FB 0/2-Chelsea 2/1 (Yinede Tebrikler Fenerbahçe)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

BJK gibi bir "i$ kazasi" gecirmemesi dileklerimle FB'ye Avrupa'da basarilar dilerim. Umarim yakinda Galatasaray'imiz da toparlanip eski gucune tekrar erisir.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Celal Gürcüoglu wrote:Izi benden de hos geldin. Yazilarini zevkle okuycaz gibi, cok dogru tespitlerin var.

Ilk once sunu belirtmek lazim. Kim ne derse desin FB'nin buyuk bir yukselisi var ama tabii bunun balon olup olmadigini gormek icin ya bu Mayis sonunu bekliycez yada seneye Avrupa karnesine bakicaz. Yalniz sunlari soylemek gerekli. FB dune kadar Sevilla (cok formda olarak soylendigi icin diyorum) ve Inter haric dogru duzgun bir rakiple oynamadi. He diyeceksiniz ki PSV, Anderletch, vs. onlarin iyiligi bizim (Turk takimlari/futbolu) eski haliyle orantiliydi. Biz o kadar kotuyduk ki en dandik takim bile bizi icin acaip idi. Simdi oyle degil. O yuzden Sevilla ve Inter haricinde baskasini ciddi takim olarak gormuyorum. Peki Chelsea? En iyi Chelsea idi ki zaten ilk yari bu farki bariz gorduk. Resmen FB orta sahayi gecemedi. Eski Turk takimlarindan da aciz bir goruntusu vardi. Adamlarda bakti ki bunlarda birsey yok, ikinci yari biz bir sekilde bunlari gotururuz. Ama Kazim'in golu gelince (ben cok begeniyorum bu cocugu, bilhassa ortalarini, Sabri duy sesimi!) ne oldugunu anlamadan uzaktan bir sut ve gol. Baskada bir pozisyon yok zaten. Dunku maci klasik eski Turk takimi zaferi gibi gormuyorum ama benziyor. Bu demek degil ki Chelsea bunlari orda darma dagan eder (normalde etmesi lazim) cunku futbol bu. Tek atak yapip 1 gol atarsa FB, Chelsea pirincin tasini bulana kadar fasulyeyi pisirebilir FB. Olmaz mi olur. Ama sunu cok merak ediyorum. Diyelim ki Chelsea FB'yi 5-0 yendi, ezdi. Ne olacak bunca ovgu? Tesaduf mu diyecegiz bizde AY gibi? Degil tesaduf degil ama cok sansli olduklarini anlamalari lazim. Tamam GS'da cok sansliydi, ittire ittire gruptan cikti ama GS'da malesef gol atacak oyuncu yok. Leverkusen maci bariz 3-0 bitip turu gececekken 5-1 yenilip veda ettik. Ilk mac 3-0 bitse ordaki mac oyle mi olurdu? Tabii simdi bizi konusmak biraz abes kaciyor Avrupa'da ama bazi kirilma noktalari var ve biz onlari kiramadik malesef. Hakan Sukur'ler, Sabri'lerle kirmak icin ugrasirsak daha cok bekleriz.
Merhaba Celal,

Ben FB'nin buraya kadar gelmesinin tesaduf olduguna inanmiyorum.Bizim UEFA kupasini aldigimiz doneme kadar oynadigimiz CL maclari ve kupa maclarinin sonuclarinin tesaduf olduguna inanmadigim gibi...

FB yaptigi isin ustune hep bir katma deger koydu.Oyun tecrubesi kazandi.Neymis pozisyon bulamiyorlarmis, butun golleri duran top organizasyonlarindan oluyormus, sende yap ayni organizasyonlari..

Haa yapamiyormusun (sahsina degil tabiki) o zaman kabul edeceksin adamin iyi yaptigini.

Stadi gecekondu mu, olsun onun en azindan bir gecekondusu var, senin o da yok.UEFA yetkilileri burada ,yarin oburgun stadlari ile ilgili rapor aciklanir beraber okuruz.

Olay tamamen bizim sindirim sistemimiz ile alakali.
Calis senin de olur (bi daha olsuna cevirelim biz bu soylemi zaten bizde var o kupa dedikleri) desinler bize, calisalim olsun.

Yok Chelsea normalde 100 kere oynasa 99 kere yenermis te, ilk yari FB ileri cikamamis ta, bos laf bunlar.Maci bende seyrettim, mac 90 dakika.

Konu tamami ile biziz baskasi degil...

Aha iste size ornegi,sonuc dun aksamdan
Bayer 04 Leverkusen (Almanya)-Zenit Saint Petersburg (Rusya) (1-4)
TRUST GALATASARAY
MGC
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Selam Mehmet,

Bende zaten tesaduf demedim :) Sadece oyle olup olmadigini gorucez dedim. Buna nasil karar verirsin (Aziz Yildirim mantigiyla)? Chelsea FB’yi 5-0 ile yollar veya seneye CL on elemeyi gecemez veya grupta 0 ceker. Ben sunu diyorum. Bencede buraya gelinen nokta ama oyle ama boyle kim ne derse desin basaridir. Sadece FB kendine rahat sayilabilecek bi on eleme maci ve grup buldu. Sevilla’yi elemekte kolay degil. Ama Inter mesela orda 3-1 yendi. Eger bu tip zorlu maclari rahat gecebilirse ki Chelsea macinin ilk yarisi sahiden garip o zaman iste tamam oldu bunlar dersin. GS’da bakmayin siz UEFA’yi aldigi sene cok iyi takimdi ama oynadigi rakipler yinede nitekim rahatti. Arsenal haric. Yenilmeden sampiyon olsakta CL’de karsimiza RM ciktiginda 3-2 falan filan desekte adamlar bizi orda 3’ledi birakti. Bu arada bizim zaten sadece bu sene degil son 6 yilda Avrupa’yi konusacak durumumuz yok.

Stad konusunu zaten hic acma. FB stadindaki tuvaletler bizimkilerin yaninda “5 Star Hotel” gibi. Zaten bu tip seyleri gormemezlikten gelmek diye birsey soz konusu olamaz. Ben sadece sunu diyorum (tekrar) FB buraya gelene kadar aman aman zorlu rakiplerle oynamadi (mesela bizim Lucescu zamani 2 gruptan cikarken oynadigimiz rakiplere bak) ve buraya gelirken kademe kademe gelmediler aslinda. Gecen seneydi galiba on elemeyi bile gecememislerdi Dinamo Kiev'e karsi. Diyecegim su; ya bu cikis bir balon ki onu su anda soylemek zor, bende tesaduf degil diyorum (tesaduf belki en son mac olabilir, 3 top 2 gol gibi) ya da yukselisin gercek baslangici. Hep beraber gorucez.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Biraz geçte olsa öncelikle Fenerbahçe taraftarlarını kutlarım.

Maçın özeti: 60 dakikasını ezik oynadıkları bir maçı son bölümlerde de çok
iyi oynamadan kazanmasını bildiler. Aslinda biraz 2. Sevilla maçı gibi oldu.
Chelsea resmen gevşedi ve cezasını çekti. Bu tabii tesadüf falan değil.
Fener her an hiç pozisyon yok iken gol yapabilen bir takım. Fakat bunun
Kerem Bey'in yukarıda iddia ettiği gibi bulduğunu gole çeviren bir forvete
sahip olmalarıyla bir ilgisi yok. Zaten şampiyonlar liginde gollerinin çoğunu
forvetler değil Alex, Deivid gibi orta saha oyuncuları atmış durumda. Bu
yüzden bizim iyi olduğumuz ilk Terim döneminde şampiyonlar liginde çok
başarılı olamamızın sebebi bence Hakan değil. Sonrasında kazanılan
başarıların sebebi ise (yine bence) kesinlikle Jardel değil. Şu an Hakan
yada Ümit yerine Jardel oynuyor olsa, poposunu kaldıramayan forvet diye
isyanları oynardık herhalde.

Ali Kaya
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Ali Kaya wrote:Biraz geçte olsa öncelikle Fenerbahçe taraftarlarını kutlarım.

Şu an Hakan

Ali Kaya
Ali Bey (bu da bence) Hakan poposunu kaldırıyor mu ki? Şişman Mario hiç olmazsa karşı karşıya kaçırmıyordu :wink:
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

FB orta sahada iyi alan paylasimi vede gayet becerikli ve gol verimi yuksek oyuncuların iyi konsantre olmasi ile mac cevirdi.
Birde enteresan olarak ilk 60 dakika oyunu uyusturup
genelde Semihin girmesi ile birden canlanip skora gidiyor.
Bu da Zico karakteristigi. Yani oyunu belii bir ritime sokarsaniz
ondan sonra birden vitese taktiginizda rakip ilk once sasiriyor,
buna ayak uydurana kadar gol yiyiyor, toparlanana kadar ise
mac bitiyor. 60. dakkaya kadar ozellikle Alex kendini unutturup karsi takimi etud ediyor.Tabii bu arada iyi bir kadro rotasyonuda var.
Herkesin bir maci oldu.
NO ADNANS, NO CRY !!
İzi Ergil

Post by İzi Ergil »

Bu
yüzden bizim iyi olduğumuz ilk Terim döneminde şampiyonlar liginde çok
başarılı olamamızın sebebi bence Hakan değil. Sonrasında kazanılan
başarıların sebebi ise (yine bence) kesinlikle Jardel değil. Şu an Hakan
Katiliyorum.Bizdeki onemli sancilardan biri orta sahanin da hucum gucune cok da onemli bir katki yapamamasindan kaynaklaniyor. Ama ya o ya bu degil hem o hem bu demek lazim.Evet, Hakan sukur 20 karsi karsiya kaldigi pozisyondan bir gol cikaramiyor.Bu bir gercek.Hakan topun altina girmeyi,asirtmayi hala beceremiyor.Zamanlamasi maalesef kotu.Arda ne kadar iyiyse hakan o kadar kotu.Arda, hareketini rakibe en ters gelecek zaman araliginda yapiyor mudahale cok zorlasiyor. cok dar alanlarda topa degerek rakibini caresiz birakabiliyor.Sihir gibi birsey .yetenek iste. hakan ise rakiple senkronize. O yuzden adam gecemiyor,sasirtamiyor vs. bu tip oyuncular fizik guclerini yitirdiklerinde de maalesef bitiyorlar.Futbol zekaya dayali oynandiginda baska guzel.Bunu yapabilecek oyuncularimiz var ama kendiliginden asla yapamayacak oyuncularimiz da var.Burada devreye teknik yonetimin girmesi gerekir.Takimin oyun butunlugu, koordinasyonu onlarin isi degil mi? Avrupa kuluplerini seyrediyoruz adamlarin kimin nereye kosacagini kimin nereye pas verecegini biliyorlar.Futbolcun cok teknik olmayabilir ama oyun icinde farkindaligi yuksek olmak ZORUNDA.Beceremeyinde de bi zahmet Galatasaray'da oynatmayiversinler.
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Chelsea klubünü oldum olası sevmedim, Londra'da geleneği olmayan lejyonerler ile başarı arayan bir takım, işin garibi bu takımlardan hala ingiliz takımı diye bahsediyoruz, bence ingiliz sermayesi desek hoş oda artık değil rus sermayesi ile ingiltere de desteklenen bir kuruluş olsa olsa. 2-3 sene evvel Arsenal-Bayern Münih oynuyor, kıran kırana bir maç sahaya bakıyorsunuz ortada 1 tek ingiliz oyuncu var oda Hargreaves Bayern'den...
Türkiye'de bu stilin takpçisi Fenerbahçe oldu AY'nin çok yabancı istekleri kırılmadı ve haklılığı ortaya çıktı, FB yıllarca ligin klas oyuncularını topladı ama gerekli başarıyı sağlayamadı AY bu işin daha fazla parayla ve yabancı oyuncularla olacağının farkına vardı.

Bu yazıları okuyan FB li arkadaşlar alınmasın ama 7-8 tane yabancıyla çıkıp kazanılan bu başarılar , Bizim Taffarel-Hagi-Popescu birde bilemedin Capone ile olan başarıların yerini yinede tutamaz o yüzden FB bu sene o büyük kupayı kaldırsada avrupada başarılı olmuş GS'nin yaptığı işler her zaman bir başka olacaktır.

Sizlere basitçe şu soruyu sorayım ..

İçinde bir tek türk oyuncu olmayan 11 tane süper yabancılı bir GS 'mi isterdiniz yoksa
Arda'sı, Aydın'ı Oğuz'u Uğur'u Mehmet Topal'ı ile 2-3 klas yabancısı olan bir GS'mi

Yörenin elması mı tatlı yoksa elalemin mangosu mu ona karar vermek lazım

Saygılar
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Bizim basarilarin ne oldugunu unutmamak onemli. "avrupa'nin krali olduk' tezuharati beni hep rahatsiz etmistir. avrupa'nin tek krali CL sampiyonu.
UEFA Kupasini kazanmak hos ama sonucta CL'de ilk 16'ya giremeyen takimlar arasinda oynanan bir kupa, daha iyi olup ilk 16'ya girip elenseydik hemen o seneyi konusmayacakdik, yani buna bir teselli mukafati demek yanlis olmaz. Super Kupa'yi kastederek 'kral' diyorsak kendimize bu dahada komik, cunku o mac bir hazirlik macindan cok az daha onemli gibi bakiliyor avrupa'da. Bazi gazetelerde bizimkilerin sevincine bile gulmuslerdi, "sanki avrupa sampiyonu olmus gibi kutladilar" gibi laflar soylediler. Her neyse...

Bizim Hagi'li senelerdeki en buyuk basarimiz CL'de ceyrekfinal oynamakdi. Bu bir gercek. FB bunu bu sene yapti, ve bu turu atlarlarsa bizim basarimizdan daha buyuk bir basari elde etmis olacaklar. Eski sistem'le oynanan yarifinalimiz var, ama bu sistem'de yarifinal oynamak cok daha zor. Ne bicim Galatasaraylisin falan demeyin--bunlar gercekler. Yabancilarla yapmalari daha az "hos" yapiyor belki bu basariyi, turk takiminin turk taraftari isterki turkler oynasin, ama profesyonel futbol'un bir gercegi var o da gelir kaynagi yaratip alabilicegen en iyi futbolculari elip en iyi takim'i kurmaya calisiyor herkes. Sen oturup "bosver Aydin'la kazanalim" dersen ve elenirsen kimse seni alkislamaz, cunku Aydin sonunda anadolu'ya gidicek ve kimse hatirlamayacak. Ama FB'nin ceyrekfinalini hep hatirlayacaz.

Bizim avrupa'daki basarilarimiz AY'i fena halde kiskandirdi. Bi kiskanc azicik vizyon ve beceriyle birlikte FB'yi oldugu noktaya getirdi. Bizimle olan rekabetlerinin kesin katkisi var demek istiyorum. Benim dilegim, bizde su an olan ayni kiskanc'i azicik vizyon ve beceriyle birlikte kullanip ayni yerlere tekrar gelebilmemiz. Yabanci olsun, turk olsun ama basarili olsun en basta. Alt yapidaki yetenekli turk futbolcularla bir-iki liderlik ozelligi olan yabanci oyuncuyla nasil oluyor gormustuk Hagi zamaninda. Hala oyle olabilir. Ama onemli olan bir sekilde olmasi.

FB'nin atladigi her tur, bizimkileri (yoneticileri demek istiyorum en basta olarak, ve taraftarlarida yoneticelere baski koyacaklari icin) dahada kiskandiricagi icin sevinmek lazim. Belki Turkiye'de bu isler ancak kiskaninca olacak cunku artik...

haydi cim bom.
Deniz
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Fenerbahce Tur 2.1450 10.7735 7.3200 11.0125 20.2175 51.468

Gectigimiz sene 11, bu sene 20 uzeri puan. Toplam 51 uzeri katsayi puani toplanilmis. Onumuzdeki sene ise en dusuk puanlari dusulecek, toplam puani arttirma sansi yakalanacak. Buyuk is basardilar, onumuzdeki senelerde bu son iki senenin semerisini yiyecekler. Tebrik etmek az gelir, bu ise sapka cikarilir.

Sansin yanlarinda oldugu dogru, ama FB ayagina gelen sanslari iyi degerlendirdi. Insallah devam ederler, yollari acik olsun.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ne FB'nin ne de GS'nin basarisini kucumsememek gerekiyor. GS'nin UEFA'daki basarisi bir final kazanmasindan geliyor. Cunku bir ulkenin tarihinde ilk kez boyle bir finale cikip, sinirlerine hakim olup bir ilki gercekletirmek her babayigidin harci degil. O nedenle GS'nin basarisi tekrarlanamaz bir basari. FB, SL'yi alsa bile Turkiye'den kupa kazanan 2. takim olacak ne yazik ki. Yani o konu kapandi!

Super kupayi kazanmak da onemli bir basari. Ozellikle o yil. Cunku RM'in bir tek super kupasi yoktu bizimle oynarken ve cok istiyorlardi o kupayi. O zamanin RM'nin kalitesini soylemeye gerek yok.

Yani GS'nin yapmis olduklari inanilir gibi degil. Ozellikle parasiz pulsuz bir doneme denk gelmesi bunun inanilmazligini ve dokulen alin terinin seviyesini daha da gozler onune sermekte.

Ote yandan FB SL'yi alirsa veya yari finale cikarsa, cok buyuk bir basari elde etmis olacak. Su anda bile buyuk bir basari elde ettiler, isimlerini duyurarak. Hali hazirda iki guzide klup Turk futbolu icersindeki guzide yerlerinin rastlanti olmadigini gostermis oldular. BJK de UEFA'da ceyrek finale kalarak bunu gostermisti. Isin komik yani FB kupayi alirsa, AY'nin "raslanti" sozu de havada kalacak. 8 yil icersinde 3 kupa alan kac tene ulke var Avrupa'da.

Bir nokta da FB'nin yabancilarla basarili olmasi durumunda bunun sanki daha az bir basari gibi gorulmesi. Artik modern zamanlarin modern futboluna alismak lazim. Bu basari bir "klup' basarisidir. "Milli" basari degil! O nedenle artik vatan millet sakaryayi birakip gercekleri gormekte fayda var.

Ozetle soylemek gerekirse FB'nin basarisi ile GS'nin gecmis basarisini karsilastirmak abes olur. Elbette karsilastiranlar olacak. Ne de olsa rekabet sporu bu. Ancak onlara verilecek en guzel yanit her iki basarinin da asagi yukari ayni oldugu yaniti olur. Bu matematik degil. Ozellikle, onlar su takimla oynadi biz bu takimla oynadik muhabbeti cok komik. Turnuvalarin belli bir duzeni var ve her takim o duzen icersinde maclarini yapiyor. Bir sene sen sansli olursun, diger sene oburu. Onemli olan sansli oldugun zamanlarda bu sansi degerlendirip degerlendirememek. Degerlendirdigin zaman ise, bu durum basaridan hic bir sey alip goturmez.

Gerisi bos laf!
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Arkadaslar Londra'ya ucmuslar. Alir geliriz diyorlar.
Allah kalplerine gore verir insallah.

Sabahtan beri ofiste gulusup duruyoruz.Konu su, bizim mahallenin bi delisi var, sabahlari ise giderken gorurum hep.Sac sakal birbirine karisik bir bicimdedir pis kokar, hakkinda delirmeden once cok zengin biri oldugu kiz meselesinden kafayi cozuttugu soylenir.Yuksek sesle bagirir cagirir, hep gorunmeyen birilerini azarlar.Eger tanimiyorsaniz gercekten ilk seferde bayag bi urkersiniz.Filmlerde kehanetlerde bulunan tek gozlu dilenci tipinde adamlar vardir ya "dunyanin sonu geldi ahali hepimiz olecez, mesih dondu " felan diyen :) Aha iste o tipten..

Bu sabah yanindan gecerken bagiriyordu,

"Canli canli zkecekler, canli canli zkecekler hepinizi" :)

Bir gulme tuttu ki sormayin

Ise geldim hala guluyorum
Kulagimda cinliyor.

Bol sanslar Fenerbahce
TRUST GALATASARAY
MGC
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bu sefer FB kendilerine, Chelsea oyunculari ve taraftarlari tarafindan daha onceki turlarda gosterilmeyen saygi, caba ve
konsantrasyonun gosterildigini gorecek.
Iyi mi olacak onu bilemem.

Iyi oynayan kazansin, sonuc ne olursa olsun
lig maclari icin etkisi olumsuz olsun.
NO ADNANS, NO CRY !!
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Sanırım Fener için bu senelik bu iş buraya kadar....Ancak Türkiye'de futbol ekseni Fener'in tarafına doğru özenle kayıdırılmaya devam ederse bir ihtimal daha da başarılı olabilirler.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Adnan Polat, bizim forumun cogunluguna katilmis. "Gecmiste GS kollaniyordu, simdi FB'nin kollanmasi, kayirilmasi normaldir, yarin yine GS Avrupa'da ceyrek finale cikarsa GS'in yine kollanmasini isterim. Bu isler boyle, Kayseri mayseri cerez" demis. Eh bizim forum da boyle dusundugu icin garip karsilamamak lazim.

Ozan Ersoy

''Hakem hata yapmadı!''

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, çok ilginç bir açıklama yaptı! Polat'a göre Gençlerbirliği - Galatasaray maçının hakemi Müftüoğlu hatalıydı, fakat Fenerbahçe - Kayserispor maçı hakemi Sivriservi hatalı değildi! İşte Polat'ın çok çarpıcı açıklamaları..

''Hakem hata yapmadı!''
HABER İLE İLGİLİ TAKIMLAR

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleştirilen kabulde konuşan Bakan Başesgioğlu, yeni seçilen Galatasaray yönetimine başarılar diledi.

Galatasaray'ın saygın bir kulüp olduğunu ifade eden Başesgioğlu, ''Galatasaray'ı başarıyla yöneteceksiniz. Galatasaray'ın geçmişte büyük başarıları var. Futbol, Türkiye'de çok popüler. Haftanın 3-4 günü futbolla yatıp kalkıyoruz. Futbol, oyunun yanında, bir endüstridir. Ancak biz oyun olduğunu düşünüyoruz. Ligin sonu yaklaşıyor. Tansiyonun yükselmesi normal. Tarafların, yöneticilerin daha duyarlı olmaları gerekir'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, Chelsea-Fenerbahçe rövanş maçının sonucuna ilişkin sorusuna ise Bakan Başesgioğlu, ''Fenerbahçe'ye öncelikle başarılar diliyorum. Ulusal takımların yurt dışı maçları, kamuoyunu ilgilendiriyor. Yurt içindeki başarıyı, inşallah orada da gösterir'' şeklinde yanıt verdi.

Bakan Başesgioğlu'na yeni yönetimle birlikte nezaket ziyaretinde bulunduklarını ifade eden Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat da ''Yeni yönetim oluştu. Bu dönemde Galatasaray Spor Kulübü olarak sizlerle birlikte, Türk sporunu daha yukarılara nasıl taşırız, bunu istişare ettik. Bundan sonra sizlerle birlikte olacağız'' dedi.

Gazetecilerin yeni teknik direktörün kim olacağı yönündeki soruları üzerine Polat, ''Gönlümüzden geçen, yarın bir teknik direktör bulmak. Bu, hem kalan 5 haftayı, hem de gelecek sezonu yürütebilecek nitelikte olmalı. Feldkamp cumartesi günü istifa etti. Biz cumartesi öğleden sonra Ankara'ya geldik. Şu an alınmış net bir kararımız yok. Yerli de olabilir, yabancı da... Böyle bir ayrımımız yok'' şeklinde konuştu.

Adnan Polat, bir gazetecinin Fenerbahçe-Kayserispor ve dün oynanan Gençlerbirliği-Galatasaray maçlarındaki hakem hataları iddialarını sorması üzerine de ''Gençlerbirliği-Galatasaray maçında hakem hatalar yaptı. Fenerbahçe-Kayserispor maçında ise hakem hata yapmadı'' diye yanıtladı.

Ayrıca, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki başarısını taktir ettiğini belirten Adnan Polat, ''Chelsea maçı zor olacak. Sevilla maçında inanılmaz bir performans ortaya koymuşlardı. Aynı performansı bu maçta da ortaya koyarlarsa turu geçerler'' diye konuştu.
Post Reply