Yöneticilere duyduğu kini her GS maçında 'nasıl geçirdim' dercesine hareket çekerek gösterecek ve içindeki GS aşkını ifşa edecekse, benimde ona antipati duymak en doğal hakkımdır!
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote:Alex dun oyundan cikarken cok aci cekiyor gibi gozukmuyordu, bana buyuk ihtimal oynar gibi geliyor.

Fenerbahce'de Anelka oynayacaksa mutlaka Semih de oynamali ilk 11'de, cunku Semih uzerine 2 tane savunma oyuncusu cektigi anda soldan dalacak Anelka epey tehlike yaratir. Ama tek forvet oynarsa yine bir sey yapamaz.

Bu acidan Semih'i Hakan Sukur'e cok benzetiyorum. Hava toplarinda iyi, onunla FB daha cok pozisyona giriyor. Vuruslari da Hakan'dan daha iyi.

Kayseri'nin puan almasi icin ileride basmasi lazim devamli olarak. Aurelio'nun olmamasi buyuk avantaj.
Sakat ve cezalilarin icinde Anelkayi oynatmamasi mumkun degil cunku yerine koyacak adam yok Alex yokken.

Alex oynasada Anelka oynamali ama Semih'de mutlaka oynamali.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gelelim Kayseri Erciyesin şeyine...

Seyirci yok.. Aurelio yok.. Sanırım Nobrede yok..

Şöyle eli yüzü düzgün bir takım olsa şansı olabilirdi ama Erciyesin kazanması Fenerli futbolcuların şansızlığıyla mümkün olabilir ancak.. Luciano kendi kalesine gol atar, Tuncay Anelka Alex direkleri döver ve işte Zafer :)

Alexte iğneyle oynamışsa belki riske girmez, çocuğu oynatmazlar :)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ya birakin hakemi, feneri, besiktasi da su erman toroglu'nun pastirma konferansini bir izleyin, eger izlemediyseniz, oldum gulmekten :)

http://rapidshare.de/files/18774737/pastirma.wmv.html

http://rapidshare.de/files/18812887/pastirma2.wmv.html
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Erman yeni takma di$ yaptirmi$ galiba.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:Erman yeni takma di$ yaptirmi$ galiba.
Yakinda botox felan neyin de yaptirir, ne de olsa Claudia ile birlikte reklam yildizi oldu
Post Reply