Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular 2006-2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: Aslında sadece Kayseri ve Vestel maçlarının skorlarını yazacaktım ama sonra ,bir şekilde, Cengiz abi'nin hışmına uğramamak içün diğer maçlarıda gönülsüzce yazdım :D
...
Benim hi$mima ugrayan var mi$ gibi burada hem de Kime dayilik ettim $unca senedir asarim keserim ha diye? Hele burada demi$ba$ olanlara boyle bir $ey yapmam icin yanli$ mac sonucunundan ba$ka $eyler yazilmasi gerekir. Bunlari duyan Ali kiran ba$ kesen sanacak Cengiz abiyi. Severiz saygi ederiz gonlunu kirmak kizdirmak istemeyiz anlamina ise sevinirim orasi ba$ka.

Bu arada yari$ma sonuclarini maclar bittikten sonra ben girdim. TRT'den duyduklarim ile. Bahri uyuya kalmi$ti herhalde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kesinlikle sever ve sayarız :)

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: Aslında sadece Kayseri ve Vestel maçlarının skorlarını yazacaktım ama sonra ,bir şekilde, Cengiz abi'nin hışmına uğramamak içün diğer maçlarıda gönülsüzce yazdım :D
...
Benim hi$mima ugrayan var mi$ gibi burada hem de Kime dayilik ettim $unca senedir asarim keserim ha diye? Hele burada demi$ba$ olanlara boyle bir $ey yapmam icin yanli$ mac sonucunundan ba$ka $eyler yazilmasi gerekir. Bunlari duyan Ali kiran ba$ kesen sanacak Cengiz abiyi. Severiz saygi ederiz gonlunu kirmak kizdirmak istemeyiz anlamina ise sevinirim orasi ba$ka.

Bu arada yari$ma sonuclarini maclar bittikten sonra ben girdim. TRT'den duyduklarim ile. Bahri uyuya kalmi$ti herhalde.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Kesinlikle sever ve sayarız :)
Eksik olma Ismail. Berhudar ol! Bunlar hep kar$ilikli.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Kleberson para alamadigi icin gitmis. Milliyet oyle diyor.

http://www.milliyet.com.tr/2007/04/24/spor/aspo.html

Haberde birbiriyle celisen sozler var.
----

Avukatları aracılığıyla Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet eden Kleberson, bonservisinin bedavaya alınmasını istedi.
Aylardır kendisine hiçbir ödeme yapılmadığını iddia eden Kleberson, "Bırakın aylardır para ödemeyi, geçmiş yıllardan kalan primleri bile vermeyi reddettiler. Parasız kaldığım için bu yolu seçtim" diye konuştu.
...
Beşiktaşı uzlaşmaya çağıran avukat Nunes, "FIFA'dan ceza almak istemiyorsanız, bizimle uzlaşın, bonservisi verin. Biz de alacaklarımızdan vazgeçelim" uyarısında bulundu.

-----

Yahu aylardir odeme yapilmamissa, Kleberson bonservisini zaten bedavaya alir, niye uzlasmak istesin ki. Odenmeyen paralar icin de ayrica basvurur mahkemeye.

Besiktas Ribery olayindan ders almamis ve herseyi hice sayiyorlar. DelBosque davasinda zaten pislige battilar, simdi de Kleberson olayi cikti.

Spor hukukunu bilenlere bir sorum var. Diyelim ki bir oyuncunun kulupten aylik almasi gereken ucret aylik 100,000 dolar. Kulup 3 ay suresince aylik 100,000 dolar yerine her ay 10,000 dolar odese oyuncunun FIFA'dan bonservisini isteme hakki oluyor mu? Yoksa serbest kalmasi icin 3 ay boyunca hicbir para odenmemis olmasi mi lazim.

Her kulup nakit sikintisina girebilir, vaadettigi ucreti olmasa da oyuncunun gunluk yasantisini sikintisiz bir sekilde devam ettirebilecegi bir ucret odedigi surece bir oyuncunun o kadar kolay serbest kalamamasi lazim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gençlerbirliği Mesut Bakkal ile olan sözleşmesini 1 yıl uzatmış. Takımının gösterdiği üstün performans Cavcav'ı etkilemiş olmalı!!
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ismail Gezer wrote:Gençlerbirliği Mesut Bakkal ile olan sözleşmesini 1 yıl uzatmış. Takımının gösterdiği üstün performans Cavcav'ı etkilemiş olmalı!!
Öyle deme adamin vardir bir bildigi...gerci bende Gencleri begenmemistim
GS macinda ama tabelada durumu fena degil. Ayni sekilde GS her sezon
oyuncu satip alsaydi, ya iflas ya da kume dusup iflas ederdi ;)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasan abi, Gençlerbirliği sadece GS'ye karşı kötü değildiki, diğer maçlarda da kötüydü. Son 6 haftada 2 puan toplamış. Son yendiği takım aylarca maç kazanamamış olan Vestel.. Böyle devam ederse tabeladaki yeri pek iç açıcı olmaz :)
Hasan Tezcan wrote:
Ismail Gezer wrote:Gençlerbirliği Mesut Bakkal ile olan sözleşmesini 1 yıl uzatmış. Takımının gösterdiği üstün performans Cavcav'ı etkilemiş olmalı!!
Öyle deme adamin vardir bir bildigi...gerci bende Gencleri begenmemistim
GS macinda ama tabelada durumu fena degil. Ayni sekilde GS her sezon
oyuncu satip alsaydi, ya iflas ya da kume dusup iflas ederdi ;)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Son yazım Gençlerbirliği hakkında olmuş, son 6 haftada 2 puan almasından bahsetmişiz. Hafta içi 120 dakika maç yapmış olan Erciyesspor'a yenilerek son 7 maçta 2 puan alma başarısını gösermiş oldu! Cavcav tabeladaki durumundan memnun olmaya devam ederse, 4 hafta sonra tabelada isminin geçmediğini görebilir..

Kaptan Bülent, böyle giderse gelecek sene en çok teklif alan hoca olacak gibi görünüyor. İnşallah lig'te kalırlar, bizim verdiğimiz 3 puanda ziyan olmaz böylece :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BJK Sivas'i deplasmanda yenerek oyle kolay kolay puan birakmayacagini gostermesi GS $ampiyon olacak diyenlere du$ etkisi yaptigini biliyorum. Bence ikincilik bile hayal olmak uzere. $u anda da FB golunu atarak hem de Alex'le (Umiit Karan icin kotu haber) yoluna devam ediyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

FB o kadar agladiktan sonra bence bugunku Denizli macini garantiye aldi. Ite kaka hakem hatasiyla kavga tokatla da olsa alacak bu maci. Yoksa kan cikar.
Ayrica gecen seneden intikam hisleri var. Ama Denizli de fena oynamiyor yani.

BJK'nin sampiyon olmasini istemiyorum. Ne kadar nefret etsem de FB'nin sampiyonlugu daha normal geliyor. Sonucta uzun suredir liderler, yarisi hep onde goturduler. Besiktas ilk yarinin baslarindaki bir iki mac disinda hic guzel futbol oynamadi. Ayrica ligden dusen takimlar kadar gol atmislar. Her maclari 1-0 bitiyor. Ligden dusmesi kesinlesmis 10 kisi kalmis takimi yenemediler anlayin yani.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Valla golün atıldığı dakikaya bakınca, tamda puan kaybetmek üzereyken kazanılmış bir 3 puan görülüyor. Yani kıl payı yırtmış..

Fenerde 2-0 dan 2-2 oldu. Başlamıştır Ulusoy marşları..

Oleey.... Fener babayı aldı gene.. Yarın ligten çekilebilirler... :D

Cengiz Akgun wrote:BJK Sivas'i deplasmanda yenerek oyle kolay kolay puan birakmayacagini gostermesi GS $ampiyon olacak diyenlere du$ etkisi yaptigini biliyorum. Bence ikincilik bile hayal olmak uzere. $u anda da FB golunu atarak hem de Alex'le (Umiit Karan icin kotu haber) yoluna devam ediyor.
Last edited by Ismail Gezer on Sun Apr 29, 2007 8:57 pm, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

FB ligden cekilmis. :lol:

Sanirim BJK bu skorla en guclu sampiyon adayi oldu. FB'de ciddi bir moral cokus olur bundan sonra.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Genelkurmay muhtırasında FB ile ilgili birşeyler söylemeliydi :D

İki maç içinde beraberlik tahmininde bulunmuştum. BJK son dakkada atmasa tutacaktı, oof of :)

Bu spor spikerleri programa başlarken neden bağırırlar anlamıyorum..

Rıdvan hakemi meth ediyor..

Şükrü Saracoğlu stadına bağlanıyoruz, NTV muhabirinin adı: Noran Vavloyan... Hepimiz kardeşiz :)

Maçı izleyenler şu kamera meselesini izah edebilir mi acaba? Son 20 dakka yer kamerasıylaizlenmiş galiba.. Kablolar kesilmiş deniyor! Düşünebiliyor musunuz? Yayın esnasında kameraların kablosu kesilmiş, sabotaj var sabotaj!
Last edited by Ismail Gezer on Sun Apr 29, 2007 9:06 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Genelkurmay muhtırasında FB ile ilgili birşeyler söylemeliydi :D
..
Vallahi haklisin. Buyukanit neden bir de TFF'ye ve MHK'na muhtira vermedi acaba? Bugun hangi $arefsiz, ahlaksiz, hirsiz satti FB'yi? Mactan sonra bir yorum var mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz abi, Rıdvan, hakeme bahene bulamazlar diyor.. Ama bence bu maçın en önemli özelliği yayın esnasında kesilen kablolar..
Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Genelkurmay muhtırasında FB ile ilgili birşeyler söylemeliydi :D
..
Vallahi haklisin. Buyukanit neden bir de TFF'ye ve MHK'na muhtira vermedi acaba? Bugun hangi $arefsiz, ahlaksiz, hirsiz satti FB'yi? Mactan sonra bir yorum var mi?
Post Reply