FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Baris Tokat wrote:
Ismail Gezer wrote:Fenerin rakibi Chealse..
flas flas flas "yeni kurban chelsea"

(hürriyet online mansetinden) :lol: :lol: :lol:
Diger gazeteler de benzer tutum icinde. FB'nin kurbani Chealsea'yi taniyalim falan demisler. Gözlerimi ogusturdum dogru mu göruyorum diye. Dogruymus. Ne diyeyim bilemiyorum kendini bu kadar dev aynasinda görmek yani biz necip ve yuce turk milletine mahsus demek ki. Rakibe en ufak saygi gosterilmemis bile onca yillik gecmisi olan Chelsea yabana atilmis tarihinde ilk defa ceyrek finale cikan FB kesin favori gosterilmis. FB sadece duran toptan gol atiyor. Chelsea'ye cikmalari iyi oldu. Merakla bekliyorum nasil gol atacaklarini. Aman Drogba sakatlanmasin da keyifle izleyelim su muzur yayini.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Bu aslinda Fenerbahce icin buyuk sorun; avam seyirciye yonelik boyle pop haberler, beklentinin gereksiz yukselmesine sebep oluyor.

Sevilla'yi gecmeleri aslinda tam ters psikoloji sayesinde oldu ve Sevilla 2-0'dan sonra asiri egoya kapildi, oyun soguyup FB gol atinca yorgunluk ve devaminda panik basladi. Yani olmamasi gereken her sey oldu.

Unutmamak lazim, futbol basketbol gibi degil, dar skorlu bir oyun. Cok buyuk guc farki da olsa bir kesitte rasgele gelebilecek bir gol (FB icin demiyorum) bir anda rotayi degistirebiliyor. Buna ornek olarak bizim meshur 3-3'luk United macini verebilirim. Arif o golu atmasa, belki 5-6 olabilirdik, kimbilir.

Ama Chelsea cok farkli. Bir kere ilk 8'de olduklari icin guc dengesi acildi; ikincisi kucumseme marjlari daraldi. Bence Chelsea dersine iyi calisacak, ilk 8'e kalmis bir takimin buraya nasil geldigine teknik olarak goz atacaklardir. FB ise basin gazi sayesinde genel konsantrasyonu kaybedebilir.

Bu anlamda Alex, Kezman, Carlos ve Deivid gibi oyuncular FB icin sans; zira cool adamlar, dagilmiyorlar, gazeteden tv.den haberleri yok.

Ben Chelsea'yi destekliyorum. Daha once Sevilla'yi, 1980'lerde MTK'yi destekledigim gibi. Kulup duzeyindeki mucadelelerde, acik soyleyeyim, Yunan takimini Fenerbahce'ye karsi desteklerim, bunda da bir problem gormuyorum (gorenler "askerlik sorunu :!: nedeniyle Tumer'in nereye gittigini sorgulasinlar).

Futbol gibi danga dunga bir oyunda da yurtseverlik yapilacagini hic dusunmuyorum. MGC, sana muhalifim anlayacagin :?
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Eksisözlükten 113. 115. vede 117. maddeleri okuyun.
Komik

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t= ... ll=&v=&p=5
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Baris Tokat wrote: flas flas flas "yeni kurban chelsea"

(hürriyet online mansetinden) :lol: :lol: :lol:
Yukarida adi gecen "Kurban" Chelsea'nin Sampiyonlar Lig kupasini alamamasiyla "Kurbanlik" olmasi muhtemel teknik direktoru Avram Grant"mi yoksa Antalyada kampta bulunan Rubin Kazan'in teknik direktoru Kurban Berdyev"mi acaba :lol:

Chelsea'nin de 1905'de kurulmus olmasi (cok arastirmaci taraftarlari var, gazetecilerden once yakalamislar) her ne kadar renklerimiz benzemese de Fener taraftarlari icin simdiden itici bir guc olmusa benzer :).

Benim asil merak ettigim 8-0'lik Liverpool macindan sonra dalga gectikleri Besiktasin zamaninda Chelsea'yi orada yenmis olmasini, (Mehmet Demirkol'da zaten cikabilecek en iyi Ingiliz ekibinin Chelsea olacagini belirtmis zaten) muhtemel bir hezimet sonrasi (Ingilteredeki mac icin) nasil bir karalama/hedef saptirma ya da "tesaduf" bahanesiyle bertaraf edecekleri.

Tabii bir de Yunanistan'in Avrupa Sampyonasinda yaptigi gibi cekirgenin 5 kere daha sicrama ihtimali de var. Olmaz deemeyin, olurmu olur :)

Mehmet
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Daskiran wrote: ...
Tabii bir de Yunanistan'in Avrupa Sampyonasinda yaptigi gibi cekirgenin 5 kere daha sicrama ihtimali de var. Olmaz deemeyin, olurmu olur :)

Mehmet
Ahmet gecen sefer bikiniyi latife ettigim icin giymedim ama bu sefer killarimi yoldurup G-string giymeyen en buyuk namussuz ve serefsizdir diyerek noktayi koymus. 6-Pas programi iki saatini ayiracakmis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Meshur kalecileri Peter Cech buyuk ihtimalle ilk macta oyniyamiycak.

http://www.telegraph.co.uk/sport/main.j ... che206.xml

Yedegi Cuducini vasat bir kaleci. Onun disinda su anda sakatlik yok.

Makalele alex'i kitleme gorevi ile oyniycak buyuk ihtimal, cunku defanstan baska bir ozelli yok, onunda super yapiyor ama.

Chealse icin kolay kura degil, bakalim Cech'in yoklugunda istanbulda atak oyniycaklarmi.

Yukarda bir arkadasinda soyledigi gibi, chelasenin butun oyunculari hava toplarinca cok iyi, zaten ingiliz takimi.

Hadi hayirlisi....
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

hava toplarinda iyi bir ingiliz takimi, fener'in en onemli gol silahi duran toplarda fener'i durdurur ve cok rahat eler diye dusunuyorum.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Hay allah cika cika Ingiliz ligi 3.su mu cikmis? FB bunlari elerse gorun siz yaraticiligi o zaman. "Zaten ligde 3. siradalar", "Balli FB eski gucunden cok uzakta olan Chelsea'nin bir anlik zaafindan faydalandi", "Ingiliz holiganlar Chelsea'nin konsantrasyonunu bozdu", vs, vs.
Ozgur A. Boztepe

bu arada Chelase ikinci yarinin ortasinda 1-0 yenik duruma dusmesine ragmen maci 2-1 kazandi...

Chealse golu kornerden yedi, bu aralar duran topta cok kotu guzukuyorlar, buda fenerin isine gelir. Bu yuzden belki defansa Alex girebilir. Alex psv den gelen ve gecen sene holandadaki gs- psv macinda arda ve ilic'i kasti bicen defans oyuncusu...

Golleri, morinho gittikten sonra mutsuz olan ve bizim medya tarafindan hocayi gondermek icin mac saticaklari soylenen oyunculari ele basi drogba atti.

Cuddicini beni sasirtmaya devam ediyor, Cechin yoklugunda bugunde iyiydi...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yattara Turk oluyormus. Adi da Osman Yatar olacakmis. Gokdeniz nerey gitti sormasi ayip ben bu olaya Fransiz kalmisim da.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Beckenbauer'li Alman futbolu ile buyudugum icin nedense Ingiliz futbolu bana cok yavan geliyor.

Uzun paslar, geniş alanlar, uzun şutlar...

Bana ogle geliyor ki Fenerbahce Chelsea'ya cok ters gelecektir. Sonucu bilemiyecegim ama Alex'e filan fazla alan verirsen adam cok becerikli istegini yapip oyunu yonlendirebilir..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Murat Gokcigdem wrote:Beckenbauer'li Alman futbolu ile buyudugum icin nedense Ingiliz futbolu bana cok yavan geliyor.

Uzun paslar, geniş alanlar, uzun şutlar...

Bana ogle geliyor ki Fenerbahce Chelsea'ya cok ters gelecektir. Sonucu bilemiyecegim ama Alex'e filan fazla alan verirsen adam cok becerikli istegini yapip oyunu yonlendirebilir..
Murat abi -

FB Chelsea macina buyuk ihtimalle...

-------------Volkan
Gokhan-Lugano-Edu-R.Carlos
---------Aurelio-Maldonado
--Deivid-----Alex-----Boral
-------------Kezman

tertibi ile cikacak - yani takimin cogunlugu Brezilya liglerinden gelme, Kezman Chelsea formasi giymis bir tecrube, geriye kalan 3 Turk'de su an bolgelerinde TR'nin en formda isimleri...

Chelsea bunlar Turk takimi diye hafife alirsa hayal kirikligina ugrar - cunku bu takim bir Turk takimindan ziyade Cruzeiros veya Vasco de Gama havasinda - gerek TDsi gerek oyunculari ile ezilmeden, kapanmadan kendilerine guvenerek oynuyorlar.

Tabii Chelsea'ye de Ingiliz takimi demek zor... Chelsea'den uzun toplari pek goremezsin --- hem geride Essien, Makalele hem de daha ileride Ballack, Lampard, Joe Cole gibi topu iyi yonlendirebilen akilli oyunculara sahipler... bir de yine belirttigin klasik Ingiliz takimlari gibi genis alanlar hic birakmiyorlar - Premier ligin hep en az gol yiyen takimi, hem takim olarak defanslari cok iyi, hem defanslarinin ortasi (Alex, Terry ve Carvalho) hem de kalecileri cok iyi. Ustune birde sagdan ve soldan ataklara destek veren Belletti ve Ashley Cole gibi iki bek ve ileri de Drogba gibi dort dortluk bir forvet olunca - TD'siz bile olsalar Arsenal gibi bir takimin hakkindan gelebiliyorlar.
Ozgur A. Boztepe

Mert Tokman wrote: Premier ligin hep en az gol yiyen takimi, hem takim olarak defanslari cok iyi, hem defanslarinin ortasi (Alex, Terry ve Carvalho) hem de kalecileri cok iyi. Ustune birde sagdan ve soldan ataklara destek veren Belletti ve Ashley Cole gibi iki bek ve ileri de Drogba gibi dort dortluk bir forvet olunca - TD'siz bile olsalar Arsenal gibi bir takimin hakkindan gelebiliyorlar.
O kaleci fenerbahce karsisinda ilk macta oynayamiycak buyuk ihtimalle. Buda super haber cunku su anda casillas tan sonra dunyanin en iyi kalecisi...
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Alpay Dedeoglu wrote:Eyvah simdi Bursadan birileri yazacak
benim takimim Chelsea, kazanmasini isterim,
Londrada maclarina giderdim.
Sonra gene kazara ( tamam bak gene FB'yi kucumsedim) Fener elerse, bekle bir ''AHmet Cakar,''li filan yazi. Yeni arakdaslarin ilk yazilarini bekliyoruz ayni nefaset, fikir ve uslup yogunlugu (!?) icinde.

Oglum MGC bu sefer bak ben yokum, kendini dogru ifade et, kraldan fazla kralci oluyormusuz ,Cengiz Akgun ve Murat Kara oyle diyor.
Ben bunu daha yeni okudum biliyormusun ?

Cok fazla iddiali olmaya gerek yok,
Icinden cikarmadan 5 olur :) (sozumuz meclisten disari)
Drogba-Drogba-Lampard-Kalou-Edu
TRUST GALATASARAY
MGC
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Mert Tokman wrote: Murat abi -

FB Chelsea macina buyuk ihtimalle...

-------------Volkan
Gokhan-Lugano-Edu-R.Carlos
---------Aurelio-Maldonado
--Deivid-----Alex-----Boral
-------------Kezman
gokhan gonul ilk mac cezali yanilmiyorsam.
Post Reply