Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bahsedilen gazete Fotospor olsa gerek.. İftira atmış gibi olmuyum ama böyle haberle o gazeteye pek yakışır. Dünki sürmanşetleri Morientes ve R.Carlos için fenerle kapıştığımızı iddia ediyordu :)
Ozan Ersoy wrote:Ajansspor'dan yalanlama ve ozur. Anladigim kadariyla bugun Guily GS formasi yerine milli takim formasi giymis, birileri de photoshop'la fotografla oynayip GS formasini giydirmis.

Ama roportajin metni ile herhangi bir yalanlama gecmiyor.

guily kimin formasini giymis?

Basinin kepazeligine guzel bir ornek. Ajansspor'un ozru kabul edildi.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bunlar ne sacmalik anlami$ degilim. Bir futbolcu ba$ka bir milli formayi ne akilla giyer. Acaba neyin formasini giydiginden haberi varmi idi yoksa bu a$gilik zibidiler formalari oynayip uyduruyorlar mi? GS'yin kestane alacak hali yok iken kime ne para verecek? Bunlarin hepsi duzmece. Adam ucaktan inip imza atmadan boyle sacma sapan $eyleri burayi asmayin daha iyi. Hicbir anlami yok cunku.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray 100. yılda kaçırdığı şampiyonluğu, F.Bahçe’nin 100. yılında kazanmak istiyor. Bu amaçla süper bir kadro kurmayı planlayan Sarı-Kırmızılı yönetim, Newcastle’dan Emre’nin yanı sıra Barcelona’dan Guily ve Olympic Lyon’dan Juninho’yu transfer etmek için menajerlerle görüşmelere başladı. Türkiye listesinde ise Umut Bulut ve Erkan Özer var.

Galatasaray, Fenerbahçe’ye misilleme yapmaya hazırlanıyor. Sarı-Kırmızılı kulübün iki yıl önce kutladığı 100. yılında Fenerbahçe şampiyon olarak, Galatasaray camiasına büyük bir üzüntü yaşatmıştı. Sarı-Kırmızılılar, önümüzdeki sezon 100. yılını kutlamaya hazırlanan Fenerbahçe’ye aynı duyguyu yaşatmak için süper bir kadro kurmayı planlıyor.

Başkan Yardımcısı Adnan Polat’ın yürüttüğü transfer harekatında Sarı-Kırmızılı yönetim, Avrupa’nın önde gelen oyuncularıyla transfer görüşmelerine başladı. Galatasaray yönetimi, yabancı oyuncu kontenjanını boşaltmak için sezon sonunda performansları beğenilmeyen Saşa İliç, Marek Heinz ve Saidou’yu gönderecek. Alınacak üç yabancı futbolcu için birçok oyuncu ile temasa geçildi. Transfer edilecek oyuncu listesinin başında Barcelona’nın Fransız sağ kanat oyuncusu Giuly ile Lyon’un Brezilyalı orta saha oyuncusu Juninho yer alıyor. Giuly, Sarı-Kırmızılı kulüpten transfer teklifi aldığını doğrularken, Juninho’nun menajerleriyle yapılan görüşmeler sürüyor. Bu oyuncular dışında isimleri gizli tutulan bazı futbolcularla da görüşmelerin sürdüğü öğrenildi. Özel işlerinin büyük bir bölümünü babasına ve kardeşine devreden Polat’ın önümüzdeki sezon Sarı-Kırmızılı kulübe çok kaliteli üç yabancı yıldız futbolcu kazandırmak için yoğun bir tempoda çalıştığı bildirildi.

‘Emre bize isteyerek gelir’

Yabancı oyuncuların yanında Galatasaray, bazı yerli futbolcularla da temasa geçti. Adnan Polat, özellikle Newcastle’da oynayan Emre Belözoğlu’na yeniden Sarı-Kırmızılı formayı giydirmek istiyor. Emre’yi ilk kez Galatasaray’a kazandıran Polat, “Emre çok iyi bir Galatasaraylı. Bugün bize gelmesini istesek takımını bırakıp gelir. Önümüzdeki sezon Emre’yi getirirsek kimse şaşırmasın.” sözleriyle önümüzdeki sezon kurulacak iyi bir takımın da ilk sinyalini verdi. Ayrıca Sarı-Kırmızılı yönetimin Ankaragücü’nün golcü futbulcusu Umut Bulut ve Gençlerbirliği’nin defans oyuncusu Erkan Özer’le de temas halinde olduğu öğrenildi.

03.05.2006

Geniş çaplı bir görüşme trafiği başlamış görünüyor! Bu görüşmelere ne kadar para harcanıyor acaba? :lol:
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozan Ersoy wrote:Ajansspor'dan yalanlama ve ozur. Anladigim kadariyla bugun Guily GS formasi yerine milli takim formasi giymis, birileri de photoshop'la fotografla oynayip GS formasini giydirmis.
...
guily kimin formasini giymis?
...
Cengiz Akgun wrote:Bunlar ne sacmalik anlami$ degilim. Bir futbolcu ba$ka bir milli formayi ne akilla giyer. Acaba neyin formasini giydiginden haberi varmi idi yoksa bu a$gilik zibidiler formalari oynayip uyduruyorlar mi? ...
"Forma giyme" kismi, biraz yanlis anlasmaya yol acmis gibi. Ozan baktiktan sonra eklemislerdir belki resmi. Klasik "Gazeteci-Futbolcu-Forma" pozu vermislermis, forma elde:
Image

Ama hangi gazeteyse, helal olsun(!) diyorum, yani, yazili haber uydurmalarina tamam alistik ama, cekilmis fotograf ustundeki, formayi dijital yontemlerle degistirmeye de, pes dogrusu!!! :evil:
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote: "Forma giyme" kismi, biraz yanlis anlasmaya yol acmis gibi. Ozan baktiktan sonra eklemislerdir belki resmi. Klasik "Gazeteci-Futbolcu-Forma" pozu vermislermis, forma elde:
Image

Ama hangi gazeteyse, helal olsun(!) diyorum, yani, yazili haber uydurmalarina tamam alistik ama, cekilmis fotograf ustundeki, formayi dijital yontemlerle degistirmeye de, pes dogrusu!!! :evil:
Baya profesyonel bir is cikarmislar.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Bugünkü Sabah'ta çıkan Levent Tüzemen'in yazısından:

Canaydın: "2-3 yabancı alacağız."

Canaydın, Riva'dan gelecek nakdin transfere ayrılıp ayrılmayacağı sorumuza ise şu yanıtı verdi: "2-3 sürpriz transferimiz olacak. Ancak bunun parasını öz kaynaklarımızdan sağlayacağız. Riva'dan gelen para; borçların kapanmasına ve arazi alınmasına ayrılacak."

Yazının tamamı ve Galatasaray'ın stad projesi ile ilgili bilgiler için:

http://www.sabah.com.tr/2006/05/03/spo101.html
(EDIT: Bu linki, tarihten bagimsiz sekilde calisacak versiyonuyla degistirmis oldum - Ozgur)
Tan Erten
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Tan Erten wrote:Bugünkü Sabah'ta çıkan Levent Tüzemen'in yazısından:

Canaydın: "2-3 yabancı alacağız."

Canaydın, Riva'dan gelecek nakdin transfere ayrılıp ayrılmayacağı sorumuza ise şu yanıtı verdi: "2-3 sürpriz transferimiz olacak.
Valla Tan, 2-3 yabanci (Kukunku, Kona, Almaguer) olur mu bilmem zira klubun ambarina mercimek, sogan erzagi yigacak hali yok parasi yok ama ayni yazarin haberine gore Ozhan "abi" lisedeki dolabini almis. :lol:
Bizim taraftarda enayi bol bu transfer haberlerine hop oturup hop kalkacak. O yuzden ne haberler duyacagiz bu sene. Dusunuyorum da bundan 7-8 sene evvel gazeteler GS hakinda bu kadar dengesiz sallamazlardi, sallayamazlardi. Zaten gelen yabancilar Ilie., Filipescu, Hagi, Popescu, Taffarel..vs idi.
-----------------------------------------------------------------------------
Başkan Canaydın'ı ziyaretimizde, hafta sonu oynanan Ankaraspor maçının sonrasında yaşananları da öğrenmiş olduk. Maçın ardından G.Saraylılar Başkan'a bir sürpriz yaparlar. Yanlarında başkan da olmak üzere Beyoğlu'ndaki Yeni Melek Tiyatrosu'na giderler. Başkan Canaydın'ın "G.Saraylılar arasında bir şamata gecesiydi" dediği gecenin sonlarına doğru tezahüratlar ve şamata yerini 'Özhan Abi'ye sevgi seline bırakır. Bu arada G.Saray Lisesi'ne yardım kampanyası düzenlenmektedir. Birdenbire Başkan'ın yatakhanedeki dolabı getirilir.
Canaydın, dolabı 10 bin YTL'ye alarak 'mektebe' vefasını gösterir. Alkışların önü alınamaz. Gözyaşlarını tutamayan Başkan'ın ağzından şu sözler dökülür: "Böyle sevgi dolu anları görünce bütün zorlukları unutup 'Herşeye değer' diyorsunuz."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ayrani yok icmege tahtaravalli ile gider Ozhan kenefe. Hadi bakalim suyundan koy demek lazim. Hala birkac surpriz yapacak. Senenin surprizi kendi transferi idi. Arkasindan boklu ta$la kovalayacaklar derken alki$larla Riva'yi "hic" etmeye getirildi.

Seyrantepe de Raks'i seyredin siz bu sene iki kol cengi ile. Mirelli balodan sonra iyi gidecektir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

GS'IN parası yok diyenlere bir hatorlatma.

GeçeN HAFTA GAZETELERDE BİR HABER VARDI.Buraya sacaktım ama yoğunluktan unutumm gitti.
GS geçen hafta Denizbank'tan 10 milyon usd'lik kredi almış.

Denizbank Krediyi neye karşılık vermiş onu biliyormusunuz. 2008 Aralık ayına kadar tüm naklen yayın hakları temlik gösterilmiş. 16 milyon usd temliğe karşın 10 milyon usd kredi alabilmiş. Sanırım bu paranın bir kısmı futbolculara verilip bir kısmı ile de transfer için avans verilecek.

2009 yılına kadar digitürk'ten bir kuruş para alamayacağız.

Maalesef...

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/4316172.asp?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

bu haber de bugünkü milliyet'ten

Aslan'dan Suazo atağı

MEHMET ÇİFTÇİ

Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olabilecek bir kadro kurmak için şimdiden kolları sıvayan Galatasaray yönetiminin, İtalya'da Cagliari forması giyen Oscar David Suazo'nun peşinde olduğu ortaya çıktı. Bu sezon attığı 21 golle Cagliari'nin Serie A'da kalmasını sağlayarak tüm dikkatleri üzerine çeken Honduraslı golcü, Cim-Bom'dan teklif aldığını açıkladı.
26 yaşında olan Suazo, ülkesinde yayımlanan La Voz De America gazetesine yaptığı açıklamada, Galatasaray'dan çok cazip bir öneri aldığını belirterek Cagliari takımı yönetimiyle görüştükten sonra sarı - kırmızılı kulübe kesin bir yanıt vereceğini söyledi. İtalyan basını ise Cagliari'de mükemmel bir sezon geçiren 1.82 boyundaki Suazo'nun, Juventus, Barcelona ve Liverpool'un da transfer listesinde yer aldığını yazdı.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Boyle bir haber var, ama kisa bir arastirmadan sonra milliyet'in 10 numara diye yutturmaya calistigi futbolcunun striker oldugunu goruyoruz. Hatta bir sene 15 golle gol krali bile olmus.

Image

http://en.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%A1ko_Balaban

http://uk.sports.yahoo.com/fo/profiles/ ... 10961.html
Brugge'ün Hırvat futbolcusu Balaban: Galatasaray beni istiyor

Mehmet Özdemir

Galatasaray'ın transfer listesinde yer alan Belçika Ligi takımlarından Club Brugge'ün Hırvat futbolcusu Dosco Balaban, öncelikli tercihinin kendi takımı olduğunu söyledi.
Hırvat futbolcu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Galatasaray ile kulübü arasındaki görüşmelerden haberdar olduğunu belirterek, ''Galatasaray gibi bir takımın benimle ilgilenmesi gurur verici, ancak öncelikle kendi kulübümde kalmayı düşünüyorum. Club Brugge ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Anlaşamadığımız takdirde Galatasaray'a gitmek istiyorum'' diye konuştu.
Sarı-kırmızılı takımın büyük bir kulüp olduğunu vurgulayan Balaban, Galatasaray'ın oyun anlayışının kendisine çok uyduğunu sözlerine ekledi.
1978 doğumla olan Balaban, 1,87 boyunda ve takımında 10 numaralı formayı giyiyor.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Sezon ortasinda da Serge Die gundeme gelmisti , guya Song'un tavsiyesi ile yonetim ilgileniyordu. Benim hayalimdeki oyuncu daha isim yapmis, tecrubeli birisi aslinda.

Image
Saidou'nun yerine Die

Önümüzdeki yıl için transfer çalışmalarına başlayan G.Saray, takımdan ayrılma ihtimali bulunan oyuncuların alternatiflerini şimdiden hazırlıyor. Listenin başındaki isim Erciyesspor'un Fildişi Sahilili futbolcusu Serge Die. Önlibero mevkiinde görev yapan Die'nin menajeri vasıtasıyla sarı-kırmızılı kulüple temasa geçtiği ve "Gelmek istiyorum" mesajını ilettiği öğrenildi. Aynı bölgede forma giyen Saidou'dan memnun olan yönetim, bu futbolcunun "Kalmak istiyorum" şeklindeki açıklamasına rağmen tedirgin.

HOCAYLA SORUN YAŞADI

Kamerunlu'nun gitmesi durumunda Die'yi kadrolarına dahil etmek isteyen sarı- kırmızılılar, Erciyessporlu futbolcuya "Saidou'nun durumu belli olduktan sonra tekrar masaya oturalım" dediler. Die'nin Erciyesspor'la bir yıl daha sözleşmesi var ancak teknik direktör Mustafa Uğur'la yaşadığı sorunlar bu transferi kolaylaştırıyor.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Belçika basını Eric Gerets İsrail takımı Baitar Jerusalem'in yeni hocası mı diye soruyor?

http://www.voetbalkrant.com/index.php?c ... 401dff8422
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ezeli rakibine 4-0' yenilen takımın hocasını kovarlar mantığıyla düşünüyorlar heralde..
Mehmet Gorgen wrote:Belçika basını Eric Gerets İsrail takımı Baitar Jerusalem'in yeni hocası mı diye soruyor?

http://www.voetbalkrant.com/index.php?c ... 401dff8422
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:Ezeli rakibine 4-0' yenilen takımın hocasını kovarlar mantığıyla düşünüyorlar heralde..
(Birisi de boyle desin diye, "orta" olarak mi yazmistin bu mesajini bilmiyorum ama, ben demis olayim): 96-97'de yapmamistik o isi ama, bakalim bu sefer n'olacak?

Ben sahsen, yerine daha iyi/uyumlu birini getirebileceklerine inanmadigim icin, ankette de kalsin demistim...
Özgür
Post Reply