Hakan Sukur ve de Muhtemel Bir Veda

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Oncelikle sevgili Ufuk ve Murat'a kisa cevap vereyim (konudan oldukca sapacak gerci):

Forumda yazmak gereksiz derken insanlarin yarattigi dunya yani sosyal gerceklik ile ilgili konulari kastediyorum Ufukcum (futbbola ilgili olan degil elbet). Bence en dogrusu okuyup dusunmek. Kac senedir felsefe muthis ilgimi cekiyor felsefe okurken psikoloji ve dil felsefesinin de muthis onemli ve birbirleri ile ilgili oldugunu yakaliyor insan. Icinde de girdikce bir sey ogreniyorum: fazla konusmanin gereksizligi. Su nedenden: Oncelikle kullandigimiz kavramlari anlayabilmis degiliz. Ikincisi her olayda nedensellik iliskisi kurarken bu iliskiyi sadece kendi gozlemlerimize ve onceki bilgilerimize dayanarak yapiyoruz. Oysa burda devasa metodik hatalar isin icine giriyor pek cok faktöru, iliskinin yönunu ve bicimini hesaba katmadigmiz gibi eldeki veriler de rassal olmayabiliyor sonucta kurdugumuz iliski havada kaliyor.

Murat'a da sunu söyleyeyim Marx'in (özellikle yabancilasma ile ilgili)dedikleri varoluscu filozoflar arasinda muthis ilgi uyandirdi bu yuzden ilgimi cekiyor ve sistemli olarak da okuyacagim daha acikcasi sistemli olarak okuyamadim kendisini Balibard'in Marx'la ilgili yazdigi ufak kitap disinda. Ancak ben inancsiz yasamayi tercih ediyorum bir ideoloji veya uyduruk masallardan farkini görmedigim dini dogmalar beni cekmiyor. Ideolojiler de ustte belirttigim buyuk metodoljik hatalardan muzdarip geliyor zaten muzadrip olmasa bu kadar kotu ongoruler olmazdi. Sosyal bilimler birbirinden son derece kopuk farkli yonlere gittigi icin son derece yetersiz kaldilar insan gercekligini aciklamada. Bir defa insani belirli teorilerin projeksiyonu olarak gorduler hic bir zaman insan gercekligine ontolojik/varolussal anlamda yaklasmadilar. bu yuzden Kierkegaard ve Nietzsche benim buyuk ilgimi cekiyorlar. Bir tek onlar benim gözumde bati insanini cok guzel analiz ediyorlar.

Butun bunlarin disinda su an ulkede olan seyler gercekten migdemi bulandiriyor ve muthis öfkelendiriyor. Mussolini'nin kara gömlekliler döneminden hicbir farki yok yapilanlarin. Bakin bir insan sucsuz yere iceri alindi finansör falan diye. Kanser oldu ve bir sedyeye atilip kaderine birakildi ve öldu. Sonradan bakildi ki degil finansörluk kendi cenaze masraflari bile cikmiyor. Sizlere soruyorum bu insanin evladi olsaniz, esi olsaniz neler hissedrdiniz. Ayni sekilde Van'da 100. yil Univ.'de bir kisi hic yoluna gitti. Taraf(li) gazetede yazan, yandas medyada yazan, birakin yazar olmayi daha insan olamayan yaratiklar/cahiller ne dusunur bu konuda acep? Hukum giymemis insanlara camur atip duruyorlar hala. Ne vicdanlari var, ne hukuk bigileri var ne herhangi bir konuda bilgileri var. CAR CAR CAR konusmaktan baska bildikleri yok. Kapatma davasina laf atip liberal geciniyorlar oysa liberal siyasi felsefesinin temeli olan 'yargi kurumlar dengesine oturan bir sistemde mevcuttur, bu yuzden meclisin karsisinda yargi vardir' ilkesinden bile haberleri yok. Yani bu futbol hakemiyim ama futbol kurallarini bilmiyorum demek gibi birsey. Tek kelimyele sefalet! Bari kendine etiketini taktigin seyi bil be adam diyesi geliyor insanin. Neyse bu kadar yazma yeter zaten böyle yazarken hizli yazip bir suru yanlis yapiyoruz sonra da duzelt dur. Acikcasi vaktim de yok, yazacak olan özelden pm atarsa sevinirim.

*Bir de arkadaslar dille ilgili bir iki kaynak verecegim. Ozellikle dilde adeta devrim yapan Saussure'u okuyun ve Saussure'un devaminda Levy-Strauss'u ve özellikle cok begendigim John Searle'u de okuyun derim. Alta dört kitap linki koydum bir göz atin derim, dördu de birbiri ile baglantili. Ama Saussure bence basyapit zaten kitap ögrencilerinin notlarindan olusuyor ve pek cok dusunuru sonradan cok etkiledi. Inanin bana bambaska bir dunyaya gireceksiniz bunlari okurken ve Kerem hakliymis diyeceksiniz.

http://www.amazon.com/Course-General-Li ... 962&sr=1-1

http://www.amazon.com/Structural-Anthro ... pd_sim_b_4

http://www.amazon.com/Speech-Acts-Essay ... 087&sr=1-1

http://www.amazon.com/Philosophical-Inv ... 148&sr=1-1
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Yukarida bir yerlerde Arap marap bir seyler karalanmis.

Memlekemizde arap sevgisizligi hakimdir.

Hep Araplarin bizi savasta arkadan vurdugu soylenir.

Ancak Canakkale'de bizimle yan yana mucadele eden ve sehit olan araplar (arap kokenliler diyelim peki) hatirlanmaz.

Turk-Arap dusmanligi ayrica arastirilmasi gereken politik bir konudur.Son yuzyilda birileri tarafindan surekli halka zerk (burada igne ile damardan verilmistir diyemeyecegim komik olurum ) edilmistir.

Benim araplari sevmemem , pisliklerinden (kir) kaynaklanir.Tanidigim yada yurtdisinda is seyahatlerinde godrugum insanlarin ortak ozellikleri temizliklerine pek onem vermemeleri ve daha onemlisi pis kokmalari idi.Tamam yasam tarzi farkliliklari olabilir , ama yemek yemeleri bile beni bozuyordu.Benim mazeretim fiziki yani.Eminim temiz olanlari da vardir.

Turkiye'ye siyasal islam (araplarinda yogunlukla icinde bulundugu)kominizme karsi ABD tarafindan sokulmustur.Bunun ispatini yapmama bile gerek yok.Internette daha 5 sene onceki CIA raporu hala duruyordur.Ne diyordu ABD , "2000'li yillarda ilimli bir islam dunyasi yaratilmaya calisilacak , ve halifelik sistemi (dunyadaki tum muslumanlari temsil eden-adeta papalik gibi) teskil edilmeli"

Yillarca yahudi dusmanligini siyonizmi hedef gosteren Milli Gorus Teskilatinin basi Necmettin ERBAKAN iktidara gelince ne yapti peki bileniniz var mi? Israil ile ortak savunma anlasmasi imzaladi.

Ha konu uzar gider bu dil-din-kultur iliskilerinde.Bildigim cok net bir sey var ki, kokeni musluman olmayan ama musluman kimligini one cikarip bu isten cikar saglayan bir suru kisi ve olusum vardir.Osmanlida oldugu gibi bugun Turkiye Cumhuriyetinde de politikada, is dunyasinda ve medyada en ust basamaklardadir.

Bu topraklarda yasayan insanlarin 1923'ten once bir tarihinin olmadigini dusunen bir suru insanlarin oldugu gibi.Hersey 1923'te baslamadi, cumhuriyeti kuran kadrolar kimin eski pasasi, kimin devlet memuru idi.
Mustafa Kemal Ataturk'un bazi devrimlerini sariklilara yaptirdigi soylenir.Inanilmaz guzellikte derin bir tarihimiz var ancak bir cogumuz bu tarihe at gozlugu ile bakmisiz.Cunku oyle bakmamiz istenmis.Bu da bir politika.Once annesi mahalle mektebini istedi sonra babasi istedi Semsi Efendi ilkokuluna gonderildi hikayeleri ogretildi bize.Semsi Efendi kimdir soranimiz oldu mu?

Tarihimizi kulturumuzu, dilimizi dinimizi bir iki degil uc dort bes boyutta incelemek lazim.Ben hala Mustafa Kemal ATATURK'un emri ile Kuran-i Kerim-i Turkce'ye ceviren ELMALILI'nin kim oldugunu ogrendigimdeki yuzumdeki ifadeyi hatirlarim.

Acikcasi ben osmanli hosgorusu denen seye yakinim.Ha bu hosgoru gercekmiydi yoksa siyasal bir politikamiydi buna ben karar veremem.Osmanlida Turk kelimesinin bir zamanlar asagilayici, uzucu bir kelime sayildigi donemler de olmustur.Turkce ne saray diliydi ne de ticaret dili.

Tarihimize buyuk turkolog yada milliyetci (bazilari tarihte irkci milliyetci diye gecer , bkz Nihat ATSIZ) olarak gecen simalarin kokenlerini arastirisaniz cok ilginc seylerle karsilasirsiniz.

Benim bir baba olarak gorevim ogullarimin , turkceyi dogru konusma ve yazmalarini kontrol etmektir.Son kusagin kullandiklari bazi kelimeleri onaylamam.Ama eski kelimeleri de atamam, cogu yerde kullanirim.Bunlar 500 senelik (belki daha da eski) bir mirasin urunudur.Bu mirasa sempati duyarim.

Bu mirasin bana biraktigi dili yeri gelince kullanacagima emin olabilirsiniz.
Turkiye artik Turk Dil Kurumu'nun "cok oturgacli goturgec" - (Otobus demek istiyor) gibi zirvalarindan cok ileride .Gencler zehir gibi.Hem akillilar hemde arastiriyorlar.

Dil konusunda tabiki disiplin sart, bana kucuk oglum bir gun gelip "baba beni "klas prezidenti sectiler" derse esek sudan hic gelmez :D

Ama bunun haricinde, gerisi benim icin onem arzetmiyor.
Kullandigim dili seviyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Ozan Ersoy wrote:
Ali Kaya wrote:
Yazdıklarınız soruma cevap olmamış. İlla kömürden, mercimekten bahsetmek istediyseniz, "seçimler olsun fakat kömür dağıtmak yasak olsun" falan diyebilirdiniz.

Bu tür "kıyakları" sadece AKP'nin yaptığını düşünüyorsanız siyaseti hiç bilmiyorsunuz ya da takip etmiyorsunuz demektir.

Ali Kaya
Tabii ki soruna yanit yazdiklarim. Ama igneleyici sekilde yazdigim acik yazmadigim icin yanit olarak kavrayamamis olman da kesinlikle anlasilabilir, hosgoruyle karsilanabilir bir durum. Herkes herseyi cozecek diye bir sey yok.

Kuskusuz "secimler olsun ama bugunku duzenbazlik olmasin" demek istiyorum. Sen cik sabahtan aksama zaten bilgisiz adama, camiye ibadet etmeye gelmise "CHP'ye oy veren cehennemin yolunu secmistir" de, sonra ondan aklini kullanip oyunu vermesini bekle. Yig karda kisda donanin kapisina yarim ton komur, "oyunuz AKP'ye gitmezse kafaniza yikariz evinizi" de ondan sonra ondan kendi yargi gucunu kullanip secmesini bekle. Bu sartlarda %47'de olur, %97'de.
Yazdıklarında iğneleme olduğu doğru ama seçimler tabii ki (ya da her şart altında) yapılmalı sonucunu çıkarmak zor. Halkın çoğunluğunun kömür, mercimek, cehennem vs. ile kandırılabileceğini düşünüyorsan, dürüstçe seçim yapmanın manasız olduğunu da söyleyebilmelisin. O zaman sorum hala ortada, bugün ve bu şartlar altında bizi yönetenleri hangi yöntemle belirlemeliyiz?
Ozan Ersoy wrote:
Bu tür "kıyakları" sadece AKP'nin yaptığını düşünüyorsanız siyaseti hiç bilmiyorsunuz ya da takip etmiyorsunuz demektir.
Baskasi yapiyor diye AKP aklanmis mi oluyor? Dunyanin hangi gelismis kendi kaderini cizebilen ulkesinde bu rezalet var? Burada AKP'nin yaptigini aklama cabasi mi sezinliyorum? Oyleyse yanit farkli olacaktir elbet.

Ozan Ersoy
Bence bu yazdığımdan birşeyler sezinlemeye çabalamak yerine şöyle düşünmeliydin: Daha önce iktidara gelen partiler de birçok seçim yatırımı yaptılar. Bunlar arasında hem dini hem de ekonomiyi kullananlar da oldu. Neden geçmişte iktidarlar ikinci dönemlerinde böyle bir oy oranı alamadılar? Bu tip toplumsal olayların çok basit mantıksal çıkarımlar ile "kömür dağıttılar oyları kaptılar" şeklinde açıklanması imkansız. Bu yazdıklarımdan da birşeyler sezinlemeye çalışırsan kolay gelsin.

Ali Kaya
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Demekki neymiş?

Aksi şeyleri savunmak aksi olmayı gerektirmiyor, adam gibi konuşmaya mani olmuyormuş? Hayat futbol değil. Her pozisyonda topa vurman gerekmiyor. Fırsat bu fırsat diye saldıran adamın vicdanı yok. Vicdanı olan adamın üslubuyla olmayanların üslubu da o kadar farklı ki!

Vicdansızın yaptığı mental masturbasyondan ibaret! Üslubunun rezilliğinden dem vurduk, "etekteki taşlar" demiş. Hangi taşlar?

Sorun "dil" sorunu değil, insanlık sorunu, vicdan sorunu! Vicdansızlar kendi kendini afişe etti. İnsanlığına inanmadığım adamların fikirlerinden hayır gelmez. Burasıda -Hasan Tezcan hariç- kimsenin babası'nın malı olmadığına göre, okumuyorum ve mesele kapanıyor. Salladıkları tutmayan aylarca ortadan kaybolup pusuda bekliyor zaten..
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Kerem Tezic wrote:Murat'a da sunu söyleyeyim Marx'in (özellikle yabancilasma ile ilgili)dedikleri varoluscu filozoflar arasinda muthis ilgi uyandirdi bu yuzden ilgimi cekiyor ve sistemli olarak da okuyacagim daha acikcasi sistemli olarak okuyamadim kendisini Balibard'in Marx'la ilgili yazdigi ufak kitap disinda. Ancak ben inancsiz yasamayi tercih ediyorum bir ideoloji veya uyduruk masallardan farkini görmedigim dini dogmalar beni cekmiyor.
Sevgili Kerem, senin karamsar halin kafama takildigi icin bu konuya girdim. Sanirim tahminimde de yanilmamisim. Genelde toplumsal karamsarligin altinda bilincli ya da bilincsiz olarak siyasi perspektif yatar.

Siyaset ve felsefe ic ice gecmis olmalarina ragmen ayri seyler. DNA'daki helix gibi.

Marksizmi, Felsefe->bilim->teknoloji->urun sablonuna oturtursak Tarihsel materyalizm->Marksizm->Leninizm->Devrim gibisinden bir sey ortaya cikar. Benim ogrendigim Marksizm nedense hic dine filan benzemiyor, ki ben Islami epeyce ogrenmistim zamaninda. Ancak Marksizm siyasi icerikli oldugu icin surekli buyuk bir muhalefet kitlesi ile karsi karsiya kalmis. Lenin suna benzer bir sey diyor mesela: eger egemen siniflarin cikarina 2+2=4 degil de 2+2=5 uyuyorsa, o zaman 2+2=4 diye tutturursan cok ezilirsin.

Bu anlamda, su anda Stalinizm ile Marksizm birbirine karistirmak herkesin isine geliyor ve bunu netlestirecek bir muhalefet olmadigi surece de boyle kalacaktir. 1920'lerde Kapitalizm kotu kelime imis, simdi ise Komunism. Stalinizm, Maoizm, Kastroizm, Che Guevera butun bunlar Marksizmle alakalari olmamasina ragmen Marksizmin kredisini kullanarak iktidarda kalabildikleri icin ve de egemen siniflarin hemen uzerine atlayip iste Marksizm boyle demek islerine geldigi icin bugun kimse Marksizm'e yanasmiyor. Eh, ben de olsam yanasmam eger gercekten oyle iseler. O nedenle Komunism fasizm ile aynidir diyen de oluyor, din ve dogmatik diyen de, elitist diyen de. Inan ki daha Marx'in 'deger teorisini' bile anlamaktan aciz bir suru 'Marksist' cirit atiyor ortalikta. Once bu sahte Marksistleri teshir etmeden, Marksizm filan yapilmaz.

O nedenle gidip ogrenmek ve kararini ona gore vermek gerekir. Ben inaniyorum ki kapitalizm her zamanki gibi insanlarin bu konulara derinlemesine bakmalari icin kosullari yaratacak. Iste su andaki kriz dunyayi bir anda karmasaya itti bile. Yavas yavas da olsa gercek anlami ile Marksizm tekrar gundeme oturacaktir. O nedenle okumak istiyorsan, zamanini bosa harcamis olmazsin.

Neyse, bunlari daha once de yazmistim. Milleti bayacak. Asil demek istedigim, varoluscu felsefe insani karamsarliga surukluyor. Hep boyle olmus. Bu felsefenin 'teknoloji' kismini Frankfurt okulu dedikleri dusunce okulu gelistirmis 2.dunya savasi sonrasi (Mercuse). O dusunceye gore neo-Marksizm'de 'geri zekali' isci-sinifina yer yok. Sadece entellektuel adamlarin isi devrim yapmak. Icine biraz da Freud, Fromm ile psikoloji katmislar, oh yeme de yaninda yat! Yani Kant'a kadar giden bir felsefi cizgiyi takip etmeye baslamislar. Buradan cikisla, yonetici sinifin satin alamadigi enteller canlari pahasina devrim icin savasacaklar ve yaptiklari devrimi isci sinifina hediye edecekler. Ama bunu yaparken gucu kendileri kullanacak. Geri zekali isci-sinifi eline yuzune bulastirir cunku. Yani aynen Stanlinizmin izinden gidecekler.

Halbuki 'yonetici seckinler' entelleri satin almakta uzman. Zaten o nedenle hem 'yoneticiler' hem de 'seckinler'. Eh, geri kalmis isci-sinifi da bir ise yaramadigina gore, hic bir cozum yok ve insanlik savas, tahribat, yozlasmislik icersinde binlerce yil kivranip, sonra robotlar cikinca yerini onlara birakacak.

Ben bu bakis acisini sadece karamsar bulmuyorum ayni zamanda gercekci de gormuyorum. Iste daha simdiden bir cok ulkede insanlar ayaklaniyorlar, petrol pahali, yiyecek pahali diye. Lenin, elimizde bu isci sinifi var iste, gokten zembille entel bir isci sinifi inecek degil, o nedenle devrimi bu isci sinifi yapacak demis ve hakli cikmis. Tek gerekli olan sey isci-sinifinin onune saglam bir perspektif koymak. Yani senin onune benim onume. Cunku hayatini maasla kazanan herkes isci sonucta. Yani senin icin calismak opsiyonel degilse ve devlet yardimi almiyorsan, o zaman kaba bir tanimla isci sinifinin bir elemani durumundasin. Begensek de begenmesek de! Ortalik karisip da taraf 'secme' asamasina gelince muhtemelen sen de yoksul isci sinifinin yaninda yer alma zorunlulugu hissedeceksin. Onlara kendini daha yakin hissedeceksin.

Bu perspektif bana ilerisi icin umut veriyor. Insanlarin baskasina para kazandirmak icin degil de kendi ihtiyaclarini karsilamak icin uretim yapip, paylastigi bir sistem, kerkesin insan gibi yasadigi, sigir gibi sinir kapilarinda olum kalim savasi vermedigi, egitimin, sagligin oncelikli konular oldugu, bos zamanin ayricalik haline gelmedigi, bu forumdaki gibi demokratik goruslerin, insandan insana tokustugu ve gelistigi, insan haysiyetinin ayaklar altina alinmasinin hor goruldugu, cocuklarin olum kalim savasi icin degil toplum icersinde saygi deger bireyler olabilmek icin yetistirildigi, calisanlarin yaslilik yillari icin hic endise duymadigi, insanlarin en temel ihtiyaclarini karsiyalabilmek icin kendi etini satmadigi, herkesin 5 yildizli otel seviyesinde barinabildigi ve beslenebildigi bir dunyanin mumkun oldugunu biliyorum ben. Bu bir tahmin filan degil. Basit bir hesap isi. Ama kapitalist hesap makinesi kullanirsan, sosyalist hesap makinesi ile ayni sonucu vermiyor. Onu da anlamak lazim.

Neyse ben yine yillik nutkumu cekmis oldum. Maclar baslasa artik.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Nerelerden nerelere getirdik konuyu, abi yine bizi sasirtmis.

Politikaya girmeyecegim futbol oynuyacagim demis.Tum basinda cikti bizim sitede de var sanirim.

Yani bosuna kasiyoruz.Abi benim lafima gelecek toplayacak milyon EURO lari.

Helali hos olsun bende olsam aynisini yapardim.

Kanadalilar SIKI durun :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Daha beteri. Hem paralari toplayacak (ki gozumuz yok) hem Istanbul'dan gitmeyecek.

Gibi geliyor bana.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Daha beteri. Hem paralari toplayacak (ki gozumuz yok) hem Istanbul'dan gitmeyecek.

Gibi geliyor bana.
Bu nasil olacak? GS'dan baska yerde oynamam filan gibi laf ettigine gore Istanbulda nasil kaliyor. Evet MLS Ekimde bitiyor ve Nisanda basliyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Hakan Sukur'e kizmak noktasindan coktan ciktim, uzulmek noktasindayim uzun suredir.
Bir ulkenin Cumhurbaskani ve Basbanindan ''Yahu ben simdi ne yapayim?''
diye randevu aliyor. Bunda ki acayiplik , zaman kaybi, uygunsuzluk,
vicik vicik alaturkalik sizi rahatsiz etmiyorsa zaten ayni platformda
konusamayiz.

Belki icinde bulundugu organizasyon, medyanin ve kamuoyunun etkilerine karsi kendisini kismen korudu(bazi durumlarda terside oldu gerci) , fakat bunu kesinlikle bedelsiz yapmadi. Onunla birlikte benzer durumda olan diger oyuncularin kotu kariyer secimine bakin, birde bagimsiz hareket eden Tugay, Alpay, Nihatin kariyerlerine bakin. Ne yazikki bu cocuklar fazla 3-5 kurus ve itibar icin yanlis kariyer planlamasina maruz kaldilar. Hakan Sukurun su anki futbol oynama ihtirasi her tarafi sakat kirik ve yipranmis bir vucuttan cikabilecek bir istek degil, tamamen kendi disinda gelisen bir zorlama oldugunu zannediyorum.

Boyle dusunurseniz ozunde cok iyi ve cocuksu kalbe sahip, iyi Galatasarayli ve ahlakli bir atlet olan bu insana kizmazsiniz, acirsiniz.
Benim Hakan Sukur karsiti oldugumu saniliyor, aksine onu cok severim,
futbol hayatinin bitmesi kameralardan uzaklasip onun icinde bulundugu prangadan cikip hem ruhen hemde fiziksel olarak daha az yipranmasini saglayacaktir.
Ben onun uzerinde her turlu baskinin azalacagi icin cok seviniyorum,
yazik cunku artik bu cocuga, ilk once acimasiz babasinin, sonrada baskalarinin elinde oyuncak olma vaziyetinden kurtulacak, kendi kendine celiserek cok sevdigi Galatasaray icinde baska seylerin kavgasini yapmayacak.

Birakin artik su cocugu , huzur verin.
NO ADNANS, NO CRY !!
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Alpay Dedeoglu wrote:Birakin artik su cocugu , huzur verin.
Bende yukarlarda bir yerde buna benzer birsey yazdim. Benim derdim onun GS'da olusuydu. Derdim diyorum cunku kotu bir futbolcu tuttugum takima zarar veriyordu. Saha disi olaylarini soylemiyorum. Onun icin GS'dan gitmis. Daha bize ne? Ne yaparsa yapsin. Konu nerelere geldi yine. Basligi bir daha okumakta yarar var.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Kardesim hakan sukur'e niye soyleniyorsunuz? Bende soyleniyorum nerde dur demesini bilecekti bilemedi.

Ama on bin milyon yildir GS'da top oynuyor, bir yoneticide cocugu karsisina alip fettullah midir ne zikkimdir onun hakkinda konusmadi mi?
yada bak boyle boyle diyip gercek abiligi yaptida cocuk boyle oldu.

Turkiyenin butun kluplerı bir kisminin Anonim Sirket olmalarina ragmen Becerıksızler (baska bır kelıme yazacaktım ama) tarafından yonetiliyor.

Sonra bu adam niye boyle oldu diye dusunup dururuz biz.
Insan egitmesini bilmiyoruz ki. Egitemedigimiz adama neyi nasil ogretecegiz ki? Birakin allah askina herhangi bir turk takiminin gercekten ingiltere 1.lig (premier degil) indeki herhangi bir takim seviyesine gelmesi icin en az 5 sene var. Vay be gercekten de pozitif dusundum bak bu konuda.

Haydi Hakan Sukur yolun acik olsun, senide egitemedik, Bulent Korkmaz, Arif Erdem, Hakan Unsal, ve Ergun Penbe gibi sende git...

Size baska bakis acisi vereyim,

Baresi futbolu biraktiginin ertesi gunu PAF takim antrenoru olarak idmana cikti. Fark burda...
ve bir tane daha fark size

http://www.youtube.com/watch?v=zXpPD3FpxIg

Daniel Maldini evet dogru tahmin ettiniz, 5 yasinda su anda Milan formasi ile Clerence Seedorf'un ayagindan topu kapiyor. Babasinin imza hareketi olan yatiyor ve aliyor. (turkiyede ki arkadaslar seyredemiyordur diye anlattim)

Fark burada. Aramizda many many moons var.
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ozgur Ozanguc wrote:Daniel Maldini evet dogru tahmin ettiniz, 5 yasinda su anda Milan formasi ile Clerence Seedorf'un ayagindan topu kapiyor. Babasinin imza hareketi olan yatiyor ve aliyor. (turkiyede ki arkadaslar seyredemiyordur diye anlattim)

[/b]
Gelsin Maldini ogretsin bizimkilere de o zaman. Amerikayi on kez kesfetmeye gerek yok. Maldini cozmus madem bu isi buyursun gelsin.

Iyi de para nerede onu getirecek? Turkiye'de millet karnini doyuramiyor daha...
Ozgur Ozanguc

Post by Ozgur Ozanguc »

Murat Kara wrote:
Ozgur Ozanguc wrote:Daniel Maldini evet dogru tahmin ettiniz, 5 yasinda su anda Milan formasi ile Clerence Seedorf'un ayagindan topu kapiyor. Babasinin imza hareketi olan yatiyor ve aliyor. (turkiyede ki arkadaslar seyredemiyordur diye anlattim)

[/b]
Gelsin Maldini ogretsin bizimkilere de o zaman. Amerikayi on kez kesfetmeye gerek yok. Maldini cozmus madem bu isi buyursun gelsin.

Iyi de para nerede onu getirecek? Turkiye'de millet karnini doyuramiyor daha...

Bulent Korkmaz'i niye tutamadik elde?
Bu arada baska bir fikrim vardi benim

Simdi Zidane'a 1 milyon dolar versek
yilda 5 antremana ciksa bizim PAF takimla olmaz mi?

Turkiye'deki dolar milyoneri sayisi 50bini gecmis beaa ulkeye bak
Milyon dolarlik sirketler yonetip, futbol klubunu yonetemeyen arkadaslari cani gonulden kutlarim.
Post Reply