Avrupa Ligi:PAO-GS 1-3 (Elano 4, 56,Baros 46)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Avrupa Ligi:PAO-GS 1-3 (Elano 4, 56,Baros 46)

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bu gidişle başımız bir yerde belaya girecek ama haydi hayırlısı.
Piyango her zamanki gibi Kadıköy'e patlayacak gibi gözüküyor.
Parıltılı skorlar Rijkaard'ın da gözünü boyuyor galiba... Takımdaki olumsuzluklar her maç varlığını korumaya devam ediyor.
Bir kere, Baros-Elano-Keita-Kewell dörtlüsüyle oynamanın sıkıntılarını yine yaşadık.
Baros'un fizik olarak bitik durumda olduğu birkaç maç öncesinden göze çarpıyordu. Bugün ayağına gelen toplarda yapmaya çalıştığı koşulardaki ve kaleye attığı şutlardaki çelimsizliğe ve zavallılığa bakın... Top kaybı sayısında takım lideri.
Üstelik rüzgar esse kendini yere atıp penaltı bekleme alışkanlığını sürdürüyor.
Elano ile Kewell da açıkça görülüyor ki bırakın 90 dakikayı, 60 dakikayı kaldıracak kadar fiziksel yeterliliğe sahip değiller.
Bütün bunlara, oyun vizyonu geniş olduğu için hayranlıkla seyrettiğim Keita'nın abartılı artistlikten doğan top kayıplarını ekleyin...
Üstüne de... Topal-Sarp ikilisinin geriden oyun kurma yeteneksizlikleri...
Sonuçta, topa hakim olamayan, oyunu domine edemeyen, hücum oyuncuları takım savunmasına yardım etmeyen bir Galatasaray var.
Savunmanın arasına atılan toplar pozisyon olmaya devam etti... Beşiktaş maçında Serdar, bugünkü maçta Yunan takımının forvetleri yararlanamadılar uygun pozisyonlardan.
Takımımız öyle bir haldeydi ki, savruk oyununa gıcık kaptığım Barış bile oyuna girdikten sonra Galatasaray'da olumlu yönde farkettirdi... Düşünün halimizi...
Gözüken o ki camiada henüz ayaklar yere basmış değil.
Ligde 5 maçta 15 puan, Avrupa'da zafer üstüne zafer gerçekçi duruşu gölgeliyor.
Ama mazeret olamaz bu.
Kendi sahamızda hazırlık pasları yapıyoruz rakibi üzerimize çekmek için... Üzerimize basınca paniğe kapılıp top kaybediyor ya da hatalı paslar atıyoruz. O halde ne anlamı var geride top çevirmenin ve rakibi üstüne çekmenin?
Teknik Ekip gerekeni yapmalı.
AYRILMAZ İKİLİ
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Cengiz Akgun wrote:Bir de su kasimpasa macinin konusunu aciverin.
GS in vizyonunu ve misyonunu gururla kabul ediyor, doyasiya yasiyor ve destekliyorum. (Yazan: Murat Biricik)

Ellerine saglik Murat. Ne kadar guzel yazmissin....

Image

Bu vizyonu goremiyen TFF kurumu Kasimpasa macindan sonra 3 puanimizi silmesinde baska bir istedigim yok. Sevgili Ozan'nin guzel bir lafi vardi: "Golge etmesinler yeter"
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Vay anasini, Salih Bora kardesim. Ilk defa seninle ayni dusunuyorum... Daha once hemen hemen her yazinda "acaba ayni maci mi izledik" diye dusunurdum, ama bu sefer ayni endiseler bende de var.

Kotu oynayarak bir mac kazandik...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Murat Gökcigdem
Staff Member

Cengiz Akgun wrote:Bir de su kasimpasa macinin konusunu aciverin.
Bir arkadas yeni dosyayi acinca bu mesajimi silicegim...

Takimimiza bir hatirlatma amaci ile adamlarin resmi sitesinin acilimini yolluyorum

http://www.kasimpasaspor.org.tr/ :evil:
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kizacak ne var bunda Murat abi? Guzel bir espri bence. Ben GS futbolcusu olsam, GS taraftariyim zaten, gulumserdim :D Hodri meydan.

GS oyunculari yorgun falan, bu tur sözleri ciddiye almam, teknik kadroya simdiden duyurulur. Arda'dan bu mac cok sey bekliyorum, oynayan oynamayan.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Salih Bora wrote:Bu gidişle başımız bir yerde belaya girecek ama haydi hayırlısı.
Piyango her zamanki gibi Kadıköy'e patlayacak gibi gözüküyor.
Parıltılı skorlar Rijkaard'ın da gözünü boyuyor galiba... Takımdaki olumsuzluklar her maç varlığını korumaya devam ediyor.
Bir kere, Baros-Elano-Keita-Kewell dörtlüsüyle oynamanın sıkıntılarını yine yaşadık.
Baros'un fizik olarak bitik durumda olduğu birkaç maç öncesinden göze çarpıyordu. Bugün ayağına gelen toplarda yapmaya çalıştığı koşulardaki ve kaleye attığı şutlardaki çelimsizliğe ve zavallılığa bakın... Top kaybı sayısında takım lideri.
Üstelik rüzgar esse kendini yere atıp penaltı bekleme alışkanlığını sürdürüyor.
Elano ile Kewell da açıkça görülüyor ki bırakın 90 dakikayı, 60 dakikayı kaldıracak kadar fiziksel yeterliliğe sahip değiller.
Bütün bunlara, oyun vizyonu geniş olduğu için hayranlıkla seyrettiğim Keita'nın abartılı artistlikten doğan top kayıplarını ekleyin...
Üstüne de... Topal-Sarp ikilisinin geriden oyun kurma yeteneksizlikleri...
Sonuçta, topa hakim olamayan, oyunu domine edemeyen, hücum oyuncuları takım savunmasına yardım etmeyen bir Galatasaray var.
Savunmanın arasına atılan toplar pozisyon olmaya devam etti... Beşiktaş maçında Serdar, bugünkü maçta Yunan takımının forvetleri yararlanamadılar uygun pozisyonlardan.
Takımımız öyle bir haldeydi ki, savruk oyununa gıcık kaptığım Barış bile oyuna girdikten sonra Galatasaray'da olumlu yönde farkettirdi... Düşünün halimizi...
Gözüken o ki camiada henüz ayaklar yere basmış değil.
Ligde 5 maçta 15 puan, Avrupa'da zafer üstüne zafer gerçekçi duruşu gölgeliyor.
Ama mazeret olamaz bu.
Kendi sahamızda hazırlık pasları yapıyoruz rakibi üzerimize çekmek için... Üzerimize basınca paniğe kapılıp top kaybediyor ya da hatalı paslar atıyoruz. O halde ne anlamı var geride top çevirmenin ve rakibi üstüne çekmenin?
Teknik Ekip gerekeni yapmalı.
Sevgili Salih Bora aynen katiliyorum. Benim yazamadiklarima da deginmissin. Bu macta görülecek cok sey, alinacak bir sürü ders var.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Ne guzel maci seyredecegim diyordum. Iki telefon geldi isimi berbat etti Sabri iyi oynadi diyorsunuz. Bir ara baktigimda pasi adamin arkasina atti kaptirilan topu Serdar Ozkan'dan daha uzun sacli biri karsi karsi kalmasina ragmen atamadi. Sabri'ye isin kalmis ise halin harap diyordum ama iyi oynamis baksaniza. Golleri biriniz asiversin yuhu? isimiz var degilse hal ederdim ben.

Bir de su kasimpasa macinin konusunu aciverin.
Milliyet gollerin videosunu veriyor.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Hasan Tezcan wrote:Kizacak ne var bunda Murat abi? Guzel bir espri bence. Ben GS futbolcusu olsam, GS taraftariyim zaten, gulumserdim :D Hodri meydan.
Resmi sitelerindeki giris resmine kizmadim sevgili Hasan.

O maci kaybettik diye kendimize kiziyorum. Galatasarayin Kasimpasaya, Kocaeline, Antalyaspor gibilerine kaybetmeleri bana nedense cok agir geliyor.

Kendilerini kucumsemiyorum. Rakiblermiz tabiki bize karsi cikip canini disine takip mucadele edecektir. Galatasaraya o yakisir zaten de onlara kaybetmeyi hatta puan kaybetmeyi kabullenemiyorum onun icin "mad" symbolunu kullandim.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Selçuk Samli wrote:Once olumsuz seylerden bahsedeyim:Bugun Keita'nin oyununu hic begenmedim,sakatligi vardi sanki.Orta sahada ayakta kalan bir tek Mustafa vardi,Ayhan'i gozler aradi,keske sakat olmasaydi.Topal daha toparlanamamis.Elano'yu da goller disinda gormedim diyebilirim.
Selcuk, selam. Maci geceyarisi CNN de seyrettim. Elano hakkinda bir iyi yorum yapayim. Bu adam pek suya sabuna dokunmayan, ayagini topa uzatmayan oyuncu familyasindan degil. Tek pasi iyi oynayan ne Ilic ne Alex, Elano a kadar rakibe ve topa ayagini uzatiyor ve mudahele ediyor. Bu arti yonu. Kalitesiyle isi goturuyor.

Macin ilk 20-25 dk sinda onde oynayan dortlunun rakip defans ve orta saha adam paylasmasini begendim. Rijkaard kenardan islik calarak ve bagirarak Elano ya isaret etti, dudagindan Elano kelimesi cok rahat okundu. Ilk 20 -25 dk sahadaki forvetlerimizin rakip cikarken aldiklari konumlari ve pur dikkat tavirlari, yerlesimleri ve genel defansif kurguyu ben begendim.
Selçuk Samli wrote: 2-0'dan sonra 2 tane cok onemli pozisyon verdik;daha kuvvetli bir takimla oynasaydik cezayi yerdik.Kupayi almak istiyorsak daha iyi olmaliyiz.
Oyle dakika ve zaman araliginda golleri bulduk ki, adamlar coktu. Ilk yari macin basinda ikinci yari yine macin basinda attigimiz goller sonrasi, PANA li oyuncular resmen demoralize oldular. Ismarlasan bundan daha iyisi olamazdi. 2-0 a ragmen cok iyi geldiler, deplasmanda oynadigimizi unutmamak lazim. Bunlarin daha kucuk ama tribunlerin sahaya yakin oldugu bir stadlari vardi. Allahtan orada oynamadik. FB PANA ile karsilastiginda bu kucuk stadda oynamis ve farkli kaybetmisti.
Selçuk Samli wrote: Olumlu seyler:Sabri,Franco, Emre Asik ve Mustafa'nin guzel oyunlari.Yakalagimiz az sayida pozisyonu gole cevirebilmemiz.Baros,Kewell,Elano(bugun iyi oynamadi) hakikaten kaliteli oyuncular.

Takimimizi tebrik ederim.
Franco ve Sarp bu senenin piyangosu. Franco mac boyunca oyuna son derece konsantre. 20-25 arasi defansin arasina atilan topu rakip oyuncudan vucut hamlesi ile alisi gorulmege degerdi. Yer tutusu, cepheden ve yerden cevikligi artilari. Oyunu iyi kuruyor, yan toplarda daha etkili ve uyanik. Benim gibi kendisi hakkinda onceleri soru isareti bulunan kisileri pazara gonderiyor. Hata yapacak ama bu eleman iyi ve takima cok yararli.

Sarp ise bence takim degismezi oldu, ayagi biraz daha cabuklasti. Hantal gibi duruyor ama degil. Bu adamin iyi fuleleri var ve zipkin gibi kosuyor, defansa yardim ediyor. Defansif orta sahamizin bu kadar gole ve ofansa donuk oynadigi, goller attigi ve defansif yonden basarili oldugu bir donem GS da son senelerde azdir. Formsuz ve ayaginda cok top tutan Topal ile oynamasi sansizligi. Topal in performansinda pek bir ilerleme yok, bu oyuncunun duzelmesi lazim.

Sabri ise inanilmaz toplar kesiyor, kademeye giriyor. Boyle oynasin ve oyuna konsantre olsun, ettigimiz butun laflari bize yutturur.

Takimda mactan maca parlayan ve kalitesi ile sonucu degistiren oyuncular var. Bunlarin belli bir performansi ve devamliligi yakalamasi durumunda seyir zevkine doyulmaz bir takimimiz olacak. Umarim bu devamlilik ve ustun performans Ekim ayina denk gelir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Murat Fahrioglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:Ne guzel maci seyredecegim diyordum. Iki telefon geldi isimi berbat etti Sabri iyi oynadi diyorsunuz. Bir ara baktigimda pasi adamin arkasina atti kaptirilan topu Serdar Ozkan'dan daha uzun sacli biri karsi karsi kalmasina ragmen atamadi. Sabri'ye isin kalmis ise halin harap diyordum ama iyi oynamis baksaniza. Golleri biriniz asiversin yuhu? isimiz var degilse hal ederdim ben.

Bir de su kasimpasa macinin konusunu aciverin.
Milliyet gollerin videosunu veriyor.
Ben dünkü tüm maçların detaylarını ve videolarını aşağıdaki linkte toparladım.

http://www.dunyafutbolu.net/
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Takımın oyununu beğenmeyen arkadaşların gözden kaçırdığı noktaları hatırlatmak isterim :

1-)Yunanistanda,deplasmanda,FR'ın yardımcısının takımı ile oynuyoruz

2-)Estonya,Bosna,Bjk maçlarından çıkmış bir takım var. Arda,Hakan,Topal bitik durumda fiziksel ve mental açıdan.Servet hasta,Ayhan sakat,E.Güngör sakatlanıp çıkıyor ve yerine Balta geçiyor.

3-)Hava yağmurlu ve saha düzgün değil

4-)FR geleli 3 ay oldu,ligde 5,avrupada 4 takımla maç yaptık,her maç bir tecrübe ve takım uyumunun sağlanması adına bir adım.Birkaç maç sonra Sarp-Topal uyumsuzluğu tersine dönerse şaşırmam.

Bu faktörleri göz ardı etmeden yorumlarsak ve 1-3 yendiğimizi fark edebilirsek,daha mutlu insanlar olacağız =)

Bir de şu ciddi rakip lafları çok komiğime gidiyor,futboldan habersiz insanlar Tobol'un bile ne kadar ciddi rakip olduğunu,sadece forma ve isimle,"yürüyerek" maç kazanılmayacağını hala mı öğrenemediler ? Pana'nın yaptığı atakları tekrar izlesinler,en ufak bir kalite sorunu olmadığı gibi,ben çok beğendim adamları.Gayet de düzgün rakipti.

Yine sözlükten bir alıntı :
daha ciddi bir rakiple oynamadık. güçlü takımlar gelince böyle olmaz muhabbeti muhtemelen süper kupa finaline kadar devam edecek. monaco'da oynanacak süper kupa finali sonrası beyanatlar hazır; bu ibrahimoviç çok şımarık oynuyor etoo olsa yenemezdiniz.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Pana toplari iyi getirdi ama gol atamadilar.Daha iyi rakiplerin daha iyi forvetleri topu daha iyi getirir,golu de atar.Bunu anlamak icin futbol bilgini olmaya gerek yok.

2-0 one gecersin,ondan sonra bir bakarsin 10 dk icinde yenik duruma dusersin.Sakatliklar,eksiklikler,formsuzluklar hep olacak;
GS'in,UEFA finali oynamak istiyorsa sayet, daha gidecegi cok yol var
25-2025

nefvakfi.org
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ben bu takimdan 6 ay birsey beklemedigim icin bu skorsal olarak bu basarili
gidis cok sasirtici, ama sistemi tam oturtmadan beklentiyi yukselttigi
icin riskli durum. Hatirlatalim bu adam yeni geldi, yenibir ekip oturtuldu,
yeni transferler yapildi, ve yeni bir sistem oturtuluyor, isin bu kismi unutuluyor.

Ustun ustluk bu takim Temmuzda sezonu acti. Uzak sacma cografyalarda ve ekstrem iklimlerde maclarla basladi. 40-45 kisiyi taniyip, daha yeni 28'e indirdi.

Birde soyle dusunun, bir takimin 4 tandeminden 3'ü, cift yonlu oynayan 2 adamindan her ikiside sakat, ardada bitmis yorgun. Yani FB'de Bilica, Lugano, Onder, Emre, Christian yok, Alex sakat. Yada Barcelonada Piquet, Puyol, Yaya T., Xavi, Iniesta, sakat, Messide bitik.

GS 13 macta 38 gol atmis, hic yenilmemis. Gollerin bazilari kendi kalesine, kaleci hatasi, bariz hata vs ile geldigi icin kucumseniyor ve tesadufi gozukuyor, alinan galibiyetler kucumseniyor, halbuki bunu demekki rakipleri o hale getiriyor diyerek yorumlamak lazim. GS hucumdayken her dakika gerilim yasatiyor rakibe. Keita geliyor, arka arkaya kademe yapalim,
baros sabun gibi elde tutulamayip kayiyor, her taraftan cikip didikliyor, 2-3 kisi tutmali, Kewell sakliyor kendini gozden kacirmayalim, 1-2 saniyede topla bulussa maci kopariyor, bunlari yaparken faul yapmayalim, her korner, her serbest vurus neredeyse penalti gibi. Arda ve Aydin gunundeyse ne yapacaklarini bilemiyorlar. Tam durdurduk derken bir Baros -Nonda degisiyor, GS'nin hucum aksiyonu tamamen degisiyor. Tabii rakip gerilime ve strese girer, kendi kalesine atar.

Bugunku skordan bagimsiz GSnin 5 ana problemi var, son 2 aydir hep var.
1-) Ayhan ve Linderoth gibi 2 tarafli oynayip
orta sahayi koordine eden adamlarin olmadigi zaman, total futbolu unut.
2-) Muhakkak ayagina hakim bir sag tandem lazim.(Zan ve digerleri yedegi olur)
3-) Kewell- Arda- Elano 3 ü bir arada cok yumusak kaliyor.
Bunlarin 2 tanesi bile bir arada oynadigi zamancok kosup pres yapmadilarmi, kuvvetli rakibe karsi GS yumusak kalir.
4-) Bu anlayisa gore gununde Nonda, Barosa gore daha uygun bir forvet fakat
Nonda ne kadar istikrarsiz ve devamsiz ise, Baros o kadar istikrarli, isiran ve caliskan
bir oyuncu. Alsana aslan gibi bir ikilem
5-)Keita gibi muazzam bir oyuncu daha sisteme iyi monte edilemedi. Ceza sahasina yakin yerlerde bulusturulursa , cok cok verimli olacak.

Bu 5 problem tamamen veya kismen sakatliklarin iyilesmesi, yeni transfer veya takim ici devsirme ile cozulebilir. Caner, Ugur Ucar, Aydin, Serdar bu problemlerin bazilarini devsirme usulu ile cozer gibi geliyor. Fakat takimin sistemini oturtup, 25 kisi rotasyonla optimum toplam yarari benimsiyorsan, bunlar minör problemlerdir. Ama sistem olmadigi zaman veya cok disli rakip karsisinda major problem olurlar. Rijkard once Sabri problemini cozuyor, varmi boyle cok bilinmeyenli denklem. Oburlerine sira gelecek. Rijkarda birinin soylemesi gerekiyordu, istedigin sorudan baslayabilirsin, mesela ilk problem zor geldi (ki bu sabri) atla oburlerini coz falan diye..

Sistem ve dogru parselleme ile ortersin bunlari cogu maclarda, mac basina toplam 100 km kosup (rakiptan az) muhtemelen 2-3 golle maci alacak hale geldi bu takim.

Bakilmasi gereken nokta mac alma degil, surecin giderek iyilesip optimal duzeye dogru yukselip yukselmemesi. Rijkard Subata kadar 5-6 mac ust uste kaybedebilir , hic bir sakincasi yok surec ve sistem duzeldigi muddetce.

Dunku ve BJK maci ile ilgili su anlayis yerlesmekte olan birde takimda. One gectik, 2.geldi, daha bir suru mac yapacagiz daha, rolantiye alalim, hem yorgunuz, hem eksigimiz var, boyle dusuk viteste idare edelim mantigi. Ustelik iyi oynayinca Leo'ya isi dusmuyor, paslaniyor, biraz onuda calistirmak lazim falan gibi dusunuyorlar galiba.

Pana kotu takim degil. Ben onlarin Sei ...dis falan gibi ismi olan oyuncunun FB'ye Edu yerine uygun oldugunu dusunuyorum. Hem kendi kalesine sahane gol atiyor, hemde hakeme cok bagiriyor. Hadi Aziz baskan duy sesimizi, hesaplidir sonra 8-10 milyon euroya birakirlar size komsu hatrina.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply