Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

NTV'ye göre Rus takımı Zenith de istiyormuş.

Yine NTV'ye göre, Schalke 5 isterken bizimkiler 4 veriyormuş :D

Yine NTV'ye göre, geçen sene kaçan şampiyonluğun sorumlusu olarak Lincoln gösteriliyormuş Alamanyada, morali bozukmuş. Adamın ayrılmak istediği zaten belli..

Bu pazarlık işlerine hiç kafam basmıyor. Sevmem pazarlık yapmayı ama nasıl bu kadar uzuyor bu iş anlamıyorum. Ne konuşuyorlar pazarlık adı altında bunca zaman? Yoksa konuşmuyorlar mı? :D

- Bugünki teklifimi 4 milyon, kabul ediyormusunuz?
- Hayır biz 6 milyon istiyoruz..
- Hmm o zaman biz biraz düşünelim, yarın görüşürüz..
- Tamam, aynı yerde aynı saatte..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:NTV'ye göre Rus takımı Zenith de istiyormuş.

Yine NTV'ye göre, Schalke 5 isterken bizimkiler 4 veriyormuş :D

Yine NTV'ye göre, geçen sene kaçan şampiyonluğun sorumlusu olarak Lincoln gösteriliyormuş Alamanyada, morali bozukmuş. Adamın ayrılmak istediği zaten belli..

Bu pazarlık işlerine hiç kafam basmıyor. Sevmem pazarlık yapmayı ama nasıl bu kadar uzuyor bu iş anlamıyorum. Ne konuşuyorlar pazarlık adı altında bunca zaman? Yoksa konuşmuyorlar mı? :D

- Bugünki teklifimi 4 milyon, kabul ediyormusunuz?
- Hayır biz 6 milyon istiyoruz..
- Hmm o zaman biz biraz düşünelim, yarın görüşürüz..
- Tamam, aynı yerde aynı saatte..
aşağıda kicker'da geçen haberi ntv tercüme etmiş.

http://www.kicker.de/fussball/bundeslig ... el/125677/

Scahlke menajeri 8 milyon istediklerinde Kalli de 1 senelik mukavelesi olana futbolcuya bu kadar para veremeyeceklerini söylemiş.
Schalke de CL de Lincoln sayesinde senelik 8 milyon euro kazandıklarını, Lincoln'un gitmek istemesi durumunda kendi zararları olan 8 milyon euro istemelerinin normal olduğundan bahsediyor.

Ayrıca Gazprom'un Schalke yayında ana sponsor olduğu bir diğer takım Zenith de bu futbolcuyu istiyormuş ama futbolcuyla henüz görüşmemişler.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

BU sefer hakkaten olacak demistim, ama bu Lincoln isi olmayacak galiba. Anladigim kadariyla elimizdeki silah Lincoln'un Schalke'den ayrilmak istemesiydi, eger bu is uzarsa Lincoln de yeter der ve elimiz bos Almanya'dan doneriz. Bu da rezaletlere bir yenisinin eklenmesi olur.

Sen Almanya'ya git gunlerce pazarlik yap (ne konusuluyorsa artik) sonra elin bos Turkiye'ye don. Hakkaten aci bir durum olur. Sonra onu unutturmak icin uyduruk bir adam alinir (umarim Feldkamp buna izin vermez). 8.5'tan 2.5'a inmelerini beklemek cok safca bir beklenti. 4.5, 5 milyon'a da razi degillerse bunun erkenden anlasilip bu isten vazgecmeleri gerekirdi, Cuma'ya bombalari patlatiyoruz demelerine gerek yoktu. Zaten LInderoth gelmisti. Ama kendileri kasindilar maalesef.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:
Sen Almanya'ya git gunlerce pazarlik yap (ne konusuluyorsa artik) sonra elin bos Turkiye'ye don. Hakkaten aci bir durum olur. Sonra onu unutturmak icin uyduruk bir adam alinir (umarim Feldkamp buna izin vermez). 8.5'tan 2.5'a inmelerini beklemek cok safca bir beklenti. 4.5, 5 milyon'a da razi degillerse bunun erkenden anlasilip bu isten vazgecmeleri gerekirdi, Cuma'ya bombalari patlatiyoruz demelerine gerek yoktu. Zaten LInderoth gelmisti. Ama kendileri kasindilar maalesef.
Tolga, ben de Cengiz abi gibi 4.5 -5'e falan indiklerini de sanmiyorum. Butun bunlar basinin kafadan uydurduklari. Kiziyorsunuz, kizin ama 8.5 milyonluk adama 2.5 milyon teklif etmeyi bizimkiler bile dusunemez, cesaret bile etmezler. Bu biraz saygisizlik etmek olur, adama sittiri cekerler. Ben araba falan satarken arada boyle salak cikar, 25 bin dolarlik arabaya 10 bin dolar verir adam, "hadi kardesim yallah, vaktimi alma benim der" kovalarim. Dayak yemeden kurtulursa onun icin basaridir.

Bence 8.5 milyon Euro aliyorsan al almiyorsan alma dedi adamlar. En fazla bir kac yuz bin dolar indiler. Bizimkiler de bir suru yol denediler. Belki futbolcu takasi, belki 5 sene taksit, belki 5 verelim ama pesin verelim gibisinden. Schalke de bunlarin hic birini kabul etmiyor. Futbolcu gitmek istiyor, zorla tutsunlar ya da bir salak cikip 8,5 versin alsin.

Bence de bitsin bu surenceme. 8.5 milyon Euroluk bonservis verilecek adam degil. Jardel'den sonra en buyuk ikinci transferimiz olacak. Seneye bedavaya gelsin gelecekse. Yoksa o da yallah.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Roberto Carlos'un havaalanına gelişi canlı olarak yayınlandı. Gerçi Carlos'u göremedik, korkunç bir kalabalık vardı.

Yarında Saracoğlu stadında taraftarlarının huzurunda şov yapacaklar.

Aynı saatlerde bizimkilerde Lincoln'ü transfer edemediklerini açıklayacaklar.

Memleketteki gazetelerin çoğu Lincoln'ü transfer ettikten, övgü yazıları döktürdükten sonra, Lincoln'ü alamadık ama daha iyisini alacaz diyecekler!

Yiyecekleri küfürün hesabını kendilerini yapsınlar artık.

Lincoln alınamazsa, bunun ezikliğiyle gidip daha kötüsünü daha fazla paraya alırlarsa hiç şaşırmayın!

Kimse'nin çıkıpta Lincoln'ü alamadık ama Arda var o poziyonda haydi haydi oynar diyeceğini sanmam. İllaki bir 10 numara bulmaya çalışacaklar . Bulabilecekler mi? Çıks.. Bulurlar bir geleceğin yıldızı(!)

Bu takım için en iyisi Lincoln'ün transferidir. Maddi olarakta, takımın oynayacağı futbol açısından da.. Klübün itibarıda ayrı mesele..
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Andre Lima'yı merak edenlere.

22 yaşında santrafor.

Yurtdışındaki maçlar bölümünde brezzilya ligi hakkında bazı bilgiler veriyorum.

Andre Limanın takımı Botafogo 6. hafta sonunda lider. 6 hafta sonunda 4 golü var. 4. haftada haftanın karmasına seçildi. Sanırım dünkü maçta oynadığı futbolla 6.hafta da haftanın takımına seçilir.Takımda Teknik direktör Cuca tarafından ilk 11'de oynatılmıyor. Onun yerine 30 yaşındaki Dodo oynatılıyor.

Bu hafta yine sonradan girip takımın 3-1 yendiği maçta takımını 2-1 öne geçiren golü atınca yine yedek olması polemik konuus oldu.Aşağıdaki haberde bu yedek kalması ile ilgili.2008 sonuna kadar kulüpte kalmak istiyor bir rus takımından teklif almış ama avrupa'ya gitmek istiyormuş.

http://globoesporte.globo.com/ESP/Notic ... 99,00.html

Andre Lima'nın bu hafta Nautico takımına attığı gol videosu

http://video.globo.com/Videos/Player/Es ... PO,00.html

Sonradan oyuna girip golü atınca JS gazetesi 10 üzerinden 9 puan vererek maçın adamı seçmiş.

Image

Image

Image
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Genç yetenek adayı olarak Carrusca'dan daha çok gelecek vaadediyor galiba :D

Lincoln'ü alsınlarda ötesine karışmıyorum :)
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sagolasin Gorgen.

Golun videosuna bakinca futbolu hem ayagi hem de akli ile oynayan bir cocuga benziyor. Bayiliyorum boyle futbol zekasi yuksek oyunculara...

Golun gelisiminde ki 10 sn icinde 3 tane cok akil dolu hareketi var - once iki defansciyi oyundan dusuren hareket, sonra gol pasi, son olarakta bu adam ya alda at diye attigim topu gole ceviremezse diye ribaund icin yer almasi.

Bizim forvetler - ilk hareketi yapsa, kesinlikle pasi dusunmeden kaleye abanirdi - hadi pasi da attilar diyelim ondan sonra kesinlikle ribaund icin yer almaya kosmaz olduklari yer de kalir sonra kacirana bunu nasil atamadin diye ya bir bakis firlatir yada Hasan ve Necati'nin genel de yaptiklari gibi laf dalasina girerlerdi.

Lima GS gelir veya gelmez - hadi geldi diyelim faydali olur veya olmaz - bunlarin hicbirini bilemem ama bir futbolsever olarak 10 saniye icinde futbolu neden bu kadar cok sevdigimi hatirlattiklari icin Gorgen ve Lima'ya tesekkurler.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu Lima denilen eleman kafa toplarinda etkili gozukuyor.

Kafa golu

WOW... kafaya hakim, ayagina hakim, firsatci, uzaktan sutu var, akil var, topsuz oyun anlayisi var --- bu adam komple golcu gibi gozukuyor bu videoda...

Lima'dan secme goller
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Eşşeğin aklına karpuz kabuğu getirmeyin yahu..

Hele durun, BJK, FB kotayı doldursun. Sonra alırız Lima'yı :D

Tırsmaya başladım şimdi, FB artık adı sanı duyulmamışlara pek tenezzül etmezde, BJK bu kokuyu alırsa avucumuzu yalarız :D

Mert Tokman wrote:Bu Lima denilen eleman kafa toplarinda etkili gozukuyor.

Kafa golu

WOW... kafaya hakim, ayagina hakim, firsatci, uzaktan sutu var, akil var, topsuz oyun anlayisi var --- bu adam komple golcu gibi gozukuyor bu videoda...

Lima'dan secme goller
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote: WOW... kafaya hakim, ayagina hakim, firsatci, uzaktan sutu var, akil var, topsuz oyun anlayisi var --- bu adam komple golcu gibi gozukuyor bu videoda...

Lima'dan secme goller
Eyvah eyvah... Transfer komitesini sizden kursak videodan izleyip futbolcu getireceksiniz ha. Hani bu cok elestirdiginiz bizimkiler gibi. Bu golleri 100 macta mi atmis belli degil, 1 macta 3 gol atip, 10 mac yatmis mi belli degil, 100, 60, 30 metreyi kac saniyede kosar bilinmez, kac kilo squat kaldirabilir, antrenmanlari sever mi, kaytarir mi, disiplin seven hocayla calisabilir mi, haftada 2 mac tempoyu kaldirabilir mi bilinmez. Attigi goller kume dusen takimlara mi yoksa sampiyonlara mi bilinmez.

Bizim Necati'nin hele hele Umit Karan'in videosunu yapin, 30 milyon Euroluk adam oluverirler. Ne goller vole, rovasata, ucarak kafa, 30 metreden sutlar, 3 kisiyi calimlamalar. Ama Adana'da circirspora karsi oynarken falan.

Guney Amerika'dan ozellikle Brezilya'dan Turkiye'ye gelen her futbolcu riskdir. Iyi de cikabilir, kotu de... Sampiyonluga oynayan iyi bir takimda oynuyorsa, en az 4-5 macini guclu rakiplere ozellikle derbi maclarini ciplak gozle izlemisseniz veya milli takimda oynuyorsa riski azaltirsiniz. Onlarin bedelleri de 5-10 milyon dolar arasi en az.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Eyvah eyvah... Transfer komitesini sizden kursak videodan izleyip futbolcu getireceksiniz ha.
Ben GS'a gelsin - hemen gitsinler alsinlar demedim ki - sadece gordugumu begendim. :wink:

Sen bana Hasan Sas, Necati veya Umit Karan'in uc tane birbirinden akilli hareketi arka arkaya yaptigi bir video bul goster - hadi ucu gectim, iki akil kokan hareketi arka arkaya yapmis olsunlar - ben de VAY BE diyeyim... :roll:

Bizimkiler bir tane akilli bir is yaparsa - yaptigina kendi de sasirdigi icin vay be ben neymisim diye bir havalara girip hemen takibinde acayip akil almaz bir hareket yapiyor genelde...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bir de soyle bir isim cikti, Cewlta Vigo kume dusunce serbest kalmis, iyi bir golcuye benziyor, 28 yasinda.
Hedef Baiano
Ali Naci KÜÇÜK 19 Haziran 2007
Sarı kırmızılılar, takımı La Liga’dan düştüğü için serbest kalma hakkı doğan 28 yaşındaki futbolcunun menajeriyle temasa geçti.

Brezilya’da bulunan Adnan Sezgin’in bu transferi bitirme aşamasına getirdiği öğrenildi.

TOBİAS Linderoth’la 3 yıllık sözleşme imzalayan, İsmael Bouzid’i kadrosuna katan, Lincoln’le büyük ölçüde anlaşan Galatasaray’da yeni hedef Fernando Baiano... Sarı kırmızılı yönetim, İspanya’nın Celta Vigo takımında forma giyen 28 yaşındaki Brezilyalı golcüsünü transfer etmek için harekete geçti.

Baiano ile daha önce menajerler aracılığıyla temas kuran G.Saray yönetimi, golcü futbolcunun 2008’e kadar sözleşmesi olduğu Celta Vigo’nun küme düşmesi halinde serbest kalacağını öğrenince bekleme kararı aldı.

Celta Vigo, La Liga’nın son haftasında sahasında Getafe’yi 2-1 yenmesine rağmen kümede kalmayı başaramazken Baiano, sözleşmesindeki özel madde gereği serbest kalma şansını elde etti.

Serbest kalıyor

Beklediği haberi Lincoln’ün menajeri ile birlikte gittiği Brezilya’da alan G.Saray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, vakit geçirmeden golcü futbolcunun menajeri ile bir araya gelip, transfer görüşmelerine başladı. Sezgin’in, Baiano transferinde önemli yol kat ettiği öğrenildi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gorgen wrote:
Mehmet Gorgen wrote:BUDA BENİM TRANSFER LİSTEM.

BEN OLSAM ÖZELLİKLE 1. BU LİSTEDEKİ ADAMLARI DÜŞÜNMEDEN , HEM DE HİÇ DÜŞÜNMEDEN ALIRDIM.
:lol:
Image

.
Sabah gazetesi benim transfer listeme bakıp uydurma haber yapıyor gibime geldi. :lol:
Nilmar ve palacio haberi.
Palacio'nun şuanda piyasa değeri 20 milyon euro civarında.

http://www.sabah.com.tr/haber,313F95E16 ... A995D.html
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Lima ilk aday Baiano sürpriz

Cim-Bom golcü transferinde rotasını Botafogo'lu Lima ile Celta de Vigo ile bağlarını koparan Baiano'ya çevirdi

Golcü transferi kararı alan Galatasaray'ın, Brezilyalı Andre Lima ve Fernando Baiano'nun üzerinde yoğunlaştığı belirtildi.
Brezilya'ya giden Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in, Botafogo'nun 22 yaşındaki golcüsü Lima ve menajeriyle pazarlık masasına oturarak anlaşma zemini aradığı vurgulandı. Lima ile el sıkıştıktan sonra kulübü Botofogo ile görüşmeyi planlayan Sezgin'in birkaç gün içinde transfere nokta koymak istediği öğrenildi.
Aslan, Celta Vigo'da oynayan Baiano'yu ise Lima'ya alternatif olarak belirledi. Sarı - kırmızılıların, Lima'da pürüz çıkması halinde Celta Vigo'nun İspanya'da küme düşmesi nedeniyle serbest kalan Baiano'ya teklif götürecekleri kaydedildi.

Milliyet
Locked