Diger Takimlarin Resmi Transferleri 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

-AMCA SIZE BABA DIYEBILIRMIYIM ?
-OGLUM BENIM :D

Hayırlı olsun oğlum
Son dönemlerde Luis Aragones ve Carlos dışındaki transferlerin seremonilerine katılmayan Başkan Aziz Yıldırım, Emre’ye özel ilgi gösterdi; “Oğlum” diye hitap etti

Fenerbahçe, Newcastle’dan daha önce bonservisini aldığı Emre Belözoğlu ile dün 4 yıllık resmi sözleşme imzaladı. Başkan Aziz Yıldırım, imza törenlerine katılmama geleneğini Aragones ve Roberto Carlos’un ardından Emre için bozdu. Yıldırım, “Emre’ye F.Bahçe kucak açmıştır. Tüm taraftarlarımızdan bu konuda destek olmalarını bizzat istiyorum. Onlardan da bunu bekliyorum. Emre de bunun karşılığını kulübümüze verecektir” dedi.

ALLAH UTANDIRMASIN

YILDIRIM, “Emre, geçmişteki başarılarını burada da tekrar edecektir. Futbol takımı bir ekiptir. Bu ekip içinde kendisine verilen görevi en iyi şekilde yapacaktır. Milli Takım’a da katkı sağlayacaktır” dedikten sonra Emre’ye dönüp, “Hoş geldin diyorum... Hayırlı olsun oğlum... Allah seni utandırmasın” (ALLAH HEPIMIZI UTANDIRMASIN YOK DIKKAT- ALLAH SENI UTANDIRMASIN ) :D diyerek sözlerini tamamladı.

HİZMET ETMEK İSTİYOR

EMRE de “Bu camiada yeniyim. Taraftarımıza layık olmak için uğraşacağım. Bu camiada futbol hayatımı noktalamak, bu camiaya büyük hizmetler vermek istiyorum. Sabır ve anlayış gösterirler. Umarım beni seveceklerdir. Oynadığım her takıma kanımın son damlasına kadar hizmet ettim burada da farklı olmayacak” diye konuştu.

--------------------------------------------------------------------------------
Herkes saygı göstersin

İmza töreninde oldukça heyecanlı gözüken Emre, Fenerbahçe’nin artık bir Avrupa kulübü olduğunu söyledi. Emre, FBTV’deki Gündem programında “En samimi teklif bana Fenerbahçe’den geldi. Fenerbahçe’yi tercih ettim bunun için de çok mutluyum. Herkesin buna saygı göstermesi gerekir. Saracoğlu eşsiz, Samandıra gibi tesisi Avrupa’da bile görmedim. Avrupa Şampiyonu’nun teknik direktörünü Fenerbahçe’ye getirmek büyük bir şey. Aragones sempatik bir insan. Kendisinden çok şey öğreneceğiz” diye konuştu.

AKSAM
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:-AMCA SIZE BABA DIYEBILIRMIYIM ?
-OGLUM BENIM :D

Hayırlı olsun oğlum
Son dönemlerde Luis Aragones ve Carlos dışındaki transferlerin seremonilerine katılmayan Başkan Aziz Yıldırım, Emre’ye özel ilgi gösterdi; “Oğlum” diye hitap etti

Emre’ye dönüp, “Hoş geldin diyorum... Hayırlı olsun oğlum... Allah seni utandırmasın”

Aziz amca'nın bekar kızı var mı?
Bakarsın Emre yeni babasıyla daha yakın ilişkide olmak isteyecektir. :lol:
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:-
HİZMET ETMEK İSTİYOR

EMRE de “Bu camiada yeniyim. Taraftarımıza layık olmak için uğraşacağım. Bu camiada futbol hayatımı noktalamak, bu camiaya büyük hizmetler vermek istiyorum. Sabır ve anlayış gösterirler. Umarım beni seveceklerdir. Oynadığım her takıma kanımın son damlasına kadar hizmet ettim burada da farklı olmayacak” diye konuştu.

AKSAM
Hmmm, eger gercekten bu kelimeleri kullandiysa, acilen kan takviyesi (mumkunse sari lacivert) gerekiyor Emre'ye. Galatasaray, Inter, Newcastle ve Fenerbahce. Her takima "kaninin son damlasina" kadar hizmet ettiyse Galatasaraydan ayrildiktan sonraki form dusuklugu/sakatlik/yedeklik gibi sorunlarinin nedeni belli oldu eski topcumuzun :wink:

Mehmet
Yasin Gürel

Post by Yasin Gürel »

Kluivert ve Davids gelirse çok iyi olur bence yaşları geçmiş olsada isimleri yeter ligimizin değeri artar böyle büyük isimler dünyada ligimizin tanınmasına yardımcı oluyor.Her ne kadar rakibimiz olsada Fenerbahçe'nin Carlos'u alması beni sevindirmişti çünkü hem dünyanın ilgisini ligimize çekmesi açısından hemde ligimizin kalitesini artırması açısından önemli bir transferdi.Kewell transferide büyük ses getirdi dış basında bonservis bedelsiz alınmış bir Kewell'ın sakat olup olmamasına pek takılmıyorum çünkü ismi bile (forma satışlarınıda düşünürsek) takımımıza ve ligimize ayrı bir renk kattı.Tabii ki sakatlanmaması en büyük dileğimiz ama sakatlanırsada çok büyük kayıp olmaz Arda'yı ve Lincoln'ü düşünürsek.Sözün özü büyük isimleri olan futbolcular gittikleri kulüplere ve liglere ayrı bir değer katıyor ve büyük takımların büyük oyuncuları transfer etmesi gerekir marka değerlerini büyütmek için.Son olarak Kocaelispor'u kutluyorum transferde büyük düşünerek hareket ettikleri için umarım bir zamanların güçlü Kocaelispor'unu tekrar yaratabilirler.(Çok fazla büyük dedim galiba :D )
SARIYLA KIRMIZIYLA ALNIMIZIN AKIYLA!!!!!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hurriyete gore FB 8M Avroya aldigi Kezman'i 3M Avroya PSG'ye satmis. Bakalim bizim 8M'luk Lincoln efendi bi kadar para edecek mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:Hurriyete gore FB 8M Avroya aldigi Kezman'i 3M Avroya PSG'ye satmis. Bakalim bizim 8M'luk Lincoln efendi bi kadar para edecek mi?
Aynı Hürriyet'e göre satamamış :D

FB, az bulmuş parayı. Aynı gazete'nin cumartesi "satıldı", pazar "satılamadı" demesi komik oluyor tabi...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

FB'nin Xabi Alonso isi ciddilesiyor... Benim begendigim bir futbolcu ama FB'nin aradigi Aurelio'nun boslugunu dolduracak adam degil...

Cok iyi bir orta saha oyuncusu - gerci Liverpool'da Gerrard'in, Ispanya'da Xavi'nin arkasinda kaliyor ama bence Lampard ayarinda bir adam Xabi Alonso... Ama on libero/defansif orta saha degil... Alonso'nun alinmasi FB'yi iyiden iyiye 4-1-4-1'e iter - Emre'yi de iyiden iyiye yedek klubesine hapseder ve FB DM'i Selcuk veya Deniz'e kalir...
Mehmet Gurdal Cetin

Real Van der Vaart'i aldi kadrodaki hollandalilari be$ledi.
http://www.cnnturk.com/SPOR/FUTBOL/habe ... rID=488269

SNEIJDER'de kotu sakatlansi en az 3-4 ay yok.

Bizde bir hollandali alsaydik.Yeni formadan sonra kendimi onlara biraz daha yakin hissediyorum.

Bu arada COLIN KAZIM-RICHARDS hakkinda haberler basladi bile.

Colin Kazım şoke etti INTERNET HABER
05 Ağustos 2008 Salı 10:05

Fener sözleşmesini uzatma teklifi yaptı, alınan yanıt planları altüst etti.
Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım’ın geçtiğimiz sezondan beri gözdesi olan ve “Gelecekte en az 15 milyon Euro bonservisle satarız” dediği Colin Kazım’a, sözleşmesinin uzatılması için teklif yapıldı.

Kazım’ın babasının İstanbul’a çağırıldığı ancak oyuncunun ilginç bir yaklaşımla, ’teklifi geri çevirdiği’ öğrenildi. Aldığı yeni sözleşme önerisi üzerine “Türkiye bana uymadı” diyen Colin Kazım’ın, başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilere “Beni alıp buraya getirdiniz. Futbolumda büyük de bir aşama kaydettim. Ancak ne Türkiye bana uydu, ne de ben Türkiye’ye uyabildim. Burada çok sıkıldım. İşin gerçeği, bir türlü ne Turkcell Süper Lig’e, ne de Türkiye’ye ısınamadım. Ben İngiltere’de oynamak istiyorum. Bu yüzden sözleşme tarihimi kesinlikle uzatmayı düşünmüyorum” ifadelerini kullandığı belirtildi

DEVRE ARASI SATILABİLİR

2011 yılına kadar sarı-lacivertli kulüple sözleşmesi bulunan Colin Kazım’ın, ‘gitme’ düşüncesinde olması nedeniyle F.Bahçe yönetimi akılcı bir taktik uygulayacak. Kazım’ın Şampiyonlar Ligi maçlarında sürekli oynatılacağı ve bu oyuncunun devre arasında teklif gelmesi halinde büyük ihtimalle satılması bekleniyor. Yöneticiler, özellikle Manchester City’nin, Colin Kazım’ı yakın takibe aldığını biliyor. Bu nedenle de iyi bir fiyat verilmesi halinde devre arasında bu transfer gerçekleşebilir.

Bu haber de dun aksam cikmis;

Aurelio FIFA'lık oldu
04 Ağustos 2008 Pazartesi 22:33

Fenerbahçe yönetimi Mehmet Aurelio'yu FIFA'ya şikayet etti.
İspanya'nın Real Betis takımına olaylı bir biçimde gelen milli futbolcu Mehmet Aurelio için Fenerbahçe'nin FIFA'ya başvurduğu belirtildi.

Sözleşmesi sona eren, ancak sözleşmedeki yazılı opsiyon hakkını kullanarak Aurelio ile olan sözleşmesini 1 yıl uzattığını savunan Fenerbahçe'nin, transferin haksız olduğu gerekçesiyle FIFA'ya başvuruda bulunduğunu yazan İspanyol basını, Real Betis'in ise ''yasal olarak haklı olduğunu düşündüğünü'' kaydetti.

Aurelio olayından İspanya Futbol Federasyonu'nun haberdar olduğu ve Aurelio'nun, FIFA'nın kararı gelse de gelmese de 31 Ağustos'ta başlayacak La Liga'nın ilk maçında Real Betis formasıyla sahaya çıkmasının sağlanacağı ileri sürüldü.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

FB Kezman'ı PSG'ye kiraladı diye bir haber var.

Sanırım birilerini almaya çalışıyorlar, muhtemel ön libero. Ama almayacak dahi olsalar bence kiralayabildilerse iyi iş yapmışlar.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote:FB Kezman'ı PSG'ye kiraladı diye bir haber var.

Sanırım birilerini almaya çalışıyorlar, muhtemel ön libero. Ama almayacak dahi olsalar bence kiralayabildilerse iyi iş yapmışlar.

Ali
Fenerbahçe Kulübü, futbolcu Mateja Kezman'ın Paris Saint Germain'e verildiği yönünde haberlerin gerçeği yansıtmadığını, Fransız kulübün henüz Sırp futbolcu için yapılan teklife yanıt vermediğini açıkladı.

Bazı internet sitelerinde Kezman'ın Fransız takımına gönderildiği biçiminde yer alan haberler üzerine kulüpten yapılan açıklamada, ''Kulübümüz ile Paris Saint Germain arasında süren görüşmelerde, kulübümüzün yaptığı teklife karşılık henüz bir geri dönüş olmamıştır. Dolayısıyla anlaşma sağlandığı ve Kezman'ın gönderildiği şeklindeki bu haberler gerçeği yansıtmamaktadır'' denildi.

AA
Mehmet Gurdal Cetin

CARSI'NIN YENI TRANSFERI
Çarşı'ya 3. sayfa adayı
08 Ağustos 2008 Cuma 11:43
Çarşı'nın başına geçeceği söylenen Erdem Fora, gazetelere yabancı değil. Müstakbel aday 3. sayfaya haber omuş..

Beşiktaş Futbol Takımı’nın feshedilen ateşli taraftar grubu "Çarşı"nın başına geçeğini söyleyen Erdem Fora’nın miras cinayetinde tetiği çekmekten hüküm giydiği ve "Rahşan Affı"ya hapisten kurtulduğu ortaya çıktı.

Fora’nın başka bir davada ise suç örgütüne üye olduğu ve ruhsatsız silah bulundurduğu iddiasıyla 7,5 yıla kadar hapsi isteniyor.

Hürriyet Gazetesi Fora'nın adını yaptığı bir haberle hatırladı. Ancak kötü bir haberdi bu. 19 Ekim 1999 tarihli sayısının üçüncü sayfasında çıkan haberde, Çarşı grubunun liderliğine aday olduğunu açıklayan erdem Fora’nın "kiralık katil" olarak arandığı anlatılıyor.

Habere göre Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, 4 kişinin yaralanması olayıyla ilgili olarak aradıkları "Sarı Hakan" lakaplı Hakan Özer ve 5 adamını, Eminönü’nde yakaladı. Hakan Özer, kullandığı 40 bin dolarlık Cherokee cipin, korumalığını yapan Hürriyet Karabal’a ait olduğunu söyledi. Yakalanan Hürriyet Karabal, sorgusunda ağabeyi İbrahim Karabal’dan kendisine miras kaldığını söyledi. Ama Hürriyet Karabal, ağabeyini 250 bin dolar ödeyerek Erdem Fora’ya öldürttüğünü itiraf etti. Hapis cezasına çarptırılan Fora, Rahşan Affı ile çıktı.

Adı her yerde

Avukat Fatih Volkan’a yönelik suikast hazırlığı, 21,5 kilo ecstasy ve 5 Uzi marka silahın ele geçtiği operasyonda da Erdem Fora’nın adı geçiyor. Ayrıca aynı örgüte ait uyuşturucu, silah ve sahte belgelerin ele geçtiği 3 olay da da Erdem Fora’nın adı geçiyor.

Soruşturmaya adı karışan Erdem Fora delil yetersizliğinden iddianame dışında tutuldu. Erdem Fora’nın adı Sarı Ömer lakaplı Ömer Sundura’nın başında bulunduğu çete de geçti. Polis 2007 yılının Kasım’ında, Beyoğlu’nda adam öldürmenin de aralarında bulunduğu 16 suç işleyen çetenin 20 üyesini Kadırga Operasyonu ile yakalandı. Tutuksuz yargılanan Erdem Fora için bu iki suçtan 7,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Eger gecen cikarttiklari haberler gibi palavra degilse, Serhat AKIN Lige geri donmus.

Serhat Akın Kocaelispor ile anlaştı

Kocaelispor, bir zamanlar Fenerbahçe forması giyen ve son olarak Anderlecht'te oynayan Türk futbolcu Serhat Akın ile anlaştı.

Kocaelispor Başkanı Serhan Gürkan, "Bugün itibariyle Serhat Akın'la anlaştık. Babası ve avukatıyla ön sözleşme imzaladık. Serhat Akın yarın saat 10.50 uçağıyla Türkiye'ye gelecek. Kendisiyle resmi sözleşme imzalayacağız. Sezon açılışımıza katılacak. Tüm Kocaelispor camiasına hayırlı olsun" dedi.

1981 doğumlu Serhat Akın, 1991 ile 2000 yılları arasında Karlsruhe'de oynadı. 5 yıl Fenerbahçe'nin forması giyen Serhat, en son Belçika'nın ünlü takımı Anderlecht'in formasını giydi. 16 kez A Milli takım forması giyen Serhat, kariyerinde 56 gol attı.

Öte yandan futbol kamuoyunun gündemine oturan bu transfer yeşil siyahlıların resmi internet sitesinde de yer buldu.

Kocaelispor'un internet sitesinde yer alan haberde şu ifadelere yer verildi :

Kulübümüz bugün itibari ile Serhat Akın ile 1 yıllık anlaşma imzalamıştır. Başkanımız Serhan Gürkan ve yöneticimiz Murat Karayel'in Serhat Akın'ın menajeri ve avukatı ile İzmit'te yaptığı görüşmeler neticesinde 1 yıllık anlaşmaya varmıştır.

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDaki ... 8&b=Serhat Akın Kocaelispor'da&ver=36
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Bu BJK yok yok aslinda Sinan ENGIN bir alem.
Asagidaki haber Maraton'da cikti.Bunlar yalanlamiyorlarda FB gibi :D

SİNAN ENGİN SERT ÇIKTI!..
19 Ağustos 2008 12:14

Beşiktaş’ın başına dert olan ve gönderilemediği için de Seriç’le sözleşme imzalanmasına engel olan Gordon Schildenfeld menajer Sinan Engin’la yaptığı konuşmada hiç bir şekilde para istemediğini tek isteğinin Beşiktaş’ta forma giymek olduğunu belirtti.

Bu sabah Nevzat Demir tesislerinde Engin’le bir araya gelen Gordon Schildenfeld "Ben sizden para istemiyorum. Burada mutluyum. Beşiktaş’ta kalıp kendimi ispat etmek istiyorum. Beşiktaş’ta oynayacağımada inanıyorum" dedi.

Engin de Gordon’a yanıt olarak "Seni istemiyoruz. Zaten Kontenjanımız da dolu. Yeter artık bizim geleceğimize engel olma.

:lol: BURASI BENI KOPARTTI

Seriç senin yüzünden oynayamıyor. Neden kendine takım bulmuyorsun? Burada sana yer yok" karşılığını verdi.

Bu konuşma sonrası Seriç’le görüşen Engin, "Rahat ol, sorun yok. Gordon problemini en kısa sürede çözeceğiz. Yaptığın jesti unutmuyoruz. Sen kariyerli bir futbolcusun bize katkı sağlayacağındanda hiç bir şüphemiz yok" dedi.

Sakatlığı bulunan Zapatocny’nin durumunun iyi olduğu ve Antalyaspor maçında forma giyebileceği kaydedildi.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın bu karşılaşmada Sivok Gökhan Zan ikilisini oynatmayı düşündüğü ancak yinede son kararını maç günü vereceği vurgulandı.

Sağlam’ın yeni affedilen İbrahim Toraman’ı bu sezonda sağ bek için düşündüğü ve genelde bu mevkide oynatacağı belirtildi.

MARATON.COM.TR ÖZEL

Isin komik tarafi ne biliyormusunuz, buyuk ihtimal boyle bir konusma gecmistir aralarinda.

Yuhhh Besiktas'a, aldiklari adam degil kendileri kor (ama) cikti.
EDIT: BIR SON DAKIKA EKLEMESI, BU ADAMA VERDIKLERI PARAYI BILMIYORDUM SIMDI OGRENDIM.

2,5 MILYON EURO, GARANTI PARASINI SORMAYIN :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Bu sabah Nevzat Demir tesislerinde Engin’le bir araya gelen Gordon Schildenfeld "Ben sizden para istemiyorum. Burada mutluyum. Beşiktaş’ta kalıp kendimi ispat etmek istiyorum. Beşiktaş’ta oynayacağımada inanıyorum" dedi.
Gordon: Karnım doysun yeter Sinan amca! İstemem paranızı, bana sevginizi verin yeter Sinan amca! Ben beşiktaşı çok seviyorum Sinan amca...

Sinan: Hadi leeen...

:D
Mehmet Gurdal Cetin

KEZMAN PSG'ye gitti.
Hemen konusmus.Ama kiralik gitmedi mi bu eleman.Yani kisacasi hala FB'nin mali degil mi? Pek akillica konusmamis o zaman...
------------------------------------------------------------------------

Kezman bombaladı

Fenerbahçe’den ayrılıp PSG’ye transfer olan Sırp oyuncu, giderayak verdi veriştirdi:

“Kulübü Aziz Yıldırım, futbol takımını ise Alex yönetiyor. Benim gitmemi bu oyuncu istedi” dedi.

Sezon başından beri gönderilmesi gündeme gelen ve sonunda Fransa’nın PSG takımı ile anlaşıp Fenerbahçe’den ayrılan Kezman, “ Fenerbahçe’den zorla koparıldım. Brezilyalı grup, Deivid ve Semih’in oynaması için beni harcadı. Zico ve yeni teknik direktör Aragones, bu çeteye (CETE !!) boyun eğmek zorunda kaldı..

Çünkü ben yalnızca Aziz Yıldırım’ın sözü ile hareket ettim” diye konuştu.

Aragones’in başı dertte.

Alex’in, ikinci bir başkan olduğunu söyleyen Kezman, şunları kaydetti: “Zico’yu Alex yönetiyordu. R.Carlos bile Alex’in sözünden dışarı çıkamaz. A.Yıldırım nasıl ki kulübün başkanı ise Alex de takımın başkanı. Aragones, Maldonado’yu göndermek istedi, ancak olaya Alex el koydu ve bu futbolcu şimdilik takımda kaldı. Brezilya çetesi dağıtılmadıktan sonra Fenerbahçe’nin başarıları saman alevine benzer.”

Fenerbahçe’yi seviyorum

F.Bahçe’nin, altın yumurtlayan tavuğunu kestiğini iddia eden Kezman, “Attığım gollerle takım şampiyon oldu. Yine de yaranamadım. Bazıları için basında pohpohlayıcı kelimeler kullanmadım. Benim içim neyse dışım da o. Fenerbahçe’yi çok seviyorum. Galatasaray’ın transfer teklifini bu yüzden geri çevirdim. Şu gün geliyorum desem Galatasaray yine beni alır” :shock: :D ifadesini kullandı.

Haber:Faruk MALİK
http://www.yenicaggazetesi.com.tr/haber ... p?hit=9011
20/08/2008 10:03
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply