32. Hafta: GS-A.Spor: 4-0 (Ilic(2), Hakan, H. Kabze)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Daha Denizli maci var belli olmaz bu isler. Can pazari ne de olsa.
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Cevap çok basti, "Eric Gerets"... Kaybetmemesi gereken tüm puanları kaybedip yılın en önemli maçınca fantezi yaptı.. Bu senen Aydın'ı Ferhat'ı Uğur'u oynatırken doğruyu seçti ama Gemiyi limana getiremedi. Trabzon'dan galibiyet beklemek zaten ayrı bir fantezi idi çünkü şansın bugün FB'den yana olduğuda bir gerçekti.. Benim umudum seneye Şampiyonlar ligine yani ait olduğumuz yere geri dönmek. Bunu başarırsak bu sene başımıza gelen felaketleri unuturuz. Eric Gerets'le devam etmek ise bana sorarsanız riskli bir seçim..

Saygılar ve umut dolu günler herkese
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

Gerets'i gönderip yerine getirecek açıkçası kimse yok, ama kafası çalışan maç içi taktik değiştirecek zeka ve beceride birinide bulmak gerekiyor. Bugün maç 1-0 Trabzon lehineyken 2. yarı başında defansı biraz sağlamlaştırıp yattara2yı alamayan Halilhodziç'te o tabiri caizse "kabız" TD lere bir örnektir. İnanın buradan başta Ozan Ersoy arkadaşımız dahil birçok kişinin Gerets'de yada bu Halilhodziç tarzı adamlardan daha iyi TD lik yapacağına eminim. Bu sene şampiyonluğu kim kazansa kazansın bu antipatiklerden (Kerem çok doğru bir tespit) daha iyi olacaktı. Burada yazan FB li arkadaşlardan özür dilerim ama camiaları ve taraftar profilleri çok antipatik. GS nin nefretinini büyük bir kısmının FB'yi yenememe veya kompleks olduğunu düşünüyorlar ama asıl olan bu kulübün sergilediği profesyonel ve centilmen dışı hareketler, bundan 10-15 sene önce Fb li dostların Neuchatel maçında bizleri desteklediği bizlerin FB nin avrupa maçlarında stada gittimiğiz günleri bilirim, o zaman yine kızdırma rekabet vardı ama bir yerde olayın espirisi neşesi başkaydı. Şimdi sadece ne olursa olsun FB nin yenilmesini isteyen bir taraftar haline geldik. Şimdi sormak lazım bu durumu kimler yarattı bundan kim ne kadar kar sağlıyor..
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

İliç'in oyununu gördükten sonra,keşke Hasan,Rize maçında sarıyı görüp oynamasaydı Fener maçında diyesi geliyor insanın..

Şu açık ki,Hasan ve İliç iki önemli lüksü Galatasaray'ın..Ve yeri geldiğinde iki lüksü birden zor kaldırıyor bu takım.. :!:
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Florya da PAF macından baslayıp ASY deki maratonu tamamlayıp eve dondum. PAF larda ilk yarıyı 2-1 yenik kapatmıstık. Kaleci cok kotu goller yedi. Ozgurcan ise konsantrasyon eksikligi yuzunden atacagı topları ya kaleciye ya da dısarı attı. Ikinci yarı PAF lar Cafercan nın biri penaltıdan iki golu ile 3-2 one gectiler. Bu arada hakem bir nizami golu 2-1yenik iken yedi. 2. yarı Ozgurcan altıpas icinde iki, toplam dort pozisyonu gole ceviremedi ve TD Suat Kaya tarafından oyundan alındı. Gununda degildi, bu adamlar robot degil. PAF larda oynayan butun kadroyu alınlarından opuyorum. Bu kadar zevk ile seyir ettigim ve takip ettigim ikinci bir takım yok! 85. dk da ASY yetismek uzere Florya dan ayrıldım. PAF ları skor ustunlugu elde etmeden stress altında performanslarını gormek iyi oldu. Bir ara 6-8 dakikalık bir surec paniklediler. Ama 2. yarı oyun genelinde oyunu kanatlara tasıdılar ve baskılı oynadılar.

Gelelim ASY e. Mac baslamadan once bir dakikalık saygı durusunda gene anıranlar oldu. Hic surpriz degil. Ben Ahmet Comert te GS basketbol macı oncesi Sevgili Turgay Vardar icin yapılan saygı durusunda gulen, anıran, birbirine laf ile satasan GS taraftarı gordum. (O mactan sonra GS ın basketbol maclarına gitmiyorum.) ASY deki saygı durusu oncesi, suresi ve sonrasında Istanbul Valisi istifa ya cagrıldı.

Kapalıda elimizden geldigince bagırdık. TS daki skora kilitlenmis taraftar toplulugu 3-1 den sonra sustu. 3-2 ile kaynastık. Bunca senedir GS ın maclarını seyir ettim; hicbir zaman taraftarın kendisi icin degil GS oyuncusu icin sampiyonlugu bu kadar istedigi bir mac gormedim. 80 dk. da ben dayanamadım cıktım. Ugur ve Ferhat sakat degillerdi. Oynamadılar. Bu mantalite ile gencleri harcarmıyız, kaybedermiyiz; bence degil cunku kendilerini cok iyi yetistirdiklerini ve iyi bir profesyonel olduklarını gozlemliyorum. Ama bu gencler bu sekilde kazanılmaz. Hem Ugur hem Ferhat bu macta ilk onbirde baslamaları gerekirdi. Cok yazık.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ikinci golun goruntuleri, galatasaray.com'dan alinti. Tribunleri bu sene hic bu kadar dolu gormemistim. Demek ki yumurta kapiya dayaninca tribunler doluyormus.

Image

Image

Image

Image
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Kara wrote:Daha Denizli maci var belli olmaz bu isler. Can pazari ne de olsa.
Denizliden sonra pazar Nigde imi$. Amerikalilarin bir lafi vardir. "Too little too late" diye. Gerets ve GS'li futbolcularve onlar gibi daha lig bitmedi diyenler icin "cok kucuk cokta gec" diyerek geciniz diyelim.

Bugunde burada yoktum. TS'a bazilarinizi heyecenlandirdigi icin te$ekkur etmek lazim. FB'ye selam eglenceye de devam. Onlara sevda yollari bize de dumdum kur$unlari diyerek Kayahan'i hatirlayalim $ampiyonluk yolunda.

Artik pek fazla debelenmeyin derim. Bana da o ne idugu belirsiz deyim olan "enseyi kararatmayalim" diyenleriniz vardir. Ben ise doktor ne yerse yesin demi$ diyorum. Elbette bu laflari Murat Kara'ya saydirmadim. Ama madem o demi$ ona rastgeldi.

Bu arada oyle ya da boyle FB'yi tebrik etmek lazim. Cok guzel hani boyle staratesi olan uzun menzilli atletler gibi son donu$te ataga kalkmasini cok iyi biliyorlar. Bu da heyecan katiyor i$e.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Cengiz bu lafi iyimserlikten soylemedim. Daha keyif yapacak iki hafta var. Futbolcular her sey bitti diye dusunse bayar bu iki hafta. Boyle heyecanli bir kac hafta ayarlayabilmek icin koca bir lig oynandi. Simdi bu iki haftanin heyecaninin uzerine limon sikmak olmaz. Ozellikle BJK, FB'yi alt ederse kupa finalinde, BJK-GS macindan ben final havasi filan bekliyorum yine.

Ote yandan sampiyon olma olasiligi sifir da degil. Belki yuzde 5 hadi bilemedin yuzde 10. (Zaten sampiyonluk cok da matah birsey de degilmis artik. Bu SL muhabbeti isin icine limon suyu katiyor.) O nedenle kalan maclardan keyif almaktan ve olmayacak olaylarin olmasini beklemekten (Manisa maci gibi) baska caremiz yok.

TS-FB macinin son 15 dakikasina yetistim. FB, GS macindaki havasindan cok uzak gorundu. 3.golu atip rehavete kapiliverdi ve 1 dakika sonra 2.golu yedi. Belli ki onlar da bizden cok farkli degiller: yorgun, stresli ve romantik.

Denizli bir sezonda cuval dolusu gol yedigi FB'yi artik ogrenmistir birazcik. 3 kere oynadilar. Dusme korkusuna, FB'nin yenildigi her maci didik didik edeceklerinden eminin. Gerci baslarinda TD olarak yenilgiyi dunden kabul eden bir zat koymuslar ama yine de o macin sekli belli olmaz diyelim. Bu saatten sonra diyecek baska bir sey kalmadi cunku.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yahu gerçekten, Lig bitti bitecek biraz daha heyecanlansak ne kaybederiz! En kötü ihtimalle aynı puanla ikinci olalım!
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

*Maca gittim. Yagmurlu havaya agmen tribunler doluya yakin idi.
''Vali istifa'' diyede bagirdilar.
Macin basindaki ''yenilsende yensende '' tezahurati
sevmedim. Bu tezahuratin 90 dakika bitiminde yapilmasi uygun. Mac öncesi
veya mac icinde yapilmasini yanlis buluyorum.

*Ankarasporun mac basladiginda toplanipta uzun uzun galibiyet yemini etmeleri biraz antipatik oldu. Sanki CL kupa finali.
Cok renksiz bir takim. Brezilyalilari seri ama cok daginik.
Ersen Martin agirlasmis. Cok duz bir takim.
Belki kafamiz obur mactaydi dikkat edemedik
ama renksiz , kisiliksiz bir takim gibi geldi bana.
Bu arada Giray Bulakin adam adama taktigi
GS'nin ekmegine yag surdu.
Sas oynamadi diye bunu yapmis olabilir
ama ben daha Sami Yene gelipte
adam adam oynamis ve 3 ten asagi gol yemis takim hatirlamiyorum.
Gol pozisyonu bile hatirlamiyorum.
Yalniz oyunu cirkinlestirmediler.

*Biraz macin skoruna gore eyyamcilik yapsa ve sertlige izin versede
Yunus Yildirimi begeniyorum.

*Dun sahanin yildizi Hakan Sukurdu.
Ilk golde frikik oncesi Ergune attirmasi,
yanina gidip birseyler anlatmasi,
sonra ceza sahasina gitmesi, Ergununde onun kafasina topu yollayip
donen topu Ilicin gol yapmasi bana Haginin
topun basina gidip ilk once teorik aciklama, sonra tatbiki gol frikiklerini hatirlatti. Ankaraspor o an bitti.
Pres yapmasi, oyunu idaresi falan cok iyiydi.
Fakat 2. yarida Trabzondan gelen kotu haberin moral bozuklugu ile cok kotu bir gol kacirdi.
Dun sahanin dayanillmazi , son 7-8 mactir oldugu gibi Necati idi.
Biraz istekli olsa gol krali bile olabilirdi.
Mukavelesi olmasina ragmen kafasinda GS'yi bitirmis gibi.
Artik butun fundemental eksigine ragmen KAbzenin oynamasi lazim.
FB 5 milyon dolari getirsin, verelim gitsin Necatiyi..
İlic bir baska iyi idi. GS'de akliyla oynayan ender adamlardan biri idi.
Defansa cok is dusmedi.
Ergun ataga iyi katildi.
Aydin idare etti fakat Sabri ile baslanmasi daha iyi olurdu.
İlk 2 gole kadar saldirdi. Trabzonun golu geldi, skoru korudular.
2. yari FB'nin golleri geldi, bu seferde kendi zevkleri icin oynayip
2 gol daha attilar.
Bu arada her 10 kisiye 1 radyo, 2-3 cep telefonu servisi dusuyordu.
Bir suru insanda ikinci yari fuayede FB macini seyretti. Boyle acayip bir mac.

Acikcasi FB yenikken bile sevinemedim,
icimde kotu bir his vardi. Nitekim yenildiler.
TS'nin futbol kulturune ve stiline uymayan Vahid'ten umudum yoktu.

HERSEYE RAGMEN ENSEYI KARARTMAYIN.
2 HAFTA DAHA VAR, BJK'YI YENELIM, BEN INANIYORUM.
PARKEN'DE SAHAYA CIKARKEN
BUNDAN DAHA AZ IHTIMAL VERILIYORDU GS'YE.
NO ADNANS, NO CRY !!
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Murat Biricik wrote:Florya da PAF macından baslayıp ASY deki maratonu tamamlayıp eve dondum. PAF larda ilk yarıyı 2-1 yenik kapatmıstık. Kaleci cok kotu goller yedi. Ozgurcan ise konsantrasyon eksikligi yuzunden atacagı topları ya kaleciye ya da dısarı attı. Ikinci yarı PAF lar Cafercan nın biri penaltıdan iki golu ile 3-2 one gectiler. Bu arada hakem bir nizami golu 2-1yenik iken yedi. 2. yarı Ozgurcan altıpas icinde iki, toplam dort pozisyonu gole ceviremedi ve TD Suat Kaya tarafından oyundan alındı. Gununda degildi, bu adamlar robot degil. PAF larda oynayan butun kadroyu alınlarından opuyorum. Bu kadar zevk ile seyir ettigim ve takip ettigim ikinci bir takım yok! 85. dk da ASY yetismek uzere Florya dan ayrıldım. PAF ları skor ustunlugu elde etmeden stress altında performanslarını gormek iyi oldu. Bir ara 6-8 dakikalık bir surec paniklediler. Ama 2. yarı oyun genelinde oyunu kanatlara tasıdılar ve baskılı oynadılar.

Gelelim ASY e. Mac baslamadan once bir dakikalık saygı durusunda gene anıranlar oldu. Hic surpriz degil. Ben Ahmet Comert te GS basketbol macı oncesi Sevgili Turgay Vardar icin yapılan saygı durusunda gulen, anıran, birbirine laf ile satasan GS taraftarı gordum. (O mactan sonra GS ın basketbol maclarına gitmiyorum.) ASY deki saygı durusu oncesi, suresi ve sonrasında Istanbul Valisi istifa ya cagrıldı.

Kapalıda elimizden geldigince bagırdık. TS daki skora kilitlenmis taraftar toplulugu 3-1 den sonra sustu. 3-2 ile kaynastık. Bunca senedir GS ın maclarını seyir ettim; hicbir zaman taraftarın kendisi icin degil GS oyuncusu icin sampiyonlugu bu kadar istedigi bir mac gormedim. 80 dk. da ben dayanamadım cıktım. Ugur ve Ferhat sakat degillerdi. Oynamadılar. Bu mantalite ile gencleri harcarmıyız, kaybedermiyiz; bence degil cunku kendilerini cok iyi yetistirdiklerini ve iyi bir profesyonel olduklarını gozlemliyorum. Ama bu gencler bu sekilde kazanılmaz. Hem Ugur hem Ferhat bu macta ilk onbirde baslamaları gerekirdi. Cok yazık.
Ugur ve Ferhat'la baslamama karari kesinlikle yanlis.Hafta boyunca yapilan elestirilerden olumsuz yonde etkilendigini dusunuyorum.
Gecen haftaki kararinda israrci olmasi gerekirdi.

Ugur,Ferhat,ve PAF takimimizda gorev yapan diger oyuncularin bu karari hakkinda objektif olarak ne dusunduklerini merak ediyorum.
Last edited by Selcuk Samli on Tue May 02, 2006 7:50 am, edited 1 time in total.
25-2025

nefvakfi.org
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Alpay Dedeoglu wrote:*Maca gittim. Yagmurlu havaya agmen tribunler doluya yakin idi. ''Vali istifa'' diyede bagirdilar. Macin basindaki ''yenilsende yensende '' tezahurati sevmedim. Bu tezahuratin 90 dakika bitiminde yapilmasi uygun. Mac öncesi veya mac icinde yapilmasini yanlis buluyorum.
Mac daha baslamadan yapilan "biber gazi, oooo" tezahurati son zamanlarda duydugum en absurd tezahuratti, gulmekten bir hal oldum. Ilk basta anlayamadik bile ne soylenildigini.

Ilic'in bu takimda kalmasi lazim, takim daha yeni yeni kabullenmeye basladi kendisini. O da daha bir hirsli oynuyor artik, adapte oldu. Hucum gucumuz icin de vazgecilmez olmaya basladi, Ctesi cok iyi oynadi.

Necati artik sabirlarimizi zorladi, rezalet oyununa devam etti. Bir Galatasaray forvetinin her mac bu kadar gol kacirma luksu olamaz. Hasan Kabze'ye sans taninmali artik, 100% katiliyorum.

Her ne olursa olsun, bu sene lig kotu futbollu ama heyecanli geciyor. En azindan GS ve FB taraftari icin. Son iki haftada bile belirsizligin surmesi guzel.
Tan Erten
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Tan Erten wrote:
Necati artik sabirlarimizi zorladi, rezalet oyununa devam etti. Bir Galatasaray forvetinin her mac bu kadar gol kacirma luksu olamaz. Hasan Kabze'ye sans taninmali artik, 100% katiliyorum.
Necati mutlak satilmali. Zaten bidon gibi olmus artik incelemez de boyle gece hayatlari ve bu kafa ile. Bu kafa yapisindaki adamin GS'da yeri yok. Defolsun gitsin. O giderken yaninda Cihan denilen ve yedigimiz gollerin 95%'de payi olan son 20 yilin en buyuk kazmasi da esantiyon olarak verilebilir. Bu adamlarla CL'de hic bir halt yiyemeyiz. Gerets'in de yeri yok bence, kendisini seviyorum o ayri. O paraya iyi bir TD, daha dogrusu altin yumurtlayan PAF takimini isleyecek bir TD, yabancilardan Ilic, eskilerden Hakan Sukur ile devam edilmeli. En basta Cihan, Necati, Ergun, Orhan, Hasan Sas, Mondragon, Thomas, Saidou, Heinz Ketcap, Yalcin elden cikarilip Vestel'li Caner, Rize'li Fahri, Sota tipi bir golcu, Appiah tipi bir defansif orta saha, ve Pires tipi bir yildiz, eldeki cok kaliteli PAFlar ile CL'e girilmeli (ornek tabii benim verdiklerim yeter ki eksiler gorulsun). Ama biliyorum bosa konusuyoruz. Bizi yonetenlerin CL'in GS icin onemini anladigindan supheliyim. Transferler gene Eylul, Ekim'e 'GS da transfer bitmez' diye sarkacak. Lukunku gibi adamlar gelir gene. Bu kafa ile GS'in Avrupa'da adinin yok olmasi bosuna degil. En uzucu olan bu yazdiklarimizin bosa oldugunu bilmek. Gunu kurtarma politikasi devam eder. Cihan, Gerets, Saidou, Necati falan kalirlar. Ilk turda eleniriz. Tek umudum Adnan Polat gibi GS'in oksijeninin CL'de oldugunu bilen ve yasamis bir yoneticimizin varligi.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Necati son yillarda yaptigimiz tek iyi transfer beyler, ne yaptiniz. Simdi sinirlerinizi bozdu diye gonderiyorsunuz. Bu isler bu kadar kolay degil, oyle olsa Umit Karan'i da gondermistik, Volkan Arslan'i da gondermistik. Simdi Caner diyorsunuz, onu da gonderirsiniz, niye gelsin ki. Kac gol atmis Necati bu sezon? Kac asist yapmis?

Dusuncenize saygi duymakla beraber katilmadigimi belirteyim. Futbol adami olmadigim, ve GS'in incindeki dinamikleri bilmedigim icin dogru oldugumu iddia edemem, belki de siz haklisinizdir, ama zannetmiyorum. Elimizde cok adam varmis gibi, sanki istedigimizi alabiliyormususz gibi Necati'den de olursak hapi yutariz gibi geliyor bana.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Cirak wrote:Necati son yillarda yaptigimiz tek iyi transfer beyler, ne yaptiniz. Simdi sinirlerinizi bozdu diye gonderiyorsunuz. Bu isler bu kadar kolay degil, oyle olsa Umit Karan'i da gondermistik, Volkan Arslan'i da gondermistik. Simdi Caner diyorsunuz, onu da gonderirsiniz, niye gelsin ki. Kac gol atmis Necati bu sezon? Kac asist yapmis?

Dusuncenize saygi duymakla beraber katilmadigimi belirteyim. Futbol adami olmadigim, ve GS'in incindeki dinamikleri bilmedigim icin dogru oldugumu iddia edemem, belki de siz haklisinizdir, ama zannetmiyorum. Elimizde cok adam varmis gibi, sanki istedigimizi alabiliyormususz gibi Necati'den de olursak hapi yutariz gibi geliyor bana.
Bence Necati kulube 3-4 milyon dolar para kazandirabilecekse kesin gitmeli. Necati'nin son 8 haftadir sahada isteksizce dolandigini bu forumda maclari takip edenler biliyorlar. Gerets de son 2-3 haftada farketti sonunda, onu oyundan almaya basladi. Belki Konya'da basina gelen olayla ilgisi vardir, belki bir kuluple anlasti, bilemiyorum.

H. Kabze'nin ileri ucta oynadigi her macta , milli takim dahil faydali oldugunu goruyoruz. Turkiye'de Umit Karan'la beraber bosa en guzel kacan ve tek vuruslari en guzel yapan oyuncularin basinda geliyor, hem ayakla hem kafayla. 4. golun videosuna bakarsaniz once Volkan kas-goz ediyor, sonra aninda aciga kacip gelen topa aninda vuruyor. Daha once de boyle cok golleri oldu. Ayrica durus olarak da GS'a yakisiyor, egitimli, acikogretim'de okuyor, babasi da lise muduru bildigim kadariyla. Necati giderse rahat forma bulur ve vazgecilmez olur.

Artik bizim de transferden para kazanmaya baslamamiz lazim. Gitmeyi kafasina koymus bir oyuncu varsa ve para kazandiracaksa, hele alternatifi de varsa, kolaylik gostermek, biraz daha cesaretli olmak lazim. Hasan Sas konusunda ayni hata yapilmisti 2002'de. Ondan gelecek parayla iyi bir on libero alinsa cok guzel olur.
Post Reply