Avrupa Ligi:PAO-GS 1-3 (Elano 4, 56,Baros 46)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Re: Avrupa Ligi:PAO-GS 1-3 (Elano 4, 56,Baros 46)

Post by Mehmet Gorgen »

Ya arkadaşlar ne kadar kısa zamanda ne çok şey istiyorusnuz. Bundan 5 hafta önce Rijkaard'a süre verelim.Bu sene ondan birşey beklemeyelim diyorduk.Şimdi ise bu sene UEFA kupasını alacaksak bu defansla zor falan diyoruz.

Yukarıda Can Ergün ve Alpay'ın yazdıklarına katılıyorum.

Lütfen mevcut durumdan mutlu olmasını bilin. Herkes ister ki daha iyisi de olsun. Ama emin olun şuanki takımın durumu Avrupa şartlarında bile çok iyi. Dün Al jazeere sport kanalından maçı seyrederken devre arasında F.de boer ve diğer yorumcular gs'ın ne kadar güzel oynadığından bahsediyorlardı. Oyuncuları daire içerisine alıp kimin nerede durup nasıl top kaptığını ve oyunu nasıl açtığını gösteriyorlardı.

Geçen seneki maçlarımızın 1-0 veya 0-0 bittiğini , nasıl gol kabızlığı çektiğimizi hatırlarsak bu seneki bol gollü maçların seyir zevki verdiğini birçok rakip takım taraftarı futbolseverin gs'ın oyununu takdir ettiğine sanırım hepimiz şahit oluyoruz.Tabiki defansta verilen açıklar olmasa çok daha güzel olacak.

Maçta ilk yarıda Elano'nun keita'ya müthiş aşırtma pasını, yine elano'nun baros'a çapraz pasını, 2.yarıda elano'nun baros'a asistini, gol olmayan pozisyonda sanırım arda'nın Baros'a müthiş ara pasını görmek istiyorum. Bunların sayısının daha da çok olmasını istiyorum. Bunları niye daha fazla konuşmuyoruz. Yoksa kalemizde 0 gol pozisyonu olmadan maçın 0-0 bitmesi seyir zevki açısından bize ne verecek dahası böyle bir skorda maçın nesini yorumlayacağız.

Bir- iki maç yenileceğiz diye ofansif oyundan vazgeçilmemeli.Her maçı da kazanacağız diye bir şart yok.

Bir iki maç da yenilelim ki heyecan olsun. :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gorgen, senin sitede GS videosu yok olmus. Aha asagiya koydum.

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Bert'in sayfasindan - Persembe maclar bittikten sonra 23:03 CET'te güncellemiş(http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uef ... k2010.html) simdiye kadar topladigimiz puanlara bakiyordum (3 ön eleme+1 grup maci) ve bu yil 2.6400 topladigimizi gördüm. Sonra Fener'e baktigimda topladigi puan bizimkiyle ayni.

Statüye hakim olanlara bir kac sorum olacak:
- Ön eleme galibiyetleri hic puan getirmiyor mu? (fener bizden bir tur az oynadı)
- Grup maclarinda alinan galibiyetler kac puan yaziyor hanemize?
- Ben bu adamin sitesine ve istatistiklerine güvenirim. Abinin gözünden kacmis bir sey olabilir mi?

Tesekkürler
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak Ayyildiz wrote: ..
Statüye hakim olanlara bir kac sorum olacak:
- Ön eleme galibiyetleri hic puan getirmiyor mu? (fener bizden bir tur az oynadı)
- Grup maclarinda alinan galibiyetler kac puan yaziyor hanemize?
- Ben bu adamin sitesine ve istatistiklerine güvenirim. Abinin gözünden kacmis bir sey olabilir mi?

Tesekkürler
Bir yerlerde bunun tartisildigini gordum. Adamin yaptigi puan hesabi dogru imis. Grouplara kalinca son eleme macindan kazanilan puan siliniyormus (neden bilmiyorum).
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply