Radyospor Kupası-Galatasaray-B. Leverkusen 1-3 (karan (pen))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: ..
Yarisini ufacik ekrandan kardesinle Im yaparken seyredebildigin macda ezbere yorumlara devam ediyorsun. Ben sadece golleri seyrettim. Eger sen 3. goldeki stoperin hareketini normal karsiliyorsan fazla NFL maci seyrediyorsun diyecegim. Ikinci faulde kolundan cekmesi zaten sayilmaz, o kadari NBAde bile oluyor.

Nonda kullananim tarihi gecmis pile benziyor, hali yok. Becerebilse Turkiye'de bir gun bile durmaz, numara falan yaptigi yok.
Niye ezbere olsun? Iyi ya iste hazirlik macinda gorursun kimin ne yaptigini ve ne halde oldugunu. Obur turlu yedek diye bekler sezon icinde ve onemli macta sakatlik yuzunden elin mahkum oynattiginda yakar seni. Altay macinda takimda olmasi gerekenler oldugu halde (yedek filan olmadan) yeniliyorduk az daha. Aslarla ciksan ne olacakti ki Leverkusen macina? Onlari da yenecekti Almanlar. Adam aslarin halini Altay onunde gordu. Gorunen koy kilavuz istemez. Radyospor kupasini almak ve bu kupada Leverkusen'i yenmek gecen seneki 5-0 UEFA kupasindaki ayibi mi silecekti ki bu maca tam takim cikmasi gerekiyordu? Zaten mactan sonra yenilmemize ragmen mactan memnunum demis.

Skibbe dogru yolda. Ayni NBA'deki gibi mac artik belli olunca "empty the bench" olayina benzer surdu yedekleri iyi bir Alman takiminin onune ve durumlarina bakti. Isin de bombok oldugunu gordu. Aydin maydinin hali ortada. Yarin sakatlik halinde bu adamlarla cikacagiz UEFA macina filan. Bu arada adam istemem filan diyor ama GS yonetimi bir iki takas makas ile en azindan Turkiye icinden transfer yapmaya kararli. Bu yuzden kim gider kim kalir nasil gorululecekti ki? Ezbere yapmamak icin denediler. Ferdi merdi o yuzden oynadi. Antalya da bunlar daha iyice belli olur. W. Bremen karsisina da yedek agirlikli cikmasi gerekir. Malatya maci kolay antreman maci orada aslarini oynatir maclara isindirir.

Nonda'ya gelince. Iyi ya bu hali ile kimsenin almayacagini ve ucuza dehlenecegini bildigi icin GS'a daha da yamisiyor. Bu isler Adnan Sezgin'e vergi. Akilli adamlar onun da kontratini uzatmislar. Niye gitsin ki burada oturmak varken. Lukunku gitti mi idi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Semih Kaya ve Linderoth'un durumunu bilmiyordum. Ama Linderoth ve Emre Gungor hazir, sakatliklari gecti, oynamaya hazir, forma bekliyorlar vs.. gibi erken atilan cigliklarida bir zahmet onlesinler.

Ferdinin, Aydinin, Nondanin ve Karanin oynamasi gayet luzumsuzdu. Ne verecekleri belli, ya yedek olmalari , yada kiralik gidecekleri belli adamlar icin bosuna bir firsat heba edildi. Alpaslan Ferdinin yerinde veya Volkanla degisimli oynayabilirdi. Ayhanin oyuna girmesi de luzumsuzdu. Ardaninki makul karsilanabilir cunku yeteneklerini gormek icin Yasere birinin top atmasi gerekiyordu, atacak adamlarin hepsi yedekti.

Ben genede tandemde Meiranin yerine birinin denemesinden yanayim. Dun iyi bir firsatti. Mesela Mehmet Topalin Haka Baltanin yaninda denenebilirdi, olasi sakatliklar icin 3. bir alternatifin nasil oynayacagini gorulurdu. Meira bu takimin zayif halkasi simdilik. SavunmaMA oyuncusu.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Mon Jan 12, 2009 7:46 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozan,

Yedeklere tamamen yedek kadro ile sans verilmeyecegi konusunda hemfikirim, o zaman sacma sapan bir kadro olup kimsenin bir isine yaramiyor, ne yedeklerin ne aslarin.

Zaten Skibbe'nin bu konuda ciddi problemi var (Simdi Lig TV'de Ugur Meleke ayni seyi soyluyor) takimda ilk 11 ve ikinci 11 var, aralarinda alisveris yok. Rotasyonu sevmiyorum demek iyi hos ama o zaman "cok kulvarda mucadele ediyoruz, derin kadro lazim" lafi havada kaliyor, derin kadro lazim ama her mac ayni 11 cikiyoruz nasil olsa, derinlik sus olarak kenarda duruyor. Sadece sakatlik ve ceza zamani icin derinlik istiyorsan o zaman da adamlari oyuna soktugunda Umit Karan, Nonda performansi aliyorsun.

Altay macinda bu kadroyla yenilir miydik bilmiyorum, belki haklisindir ama benim umurumda degil, israrla anlatmaya calistigim o, Altay'a 10-0 yenilsek benim umurumda degil. Benim acimdan GS onumuzdeki haftalarda kaale alinmasi gereken maclari sunlar

24 Ocak: Sivas - GS
1 Subat: Denizli - GS
8 Subat: GS - Kayseri
15 Subat: Antalya - GS
18/19 Subat: Bordeaux - GS
22 Subat: GS - Kocaeli
26 Subat: GS - Bordeaux
1 Mart: Konya - GS

Radyospor, Yaylaspor, Fortis falan bence bu diger maclara hizmet, hazirlik olarak anlamli, onun disinda benim icin ehemniyetleri yok. Listeye bak, Sivas'ta kis ortasinda, Kayseri, iki Bordeaux maci, hatta yine kis zamani olabilecek bir tarihte Konya'da Konya maci, bunlar zor maclar, bizim tipimizde bir takim icin (gures-futbol ekseninde futbola daha yakin olan) bu kis deplasmanlari ayrica zor. Takimin aslarinin saglam olmasi lazim.

Altay'a yenilmek takimin kimyasini bozardi diyorsan, olabilir, ama o zaman o sacma baskilardan sikayetci olmak lazim. Celal her maci kazanalim istiyor, ona diyecek lafim yok, ama ayni fikirde degilim ve bunu istemenin fiyatini iyi dusunmek lazim.

Sabri'nin noksan, batili bir ulkede ozel egitim gorecek durumda oldugunu izleyen herkes biliyor, Emre'ye cift dalmasi dogal, Lincoln, Arda, Kewell, ve Baros'u sakatlamadigi her idman bir zaferdir bizim icin. Ama noksan oldugu icin Emre'yi Servet'i kaybetmisken sakatladi gitti, Emre Gungor'un durumunu kendin yazmissin. E 24unde Sivas maci var.

Ben Altay macinda Baros, Arda, Servet risklerini sevmedim, maca Celal gibi ben her maci kazanalim diye bakanlarla ayni fikirde degilsen senin de sevmemen lazim. Mesele Servet o faulden falan sakatlandi mi degil zaten, orada ayagi kaysa sakatlansa ben o macta sahada olmasini gereksiz risk bulurdum.

Neyse, su Bordeaux'yu elesek, Skibbe'yi affetmeye hazirim. :lol:

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Marsan wrote: ..
Yarisini ufacik ekrandan kardesinle Im yaparken seyredebildigin macda ezbere yorumlara devam ediyorsun. Ben sadece golleri seyrettim. Eger sen 3. goldeki stoperin hareketini normal karsiliyorsan fazla NFL maci seyrediyorsun diyecegim. Ikinci faulde kolundan cekmesi zaten sayilmaz, o kadari NBAde bile oluyor.

Nonda kullananim tarihi gecmis pile benziyor, hali yok. Becerebilse Turkiye'de bir gun bile durmaz, numara falan yaptigi yok.
Niye ezbere olsun? Iyi ya iste hazirlik macinda gorursun kimin ne yaptigini ve ne halde oldugunu. Obur turlu yedek diye bekler sezon icinde ve onemli macta sakatlik yuzunden elin mahkum oynattiginda yakar seni. Altay macinda takimda olmasi gerekenler oldugu halde (yedek filan olmadan) yeniliyorduk az daha. Aslarla ciksan ne olacakti ki Leverkusen macina? Onlari da yenecekti Almanlar. Adam aslarin halini Altay onunde gordu. Gorunen koy kilavuz istemez. Radyospor kupasini almak ve bu kupada Leverkusen'i yenmek gecen seneki 5-0 UEFA kupasindaki ayibi mi silecekti ki bu maca tam takim cikmasi gerekiyordu? Zaten mactan sonra yenilmemize ragmen mactan memnunum demis.

Skibbe dogru yolda. Ayni NBA'deki gibi mac artik belli olunca "empty the bench" olayina benzer surdu yedekleri iyi bir Alman takiminin onune ve durumlarina bakti. Isin de bombok oldugunu gordu. Aydin maydinin hali ortada. Yarin sakatlik halinde bu adamlarla cikacagiz UEFA macina filan. Bu arada adam istemem filan diyor ama GS yonetimi bir iki takas makas ile en azindan Turkiye icinden transfer yapmaya kararli. Bu yuzden kim gider kim kalir nasil gorululecekti ki? Ezbere yapmamak icin denediler. Ferdi merdi o yuzden oynadi. Antalya da bunlar daha iyice belli olur. W. Bremen karsisina da yedek agirlikli cikmasi gerekir. Malatya maci kolay antreman maci orada aslarini oynatir maclara isindirir.

Nonda'ya gelince. Iyi ya bu hali ile kimsenin almayacagini ve ucuza dehlenecegini bildigi icin GS'a daha da yamisiyor. Bu isler Adnan Sezgin'e vergi. Akilli adamlar onun da kontratini uzatmislar. Niye gitsin ki burada oturmak varken. Lukunku gitti mi idi?
Cengiz,

Benim lafim su cumleye:
Altay macinda da olan sakatlikta rakibin yaptigi agir bir faul filan yoktu.
Tamaini syretmedigin macda bunu nasil soyleyebiliyorsun? Soylersen ezbere oluyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote: Cengiz,

Benim lafim su cumleye:
Altay macinda da olan sakatlikta rakibin yaptigi agir bir faul filan yoktu.
Tamaini syretmedigin macda bunu nasil soyleyebiliyorsun? Soylersen ezbere oluyor.
Ama ben Servet'in dusurulusunu cok iyi gordum. O anda maci pur dikkat seyrediyordum. Omuz omuz olan mucadelede Servet adamin onunu perdelemeye calisinca vucutlar carpisti (ve arkadan bir itme de olabilir ama cok bariz degildi. Ben adamin oyle Serveti savurucasina ittigini filan gormedim musadenle) Servet yerde perende atti. Ne yani Altayli rakip Servet onume cikti diye mucadeleyi birakacak mi idi? Hatta ben Servet omuzunu kollamak ve dusmesini yumsatmak icin o sekilde perendeyle bilerek dustugunu sandim. Sonra da dizleri ustune gelip topu eline aldi ve yuzunu burusturup aciyla tac cizgisinin disina topu aterken kendini de yere yatti. Hakemin buna faul verdigini bile hatirlamiyorum.

Ali bas bas bagiriyor acayip tekmeler uctu filan diye. Dikkat et bir tek o var Altay'in oyunundan sikayet eden. Hadi ben ezbere konusuyorum diyelim. Mactan sonra basta Skibbe olarak butun oyuncular Altay'i oyunundan dolayi tebrik etti. Duydun mu agizlarindan bugun dayak yedik bize oyun filan oynatmadilar dediklerini? Onlar da mi ezbere konusuyorlar?

Birakin artik bu sacmaliklari kraldan cok kralci olmayi. En azindan macin ucte ikilik kismini seyrettim ne kasap havasi gordum ne havada ucan tekme ne de tokat. Sabri bile itisip kakismiyordu adamlarla ki sagdan bindirmeleri Arda ile ortaklasa o yapiyordu. Sabri'nin mactan sonraki demecini de resmi siteden seyret. Bak ne demis Altay'in oyunu hakkinda? Arda ceza sahasinda calim ustune calim denedi ne tekme yedi ne de tokat. Tekme atacaklarsa ona atacaklardi. Baros'a yapilan penaltiyi da gormusundur. Baros'un attigi goldeki faulu de. Ortada sakatlamaya yonelik ne tekme var ne de tokat ne de bogrune dirsek. Adamlar canla basla mudefa yapiyorlardi. Eh ilk 30 dakikada kasap havasi oynadilarsa orasini bilemem. Ama futbolcular sikayet etmiyor ustune ustluk Altay'i oyunundan dolayi tebrik ediyorlar; hoca da buna dahil ve mactan sonraki demecine "Oncelikle Izmir'in Altay'ini oynadiklari oyundan dolayi tebrik etmem lazim" diye basliyor. Gel gorki buradan zart zurt hala ahkam kesiliyor Altay bizi bicti diye. Ne yapacan iste idare ediyoruz kimsenin ustune fazla gitmeden.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu da resmi siteden bugunku antreman haberinden bir bolum.
Dün akşam oynanan maçta aldığı darbe nedeniyle ayak bileğinde ödem oluşan, aynı zamanda gribal enfeksiyon geçiren Yaser Yıldız dinlendirildi.

Dün oynanan maçtan sağ ayak üst adalesine darbe alan Mehmet Güven, önceki gün yapılan çalışmada ayak bileğine darbe alan ve dün akşam oynanan maçta da aynı yere darbe alan Emre Aşık, yine dün akşam oynanan maçta ayak bileğine darbe alan Shabani Nonda’nın bu sabah tedavisine devam edilerek dinlendirildi.
Almanlar incitmeden oynamislar goruldugu gibi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ali Gursel wrote:Altay macinda bu kadroyla yenilir miydik bilmiyorum, belki haklisindir ama benim umurumda degil, israrla anlatmaya calistigim o, Altay'a 10-0 yenilsek benim umurumda degil.
Ali Hocam,

Zurnanin zirt dedigi yer burasi bence. Senin umrunda degil diye, Polat, Sezgin ve Ustunel, Skibbe'ye demisler midir ki, "Fortis kupasi onemli degil, cocuklara Avrupa takimi karsisinda biraz tecrube kazandirmak daha onemli" diye?

Buna "mutlak dogru, kesin demis olmalari lazim" diye inaniyorsan, zaten tartisilacak birsey kalmaz. Yok, eger boyle birsey denmediyse, hatta tersine, Fortis'te yari finali, finali onemli bir hedef olarak hocanin onune koymusluklari filan varsa (Celal Hocam'in dedigin hesap para durumlarindan), Mehmet'in (Cirak) dedigi hesap, adami nasil suclayabilirsin, TR gibi, her mactan galibiyet bekleyen, alinmadi mi, ondan onceki 3 macta muhtesem oynasan bile unutulan bir ortamda?

Ve de, anlamiyorum, aslarimiza karsi Altay'in 89 dk yaptigini, (mac oynandiginda ligin son sirasindaki) Antalyaspor'un kalecisinin dehset formuyla butun mac boyu yaptigini, yarin bir gun Malatya'nin yapmayacagi ne malum? Zamane futbolunda, oyle %100 garantiler var mi gercekten? Neden isi mumkun oldugu kadar erkenden garantiye almaya calismayalim, son dakikaya birakmaktansa?

Hem o zaman Malatya sirf ASY'de diye nazik nazik mi oynayacakti? Yunus Yildirim filan gibi, "kan cikmazsa para/kart yok" mentalitesindeki bir hakem atanmis olsa o maca n'olacak? Asil as oyuncularimiz, daha civcivli mac takviminin orta yerinde sakatlanacakti, boyle devre arasi tatilde degil de...

Kendi varsayimlarini genel kani sayaraktan, cok acimasizca sonraki adim elestirilere giriyorsun bence....
Özgür
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ali Gursel wrote:Altay macinda bu kadroyla yenilir miydik bilmiyorum, belki haklisindir ama benim umurumda degil, israrla anlatmaya calistigim o, Altay'a 10-0 yenilsek benim umurumda degil.
Ali Hocam,

Zurnanin zirt dedigi yer burasi bence. Senin umrunda degil diye, Polat, Sezgin ve Ustunel, Skibbe'ye demisler midir ki, "Fortis kupasi onemli degil, cocuklara Avrupa takimi karsisinda biraz tecrube kazandirmak daha onemli" diye?

Buna "mutlak dogru, kesin demis olmalari lazim" diye inaniyorsan, zaten tartisilacak birsey kalmaz. Yok, eger boyle birsey denmediyse, hatta tersine, Fortis'te yari finali, finali onemli bir hedef olarak hocanin onune koymusluklari filan varsa (Celal Hocam'in dedigin hesap para durumlarindan), Mehmet'in (Cirak) dedigi hesap, adami nasil suclayabilirsin, TR gibi, her mactan galibiyet bekleyen, alinmadi mi, ondan onceki 3 macta muhtesem oynasan bile unutulan bir ortamda?

Ve de, anlamiyorum, aslarimiza karsi Altay'in 89 dk yaptigini, (mac oynandiginda ligin son sirasindaki) Antalyaspor'un kalecisinin dehset formuyla butun mac boyu yaptigini, yarin bir gun Malatya'nin yapmayacagi ne malum? Zamane futbolunda, oyle %100 garantiler var mi gercekten? Neden isi mumkun oldugu kadar erkenden garantiye almaya calismayalim, son dakikaya birakmaktansa?

Hem o zaman Malatya sirf ASY'de diye nazik nazik mi oynayacakti? Yunus Yildirim filan gibi, "kan cikmazsa para/kart yok" mentalitesindeki bir hakem atanmis olsa o maca n'olacak? Asil as oyuncularimiz, daha civcivli mac takviminin orta yerinde sakatlanacakti, boyle devre arasi tatilde degil de...

Kendi varsayimlarini genel kani sayaraktan, cok acimasizca sonraki adim elestirilere giriyorsun bence....
Son sozunden baslayayim, belli ki yanlis anlasilmis: Ben varsayimlarimi paylasiyorum, benim dogru gordugum, dusundugum bu, Polat, Sezgin vs. de boyle dusunsun demek istiyorum. Forum yazismak icin.

Fortis Kupasini onemli bulan bence onceliklerini sasirmistir. Celal ben her seyi kazanmak istiyorum diyor, fikir ayriligimiz var dedim. Polat ve Sezgin de onemsiyorsa onlarla da fikir ayriligim var demektir. Kendi varsayimlarimi genel kani saymiyorum, sadece yaziyorum. Suc Polat ve Sezgin'de diyorsan o zaman Skibbe icin yazdiklarimi onlara yonelt ama ben sezon basindan beri Skibbe'nin ilk 11 ve degisiklik tercihlerinde kendi hosuma gitmeyen cok sey gordum yani bu tercih de onunsa sasirmam. Bu arada takim zaman zaman gittikce artan bir sekilde cok guzel top oynuyor, bu da adamin artisi, onun da hakkini veriyorum.

Ama zaten konu bence kimin hatali oldugu degil, hata var mi yok, o acidan cok Skibbe'ye yuklendim gibi geldiyse yanlis yazmisim, her kimse bu kupaya ve o maca o onemi verdiren ona yuklenmis olayim.

Altay, Malatya konusunda bence ortada objektif bir suru veri var: biri elenmis, birinin sansi devam ediyor, maclardan biri deplasmanda, digeri kendi sahanda vs. Bunlar benim varsayimlarim degil, objektif veriler. Eger sen Anadolu takimlarinin kasaplik potansiyelinin evlerinde ASYe gore daha fazla oldugunu dusunmyorsan, tur umidi olan takimla elenmis olanin arasinda hirs farki olacagini dusunmuyorsam bu veriler alaksiz de, itirazim olmaz, ama bunlar benim kanilarim degil, objektif veriler ve ben alakali olduklarini da dusunuyorum.

Cengiz, topicin tamamini okursan benim Altay'in sert oyunundan sikayet ettigim kismin macin ilk kismi oldugunu gorursun. Sonra Altay gol atti, sindirme, tekme atma yerine kendi alanina cekilip skoru koruma derdine dustu. 1-0 onde oldugun macta tekme atmak icin ahmak olmak lazim. Skibbe ya da Arda simdiye kadar hicbir mac sonrasi demeclerinde rakip takimin sertliginden sikayet etmedi, buradan ne sonuc cikaralim, Super Lig takimlari GS'a karsi hep yumusak oynuyorlar sonucunu mu? Ne bileyim, Turgay Seren de mactan sonra Altay'in sertliginden sikayet etmedi, eeee, anlami ne bunun?

Ama konu o da degil. Futbol temas oyunu, rakip bayan takimi olsa GS o gun bence aslariyla oynamamaliydi, gereksiz risk. Kazanilacak seye inanmiyorum (Fortis'ten gelecek sinirli para). Ha, illa kupada devam mi etmek istiyorsun, o zaman Malatya macini sec aslarini oynatacak. Yedekler Altay'a illa yenilecek diye bir sart yok, illa iki mactan birini kazanacaksan Malatya cok daha makul secim.

Bunlar benim goruslerim, katilmayanlara (hemen herkes :lol: ) eywallah, ama oyle dusunuyorum, ne yapayim?

Ali
Ridicule is the only weapon which can be used against unintelligible propositions.--Thomas Jefferson
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

PARDON! YANLIS YERE YAZMISIM

KAdro

De Sentiz
Serdar Emre G. Topal Volkan
Sabri Baris M. Guven Alpaslan
Arda Baros
Post Reply