Populer TD adaylari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

ben Lippi'nin getirilmesini isterim. tartismasiz dunyanin en basarili teknik direktorleri arasinda. uzun vadeli dusunulurse galatasaray'in asama yapabilmesinde ikinci bir derwall donemi gibi katkisi olabilir.

cevat guler de yardimcisi olarak devam etsin. hatta, eger egosunu yenebilirse, hakan sukur de teknik heyette yer alsin. lippi'nin ciragi olsun.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

http://www.showtvnet.com/spor/galatasar ... drup.shtml

Maksat ortaligi karistirmak :)

Bence baska biri gelicek.
TRUST GALATASARAY
MGC
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Daum Galatasaray'da iddiası
13 Mayıs 2008
Köln takımını Alman Bundesliga'ya çıkaran Christoph Daum'un Galatasaray'ın yeni teknik direktörü olacağı iddia edildi.

bugünkü Zürriyet'ten, bana bu haber yalan deyin, noolur.
Mehmet Gurdal Cetin

Serif Halimler wrote:Daum Galatasaray'da iddiası
13 Mayıs 2008
Köln takımını Alman Bundesliga'ya çıkaran Christoph Daum'un Galatasaray'ın yeni teknik direktörü olacağı iddia edildi.

bugünkü Zürriyet'ten, bana bu haber yalan deyin, noolur.
Cok affedersiniz Hurriyet yazari sicarken cikarmis bu haberi

http://www.spiegel.de/international/

Almanyada baska bir Spiegel yoksa,
Sitenin ingilizcesi Almancasinin aynisi degilse
Bizim acar muhabir amel olmadiysa
Oglumuz cok sicratmis
Ve bir sonraki haber,

" BABA BITTIIIII" :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

http://www.spiegel.de/sport/

Die Kölner Fans feierten die Rückkehr in die Bundesliga. Doch einem war nicht nach Party zumute - Trainer Christoph Daum. Dieser wird als neuer Coach des türkischen Meisters Galatasaray Istanbul gehandelt und kann den 1. FC jederzeit verlassen.
>>>>>>>>>>>>>>>><
Köln taraftarlarI Budesliga'ya dönü$ü kutladIlar, fakat Daum eglence'ye katIlmadI. Daum Galatasaray'in yeni antrenörleri adaylarI arasinda ve Köln den ayrIlma olasIlIgI var. Kaynak olarak bir Türk gazetesi de verilmemis.
Mehmet Gurdal Cetin

Serif Halimler wrote:http://www.spiegel.de/sport/

Die Kölner Fans feierten die Rückkehr in die Bundesliga. Doch einem war nicht nach Party zumute - Trainer Christoph Daum. Dieser wird als neuer Coach des türkischen Meisters Galatasaray Istanbul gehandelt und kann den 1. FC jederzeit verlassen.
>>>>>>>>>>>>>>>><
Köln taraftarlarI Budesliga'ya dönü$ü kutladIlar, fakat Daum eglence'ye katIlmadI. Daum Galatasaray'in yeni antrenörleri adaylarI arasinda ve Köln den ayrIlma olasIlIgI var. Kaynak olarak bir Türk gazetesi de verilmemis.
Ben pek bir ihtimal veremiyorum.Harbiden ingilizce sayfalarda gormemisim.

Bi video var onuda acmadi siz bi deneyin bakalim.

http://www.spiegel.de/video/video-30310.html

Daum'u getirecek bir Galatasarayli yonetici ismi telaffuz edemiyorum.

Dahi DAUM Galatasarayda ? :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Serif Halimler wrote:http://www.spiegel.de/sport/

>>>>>>>>>>>>>>>><
Bu da BILD'te cikan haber

http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/ ... 09044.html

Alta vista cevirinde 2010 !a kadar kontratinin oldugu ancak (mesela Turkiye'den) Yuksek maasli isler cikarsa gider gibi bir sey diyor :)

Rahatladim

Bizde yuksek maas yok

FB'ye yada BJK'ye geri geliyordur :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ödüm kopmustu gelecek diye. Köln'de kaliyormus.

http://www.spiegel.de/sport/fussball/0, ... 05,00.html

Gerci ihtimal vermemistim ama Spiegel yazinca dedim "acaba"
Quo vadis, Galatasaray?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Daum GS'da..

Hagi GS'da..

Laundrup GS'da..

Zaten bizi bir TD kesmez.. Bir TD kurulu en iyisi :D
Mehmet Gurdal Cetin

Hergun yeni bir aday, her gun yeni bir heyecan, Allahim hic bitmesin :)

Bu sefer SAMMER olmus hedefimiz.Aslinda fena fikir degil ben topculugunu severdim.Almanya'da favori takimim Dortmund olmustur.Ama o fosfor sari yesil formalari yokmuydu ogggghhhh :?

Alman 11-18 yas alt yapi hocasi.Kariyeri daha genc oldugu icin cok parlak degil ama 1 tane Bundesliga sampiyonlugu bi tane Uefa finali var.

Bizim medya adamin 2011 Yilina kadar Alman FF si ile kontrati oldugunu unutmusa benziyor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Matthias_Sammer

Bu arada Bayram Tutumlu denen adam malini biraz daha yuksek paraya satmak ve kendi komisyonunu yukseltmek icin hergun basina ," kizimizi isteyen cok , gerekirse bi sene oturur annesine bakar yine parasiz birine varmaz" diyor. :) Biz almayalim Bayram sen misafirlere seker tutmaya devam et.

==========================================

Sammer sürprizi

Takımın başına genç ve başarıya aç bir teknik adam getirmek isteyen Başkan Adnan Polat’ın menajerler aracılığıyla Mattias Sammer’e teklif götürdüğü ve ısrarcı olduğu öğrenildi

Bir yandan şampiyonluk kutlamalarını büyük bir coşku ile sürdüren Galatasaray’da diğer yandan teknik direktör arayışları devam ediyor. Bugüne kadar başta Michael Laudrup olmak üzere birçok teknik adamla görüşen başkan Adnan Polat’ın yaklaşık 15 gün önce Mattias Sammer’e teklif götürdüğü ortaya çıktı. Bir dönem Borussia Dortmound’u çalıştıran ve halen Alman Futbol Federasyonu’nda görev yapan 41 yaşındaki teknik adamın düşünmek için süre istediği ifade edildi.

FELDKAMP DEVREDE

BAŞKAN Polat, Sammer’i genç ve başarıya aç olması nedeniyle tercih ediyor. Galatasaray’daki gençleştirme operasyonunu Sammer’le daha da ileri götüreceğine inanan Adnan Polat, genç teknik direktörü ikna etmek için Feldkamp’ı da devreye soktu. Sarı-Kırmızılı kulübe yakın kaynaklar, Sammer’in bir hafta içerisinde Başkan Polat’a kesin kararını bildireceğini ifade ediyor.

--------------------------------------------------------------------------------
Sammer kimdir?

Matthias Sammer, 1967 yılında Dresden’de dünyaya geldi. Orta sahada görev yapan Sammer, kariyerinin ilerleyen yıllarında sweeper (süpürücü) olarak oynamaya başladı. Sammer; 23’ü Doğu Almanya olmak üzere toplamda 74 kez milli formayı giydi ve 14 gol attı. Sammer, teknik direktörlük kariyerine futbolu bıraktığı Borussia Dortmund takımında başladı.

Alman yıldız, 2002 yılında Dortmund ekibini Bundesliga şampiyonluğuna taşırken, UEFA Kupası’nda da final oynattı. Sammer, bir yıl da eski takımlarından Stuttgart’ı çalıştırdıktan sonra Klinsmann ve Löw ile birlikte Alman Milli Takımı’nın başına getirildi. Sammer’in ana görevi, 11-18 yaş arası genç takımları çalıştırmak.

--------------------------------------------------------------------------------

Laudrup’u isteyen çok

Galatasaray’ın da talip olduğu, İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Getafe’nin teknik direktörlüğünü yapan Danimarkalı Michel Laudrup’a teklif getiren takımların arasında Sevilla’nın da olduğu iddia edildi.

Laudrup’un menajerliğini yapan Bayram Tutumlu, İspanya’da birkaç radyoya yaptığı açıklamada, Danimarkalı teknik adamın sezon sonunda Getafe’den kesin ayrılacağını belirterek, “Sevilla’nın teklifi en iyi seçenek ama çok ilgilenen var. Galatasaray onun için deliriyor, Portekiz’den (Benfica), Rusya’dan (CSKA Moskova) ve İngiltere’den de aradılar” şeklinde konuştu. “Acelemiz yok. Laudrup’a uygun takım olana kadar bekleyeceğiz” diyen Türk menajer, gerekirse bir yıl boşta bile bekleyebileceklerini ileri sürdü. MORINHO BEKLIYO YA , BU ADAMDA BULUNMAZ HINT KUMASI OLDU :evil:

Bu arada, İspanyol basını, Sevilla’nın Laudrup ile ilgilendiği iddialarına rağmen şu anda görevde olan Teknik Direktör Jimenez’in gelecek sezon da takımının başında olması ihtimalini yüksek gösterdi.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Laudrup’un menajerliğini yapan Bayram Tutumlu, İspanya’da birkaç radyoya yaptığı açıklamada, Danimarkalı teknik adamın sezon sonunda Getafe’den kesin ayrılacağını belirterek, “Sevilla’nın teklifi en iyi seçenek ama çok ilgilenen var. Galatasaray onun için deliriyor, Portekiz’den (Benfica), Rusya’dan (CSKA Moskova) ve İngiltere’den de aradılar” şeklinde konuştu. “Acelemiz yok. Laudrup’a uygun takım olana kadar bekleyeceğiz” diyen Türk menajer, gerekirse bir yıl boşta bile bekleyebileceklerini ileri sürdü. MORINHO BEKLIYO YA , BU ADAMDA BULUNMAZ HINT KUMASI OLDU :evil:

Bu arada, İspanyol basını, Sevilla’nın Laudrup ile ilgilendiği iddialarına rağmen şu anda görevde olan Teknik Direktör Jimenez’in gelecek sezon da takımının başında olması ihtimalini yüksek gösterdi.
Tipik menejer numarsi. Yememek lazim bunlari, o kadar cok talibi olsaydi, coktan bir takimla anlasmis olurdu 1 ay once ilk getafeden ayrilicagini acikladiginda. 1 yil bosda geciremez cunku zaten kucuk capta olan getafedeki basarisini insalar unutmus olur. Sevilla zaten onla ilgilenmiyor, o sevilla ile ilgileniyor. Buyuk ihtimal ya o yada sammer bu takimin basina gelicek... Benim gonlim sahsen sammerden yana...
Mehmet Gurdal Cetin

MARCA da soyle bir haber var, yani abinin gidisi kesin artik.

http://www.marca.com/edicion/marca/futb ... 24043.html

EL CLUB YA BUSCA SUSTITUTO PARA EL TÉCNICO DANÉS

Laudrup comunicó a Ángel Torres que no sigue
TOMÁS CAMPOS / Madrid
El trayecto de Michael Laudrup como entrenador del Getafe está a punto de concluir. El técnico danés, envuelto en una tormenta tras las descalificaciones vertidas por Bayram Tutumlu, su representante, sobre la plantilla del Getafe, se reunió con el presidente del club Ángel Torres. En esa cumbre, Laudrup comunicó que no va a continuar al frente de la plantilla azulona. Lo que era un secreto a voces pasó a ser un hecho.

Benim anladigim GETAFE simdiden Hoca arayisina baslamis ve NUMANCIA'nin hocasi ile gorusuyormus.Haberin devaminda LAUDRUP ile ilgili "Ben bilmem Beyim bilir " tadinda Bayram TUTUMLU bilir gibi bir laf edilmis.

Bu konuda ek$iden kisa bir iki ornek :)

- merhaba, ben ketkem anket kuruluşundan geliyorum, izninizle size birkaç soru
sormak istiyorum, bu arada sanırım etli bamya yapmışsınız mis gibi kokuyor...
- hee, etli bamya yaptıydım..buyur sor soracağını, istersen bir tabak koyayım
da yi soruları sorarkene..
- yok olmaz, anket başındayken yiyip içmek yasak.. ilk soruyu
soruyorum:sevişirken orgazm olabiliyor musunuz ? ?
- eee...ben bilmem beyim bilir...
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Su adami iyi TD diye pazarliyor ya...Getafe'yi ne durumda birakti, neler
yapti, bir gözden gecirin...gözlediklerimi begenmedim.

Pazarlama ile herseyi satarsin derler. Allt går att sälja med mördande
reklam. Kerem bunu tercume edermisin. Isvec'cesi kulaga daha hos geliyor...

Michael Laudrup'un gelmesine kesin karsiyim. Biraz kendi ekolumuze
dönsek, kendi oyun tarzimizi gelistirsek diyorum...
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Sergen'den Lucescu yorumu:
"...
KARİYERİMDE ÇALIŞTIĞIM EN İYİ HOCA LUCESCU"
Sergen Yalçın, kariyeri boyunca çalıştığı en iyi teknik direktörün kim olduğu sorusuna ise net yanıt verdi: "Kesinlikle Lucescu. Muhteşem biriydi, süperdi. Lucescu için söylenebilecek hiç birşey yok. İnanın benim futbol hayatımda çalıştığım en iyi antrenördü. Komplekssiz bir insandı. Hiç kimseyle sorunu yoktu, sadece işini yapıyordu. Oyuncularını çok seviyordu ve oyuncularına yardım etmek için her şeyi yapıyordu. Bazı oyuncular Lucescu'ya karşı antrenmanlarda kötü tavırlar da sergiliyordu. Şaşırıyorduk "bir hoca bu tavırlara nasıl tahammül eder" diye. İnanılmaz bir insandı. Lucescu'nun gidişi Türk futbolu için büyük bir kayıptır. Rakibi öyle bir analiz ediyordu ki, rakibi futbolculara öyle bir anlatıyordu ki, özellikle Avrupa maçlarında bunu çok yaşadık, sahaya çıktığımız zaman rakibin nasıl oynayacağını biliyorduk. Rakibi çok iyi analiz ediyordu. Sürekli maç seyrederdik. Hatta takımda olay çıkyordu, "devamlı maç seyredilir mi?" diye. Ama bunun sayesinde rakibin neler yapabileceğini öğreniyorduk. Tüm oyuncuları tanıyorduk. Bana göre muhteşem bir antrenördü."

http://www.ntvspor.net/pages/23873.asp
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Hasan Tezcan wrote:Su adami iyi TD diye pazarliyor ya...Getafe'yi ne durumda birakti, neler
yapti, bir gözden gecirin...gözlediklerimi begenmedim.

Pazarlama ile herseyi satarsin derler. Allt går att sälja med mördande
reklam. Kerem bunu tercume edermisin. Isvec'cesi kulaga daha hos geliyor...

Michael Laudrup'un gelmesine kesin karsiyim. Biraz kendi ekolumuze
dönsek, kendi oyun tarzimizi gelistirsek diyorum...
Bende bir ara Laudrup olsa iyi olur diye düşünüyordum. Şimdi kararsızım. Kendi isteği ile çabuk takım değiştiren hocaları sevmiyorum. Bu adam İspanya'da bulamadığı/beğenmediği ortamı bizde nasıl bulacak. Laudrup'un Getafe'de çok başarılı olduğuda söylenemez. Daha tecrübeli ve başarılı bir hoca bulsunlar ve mutlaka uzun süreli bir anlaşma yapsınlar. Elimizdeki genç iskeleti çok iyi kullanmalıyız.

Ali Kaya
Post Reply