TSL 8. Hafta: Ankaragucu-GS 3-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eray Tunç

Re: TSL 8. Hafta: Ankaragucu-GS 3-0

Post by Eray Tunç »

Cimbom’a 1 maç seyircisiz oynama
Hurriyet - 6 Ekim 2009 - Imzasiz

A.Gücü-G.Saray maçında yaşanan olaylar nedeniyle sarı kırmızılılara 1 maç seyircisiz oynama, sarı lacivertlilere ise para cezası verilecek.

ANKARA 19 Mayıs Stadı’nda önceki oynanan Ankaragücü-Galatasaray maçı sırasında ve sonrasında yaşanan tribün olayları nedeniyle sarı kırmızılı kulübe 1 maç seyircisiz oynama, sarı lacivertlilere ise ağır para cezası verileceği bildirildi.

Karşılaşmanın temsilcileri Fethi Sadık Bamaç ile Seyfi Eroğlu’nun raporları doğrultusunda dün iki takım da Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na gönderildi. Temsilciler, olayların devre arasında başladığını ve maç bitiminde büyük boyutlara ulaştığını belirterek, “Taraftarlar birbirlerine karşı yoğun saldırıda bulundular. Taşlı ve sopalı kavgalar yapıldı. Galatasaray taraftarlarının olduğu bölümde arbede yaşandı. Sahaya çok sayıda yabancı madde ve koltuk fırlatıldı. Bu esnada pek çok kişi yaralandı” şeklinde ifade kullandılar. Raporlarda, Galatasaray yöneticileri Haldun Üstünel, Murat Yalçındağ ile Adnan Sezgin’in olayları önleyebilme amacıyla sahaya girdikleri de belirtildi.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bunlarin hepsi O.C.

A.Gucu tarafindan Galatasaray tarafina koltuk sokup attilar bunlari hic mi goren olmadi.
Galatasaray seyircisi Haldun'u yanina cagirdi bunlari gosterdi. Haldun sonra polis muduru ile gelip cevik kuvveti geri cektirtti. Arada cocuklu babalar, anneler , genc kizlar kaldi.

Stattan bunlar gorulmedi mi? Ben televizyondan dakikalarca goruntulu sesli izledim.

Ulan sirf bu heriflere nispet bir gun gercekten bu guruhu ASY'de onune katip gercekten dove dove kameralara baktira baktira doverek ta Sisli Emniyet Amirligine kadar goturup birakacan.

Icinde gazetecisi de olacak, hakemi de gozlemcisi de federasyon yetkilisi de...

Sonra ister ligleri tatil etsinler

Yeter be !!
Hepsi O.C. bunlarin
TRUST GALATASARAY
MGC
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Bence sene basinda Aziz Yildirim, federasyonla gorustu. Milyonlarca dolar para akitiyorum, FB'ye bu sene de daha da yatiricam. Lig bizim sayemizde izleniyor, parsayi Sivas BJK topluyor, bakin Sampiyonlar ligine gidip rezil oluyorlar. Hakemler de bizi kollasin, artik sampiyon olalim bu sene, yoksa havuzdan cikar haklari FBTV'ye devrederim dedi.

Federasyon da eyvallah, geregini dusunuruz dedi. GS cok iyi bir kadro kurunca isler degisti. GS'yin butun maclarinda GS aleyhine hakem hatasi var. FB maclarinda da durum tam tersi. GS sindirilmek isteniyor. Bakin gorun, FB-GS macinda tum cirkefligi pisligi yapip maci kazanip, sonra da para cezasi, en kotu Istanbul disinda oynama cezasiyla yirtacaklar. Ikinci yari bizim sahamizdaki macta basin "Kardeslik, dostluk kazansin, aman gerilim dussun" borusu calacak. En ufak olayda, bir iki mac ceza alacak.

Bu demek degil ki, biz sahane oynuyorduk, hakemler bizi bozdu. Ama hakemler bize karsi sert oyuna prim veriyor, ve macin kritik anlarinda bariz hatali kararlar veriyorlar.

Son verilen ceza icin, komplo teorisi de kurulur. Ya Aziz Yildirim, Ankaraguclu, ya da hatta Galatasaraylilarin icine holigan yerlestirdiyse. Ankarali GS'lilar her maca beraber gitmedikleri icin birbirlerini cok tanidiklarini zannetmiyorum. Rakip sahada oynanan macta cikan olaylar icin bu kadar cabuk ceza vermek cok iyi arastirma yapmadan cok sacma. Olay cikaranlarin 30-40'ini alacaksin karakola sorusturacaksin, sonrasinda da kameralar didik didik dakika dakika incelenecek bastan sona. Kim baslatmis, hangi taraftar ne kadar suclu. Kaldi ki, Ankaraguclu taraftarlarin ne derecede azgin oldugunu bilmeyen yok.

Bu sene FB rahat sampiyon olur, soyliyim. Aziz Yildirim rahat konusuyordusene basinda zaten. Bizim oyuncularda da tekme tokat yemekten, ayni macta 2-3 kaleciye karsi oynamaktan, dustukce duserler. Zaten top oynamaya pek niyetleri de yok ya.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Levent Guntay wrote:...Son verilen ceza icin, komplo teorisi de kurulur. ...
Dikkatinizi cekerim, ortada kararlastirilmis bir ceza yok, yargi organini etkilemeye, kamu oyunu yonlendirmeye yonelik manipulatif bir hareket var.

GS yonetiminin yerinde olsaydim, bu gazeteye GS tesislerinin kapilarini 4 hafta kapatirdim, veya basin tribununde yer vermezdim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ortada da verilmis bir ceza yok iken sagda solda yazilani konu edip agizinizi bozmayin. Mehmet TV'nu kirmaya benzemesin bu is. Yazacaklar boyle ve isleri bu.

GS seyircisi kendi stadini paralayan tiplerle dolu. Yapamadiklari isler mi bunlar? Ankara'da da onu bunu mazaret yapip itismislerdir. At kuyruklu durup dururken sahaya inip bunlari yatistirmaya calismadi herhalde. Yenilgiyi de kabul etmeyi ogrenecekler. Elbette Ankaragucu taraftari sevincektir. Kazanan takim kaybenin ustune koltuk moltuk attigi nerede gorulmus? Deli degiller ya. Bunu yenilgiyi hazmedemeyenler yapar.

Komplo teorisine filan da luzum yok. Gorunen koy kilavuz istemiyor. Son 6 dakikada iskambil kagidi gibi dagiliyorsun. Bunun isaretleri uc mactir ortada bundan ders cikarmayip hala ayni lagarliga devem edersen FB'yi sampiyon edersin. Bunun icin hakeme filan ihtiyac yok. Bosuna okuz altinda buzagi aramayin. Gecen sene basa gelenleri gordunuz. Kafayi bir Sivasspor'a takmak nelere mal oldu. Ayni nakarat.

Yabanci TD'ler Turk futbolcusunu tanimiyorlar. Bunlar adam gibi muamaleden anlamazlar Ridvan'in dedigi gibi. Ortada bir disipsizlik oldugu bariz. Herkes ne oldum delisi olmus Kendi basina gol atma sevdasinda. Karsi taraf enayi degil. GS'in 60 dakikadan sonra coktugunu goruyor. Hikmet Karaman soyledi iste. Macin ilk yarisi GS'yi yuz metre oynamaya zorladik kendimizi 40 metreyi gecmeden diri tuttuk ve onlarda eli mahkum oyle oynadilar. Gucten duseceklerini biliyorduk ve 70. dakikadan sonra yuklendik is bitti dedi adam. Ayni seyi S. Graz yapti. Ben burada 10 bin km oteden gordum. Graz akordiyon gibi acilip kapanip bizim enayileri kosturdu. Ne zaman dilleri disari cikti 45+1 dayadilar bir tane. Bunu Rijkaard goremedim diyemez. Burnunun dibinde oluyor olay.

Birileri cikip ona buranin Barcelona olmadigini anlatmali. RM'i basaridan basariya tasimis Del Bosque gibi adama Yenikoy'un Kasabi denilen yerde TD'lik yapiyor. Yarin sacina bakip kendisine Florya'nin Berdusu adini da takarlar. Burasi boyle. Hincal Uluc bunu dedi, fotomacta boyle yazdi diye sinirlenmenin bir anlami yok.

Ama burada yapilanma mapilanma olmaz. Kicindan 250 milyon YTL borc akarken varsin iki uc sene sampiyon olmayalim Avrupa ligine katilmayalim dedin mi ne forman satilir ne de bu takima getirecek oyuncu bulabilirsin Avrupada. Hikmet Karaman seni elindeki uc dort tane futbolcu ile sahada madara ederse zaten sen de burada duramazsin. Yine yok bonservissiz, yok bu adam finansal acidan dahi yahu nasil yapti filan bilmem diye enayi kandirip 25M Avro para dokmussun. Ne yapilanmasindan bahsediyorsun? Adam gibi hazirlan cik her macina ve hakkini vererek oynat. Fantaziye ne luzum var "total futbol" bilmem ne diyerek. Once bu adamlara temel futbolu ogreteceksin. Adamlar paslasamayi bilemiyorlar yahu. Senelerce futbol oynadin 5 sene Barcelona'da hocalik yaptin. Gormuyorsun acizligi ve futbol fakirligini. Kapanan takim seni kopek gibi kosturuyor sen topu kosturacagina. Cunku bunu yapacak hunerden yoksun adamlar var elinde. Is calima gelince profesorler ama 15 metre ilerdeki adamin onune topu dusurmekten ya da bir ara pasi vermekten aciz adamlar. Bu temele bakip nasil ustune koyacaksin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Puan farki 5 oldu derken birden bir mac eksigi ile 8 oldu.

http://www.sabah.com.tr/Spor/2009/10/06 ... _dusuruldu

Uzun uzun hukuki dille yazilan sacmaligi okumak isterseniz TFF'de karar asilmis.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=247&ftxtID=8151

Bu usulsuz oldugu soylenen karari veren baskanlar (Ankaraspor'un baskani cok bariz herifin soyadi Kurnaz. Durup dururken boyle soyadi alinmaz. Sulalesinde var demek ki boyle kurnazliklar) isin icinde Gokcek oldugu icin sadece 3 ay hak mahrumiyeti cezasi ile yirtmislar. Esas kufur edilecek bu TFF basindaki hayasizlar. Cunku Gokcek baskasi yapinca oldu biz yapinca olmadi diye goz dagi da vermisti.

Bir tarafi sIkan boyle lig olmaz diye ligden cekilsin bakalim. Sen bile bile olaya canaklik et ondan sonra Ankarasporla oynayanlarin puanlarini caart diye bir kalemle sil ya da ekle. Gokcek'in yaptigi yanina kalsin. Cocuk oyuncagi mi bu? Madem is mevzuata uymuyordu nasil oldu da 6 futbolcunun lisansini cikartabildi bu herif? Dur bakalim sen bu adamlari nasil aldin verdigin transfer ucretleri nerede diye sorma ya da sorama ondan sonra boyle Ankaraspor'u kumeye yolla. Neden Ankaragucu gitmiyor onu da aciklamislar. Komedi okuyun da gorun. Ankaragucu daha koklu takim imis ligde bulunma suresi cok uzunmus Turkiye'yi Avrupada temsil etmis mis. ikisini birden dusursene madem.

Madem oldu tam olsun. Bu da Gokcek'in cekcekleri:

http://www.sabah.com.tr/Spor/2009/10/06 ... n_problemi
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

GSTV'inde Rijkaard'la yapimis bir soylesi izledim. Frank bir cumle Ingilizce soyluyor yanindaki tercuman paragraflarca tercume yapiyor ve Frank'de saskin saskin ulen bu ne bicim dil boyle diye bakiniyor. Soylesiyi Frank mi verdi tercuman mi anlayamadim. Belki Frank'in sozlerini kesmislerdir diye dusundum. Insallah oyledir. Degilse olay vahim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Gayin Sin'den..

http://gayin-sin.net/2009/10/04/ankarag ... #more-1540

Bir zamanlar çok köklü bir hastalığı vardı Türkiye’nin. Şerefli mağlubiyetler döneminin, “Çanakkale geçilmez” günlerinin hastalığıydı bu. Futbolun bir takım oyunu olduğunu Türkiye’nin henüz bilmediği çağlarda kasıp kavururdu ülkeyi bu hastalık.

Özellikle deplasmanlarda sarardı bünyeyi. Vatan ve millet aşkına bir miktar direndikten sonra bir gol yenilince ortaya çıkardı aniden. Bozgundu bu hastalığın adı, ya da dağılma. Yenilen o golün peşisıra bir anda 3-0 geriye düşerdi takımlarımız bu hastalık yüzünden. Eğer hakemin maçı bitiren düdüğü imdada yetişmezse beşe, yediye kadar arsızlandığı olurdu skorun o hastalık yüzünden. Hatta sekize.

Sonra? Ak saçlı bir adam geldi ülkeye; Jupp Derwall. Geldi ve önce Galatasaray’ın, Galatasaray’la birlikte ülkenin de makus talihini değiştirmeye başladı yavaş yavaş. Öğrettiği ilk şey, oynanan oyunun bir takım sporu olduğuydu o ak saçlı Derwall’in.

Sözün gelişi elbette “öğrettiği ilk şey” lafı burada. Doğrusu, “öğrettiği tek şey” aslında. Neredeyse Türkiye’de geçirdiği tüm yıllarını aldı rahmetli Derwall’in Türk çocuklarına futbolun bir takım oyunu olduğunu öğretmek.

Onun yeniden yarattığı Galatasaray, sonraki yıllarda neredeyse hiç yakalanmamıştı o hastalığa. Ta ki düne kadar. Ankaragücü maçında, radara girmeyen sinsi bir denizaltı gibi derinden ilerleyen bu hastalık ilk golden sonra ortaya çıktı ve yerle bir etti Galatasaray’ı.

Yalnız temel bir sorun var. Eskiden rakip takıma karşı sürdürülen direnişin delinmesinin ardından ortaya çıkardı bu hastalık, moralin yerle bir olmasıyla birlikte. Dün ise rakip Ankaragücü’ne karşı direnmezken geldi bu hastalık. Ve ilk golden sonra, meme ipi çözülmüş bir balon gibi delicesine küçülerek yok oldu Galatasaray.

Sorun burada işte. Rakibine karşı direnmezken tutuldu o hastalığa Galatasaray. (Hatta tam tersine, direnen bir takım varsa, o da, Galatasaray’ı yenmek için o dakikalarda delicesine çırpınan Ankaragücü’ydü, Galatasaray değil.)

Peki o zaman nasıl izah edeceğiz bu bozgunu? Önce oynanan futbol üzerinden ve 105 x 68 içinde kalarak elbette.

Gerisini oradan okuyun artik... :P
TRUST GALATASARAY
MGC
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Geçen sezondaki gibi yine başladı adi herifler.

Arda'ya sahanın neresinden çıkması gerektiğini gösterip sarı kart vermeler
Kalecilik yapan defans oyuncusu
Kasımpaşalı sporcu müsvettelerinin adilikleri
A.Gücü maçındaki tekmeler,penaltılar

Alttarafı kuralları uygulayacaklar,yok,yok oğlu yok. Bir de üstüne ceza versinler tam olsun. Oğuz Sarvan'ın hakem atamaları,mhk denen kokuşmuş kurum,federasyon,milli takım,F.Terim,Erman,LigTV...

Bu ülkede futbol izlemek,taraftar olmak akıl karı değil.Bazen iç geçirmiyor değilim Londra'da doğup,yaşayıp orada futbol izleseydim keşke diye.Galatasaray'ı ne kadar seviyorsam geriye kalan futbolla ilgili tüm takım,kurum ve kişilerden de bi o kadar haz etmiyorum.Çekicez GS aşkına...
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Görus bildirirken kufure basvurmayin, agzinizi bozmayin....sinirlenmeyin, takimi iyi etud ederseniz sinirlenmezsiniz.

Turkiye liginde hakemleri bosverin, kötu olmalarina ragmen GS'in maci alacak kadar gucu var.
Bana göre GS'in sahada durusu yanlis, fazla nazik oyunculardan kurulu.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakemlerden şikayet ederek bir yere varabileceğimizi sanmıyorum. Geçen sene varamadık. BJK senelerdir bundan bir fayda görmedi. Haklıda olsak haksızda, bu bir çözüm değil!

Senin hücum oyuncun onca pozisyonu ziyan ederken, defanstakiler aptallığın kitabını yazarken, hakem yüzünden kaybettiğimizi düşünür ve kabullenrisek bizi çok daha kötü günler bekliyor demektir.

Hakemler rezil rüsva bile olsa, GS'in birinci sorunu bu değil. GS'nin toparlanması için hakemlerin düzelmesinimi bekleyecez? Bu biraz zaman alabilir :D

Milli takımlara gidenlerden geriye kimler kaldı bilmiyorum. Ama bu arada en azından sakatlar iyileşir ve az-biraz form tutarsa bu bizim içim umut ışığı olabilir. Yoksa çok çok çok kötü günler yolda demektir!
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hincal Uluc Go Home Rijkaard diye yazi yazmis, dogru mu bu? :shock:
-----------------------------------------------
HINCAL Uluç, Sabah Gazetesi’ndeki “Go Home Rijkaard” başlıklı yazısında ise Hollandalı teknik adamı şu sözlerle yerden yere vurdu:

* “Bu tokat Rijkaard’ı kendisine getirmezse gider. Gitmezse, gönderilmeli.”

* “Ya Frank Rijkaard futbolu bilmiyor ya da Süper Lig’i ve G.Saray’ı hiçbir şekilde ciddiye almıyor.”

* “Yahu sen başka şey bilmez misin? Aklın başka şeye basmaz mı? Bir maçtan ötekine başka şeyler düşünmekten aciz misin?”

* “Sen nasıl hocasın Rijkaard?” :shock: :shock:
:shock: :shock:
--------------------------------------------------------------------------
Bizim liseden genel yayin yonetmeni bir baska abimiz ise bu sefer bizi degerli politika yorumundan mahrum edip futbol yorumu yapmis ve gidisati bildigini soyleyip Frank'i elestirmis. Ben merak ediyorum bu ulkede saglam kafali, akli isleyen adam var mi diye? Yahu akil alir gibi degil. Aziz Nesin yuzde 60'i kibarlik icin soylemis yuzde 99.99 demeli imis.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Neden sasirdin Kerem, Kilcal uzun zamandir Frank'i yerden yere vuruyor :-D

Bugun GS'da sorun var ise (bence var), hocadan degil oyunculardan kaynaklanan bir sorun.
Frank ve ekibinin kalmasindan yanayim ben sahsen. Bu tur satasmalara hazirlikli olmalarini
bekliyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Hincal Uluc Go Home Rijkaard diye yazi yazmis, dogru mu bu? :shock:
HINCAL Uluç, Sabah Gazetesi’ndeki “Go Home Rijkaard” başlıklı yazısında ise Hollandalı teknik adamı şu sözlerle yerden yere vurdu:

* “Ya Frank Rijkaard futbolu bilmiyor ya da Süper Lig’i ve G.Saray’ı hiçbir şekilde ciddiye almıyor.”

* “Yahu sen başka şey bilmez misin? Aklın başka şeye basmaz mı? Bir maçtan ötekine başka şeyler düşünmekten aciz misin?”

Bizim liseden genel yayin yonetmeni bir baska abimiz ise bu sefer bizi degerli politika yorumundan mahrum edip futbol yorumu yapmis ve gidisati bildigini soyleyip Frank'i elestirmis. Ben merak ediyorum bu ulkede saglam kafali, akli isleyen adam var mi diye? Yahu akil alir gibi degil. Aziz Nesin yuzde 60'i kibarlik icin soylemis yuzde 99.99 demeli imis.
Problem orada iste. Sanki kicik kirik oyunu duzeltseler ve Turk futbolu gelisse Turkiyedeki egri boyun duzelecekmis gibi her boktan cikmak bunlarin boynunun borcu. Hayatinda futbol oynamamis adamlar kalkip Avrupada sayili futbolcular arasinda girmis ve gidip Barcelona gibi bir takimin basinda 5 yil kalip adamlari lig ve SL sampiyonu yapmis adama sen nasil hocasin diyor. Kimse de cikip ulan hiyar sen nasil gazetecisin diyemedigi icin boyle ortadalar. Kargalarin kilavuzlugu bu iste.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Kerem Tezic wrote:Hincal Uluc Go Home Rijkaard diye yazi yazmis, dogru mu bu? :shock:

Ben de 60%'in cok ustunde olduguna inaniyorum Kerem. Dur, yakinda bu forumda da baslayacak defol yazilari eger isler kotu giderse. Izle bak...

Bu arada hakemleri yenildigimizde ya da isler kotu giderken degil, her zaman mantikli ve sistematik bir bicimde elestirmeliyiz, sadece tepetaklak oldugumuz zamanlarda degil. Ayrica lehimize yapilan yanlislari da gorebilecek ve onlari da dile getirebilecek duzeyde fanatizmden uzak olmaliyiz. Ama ondan da umudum yok. Komplo teorilerine devam. Hakemler FB'yi kolluyormus.

Cengiz Agabey ve Ismail yukarida guzel yazmis. Hakemle makemle ugrasmayalim, kendi oyunumuzu iyi oynamaya calisalim. Sorun iyiye gidiyoruz derken kotu oynamaya baslamamiz (yenilmemiz de demiyorum). Ama bunu zaten bekliyorduk, belli seylerin degismesi zor ve aci verici olacak. Umarim katlaniriz. Eger Rijkaard'i da gonderecek kadar bu beyinsiz taraftara yalakalik yaparsa yonetimimiz, yillarca GS'i izlemem, bir kurus para da formaya/kulube vermem. Mercimek beyinliler homurdanmaya basladi bile. Bu isin 2, bilemedin 3 yenilgilik bir fitili var. Sonra butun yazarlarimiz ve taraftarlarimiz gondermeye kalkacaklar teknik direktoru.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Post Reply