GS - Kayserispor 3-0 (18' Ilic, 47'/86' Sabri(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:Service Unavailable yaziyor FB forumunda.
Olabilir. Bakalim ne gibi bir senaryo ile gelecekler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Denizli'de falaka varmis deniliyor. Can Baysan su $ifreyi gonder de bizi eglenceden mahrum etme.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Kerem Tezic wrote:Denizli'de falaka varmis deniliyor. Can Baysan su $ifreyi gonder de bizi eglenceden mahrum etme.
Matem Kerem Hocam, matem... Bolca hayal kırıklığı... Azıcık da kızgınlık ve sitem. Antucuların ruh hali şu an bu.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Can Baysan wrote:
Kerem Tezic wrote:Denizli'de falaka varmis deniliyor. Can Baysan su $ifreyi gonder de bizi eglenceden mahrum etme.
Matem Kerem Hocam, matem... Bolca hayal kırıklığı... Azıcık da kızgınlık ve sitem. Antucuların ruh hali şu an bu.
Haklilar. GS'in bu hali ile sampiyon olmasi imkansizdi. Bu ligin yorumu zor yapilir, boyle acaip bir lig gormedim ben. Futbol da yoktu dogru durust. FB kadro olarak GS'dan 5-6 gomlek ustun, maddi olanaklari tam takir. Bu saatten sonra epey karisirlar bence.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Yesilyurt su anda kaput! Herkes Florya ya akıyor. Araba ile dısarı cıkmak imkansız. Biz otopark tan geri dondukGS mucizeyi basardı.

CL liginde tek on eleme oynayacak. Deniz in elinden gozunden operim. O ne hos calısmaydı oyle!!!! Ne hos bir tesaduf oldu hem sampiyonluk hem de tek on eleme.

Onumuzdeki hafta icersinde kulube Sevgili Baskanımız Ali Abi gitmege calısacagım. Photorafları geceriz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Teknik konulara girmek istemiyorum :)

Ama Sabrinin sol kanatta oynatılması daha faydalı olabilir diye düşünüyorum..

Çünkü sabri sağ kanattan doğru düzgün orta yapamıyor, ama çok sert ve isabetli şutlar çekebildiğini biliyoruz..

Sol kanatta bu imkanı buldu bence, ortaları nasıldı bilemiyorum ama daha rahat şut çekme imkanı bulmuştur sanırım..

Neyse maçın tekrarını izlemek lazım :)
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ismail Gezer wrote:Teknik konulara girmek istemiyorum :)

Ama Sabrinin sol kanatta oynatılması daha faydalı olabilir diye düşünüyorum..

Çünkü sabri sağ kanattan doğru düzgün orta yapamıyor, ama çok sert ve isabetli şutlar çekebildiğini biliyoruz..

Sol kanatta bu imkanı buldu bence, ortaları nasıldı bilemiyorum ama daha rahat şut çekme imkanı bulmuştur sanırım..

Sabri'nin sol ayagi yok. Soldan da sol ayagiyla yaptigi bir orta yok. Bir tane guzel ortasini hatirliyorum onu da sag ayaginin disiyla !! yapti.

Ama macin yildizi...

Cunku surekli iceri girdi. Orta sahanin gobegini kapadi. Top kapti, top dagitti, sut cekti. Ikinci golunu zaten sag kanattan atti. Ilk golu de iceri girip sagina alip sut cekti.

Kanat oyuncusu asla degil. Ne sag ne sol. Tipik orta sahanin gobeginde oynayacak bir oyuncu.

Kendisi adina cok sevindim. Cok cok iyi oynadi. Sene boyunca daha fazla kullanilmasi gerekirdi. Ozellikle sag bekte oynadigi basarili maclardan sonra 4-5 mac sebepsiz yere kesildi hatta cogu mac kadroya bile alinmadi.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozan Ersoy wrote:
Ismail Gezer wrote: Sol kanatta bu imkanı buldu bence, ortaları nasıldı bilemiyorum ama daha rahat şut çekme imkanı bulmuştur sanırım..

Sabri'nin sol ayagi yok. Soldan da sol ayagiyla yaptigi bir orta yok. Bir tane guzel ortasini hatirliyorum onu da sag ayaginin disiyla !! yapti.

Ama macin yildizi...

Cunku surekli iceri girdi. Orta sahanin gobegini kapadi. Top kapti, top dagitti, sut cekti. Ikinci golunu zaten sag kanattan atti. Ilk golu de iceri girip sagina alip sut cekti.

Kanat oyuncusu asla degil. Ne sag ne sol. Tipik orta sahanin gobeginde oynayacak bir oyuncu.

Kendisi adina cok sevindim. Cok cok iyi oynadi. Sene boyunca daha fazla kullanilmasi gerekirdi. Ozellikle sag bekte oynadigi basarili maclardan sonra 4-5 mac sebepsiz yere kesildi hatta cogu mac kadroya bile alinmadi.

Ozan Ersoy
Sabri bu sene ligdeki iki FB macinda da ilk 11'de degildi. ASY'deki macta sonradan girdi (ikinci yari), Kadikoy'deki macta ise yedekte bile degildi. Bence Gerets'in yaptigi en buyuk hata budur. Gecen seneki videolara bakan birisi Sabri'nin FB maclarinda ozellikle iyi oynadigini gorur. BJK maclarinda da iyi oynamistir hep. BU tip maclarda enerjisi ile takima psikolojik ustunluk saglayan bir oyuncu.

Sabri'nin kanatlarda degilde ortada oynamasi fikri de dogru ama nedense TDlerin hic denemedigi bir tercih.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:
Sabri bu sene ligdeki iki FB macinda da ilk 11'de degildi. ASY'deki macta sonradan girdi (ikinci yari), Kadikoy'deki macta ise yedekte bile degildi. Bence Gerets'in yaptigi en buyuk hata budur. Gecen seneki videolara bakan birisi Sabri'nin FB maclarinda ozellikle iyi oynadigini gorur. BJK maclarinda da iyi oynamistir hep. BU tip maclarda enerjisi ile takima psikolojik ustunluk saglayan bir oyuncu.

Sabri'nin kanatlarda degilde ortada oynamasi fikri de dogru ama nedense TDlerin hic denemedigi bir tercih.
GS da sablon kurbani oldu saniyorum Sabri. Hani oyle bir mantik vardir ya giden oyuncunun yerine baska bir oyuncu yerlestirmeye calisirsin. Hakan gider iste yeni Hakan geldi. Tanju gider, GS yeni Tanju'sunu buldu vs...

Sabri'den de Terim sayesinde yeni Okan Buruk cikarilmaya calisildi. Ayni fizik, ayni enerji. Ama finesse farkli, topu surus, kontrol farkli. 4. senesi Sabri'nin A takimda. Bu cocuktan acik olmayacak. Birinin bunu gormesi lazim artik. Birebirde adam gecerken zorlaniyor, Ribery gibi jet hizi yok, orta da yapamiyor. Rastlanti oluyor bazen ortalar iyi giderse. E ne ise yariyor sag kanatta?

Illaki birisine benzetilecekse Sabri, Suat Kaya'ya benzetilmeliydi. Ayni fizik, ayni enerji, orta sahada mucadele, yeri geldigince sutunu ceker, asistini yapar. Senelerce faydalanirsin orta sahada ama kimin jetonu dusecek merak ediyorum.

Ozan Ersoy
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yine golleri asmak bana du$tu.

GS:1 - Kayseri:0

GS:2 - Kayseri:0

GS:3 - Kayseri:0
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yanlış görmediysem bizim küçük Emrede şampiyonluk kutlamalarına katılmış..

Fener geçen sene Emrenin peşinde koşarken çok gülmüştüm.. Çocuk resmen fanatik cimbomlu, dönerse nere döneceği belli yahu kasmayın :)
Emir Argun

Post by Emir Argun »

Sampiyonluk tum camiamiza kutlu olsun.. Bu cocuklar inanilmazi basardilar..

Emre fanatik cimbomlu, dun mac sonrasi, sabaha karsi Samdan'da fenere kol kola saygi ve sevgilerimizi sunuyoduk, gitmez fenere imkansiz!

TEK BUYUK CIMBOM!
Bonum vinum laetificat cor hominis
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Cengiz Akgun wrote:Yine golleri asmak bana du$tu.

GS:1 - Kayseri:0

GS:2 - Kayseri:0

GS:3 - Kayseri:0
Resmi site asmamis daha diye sikayetin vardi obur tarafta, zamanini bilemiyorum ama, hem mac haberine, hem de herhalde daha sonradan fotolar filan da eklenecek olan "Multimedya - Sampiyon Galatasaray" sayfasina eklemisler golleri, klasik, forumda kaydi olsun baglaminda ekleyeyim:
18' Sasa Ilic (1-0) - Uzun
49' Sabri Sarıoğlu (2-0) - Uzun
85' Sabri Sarıoğlu (3-0) - Uzun
Özgür
Post Reply