Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray, Morientes'le her konuda anlaşmış (ama her konuda), Valencia 5 milyon istiyormuş..

NTV SPOR
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bizim enayilerden iyi para kopariyorlar, bravo dogrusu. Morientes hassas bir oyuncu,
her yer ona iyi gelmiyor, TR asla gelmez.

30 yasinda bir oyuncu icin 5 milyon para birimi...oha derim ben...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Galatasaray'da Morientes sesleri
Dış transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'ın, Valecialı golcü Morientes'i renklerine bağlamaya çalıştığı iddia edildi.

NTVSPOR
Güncelleme: 13:00 TSİ 13 Temmuz 2007 Cuma

Galatasaray, dünyaca ünlü İspanyol golcü Morientes'in peşinde. Takıma bir yıldız daha kazandırmak isteyen Başkan Canaydın ve ekibinin, İspanya'nın Valencia kulübüyle ünlü golcü Morientes için pazarlık masasına oturduğu iddia edildi.

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in Morientes ile prensip anlaşmasına vardığı, 5 milyon EURO bonservis bedeli talep eden Valencia kulübüyle ile görüşmelerin sürdüğü belirtildi.

Valencia ile bonservis konusunda anlaşılırsa, sarı-kırmızılı kulübün Morientes'e imza attırarak dış transferi kapatması bekleniyor.

Valencia ile 2009 yılına kadar sözleşmesi bulunan Morientes, geçen sezon La Liga'da 17 maçta 12 gole imza attı. Şampiyonlar Ligi'nde 9 maçta görev yapan tecrübeli futbolcu 7 gol atma başarısını gösterirken, İspanya Milli Takımı'yla Dünya Kupası elemelerinde de 3 maçta 1 gol kaydetti.

1997-2005 yılları arasında Real Madrid'de sergilediği futbol ve attığı gollerle Avrupa'da adından sıkça bahsettiren Morientes, 1 sezon Monaco'da kiralık, ardından da 1 sezon Liverpool'da forma giymişti. Yıldız futbolcu geçen sezonun başında Liverpool'dan Valencia takımına transfer olmuştu.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

5 milyon Morientes gibi bir adam için gayet uygun bir fiyat ama bizim için bu bile ciddi risk! Masrafını çıkartamaz mı? Bence çıkartır! Geçen hafta toplam 11 bin Lincoln forması satıldığı söylendi. Fiyat 82 lira olduğuna göre baya iyi para demektir. Takımda iyi giderse en kötü 1 yıl içinde Lincoln'ün masrafları forma satışlarından bile çıkabilir! Lincoln alınmasaydı, bu satışlar sözkonusu olurmuydu? Tabiki hayır :D

Dolayısıyla, makul bir ücret karşılığında alınacak yıldız bir futbolcunun masrafıda 'taraftar+yönetim' işbirliğiyle karşılanabilir :)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Last edited by Mehmet Gorgen on Sat Jul 14, 2007 2:06 pm, edited 1 time in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

ATV, Morientes'le ilgili yazılanları son dakika gelişmesi diye duyrdu ama bu sefer şöyle bir değişiklik var: 5 milyon'u biz önermişiz :D
Valencia'nın kararı'nı bekliyormuşuz.. Bu daha mantıklı geldi bana, Morientes için 5 milyon istemeleri biraz garibime gitmişti. Ama olursa, Lincoln'ü bişe gölgede bırakacak lafı gerçekleşmiş olur..
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Yarin da Fenerbahce Morientes icin 5.5 milyon euro teklif eder, arkasindan resmi siteden 'ilgilenmiyoruz' diye aciklama yapar :lol:

Hakan
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Morientes fener'e giderse biz de baptista'yı alırız di mi :lol:

GALATASARAY REAL'İN KAPISINDA!

Forvet arayışlarını sürdüren Galatasaray'ın Real Madrid'in kapısını çaldığı iddia edildi. Lig TV Galatasaray muhabiri Mahri Havadır, sarı kırmızılıların Brezilyalı yıldız Julio Cesar Baptista'yı kiralamak için İspanyol ekibiyle temasa geçtiğini söyledi.

13 Temmuz 2007, 20:32

Lig TV Galatasaray muhabiri Bahri Havadır'ın verdiği haber göre Galatasaray, son olarak Arsenal'de kiralık olarak forma giyen Real Madridli Baptista'ya talip oldu.

Bahri Havadır, Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve yönetici Haldun Üstünel'in Real Madridli yöneticiler ile görüştüğünü ve Baptista'yı 1 yıllığına kiralamak için İspanyol kulübüne teklifte bulunduklarını söyledi. Havadır, ücret konusunda henüz anlaşma sağlanamadığını, bu problemin çözülmesi için girişimlerin sürdüğü belirtti.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gorgen wrote:Morientes fener'e giderse biz de baptista'yı alırız di mi :lol:

Forvet arayışlarını sürdüren Galatasaray'ın Real Madrid'in kapısını çaldığı iddia edildi. Lig TV Galatasaray muhabiri Mahri Havadır, sarı kırmızılıların Brezilyalı yıldız Julio Cesar Baptista'yı kiralamak için İspanyol ekibiyle temasa geçtiğini söyledi.

13 Temmuz 2007, 20:32

Lig TV Galatasaray muhabiri Bahri Havadır'ın verdiği haber göre Galatasaray, son olarak Arsenal'de kiralık olarak forma giyen Real Madridli Baptista'ya talip oldu.

Bahri Havadır, Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin ve yönetici Haldun Üstünel'in Real Madridli yöneticiler ile görüştüğünü ve Baptista'yı 1 yıllığına kiralamak için İspanyol kulübüne teklifte bulunduklarını söyledi. Havadır, ücret konusunda henüz anlaşma sağlanamadığını, bu problemin çözülmesi için girişimlerin sürdüğü belirtti.
Mehmet sen daha iyi bilirsin, Baptista sanki tam forvet degilmis gibime geliyor, yani daha cok forvet arkasi hatta orta saha oynamis gibi Arsenal'de. Su anki Copa America turnuvasindaki Brezilya takiminda galiba ama orda ne mevkide oynadi bilmiyorum. Senin bir fikrin var mi? Tabii haberin ne kadar dogru oldugunu bilmiyoruz ...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

baptista real'e gelmeden sevilla'da santrafor oynadı. Ama brezilya'da geçmişte orta saha oynadığını duydum. Sevilla'dayken çok beğenirdim. Maşallah yapılı.

Real madrid de ise forvette başlayıp orta sahda da oynadı ama malesef 2 senedir(Arsenal de dahil) pek birşey yapamadı.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Baptista'yi keske satin alabilsek. Benim de cok begendigim bir futbolcu. 1 sene kiralariz tadi damagimiz da kalir.
Acaba bu yeni bulunan sponsor acik cek falan mi verdi bizim yonetime :?:
Isimler Kuranyi ve Baptista gibi olunca dusunmeden edemiyorum. :shock:
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mehmet Gorgen wrote:baptista real'e gelmeden sevilla'da santrafor oynadı. Ama brezilya'da geçmişte orta saha oynadığını duydum. Sevilla'dayken çok beğenirdim. Maşallah yapılı.

Real madrid de ise forvette başlayıp orta sahda da oynadı ama malesef 2 senedir(Arsenal de dahil) pek birşey yapamadı.
Sao Paolo da iken seyrederdim bu adami - o zamanlar defansif orta saha gibi oynardi ama cok ileri cikardi - hem ayagi hem de kafasi ile zimba gibi vururdu...

Bir ara Murat Gokcigdem benden begendigim Latin oyuncularin bir listesini istemisti o zamanlar Brezilya ve Arjantin liglerini takip ettigim icin --- Julio Baptista o listenin baslarinda idi.

Sevilla'ya gittigi zaman takip etmeyi surdurdum - maclari seyretmedim ama her mac ne yapmis merak edip bakiyordum - bir ara her mac gol atiyordu - Wikipedia'dan baktim Sevilla'da 68 macta 42 gol atmis - La Liga icin muthis bir oran. Julio Baptista'yi forvet olarak gozumde canlandirdigim zaman Necati-Nihat karisimi ama onlarin bir gomlek yukarisi bir adam dusunuyorum... Benim ozel ilgim olan bir oyuncu - GS'a gelirse sevinirim ama bana Morientes olacak gibi geliyor... ne de olsa Gorgen ruyasin da gormus :wink:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote:Morientes fener'e giderse biz de baptista'yı alırız di mi :lol:

...
Aman dikkat etsinler o kapida beklerken gune$ carpiyor ve feleklerini 4a$iriyorlar. gecen sefer ifah etmedilerdi. Ozhan bey pek bilir o kapiyi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Mehmet Gorgen wrote:baptista real'e gelmeden sevilla'da santrafor oynadı. Ama brezilya'da geçmişte orta saha oynadığını duydum. Sevilla'dayken çok beğenirdim. Maşallah yapılı.

Sao Paolo da iken seyrederdim bu adami - o zamanlar defansif orta saha gibi oynardi ama cok ileri cikardi - hem ayagi hem de kafasi ile zimba gibi vururdu...

Bir ara Murat Gokcigdem benden begendigim Latin oyuncularin bir listesini istemisti o zamanlar Brezilya ve Arjantin liglerini takip ettigim icin --- Julio Baptista o listenin baslarinda idi.

Sevilla'ya gittigi zaman takip etmeyi surdurdum - maclari seyretmedim ama her mac ne yapmis merak edip bakiyordum - bir ara her mac gol atiyordu - Wikipedia'dan baktim Sevilla'da 68 macta 42 gol atmis - La Liga icin muthis bir oran. Julio Baptista'yi forvet olarak gozumde canlandirdigim zaman Necati-Nihat karisimi ama onlarin bir gomlek yukarisi bir adam dusunuyorum... Benim ozel ilgim olan bir oyuncu - GS'a gelirse sevinirim ama bana Morientes olacak gibi geliyor... ne de olsa Gorgen ruyasin da gormus :wink:
Bu yorumlara katiliyorum. Cok saglam yapili, buldozer gibi gecip giden, golunu atan, hem savunma hem ofans oynayabilen orta saha oyuncusu aslinda Baptista. Real 2 sene once 20 milyon Euro bonservis verdi ama verim alamadi. Sol kanatta orta sahada oynatti. Arsenal'e gitti, orada da gollerini atmaya devam etti ama Arsenne hoca da tam anlamiyla verim alamadi. Adriano gibi forvet oynamak mi yaramiyor ya da orta sahada oynayinca gol beklentilerini karsiyalamamasi, rakamlari tutturamamasi mi yaramiyor emin degilim.

Turkiye liginin cok ustunde bir futbolcu. Genc. Zaten bonservis bedeli de bunu gosteriyor. Lincoln transferinden cok daha buyuk bir transfer olur.

Mehmet'cigimin ruyasini bilemem ama bana bu Morientes'den daha olur bir transfer gibi geliyor. 5 milyona satmazlar Morientes'i. Bir 5 M daha bonservis veremez GS. Ustune maasini da ekleyince, 10-12 Milyonluk transfer oluyor cunku. Bir senelik Baptista'yi kiralamanin maliyeti ise en fazla 4-5 milyon olur. Turkiye'ye gelmek ister mi onu bilmem.

Carlos amcanin yuzu hurmetine gelir belki...

Bu sene ama ne oluyor zaten ben de anlamis degilim. Baptista, Morientes kaptirmis gidiyoruz. Hayirlisi...

Ozan Ersoy
Locked