Diger Takimlarin Resmi Transferleri 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:KEZMAN PSG'ye gitti.
Hemen konusmus.Ama kiralik gitmedi mi bu eleman.Yani kisacasi hala FB'nin mali degil mi? Pek akillica konusmamis o zaman...
------------------------------------------------------------------------
Sevgili Mehmet,

Bunu bence Serefli Futbol Basini basligina da koyabilirdin. Uydurma oldugunu dusunuyorum. Haber uydurmak sadece GS'a olmuyor, FB'ye karsi da bolca yapilan bir sey. Siteleri yalanlama makinasina dondu.

Sadece Besiktas hakkinda haber uydurulmuyor basinimizda. Onun da sebebi adamlar bakmis "abi uyduracagiz da ne olacak, bu klupte gercekten olanlardan da garip haber uyduracak degliz ya, olanlari yazsak yeter demis, biri terlik giydi diye sille tokat dovusen, sonra ayrilamayip ayri ucaklarla Turkiye'ye yollanan kaptanlar mi, bunlarin bir ay pehlivan tefrikasi gibi affedilecekler affedilmeyecekler hikayeleri mi, bir klupten bir oyuncu alayim diye para verip o olmayinca baskasini alip gelip, sonra adam fos cikip yabanci kontenjani dolu, adamdan kurtulamayip oynatmak istedigin yabanciyla sozlesme fesih etmeler mi, maclarimizi Inonu'de oynayacagiz diyen bir yoneticiye karsilik bir digerinin kombine satilsin diye oyle diyorlar demesi mi, bak bunlari gazeteci falan uyduramaz, insanin aklina gelmez.

Onun icin bir BJK haberi ne kadar garip olursa olsun habere guven, FB-GS haberlerinin yuzde 90indan fazlasi en azindan kismen uydurmadir.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Sevgili Ali,

Aaslinda dogru soylemissin de , bu kadar iftira dolu
bir yaziyi kalem alan arkadas ismini yazinin altina yazabiliyorsa aferin :D

Bu da resmi transfer ile ilgili Fransa'da cikan haber.

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=53698
http://www.lequipe.fr/Football/breves20 ... t_Dev.html

Forma guzel forma, o stadda seyrettigim CL maci aklima geldi.Herifler maca girmeden once bize saldirmislar sise atmislardi.Boulogne Boys diye kale arkasi bir gruplari saldirmisti.Asiri sagci milliyetci beyaz irkci gecinen tipler.2006'da kendi iclerinde bir etnik temizlik yapip kuzey afrika kokenli PSG taraftarlarina saldirmislardi.

KEZMAN bunlarin yeni gozdesi olur artik.

O gunlerden bazi fotolar bunlar, PSG'ye cok boktan bir macta yenilmistik o stadta.

http://homepage.ntlworld.com/mgcetin/Paris.htm

Tabi yenge simdiki yenge degil :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

MIND GAMES YINE BASLADI
Bu hafta kimle oynuyor ??? :x

Kemal, Olcan Fenerbahçe'ye döndü

Gaziantepspor ve Fenerbahçe kulübü başkanlarının Futbol Federasyonu genel kurulundaki tartışması sonrasında, Kemal Aslan, Olcan ve Mustafa Cevahir'in Fenerbahçe'ye döndüğü bildirildi.
Celal Doğan tesislerinde dün akşam yapılan antrenmanlara katılmayan üç futbolcunun kentten ayrılarak İstanbul'a gittikleri belirtildi.

Yaklaşık iki aydır takımla birlikte antrenmanlara çıkan ve son olarak İtalya kampına katılan Kemal Aslan, Olcan ve Mustafa Cevahir'in Gaziantep'ten ayrılması takım içerisinde şaşkınlıkla karşılandı.

Kemal Aslan, Olcan ve Mustafa Cevahir'in gitmesine en çok üzülenlerden biri de teknik direktör Nurullah Sağlam oldu.

Üç futbolcunun da takım için çok önemli olduğunu belirten Sağlam, iki kulüp arasında yaşanan sorunun çözümlenemediğini, bu konuda fazla bir yorumda bulunmak istemediğini belirtti.

Bu olayın tüm takımı etkilediğini ifade eden Sağlam sözlerini şöyle sürdürdü:

"İki kulüp yöneticilerinin arasında olan bir konu. Umut ediyorum ki en kısa zamanda bir anlaşmaya varılır ve oyuncularım tekrar takıma katılır. Çünkü uzun zamandan bu yana bu futbolcularla birlikte antrenmanlar yaptık ve kampa gittik.

"Bir kulüpte yaşanmaması gereken sorunlar yaşadık. Hele hele bu son yaşadıklarımız bizleri çok etkiledi. Özellikle Kemal Aslan olayı takım üzerinde çok büyük moral bozukluğuna neden oldu ve tüm futbolcularım bundan etkilendi. Bu üç önemli oyuncunun gitmesi ile birlikte benim kafamda kurduğum düzen şu anda alt üst olmuş durumda."

Fenerbahçe, yapılan ön sözleşmeden doğan haklardan dolayı üç futbolcuyu geri çağırdığını, bonservis bedellerinin ödenmemesinin böyle bir krizin doğmasına neden olduğu bildirildi.

FB'NIN PARASININ BASKA BIR KLUPTE KALACAGINA INANIYORMUSUNUZ
EN KOTU A.Y. GIDER TFF'YE SIKAYET EDER ISLEM BASLATIRDI
AMAC BASKA

EDIT: Sinirim gecmedi bir sey daha ekleyeyim, onumuzdeki hafta basi G.Antep bonservis bedelinde odemede anlasir, bu adamlar sonraki hafta ve ilerki hafta bize karsi kesin oynar.
TRUST GALATASARAY
MGC
Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Amac baskadan kastınız Kemal'li Olcan'lı Cevahir'li Antep'ten Fenerbahce korkuyorsa Kemal'li Olcan'lı Fenerbahce'den zamanında kimsenin korkmadıgını hatırlatmam gerekir :) Aksine bu olayların ekstra motivasyon saglayacagını G.Antepspor'un bizden en az 1 puan alacagını dusunuyorum ( malum ilk hafta sendromumuz da var ).

Bu alısageldik bir durum degil biz alısıgız Turk isi kontratlara salmalara uzatmalara otelemelere " hele Aziz baskanim bir yemek yiyelim konusuruz senle iyi dostuz kurbanım" latifeleriyle sozlesmeler esnetilir.Eger Antep magdursa iki kelam etsinler "hayır yanlıs biliniyor Aziz Yıldırım kisisel husumetinden dolayı bu sekilde davranıyor" demek zor olmasa gerek ,zaten yeterince kavga edilmis bu soz pilava sallanan kasıgı tencerede bırakmaz, aksine üzgünüz iki kulüp arasında olanlardan tarzında acıklamalar geliyor Antep cephesinden .
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Garip bir olay.. Alex'in para meselesinden bile daha garip :D

Antep'in vereceği bonservis ücretine FB'nin acilen ihtiyacı olduğuna kimse inanmaz. İsteseler esnek davranabilirlerdir, belkide davranacaklar. Gönderilen futbolcuların eski takımlarına karşı daha bir hırslı oynadıkları tecrübelerle sabit. İşin aslını zamanla anlayacağız.

a. Bonservis sorunu,
b. Ya bunlar bize karşı iyi oynarsa korkusu,
c. Bu futbolcuların aslında ne kadar yetenekli olduğunun keşfedilmesi.

Bakalım hangi şık doğru çıkacak? :D
Mehmet Gurdal Cetin

Kemal hangi pozisyonda(larda) oynayabiliyor ?
Bilmiyorum sadece soruyorum, sorguluyorum.

Selcuk sakatliginin buyuk agrilara yol actigini belirterek idmani yarida birakmis..Bu hafta Selcuk zor gozukuyor.Belki igneyle felan.

O pozisyona (Sagolsun-Allah guc kuvvet versin) Maldonado kaldi.

Kastettigim buydu.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Kemal hangi pozisyonda(larda) oynayabiliyor ?
Bilmiyorum sadece soruyorum, sorguluyorum.

Selcuk sakatliginin buyuk agrilara yol actigini belirterek idmani yarida birakmis..Bu hafta Selcuk zor gozukuyor.Belki igneyle felan.

O pozisyona (Sagolsun-Allah guc kuvvet versin) Maldonado kaldi.

Kastettigim buydu.
Kemal, önliberoda oynardı. Nadiren sol kanatta da oynadı. Olimpiyat stadında 2-2'lik meşhur maçta soldaydı mesela, yada ümit milli iken Christiana Ronaldo'lu Portekiz ümit millilerini 2-1 yendikleri maçtada sol kanatta oynuyordu, bu iki maçtada gol veya asisti vardı. Tabi 5 yıl öncesinden bahsediyoruz. Revivo'lu dönemde Samiyende 2-0 kazandığımız FB maçında Hakan Bayraktarla ön liberoda oynadı, o dönem genelde o mevkide oynadı.

Yani kısacası, EVET SELÇUK'A ALTERNATİF BİR OYUNCUDUR KENDİSİ :D
Özgür Kendir

Post by Özgür Kendir »

Kemal Selcuk veya Maldonado'nun alternatifi olamaz kesiciligi hic yoktur kesenin yanında top alır verir ataga cıkar .Aragones'in sisteminde Alex'in oynadıgı yerde oynar, zorlarsan Daum gibi solacık hatta solbek bile oynar . Tek onlibero devam edeceksek Kemal yedek kulubesinde nese sacmaya devam eder bu senede:)

Kiralık verdigimiz oyuncuların sozlesmelerine uzun zamandır "bize karsı oynayamazlar" maddesi eklemiyoruz .

Antep bu sene epey transfer yaptı bu transferleri Antep fıstıgı takasıyla gerceklestirmedigine gore parası da vardır eger sozlesme sartlarını yerine getirmediyse ne diye esnensin ,siz kendi ticaretinizde bu esnekligi tanır mısınız , x musteri sizden aldıgı malın bedelini belirtilen sartlarda ödemezken baska yerden aldıgı malın ücretini ödüyorsa mideniz bulanmaz mı ,amiyane tabirle "keriz miyim" ben demez misiniz,ustelik bu müsteriden önceden aldıgınız Preko Johnson gibi kazıklarına tıkır tıkır ödediginiz dolarlar varken :)
Mehmet Gurdal Cetin

Özgür Kendir wrote: ,siz kendi ticaretinizde bu esnekligi tanır mısınız , x musteri sizden aldıgı malın bedelini belirtilen sartlarda ödemezken baska yerden aldıgı malın ücretini ödüyorsa mideniz bulanmaz mı ,amiyane tabirle "keriz miyim" ben demez misiniz,ustelik bu müsteriden önceden aldıgınız Preko Johnson gibi kazıklarına tıkır tıkır ödediginiz dolarlar varken :)
%50 sipariste pesin, kalan teslimattan once banka hesabina.
Cek mek kabul etmem :D

Johnson'a laf soyleme tas olursun :D
ASY'deki macta Johnson'un kabilesindeki ihtiyarlara kadar ana avrat kufretmistim.FB'nin tarihi fark yiyecegi maci vermistik.

Ama bu tur olaylarin hep Gaziantep deplasmanlarindan once olmasi buyuk tesaduf.Azicik arsivi karistirsak (aslinda cok isterdim ama su an vaktim yok-hem foruma bakip hem is yapmak zor oluyor) sana bir suru tesadufi vukuat cikarirdim.

Bir zamanlar bu forumda da yazilmisti bu konu uzerine , arsivcimiz Wizard Bey bi elini deydirse bayilirsin inan..Alpay'da bir seyler yazmisti o zamanlar diye hatirliyorum..
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

TRANSFER GIBI HABER
Gestapo gibi valla :D
Aziz Amca hot dedi hepsi kosa kosa geri dondu

BARIŞ SAĞLANDI!..
21 Ağustos 2008 09:17

Başkan Aziz Yıldırım’ın tribünlerde yaşanan kargaşaya el koyup, Genç F.Bahçeliler Grubu’nun eski yerlerine dönmesi uyarısı sonuç verdi.

S.Donetsk maçında, geçen sezon Migros tribünü yerine Maraton’dan kombine alarak bu bölüme yerleşen Amigo Sefa’nın önderliğinden grup, başkanın isteğini kırmayarak Migros tarafına dönmeyi kabul etti.
Yıldırım’ın devreye girmesiyle Saracoğlu’nda barış ortamı sağlanırken, yaklaşık 400 kişilik Genç F.Bahçeliler Grubu, takımlarını Migros tribününden destekleyecek. Bu arada 75 kişinin de kombinelerini kulübe teslim ettiği öğrenildi.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

En sonunda websitesi de acilmis.

Sagolsun bu guzide furtbolcumuz hatirlanacagi gibi futbola Inter'in alt yapisinda baslamis kisa sure icinde yukselip Newcastle United ve Sampiyon Fenerbahcemize transfer olmustur :D

Acilis sayfasinda futbol yasamindaki klupler gorulmektedir. :D

http://www.emrebelozoglu5.com/

Sitemiz yeni oldugu icin bazen gec acilabilir, siz beklemeye devam edebilirsiniz..
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ziyaretçi şeyi olsa eyi olurdu :D

Mehmet Gurdal Cetin wrote:En sonunda websitesi de acilmis.

Sagolsun bu guzide furtbolcumuz hatirlanacagi gibi futbola Inter'in alt yapisinda baslamis kisa sure icinde yukselip Newcastle United ve Sampiyon Fenerbahcemize transfer olmustur :D

Acilis sayfasinda futbol yasamindaki klupler gorulmektedir. :D

http://www.emrebelozoglu5.com/

Sitemiz yeni oldugu icin bazen gec acilabilir, siz beklemeye devam edebilirsiniz..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sergen başkan adayı

Sergen Yalçın, kulüp başkanlığı görevine talip oldu. Mecidiyeköy Spor Kulübü'nün başkanlığına talip olan Sergen Yalçın, listesine Serdar Topraktepe, Yasin Sülün, Olcay Doğu ve Murat Özkan gibi Beşiktaş kökenli futbolcuları da aldı.

Sergen, "Çocukluk yıllarında Mecidiyeköy semtinin bana sunmuş olduğu maddi-manevi desteğe hizmetlerimle karşılık vermek istiyorum. Mecidiyeköyümüzü bu kötü ve zor günlerden kurtaracağımıza inanıyorum" diye konuştu.

VATAN
Sergenden de ne başkan olur ama :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerbahçeli Kemal Kocaelispor'da
A.A. 22 Ağustos 2008

Turkcell Süper Lig takımlarından Kocaelispor, Fenerbahçe'den Kemal Aslan ve Bursaspor'dan Volkan Bekiroğlu ile sözleşme imzaladı.
Selçuk'a alternatif olarak geri çağrılmadığı gibi, Aragones'in -eski kasetleri izleyip- etkilenmesi sonucuda çağırılmamış demekki...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cuma (yani bugün) geleceği söylenen (Kaynak:SABAH,TOTOMAÇ) Senna, pazartesi geliyormuş...
Post Reply