FTK: Galatasaray-Sivasspor 1-1 (Ayhan 90)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Sivas sahasi buzluydu tamam da bizim sahaya cimen yerine maydanoz mu ekmisler? :D
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote:
Ali Gursel wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Eyvah bu baslik altinda kiyamet kopar artik :)
Sanirim beklenen biri var :lol:
Hahahaha var var, senden de birsey kacmiyor masallah :)
Ben ilk yari 0-0 bitince ortaya cikmamasina sasirdim, iki eli kanda olsa kacirmaz diyordum.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ali Gursel wrote:Sivas macin en net gol poziyonunu kacirdi, hep beraber seyrediyoruz (yani TDumuz ve biz seyirciler), atmalari en gec 10 dakika normal takim olsalar ama bu yeteneksizlikle o da ilginc konu.

Yine de mac sonunda Skibbe'den Balili cok hizli bir oyuncuymus tadinda bir demec gelebilir. :lol:
Dakikayi tam bilemedigim icin ozur dilerim. Bu adamin oyun izleyisi felaket otesi.

Sivas ile burada 30 mac yapalim, 30unda da Balili ikinci yari oyuna girsin, 30unda da gol atar, bizimki de kenardan seyreder, belli ki bir-iki elektrik devresi calismiyor bu adamda.

Ali
Ali hoca ne yapacakti tek forvet oynuyor zaten. Balili'nin basina adam mi verecekti? Sabri yi cikarip Serkan'i mi oyuna alacakti? Alsa ne farkedecekti? Bu mac Kharkiv macinin bir benzeri. Ben acikcasi oyundan memnunum. Bu oyuna aferin deyip Sivas'i tebrik edecek olanlar Lucescu'yu ne diye gonderttiniz burada sabaha kadar elestirdiniz derim. Cok daha iyisini oynuyor Avrupa'da ceyrek finale cikariyordu adam.

Su oyuna bak kendi alti paslarinda kumeleniyorlar.

Ayrica nasil bagira bagira geliyordu gol? Yani ben mi yanlis maci izliyorum. Sivas oyuna hakim mi oldu, sagli sollu atak mi yapiyordu, Aykut gol ustune gol mu kurtariyordu? 2 kere geldi adamlar. Insaf...

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Celal Gürcüoglu wrote:
Ali Gursel wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:Eyvah bu baslik altinda kiyamet kopar artik :)
Sanirim beklenen biri var :lol:
Ben Lincoln'u bekliyorum? Siz kimi bekliyor sunuz? Disarda sicacik bir Kaliforniya havasi var. Simdi gidip guzel bir ogle yemegi yiyecegim daha saat yarim bile olmadi burada. Celal evladim San Diego gibi yer birakilir da gidilir mi? Gerci ben Huntington Beach'deyim.
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Jan 27, 2009 11:25 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Mehmet Gorgen wrote:Sabri senin salak şutlarını ve ortalarını çok özlemişim.

Garip bir yaratıksın vesselam. :lol:
Ya Mehmet biraz once dusunuyordum. Bu adam halbuki BIRAZ duzelmisti. Son zamanlarda begeniyordum. Ama sag olsun bize ozledigimiz Sabri'yi geri verdi.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Celal Gürcüoglu

Cengiz Akgun wrote:
Celal Gürcüoglu wrote:
Ali Gursel wrote: Sanirim beklenen biri var :lol:
Ben Lincoln'u bekliyorum? Siz kimi bekliyor sunuz? Disarda sicacik bir Kaliforniya havasi var. Simdi gidip guzel bir ogle yemegi yiyecegim daha saat yarim bile olmadi burada. Celal evladim San Diego gibi yer birakilir da gidilir mi? Gerci ben Huntington Beach'deyim.
Ustune niye alindin Cengiz abi. Adamin takti simdi. 1-1 oldu :) Ayhan!!!

Edit: Sorma sorma oralari guzeldir, hele havasi. NJ'ye ne havasi ne suyu hic birseyi benzemez :)
Last edited by Celal Gürcüoglu on Tue Jan 27, 2009 11:30 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ortalarınından son 1 tanesini hariç tutuyorum :lol:

1-1
Celal Gürcüoglu

Mehmet Gorgen wrote:

ortalarınından son 1 tanesini hariç tutuyorum :lol:

1-1
Bosver Mehmet. Adam bir tane dogru duzgun orta yapacak diye burda hasta olduk.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ben bu maçla ilgili kimseyi eleştiremem. Hoca, çıkabilecek en iyi kadroyu çıkardı. Sadece Barış'ın sol kanatta oynatılması garibime gitti. Oyuncular deli danalar gibi çırpındı. Herkes ilk golü atsakda rahatlasak modunda bir saatten fazla anormal koştu... Piller tükenmeye başlayıncada adamlar geldi taktı...

Ben esas 2. lig takımlarına karşı Lincoln'ün oynatılmasını eleştiriyorum. Biraz daha geç gelseymiş keşke!

Karşımızda iğrenç bir futbol anlayışı vardı. Sanki rakip takımın hocası Bülent Uygun değilde Lucescuymuş gibi. Hoş, bunu Lucescu yapınca dahi oluyor, Bülent yapınca tu kaka!

Denizliyi yenemezsek felaket olur!
Last edited by Ismail Gezer on Tue Jan 27, 2009 11:37 pm, edited 1 time in total.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Macta kazanilanlar.

1. FERNANDO MEIRA . 4 4 luk oynadi. Ayni stutgartta ve portekiz milli takimdanki gibi.

2. Harala gurele futbolla bir yere varilamiyacagi.

3. Kirmizisiz ve sakatliksiz bir mac olmasi mucizesi.

4. Gelicek maca yedeklerle cikma sansi.

Macta kaybedilenler.

1. SABRI SARIALIOGLU, mental zayifliklari yakasini hala birakmiyor. Milli takimdaki performansindan cok uzak.

2. Fortis turkiye kupasi.

Bir daha anladimki hersey relatif. Insan mutluyken cayir yemyesil, hava simsicak, mutsuz ken ayni zamanda ayni cayir kahverengi, ayn hava buz gibi.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tebrikler Galatasaray.

Gayet iyi oyun. Surekli pres. Guzel paslasmalar. Oyunun mutlak hakimiydik. Ilk yari ezildiler. Kendi sahalarindan cikamadilar. Ikinci yari Mohamed ve Yildiz cikinca Balili'yle 2-3 kontra yakaladilar ama GS'in pasa dayali oyunu ve mutlak hakimiyeti surdu. Son saniyeye kadar ugrastilar. Golu yedikten sonra bir 2-3 dakika salsalar da hemencecik toparladilar.

Macin kotuleri Sabri ve Aydin'di.

Macin iyileri Topal-Baris-Meira idi.

Baros'u cok tekmelediler. O tekmelerden yalnizca birini yesem ben ayaga kalkamam. Zaten buyuk bir olasilik 2-3 gun antrenmana bile cikamayacaktir Baros.

Lincoln gelince hele bir de Kewell gelince Sivas gibi takimlarla GS'in farki daha da belirlesecek.

Acikcasi seviniyorum cunku Avrupa'da bu sene UEFA'da, seneye CL'de bize turlar atlatacak, maclar kazandiracak oyun anlayisini oturtuyor GS.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Tue Jan 27, 2009 11:39 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu arada söylemeyi unutmuşum bu Hüseyin Göçek ile GS henüz maç kazanamadı. Adam hakemliği bırakmadan bir maçı kazanabilirsek kurban kestirmek lazım. :lol:
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Emre'nin yumrugu kirmizi kart olmali, alin iste eyyam.

Hakem 94. dakikada farketti Petkovic'in zaman gecirdigini ve sari kart gosterdi, lutfetti.

Baros'a hava da Jean Claude Van Damme tekmesi geldi, Baros cildirdi ama kart yok tabi. Baros eliyle sari kart isareti yapti, hakeme bagirdi cagirdi, kart yok. Turk futbolunun hali iste bu kadar...

Hem Sivas'lilari hem de Aslan'larimizi kutluyorum. Iyi mucadele oldu, ama bizim biraz da beynimizle oynamamiz lazim, Skibbe'nin futbolculari surekli uyarmasi lazim boyle gergin maclarda.

Burada oynadigimiz ligde, 4-5 sene once, gucsuz bir takim olmamiza ragmen, boyle bir turnuva kazandik. Karsimiza ne iyi takimlar cikti, ama olumune oynatmadik, hep sert girdik, bariz olmayan, tam anlamiyla faul verilemeyecek sert hareketler yaptik. Macin sonlarina dogru bir iki hizli adamla da kontratak kovaladik, ve 1-0 falan maclari kazandik. Kendi aramizda da taktigin adi neydi bilin bakalim... Lucescu taktigi! Takimimizda arada buraya da yazan Ferhat ve Burak Fenercioglu kardesler vardi, okuyorlarsa anilari canlanir simdi.

Neyse... Macin ozeti: "Keskin sirke kupune zarar."
Last edited by Mehmet Cirak on Tue Jan 27, 2009 11:42 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gorgen wrote:Bu arada söylemeyi unutmuşum bu Hüseyin Göçek ile GS henüz maç kazanamadı. Adam hakemliği bırakmadan bir maçı kazanabilirsek kurban kestirmek lazım. :lol:
Babasının hayrına mı? :D
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Gursel wrote:
Ali Gursel wrote:Sivas macin en net gol poziyonunu kacirdi, hep beraber seyrediyoruz (yani TDumuz ve biz seyirciler), atmalari en gec 10 dakika normal takim olsalar ama bu yeteneksizlikle o da ilginc konu.

Yine de mac sonunda Skibbe'den Balili cok hizli bir oyuncuymus tadinda bir demec gelebilir. :lol:
Dakikayi tam bilemedigim icin ozur dilerim. Bu adamin oyun izleyisi felaket otesi.

Sivas ile burada 30 mac yapalim, 30unda da Balili ikinci yari oyuna girsin, 30unda da gol atar, bizimki de kenardan seyreder, belli ki bir-iki elektrik devresi calismiyor bu adamda.

Ali
Ali hoca ne yapacakti tek forvet oynuyor zaten. Balili'nin basina adam mi verecekti? Sabri yi cikarip Serkan'i mi oyuna alacakti? Alsa ne farkedecekti? Bu mac Kharkiv macinin bir benzeri. Ben acikcasi oyundan memnunum. Bu oyuna aferin deyip Sivas'i tebrik edecek olanlar Lucescu'yu ne diye gonderttiniz burada sabaha kadar elestirdiniz derim. Cok daha iyisini oynuyor Avrupa'da ceyrek finale cikariyordu adam.

Su oyuna bak kendi alti paslarinda kumeleniyorlar.

Ayrica nasil bagira bagira geliyordu gol? Yani ben mi yanlis maci izliyorum. Sivas oyuna hakim mi oldu, sagli sollu atak mi yapiyordu, Aykut gol ustune gol mu kurtariyordu. 2 kere geldi adamlar. Insaf...

Ozan Ersoy
Ozan, uc gun once yenilis seklinin aynisini uygulamaya calisan bir hocaya ne yapilacagi benim degil de bizim hocanin isi olmali. Ne yani, GS Sivas gibi bir takimdan 50 kere mac yapsa 50sinde de ayni golleri gostere gostere yemek zorunda mi yahu, millet Christiano Ronaldo'ya, Messi'ye onlem aliyor, biz Balili'ye mi alamayacagiz?

Sabri'ye devre arasinda ikinci yari ileri cikma dersin, baktin cikiyor alirsin oyundan, Meira mi Serkan mi, Saban mi, Saklaban mi birini sokarsin oyuna, adamlar yine atarsa elimizden geleni yaptik dersin.

Daha onemli onlemi soyleyeyim: takimini ilk yari nefesini ayarlayacak sekilde oynat, her mac da deli gibi saldirma yahu. Adamlar ilk yari yaslanip ikinci yari sen saldirmaktan yorulunca kontradan gol ariyorlar. Yaser'i ilk 11e koy, boyle kendi alti pasina kumelenen adamlara ortadan gol atmak zor iste, kafa atabiliyor, sende top hakimiyetini (ilk yari 70-30 oranlar) orta yaparak, gerekirse doldur bosalt yaparak kullan, ama butun takim ileri cikma, ikinci yarida da cikma aynen devam et.

Bunlar dogrudur yanlistir, tutar tutmaz, begenirsin, begenmezsin ama en azindan baska bir sey denedim dersin.

Lincoln yokken, Kewell yokken bu adamlar sahadaymis gibi oyun plani kurmak mantikli geliyor mu sana?

Kusura bakma ama bence Skibbe hata yapmaz demek icin sen de fazla zorladin, Balili'yi gol atacagini bilse de ne yaparsa yapsin durduramasi mumkun olmayan mahkum GS fikrini cidden ifade ettigine inanamiyorum.

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Post Reply