TSL 2. Hafta Kayserispor Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

GS epey iyi oynuyor ?!?

Bir ara pas yuzdemizi gosterdiler 130/180 gibi bir oran vardi. Bizim dogru yaptigimiz pas sayisi Kayseri'nin toplam sayisindan fazlaydi. Bu paslar Lucescu zamanindaki gibi kendi sahamizda el gulum ver gulum paslari degil karsi sahaya hizli cikarken yaptigimiz ucgenler baklavalardan gelen paslardi. 10'dan fazla ataga son derece hizli ciktik. Sorunumuz Umit Karan'a Arda Kewell Aydin yaklasamiyor. Umit Karan'in da ayaginda tutup onlarin gelmesini bekleyecek yetenegi yok.

Linderoth oldukca iyi oynuyor. Kayseri'nin butun amaci Aydin - Linderoth kanadini yikmak. Su ana kadar Isvec'limiz iyi karsilik verdi ataklara. Aydin 25'den sonra ya durumu gordu ya da hocasindan uyari geldi, Linderoth'a yardim etmeye basladi.

Orta sahada Ayhan iyi.

Savunmada Servet bir kac kez sacmaladi.

De Sanctis mucizevi bir kurtaris yapti.

Baris'in erken sakatlanmasi kotu oldu. Bir oyuncu degistirme hakkimizi cok erken kullanmak zorunda kaldik. 60-65 gibi Aydin - Karan yerine Lincoln - Baros girmesi simdi olanaksiz oldu. Belki birinden biri 60'da girer oteki de duruma gore son dakikalarda girebilir ancak.

Ozan Ersoy
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ozan Ersoy wrote:

De Sanctis mucizevi bir kurtaris yapti.

Ozan Ersoy
Kurtarisdan ote bana verdigi ilk izlenim oyunun icinde bir kaleci. Oyunu iyi takip ediyor ve iyi konsantre.

Bukres te CL ligini birakmak hepimiz oldugu gibi takimida etkilemis. Takimin zaman ihtiyaci var, bekleyecegiz. Bu surec icinde bir kaza olmadan puanlari cebimize koysak super olur.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

M.Denizli hoca, değerli yorumlarıyla maça renk katamıyordur heralde :D
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

umit in her topa cikis faul, sakatlanmadan once kaldigi yerden devam ediyor...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ikinci yariya GS farkli bir yuzde basladi. Kewell sol kanada Arda forvet arkasina gecti. Rakip dagildi dagilacak durumdaydi. Simdi biraz duruldu oyun.

Kewell sol kanat adami... Neler yapiyor neler...

Hadi bakalim...

Kayseri igrenc sert oynamaya basladi.. GS'in hizini boyle durdurmaya calisiyorlar...

Ozan Ersoy
Ozgur A. Boztepe

kewell solda siir yaziyor, arda ortada iyi SAG ACIGA LINCOLN UMIT YERINE BAROS TAM ZAMANIII HADI SKIBBEEE
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Baros girdi, Karan cikti. Karan'in cikarken surat cok kotuydu. 70'ten bu yana cok bunaltiyoruz. 78'de Kayseri Mehmet Topuz'la cok uzaktan serbest vurusta vurdu, De Santcis karsiladi.Baros girdiginden beri defansi yoruyor.

82 olduk bu arada.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Baros girdi, Karan cikti. Karan'in cikarken surat cok kotuydu. 70'ten bu yana cok bunaltiyoruz. 78'de Kayseri Mehmet Topuz'la cok uzaktan serbest vurusta vurdu, De Santcis karsiladi.Baros girdiginden beri defansi yoruyor.

82 olduk bu arada.
Maç bitecek nerdeyse, yorulsunlar bi zahmet :D

Lincoooooooooooooooooolnn Lincoooooooooooln... :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kimler kullandı öğrenemedim ama bugün frkikler çok kötü kullanıldı galiba...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

1 puan hayırlı uğurlu olsun, en azından kaybetmedik :D
Ozgur A. Boztepe

Akilli adam bu skibbe... 2 Puan kaybetti, cok sey kazandi.
Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

Galibiyet alsak herşey çok daha güzel olacaktı. ancak gol yememek her zaman iyidir. Lig uzun bir maraton. İnşallah bu takım kısa bir süre sonra kendine gelerek ligi domine edecek. Bugün gözlemlediğim kadarıyla hoca da artık kendi şablonunu belirlemiş. Sistem adamlarını da kafasında belirlemiş. Oyuna müdehale konusunda da her maç daha da başarılı olacağına ve sonuca yönelik hamleler yapmaktan çekinmeyeceğine inanıyorum.

Maç ve sonucuna gelince ligin ilk haftalarında Kayseri deplasmanından galibiyetle dönmek çok daha keyifli olsa da mağlup olmamak ve gol yememk de fena sayılmaz...
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Skibbe Efendi yatsın kalsın oyunculara dua etsin. Tek sermayesi o.
Nasıl beceriyor bilmiyorum ama geçen senenin en hırslı oyuncularını bu sene afyon yutmuş hale getirmiş.
Ayhan... Mehmet Topal... Nonda... Ümit Karan... Hiçbir varlıkları yok.
Arda, Hasan Şaş'lık yapıyor. Top ziyan ediyor.
Servet savruklaşmış.
Kimin nerede oynadığı belli değil... Serbest.
Koşan, mücadele eden, boş alana koşan, dikine veya çapraz koşular yapan kalmamış.
İlk yarı böyleydi.
İkinci yarı, Kayserispor orta sahasını zayıf gördüm. Bizim oyunculara çok boş alanlar verdiler.
Skibbe Efendi, Kewell'i sola geçirmeyi akıl etmiş olmalı ki o kanatta Kewell, öbür kanatta Aydın birazcık etkili oldu.
Takım yerden paslı oynamaya çalışıyor ama son paslar çok kötü. Ayrıca topu ayağına adeta yapıştıran oyuncular var.
O da olmasa, ayağına alır almaz ileriye şandelleyen bir Linderoth var.
Kenardaki, ruhunu teslim etmiş sanki. Oyuncuların yaptığı yanlışlara en ufak ses çıkarmıyor.
Bu kadar verimli ayaklarla bu kadar az pozisyona girmemizin sebebi, takımdaki hırsın ve isteğin Skibbe Efendi tarafından emilmiş olması.
Dolayısıyla oyuncular canı isterlerse birşeyler yapıyorlar.
Hakan Şükür olsaydı o zaman görürdüm şenliği... Daha beter gol orucu'na girerdik.
AYRILMAZ İKİLİ
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Cok top ceviriyoruz ama malesef gol pozisyonu uretmekte hicbirseye yaramiyor. Boyle giderse tum sezon 0-0, 1-0'lara alismak lazim.Lincoln'e goz dagi verildi diye dusunuyorum. 15 dakika bile oynatilmadi. Sanirim yonetimden Skibbe'ye oynatma talimati vardi. Takimda benim su anda gordugum yenilerin (bilhassa ilerde) birbirlerini tanima sorunu var. Hasan Tezcan'in kulaklarini cinlatti bugun Umit Karan. Adam karateci gibi cikiyor her topa. Bu arada aklimada gelmedi degil. Bukres ile ilk macta acaba Aykut yerine De Sanctis olsaydi bugun CL'de olabilir miydik?
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Kewell"in etkili frikileri isimli sehir efsanesi de boylece bitti herhalde, bir tanesi Kayseri'nin en etkili ataklarindan biri oldu.

Neyse, Kayseri'yi Kayseri'de yenememek cok kotu bir se degil demek istiyor insan ama Kayseri bu kadar eksikken yenememek kotu.

GS'in gol problemi var. Baros icin 73. dakikayi beklemenin manasini anlamadim, hos bu adamin yaptigi her seyi anlamadigim icin sorun degil.

Topal ve Arda'da dusus var gercekten. Takimin gol atacak golcusu olmayip rakip de 9-1 gibi ilkel bir oyun oynayinca puan kaybetmek normal, tabii bu musibeti Lincoln'e yukleyemeyecek olmak uzucu.

Kaleci iyi, son dakikalarda bir hataya kadar Balta iyiydi, Linderoth su anda sagda en iyi alternatifimiz.

Skibbe'ye bugun neden berabere kaldiniz dediler, gol atamadigimiz icin dedi. Ilk 30 dak ve ikinci yarida oyundan memnunmus. Toplam kac gol pozisyonu yakadik bu donemde acep, neden memnunuz, gol pozisyonu dahi yok ortada.

GS'in gol atabilmesi lazim. Hazirlik maclarindan beri gol sikintimiz var. Gol atan bir Nonda vardi, o da iki mac var uc mac yok, Baros gol uretmez ise bu sene cok sIkIntIlI gecer.

Ali
Post Reply