Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Volkan pazarlığı

Masanın bir ucunda Adnan Polat diğer ucunda Antalyaspor başkanı Sedat Peker var. Pazarlık konusu Volkan Yaman...

Peker, “İlle de 3.5 milyon Euro isteriz” deyince görüşme tıkanıyor. Bu sırada Volkan da heyecan içinde evinde telefon bekliyor. Ama Polat, anlaşamadan ayrılıyor masadan.

Beklediği telefon gelmeyen Volkan, dayanamıyor sonunda, Adnan Polat’ı arıyor.

- Abi, Volkan ben. Biliyorsunuz, tek isteğim Galatasaray’da oynamak. Lütfen yardımcı olun.

- Tamam olalım da, başkanın çok para istiyor.

- Ama ben Galatasaray’da oynamak istiyorum. Hem Antalyaspor’a imza atarken, transferimde bana yardımcı olacakları sözünü vermişlerdi.

- Volkancığım; sen de bir konuş. Ben yine konuşacağım. Başkanı ikna etmemiz lazım.

Ben bu satırları yazana kadar Antalyaspor başkanı ikna olmamıştı. Bundan sonra olur mu bilemem. Ama Volkan Galatasaray forması için yanıp tutuşuyor.

Alan da kazanır, benden söylemesi. Çünkü Volkan Yaman, aranan kan. (Son dakika notu: Bugün Adnan Polat, Sedat Peker’e Volkan Yaman için son bir teklif yapacak. Teklif rakamı 1 milyon Euro)

Bahri HAVADAR

Image

http://www.aksam.com.tr/?tarih=18.06.2007

:D:D:D

Volkan Yaman'a ihtiyacımız var ama 3,5'da çok insafsız bir rakam!

Adam hapiste olduğuna göre, bu masabaşı görüşmesi hapishane'nin görüş gününde yapılmış olmalı :D
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ismail Gezer wrote:Volkan pazarlığı

Image

Adam hapiste olduğuna göre, bu masabaşı görüşmesi hapishane'nin görüş gününde yapılmış olmalı :D

Hocam sedat peker'leri karıştırdın galiba..İşte Antalyaspor başkanı Sedat peker
Image
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Schalke resmi sitesinde Lincoln ile ilgili bir haber var..

Scahlke menajeri Andreas Müller eğer bir oyuncu cazip bir teklif alıp gitmek istiyorsa gelen teklifin kulüp için de cazip olması lazım demiş.

http://www.schalke04.de/643.html?&tx_tt ... f7ea04caf3
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Valla karıştırmışım..

Hemde uzun zamandır bu peker'in o peker olduğunu sanıyordum :D:D

Allah Allah..

Aaaallah Allah...

Neysee...
Mehmet Gorgen wrote:
Ismail Gezer wrote:Volkan pazarlığı

Hocam sedat peker'leri karıştırdın galiba..İşte Antalyaspor başkanı Sedat peker
Image
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Kicker.

Dün Akşam konuşan Schalke menajeri Lincoln için "gitmek isteyeni tutmayız" demiş.

Lincoln gidiyor. Yerine de Basel'li Rakitic'i alacaklarmış.

http://www.kicker.de/fussball/bundeslig ... el/125677/

Şahsi yorumum:Lincoln heran GS'a gelebilir..Bu gece "Lincoln GS'da" haberi duyacağımızı zannediyorum.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Carlos'a 5 bin kişi önünde imza attırmışlar.

Bizimkilerde Lincoln'ü alığ böyle birşey yaparsa ben gider alkışlarım, çıkışta yönetimide protesto etmeyi ihmal etmeyiz :D

Yanlız Carlos 'GS maçını sabırsızlıkla bekliyorum' dememiş, hayret :D
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Mert Tokman wrote:Bu Lima denilen eleman kafa toplarinda etkili gozukuyor.

Kafa golu

WOW... kafaya hakim, ayagina hakim, firsatci, uzaktan sutu var, akil var, topsuz oyun anlayisi var --- bu adam komple golcu gibi gozukuyor bu videoda...

Lima'dan secme goller
Merhaba Mert,
Videolarda gerceten etkili bir golcu gibi duruyor ama takimin en buyuk eksigi olan uzaktan sutla yada frikikten gol atabildigine dair herhangi bir emare yok videolarda. Gerci yedekten giren adama frikik attirmazlar ama Ozan'in dedigi gibi bu videolara ne kadar guvenilir tartisilir. Yinede Hagi ve Emre'den sonra topun altina girip akliyla gol atan bir santraforun varligida fena olmaz, ustelik kafa golleride gayet guzel (bazilari kale agzinin oldukca disindan ustelik).

Benim Kalliden forvet mevkiinde bekledigim acikcasi Gutschow tarzinda altipasta yakalayinca affetmeyecek bir golcu bulmasi. Bu isi Hakanin yapamadigini, Karan'inda imkansiz golleri atarken garanti toplari daglara taslara vurdugunu biliyoruz. Gutschow Tanjunun golgesinde kalmakla birlikte cok kisa surede attigi gollerde hafizamda yer eden cok iyi bir golcuydu. Umarim Kalli transfer sezonu bitmeden bu acigi kapatir.

Gerets ilk geldigi sezonda taze kan olarak mucizeler yaratarak rekor puanla takimi sampiyon yapti ama hem sanssizlik (son dakika golleri ve kacan iki penaltiyla kacan 4 puan) hem de oyunu okuyamamasindan cok kotu bir ikinci sezon gecirdi ve benim de tahminim de Kalli ile takim tekrar yukselise gececegi seklinde.
Mehmet Daskiran
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

LigTV'de soyle bir haber duzenlemis:

Ilan'a karşılık Song!

Galatasaray forvet arayışlarını sürdürürken, Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin'in Fransa'nın Saint Etienne takımında oynayan Ilan'ın menajeriyle Brezilya'da masaya oturduğu öğrenildi.

LİG TV'nin haberine göre Sarı kırmızılı yönetimin kulübüyle sözleşmesi devam eden Brezilyalı golcü için bir milyon euro ve Song'u önerdiği bildirildi. Kamerunlu savunma oyuncusunun bu takasa sıcak bakmaması halinde 500 bin Euro karşılığında serbest bırakılacağı belirtildi.

Song'un yanısıra İlan transferindeki bir başka pürüzün de aynı kulubün oyuncusu eski Galatasaraylı Marek Heinz'ın Türkiye ve sarı kırmızılı takım hakkında verdiği olumsuz bilgiler olduğu belirtilirken futbol şubesinin bu sorunları ortadan kaldırmak için yoğun çaba harcadığı bildirildi.

Brezilyalı golcü İlan'ın transferinin gerçekleşmesi halinde Alman kuluplerinden cazip teklifller alan Necati'nin satılacağı ve elde edilecek yaklaşık 2, 5 milyon eoruluk gelirle kanatlara yapılacak transferler için kaynak yaratılacağı bildirildi.

Savunmanın solu için de çalışmalarını sürdüren Galatasaray, Volkan Yaman için kulübü Antalyaspor'a 1 milyon Euro önerdi. Antalyaspor'un hafta sonuna kadar yanıt vereceği belirtildi.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Biz Ugur oynayacak diye umarken M. Topal sagbek olacakmis. Tam da on liberoya alisiyordu, bence yanlis karar. Feldkamp Ugur'u izledi de begenmedi mi acaba? Begenilmeyecek bir tarafi yok aslinda Ugur'un.
Feldkamp, Mehmet Topal'ı sağ bek deneyecek...
DHA

Galatasaray yeni transfer yaparak gelecek sezona umutla bakmaya çalışırken, savunmanın sağına ve soluna transfer yapma çalışmaları devam ediyor.
Yönetim savunmanın soluna Antalyasporlu Volkan'ı transfer ederek, bu bölgedeki sıkıntıyı gidermeyi hedefliyor. Savunmanın sağına ise transfer yapılmayacak. Alman teknik adam Feldkamp, yönetime verdiği raporda savunmanın sağında Mehmet Topal'ı oynatmayı düşündüğünü söyleyerek, yeni bir devşirme sağbek yaratma amacında. Böylece Hagi döneminden beri devşirme sağbek oynayan Cihan, eğer Galatasaray'da kalırsa burada oynamaktan kurtulacak. Feldkamp, Mehmet Topal'ı öncelikle sağbek düşünürken, bu oyuncudan gerekli verim alınamazsa, Uğur Uçar ya da Sabri savunmanın sağında görev yapacak. Bilindiği gibi devre arasında Antalya'da yapılan kampta eski teknik direktör Eric Gerets, Efes Cup'ta oynanan Beşiktaş maçında Mehmet Topal'ı sağbekte denemiş ve istediği performansı alamadığı için bu oyuncuyu yeniden yedek kulübesine göndermişti.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Antalyaspor'un (mafya olmayan) başkanı Sedat peker, NTV'ye Galatasaray'dan net bir teklif bekliyoruz, demiş..

1 milyon euro, yeterince net değilmi sayın Peker :D

Volkan ve Lincoln'ü alırlarsa, geriye bir forvet kalıyor.. O'da krema babında..

Şenes Erzik: Bence sahadaki takımın % 51'i yerli olmalı..

Bencede..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:Biz Ugur oynayacak diye umarken M. Topal sagbek olacakmis. Tam da on liberoya alisiyordu, bence yanlis karar. Feldkamp Ugur'u izledi de begenmedi mi acaba? Begenilmeyecek bir tarafi yok aslinda Ugur'un.
Yalan...

Feldkamp daha Turkiye'ye bile gelmedi. DHA'ye helal (yoksa haram mi desek) olsun boyle bir bilgiyi alabildigi icin.

Ozan Ersoy
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Tolga Girici wrote:
Biz Ugur oynayacak diye umarken M. Topal sagbek olacakmis. Tam da on liberoya alisiyordu, bence yanlis karar. Feldkamp Ugur'u izledi de begenmedi mi acaba? Begenilmeyecek bir tarafi yok aslinda Ugur'un.
Bu haberin yalan olduguna kalıbımı basarım. Bir tek sola transfer yapılmaz ise Ferhat ın alternatifini bulmak icin farklı oyuncuları deneyecegini tahmin ediyorum. Bence Feldkamp doneminde abuk sabuk oyuncu vs mevki secimleri gormeyecegiz.

GS 27 Haziran da Florya da sahaya iniyor. Ist da olursam ve cok buyuk bir mani cıkmaz ise antremana gidecegim. Ayrıca GS ın Ist da gecirecegi antreman/kamp surecini taraftarların yakından takip edebilme fırsatı yakalayacagını da dusunuyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Danimarka basınına göre GS romedahl'in peşinde. Yunan olimpiyakos takımı da Romedahl'i istiyormuş.

http://www.dr.dk/Sporten/Fodbold/Int.fo ... 091340.htm

http://www.bolddk.com/nyt/?vis=69954

http://sporten.tv2.dk/article.php/id-7313332.html?rss

http://www.bt.dk/article/20070619/SPORT02/70619012/1121

Bu arada skysports'a göre Romedahl'i olimpiyakos ve fransız Rennes takımı istiyor. Ücret olarak makul bir rakam olan 700.000 Euro'dan bahsediliyor. Bizim ülkede ise ücretler havada uçuyor.

http://home.skysports.com/list.aspx?hli ... l&channel=&
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tek engel teminat
Ali Naci KÜÇÜK 20 Haziran 2007
Cassio Lincoln’ün transferinde pürüzleri tek tek aşan Galatasaray, bonservis bedeli için Schalke’yi de 4.5 milyon Euro’ya ikna etti. Ancak banka teminatı konusunda sıkıntı yaşıyor.

FENERBAHÇE ve Beşiktaş’ın peş peşe transfer bombalarını patlatmasının ardından Galatasaraylıların uzun süredir meraklı gözlerle beklediği, "transferi bitirildi" diye bakılan Cassio Lincoln’ün transferinde para sıkıntısı yaşandığı ortaya çıktı. Sarı kırmızılı yöneticilerin Almanya’da karargah kurarak anlaştığı Lincoln’ün ardından kulübü Schalke 04’ü bonservis bedeli için 4.5 milyon Euro’ya ikna ettiği ancak banka teminatı nedeniyle transferin bitirilemediği öğrenildi.

Sezgin boş durmuyor

Kıran kırana geçen pazarlıklar sonunda her iki tarafla masa başında uzlaşma sağlayan Galatasaraylı yöneticilerin, teminat için bankalarla irtibata geçtiği ifade edildi. Halen ülkesi Brezilya’da tatilini geçiren deneyimli orta saha oyuncusuyla görüşmelerini sürdüren Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin diğer taraftan da yabancı golcü transferi için listedeki oyuncularla temasını sürdürüyor.

İstanbul’a gelmesi bekleniyor

Galatasaray’ın ödeme konusunu çözüme kavuşturduğu anda Cassio Lincoln’ün Sezgin’le birlikte önümüzdeki günlerde İstanbul’a gelerek resmi mukaveleyi imzalayacağı öğrenildi. İyi bir santrfor arayan Cimbom’un Benfica’nın yakın kıskacında olan Corinthianslı Nilmar’a da teklif götürdüğü belirtildi. İspanya’da top koşturduğu Celta Vigo’nun küme düşmesiyle serbest kalan Brezilyalı Baiano’nun menajeriyle anlaşma zemini arandığı ifade edildi. Bu arada Danimarka basını, Linderoth’u alan G.Saray’ın Rommedahl’la ilgilendiğini yazdı.
Locked