Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Murat Gokcigdem wrote:Alman çalıştırıcı, transferlerle ilgili yorum yapmak istemediğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
...
Bir soru üzerine, yeni bir yabancı oyuncu alabilmeleri için Carrusca ya da başka bir yabancı oyuncunun sözleşmesinin sonlandırılması gerektiğini ifade eden Feldkamp, "Ama şu an öyle bir durum söz konusu değil.
LigTV haberine bakilirsa, Blackburn'den McCarthy imis bizim forvet adayi. Premier Lig'de 18 gol atan adami, alabilmek veya dedikleri gibi alternatif olarak kiralayabilmek icin bile, neler yapmalari gerekecek bilmiyorum (Resim, PL profil sayfasina linkli).
Image

Websitelerinde asmasalar da, haber bultenlerinde soyledikleri bir haber de biraz canimi sikti. Ne Aykut, ne de Orkun herhalde Kalli'nin gozune girebilmis ki, bir de kaleci istemis bizim TD, ve guya bizimkiler Bolton'un kalecisi JAASKELAINEN ile ilgileniyorlarmis:
Image
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kaleci haberine inanmak istemiyorum. Orkun yokken kaleci istemeyen hoca, fikir değiştirmek için biraz geç kalmış olur :D
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

reuters'e göre Blackburn rovers Santa cruz'u yaklaşık 6 milyon euro'ya transfer etmiş.

Bunun yanında Baptista'da Villareal'e transfer olmak üzere.

avusturyada rapid vien de oynayan 18 yaşındaki Veli Kavlak için Hertha berlin 4 milyon euro önermiş.

Sao paolo'nun sağ beki (aynı zamanda orta sahanın sağında da oynuyor) Ilsinho'yu Shaktar donetks takımı 8,5 milyon dolara transfer temiş. Bu oyuncu benim transfer listemde yer alıyordu.

Morientes'in kallstrom + birmiktar para karşılığında lyon'a transferi gündemde. Bugünkü inter- valencia maçında morientes yoktu.Arabistan'a transfer olacağı söylenen figo'da bugün inter'de sahadaydı.

"Santa Cruz completes move from Bayern to Blackburn
LONDON, July 28 (Reuters) - Blackburn Rovers have signed striker Roque Santa Cruz from Bayern Munich, the English Premier League club announced on their Web site on Saturday.
The 25-year-old Paraguay international has agreed a four-year deal at Ewood Park with Rovers boss Mark Hughes quoted on the site (www.roverspremiumtv.co.uk) saying: "He is a young player, an international with a good reputation.
"The good thing from our point of view is that his fitness levels are fine as he has been playing for Paraguay in the Copa America."
German media reports said Blackburn had paid 3.5 million pounds ($7.12m) for the striker.
During his eight years with Bayern, Santa Cruz won the Champions League, five Bundesliga titles, four German Cups and a World Club Cup winner's medal.
He scored 31 goals in 155 league appearances for Bayern and joins a club with a plethora of strikers including Benni McCarthy, Jason Roberts, Matt Derbyshire and new signing Marco Rigters.
Santa Cruz has slipped down the pecking order at Bayern, who added three strikers in the close season including Italy's Luca Toni and Miroslav Klose from Werder Bremen"
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Lig TV anons yapiyor GS Sili'li Souza ile anlasti diye. Kimdir bilmem ama bir transfer donemini de sacmalamadan kapatabiliriz umuyorum.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ali Gursel wrote:Lig TV anons yapiyor GS Sili'li Souza ile anlasti diye. Kimdir bilmem ama bir transfer donemini de sacmalamadan kapatabiliriz umuyorum.
Şili milli takımı yakın zamanda maçlar oynadı, takip etmişi olanlar vardır :)
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Suazo ümit karanvari bir oyuncu. Maşallah çok kuvvetli.

Fakat bu oyuncuyu alırsak başımız derde girecek.

Bu oyuncu yaklkaşık 1 ay önce meksika takımlarından Monterrey ile anlaşma imzaladı. Takımının A.B.D yaptığı hazırlık maçlarınında oynayan Suzao burada goller attı.

Monterrey takımı colo colo takımına suzao için ilk ödemeyei yapmasına rağmen suazo'nun bonservisini Colo colo takımı meksika federasyonuna göndermemiş. Sanırım colo colo bu arada suzao için daha cazip teklifler aldığından bu yola gitti.

Monterrey kulünü yönetimi dün açıklama yapmış eğer 1-2 güne kadar MEKSİKA federasyunaona belgeleri yollamazlarsa Fifa'ya başvuracağız demişler.

Yani colo colo bize satsa bile, bu oyuncu bize gelir mi bir soru? Oyuncunun da geldiğini farzedelim. Aynı anda iki takıma imza atan oyuncuya fifa enaz 1 sene ceza veriyor.Dolayısıyla bence yol yakınken Suazo'nun peşini bırakalım.
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Necati'nin Hamburg SV ile anlastigi soyleniyor - acaba bonservisi karsiliginda Sloven milli sag bek/acik Miso Brecko istenebilir mi?
Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

Bir gurbetci olarak ben olayi alman basinindan takip etmeye calistim..2 gün öncesine kadar böyle bi haber cikmadi..sonra türk medyasini kaynak göstererek ufak ufak haberler atildi..dün ise Hamburgun menajeri Beiersdorfer bu transferi yalanladi..
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Cihan Serbetcioglu wrote:Bir gurbetci olarak ben olayi alman basinindan takip etmeye calistim..2 gün öncesine kadar böyle bi haber cikmadi..sonra türk medyasini kaynak göstererek ufak ufak haberler atildi..dün ise Hamburgun menajeri Beiersdorfer bu transferi yalanladi..
dun televole'de A.Madrid ve R.Betis'ten menajerler vasitasiyla teklifler geldigini soyledi canli yayinda...

öte yandan, ismi hergecen gün bir muammaya dönüşen bomba santrafor, Heerenveen'li Afonso Alves olabilir mi diye dusunmeye basladim... Stuttgart istedigi zaman belirlenen bonservis 9-10 milyon euro idi.. aslinda alinmasi soz konusu olsa cok iyi olurdu.... 26 yasinda ve hem hareketli, hem son vurus hemde frikiklerde cok basarili... gecen sene 34 gol atti, gerci hollanda ligi avrupada daha az defans futbolu oynanan bir ulkedir ancak yine de oyuncunun gol vuruslari ve yetenegi yadsinamaz... asagidaki linkten oyuncunun gecen sene attigi tum golleri gorebilirsiniz..

http://www.youtube.com/watch?v=acgQCf5dyBA
Last edited by Ercan Arslan on Mon Jul 30, 2007 2:58 pm, edited 1 time in total.
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Ercan , Müthiş bir adam diyebilirim...Bencede büyük ölçüde ilgilenilen isim ALVES ...
Cihan Serbetcioglu

Post by Cihan Serbetcioglu »

evet yöneticilerin basinda adi cikmayan ama Lincolnu gölgede birakacak transfer Alfonso Alves olabilir..

Dha nin haberine göre Baptista ve Crespo gündemde...Baptista bu tek santrforlu sisteme uymaz..Linderothun yaninda süper olur cift ön liberoda..
Crespo ise hayal ürünü oldugunu düsünüyorum..Crespoyla ilgilenilseydi Morientes suan idmanda olurdu cünkü Morientesin yasinin 31 olmasi transferden caydirdi..
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

Baptista, cift santraforlu sistemde, yardimci forvet olarak basarili biri, hatta ortasaha da oynar.. ancak, Kalli'nin oynattigi son 2 mac onun diamond (4-2-3-1) dizilisi uzerinde durdugunu gosteriyor ki bu durumda ileride ayagina geleni gol yapan biri lazim... bu acidan Afonso Alves en ideali.. tabii kolay bir transer degil ancak, aradigimiz adam tipine uyuyor.. 1,5 ay once skysports'ta cikan habere şu linkten ulasabilirsiniz..

http://home.skysports.com/list.aspx?hli ... 69&cpid=22

sanirim halen bu rakami aranilan forvet icin gozden cikarmis durumdayiz..
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Sponsor konusunda da uğraşılıyor olabilinir..Çünkü bence artık alacağımız oyuncu bellidir...Parasal sorunlar çözülmeye çalışılıyordur büyük ihitimalle diye düşünüyorum..
Ercan Arslan

Post by Ercan Arslan »

problem şu ki, Heerenveen elindeki en iyi forvetleri arka arkaya satar mi.. Huntelaar'dan 9 milyon almislardi.. bu sene yine kaliteli bir yedek Ugur Yildirim Antep'e geldi... belkide Avrupa'da oynamayi cok isteyen Necati'yi verip bir miktar indirim alarak bu adami almak mumkun olabilir... cunku Afonso Alves'in de seneye ayni patlamayi yapip yapamayacagi belli degil... satisi icin ideal bir dönem..bir ara T.Henry'nin yerine Arsenal'e dusunuldugu, bir arada Chelsea'ye gidecegi soylendi ancak onlarda bedava Pizarro'yu tercih ettiler.. suanda talep yok gibi duruyor.. ismi basinda gundeme gelmemis birini alacagiz sözüne de uyuyor... zaten ismi gundeme gelmemis 1-2 isim kaldi..Emile Heskey'de bunlardan biri..
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Su bizim Malmö takiminda ve daha önce Örgryte takiminda oynayan Alves mi?
Gölgede birakacak adam??! :D Isvec'ten tanirim, sakin ola ki milyonlari saymasinlar
bu herife...
Locked