Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Besiktas meshur Samsun maci gibi altindan kalkamayacaklari bir mac cikardi. Bu macta hasar buyuk. Hem kendi evinde yenilip 3 puan kaybediyorsun, hem Sivok kirmizi goruyor, hem sahan kapanacak (dakikalarca kufur ettiler, sahaya her turlu sey yagdi), hem de seyircin en iyi oyuncunu isliklamis (Delgado oyundan cikarken agliyordu) hem de yonetime buyuk protesto olmus, hem de hocan cok buyuk hatalar yapmis. Ayrica Weeks'in suratina sol krose yumruk atan Tello da 2-3 mac ceza almali (baska bir yerde olsa kesin alir, burasi Turkiye tabii).

Bu maci Denizli verdi. Cisse yokken Ugur'u cikarip Serdar Ozkan'i sokunca orta saha ustunlugu tamamen Ankara'ya gecti. Sivok da ortada sacmaladi sacmaladi. Stoper diye almadilar mi bu adami orta sahada ne isi var? Sonra dunyada 3'lu defans kim oynuyor artik? 3-4-3 falan neresinden uydurmus?... Durululu'nun yapacagi is bu kadar.

Bu Besiktas'i ASY'de yenmemiz gerekiyor, sonra Besiktas Ankara, Sivas, Kayseri ile ucunculuk icin oynar.

Aykut Kocaman'a da Fener'e karsi neredeydiniz demek lazim. Ilk ciddi atak 84. dakikada geldiydi birader.

Ha bir de Ankara'da dag basinda 70 km ruzgarda oynanan macta pozisyon vermeden bu takimdan alinan bir puani begenmeyenlerden de simdi bir daha yorum yapmalarini bekleriz.

Ekleme: Ozer Hurmaci macin adamiydi. Bu genc kendini gun gectikce gelistiriyor. Gecen seneye gore cok farkli oynuyor, fiziksel olarak da iyi gozukuyor. GS'a gelecekti, gecen sene gelseydi asla takima giremez, yok olup giderdi. Bu gidisle de fiyati yukseliyor. GS'daki baski artik ne yazik ki oyuncu yetisme, yetistirme firsati vermiyor.

Ozan Ersoy
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

Ozan Ersoy wrote:Ha bir de Ankara'da dag basinda 70 km ruzgarda oynanan macta pozisyon vermeden bu takimdan alinan bir puani begenmeyenlerden de simdi bir daha yorum yapmalarini bekleriz.
Ozan;
Hani 1 puana burun kivirdigimdan degilde, bu sozu bir kac kere sarfettigini hatirliyorum.
Saniyorum Kayseri maciydi bir tanesi.
Simdi rakipler puan kaybediyor diye,illa bizimde puan kaybetmemiz gerekmiyor.
Diyecegim o ki; onlar kendi sahasinda bu takima 3 puan biraktilar diye bizim deplasmanda aldigimiz 1 puan degerlenmiyor.
Su ana kadar tek deplasman galibiyetimiz Kocaeli'inden.
Bu sartlarda sampiyon olamayiz.
Onla berabere kal, eee onemli degil oburleri yenildi nasil olsa ayni takima mantiginin dogru olmadigina inaniyorum.
Ona bakacak olursak, bizim puan biraktimiz takimlari soke soke yeniyorlar.Antalya( hemde icerde), Eskisehir vb...
Last edited by Omer K. KOCAOGLU on Sat Dec 06, 2008 11:07 pm, edited 1 time in total.
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozgur A. Boztepe wrote:Sivok son senelerde gordugum en adice "faul"u yapti ve direk kirmizi ile atildi. Topla alakasi yok yerde yatan adamin diz ustune baldirina cift ayakla basti. Lincoln'un top sektirmesini degil bu tip hareketler gecer akce bizim ligde.
Sivok un bacagina cift ayakla daldigi adamin suratinia yumrugu Tello gecirdi bu sefer ama sari bile yok. Budur bu lig .
Premier ligden M. United - Sunderland macini seyrettim. M. United, rakipleri kazandigi icin, sahaya mutlak uc puan icin cikti.

Mac boyunca M. United attigi 27 sut, 15 kaleyi buldu. 10 korner attilar. %81 top M. United lilarin ayaginda kaldi (Boyle bir istatistik varmidir bilmiyorum). 90 dk. da Sunderland li bir oyuncunun ayagina carpan top kalecisini yaniltti, kaleci bosa atladi. Top diregin icine carpip kale cizgisi ve kaleci arasindan, neredeyse kale cizgisine paralel tekrar sahaya donerken M. United li bir defans oyuncusu tamamladi.

Oyun bitiminde Sunderland ve M. United li oyuncular konusarak ve biribirlerini tebrik ederek soyunma odasinin yolunu tuttular. Budur arzuladigimiz lig.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Murat Biricik wrote:
Ozgur A. Boztepe wrote:Sivok son senelerde gordugum en adice "faul"u yapti ve direk kirmizi ile atildi. Topla alakasi yok yerde yatan adamin diz ustune baldirina cift ayakla basti. Lincoln'un top sektirmesini degil bu tip hareketler gecer akce bizim ligde.
Sivok un bacagina cift ayakla daldigi adamin suratinia yumrugu Tello gecirdi bu sefer ama sari bile yok. Budur bu lig .
Premier ligden M. United - Sunderland macini seyrettim. M. United, rakipleri kazandigi icin, sahaya mutlak uc puan icin cikti.

Mac boyunca M. United attigi 27 sut, 15 kaleyi buldu. 10 korner attilar. %81 top M. United lilarin ayaginda kaldi (Boyle bir istatistik varmidir bilmiyorum). 90 dk. da Sunderland li bir oyuncunun ayagina carpan top kalecisini yaniltti, kaleci bosa atladi. Top diregin icine carpip kale cizgisi ve kaleci arasindan, neredeyse kale cizgisine paralel tekrar sahaya donerken M. United li bir defans oyuncusu tamamladi.

Oyun bitiminde Sunderland ve M. United li oyuncular konusarak ve biribirlerini tebrik ederek soyunma odasinin yolunu tuttular. Budur arzuladigimiz lig.
Maci kaydedip sonra izleyenler var, skor yazmamak lazim, ama bende o maci seyrettim, besiktas maci ile donusumlu. Mac sonu cok guzeldi dedigin gibi.

Konumuzadan ayri ama Man U kadar karsi takimi domine edebilen gunumuz futbolunda baska takim yoktur. Ha bugun son dakikaya kadar golu atamadilar ve attiklari gol allahin lutfu ama, yinede cok acaip bir takim man u, 80'lerin madridleri, milanlari gibi.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu Ankaraspor gecen hafta Ankaragucune'de yanilmis bir takim. FB'ye mac verdiler sebebi belli ise Ankaragucu'ne de mi gebe Aykut. Birakin boyle cocukca seyleri. AYkut FB'ye TD olamiyacagini adi gibi biliyor Yildirim o koltukta otururken. Daha da oturacagi kesin. O sevgisiz belediye baskani yalaklik ediyor deseniz belki bir anlami olur.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Dec 07, 2008 1:24 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serkan Gencerler denen yan hakeme Doberman fena giydirdi hakli olarak. Yahu bu zenci cocugu fena halde harcamislar 10 dakikada. Ben bu yumrugu gormemistim. Tello'nin video'ya bakarak kirmizi almasi sansi da yok dedi Doberman; cunku yan hakemin gozu onunde olmus ve vermemis diyor.

Macin ilk yarisinin sonunda benim de gordugum gibi Ankarsporlu bir yonetici hakeme "boyle yoneteceksen ikinci yariya cikmayalim" demis. Galiba ikinci yaridaki hakemdeki degismede bu lafin etkisi oldu. CUnku herif ilk yari devamli ikili mucadelede Ankaraliya faul caliyordu. Ful ile alakasi yok iken.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Dec 06, 2008 11:53 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan Ersoy wrote:Hem kendi evinde yenilip 3 puan kaybediyorsun, hem Sivok kirmizi goruyor, hem sahan kapanacak (dakikalarca kufur ettiler, sahaya her turlu sey yagdi), hem de seyircin en iyi oyuncunu isliklamis (Delgado oyundan cikarken agliyordu)
Ozan Ersoy
Ben Delgado'nun teknik stilini begenen bir futbolseverim. BJK seyircisinin ona bu kadar tepkisini anlayamadim?

Bence ayip ettiler.Bu kadar acimasiz bir tepkinin nedenini benmi kacirdim acaba? Bu konuda beni aydinlatacak arkadasimiz varmi?
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote:
Ozan Ersoy wrote:Hem kendi evinde yenilip 3 puan kaybediyorsun, hem Sivok kirmizi goruyor, hem sahan kapanacak (dakikalarca kufur ettiler, sahaya her turlu sey yagdi), hem de seyircin en iyi oyuncunu isliklamis (Delgado oyundan cikarken agliyordu)
Ozan Ersoy
Ben Delgado'nun teknik stilini begenen bir futbolseverim. BJK seyircisinin ona bu kadar tepkisini anlayamadim?

Bence ayip ettiler.Bu kadar acimasiz bir tepkinin nedenini benmi kacirdim acaba? Bu konuda beni aydinlatacak arkadasimiz varmi?
Takim oynamiyor kendisi de oynamiyor ve ustune ustluk kaptanlik yapiyor. Turkce bilmeyen br adamin Turk takiminda kaptan olmasi yanlis bir karar dedi Doberman ve hakli da. Bu yuzden eger Lincoln'u Turkiye liginde de kaptan cikarirlarsa bu da hata. Avrupa macinda hakemle konusur yabanci dil biliyor diye yapabilirler. Ama Turkiye liginde Turkce ogrenmemis ve arkadasi ile konusamayacak br adamin kaptan bandi ile cikmasi sakincali. Ne kadar ustun oynarsa oynasin. Bu adam gerekirse hakemle de konusacak. Delgado'nun kumasi iyi olabilir ama her yabanci gibi takimi filan seyinde degil. Aldigi paraya ve mumkunse Avrupaya geri donmeye bakiyor ki hic ama hic kinamiyorun.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Dec 07, 2008 1:14 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Murat Gokcigdem wrote:
Ozan Ersoy

Besiktas'in Kamburu taraftari. Yonetimlerin basariyi sampiyon olmakla veya mali alanda degil seyirci tatmininde gormege elleri mahkum. Hakemlerin kararlari hakli veya haksiz sonuca etki yapinca yonetim sucluyu hakemler gosterip bir hafta ferahliyor. Bu hafta masallah Sivok olaya el atip hakemleri suclama ihtimalini ortadan kaldirmis. Hadi bakalim en cok para alana kufrediliyor. Besiktas'in bu kafayla isi cok zor.

Buyuk Mustafa bunlara cok yakisiyor.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Tesekkur ederim. Maca soyle baktim BJK tribunleri niye bu kadar sinirli acaba?

Her an Trabzondaki gibi bir kac serseri ya sahaya inecek yada Ankaraspor'un yedek kulubesini linc edecekler gibi icimde bir his vardi.

Bu taraftar baskisi altinda Besiktas nasil top oynuyor hayret? Yanlizca Sivok mudur nedir onun o haraketinden sonra futbol lisani elinden alinmasi lazim...
Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Bu kadar genc tecrübesiz hakemlerin gorev yaptıgı bir donem olmamıstı ( Benim anımsadıgım ).Bu hafta mac yonetecek hakemlerin bir cogunun ismini ilk kez duyuyorum.Art niyetleri olmayan saf ama basiretsiz adamlar toplulugu olmus hakem camiası .Hakem futbolcu gibide degil ki,mac aldıkca gelissin tecrübelensin ,hata yaptıkca serpilsin gürbüzlessin .Hata yaptıkca batıyorlar ceza alıyorlar sonra kaybolup gidiyorlar .

Besiktas yeniden bilindik depresyonuna girmis bulunmakta,hep aynı senaryoyu sıkılmadan oynayan/izleyen bir topluluk olur mu,oluyor.Degistirilmesi gereken tek yere hic dokunmadan sürekli baska kısımlarını degistirerek ortbas ederek yamalayarak sona geliyorlar.Zaman gectikce bu son ,hüzünden cok epey acı verecek gibi.

Aykut'un kariyerinde ne kadar FB yenilgisi varsa o kadar da GS yenilgisi vardır . Galatasaray macında Ankaraspor ne oynadı ?Buldugu tek pozisyon Nigris'in cizgiden cıkarılan vurusu.Kendi sahasında Galatasaray'a karsı bir pozisyon bulan Ankaraspor'dan, 9 senedir ŞS'de berabere dahi kalamadıgın takımı yenmesini beklemeniz ironik olmus
:)
Ozgur A. Boztepe

Özgür Kendir wrote:Bu kadar genc tecrübesiz hakemlerin gorev yaptıgı bir donem olmamıstı ( Benim anımsadıgım ).Bu hafta mac yonetecek hakemlerin bir cogunun ismini ilk kez duyuyorum.Art niyetleri olmayan saf ama basiretsiz adamlar toplulugu olmus hakem camiası .Hakem futbolcu gibide degil ki,mac aldıkca gelissin tecrübelensin ,hata yaptıkca serpilsin gürbüzlessin .Hata yaptıkca batıyorlar ceza alıyorlar sonra kaybolup gidiyorlar .

Besiktas yeniden bilindik depresyonuna girmis bulunmakta,hep aynı senaryoyu sıkılmadan oynayan/izleyen bir topluluk olur mu,oluyor.Degistirilmesi gereken tek yere hic dokunmadan sürekli baska kısımlarını degistirerek ortbas ederek yamalayarak sona geliyorlar.Zaman gectikce bu son ,hüzünden cok epey acı verecek gibi.

Aykut'un kariyerinde ne kadar FB yenilgisi varsa o kadar da GS yenilgisi vardır . Galatasaray macında Ankaraspor ne oynadı ?Buldugu tek pozisyon Nigris'in cizgiden cıkarılan vurusu.Kendi sahasında Galatasaray'a karsı bir pozisyon bulan Ankaraspor'dan, 9 senedir ŞS'de berabere dahi kalamadıgın takımı yenmesini beklemeniz ironik olmus
:)
Yan hakemlerin ikiside kidemli yardimci idi. Tellonun yumrugu gormiyen yan hakem degisik orta hakemlerle cok 3 buyuk maci yonetmis bir adamdir.

Ironiye gelince;

Ironi yasak olsaydi, Fenerbahce 0 puan aldigi ve Rapid Vien'le beraber gelmis gecmis en kotu SL takimi olarak gosterildigi seneden sonra avrupada maca cikmazdi.

Ironi yasak olsaydi, Fenerbahce tek avrupa kupasini birak 2007-2008 senesi disinda Avrupada Tromso seviyesinde oldugu halde kendini dunyanin devlerinden sanmazdi.

Ironi yasak olsaydi, Aziz yildirim Galatasaray'in basarisina "tesaduf' demezdi.

Ironi yasak olsaydi, Fenerbahce formasi giyen, "Sen fenerbahceye yakismiyorsun" diye emreyi dovdukten sonra " bu arada ben GS taraftariyim ona gore' demezdi.

Tipki oxymoron yasak olsaydi, "Avrupa fatihi fenerbahce" denilemiyecegi gibi.

I
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

Lincoln'u sakatliyin diye fetva veren toroglu, Neden Sivok icin fetva vermedi. Carlos'un hareketi farkliymis, neden???

karsi takim 11 kisi diye.

Volkan kelimenin tam anlaminda belden assagi vurdugunda nerdeydi, gitti Volkani savundu.

Ligtv aboneligi yaninda bide kusma torbasi bedava verilmeli.

Bizde cimbom.org olarak bir kac kisi gidip konusalim lig tv ile.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Omer K. KOCAOGLU wrote: bzimde puan kaybetmemiz gerekmiyor.
Diyecegim o ki; onlar kendi sahasinda bu takima 3 puan biraktilar diye bizim deplasmanda aldigimiz 1 puan degerlenmiyor.
Su ana kadar tek deplasman galibiyetimiz Kocaeli'inden.
Bu sartlarda sampiyon olamayiz.
Omer bu sartlarda sampiyon oluruz. Onemli olan son haftalara girilirken puan farkinin acilmamis olmasi ve GS maclarini kazandiginda sampiyon olacak bir durum olmasi. Arada puan kaybetmek falan degil.

Bir kere bu lig asla acilmaz. Bu ne yayincinin isine, ne basinin isine geliyor. Cunku TV izlettiren, gazete sattiran bu ortam. Bir daha kimsenin dort sene ustuste sampiyon olacagini, ligde bariz sekilde ustunluk kuracagini dusunmuyorum. Sen Ankara'yi falan yensen de cikarlar 4 oyuncunu atarlar bir macta, penaltilarini vermezler, golunu iptal ederler bir sekilde arayi acmana izin vermezler. Bu lig dunyanin en fazla disardan ellenen, kurcalanan ligi.

Ikincisi takimlar arasinda o kadar bariz fark da yok. Her takimin zaafi var.

Ucuncusu sen ne kadar "benim takimim hepsinden iyi, cok iyi kadro kurdum" desen de ayni sartlarda yarismiyorsun. Senin takimin hem lig, hem kupa, hem Avrupa hem milli takimda yarisiyor. Takimin iyi olabilir ama Trabzon mesela kupadan elendi, Avrupa'da yok, GS'in 12-15 milli oyuncusuna (umitleri de kat) karsi adamlarin 4-5 oyuncusu milli. Bu sakatliklari arttiriyor, futbolculari yipratiyor. Karsi takimda bu sorunlar olmuyor. Bak Trabzon'da kac oyuncu sene basindan beri sakatlik yasamis? GS Trabzon'dan iyi takim ama bu dezavantajlari kapatip arayi acacak kadar iyi degil. Ve bu sartlarda dahi Trabzon ilk 5'dekilerle oynadigi maclarin birini daha kazanabilmis degil.

Bu kosullarda arada puan verilecek. Hic bir takim butun maclarini kazanamiyor. Kac kere oluyor CL'den 18 puanla cikan takim? Su Kharkiv macinda Aydin Umit Karan yerine savunmayi saglamlastirip orta sahaya destek verip 0-0'a baglasaydik, Berlin'de beraberlik bile birinci yapacakti bizi.

Ayni sey lig icin de gecerli, bu uzun bir maraton. Her mac kazanilmayacak, bazen arada kaybetmemek de onemli. Onemli olan son haftalarda GS'in mucadelesini bir ust seviyeye cikarip vites degistirip son donemecte bitis noktasinin onune gecebilmesi, bunun icinde onundekilerle puan farkini acmadan son haftalara girmesi islerin elinde olmasi yeterli.

Ankara Kayseri bunlar zor deplasmanlar. Dogaldir puan vermek. Goruyorsunuz iste Besiktas iki takima da yenildi. FB de Kayseri'ye yenildi. Bu kadar veri varken, biz bu sartlarda sampiyon olamayiz hem de 20 mac varken daha cok erken oluyor.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Iyi mi kotu mu pek bilmiyorum. Belki iyi gibi gozukuyor. Hep dikkat ediyorum Anadolu takimlarinda da sivrilen oyuncularin hemen hepsi Almanya dogumlu ya da Almanyaya cok kucuk yasta gocmus ailelerin cocuklari. Turkcelerinde her zaman degil bir kac kelime soylerken kulaga gelen aksandan hemen belli oluyor. Almanya olmazsa sirada obur Avrua ulkelerinde yetisenler var. Ben ise Turkiyede ac cocuklarin bu pastadan ekmek yemelerine taraftarim. Boyle hazira konmakcok kolayarina geliyor takimlarin. Anadoluda bu cocuklarin hayati kurtarilablirken bon bon bakiliyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply