Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

takımın antrenmanlarını takip eden arkadaslar varsa serkan çalık hakkında gozlemlerini yazarlarsa sevinirim. cok merak ettim bu cocugu, insallah sonu berkanta benzemez.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sergen Yalçın Eskişehirspor'da
A.A. 6 Temmuz 2007
Sergen Yalçın Eskişehirspor'daTürk Telekom Lig A takımlarından Eskişehirspor'un Başkanı Nebi Hatipoğlu, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın girişimiyle Sergen Yalçın ile anlaştıklarını söyledi.
Oof of, gene kaptırdık Sergeni :)
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Murat Gökcigdem
Staff Member

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat abicim Saviola transferini Adnan Polat bugun yalanladi. Kalli bugun "yabanci kontenjanimiz dolu, olursa yerli santrafor gelsin" dedi. Yine Adnan Polat "Gokhan gelmek istiyor, biz de almak istiyoruz. Satarlarsa alacagiz" dedi. Kayseri yonetimine ciddi sekilde baski var her turlu kanaldan, satilmasi icin. Yani butun veriler Gokhan'i gosteriyor.

Bence dogrusu da budur. Saviola iyi guzel, cok heyecan verir ama GS'i a$ar. 4 milyon Euro senelik tek futbolcuya verilmez. Riski buyuk. Ayrica kafa topuna cikamayan bir santrafor. Yine yaninda Hakan'i oynatmak zorunda kaliriz.

Baiano gibisi elimizde var.

Santa Cruz'u Amerika karsisinda izledim ve burada yorumladim. 36 macta 1 gol atabilen santrafor lazim degil bize. Surekli sakatlaniyor. One cikan hic bir ozelligini goremedim. Ne hizi, ne kafa topu hakimiyeti, ne adam gecmesi, ne presi. Ceza sahasi icinde saklaniyor, sahada geziniyor. Zaten soylentiye gore Bayern 7,5 milyon Euro istiyormus. Veren salak varsa alsinlar tepe tepe kullansinlar.

Gokhan iyidir. Bizim kanimizdir, Turkce konusur, iki ayak da vardir, boy pos yerindedir, kafa da atar. Fuze gibi sutlar ceker. 18 ici santraforu degildir. Gezgindir. Zamanlamasi iyidir. Kendi basina en rahat pozisyona girebilen santrafordur, 25 yasindadir. Iki sene oncesinin gol kralidir. Song'la Tomas'i her mac cok zorlamistir, ikisinin de pestilini cikarmistir. Ayagi gitmedigi icin GS'a golunu atmamistir ;) Kani kaynar, GS'a gelmek icin can atar.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ozan Ersoy wrote:Ayagi gitmedigi icin GS'a golunu atmamistir ;) Kani kaynar, GS'a gelmek icin can atar.

Ozan Ersoy
Hagi döneminde 90+2'de kafayı çakan oydu sanırım (2-2). Sonraki sene 3-1 kazandığımızda da tek golü vardı, diye hatırlıyorum.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Ozan'cim,

Sen bunlari daha iyi bilirsin ama nedense ben Necati + Umit ikilisine o kadar sicak bakmiyorum. Galatasarayin yukunu kaldirabilirler mi diye artik beklemek istemiyorum. Haydi Umit bitirici, gol noktalarinda becerikli filan da Necati 10 macda gol atmadi 11.inde guzel bir sut atti o kadar...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Gokcigdem wrote:Ozan'cim,

Sen bunlari daha iyi bilirsin ama nedense ben Necati + Umit ikilisine o kadar sicak bakmiyorum. Galatasarayin yukunu kaldirabilirler mi diye artik beklemek istemiyorum. Haydi Umit bitirici, gol noktalarinda becerikli filan da Necati 10 macda gol atmadi 11.inde guzel bir sut atti o kadar...
Estagfurullah abicim, ben de Necati'ye Umit'e guvenmiyorum. Umit'in kafasi karisti, ne halt edecegini bir Allah biliyor. Necati de gecen seneki kasigim atti, omzum cikti moduna girip sahada kiritarak oynamaya kalkarsa, elimiz 40 macta 4 gol atan 36'lik Hakan Sukur'e, temel yetenekleri kisitli, top kontrolu olmayan, surekli sans bulamayan Kabze'ye ve yasina gore agir, sadece alti pas golcusu gibi oynayan Ozgurcan'a kaliyor. Endiseler yerindedir.

Ama durum boyle diye, gidip "ehh iste futbolcuya" buyuk para vermeye gerek de yok. Sahada bu Fener'li Deivid falan gibi dolasacak, kirk yilda bir girdigi pozisyonu da salakca harcayacak adama gerek yok. Gokhan alinacaksa alinsin, yoksa eldekilerin performansinin arttirilmasina bakinilsin. Ben Gokhan'in Temmuz bitmeden GS'a gelecegini tahmin ediyorum.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:
Ozan Ersoy wrote:Ayagi gitmedigi icin GS'a golunu atmamistir ;) Kani kaynar, GS'a gelmek icin can atar.

Ozan Ersoy
Hagi döneminde 90+2'de kafayı çakan oydu sanırım (2-2). Sonraki sene 3-1 kazandığımızda da tek golü vardı, diye hatırlıyorum.
Bu sene GS macinda bir penaltisi verilmemisti sanirim, herkes bariz penalti derken , o mactan sonra "penalti degildi" demisti direk olarak. Herkes sene sonu GS'a gelecek ondan boyle diyor demisti yanlis hatirlamiyorsam.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

TRANSFER MÜJDESİ!..

08 Temmuz 2007 09:50

G.Saray İsviçre'ye uçarken, Adnan Sezgin'in "Lincoln izdihamını bile unutturacak bir transferimiz var" sözleri olay oldu..

Galatasaray, İsviçre ve Almanya'da iki etap halinde yapacağı kamp çalışmalarına dün başladı. Yverdon'da kamp yapacağı otele yerleşen sarıkırmızılılar OBI-Cup 2007 Turnuvası'na katılacak. İlk maçını salı günü 18.30'da Anderlecht ile yapacak olan G.Saray daha sonra Duisburg'a geçip 15 Temmuz'da Köln, 18 Temmuz'da Düsseldorf ve 21 Temmuz'da Bochum'la karşılaşacak. Adnan Sezgin'in İsviçre'ye uçarken bir polis memuruna söylediği, "Öyle bir transfer daha yapacağız ki Lincoln izdihamını herkes unutacak" ifadesi büyük yankı yarattı. İsviçre'de 50'ye yakın taraftarın karşıladığı sarı-kırmızılılar, ilk idmanını dün akşam 100 kadar gurbetçinin huzurunda gerçekleştirdi. Çalışmanın başında gıda zehirlenmesi geçiren Orhan Ak otele dönerken, sağ dizinde sakatlığı bulunan Lincoln ise takımdan ayrı çalıştı.

Sabah

İnanmıyorum.. Yapılacasa da bunun lakırdısının yapılmasını doğru bulmuyorum. Taraftarı beklenti içine sokmanın ne alemi var? Hem kimse sizden süper bir transfer beklemiyor artık!
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Basin karistiriyor ortaligi. :(
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Santa Cruz'a HAYIR

Dun aksam Meksika'ya 6-0 yenilerek dagilan Paraguay'i izledim. Sirf bu Santa Cruz icin. Macin 2. dakikasinda Paraguay'li bizim 20 sene oncesinin Erhan Onal'i gibi kisa geri pas verdi kaleciye, kaleci de turnuvanin yildizlarindan Castillo'yu dusurmek zorunda kaldi ve Paraguay 10 kisi kaldi.

Santa Cruz hakkinda dusuncelerim degismedi. Takim bu adamla 10 kisi oynuyor. Bir de eksik kaldilar dun 9 kisi oynadilar. Resmen top rakipdeyken yuruyor. Ama resmen. Top orta sahada 4-5 metre otesinde donuyor, ama bu sadece bakiyor. Bu topcu 20 yasinda Bayern'de izleyenleri buyuleyen cocuk degil. 25 yasinda degil 35 yasinda sanki. 1.89 boya ragmen sadece bir tane kafa topu aldi (ki buna kornerleri, ortalari, degajlari sayiyorum). Meksika takimi da genel olarak ufak tefek, celimsiz oyunculardan olusuyor.

Hic bir deparini, carpraz kosusunu gormedim. Ilk yari 3-0 bitti, ikinci yarinin hemen basinda, Paraguay'li sol acik, sifira indi, yerden iceri cok guzel cikardi ama Cruz alti pasin icinde degil, arka direkte iki oyuncunun arkasinda saklaniyordu. Bu gol olsa belki maca ortak olacaklar.

10 dakika sonra kendi ve takimi adina en onemli pozisyonu yakaladi. Yine soldan top geldi, ceza sahasi icinde karambol oldu, top kaleden 6-7 metre otede Cruz'un onune dustu. Bekletmeden o anda vurabilirdi, durdurup duzeltip vurabilirdi ama topu durdurup, geri cekti arkadan kayarak topu kapamak isteyen savunma oyuncusunu calimladi. Ondan sonra da onunde kimse yok, kaleci cikmis ve yere dogru hamlesini yapmis, 7 metre kale yerine yandan disari vurdu.

Bizde daha iyisi var. GS yonetimine dusunuyorlarsa sesleniyorum. Kalsin. Daha fazla para harcanmasin. Bu adam Turkiye liginde 10 golden fazla atamaz, sahada yurur, sac bas yoldurur, zirt pirt da sakatlanir. Su ana kadar mantikli transfer yaptiniz, boyle bir transfer herseyi bozar.

Ozan Ersoy
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Santa Cruz konusunda Ozan'a katiliyorum. Kalli'nin yasi dolayisi ile iyi secim olmadigini dusunmeme ragmen Santa Cruz hatasini yapmayacagini saniyorum.

Ayrica Tupcuye guvenim sonsuz araya girip bomba patlatdim demesi yakindir.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Valla insallah bir hata olmaz. Kalli daha once de Hakan'la Mustafa'yi bos birakmamis, onlari zorlayacak ama ehh iste bir transfer olan Gutschow'u getirmisti. Cruz bu baglamda bir forvet. Ama Cruz gelsin, bizden kimseyi kesemez. Sahada yuruyor adam yuruyor. Kalli bizim forvetlerin gunlerinde olmadilar mi hepsini bir araya getirseniz bir tane santrafor etmedigini gormustur tabii ki. Ozellikle gecen seneyi izledikten sonra.

O yuzden bir forvet alinmasi da cok mumkun. Herkesin gozu Gokhan'da ama Kayseri tur$usunu kurmaya niyetli gozukuyor. Adnan Sezgin "Lincoln'u golgede birakacagiz" diye demec veriyor. Bugun Albayrak "Adnan Polat'la her gun konusuyorum, hersey cok iyi olacak. GS'da para tirla hic merak etmeyin" falan diye demecler veriyor. Bugun Owen soylentileri cikti.

Velhasil ya butun bunlar taraftari heyecanli tutmak ve kombine satislarini etkilemek icin taktikler (insallah boyledir diye umuyorum) ya da yonetim olarak gercekten bir cilginliga imza atmak uzereler.

Ozan Ersoy
Locked