Türkcell Süper Ligi 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

BJK maglup olmus keyifler o bicim :-) GS sampi ilan ediliyor, muhtemelen.
Turkcede guzel bir söz vardir, gulme komsuna gelip basina diye. Bu isin
garantisi yok, ustelik basinda yabanci hayrani bir yönetim ve geveze
TD'un varsa vay anam vay. Cok uzulursunuz benden söylemesi. Bu is ciddi
istir, temenniler ile yurutulmez.

Bu aksam hangi kadroyu surecek görecegiz. Dengeleri yanlis kurarsa gene
fitik oluruz bir bölumumuz. Meira kazmasi, Ayhan balerinasi falan...hepberaber
görecegiz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Beşiktaş'ın dün akşam hezimeti Türk spor ulemalarının hezimetidir. İnternet arşivini açın gazeteleri bakın, Denizli gelince hem de ilk hafta Gençlerbirliği'ne 15 dakikada 3 gol atınca ne dahiliği kaldı ne sihirbazlığı. Yok oyuncuları sinemaya götürmüş, yok tesislere ergonomik yatak aldırmış diye (ne büyük düşünce) Beşiktaş'ı şampiyon yaptılar.

3 şeyi kaçırıyorlar Beşiktaş'lılar. Bir, kadroları zayıf. Özellikle defansları "yok" statüsünde. Metallist maçında paçavra olmalarından hiçbir defans yetersizliği dersi çıkarmadılar.

İki, Denizli hocalığı 1987'de Monaco maçında bıraktı. Eline süper transferler verilirse ite kaka 2001'deki FB gibi, şampiyon olur. Ama 1 sene sonra kadro enkazı bırakır; ona Lazetiç, Baliç, Rapajic, Revivo gibi 1 yıl sonra kaçacak adamlar lazım ama bugünün futbolunda nereye kadar?

Denizli hala 3-5-2 bilen, takımı çalıştırmayan, takım çalıştırmayı sadece bireysel motivasyon sanan bir hoca. Ersun' söylenen bir laf vardır, 9 haftada takımı şişirir sonra balon patlar diye, aslında bu Denizli için geçerli. Vestel'i 10 haftada açık ara öne geçirip, 2.ligde o bütçeyle ve kadroyla ilk 3'e sokamadı.

Üç, yönetime çok bok atıyorlar ama asıl kaos bu yönetim gittikten sonra. Ekonomik borçları onları iflas noktasına getirecek. Eğer dünya üzerindeki ekonomik hastalık ciddi olarak 5-10 yıllık durgunluk yaratırsa, Beşiktaş için hakikaten Devlet yardımı gereken günler gelebilir.

Bu arada Demirören yanlışlar yaptı ama çok iyi hocalar getirdi. Elinden geldiğince çok iyi kadrolar kurdu. Del Bosque'ye hangi taraftar, hangi muhalefet, hangi spor adamı sahip çıktı? Adama yeniköy kasabı diyen, Nevzat Demir değil miydi? Veya Tigana'ya? Denizli geldiğinde hangisi 2 satır analiz yayınladı?

Beşiktaş'ın asıl sorunu Çarşı ve çarşı yalakalığıdır. Takımı semt takımına benzettiler. 15 yıldır varlar, 1 şampiyonluk gördüler. Asıl bu güruhun ve bundan nemalanan spor adamlarının istifa etmesi lazım.

Kartal goool goool goool. Kartal goool goool goool. Kartal goool goool goool diye diye batacaklar, hala birşeyden haberleri yok.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan Ersoy wrote:Ha bir de Ankara'da dag basinda 70 km ruzgarda oynanan macta pozisyon vermeden bu takimdan alinan bir puani begenmeyenlerden de simdi bir daha yorum yapmalarini bekleriz.

Ozan Ersoy
Ozancigim, boyle bir maclik skorla yorum senin isin olmamali. Ankarapsor'un son dort macinda gol yemedigi bir tek mac var (dogru bildin GS maci, kalan herkes gol atmis bir aydir Ankaraspor'a). Dun kazandiklari BJK macindan once son uc hafta aldiklari tek puan da GS'dan.

GS eger Ankaraspor'la berabere kalmaktan memnun olacak hale geldiyse dukkani kapatalim zaten derim, BJK ile asik atariz uzun vadede.

GS Zuper ligimizde kazanmadigi her macta begenmemeli, memnun olmamali. Pozisyon vermemekiyi hos, ama arada bir kendin pozisyona girip gol atiyorsan. Yoksa deplasmanda her maci 0-0 bitirip, evindekileri kazanirsan 68 puan toplarsin bu ligde, her sene 3. 5.lik arasi bir yerlere tekabul eder herhalde.

Ali
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Her sene ayni hikaye, GS ile FB kalir sampiyonluga oynarlar, tabii eger bir gariplik olmaz ise.

Sene basinda da ayniydi manzara, FB bir araba puan geriye dusmustu, herkes FB gitti zannetti, daha uzun yillar oyle bir sey olmaz.

BJK ilk yari bittiginde, TS da en fazla 22-23. hafta gibi sampiyonluk potasindan cikarlar. Ankara, Sivas zaten yalan, biz bize Kadikoy'lulerle kaliriz. Tabii teptigimiz firsat bu donemece FB'nin 5-6 puan onunde girememis olmak.

Ozan'a katiliyorum, normal sartlarda biz sampiyon oluruz, ama bir suru kopegin nemalanip Lincloln'u sakatlandirmaya calisti guzide futbolkamuoyumuz neler yumurtlar, nelere yol acar Allah bilir.

Her sezon Besiktas'in problemlerini yazmaktan sIkIldIm. Habire hoca yolla, bakkal yonetir gibi klup yonet, sonra sacmalansin. Birileri Denizli'ye bu gorevi teklif etmeden en son hoca olarak basarisi nedir, kendine bu alanda son yillarda neler katmistir diye bakmis mi? Yooo, hazret Ertugrul'u yollamak istedi, gelenin tek bildigi biz sampiyon olacagiz demek, sonra puan kayiplari olacaktir, sonra Kadikoy'de FB'ye yenilmek anormal degil, en son daha bu koprunun altindan cok sular akar, hedefimizde sapma olmadik. Bu komedi biraz daha devam ederse "aslinda puan kaybederek kendimize sampiyonlukta avantaj sagliyoruz, puan yerine kiraz cekirdegi toplayarak sampiyon olacagiz" falan tipi bir sacmalamanin esiginde. 3-5-2ler, Holosko'yu, Bobo'yu yedek tutup Serdar Ozkan'la cikmalar, bir suru zirva, arkasindan da biz sampiyon olacagiz gibi zirvalar.

Neyse, simdi Denizli'yi yollayip yeni bir hoca getirsinler. Yeni hoca geldikten sonra Luce ile gorussunler vs. aynen bu yolda devam etsinler. Maalesef bu yonetim Besiktas'i uc buyuklerden cok Trabzonspor'a benzetti (eskilerden sampiyonluklar kazanmis, bazen kuvvetli ama artik bir sey kazamayan bir takim).

Kolay gelsin, ne diyelim, Kartal gol gol gol, ama hem sahada hem disarida goller Besiktas'in kendi kalesine.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ali Gursel wrote:
Ozancigim, boyle bir maclik skorla yorum senin isin olmamali. Ankarapsor'un son dort macinda gol yemedigi bir tek mac var (dogru bildin GS maci, kalan herkes gol atmis bir aydir Ankaraspor'a). Dun kazandiklari BJK macindan once son uc hafta aldiklari tek puan da GS'dan.

GS eger Ankaraspor'la berabere kalmaktan memnun olacak hale geldiyse dukkani kapatalim zaten derim, BJK ile asik atariz uzun vadede.

GS Zuper ligimizde kazanmadigi her macta begenmemeli, memnun olmamali. Pozisyon vermemekiyi hos, ama arada bir kendin pozisyona girip gol atiyorsan. Yoksa deplasmanda her maci 0-0 bitirip, evindekileri kazanirsan 68 puan toplarsin bu ligde, her sene 3. 5.lik arasi bir yerlere tekabul eder herhalde.

Ali
Evet bosa konustugumunun farkindayim. Birincisi her deplasmandan beraberlik alsak yeter diye bir sey demedim. Ikincisi puan siralamasinda cok gerilerde olmadigin ve topunu oynamayi devam ettirdigin surece sorun olmadigini soyluyorum. Bu is ligin sonuna kadar devam eder. Elestiriler abarti.

Sen bana son 3 maci falan soyle ama ligde Ankara'nin nerede oldugunu soyleme. O ruzgarli sahada GS'in oyununun bozulacagini bildigin halde es gec.

Efendim Arda ile Kewell oynamasin, dinlensinler mumkunse Karan'la Nonda yollansin, hatta Meira'yi keselim PAF'dan adamla oynayalim ama her macimizi kazanalim. Kazanamazsak basimizdaki herif gitsin cunku ancak sirkteki palyacolari yonetebilir o herif. Boyle rezalet olmaz cunku zupper ligdeki takimlar rezalet... Adamlar kalelerini aciyor biz bos kaleye atamiyoruz. Yuruyerek bile sampiyon olmamiz lazim.

Sadece ibreti alem icin soyle dunyanin en taninmis antrenorlerinden biri GS'in basina gelsin istiyorum. Bir sene de gelsin yahu. Boyle kimsenin tartisamayacagi acaip isimli, bir suru sampiyonlugu basarisi olan bir adam. Mumkunse 50 yastan genc 60 yastan yasli olmasin. Gecmisi temiz olsun. Ondan sonra da burada basinda yazilacaklari okuyup keyif yapmak istiyorum... Boyle sanki comedy central gibi izleyip gulmek istiyorum. Herkesin bir oyuncagi eglencesi var. Mesela GS her macini kazanmak zorunda. Kimsenin hata yapma hakki yok. Yaparsa oyarim, yakar yikarim, heeeeeheeeyttt. Benim de boyle bir oyuncagim olsun bir sene. Belki omrum yeter de oyle isimli dunya capinda bir hoca GS'a gelir, Turk futbol kamuoyuna da adama futbol ogretme firsati dogar.

Ha bu arada unuttum sanma Ali'cigim. Gecen sene ciplak gozle Topal'i izleyip burada yerdigin (cok cok cok kotu ofansif ve top kullanma yonunden dedigin) oyuncu yuzunden hem de sakat oldugunu bile bile niye sene basindan beri Skibbe'yi elestirdiginin aciklamasini rica ediyorum. Buyur mikrofon sende.

Ozan Ersoy
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Evet bosa konustugumunun farkindayim. Birincisi her deplasmandan beraberlik alsak yeter diye bir sey demedim. Ikincisi puan siralamasinda cok gerilerde olmadigin ve topunu oynamayi devam ettirdigin surece sorun olmadigini soyluyorum. Bu is ligin sonuna kadar devam eder. Elestiriler abarti.
Bunlar benim yazmadigim seylere cevap. Puan farki acilmasa da ben memnun degilim demedim zaten. Ha, FB'ye biraz mesafe birakma sansimizi kacirdik, o da o kadar muhim degil. Elestiriler abartili olabilir, ama onemli olan hangi elestiriler hakli ve yerinde onu belirlemek. Gecen gun kendin de yazdin yanlis giden seyler var diye, baskasi yazinca mi sorun oluyor?
Sen bana son 3 maci falan soyle ama ligde Ankara'nin nerede oldugunu soyleme. O ruzgarli sahada GS'in oyununun bozulacagini bildigin halde es gec.
Ruzgar konusunda mac sirasinda yazdim olumsuz oldugunu, ama yeterli mi emin degilim. Ankara'nin nerede oldugu ise seninle anlasamadigimiz konu, hani herkesi deplasmanda yendik Ankara kusur kaldi desen anlarim da, deplasman sonuclarimizin herhalde farkindasindir bu sezon, tekrar buraya tasimiyorum sonuclari.
Efendim Arda ile Kewell oynamasin, dinlensinler
Haksiz mi, su son iki uc mactir. Cocuk kendini tac cizgisi kenarinda yere atip hastahaneye kaldirildi, ben mi uydurdum. Bil bakalim ikisi de bugun hangi macin kadrosunda ilk 11deler?
mumkunse Karan'la Nonda yollansin,
Haksiz mi? Nonda'dan GS'a fayda gelirse aniririm dedim. Onu da htirladin mi? Memnun musun Nonda'dan geldiginden beri, beklentilerini karsiladi mi?
hatta Meira'yi keselim PAF'dan adamla oynayalim ama her macimizi kazanalim.
Bu Hasan olabilir herhalde. Meira'nin cok kotu oynadigi bir-iki mac oldu, bunu yazdim, boyle oynarsa PAF'tan adam cikarmak daha iyi olabilir de demisimdir. Ama adami begendigimi, oynamali, takimda kalmali diyen benim.

Formsuz oyuncular oturtup baskalarini oynatmak benim kesfedip dunya futboluna sundugum bir fikir degil. Skibbe'nin de haberi yoksa o da benim kabahatim degil.
Kazanamazsak basimizdaki herif gitsin cunku ancak sirkteki palyacolari yonetebilir o herif. Boyle rezalet olmaz cunku zupper ligdeki takimlar rezalet... Adamlar kalelerini aciyor biz bos kaleye atamiyoruz. Yuruyerek bile sampiyon olmamiz lazim.
Burada coskulu yazma stiline gecmisin, ne diyecegimi bilemedim. :D
Sadece ibreti alem icin soyle dunyanin en taninmis antrenorlerinden biri GS'in basina gelsin istiyorum. Bir sene de gelsin yahu. Boyle kimsenin tartisamayacagi acaip isimli, bir suru sampiyonlugu basarisi olan bir adam. Mumkunse 50 yastan genc 60 yastan yasli olmasin. Gecmisi temiz olsun. Ondan sonra da burada basinda yazilacaklari okuyup keyif yapmak istiyorum... Boyle sanki comedy central gibi izleyip gulmek istiyorum. Herkesin bir oyuncagi eglencesi var. Mesela GS her macini kazanmak zorunda. Kimsenin hata yapma hakki yok. Yaparsa oyarim, yakar yikarim, heeeeeheeeyttt. Benim de boyle bir oyuncagim olsun bir sene. Belki omrum yeter de oyle isimli dunya capinda bir hoca GS'a gelir, Turk futbol kamuoyuna da adama futbol ogretme firsati dogar.
Dunyanin en iyi hocasi gelip yanlis yapabilir. Sanirim yazariz.
Ha bu arada unuttum sanma Ali'cigim. Gecen sene ciplak gozle Topal'i izleyip burada yerdigin (cok cok cok kotu ofansif ve top kullanma yonunden dedigin) oyuncu yuzunden hem de sakat oldugunu bile bile niye sene basindan beri Skibbe'yi elestirdiginin aciklamasini rica ediyorum. Buyur mikrofon sende.

Simdi Ozancigim ben gecen sene toplam dort maca gittim, ikisi Kasimpasa (1-0 yenildik) ve Austria Wien maclari (0-0 berabere kaldigimiz mac). Hatirlarsan pek hos maclar degildi. Sanirim bunlarin birinde Topal top kullanma konusunda cok kotu idi dedim. Buradaki garipligi anlayamiyorum acikcasi, cunku daha GS resmi mac yapmadan yine bu sitede bu adam Vieira olabilir belki de cok iyi top kesici ama top kullanmasi o ayarda degil, surekli oynamali, kendisinden top kullanma yonunun gelistirilmesi talep edilmeli dedim. Hic bir seyi unutmadigin icin bunlari da hatirlaman lazim, ama eger hatirlamiyorum dersen saatlerce ugrasir yazilari bulur getiririm.

Skibbe'yi Topal konusunda elestirmemin sebebi bu cocugun oynatilmasi gerektigine inanmam, bunu da defalarca yazdim, belki elimizde dunya capinda olabilecek bir oyuncu var, Skibbe falan degil, herhangi bir GS hocasinin kontratina bu cocuk oynayacak yazilmali dedim (bunlari da hatirlamiyor musun?).

Sakat oldugu bilgilerine senin kadar yakin degildim, saglik ekibinden email almiyorum. Cocugu yedek klubesinde gorunce oynayabilecek durumda oldugunu varsayiyorum, keske bu sakat saglam durumunu iceriden bilenler forumla paylassa da biz de bilsek. Saglamsa oynamali, gecen sene bir macta kotu top kullanmis olmasi bunu degistirmez, gencecik cocuk bu, oynamasi lazim, nedir bununla alip veremedigin, ustelik yazdim da daha once, cok dikkat etmeden izledigim bu oyuncuya sen hakkinda iyi seyler yaziyorsun diye dikkat etmeye basladim.

Son olarak: Skibbe'yi izliyorum Ozan, kizip yollansin dedigim maclar oluyor, oynattigi oyunu cidden cok takdir ettigim zamanlar da. Sakatliklar, bazi maclarda hakem dogramalarina kurban gitmesi (Eskisehir, bir olcude FB), elindeki kadronun genel yorgunlugu, transferlerin gec yapilmasi gibi bir suru hakli mazereti oldugunu dusunuyorum. Bu arada bu mazeretlerle aciklanamayacak hatalari oldugunu da dusunuyorum, Karan'i 70 dakika seyredip degistemedigi ve puan kaybettigimiz maclar, Arda, Kewell, Servet'in surundugu ve oyundan cikmadigi maclar, Meira'nin iyi gununde olmayip oynadigi maclar vesaire. CL'den elenme isinden hoslanmiyorum, Servet'in sene basindan beri defanstan yaptigi bazi sacmaliklardan dolayi uyarilmayip sonunda Metalist'e karsi biletin kesilmesine icerliyorum. Belki sence bu uyari hocanin isi degildir, ben oldugunu dusunuyorum.

GS seneye stad acacak. CL'de olmak zorunda, mumkunse sampiyon olarak. Cok ciddi paralar harcadi. Skibbe iyidir hostur, olumsuzluklarla karsilasmistir, iyi hos ama GS basarili olmak zorunda. Hoca hatasi yuzunden tokezleyince icerliyorum, ne yapalim, adam Alman, vardir bir sebebi mi diyelim? Su Arda'yi yarim saat dinlendirecek firsat bulamamasinin, 9 kisi kalmis Hacettepe karsisinda artik kendi 90da yere dusene kadar sahada tutmasinin mi diyeyim?

Ha, Skibbe umarim son uc mac Ankaragucu, GB ve BJK'i da kaleye sokup 9 puanla ve huzur icinde tatile girer, cunku o zaman ikinci yari cok ciddi sansi olur Skibbe'nin. GS icin ayni seyi istiyoruz. Sen bunun belli sekilde olacagini dusunuyorsun, ben o kadar emin degilim, sene basindaki fikrim illa dogru olmali, degistirmeden duracagim gibi bir derdim de yok.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ankaragucu firsat bu firsat diye BJK isirabilir. Iyi olur gelecek hafta icin. FB elenmesi kotu oldu. Yildirim kicindan soluyordur simdi. Bir ikisini yakacagini bildikleri icin saldiracaklar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bursa Trabzon'u 2-1 yendi (bu da bana kapak olsun), Sıvas lider, GS'ın liderle arası 1 puan :lol:

Dediğim gibi Beşiktaş'a yenilmemiz dahi sorun olmaz artık.

Ali
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Serdar Bali midir nedir, Trabzon adina maci yorumlayan adam maci birakti yoneticileri elestiriyor. "Biraksinlar sahada Trabzon maclari alir. Yoneticiler islerini yapsinlar" dedi. Ben de dusunuyorum "Ne diyor bu adam? Herhalde maaslar falan odenmiyor" diye. Sonra yumurtladi "Bakin bu uc oldu. Kayseri, Sivas, Bursa. Yoneticiler sahayi takimi bosversinler, iliskilerini gelistirsinler. Burada ancak bu kadar soyleyebiliyorum" dedi...

Iste Turkiye'de maclarin nasil kazanildigina dair size ipucu. Gecen sene nasil Sivas guclu takimlara karsi bir mac kazanamadan sampiyonluga oynadi ta son haftaya kadar.
______

Guvenc Kurtar'in oynattigi futbol utanc vericiydi. Bu kadar aciz ve sefil futbol 1980'lerde kaldi saniyordum. Meger hic bir yere gitmemis. Bursa'nin ikinci golu offside. Sercan'i cok gec aldi diye istifasi istendi ama meger sakatmis ve hazir degilmis.

_____

Trabzon'da Umut cok iyiydi. Bu cocuk her gecen gun ustune katiyor futbolunun. Gol vuruslarini gelistirmeye basladi. Cok hirsli. Bugun iki golu var. Biri milim offside. Bir tane kafasi da direkten dondu. Trabzon'un bu Umut Tekke gibi oyunculari erken yaslarda alip adam edip, Turk futboluna yaptigi hizmetleri takdir ediyorum.

Slyvia'nin balonu kisa zamanda patlayacak gibi. Iki golde de bariz hatasi var. Ilk golde sut yavas sayilabilir, onunde sekti. Topu takip edemedi. Refleks cok iyi degil. Ikinci golde de cikmadi kalesinden. Sercan hayatinin en rahat golunu atmis olabilir. Bombos kale. Cizgisinde sabit kaleci. 6-7 metreden tam karsi cepheden vuruyorsun. Penaltidan kolay.

Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozetlerde Sivas dogru durust oynamadan almis maci gibi gozukuyor. Hacettepe'nin daha cok pozisyonu var macta. Mehmet Yildiz bir asist yapmis. Ikinci golde topu faulle almis. Orta sahada arkadan gelip kalca darbesiyle adami yikmis, topu ayagindan almis. Topu kapip ileri cikardigi akin golle sonuclanmis 87. dakikada. Diger gol vuruslari epey silik ve kotu.
_____

Su Hasagic Fener'e gitse de seneye gulsek. Oldukca sallapati bazen salak gorunumu veren bir kaleci. Refleks fena degil ama teknik temel bilgiler kotu. Gecen hafta Sivas macinda yaptigi hatadan dersini almamis bugun Kayseri'de de ayni hatayi yapmis. Kayseri bos kaleye atamamis.

IBB rezalet bir oyun oynamis. Abdullah Avci'nin takimi dokuluyor. Ligde dusecek o kadar cok takim var ki. Yalnizca 3 tane takim dusuyor olduguna dua etmeleri lazim.

Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Besiktas AG macini patlak gozlu catlak hakem yonetiyor. Nobre, Serdar-Cisse ceza sinirindaymis.

Ekrem sol bek gibi gozukuyor...

Ozan Ersoy
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ilk ciddi atak AG'den geldi. Tabii ki Gokhan Zan'in pas hatasiyla. 3'e 2 geldiler. Murat Erdogan ilk kontrol kotu, beter vurdu hafif carprazdan. Cok rahat gol yapilabilir bir pozisyondu.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hiyar Denizli Holosko gibi adami yedek oturtmanin iki maca mal olmasindan sonra bugun onunla sevindi. BJK kotu ama AG atamayinca atti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben BJK da Ekrem Dag'i begeniyorum. Adam devamli yer degistiriyor. Hizli da.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Besiktas sisirerek veya duran toplardan Nobre - Holosko'nun birbirlerine indirecekleri toplari gol yapma amacinda. Birinde Holosko Nobre'ye indirdi yarim metre ofsayt idi Holosko. Golde de Rustu 60 metre top atti ceza sahasina Nobre'nin kafayi siyirdi top sonra AG'liler sacmaladilar, gol oldu. Holosko santrafor bolgesine yakin oynayinca daha etkili oluyor.

Gole kadar AG'nin 3-4 kez Besiktas kalesine etkili geldigi olduydu. Gokhan Emreciksin etkili ama cok sahsi. Bir tarafi kalkmis gibi gozukuyor. Nereden olursa olsun vurmaya calisiyor.

Besiktas'in savunma sorunlu, zayif... Sag kanat yok gibi. Delgado Lincoln'un tirnagi olamaz. Ama Nobre - Holosko haftaya basimizi agritir.

Ozan Ersoy
Post Reply