Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Beyin verdiği linkte bu maçtan da kısaca bahsediyorlar. İsrail takımına transfer ihtimalinden bahsederken bu maçtan dem vuruluyorsa, Belçikada da spor basınının diğer ülkelerden fazla farklı olamayacağını düşünerek,yazılanların anlamasamda, onların mantığı 'ezeli rakibine 4-0 yenilen hoca kovulur' şeklindedir heralde demek istedim.. Ki bizim böyle şeyleri çoktan tecrübe edip aştığımızı bilemezler tabi :)
Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ismail Gezer wrote:Ezeli rakibine 4-0' yenilen takımın hocasını kovarlar mantığıyla düşünüyorlar heralde..
(Birisi de boyle desin diye, "orta" olarak mi yazmistin bu mesajini bilmiyorum ama, ben demis olayim): 96-97'de yapmamistik o isi ama, bakalim bu sefer n'olacak?

Ben sahsen, yerine daha iyi/uyumlu birini getirebileceklerine inanmadigim icin, ankette de kalsin demistim...
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

TRANSFER YALANLARI DURMADAN DEVAM EDİYORMUŞ..

RUİ COSTA RÜYASI İÇİN:
http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?ex ... d=15&aid=3

BOSKO BALABAN YALANI İÇİN:
http://www.milliyet.com.tr/2006/05/06/spor/spo03.html
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sezgin, G.Saray'da

Galatasaray Genel Menajerliği'ne önümüzdeki sezon Adnan Sezgin getiriliyor. Başkan yardımcısı Adnan Polat'ın her konuda anlaşıp, el sıkıştığı Sezgin önümüzdeki dönemde Adnan Polat ve Ali Gürsoy'la birlikte futbol şubesinden sorumlu olacak.
FOTOMAÇ

Yönetici transferinede başladık galiba..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Telegol bugün sabaha kadar sürecek gibi.. İzlemedim gerçi, saat 03:30, transfer haberi veriyorlar: Fener 100. yıl için Hasan Şaş ve Fatih Tekke'yi almak istiyormuş, kaynak Devrim Zengin, herkimse artık!

Yuh yani bu kadar uydurma haber olamaz! Programdakiler bunun saçma olduğunu söylediler ama spiker haberi savunuyor, böyle haberler normal diyor falan filan..

Ne bu futbolcular fenere gider, nede fener bu futbolcuları almaya kalkar!
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Son bir haftadir idmanlarda 19 yasinda Bernard adinda bir Kamerunlu deneniyor. BU futbolcu hakkinda bilgisi olan var mi?
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Transferde nabız yoklanıyor

Galatasaray'ın, Bursaspor’lu Ömer Barış Aysan ile Sivasspor’lu Hayrettin Yerlikaya için resmi teklifler yaptığı ileri sürüldü

Sezonun finalinin yaklaşmasıyla birlikte Sarı-Kırmızılı ekibin yurtiçi transferlerine yönelik çalışmaları da hız kazandı. Daha önce alınan prensip kararı gereği, lig bitmeden herhangi bir transfer faaliyetine girişmeyi düşünmeyen yönetimin, Anadolu kulüplerinin nabzını yokladığı ifade edildi. Cim Bom’un, yeniden Süper Lig’e yükselmeyi garantileyen Bursaspor’un sağ kanat oyuncusu Ömer Barış Aysan ile Sivasspor’un sol kanat savunmacısı Hayrettin Yerlikaya için resmi teklifler yaptığı ileri sürüldü.
http://www.e-kolay.net/fanatik/Futbol/G ... rID=381625
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bernard bombası
G.Saray, Kamerunlu Bernard’ı deniyor. 19 yaşındaki futbolcuyu dünden itibaren idmanlara çıkaran sarı-kırmızılılarda antrenör Erdal Keser, genç futbolcu için, “Büyük yetenek” yorumunu yaptı. Bernard’ı G.Saray’a vatandaşı Song’un tavsiye ettiği öğrenildi.(türkiye)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Beşiktaş'ta bir efsane bitiyor

Beşiktaş Yönetimi, Sergen Yalçın için kararını verdi, yollarını ayırdı. 2. Başkan Murat Aksu ile Genel Sekreter Kenan Öner, dün tecrübeli futbolcuyla görüşerek önce jübile önerdi. Ancak kabul etmeyince serbest bırakılmasına karar verildi.
Alt yapıdan yetişip, İstanbul, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzon formalarını da giyen, Lucescu ile birlikte yeniden Kartal'a dönen Sergen bu kararı olgunlukla karşıladı. Süper solak, "Kimseye kırgın değilim. Bu dünyanın sonu da değil. Bir yıl daha forma giyeceğim. Yurt içi ve yurt dışından gelen teklifleri değerlendireceğim" dedi. Sergen'i Tigana'nın istemediği vurgulandı.
Milliyet

Bence sergen hıyarı hala iş yapar:) Fiyatı uygun olursa alınsın bence, çok ciddiyim :)
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Beşiktaş'ta bir efsane bitiyor

Beşiktaş Yönetimi, Sergen Yalçın için kararını verdi, yollarını ayırdı. 2. Başkan Murat Aksu ile Genel Sekreter Kenan Öner, dün tecrübeli futbolcuyla görüşerek önce jübile önerdi. Ancak kabul etmeyince serbest bırakılmasına karar verildi.
Alt yapıdan yetişip, İstanbul, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzon formalarını da giyen, Lucescu ile birlikte yeniden Kartal'a dönen Sergen bu kararı olgunlukla karşıladı. Süper solak, "Kimseye kırgın değilim. Bu dünyanın sonu da değil. Bir yıl daha forma giyeceğim. Yurt içi ve yurt dışından gelen teklifleri değerlendireceğim" dedi. Sergen'i Tigana'nın istemediği vurgulandı.
Milliyet

Bence sergen hıyarı hala iş yapar:) Fiyatı uygun olursa alınsın bence, çok ciddiyim :)
Yurt di$indan? At yari$cilarindan teklif bekliyor olsa gerek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cimbom'un ilk transfer bombası Erkan Özbey

G.Saray, G.Birliği'nin başarılı savunma oyuncusu Erkan Özbey ile her konuda anlaştı. Tecrübeli oyuncu, "G.Saray çocukluğumun aşkıydı. Çok mutluyum" şeklinde konuştu.

Bu yıl transfer çalışmalarına erken başlayan G.Saray, G.Birliği'nin savunma oyuncusu Erkan Özbey'in işini bitirdi. 28 yaşındaki futbolcuyla her konuda anlaşan Galatasaray yönetiminin sezon sonunda resmi imzayı attıracağı öğrenildi. Kariyerini sarı-kırmızılı kulüpte devam ettirmek istediğini belirten Erkan, "Geçtiğimiz yıllarda da G.Saray'a gelecektim ama hep pürüz çıktı. Çok mutluyum. Babam koyu G.Saraylı'dır. Ben de çocukluğumdan beri G.Saray'ı tutarım. Geçtiğimiz yıl Sami Yen'de attığım golle tuttuğum takımı şampiyonluktan etmiştim. Çok
üzülmüştüm ama profesyonellik böyle bir şey. Umarım önümüzdeki yıl sarı-kırmızılı forma altında önemli başarılara imza atarız" dedi. Karabükspor'da parlayan Erkan, oradan Bursaspor'a transfer olmuş ve 5 yıl yeşil-beyazlı formayı giymişti. Tecrübeli savunmacı son 3 sezondur ise Gençlerbirliği için ter döktü. Erkan, savunmanın göbeğinde ve sağında görev yapabiliyor.
YAŞAR YALÇIN

http://www.sabah.com.tr/spo125.html
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yanlış hatırlamıyorsam Gençlerbirliğinin UEFA maceralarında savunmada başarılı bir performansı vardı. Üstelik Ersun her zamanki 3'lü savunmasını bu maçlarda 4'lüye çeviriyordu.. Erkan Özbey hayırlı uğurlu olsun diyorum..
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Kayserispor onumuzdeki sezon icin, Real Zaragoza da ve Paraguay Milli takımında sol kanat defans oyuncusu olarak oynayan Delio Toledo yu transfer etti.
http://www.realzaragoza.com/r2z/paginas/equipo.php

30 yasında, tecrubeli, 1.80 boyunda. Paraguay ı bircok futbolsever gibi unlu kalecileri Chilaveret sayesinde seyir ettik. Iyi defans yapan bir ekiptiler. Delio Toledo yu FIFA 2006 da izleyebilecegiz.

Kayseri ye tebrikler. Ispanya liginde oynayan, tecrubeli, takımlarına katkı yapacak iyi bir tranfer yaptılar.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Erkan'a 'kal' ısrarı!

Gençlerbirliği Genel Menajeri Cem Onuk, Galatasaray'la her konuda anlaşmaya varan Erkan Özbey'i bırakmak istemediklerini açıkladı. Üç sezondur formasını giydiği Gençlerbirliği ile sözleşmesi sona eren Erkan'a düşünmesi için iki gün süre verdiklerini söyleyen Onuk, "Erkan'ın menajeri ile görüştük. Kendisiyle yeniden anlaşmak istiyoruz ve uygun bir teklifte bulunduk. Benim tahminim Erkan bizimle yeniden analaşacak. Çünkü Galatasaray'ın teklif ettiği rakamla bizimki arasında fazla bir fark yok" dedi. Onuk, kaleci Gökhan ile de yüzde 90
anlaşma sağlandığını sözlerine ekledi. Karabükspor'da kendini gösteren 28 yaşındaki savunma oyuncusu Erkan, 5 yıl Bursaspor'da oynadıktan sonra 3 yıldır formasını giydiği G.Birliği'ne geldi.

ALİ ERDOĞAN

Sabah
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerbahçe altyapısından yetişen Rizesporlu Fahri Tatan resmen Beşiktaşlı olmuş. İlk sözleride şöyl
e: "Küçüklüğümden beri Beşiktaşı tutuğumu herkes bilir" :)
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Vedat REIS'den haber var, bosta kalmis. Baskan Emre'nin yanina al. :lol:

Vatan'dan

"Ebru Destan bir süre önce büyük aşk yaşadığı futbolcu Vedat İnceefe'yle yollarını ayırmıştı. Gerekçesi ise Vedat'ın aşırı kıskançlığı... İkili 'arkadaşça' görüşmeyi sürdürüyordu. Ancak ayrılığa dayanamayan Vedat, önceki gece Destan'a bir sürpriz yaptı. Şarkıcının evini güllerle donatıp evlenme teklif etti. Destan ise "Benim önümde parlak bir gelecek var. Mesleğimde ilerlemek istiyorum. Evlilik buna engel olur" diyerek geri çevirdi."
Post Reply