Süper Lig 2011-2012

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Nezih Gunal

Re: Süper Lig 2011-2012

Post by Nezih Gunal »

Cengiz,
Abdullah esasında Trabzon'da meşhur oldu. Sonra hem FB de hemde GS da oynadı . Türkiye'de beğendiğim oyunculardan biriydi.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Cengiz,
Abdullah esasında Trabzon'da meşhur oldu. Sonra hem FB de hemde GS da oynadı . Türkiye'de beğendiğim oyunculardan biriydi.
Bizim buradaki karanlik yillara rastliyor onun futbolculugu. Aklimin bir kosesinde TS'da geciyordu. Sarisin oldugu icin Laz saniyordum. Ama degilmis. Istanbullu. Hatta futbol profesyonelli Beyoglu Kapalicarsi ile baslamis. Sol bek oldugunu hatirliyorum. 9 sene TS oynadiktan sonra 1999 ile 2003 arasi FB'de oynamis. GS'ya 2003'de gelip tuturamayip sadece 7 maca cikip oradan Istanbulspora'a gitmis. GS'a geldiginde ben neredeydim bilmiyorum. Herhalde Terim'in ikinci gelisiyle aldi onu. O hangeme gunlerinde belki takimda yer bile bulamamis. Hic hatirlamiyorum. Halbuki Avro 2000 ve 2002 Dunya sampiyonasinda milli takimda imis. 68 kere milli olmus.

FB'de benim gencligimde Istanbulspor'dan gitme bir bek vardi. Adi Alpaslan. Ince narin gibi dururdu ama iyi penalti atardi. Galiba sol ayakli idi o da. Simdi aklima geldi. Cemil Turan'la beraber Istanbulspor'da yetisip FB'ye gelmislerdi. Sen onu da bilirsin Nezih agabey.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Lefter vefat etmiş. Tabiki ben kendisini izlemiş olanlardan falan değilim. Ama spor camiasından bir kişi hakkında kötü laf duymamış olmak da önemli bir referanstır. Sevenlerinin başı saolsun...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Lefter vefat etmiş. Tabiki ben kendisini izlemiş olanlardan falan değilim. Ama spor camiasından bir kişi hakkında kötü laf duymamış olmak da önemli bir referanstır. Sevenlerinin başı saolsun...
Guzel demissin. Sevmiyeni yoktur herhalde. Bilmem Nezih agabey sahada top oynarken gordu mu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Cengiz,
Lefteri pek çok kere seyrettim. Çok beğendiğim bir futbolcuydu Tutulması pek zordu. Bizim Kamil Altan ( o da geçenlerde vefat etti ) Lefterin belalisiydi. Saha içindeki vazifesi Lefteri gölge gibi takip edip, onu kizdirmakti ama, Lefter ona çalımini atınca Kamil delirir, ve tribünler bu olaya çok gülerdi tabii. Bir de Lefterin unutamadığım maclarından biride 3 - 1 lik Macaristan milli macıydi. İki golü defter yazmıştı. Bu da ne demek dersen o zamanın tekerlemelerinden biri de ver Leftere yazsın deftereydi. Onun bilinmeyen başka bir yönü de annesinin Türk olmasıdır. Allah rahmet eylesin
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Lefter 'in annesinin Turk oldugunu bilmiyordum. O zaman neden Yunan milli takimina gol attigina sasirmamak lazim. Gerci katiksiz Rum olsa da atardi ama bizimkiler oynatir mi idi bilmem. Gencligimde Ada da bana bu Lefter iste diye gosterdilerdi. Bir firinin onunde oturmus cay iciyordu.

O 3-1 lik Puskasli efsane Macarlari yendiklerinde cocuktum radyodan dinlemistim (diye saniyordum ama o mac oynandiginda bu dunyada bile degilmisim. Sonradan okudum ve duydum herhalde). Aklimda Metin'in de golu oldugu kaldi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Rıdvan artık FBTV'ye doğru yol almaya başlasada NTV ekranlarından FB borazanlığı yaparken izlemesek. Hakan Şükür'ü eleştiriyor, insanların gözünden antipatik hale gelir, bugünki törende de tepki çekebilirdi diyor. Ne demiş Hakan?

"Trabzonspor, Fenerbahçe ile ligi aynı puanda bitirmiş, şampiyon gibi algılanması gereken bir takım, yani bir nevi o ligin şampiyonudur."

Her hafta programına fenerbahçenin avukatlığını yaparak başlıyor. Ayıp oluyor artık!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hurriyet'dekiler kafayi yemisler FB son saniyede gol atinca.
Manisa 19 Mayıs Stadı'nda oynanan karşılaşmada sarı-lacivertli takıma galibiyeti getiren golleri 55. dakikada Caner Erkin ile 60+5. dakikada Yiğit Gökoğlan (Kendi kalesine) kaydetti.
60+5 ve Yigit Gokoglan? Bunu yazan gotoglan olmali. Heriflerin elleri ayaklai dolasiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Son saniye dedikleri 90+5 in son saniyesi. Iphone da gördum, spor haber bölumunde :-D 5 dakika uzatmislar, bravo uzatmalari dogru oynatmaya basladilar galiba...TR de her maca asgari 5 dakika eklenmesi gerekiyor aslinda, samimiyim bu konuda.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hasan KABZE Ordusporla anlasmis diyorlar.
Orduspor ufak ufak minik Galatasaray olma yolunda...
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kafasi calisan adamlari gorunce seviniyorum. Samsun Gekas denen Yunanli golcuyu almis. Adam bos gecmiyor. Ilk yari Samsun surunuyordu. Hoppaaa diyerek bugun Fener'i de uclemis. Lefter' mezarinda soyle bir yan donmus.

Gekas 32 yasinda imis. Almanya ve Ingilterede de oynamis. Kac para verdiler bilmiyorum ama al iste ekonomik golcu sana. Adam kaprisli filan da olmasa gerek. Gidip Samsun'da canla basla oynuyor. Yarin BJK filan pesine duser.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Samsun'da Gekas gol atinca Zorba'yi caliyorlar. Biz Samsun ile oynayacaksak benim gozum korktu. Adam 5 gol pozisyonuna girip bir penaltidan 3 gol atiyor ve bizim babatorik Necati'yi aliyor. Hoppaaa!

[
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Image

Şike kardeşliğinin delili mi diyordukki, pankartı GENÇ bilmemnelerin hazırladığına dair haberler çıkmaya başladı.

BJK, Demirören adlı karaktersiz salaktan bir an önce kurtulmalı. Güntekin Onay " 3 aydır, BJK başkanlığından başka herşeyle uğraşıyor" dahil ağzına geleni söylerken Rıdvan'ın " Ne oldu Vatandan istifa mı ettin?" demesi çok manidardı.

Yarın berabere kalırlarsa çok makbule geçer ama BJK değil Feneri, Ankaragücünü zor yener şu anki kadrosuyla.
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Şike Operasyonu

Post by Cengiz Akgun »

Derby sozcugunun nasil ciktigindan emin degilim. Futbolda ayni yorenin iki takiminin macina demisler Ingilizler. Amerikada da Kentucky Derby denen bir at kosusu var. En iyi atlarin kosturuldugu bir olay. Bizde de cakma derby'ler aynanip duruyor. Gencligimde boyle seyler filan denmezdi Istanbul'un buyuk takimlari oynarken. Isyanbulspor Sariyer ya da IBB'le bu uc takiminin onuna da derby denmez. AMa TS oynarken derler. Karman corman bir is. Bugun yani Subat 5, 2012'de FB ile BJK karsi karsiya gelecek. Ama bugun Amerikada da onlarin futbol dedikleri olayda Super Bowl adi verilen mevsim sonu sampiyonluk maci var. Adi New York Giants (New York'un Devleri) olup New Jersey'de oynayan takimla Boston'da oynayip NY'dan sonra butun Kuzey Bati eyaletlerinin takimi olan New Englands Patriots (Yeni Ingiltereniz Vatanseverleri) Indinapolis'de kiran kirana giresecekler. Mac Amerikanin Dogu yakasinin saati ile aksamustu 6:30 baslayacak ama TV basina millet oglen 1:30 gececek. Gece 10 kadar senlik var. Evlerde kari kiza yol verirler. Gerci onlarin icinden meraklisi cikabilir ama azdir. Evlerde partiler verilir. erkek erkege icilir yenir sicilir. Beyzbol'u sevmem ve seyretmem ama Amerikan futbolu basit bir oyundur. Yarin oyunun sonuna dogru bakarim. Reklamlarin oyun icindeki bolumunun saniyesi 4-5 milyon civarinda. Yeni reklamfilmleri bugunu bekler. En cafcafli kismi devre arasi olur. Yarin Madonna biriki sarki soyleyecek galiba. Para oluk gibi akar. Yine de oyuncular obur oyunlara gore cok daha az para alirlar. Bir beyzbol ya da basketbol yildizi senede 15 milyon civarinda para goturuken bunlarin en iyisi 5 milyon civarinda para alir. 30 yasinda da hasati cikar o aldig paranin cogunu saglik sorunlarina harcar. Elbette cici oglan denilen QB'ler bu kadar hirpalanmazlar. Hiyari biri diyecegim ama iltifat etmis gibi olacagim bir bilete 16 bin dolar saymis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Re: Şike Operasyonu

Post by Kenan Atak »

Beni de cagirdilar bu aksam bu finali izlemem icin. Buranin insani hakikaten Mert ve senin dedigin gibi cok misafirperver, hayatimda bu kadar misafirperver ve yardimsever insanlar gormedim. Isvecten sonra ilac gibi geldi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Post Reply