Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cassio de Souza Soares'in transferi takıma çok katkı yapacaktır bence.. :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Son yıllarda Cavcav'ında bu konudaki eski başarısını devam ettirebildiğinden emin değilim. En azından bu işten pek para kazanamıyor. Bir ara BJK daimi müşterisiydi ama oda artık Fenerin yedeklerine talim ediyor. Uğur Fenere beleş gitti.. Heralde bu işten kazandığı son para Deniz Barış'ın tazminatıdır. ...
Alay konusu ola ola ogrendiler. Artik Brezilyalilar duzuluyorlar iki klup olarak. Bak Kleberson, Devied, Edu olaylarina. Cavcav az buz gulmedi hallerine.

Baksana yabanci marketini acin diye inliyor Yildirim az geldi yedigi kaziklar. Ru$tuyu de elinden kaptirmi$. Kuplere binmi$tir. Biz bu adam Milli macta sakatlandi maa$ini verdik $imdi nankor BJK kacti diye az buz kufur etmedi $u son 24 saatte. Ru$tu'de Dereagzinda bana attirdigin dayagin acisini unutmadim acisini boyle cikardim dedi herhalde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ne BJK kaptı Rüştü'yü nede Rüştü kaçtı..

Rüştü'yü kovaladılar..Zaten istemiyorlardı, kurtuldular. Yönetim'in cesareti yoktu, onların yerine bu işi Zico yaptı. Açıkça "seni istemiyorum" dedi. Fenerin 3. kalecisi olmakta ta ağır gelmiştir. Fenerle 2 yıllık sözleşme imzaladılar gibi haberler çıktı ama belliki önerilen ücrette onu kesmedi Rüştü'yü.. Eh BJK'da Fenerden adam kapmayı pek severken, o da Tümer gibi futbol hayatının son vurgununu yapmak istemiştir.

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Son yıllarda Cavcav'ında bu konudaki eski başarısını devam ettirebildiğinden emin değilim. En azından bu işten pek para kazanamıyor. Bir ara BJK daimi müşterisiydi ama oda artık Fenerin yedeklerine talim ediyor. Uğur Fenere beleş gitti.. Heralde bu işten kazandığı son para Deniz Barış'ın tazminatıdır. ...
Alay konusu ola ola ogrendiler. Artik Brezilyalilar duzuluyorlar iki klup olarak. Bak Kleberson, Devied, Edu olaylarina. Cavcav az buz gulmedi hallerine.

Baksana yabanci marketini acin diye inliyor Yildirim az geldi yedigi kaziklar. Ru$tuyu de elinden kaptirmi$. Kuplere binmi$tir. Biz bu adam Milli macta sakatlandi maa$ini verdik $imdi nankor BJK kacti diye az buz kufur etmedi $u son 24 saatte. Ru$tu'de Dereagzinda bana attirdigin dayagin acisini unutmadim acisini boyle cikardim dedi herhalde.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Transfer gündeminde ismi geçen cezayirli oyuncu ismael Bouzid'in bu seneki alman 2.liginde oynadığı maçlarda hangi pozisyonda oynadığına baktım.

Tüm maçlarda stoper oynamış. Hiç sağ bek oynamamış. adam 1.90 boyuyla tipik stoper. sanırım Bu eleman gelince Song veya Tomas ikilisinden biri gidecek..Genelde de takımının orta klas adamlarından biriymiş.

Elemanın hangi hafta hangi poziyonda oynadığını görmek için

http://www.kicker.de/fussball/2bundesli ... spieltag/1

Buradan spieltag dan hafta seçilip kaiserslautern maçının olduğu satırda analyse tıkladıktan sonra Takt. Aufstellung a tıklarsanız görürsünüz.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Lig TV internet sitesinden:

Ismael Bouzid Galatasaray'da mı ?..

Galatasaray'ın Kaiserslautern'in Faslı defans oyuncusu Ismael Bouzid'i renklerine kattığı belirtildi. Kaiserslautern ile sözleşmesi sona eren Bouzid ile her konuda anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Ayrıntılar birazdan.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ne özelliği varmış bu adamın?

Takımı futbolcu çöplüğüne çevireceğinize 3-4 tane adam alın, doğru düzgün adam alın be!

Hiçmi akıllanmaz bu adamlar, hiçmi kafaları basmaz! Her beleş futbolcuyu alacak mıyız?

Allahtan Resmi siteyi takip etmiyorum.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Ne özelliği varmış bu adamın?

Takımı futbolcu çöplüğüne çevireceğinize 3-4 tane adam alın, doğru düzgün adam alın be!

Hiçmi akıllanmaz bu adamlar, hiçmi kafaları basmaz! Her beleş futbolcuyu alacak mıyız?

Aslinda buh adami alacaklarina altyapida bu sene gayet basarili oynayan ve goller de atan Anil'i A takima alabilirlerdi. Ismael Bouzid 24 yasinda, bu yasa kadar 2. ligdeyse bundan sonra bize ne faydasi olur gorecegiz.Tomas'in gonderlmesi olarak da yorumlanabilir bu transfer.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Çüşşş... 24 yaşında ve Alaman 2. lig oyuncusu! Adnan Sezgin İstanbulspor'da böyle şapşallıklar yapmazdı pek!

Cavcav asıl şimdi gülüyordur bize..
Tolga Girici wrote:
Ismail Gezer wrote:Ne özelliği varmış bu adamın?

Aslinda buh adami alacaklarina altyapida bu sene gayet basarili oynayan ve goller de atan Anil'i A takima alabilirlerdi. Ismael Bouzid 24 yasinda, bu yasa kadar 2. ligdeyse bundan sonra bize ne faydasi olur gorecegiz.Tomas'in gonderlmesi olarak da yorumlanabilir bu transfer.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Adnan Sezgin Almanya'dan Brezilya'ya gecmisti, orada bir forvet baktigi soyleniyor. Bahsedilen futbolcu Andre LIma sanirim.

Bu arada Lincoln olayi hala 100% olmadi sanirim, ama bu saatten sonra bu isten vazgececeklerini sanmiyorum. Belki de oldu ama sakliyorlar.
Yine yeniden Lima
YAŞAR YALÇIN
Dış transferde hızlanan Galatasaray şimdi de bir forvet almak istiyor. Brezilya'ya giden Adnan Sezgin, daha önce de görüştüğü Botafogo'nun 22 yaşındaki yıldızı Lima ile yine irtibata geçti..
G.Saray yönetimi dış transferde rüzgarı arkasına aldı gidiyor. Önce İsveç Milli Takımı'nın ikinci kaptanı olan Tobias Linderoth'la ön libero sorununu çözen sarı-kırmızılılar, asıl bombayı ise Lincoln ile patlatmıştı. Lincoln ile anlaşmaya varan yönetim, Schalke ile de ufak detayların dışında el sıkışarak Brezilyalı futbolcunun İstanbul'a gelmesini beklemeye başladı. Bombaları patlatmaya devam etmek isteyen Cimbom, şimdi de bir forvet oyuncusunu almak niyetinde.

GÖKHAN ÜNAL OLMAYINCA...
Almanya'da başkan yardımcısı Adnan Polat ve yönetici Haldun Üstünel ile birlikte Schalke yönetimini 'bağlayan' Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, Brezilya'ya geçti. Kayserispor'un Gökhan Ünal'ı satmaya yanaşmaması üzerine Sezgin, daha önce de görüşülen hatta anlaşma sağlandığı iddia edilen Botafogo'nun 22 yaşındaki yıldızı Lima ile yeniden masaya oturdu. Bir çok Avrupa takımının transfer listesinde bulunan Lima'nın da Galatasaray'ın teklifine sıcak baktığı belirtildi.

HEYECANLANDIRAN HATA!
Öte yandan kulübün resmi internet sitesi dün 23.00 sularında Lincoln'ün resmen G.Saraylı olduğunu açıkladı. Ancak 20 dakika sonra bu haber kaldırıldı. Olayın perde arkasında ise, Bouzid'in transferi yerine yanlışlıkla Lincoln'ün yazılmasının olduğu ortaya çıktı.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ecnebus Fenerus

Tümer Metin de gidiyor

Gökhan Karataş 18 Haziran 2007
Tümer Metin de gidiyorFenerbahçe’de yaprak dökümü sürüyor... Ümit, Tuncay, Rüştü, Mehmet ve Serkan’ın ardından Tümer Metin de sarı-lacivertli takımdan ayrılıyor.

Kaleci Rüştü ve Mehmet Yozgatlı’nın Beşiktaş’a transfer olduğu haberi gündeme bomba gibi düşerken, Fenerbahçe, 100. yılda gelen şampiyonluğun büyük pay sahiplerinden Tümer Metin’i de elinde tutamadı.

Sezon başında Beşiktaş ile olan sözleşmesini yenilemeyerek Fenerbahçe’ye transfer olan Tümer Metin, Hollanda’nın köklü kulübü Ajax ile 3 yıllığına anlaştı.

Sezonun son maçı sonrası askerlik sorunu nedeniyle Avrupa'dan gelen teklifleri değerlendireceğini açıklayan milli futbolcu, Ajaxlı yöneticiler görüştü ve Hollanda ekibinin cazip teklifini kabul etti.

Hürriyet
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tolga Girici wrote:Adnan Sezgin Almanya'dan Brezilya'ya gecmisti, orada bir forvet baktigi soyleniyor. Bahsedilen futbolcu Andre LIma sanirim.

Bu arada Lincoln olayi hala 100% olmadi sanirim, ama bu saatten sonra bu isten vazgececeklerini sanmiyorum. Belki de oldu ama sakliyorlar.
Yine yeniden Lima
YAŞAR YALÇIN
Dış transferde hızlanan Galatasaray şimdi de bir forvet almak istiyor. Brezilya'ya giden Adnan Sezgin, daha önce de görüştüğü Botafogo'nun 22 yaşındaki yıldızı Lima ile yine irtibata geçti..
G.Saray yönetimi dış transferde rüzgarı arkasına aldı gidiyor. Önce İsveç Milli Takımı'nın ikinci kaptanı olan Tobias Linderoth'la ön libero sorununu çözen sarı-kırmızılılar, asıl bombayı ise Lincoln ile patlatmıştı. Lincoln ile anlaşmaya varan yönetim, Schalke ile de ufak detayların dışında el sıkışarak Brezilyalı futbolcunun İstanbul'a gelmesini beklemeye başladı. Bombaları patlatmaya devam etmek isteyen Cimbom, şimdi de bir forvet oyuncusunu almak niyetinde.

GÖKHAN ÜNAL OLMAYINCA...
Almanya'da başkan yardımcısı Adnan Polat ve yönetici Haldun Üstünel ile birlikte Schalke yönetimini 'bağlayan' Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, Brezilya'ya geçti. Kayserispor'un Gökhan Ünal'ı satmaya yanaşmaması üzerine Sezgin, daha önce de görüşülen hatta anlaşma sağlandığı iddia edilen Botafogo'nun 22 yaşındaki yıldızı Lima ile yeniden masaya oturdu. Bir çok Avrupa takımının transfer listesinde bulunan Lima'nın da Galatasaray'ın teklifine sıcak baktığı belirtildi.

HEYECANLANDIRAN HATA!
Öte yandan kulübün resmi internet sitesi dün 23.00 sularında Lincoln'ün resmen G.Saraylı olduğunu açıkladı. Ancak 20 dakika sonra bu haber kaldırıldı. Olayın perde arkasında ise, Bouzid'in transferi yerine yanlışlıkla Lincoln'ün yazılmasının olduğu ortaya çıktı.
Insan ister istemez Adriana Lima'yı düşünüyor. Klüp bizi sporda mutlu edemeyince başka türlü mutlu etmek için uğraşıyor sanki, çağrışım yoluyla.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

O da Lima , buda Lima. Hatta fizik ustunlugu olarak Adriana Lima daha bir ustun :shock:
NO ADNANS, NO CRY !!
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Sol kanada takviye yapılması gerektigini dusunuyorum. Ismael alındıgına gore bugun itibarıyle yabancı kontenjanında bir tek potansiyel transfer Lincoln a yer var.

Sola belki PAF ta devamli stoper oynayan Anıl ı kaydırırlar. Anıl bu sene bilhassa 2. donemde cok iyi bir cıkıs yakaladı. Bana gore sol acık pozisyonunda oynayacak ve kanatları ileri geri kullanacak bir oyuncu degil. Ama sol ayagına hakim ve topu oyuna iyi sokuyor. Hava hakimiyeti averaj, daha iyi olacak. Feldkamp belki de Anıl ve Ferhat tan yararlanarak sol kanadı savunmayı dusunebilir.

Gorgen nin anlattıgı kadarı ile Ismael bize Istanbulspor dan gelen Yalcın tipinde bir oyuncu. (kazmalıgı degil, tecrube ve oyun stili bakımından!)

Bunlara ek, Lima adı dolasıyor. Ben bu Lima yerine gonullerdeki Lima yı mac bası ucretle sahada gormegi yeglerim. Havaalanındaki karıslama sureci ve sonrası R. Carlos un bunalıma girecegini soyleyebilirim.

Adrianna Lima nın o kadar kazma da olacagını sanmıyorum. Orta yuvarlak icerisinde dursun, yeter. Topa duvar olur, takım icinde ve tribunde varlıgı hissedilir, bizim oyuncular cengaver gibi oynalar. Valla ben bile kombine alırım.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Brezilyalı Lima'nın istatistikleri fena değilmiş.

Sadece yıllık geliri 15 milyon usd'ymiş.Biz bu kadar parayı verebilirmiyiz.

http://www.gazetesok.com/haber.jsp?cid= ... _Lima.html
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:Benim bildigim Almanlar 8.5 diye deger bictiklerini normalde 4.5, 5'e hatta 6'ya filan vermezler. I$in garip tarafi Lincoln bir matah olsa Avrupadakiler onu GS'ya yedirmezler. Adam $chalke'den ayrilacagim demi$ ama bunu duyan hicbir Alman takimi ile Arupadaki diger takimlardan tik yok. Adamin pazari olmadigi belli. Bir bizimkiler istiyor. O yuzden Almanlar ellerinde patlayacak bombayi patlatmadan 4, 5 filan gibi satabilirler. Bir kere ho$nut olmayan adam kalsa da i$e yaramaz ikincisi bir sene sonra elini kolunu sallayarak gidecek. Bu i$te bir bit yenigi var. Neden bu adamin Avrupada bir pazari yok? Sanki birileri cikip 5 filan verse ustlerine kalacak. Anlami$ degilim.
Baskasinin istememesinin sebebi bonservisi. Artik hic kimse 28 yasindaki sozlesmesinin son senesindeki adama 8.5 milyon Euro vermek istemiyor. Nerdeyse 12 milyon dolar para. Bu seneki kadar oynasin, seneye serbest kalsin, GS'in haricinde bir suru takim Lincoln'e teklif goturur. Piyasasi olmadigini dusunmuyorum yani.

Simdiyse baska takimlarin yapabilecegi, 5 milyona GS'a verecegine 6 milyona bize ver demek olur, yani rakam yukseltmek. Schalke satmak istemiyor ayricana. Futbolcu GS'la da anlasmis.

Bu is uzadi. "Bu transfer olmayacak, bonservisi cok yuksek, dusuremedik, futbolcu serbest kaldiginda 6 ay sonra bir sonraki sene icin anlasmaya calisacagiz" deyip kapatsalar iyi olur. Cepte neresinde baksan 10 milyon dolar kalmis olur. Bir sene sonra oynarsa oynar bizde, 29 yasinda daha kotusu olmaz. Bizi bu sene o mevkide Arda goturur. Belki o 10 milyonla bir santrafor veya iki bek alinir.

Ozan Ersoy
Locked