Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote: Koşmaya başlasın o zaman. Gerçekten koşarak gelmeyi başarırsa, 1 milyon ona helal olsun!
Evet bir klube bir dede bir de baba yeter. Bunlar uydurma haber diye bakiyorum ama olaki degilse Turkiye copluk mu be. Kluvert'e bir milyon. Daha neler. Tomas verdikleri gibi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote: Koşmaya başlasın o zaman. Gerçekten koşarak gelmeyi başarırsa, 1 milyon ona helal olsun!
Evet bir klube bir dede bir de baba yeter. Bunlar uydurma haber diye bakiyorum ama olaki degilse Turkiye copluk mu be. Kluvert'e bir milyon. Daha neler. Tomas verdikleri gibi.
Bize esmer futbolcu lazım. Hemde en esmerinden. Tabi eğer transfer yapacaksak. Bence gerek yok ama yapılırda, bir forvet alınırsa mümkünse ten rengi siyah olsun :D

Havalar çok ısındı memlekette, afrikadan adam bulmak gerekecek önümüzdeki yıllarda :D

Ayrıca babamız kim? Canaydın mı? Ben Müslüm BABA'yı tercih ederim :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Bize esmer futbolcu lazım. Hemde en esmerinden. Tabi eğer transfer yapacaksak. Bence gerek yok ama yapılırda, bir forvet alınırsa mümkünse ten rengi siyah olsun :D

Havalar çok ısındı memlekette, afrikadan adam bulmak gerekecek önümüzdeki yıllarda :D

Ayrıca babamız kim? Canaydın mı? Ben Müslüm BABA'yı tercih ederim :D
Baba Hakan $ukur.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cengiz Akgun wrote:
Baba Hakan $ukur.
Baba Hakan, antremanlarda at gibin koşuyormuş yanlız.

Hakan'ın tertiplerinden Suat'la ilgili bir haberi geçelim. Kalli'ye yardımcı olma ihtimalide kalmadı gibi.

Suat Kaya Orduspor'da

Teknik Direktör Yücel İldiz'le yollarını ayıran Orduspor yönetimi Suat Kaya ile her konuda anlaştı. Kaya, Orduspor'da görev yapmaktan mutluluk duyacağını açıkladı...

Türk Telekom Lig A takımlarından Orduspor'da teknik direktörlüğe getirilen Suat Kaya, ''Orduspor gibi hedefleri olan bir takımda çalışmaktan mutluluk duyacağım'' dedi. Gece Ordu'ya geldikten sonra bugün yönetim kurulu üyeleri ile bir toplantı yapan Suat Kaya, yaptığı açıklamada, her konuda anlaşmaya vardıklarını söyledi. ''Bundan sonraki süreçte hemen transfer çalışmalarına başlayacağız'' diyen Kaya, Orduspor dışında bazı takımlardan da teklif aldığını, ancak kendisinin Orduspor'u tercih ettiğini vurgulayarak, ''Benim için önemli olan hedefleri bulunan takımlarla çalışmaktı. Bu nedenle Orduspor gibi hedefleri olan bir takımda çalışmaktan mutluluk duyacağım'' diye konuştu.

AA
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ordu Karadeniz'in en guzel $ehirlerinden biri. Kafaca da en modern olani. Suat icin iyi olmu$.

1973'de gormu$tum. Lazlarin tatli ile pek ba$lari ho$ degil. $ehirde Istanbul ayari pasta yapabilen pastahaneler gordugum tek $ehir idi Ordu. Tertemiz aydin insanlarin yeri.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

"G.Saray Gökhan'ı istedi"

Gençlerbirliği Genel Menajeri Cem Onuk, genç sağ kanat oyuncusu Gökhan Gönül'ü Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'ın İlhan Cavcav'dan resmen isteğini açıkladı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın oyuncuları Gökhan Gönül'ü İlhan Cavcav'dan resmen isteğini belirten Onuk, "Fakat rakam telafuz etmediler. Basında çıkan rakamlar gerçeği göstermiyor. Draman dışında başka oyuncu satmak niyetimiz yok. Avrupa kupalarında yer olacak bir kadro oluşturmak istiyoruz. Bir kaç yıldır özlenen kadromuzu oluşturup taraftarımızı memnun etmek istiyoruz. Genç oyuncularımızı tutacağız " dedi.

22 yasindaki bu oyuncunun TFF'den gecmisine baktim. Gecen sene Oftas'da oynamis, 29 macta 4 gol atmis. Bu oyuncunun transfer gecmisine bakin... Bu ne bicim istir. Ayni ligde iki takimla yarismak?

Ozan Ersoy

Code: Select all

GENÇLERBİRLİĞİ OFTAŞSPOR  	15.08.2006	31.05.2007	Kiralık	17.08.2006
GENÇLERBİRLİĞİ 	01.08.2005	31.05.2010	Vize	02.08.2006
GENÇLERBİRLİĞİ OFTAŞSPOR 	17.01.2006	31.05.2006	Kiralık	19.01.2006
GENÇLERBİRLİĞİ 	01.08.2005	31.05.2010	Transfer	04.08.2005
GENÇLERBİRLİĞİ OFTAŞSPOR 	09.08.2004	09.08.2009	Serbest Fesih	04.08.2005
GENÇLERBİRLİĞİ OFTAŞSPOR 	09.08.2004	09.08.2009	Transfer	11.08.2004
GENÇLERBİRLİĞİ 	09.08.2002	09.08.2005	Serbest Fesih	11.08.2004
GENÇLERBİRLİĞİ OFTAŞSPOR 	20.08.2003	31.05.2004	Kiralık	27.08.2003
GENÇLERBİRLİĞİ 	09.08.2002	09.08.2005	Vize	27.08.2003
GENÇLERBİRLİĞİ 	09.08.2002	09.08.2005	Profesyonelliğe Geçiş	09.08.2002
BURSA YOLSPOR 	 	 	Vize	22.08.2001
BURSA YOLSPOR 	 	 	Vize	06.09.2000
BURSA YOLSPOR 	 	 	Vize	07.09.1999
BURSA YOLSPOR 	 	 	Filiz Lisans	03.03.1999 
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Nuri şahin Feyenord'a transfer olmuş..
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Bu haberde bahsedilen David Odonkor Alman Milli takimin hizli bir oyuncusu galiba...

Pele kickt gegen den Rassismus
5 July 2007
Deutsche Welle

WM-Held David Odonkor will nach nur einer Saison offenbar den spanischen Fußball-Erstligisten Betis Sevilla wieder verlassen. Angeblich liegen dem 23-Jährigen zwei Anfragen der türkischen Renommierklubs Fenerbahce und Galatasaray Istanbul vor. Wegen seiner Wechselabsichten ist es zum Bruch mit seinem Berater Kon Schramm gekommen, der dem ehemaligen Dortmunder nach Informationen des Onlinedienstes sportbild.de am Mittwochabend per E-Mail und Brief die Kündigung der vierjährigen Zusammenarbeit mitgeteilt hat. (vem)

---
Czech soccer midfielder Polak may join Anderlecht Brussels
195 words
4 July 2007
CTK Daily News
English
(c) 2007 CTK (Ceska Tiskova Kancelar). All rights reserved.

Nuremberg, Germany, July 4 (CTK) - Czech soccer midfielder Jan Polak who plays with FC Nuremberg may join Belgian Anderlecht Brussels which would like to have Polak in the team, Polak's manager Pavel Paska told CTK today.

"We have received the offer today and it is surprising. We will be considering it," Paska said.

The Belgian paper Het Laatste Nieuws writes today that representatives of Anderlecht and Nuremberg met on Tuesday and discussed Polak's possible transfer.

Polak, 26, plays for the Czech national team. He joined FC Nuremberg two years ago. He played for the Czech league's team of Liberec before his departure for the Bundesliga.

Anderlecht is not the only team interested in Polak. Turkish Galatasaray Istanbul allegedly offered to pay at least 1.5 million euros for the player in June.

Paska said today that Spanish Osasuna Pamplona was interested in another Czech national player, midfielder Jaroslav Plasil who plays with Monaco.

Paska said that the French club rejected the offer. However, he added that some clubs from Germany and Italy showed interest in Plasil, 25, whose agent Paska is.

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Gokcigdem wrote:Bu haberde bahsedilen David Odonkor Alman Milli takimin hizli bir oyuncusu galiba...
Murat bu yanlis hatirlamiyorsam zenci (Alman zencilerinden) ve genc bir cocuk, cok hizli, saglam, Klinsmann yedekten oyuna sokuyordu, cocuk da sag acik yine yanlis hatirlamiyorsam (sag da oynuyor da bek mi acik mi tam emin degilim), girer girmez sag kanadi dagitiyordu rakibin. Benim cok hosuma gitmisti, ama iki-uc mactan baska gormedim, yani hic bir klup macinda izlemedim.

Ben bize ne kadar iyi kanat adami alinsa bana uyar diyorum.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Ali Gursel wrote:
Murat Gokcigdem wrote:Bu haberde bahsedilen David Odonkor Alman Milli takimin hizli bir oyuncusu galiba...
Murat bu yanlis hatirlamiyorsam zenci (Alman zencilerinden) ve genc bir cocuk, cok hizli, saglam, Klinsmann yedekten oyuna sokuyordu, cocuk da sag acik yine yanlis hatirlamiyorsam (sag da oynuyor da bek mi acik mi tam emin degilim), girer girmez sag kanadi dagitiyordu rakibin. Benim cok hosuma gitmisti, ama iki-uc mactan baska gormedim, yani hic bir klup macinda izlemedim.

Ben bize ne kadar iyi kanat adami alinsa bana uyar diyorum.
Dogru bir tespit. 100 metreyi 11 saniyenin altinda kosuyor. Sag acik oynuyor, defans yönü zayif, ama surati ile rakibin sol tarafini gercekten dagitabiliyor. O zamanki takiminda Borussia Dortmund'da yedek soyunurken, Klinsmann tarafindan dünya kupasi icin cagrilmasi Almanya'da büyük sürpiz olarak karsilanmisti.

Fakat istikrarda sorun yasiyor, dünya kupasindan sonra Betis Sevilla'ya transfer oldu, ama pek basarili oldugunu medyalardan duyamadik.

Yine de GS'a gelse cok yararli olacagini düsünüyorum, hele Feldkamp gibi bir TD ile. Ikinci bir Ribery olabilir.

Keske olsa, ama bu da Santa Cruz, Nuno Gomez, Saviola, Rommedahl gibi uydurma bir habere benziyor.

Neyse, yeter ki FB'ye gitmesin de...yazik olur böyle bir oyuncuyu Fenere kaptirmak.
Last edited by Baris Tokat on Thu Jul 05, 2007 11:34 pm, edited 1 time in total.
Quo vadis, Galatasaray?
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

http://kicker.de/fussball/intligen/star ... el/367431/

Kicker'in bu haberinde Odonkor'un uzun bir sakatlik dönemi gecirdigini ve Betis'de ancak sezonun ikinci yarisinda oynayabildigini yaziyor. Daha 2011'e kadar mukavelesi olmasina ragmen takimdan mutlaka ayrilmak istedigi belirtiliyor. Bu yüzden menejerinden de ayrilmis.

Türkiye'ye gelme ihtimalini pek yüksek bulmuyorum acikcasi. Gelse bile bonservisine iyi bir para isterler. Gecen sene Betis Dortmund'a 6,2 milyon Euro ödemis.
Quo vadis, Galatasaray?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Aynı odonkor haberi birçok alman haber sitesinde var. ilginç olan gs ile fb aynı oyuncuyu istiyor.Menajer uydurmasına benziyor.

http://www.sportgate.de/fussball/auslan ... ken-11364/
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Allah için yönetim, anlamsız yere umutlanmaya veya gereksiz yere sinirlenmeye mahal bırakmayacak zekada transferler yapıyorlar. Yapılan herbir transferin bir mantığı var. Pahalıysada, ucuzsada, bonservisi olsada olmasada yapılanların bir mantığı var. Pahalı bir oyncuysa en uygun fiyata almaya çalışıyorlar, umut vaadediyorsa -risk oranı yüksekse- fiyatı uygunsa alıyorlar.. Kariyeri olmayan, riskli bir oyuncuya milyoncukları kaptırmayacaklarına inancım tam..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kluivert bombası

Yılmaz COŞKUN

Kluivert bombasıYüksek toplarda etkili uzun boylu bir santrfor arayan kurmaylar, Hollandalı futbolcuyu transfer edip hem camiya moral vermek hem de prestij tazelemek istiyor. Maliyeti 1.1 milyon Euro olan Kluivert için son sözü Onursal Başkan Zorlu söyleyecek.
Korkma! Eey Galatasraylı, bu haber bizimle ilgili değildir :)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image
Locked